Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 175

Tema: lanoliziranje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno lanoliziranje

    evo link, ima i video sa instrukcijama za lanoliziranje

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    625

    Početno

    imam pitanje za iskusne..
    da li se učinak lanoliziranja poništava ako se vuna opere, tj. da li nakon svakog pranja ide lanoliziranje?

  4. #4
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj macek prvotno napisa
    imam pitanje za iskusne..
    da li se učinak lanoliziranja poništava ako se vuna opere, tj. da li nakon svakog pranja ide lanoliziranje?
    odgovor je : YES

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    625

    Početno

    tnx.

  6. #6
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Citiraj klmama prvotno napisa
    lanoliniziranje se radi ili specijalnim kurama, kojih kod nas nema, ili običnom kremom s lanolinom, npr onom za bradavice. postupak:

    u malo vruće vode doda se mrvica najblažeg bebi šampona i istisne se malo lanolinske kreme. kad se dobro rastopi, umivaonik ili zdjela se napune mlakom vodom, umiješa se otopina i potope se gaćice. ostave se stajati par sati, lagano ocijede, zamotaju u ručnik i još jednom se lagano istisne višak vode. onda se osuše (ne direktno na radijatoru).

    nama drže besprijekorno cijelu noć (koristimo samo za noć) i to ponavljamo svakih 4-6 tjedana. tako ih često i peremo. napomena-nemojte ih prati komercijalnim deterdžentima za vunu. blagi bebi sapun ili šampon su sasvim dovoljni.
    e sad ja imam pitanjce za Enu
    onaj lanolin što nam je poslala biskitsmom, jel se to stavi umjesto lanolinske kreme kao što je gore opisano ili kako :?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    146

    Početno

    aries upravo sad sam tako napravila pa će,o vidjeti učinak sutra.
    jedino ne znm koliko da ostavim u tome :?

    gore na onom linku kažu 15-ak minuta a klmama je napisala par sati,

    i još nešto me interesira,jel možemo kasnije koristiti najobičniji čisti lanolin?

  8. #8
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Ne bi trebalo biti problema s lanolinom , ali gdje si nabavila čisti lanolin ?
    Otkrij mi tajnu ( smajlić moli ) !

  9. #9
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    E sad, budući da je biskitsmum samo poprskala lanolinom ja sam gaćice namočila u mlakoj vodi s malo dj. šampona, nisam dodavala još lanolina kad ga je bilo u gaćicama.
    Namakala sam jedno 15-30 min., ocijedila i osušila.

    Koliko bi trebalo staviti ovog lanolina - mislim stvarno malo, jer koliko sam primjetila, od bočice od 118 ml. biskitsmum je potrošila nešto manje od četvrtine bočice za 6 gaćica.

    aries, ne znam točno...ja bih tako učinila sljedeći put

  10. #10
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    znači samo umočiti u toplu vodu s malo dj. šampona, ostaviti kratko i osušiti

    meni je promočilo na onom dijelu oko struka

    doduše, jedino tu mi i bude mokro preko noći jer mu tad stavim kushies AIO i na čičku promoči jer mi se čini da ispod njega nema onog nepropusnog sloja

  11. #11
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    e da, smiju li se sušiti na suncu??

    nešto mi se čini da sam negdje vidjela da bolje ne, ali više nisam sigurna

  12. #12
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    ne, bježi s njima od izvora topline. vuna ne voli šokove, hladne ni tople. osim ako je "felted".

    doduše, ja sam danas sušila svoju u sušilici (ljenčina) no ne preporučam 8)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    Ne bi trebalo biti problema s lanolinom , ali gdje si nabavila čisti lanolin ?
    Otkrij mi tajnu ( smajlić moli ) !
    pa u apoteci :?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    16

    Početno

    Cure, molim vas za mišljenje: moj popišanko bude previše mokar noću. (experimentirali smo sa različitim kombinacijama: dva uloška; tri uloška, uložak + tetra pelena i zaštitne od kamarisa ili flisa,.. itd.)

    Zato smo kupili ME dry pelenice za noć + Popolini vuneni cover nadajući se da će to riješiti naše probleme. Noćas smo prvi puta stavili i probudio se mokriji nego ikada - cover totalno mokar - čak na guzi. :shock:

    Jesam li možda propustila lanolizirati vuneni cover? (iako su mi u mailom rekli da to trebam napravili nakon par puta korištenja :? )... ili sam pogriješila što sam cover oprala u deterdžentu?

    Thanx

  15. #15
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj IvanaMa prvotno napisa
    Jesam li možda propustila lanolizirati vuneni cover? (iako su mi u mailom rekli da to trebam napravili nakon par puta korištenja :? )... ili sam pogriješila što sam cover oprala u deterdžentu?

    Thanx
    Ako si cover prala naknadno vjerovatno je u tome greška.Trebaš ga ponovo lanolizirati.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    16

    Početno

    hvala. sad cu lanolizirati. dakle, potrebno je kad se pelena opere (popisana deterdzentom) odmah je potom lanolizirati kako bi bila nepropusna?

  17. #17
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    curke koje ste lanolizirale,
    imala sm do sada samo jedan soaker, biskitsmomin, debeli i fino ga lanoliziram bez problema.
    sad mi je stigao prekoprekrasni BJ Marketplace/Kozy designs soaker, i nekak mi se čini da sam pretjerala sa lanolinom :/
    mislim, koliko vi lanolina stavite?
    ja metnem otprilike veličine lješnjaka, kap-dvije šamponića i pun lavor vode.

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mislim da ti ne treba toliko. ovi GB su dupli fakat debeli. ja za svoj strikane stavljam manje lanolina, mozda 1/2 ljesnjaka (mjera nam je zakon )

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    Evo bas mi je stigao vuneni cover Popolini iz Racmana.
    Je li ok da ga prvo operem u vrucoj vodi s par kapi sampona djecjeg? Pa onda nakon toga isperem u par voda, i tek onda lanoliziram.

    U apoteci trazim lanolinsku kremu, ili kako se to vec zove?
    Imate li kakvih iskustava s Popolini vunenim coverom? Kako ste zadovoljne?

  20. #20
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    naravno da je ok da prvo opereš cover
    a u apoteci tražiš baš lanolin, ako budeš tražila lanolinsku kremu dati će ti zagrebački melem.

  21. #21
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Cure, pitat ću vas ovdje- ima li tko Stacinator vuneni cover?
    Snulko, javi kakav je Popolini!

    Ja sam u potrazi za vunenim nečim, ali neznam što da uzmem- tražim neto za noć, a da je extremno ugodno oko nogica i struka...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    a u apoteci tražiš baš lanolin, ako budeš tražila lanolinsku kremu dati će ti zagrebački melem.
    evo bas je mm bio u nekoliko ljekarni i trazio lanolin. Svuda su ga blijedo gledali ispitujuci ga sto on zapravo zeli, jer da je lanolin kemijska supstanca od koje se rade kreme.
    Kad je rekao da hoce lanolinsku kremu, ponudili su mu obicnu pavlovicevu, ali to nije uzeo.

    Dajte mi molim vas napisite sto je to sto ja zapravo trebam :?
    Kako ta krema izgleda? Jel u tubi, u kutijici? Tko je proizvodi? U kojoj ljekarni u zgb to mogu kupiti?

  23. #23
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    snulko, to je sort of "kemijska supstanca" od koje se rade kreme, dobro je žena rekla.
    mene nitko nije blijedo gledao dok sam ga tražila, ali sigurno ćeš ga naći u privatnim ljekarnama.
    obično ga stave u kutijicu, dovoljno ti je 100 g za cca 159 lanoliziranja, smeđe je boje i izgleda kao jako mastan med, recimo.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ja lanolin nisam mogla kupiti u niti jednoj riječkoj ljekarni, pa sam kupila običnu mast za bradavice u DM-u (12 kn) i odlično je služila. I za mazanje usta je bila milijardu puta bolja od različitih melemića.

  25. #25
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Da li može poslužiti Purelan krema, ili ona iz DM-a Babylove? To su čini mi se skoro pa čiste lanolinske kreme za bradavice.

  26. #26
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    može, mislim da je to čisti lanolin, kao što mu i ime kaže "pure lan"

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    obično ga stave u kutijicu, dovoljno ti je 100 g za cca 159 lanoliziranja, smeđe je boje i izgleda kao jako mastan med, recimo
    evo danas uspjela kupiti, nakon obilaska veceg broja ljekarni. U jednoj privatnoj mi ga prodali

    Btw, Purelan krema dode nekih 75 kn (skoro pa jedna pelena), a ja sam 100 g ovoga platila nekih 16 kn. Tak da se isplati malo obilaziti ljekarne.

    Sad se bacam na lanoliziranje :D

  28. #28
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ma da, tražite u ljekarni samo običan lanolin. I onaj iz DM-a je dobar, to je isto lanolin ali ima dodatak vitamina E. Dobro je i kad vam ispucaju bradavice.

    U stvari, lanolin je ovčji loj!

  29. #29
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    A onaj pravi, nepročišćeni i smrdi po ovci!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    Pomagajte, ne znam gdje grijesim :?
    Lanolizirala sam soaker, prije toga ga oprala. Stavila sam lanolina malo manje od ljesnjaka i kap dj. sampona, napravila otopinu u vrucoj vodi i to dodala u mlaku vodu, potopila soaker, ostavila preko noci, ocjedila i osusila.
    Propustio je u roku odmah
    Imate li prijedloga?
    Na deklaraciji je pisalo 100% vuna...

  31. #31
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ne valja ti soaker

    prodaj meni

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    Moze
    Samo mi odaj tajnu lanoliziranja
    I trebam mu dodat trakicu za vezanje oko struka, sirok nam je.
    Sad cu stavit i novu slicicu

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ovaaaj, niste rekli kakav vam je Popolini vuneni cover?

  34. #34
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ima li u kojoj apoteci u N. Zagrebu za kupiti lanolin. Gdje god dođem gledaju me kao da sam pala s Marsa. Ako je netko kupio neka mi napiše u kojoj apoteci. Može i na pp ako se ne smije reklamirati ovako javno.

  35. #35
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa
    Ima li u kojoj apoteci u N. Zagrebu za kupiti lanolin. Gdje god dođem gledaju me kao da sam pala s Marsa. Ako je netko kupio neka mi napiše u kojoj apoteci. Može i na pp ako se ne smije reklamirati ovako javno.
    ja sam lanolin kupila u pazinu, ali bitno je da se radi o apoteci koja sama miješa masti razne i kreme...
    pa sam ih ja prvo pitala dal sami miješaju masti, odgovor je bio - da. e onda rekoh imate sigurno lanolin. pa, imamo. super, meni treba malo čistog lanolina. naravno da to nisu nikada nikome prodavali pa je šefica morala odrediti kolika bi tome cijena bila. ispalo je 20ak kn za kutijicu od 100g.
    eto... probaj znači u nekoj apoteci koja radi sama masti i sve ostale stvari po receptu.

  36. #36
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa
    Ovaaaj, niste rekli kakav vam je Popolini vuneni cover?
    I mene zanima?

  37. #37
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa
    Ima li u kojoj apoteci u N. Zagrebu za kupiti lanolin. Gdje god dođem gledaju me kao da sam pala s Marsa. Ako je netko kupio neka mi napiše u kojoj apoteci. Može i na pp ako se ne smije reklamirati ovako javno.
    Ja kupila 30 g za 4-5 kuna bez ikakvih problema (njime mažem kožu na cicama jer mi je jako suha). Mislim da ti je tih 30 g dovoljno. Kad potrošiš kupiš još. Kupila sam ovdje kod sebe (Coner ljekarna), a vidim da nemaju u ZG ljekarne.

  38. #38
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    z. probaj u ljekarni u Travnom.Umjesto da skreneš lijevo na bazen skreni desno u Travno i na platou preko puta Kozma nalazi se ljekarna koja ima lanolin.Iznad Piterije.Nekih 10-ak kn 100 g.

  39. #39
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Citiraj red sonja prvotno napisa
    Pomagajte, ne znam gdje grijesim :?
    Lanolizirala sam soaker, prije toga ga oprala. Stavila sam lanolina malo manje od ljesnjaka i kap dj. sampona, napravila otopinu u vrucoj vodi i to dodala u mlaku vodu, potopila soaker, ostavila preko noci, ocjedila i osusila.
    Propustio je u roku odmah
    Imate li prijedloga?
    Na deklaraciji je pisalo 100% vuna...
    Meni kupovni ponekad propusti ponekad ne.uvijek isto radim pa ne kužim u čemu je problem.Možda zato što ga prije toga operem u perilici?

  40. #40
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    ENGLS- jel to u Mamutici gore gdje je knjižnica i Zeko itd. Hvala ti puno.

  41. #41
    mamabanana avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    u službi njihovih visočanstava
    Postovi
    287

    Početno

    ja u zadnje vrijeme nes krivo radim, nikako da mi uspije to lanoliziranje (a imam tako krasnih covera 8) )
    a sve po gore navedenim uputama...
    jel moguce staviti previse lanolina pa da onda propusta? :?

  42. #42
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Koja je uloga šampona u lanoliziranju?
    Jel' mora biti dječji šampon ili može biti i pjelnica ili šampon za odrasle ili tekući sapun ili...?

  43. #43
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne znam ulogu šampona, ali sam prvi put lanolizirala bez njega i odmah je propustilo, a onda s njim i sad ne propušta :?

  44. #44
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Šampon emulguje lanolin, pa se lakše "primi" na vunu.

  45. #45
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    aaaaaaaaaaaaaaa!

  46. #46
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Šta ću kad sam štreber 8)

  47. #47
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Evo za zagrepcanke - ljekarna na uglu Nove ceste i Vukovarske, 200 grama lanolina za 32kn. Teta dala bez imalo cudjenja, iscudjavanja ili cega slicnog, samo je pitala koliko mi treba jer kao za vece kolicine treba naruciti .

  48. #48
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa
    Jel' mora biti dječji šampon ili može biti i pjelnica ili šampon za odrasle ili tekući sapun ili...?
    Eh ponavljam pitanje. Imam djecje kupke i sampone koje sam dobila i ne koristim (kupamo se samo u vodi i ponekad kap maslinovog) pa me zanima dal mogu za lanoliziranje koristit?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Evo mojeg friškog iskustva :/ .
    Nakon lanoliziranja koje je konačno uspjelo koristila sam cover 2 puta i držao je ok . A onda 3. put potpuno procurio. U čemu je kvaka :? ?
    (NIsam ga držala na radijatoru i sl.)

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Imam djecje kupke i sampone koje sam dobila i ne koristim (kupamo se samo u vodi i ponekad kap maslinovog) pa me zanima dal mogu za lanoliziranje koristit
    Ja sam koristila tekući sapun za ruke. I uspjela lanolizirati, barem donekle. Mislim da možeš sve navedeno koristiti, bitno je da otapa masnoće u vodi, kako bi se lanolin otopio i jednolično nanio na cover.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •