Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: unicef i trajni nalozi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno unicef i trajni nalozi

    svaka čast unicefu i njihovim ciljevima...ali trajni nalozi?!? ne daju broj žiro računa, nego se mora ispuniti trajni nalog da uzimaju novac svaki mjesec....malo mi je faca kisela ostala...ja bi mozda uplatila tu i tamo, kad nam je malo veselija situacija s kućnim budžetom...ali bas trajni nalog. radije bih svojoj djeci štednju uplaćivala...pa bilo to i 30 kn mjesečno.
    šta vi mislite o tome?

    molim moderatore da prebace na drugi pdf, ako misle da treba..

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Općenito nisam sklona trajnim nalozima tako da mi se ideja definitivno ne sviđa, a bome ni način provedbe; povlačenje za rukav svake trudnice i mame s manjim djetetom.

    Ne toleriram agresivan marketing, čak ni kada su dobrotvorne svrhe u pitanju.

  3. #3
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    meni se to učinilo skroz u redu i već godinu, dvije uplaćujem tih 30 kn. mene pak živcira što mi šalju čestitku za rođendan i božić/novu godinu, čak su me i na domjenak zvali. ja želim za te novce pomoći nekom a ne "praviti se važna" (znam da je ovo vrtićki izraz, ne mogu se sjetiti kako bi to rekla kao odrasla a bez prostih riječi).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Nije prvi put da to cujem, prije koju godinu istu stvar sam dozivjela mislim od Autonomne zenske kuce. Ni meni nije simpaticno. Kad je neka akcija ja doniram koliko mogu, ali vezati se trajnim
    nalogom - ne, hvala. Znam, znam da se moze raskinut, i znam
    da je udrugama tako lakse planirati budzet, ali ipak ne bih.

  5. #5
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni je ok da je trajni nalog opcija, ali bilo bi ok i da se moze bez trajnog naloga - pa kako kome pase. Ja doniram svaki mjesec hrvatskom SOS djecjem selu i to bez trajnog naloga, ali doniram i nekom internacionalnom SOS selu, tj. kao sponzor sam neke curice, ali oni mi sami svaki mjesec skidaju pare, no nisam potpisivala trajni nalog nego oni imaju moje podatke pa se naplate... al sve ok ide. A Unicef ima neke fora igracke koje se mogu kupiti pa nije ni to lose.

  6. #6
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mislim da samo kopiraju način na koji vani rade.
    Vani to funkcionira, charity je gotovo pa normalna stvar, svi daju... Neki dan sam letjela iz Ljubljane za London i nakon što su ponudili (za prodaju, naravno, letjela sam Easyjetom), hranu i piće i pokupili ambalažu, bio je public announcement da će sad skupljati novce za Unicef, prošli su kroz avion s vrećicom, ljudi su mahom davali kovanice, eure ili funte. I bar 70% ljudi je nešto dalo.
    Meni je to bilo čudno, ali kad sam to komentirala s bratom koji živi u UK, rekao je da je to posve normalno, da je Easy lani skupio masu novaca za Unicef.
    I onda sam se sjetila vjenčanja moje frendice od pred par godina, na pozivnici je pisalo da ne žele darove, već broj računa charity-a kojem žele da se uplati.

    Polako, doći ćemo i mi do toga da nam TN bude normalna opcija... kaskamo za ostatkom zapadnog svijeta kao i obično.

  7. #7
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Hehehe, već sam mislila da sam samo ja skoro nasjela na ono: Imate malo vremena???!!

    Sad im (nakon početnog čuđenja o trajnom nalogu) uredno odgovorim da sam već pokrovitelj.

    Ja neznam odakle im ideja da bi baš trudnice i roditelji male djece imali viška love za to... Svašta...

  8. #8
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Sve je to u redu, pomoći kad se može i koliko se može i tko može, ali realnost je takva da većina ljudi nema ni za svoje račune svaki mjeec, a kamoli TN za pomoć.
    I da baš trudnice i roditelji s malom djecom imaju za takve stvari! Mislim, ima onih koji imaju, ali ipak su nažalost u većini oni koji nemaju!

  9. #9
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Meni je to u redu, skidaju mi svaki mjesec i nije mi žao. Tih 30 kn potrošim nekad na gluposti. Bolje to nego plaćat TV pretplatu.

  10. #10
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to u redu, skidaju mi svaki mjesec i nije mi žao. Tih 30 kn potrošim nekad na gluposti. Bolje to nego plaćat TV pretplatu.
    X

    Želim pomoći i ovo mi je super način. Ako i imam viška love (što je rijetko) opet ode na neku glupost, ovako dajem za nešto korisno. 30 kuna nije puno, ako ih imam na računu uzmu ih, ako nemam nikom ništa i to mi je ok.

  11. #11
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Nemam taj trajni nalog, mislim da smo dobili ponudu poštom, ali se nekako zagubila. Ideja mi je ok, stvarno 30 kuna ode na neku glupost.
    Redovito kupujemo UNICEF čestitke, a i prošle smo godine preko Unicefa riješili neke poklone za Božić (šalove i igračke).

    Inače svako malo uplatim za nešto; ili djecu ili životinje. Nije da se ima nešto para uz dva kredita, a i u MPO vodama bankrotiraš dok si rekao keks, međutim oboje radimo i uvijek mislim da ima ljudi kojima je puno gore nego nama.

    Nadam se da će Vlada, uz sve prijetnje promjenama porezne politike, konačno promijeniti i poreznu politiku za donacije prema kojoj bi doniranje bila porezna olakšica.

  12. #12
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    mi već dugo imamo trajni nalog, 50kn mjesečno nam je prihvatljiv iznos, a i zgodno nam je jer ne moramo o tome razmišljati.

  13. #13
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Imala sam trajni nalog godinu dana. Nedavno sam ga zatvorila jer i na drugim stvarima pokušavam uštedjeti nešto. Iako 30 kuna nije puno vratit ću ga u neka bolja vremena.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •