Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 63

Tema: Rad na pola radnog vremena

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Rad na pola radnog vremena

    Kako je regulirano?
    Da li postoji mogućnost da zatražiš rad na pola radnog vremena (bez razloga) i da ti ga poslodavac odobri (npr. jer i njemu to odgovara)?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Ako je sporazumno , onda ne bi trebaloo biti nikakvih problema.
    Sklopi se novi ugovor o radu ,plaća i doprinosi su manji , al ti ide samo pola radnog staža.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ti to za sebe?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa Vidi poruku
    Sklopi se novi ugovor o radu ,plaća i doprinosi su manji , al ti ide samo pola radnog staža.

    Jel' se može na neki način 'doplaćivati' sam sebi staž?

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ti to za sebe?
    Da li je bitno?
    Ako misliš da li ima bilo kakve osnove zbog starosti djeteta ili slično - nema.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mislila sam možda i pitaš za nekog ko ima problema s decom, jer se to onda rješava na drugi način.

  7. #7
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    evo da ovdje postavim pitanje!
    dakle, trenutno koristim plaćeni roditeljski dopust do sinove treće godine (upravo mi je završila druga godina)
    ukazala mi se mogućnost za rad na pola radnog vremena što trenutno odgovara i meni i novom poslodavcu...

    kakva je procedura? oni me prijave na puno radno vrijeme, ali mi daju pola plaće i plaćaju pola doprinosa, jel tako?
    jel oni moraju negdje nešto rješavati ili je ostalo samo na meni da to unaprijed riješim sa HZZO?
    kakva je procedura sa GO u tom slučaju (na koliko dana imam pravo)?

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    znači kao prvo pola plače dobiješ od poslodavca, a pola naknade pd Hzzo ( 831 kn), naravno prijavljena si na puno radno vrijeme
    rješavaš tak da otiđeš u firmu i da tražiš da ti napišu da od tog i tog datuma ti prestaje porodiljno, a dan kasnije da ti počne rad na 4 sata. To odneseš u Hzzo prema mjestu stanovanja, trebalo bi ranije mjesec dana, ali i 20dana je više nego dovoljno, ak hoćeš jako hitno.
    Računaj si da u godini dana smiješ imat 2 promjene statusa.
    Vidi kaj buš s godišnjim od ove godine, jer ak ideš na go do 30 kalendarskih dana, bolje ti je prekinut i porodiljni i 4-satno p adobiš kompletnu mnaknadu od firme, ta tebe povoljnije financijski. Imaš pravo na cijeli go iz ove godine. ( ne znam dal si prošlogodišnji iskoristila, a mogla si ga)

    Računaj na to da Hzzo računa sve dane u mjesecu, a ne ko poslodavac samo radne ( + blagdani koji spadaju u radne dane)
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.11.2012. at 10:34

  9. #9
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    znači kao prvo pola plače dobiješ od poslodavca, a pola naknade pd Hzzo ( 831 kn), naravno prijavljena si na puno radno vrijeme
    rješavaš tak da otiđeš u firmu i da tražiš da ti napišu da od tog i tog datuma ti prestaje porodiljno, a dan kasnije da ti počne rad na 4 sata. To odneseš u Hzzo prema mjestu stanovanja, trebalo bi ranije mjesec dana, ali i 20dana je više nego dovoljno, ak hoćeš jako hitno.
    Računaj si da u godini dana smiješ imat 2 promjene statusa.
    Vidi kaj buš s godišnjim od ove godine, jer ak ideš na go do 30 kalendarskih dana, bolje ti je prekinut i porodiljni i 4-satno p adobiš kompletnu mnaknadu od firme, ta tebe povoljnije financijski. Imaš pravo na cijeli go iz ove godine. ( ne znam dal si prošlogodišnji iskoristila, a mogla si ga)

    Računaj na to da Hzzo računa sve dane u mjesecu, a ne ko poslodavac samo radne ( + blagdani koji spadaju u radne dane)
    radi se o totalno novom poslodavcu...
    znači imam prvo prekid porodiljnog, davanje otkaza (koja ironija jer se ionako nemam gdje vratiti pa je to razlog potrage za novim poslom), pa novo zapošljavanje i to odmah na 4 sata dnevno (za početak na godinu dana, dalje tko zna)...
    za GO me zapravo zanimao broj radnih dana za 2013 jer bi radila kompletnu godinu (otprilike od 1/2013 pa do 1/2014) pa čisto da znam kakva je situacija jer ovi novi nisu još imali ovakav slučaj

    GO za 2011 i 2012 nisam iskoristila, ali to je totalno druga priča...znam da sam mogla, ali jedno su stvari na papiru, a drugo u realnosti...

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    imaš sva prava za go radila ti samo 1 da ili svih 360 dana u 2013, i to odmah u početku godine ak trebaš, jer ti prava nisu prekinuta, pazi jedino kad to radiš da ti datumi padaju u radni tjedan, recimo da je prekid i otkaz u utorak, a novo zaposlenje u srijedu, ne dozvoli si da imaš lufta

    trebaš se zaposliti na PUNO radno vrijeme, sad o dužini 4-satnog se odlučuje kak vam paše

  11. #11
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    imaš sva prava za go radila ti samo 1 da ili svih 360 dana u 2013, i to odmah u početku godine ak trebaš, jer ti prava nisu prekinuta, pazi jedino kad to radiš da ti datumi padaju u radni tjedan, recimo da je prekid i otkaz u utorak, a novo zaposlenje u srijedu, ne dozvoli si da imaš lufta

    trebaš se zaposliti na PUNO radno vrijeme, sad o dužini 4-satnog se odlučuje kak vam paše
    znači da imam pravo na 20 dana GO za 2013 kako je po zakonu? ja sam mislila da se i to mora prepoloviti...

    ovo za zapošljavanje na puno radno vrijeme mi je jasno, krivo sam se izrazila gore...poanta je da bi koristila taj rad na pola radnog vremena od prvog dana pa je nespretno gore ispalo...

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne ti imaš pravo da dane, i tu se nikaj ne dijeli, ali ak hoćeš imat punu naknadu a na nju imaš pravo, možeš prekinuti 4-satno preč na puno, pa se vratit na 4-satno

  13. #13
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ne ti imaš pravo da dane, i tu se nikaj ne dijeli, ali ak hoćeš imat punu naknadu a na nju imaš pravo, možeš prekinuti 4-satno preč na puno, pa se vratit na 4-satno
    to neće biti moguće zbog mjesečnog buđeta same tvrtke no to je sad druga priča...

    hvala ti puno na odgovorima!

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    onda nek ti daju koji dan gratis

  15. #15
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Baš sam danas krenula rješavati isto pitanje i imam osjećaj da će me poslodavac (tj. neposredna šefica) otkantati jer: u čudu su jer to nitko prije nije tražio (ostalo mi je skoro 8 mj. koje bih "pretvorila" u 16 mj. s pola radnog vremena), neznaju uopće tko će mi to od njih silnih odobriti (moja šefica, šef kadrovske, šef pravne službe, nadšef, ravnatelj...), imam sad pitanje: imaju pravo oni odbiti moj zahtjev za pola radnog vremena?

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    imaju pravo odgoditi, ali samo za 30 dana.

    Gle i u mojoj firmi uvijek ja dođem s nećim kaj sam prva kod njih, tak i kad sam prekidala zadnji porodiljni uvijek nekaj komentiraju, kod mnmene je to do sad rješavala kadrovikinja, ali i ona skoro odlazi u penziju, pa sad ne znam kak bu s novom. Inače neke papire ( molbu), mora prvo potpisat šef, pa moj 1. direktor ( jer i on ima još direktora iznad sebe).

  17. #17
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    mene zanima gdje točno u zakonu piše da je naknada za korištenje roditeljskog dopusta kroz skraćeno radno vrijeme 831kn. meni to u zakonu nije baš jasno.
    u mom rješenju piše da imam pravo na naknadu plaće u iznosu 100% od osnovice za naknadu , ali ne više od 50% proračunske osnovice. (po čl. 24. stavak 2.)
    to nije 831kn nego 1662kn. ne bi rado došla u situaciju da mi isplate više nego što treba, pa da moram vraćati. zato pitam.

  18. #18
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    imaju pravo odgoditi, ali samo za 30 dana.

    Gle i u mojoj firmi uvijek ja dođem s nećim kaj sam prva kod njih, tak i kad sam prekidala zadnji porodiljni uvijek nekaj komentiraju, kod mnmene je to do sad rješavala kadrovikinja, ali i ona skoro odlazi u penziju, pa sad ne znam kak bu s novom. Inače neke papire ( molbu), mora prvo potpisat šef, pa moj 1. direktor ( jer i on ima još direktora iznad sebe).
    To u svakom slučaju? Znači nemogu mi odbiti povratak makar je na 4h?

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    suncokret za koga to pitaš, možda imaš neki dio koji nisi potrošila za 2. dijete ( onda ti je ostalo cca neka svota od 2663 kn, a ne od 1663, kolko su naknade do godine i preko godine dana)

  20. #20
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    za sebe pitam.
    sve za prvu djecu sam iskoristila.
    nigdje u zakonu se ne spominje pola naknade. kako su došli do te cifre od 831kn?

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    suncokret, kolko ti djece imaš?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.11.2012. at 14:21

  22. #22
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    evo još što piše u članku 24. stavak 10.
    (10) Zaposlenom roditelju ili samozaposlenom roditelju naknada plaće utvrđena ovim člankom ne može iznositi manje od 50% proračunske osnovice, neovisno radi li ili volontira u punom ili nepunom radnom vremenu.

  23. #23
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    troje, sad koristim roditeljski za treće.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ok onda ovak,
    a koko je staro to dete najmanje, jer si potrošila sve do godine dana ( kad je max. naknada 2663 kn)


    iznad godine dana cijela naknada za mjesec je 1663 kn, ali pošto ti misliš koristiti samo pola mjeseca onda je naknada pola te svote+pola mjesčne naknade što ga isplačuje firma
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.11.2012. at 14:26

  25. #25
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    kužim ja da se to tako računa, ali u zakonu to tako ne piše, ili ja ne mogu pronaći gdje to stoji.
    koliko sam skužila kad radiš pola radnog vremena imaš pravo na 100% naknadu plaće, ali ne više od 50% pror. osnovice. dakle max. 1662kn.

  26. #26
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj suncokret prvotno napisa Vidi poruku
    za sebe pitam.
    sve za prvu djecu sam iskoristila.
    nigdje u zakonu se ne spominje pola naknade. kako su došli do te cifre od 831kn?



    Cifru su dobili tako sto su podijelili 1663 sa 2. Ja sam radila na pola radnog vremena nakon rodjenja treceg djeteta. Pol mi je placao poslodavac, pol HZZO - to je ta cifra od 831kn.

  27. #27
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    nemojte me zezati, pa kužim kak su izračunali tih 831kn, ali na temelju kojeg članka i stavka zakona?

  28. #28
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa nazovi HZZO i pitaj. Meni je to ful logicno, imas pol porodiljnog i pol place.

  29. #29
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    i meni je logično, ali ne može se na temelju logike nešto isplaćivati. baš ću zvati i pitati.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    27

    Početno

    Zna li netko, ako radim na pola punog radnog vremena, tj koristim roditeljski dopust na taj način, smijem li imati na plaći prekovremene sate, dežurstva i preraspodjelu radnog vremena? Molim vas, jako mi je bitno...Hvala vam.

  31. #31
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    ja radim na pola i moji u firmi tvrde da ne smijem imati ni prekovremene i ni preraspodjelu a pretpostavljam ni dežurstva

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    27

    Početno

    Hvala mona. Meni naša pravna služba kaže da smijem, uz pisani pristanak, jer da kakve veze to ima sa hzzo-om, šta njih briga koliko će meni poslodavac isplatiti za rad u tom mjesecu...Nigdje ne nađem nikakvi pravilnik o tome. A pravna tvrdi da čak ako mi ne dopuštaju, da me stavljaju u nepovoljniji položaj u odnosu na druge. A računovodstvo tvrdi da ne smijem.

  33. #33
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj suncokret prvotno napisa Vidi poruku
    i meni je logično, ali ne može se na temelju logike nešto isplaćivati. baš ću zvati i pitati.
    Što su ti rekli?

  34. #34
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    A šta vam znači preraspodjela?
    Može se raditi u smjenama, može se raditi kako hoćete u dogovoru s poslodavcem do pola mjesečne satnice. Za prekovremene ne znam.

  35. #35
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Što su ti rekli?
    Meni su rekli da sad postoji zakon/propis/nešto po čemu hzzo ne može isplaćivati nakande manje od 1663 kn, pa i za rad s polovicom punog radnog vremena.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    27

    Početno

    Istina, 1663 kn je naknada od hzzo-a. (to nije isto što i plaća od czss koju dobiju za srv). Preraspodjela je zakonom definirana (ugooglaj), u biti se tako izbjegava plaćanje prekovremenih,a istodobno radnika možeš "natjerati da radi 12 sati dnevno...

  37. #37
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Što su ti rekli?
    nisam zvala, po zakonu ne mogu nikako isplaćivati pola naknade, nema takvog ni članka ni stavka po kojem bi to bilo ragulirano, a stoji i ovo što piše marijap.

  38. #38
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Ako nakon navršenih 6mj djetetovog života odlučite raditi napola radnog vremena kolika je naknada i može li se ikad više iskoristiti ostalih 50%? Što i u kojem roku treba napraviti po pitanju papirologije?

    Po pitanju visine naknade - ako je plaća za puno radno vrijeme npr. 6000 kn, plaća li poslodavac 3000 kn, a HZZO ostalih 3000 kn (pola pune plaće) ili 2600 kn (maksimalan iznos punog roditeljskog) ili 1300 kn (pola od punog roditeljskog) ili 2400 kn (pola od 80% pune plaće) ili neki deseti iznos?

    Što se događa u slučaju kada je osoba prije odlaska na porodiljni radila na 100% radnog vremena, a sada je osigurana plaća samo za npr. 70% radnog vremena (radi se o udruzi i o projektnom financiranju) i da bi osoba radila samo na pola od tih 70%?

  39. #39
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    A šta vam znači preraspodjela?
    Može se raditi u smjenama, može se raditi kako hoćete u dogovoru s poslodavcem do pola mjesečne satnice. Za prekovremene ne znam.


    npr jedan tjedan tri dana pa dva tjedna po šest dana
    izravnava se satnica u tromjesečnom intervalu
    znači unutar tri mj mi mora štimati broj radnih sati,s tim da sam jedan mjesec radila više ne plača mi se kao prekovremeni nego sljedeći radim manje

  40. #40
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Jesen u meni prvotno napisa Vidi poruku
    ...Po pitanju visine naknade - ako je plaća za puno radno vrijeme npr. 6000 kn, plaća li poslodavac 3000 kn, a HZZO ostalih 3000 kn (pola pune plaće) ili 2600 kn (maksimalan iznos punog roditeljskog) ili 1300 kn (pola od punog roditeljskog) ili 2400 kn (pola od 80% pune plaće) ili neki deseti iznos?...
    pola novca, znači 3.000 dobiješ od poslodavca, a HZZO bi službeno trebao davati pola od 1663,00 kn što znači 881 kn..međutim sad unatrag je došlo do nekakve zavrzlame u HZZO pa su isplaćivali punih 1663,00 kn za rad na pola radnog vremena...
    Posljednje uređivanje od Boxica : 31.05.2013. at 20:57

  41. #41
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    ukoliko počneš korisiti rad na pola radnog vremena nakon 6 mj, ovih ostalih 6 mjeseci ti ne stoji nego ulazi u tvoj rad na pola radnog vremena, ali se dupla...
    drugim riječima tih 6 mj ostatka možeš raditi 12 mj na pola radnog vremena...
    ukoliko nakon nekog vremena počneš ponovo raditi puno radno vrijeme, preostali roditeljski koji se poduplao se sada ponovo vraća na staro..
    (recimo od ovih 12 mj si iskoristila 6 mj rada na pola radnog vremena, ostaje ti još 6mj kojih ponovo možeš iskostiti kao 6 mj rada na pola radnog vremena ili kao 3 mj običnog roditeljskog)

  42. #42
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    hvala. a zašto pola od 1663, a ne pola od 2660?

  43. #43
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Jesen u meni prvotno napisa Vidi poruku
    hvala. a zašto pola od 1663, a ne pola od 2660?
    oprosti moja greška...dijeli se iznos koji bi trebala dobivati drugih 6 mj...
    kod mene je 1663,00 pa sam automatski to napisala...
    ako bi ti trebala dobivati 2660 za puni roditeljski, onda na pola radnog vremena dobivaš 1.330,00 od HZZO-a

  44. #44
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    prema zakonu koji stupa na snagu 1.7. naknada za korištenje roditeljskog dopusta kroz skraćeno radno vrijeme iznosi 50% proračunske osnovice (čl.24)
    po trenutnom zakonu ne može iznositi manje od 1663kn
    Posljednje uređivanje od suncokret : 02.06.2013. at 13:08

  45. #45
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    što znači da će i dalje iznositi 1663kn? ili?

  46. #46
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Haj cure, zanima me rad na pola radnog vremena. Ovakva je situacija, imam troje djece, najmlađa ima 18 mj, od njezine godine dana smo na njezi djeteta s riješenjem na godinu dana. Pretpostavljam da nam neće produžiti njegu jer je fizijatrica napisala da je slijedeća kontrola tek sa 3 godine s obzirom da je sada stanje OK, razvoj je primjeren njezinoj dobi, kao da i nije bilo nikakvih problema. Još čekamo zaključak neuropedijatrice i 8 mj. , logoped i psiholog su također rekli da je razvoj djeteta primjeren dobi djeteta. Nadala sam se SRV dobiti ali sam skužila da nema šanse jer nemamo dijagnozu koja bi to podrazumijevala, naša dg je, prenosim u potpunosti: Neurorizično dijete - GD 40+5 tj, pupkovima 2x omotana oko vrata, čvor pupkovine, hipoksično-ishemijske promjene, krvarenje uz pleksuse obostrano st II. , fluktuacija tonusa uz kašnjenje u usvajanju posturalnih reakcija ( ima li kakve šanse za SRV?).
    drugo pitanje je, s obzirom da nisam koristila dopust do treće godine trećeg djeteta, već sam na njezi djeteta, da li mi ostaju ove dvije godine ili se skraćuju za doba njege? S obzirom da razmišljam o radu na pola radnog vremena, da znam koliko imam još za iskoristiti, pogotovo kada znam da se to vrijeme duplo računa na kraju. Kolika je onda na kraju naknada za korištenje pola radnog vremena koju isplaćuje HZZO: 1663 ili 831 kn?

  47. #47
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa Vidi poruku
    Kolika je onda na kraju naknada za korištenje pola radnog vremena koju isplaćuje HZZO: 1663 ili 831 kn?
    Joj i mene ovo zanima!?

  48. #48
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Ja sam sada na pola radnog vremena i naknada je 1663.po onome sto s procitala i nakon 01.07 ostaje toliko

  49. #49
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Naknada koju isplaćuje HZZO je pola tvoje plaće. Dakle, pola plaće ti isplati firma i isto toliko HZZO. Naknada ovisi kolika ti je plaća. Ako je 6000kn onda ti HZZO isplaćuje 3000kn.

  50. #50
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Naknada koju isplaćuje HZZO je pola tvoje plaće. Dakle, pola plaće ti isplati firma i isto toliko HZZO. Naknada ovisi kolika ti je plaća. Ako je 6000kn onda ti HZZO isplaćuje 3000kn.
    ne!?!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •