Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 79 od 79

Tema: Parne postaje- stanice...iskustva

  1. #51
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    I ja nisam sklona kupovati no name proizvode, obično bude škrtac plaća dvaput. Isto tako sam sigurna da postoje iznimke.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Hoće netko meni neukoj objasniti u čemu je razlika u odnosu na peglu vulgaris ?

  3. #53
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Hoće netko meni neukoj objasniti u čemu je razlika u odnosu na peglu vulgaris ?
    Odjednom ti nije tako mrsko peglati. I potrošiš upola manje vremena za istu količinu rublja. A uz sve to je ljepše speglano bez posebnog truda. Dovoljno?

  4. #54
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Hoće netko meni neukoj objasniti u čemu je razlika u odnosu na peglu vulgaris ?
    Razlika je u ogromnoj količini pare, pa je onda peglanje pjesma.
    Neusporedivo je lakše peglati, brže, jednostavnije,...

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Odjednom ti nije tako mrsko peglati. I potrošiš upola manje vremena za istu količinu rublja. A uz sve to je ljepše speglano bez posebnog truda. Dovoljno?
    Skoro
    Posljednje uređivanje od martinaP : 21.09.2012. at 10:13

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Moja pegla vulgaris ispušta paru samo na najvišoj temperaturi peglanja.
    Kako je to na parnoj postaji? Mogu li peglati na nekoj manjoj temperaturi, recimo dvije točkice, da se ne spale sintetički konci na šavovima pamučnih majica, a da opet dobijem paru za lakše peglanje?

  7. #57
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Škrtac , pa ja nisam bila škrta kada sam kupovala miele i electrolux, i sve je otišlo kad je otišla garancija, sad imam beko i ima 5 godina garancija i vrlo povoljnu cijenu, pa ako izdrži toliko za te novce super.
    A parna postaja za 250 kn ima 2 g garancije i radi super već 1, a isto ako krepa za 2 g kupiti ću novu, kada vidim cijene od 1600kn, zlo mi je.. ja kupim ohoho komada svakih nekoliko godina, i stalno su pod garancijom, a pegle su kod mene a i kod većine koje poznajem potrošna roba, par godina i nova!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa Vidi poruku
    Moja pegla vulgaris ispušta paru samo na najvišoj temperaturi peglanja.
    Kako je to na parnoj postaji? Mogu li peglati na nekoj manjoj temperaturi, recimo dvije točkice, da se ne spale sintetički konci na šavovima pamučnih majica, a da opet dobijem paru za lakše peglanje?
    Da , možeš smanjiti temparaturu i opeglati besprijekorno i najfinije komade robe , a para jednako izlazi.
    Ustvari paru ti puštaš pritiskom na gumb koje se nalazi na ručci pegla.
    Možeš pristiskom pare i peglati nešto na vješalici ( jaknu ) ili zavjese ....

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Dobar dan, kupila sam tefal express anti-calc, sve je bilo dobro do na jednom kada mi se prilikom glačanja upalila crvena lampica i ponestajalo je pare a tekućine je bilo u glačalu. Pomoć, HVALA!!!

  10. #60
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Možda moraš očistiti ono na čemu se skuplja kamenac

  11. #61
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Moja je bila na servisu. Zaštopala se od kamenca. Rekli su da koristim destiliranu vodu, ili pola - pola, jer nam je voda puna kamenca.

  12. #62
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Storna, koju marku imaš?
    Koliko te došlo čišćenje? Ako može ovak javno?

  13. #63
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    vidjela sam tefalovu u intersparu za 600nesto kuna i philipsovu u mercatoru za 800nesto kuna. s obzirom da ostale kostaju izmedju 1000 i 2000 jel ove valjaju?

  14. #64
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Moja je ovakva, samo mislim stariji model http://www.tefal.com.hr/All+Products...ss/Express.htm
    Taman nam je bila istekla garancija (da sam se bar ranije sjetila odvest ju na čišćenje grrrrrrrrrrrr). MM platio 130 kn, i vratila se super čista.

  15. #65
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Samo 130!?
    A meni rekli 300 u jednom servisu.

    Može pliz podaci o servisu da i ja svoju staru odnesem na čišćenje. Možda proradi.

  16. #66
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Meni je ovo prva parna postaja i neopisivo sam zadovoljna

    Leonisa, daj linkove. Razlika u cijeni što se tefalovih tiče je u nekim stvarima koje nisu nužne. Važno je da možeš dotočiti vodu dok radi (ko u običnu peglu) jer ne moraš prekidati peglanje. I da je veći spremnik, naročito ako si sklona peglanju hrpetina veša :Kez: I što jači pritisak pare.
    Recimo, skuplja postaja od moje je bila 200 ili 300 kn više tada, a razlika je bila u tome što se na njoj mogao odvojiti spremnik za vodu a meni to stvaaarno ništa nije značilo. Ok, zgodno, al nije da ne mogu bez toga.

  17. #67
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    130 samo za čišćenje. Rekli su nam oko 300 kn ako je *nešto* otišlo al srećom, nije. Našla sam ih na Tefalovoj stranici.
    Evo, ovi u Jurišićevoj.

    ELEKOM SERVIS
    Jurišićeva 23
    10000 ZAGREB
    Tel:14 814 538
    Napomena: kad su nam je složili nešto nisu dobro zašarafili unutra pa buči :kez: al ne smeta pegli. Ponudili su nam da je donesemo (opet:kolut: ) i poprave to al nam sad nije zgodno jer je tamo teško naći parking (čitaj MM-u se ne da).

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Ja sam svoju tefalku na čišćenje nosila u Robot dućan , oni šalju u Split( tamo im je servis).
    Platila sam čišćenje 80 kn ( toliko im iznos sat rada) + 20 kn dijagnostiku.
    Prezadovoljna sam,

  19. #69
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa Vidi poruku
    130 samo za čišćenje. Rekli su nam oko 300 kn ako je *nešto* otišlo al srećom, nije. Našla sam ih na Tefalovoj stranici.
    Evo, ovi u Jurišićevoj.

    ELEKOM SERVIS
    Jurišićeva 23
    10000 ZAGREB
    Tel:14 814 538
    Napomena: kad su nam je složili nešto nisu dobro zašarafili unutra pa buči :kez: al ne smeta pegli. Ponudili su nam da je donesemo (opet:kolut: ) i poprave to al nam sad nije zgodno jer je tamo teško naći parking (čitaj MM-u se ne da).

    Hvala. Budem ih zvala. Ak je zbilja stvar samo u kamencu, imati ću dvije parne stanice.

  20. #70
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    ISPRAVAK: kaže MM 170 kn.

  21. #71
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma i to je puno manje od 300. Ne sjećam s ekoga sam ja bila zvala, ali ove u Jurišićevoj nisam, ziher. Baš zbog parkinga.

  22. #72
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ovo prva parna postaja i neopisivo sam zadovoljna

    Leonisa, daj linkove. Razlika u cijeni što se tefalovih tiče je u nekim stvarima koje nisu nužne. Važno je da možeš dotočiti vodu dok radi (ko u običnu peglu) jer ne moraš prekidati peglanje. I da je veći spremnik, naročito ako si sklona peglanju hrpetina veša :Kez: I što jači pritisak pare.
    Recimo, skuplja postaja od moje je bila 200 ili 300 kn više tada, a razlika je bila u tome što se na njoj mogao odvojiti spremnik za vodu a meni to stvaaarno ništa nije značilo. Ok, zgodno, al nije da ne mogu bez toga.
    a ne znam mogu li naci linkovlje :D
    gledala sam na kutiji ovoj philips i ne pise nista o tome moze li se doljevati voda ili ne. i sta je veliki, a sta mali pritisak?

  23. #73
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

  24. #74
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Te su 5225 i 5125. Malo starija generacija, spremnik od litru. Evo, uspoređuj http://www.tefal.com.hr/All+Products...team+stations/

  25. #75
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa Vidi poruku
    130 samo za čišćenje. Rekli su nam oko 300 kn ako je *nešto* otišlo al srećom, nije. Našla sam ih na Tefalovoj stranici.
    Evo, ovi u Jurišićevoj.

    ELEKOM SERVIS
    Jurišićeva 23
    10000 ZAGREB
    Tel:14 814 538
    Napomena: kad su nam je složili nešto nisu dobro zašarafili unutra pa buči :kez: al ne smeta pegli. Ponudili su nam da je donesemo (opet:kolut: ) i poprave to al nam sad nije zgodno jer je tamo teško naći parking (čitaj MM-u se ne da).
    ja sam odnijela svoju peglu na paru, doduše koštala je poprilično..
    očistili su je temeljito za 89 kn...
    stvarno sam zadovoljna.
    nisam nigdje našla povoljnije, svi traže od 150-170 kn

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    1

    Početno Parna postaja

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam Euroflex parnu postaju. Nakon što probaš peglati s parnom postajom, obična pegla više ti nije dovoljna.

    Lakše, brže, ljepše. Meni nije preglasno puštanje pare, uopće mi nije glasno. Jedino ljeti pretoplo, grije sunce i grije para. Pa smanjiš peglanje na minimum.
    Postovani, philips perfect care kako se ukljuci para da ide stalno? Tek sam kupila i probam ali para ide samo kad stisnem gumb?

  27. #77
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Ima li netko ovu parnu:https://www.philips.hr/c-e/ho/glacan...eMddQWp2Yi-Ger

    Prije 10tak godina imala sam Tefal bila je dobra, sad imam Philips koja mi se čini da ne radi kao prije, čistila i kamenac i sad nakon 2 god šteka. Točila destiliranu po uputama...
    Vrijeme je za novu pa ne znam koju uzeti ima ih puno na tržištu..

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Luci.94 prvotno napisa Vidi poruku
    Postovani, philips perfect care kako se ukljuci para da ide stalno? Tek sam kupila i probam ali para ide samo kad stisnem gumb?
    ja sam do sada promijenila dvije, i svakoj se gumb trebao pritiskati za paru (zadnja je neka philips, bila preskupa...)

  29. #79

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Na mojoj philips je gumb na gornjoj strani ovog sto drzis u ruci jel. I on se stisne i svijetli lampica i tad para ide sama. Naravno tek kad je u polozaju peglanja i kad krenes.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •