Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 79

Tema: Parne postaje- stanice...iskustva

  1. #1
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno Parne postaje- stanice...iskustva

    Da sad ne tražim po forumu, i naravno ako se administrator slaže, evo otvorila sam temu sa željom da podjelimo iskustvo o parnim stanicama. Naime, ja se upravo spremam kupiti to čudo i nadam se uveliko olakšati peglanje, i mislim da će se javiti dosta mama koje koriste iste i preporučiti nam neke.

    Šta paziti pri kupnji, čega se pasati, i kako vam je peglati s tim peglama.

    suzila sam izbor na Tefal i Philips pa se nadam da ima korisnica koje će mi pomoći u odluci pri kupnji)

  2. #2
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Mi smo kupili Vivax u Sparu (prije dvije je godine bila 400 kuna). Meni je zaista olakšala peglanje. Većinu stvari peglam samo s jedne strane i složim u ormar

  3. #3
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    Imam tefal pro express turbo i dosta mi je ubrzala peglanje jer zbog pritiska pare pegla nekoliko slojeva (npr. majice peglam samo s jedne strane, plahte složim u 4 sloja i jednom prepeglam). Mana je što stvara dosta veliku buku kad radi paru.

  4. #4
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    koliki pritisak pare je ok?

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Imam Euroflex parnu postaju. Nakon što probaš peglati s parnom postajom, obična pegla više ti nije dovoljna.

    Lakše, brže, ljepše. Meni nije preglasno puštanje pare, uopće mi nije glasno. Jedino ljeti pretoplo, grije sunce i grije para. Pa smanjiš peglanje na minimum.

  6. #6
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Ja je imam i svima bih je preporucila.. Tefalove i Rowentine slove za najbolje, ja bih uzela rowentu ali tefal sam dobila na poklon i prezadovoljna sam..
    Sto kazu cure, peglas s jedne strane
    Gledaj da je sto jaca, moja je 4,5 bara i ne znam koliki je pritisak pare il kak se vec kaze..
    Obavezno metalna rupicasta daska, nikako drvena...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Nikako, nikako ne kupujte Boshovu profi peglu, već sam je četiri puta popravljala, a nije ništa bolje od jedne no name koju sam imala prije nje

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Imam Tefal , nemam pojma koji model , to mi je najbolji kućanski aparat ikada.
    Vremenski peglam 3 puta manje , a roba bolje ispeglana.

  9. #9
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    da li netko ima ovu http://www.saturo.hr/840-tefal-gv-70...-postaja-.html, u metrou je na akciji

    sve u svemu izgleda da se ipak isplati dati toliko love za tu stvar

  10. #10
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ja imam Philipsovu od 4 bara već jedno 2 godine i jako sam zadovoljna. I ne bih se više vraćala na običnu peglu. Čuda ispeglam za uz jedno punjenje spremnika.

  11. #11
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    koliko stane vode u tvoju..koji je model?

  12. #12
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    U moju ide 8 dcl i uspijem s time peglati nešto malo manje od 1 sat. Evo, ovakva je moja.

  13. #13
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    a težina, nadam se da su ove pegle dosta laganije od ovih običnih

  14. #14
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Pa ja se više ne sjećam klasične na paru, ali rekla bih da jesu nešto lakše, ne i skroz lagane. U svakom slučaju su lakše za rukovanje, manje, ergonomičnije.

  15. #15
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    ovdje imaš dvije stranice iskustava. laganija je (kad je prazna), ja imam sličnu tefalku sa zadnjeg linka, ide u nju puno vode koja se nadolijeva u togu peglanja (al ja se ne sjećam kad sam nadolijevala), treba uzeti sa što više bara, peglam samo s jedne strane i zato je brže gotovo, posteljinu složim na pola ili četvrt i peglam, ali onda pritisak pare stavim na 3.
    mali nedostatak: mojoj mami koja je niža od mene i ima naočale stalno se zamagle od pare i treba metalna daska sa rešetkom a ne rupicama. ja imam s rupicama i to mi nije dovoljno za odlazak pare, pa mi je brzo podloga na kojoj peglam bude mokra i smoči mi se veš. kad hoću spremit dasku curi mi kondenzirana voda iz nje.
    sve u svemu sam jako zadovoljna, nabavit ću drugu dasku i speglat veš da mama ne mora kad dođe

  16. #16
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    moja ima spremnik od 1.8l i najjaci je tefalov model. brza, 2minute se grije, puni se spremnik bez gasenja/paljenja (samo skines spremnik, napunis, vratis na mjesto i nastavis peglat), ide obicna voda, ima ugradjen dekalcifikator, pa je treba "isprati" kad se upali lampica recimo, svaka cetiri spremnika s ovom mojom vodom... ako stoji neupotrebljavana duze od 7 minuta, sama se ugasi.

  17. #17
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa Vidi poruku
    moja ima spremnik od 1.8l i najjaci je tefalov model. brza, 2minute se grije, puni se spremnik bez gasenja/paljenja (samo skines spremnik, napunis, vratis na mjesto i nastavis peglat), ide obicna voda, ima ugradjen dekalcifikator, pa je treba "isprati" kad se upali lampica recimo, svaka cetiri spremnika s ovom mojom vodom... ako stoji neupotrebljavana duze od 7 minuta, sama se ugasi.
    Ovo je Volvo u odnosu na moju :D

    Moram priznati da sam se trudila da prođem što jeftinije i da za to dobijem što više bara. Na ostalo tada nisam mislila. I da, moja ipak ima jedan nedostatak - preporuka je da se hladi između dva punjenja. No meni to čak i ne smeta - jedno punjenje mi je taman neka mjera za peglanje u komadu (ispraznim ju do kraja, isperem i punim opet prije sljedećeg korištenja).

  18. #18
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    e da zaboravila sam reći da u moju ide pol-pol destilirana i voda iz pipe, isto ima onu lampicu koja signalizira da se skupio kamenac, izvadiš pipac, ispereš ga i vratiš. to smo u više od devet mjeseci napravili samo jednom

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Moja Tefal pro express ( sad sam išla gledat kako se zove ) se puni najobičnijom vodom i može se dolijevati za vrijeme peglanja . Kamenac ispirem otprilike jednom mjesečno , a peglam stvarno puno.

  20. #20
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    kod moje nije dovoljno izvadit pipac i isprat ga. treba promuckat postolje, izbacit vodu iz njega (skupa s onim blatom) i eventualno (ja svaki put to napravim) jos ulit vode direkt u spremnik, promuckat i izlit van.

    uglavnom, kad kupujem stvari (pogotovo strojeve/alate i za znacajniji novac) meni je bitno odluciti za sto mi treba, sto ocekujem od stroja, koje kompromise zelim/mogu/ne zelim, sto mi je manje bitno i tako...

    onda se treba donekle upoznat s materijom (recimo s ovim strojem, meni je vazna stavka bila da ide samo voda iz pipe, zbog dodatnih troskova - nekome bi bilo vaznije da ne mora ispirat stroj, pa mu trosak destilirane vode ne bi bio bitan, naprimjer), i odabrat sto najbolje ispunjava sve uvjete...

    za primjer, to sam onako bas skolski napravila za sivacu masinu i parnu stanicu i za obje, nakon vise od 18mj, mogu reci da sam jako zadovoljna izborom i da ni u jednom trenu nisam pomislila - e, da sam bar onu drugu odabrala...

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Prije par godina imala sam Tefalovu parnu postaju i isto bila oduševljena sve dok nakon dvije godine nije počela s kvarovima (a nije se čak niti pretjerano koristila). I onda to u servisu nekaj malo poslože i onda opet nakon prvog većeg peglanja - šlus. I tako par puta. Na kraju sam ju ostavila u serisu za dijelove.
    Nakon toga sam bila jako pažljiva u odabiru (međuvrijeme prebrodila s nekom pomoćnom) i na kraju se odlučila za Bieffe - to je poluprofesionalna parna postaja - kakve uglavnom imaju po krojačkim salonima, kemijskim čistionicama ...... i mogu vam reći da ju se ne može usporediti niti s Telafkom niti s ikojom sličnom (vidla razne kod frendica). A cijenom im odlično parira - model s najmanjim kotlićem (1,5 l) je oko 1.300,00 kn + čini mi se oko 100,00 kn teflonska podloga (koja se može i ne mora uzeti).
    Ima manje bara (čini mi se 2,8) od ovih na sve strane izreklamiranih, ali je kontrukcijski drugačija i ima kontantan ispust pare, a ne na udare kao npr. Tefalke.
    Ako sam vas zainteresirala, a imate i dodatnih pitanja, nazovete prodavače i stričeki iz servisa vam sve lijepo objasne.
    http://www.lemia.hr/prodaja/index.ph...d=51&Itemid=69

  22. #22
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    litala@ možeš li mi reći koji je model tvoje postaje, ima sve ono kaj mi treba

    ja sam najbliže kupovini ove tefalke http://www.technomarket.hr/products/.../tefal-gv-8430, da li je netko ima???

  23. #23
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    hm@ na ovom linku se ne mogu vidjeti ponude, vrste i cijene (....šteta dobro zvuči

  24. #24
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    moja je gv 8360

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa Vidi poruku
    hm@ na ovom linku se ne mogu vidjeti ponude, vrste i cijene (....šteta dobro zvuči
    Moja ti izgleda kao ova na prvoj sličici (klikni na sličicu pa ti se malo poveća), samo s pola litre manjim spremnikom. Inače imaju i komplete sa stolovima koji odvlače paru i još sto čuda, ali za to ja nemem para (iako isto dobro zvuči).
    Nazoveš, pitaš sve kaj te inetresira, teta/striček ti ispriča kaj sve imaju i zamoliš da ti mailom pošalju ponudu (meni stigla isti dan kad sam ih zvala). Ili, ako ti nije hića i nekad ti je usput odeš u Lučko i pogledaš i isprobaš sve uživo. Ja sam vjerovala mom tati koji je to prije dosta vremena sve pregledao, još dodatno ispitala par meni važnih sitnica i dogovorila kupnju. Čak su mi i dostavili u njihovu kemijsku čistionicu u ZGB da ne moram ići u Lučko po nju.

  26. #26
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa Vidi poruku
    litala@ možeš li mi reći koji je model tvoje postaje, ima sve ono kaj mi treba

    ja sam najbliže kupovini ove tefalke http://www.technomarket.hr/products/.../tefal-gv-8430, da li je netko ima???
    Ja imam ovakvu, samo je moja 4,5 bara, stariji model vjerovatno.. Prezadovoljna zasada, imam ju 2,5 godine.. Koristim isključivo destiliranu vodu, 5 l dodje oko 8-9 kn zavisi gdje..

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Moja Tefalova je nakon 3 godine preminula. Usred veće financijske krize bez puno razmišljanja sjeli smo u auto i kupili novu (Diners 12 rata . Sad imam onaj najnoviji model od 6 bara, iako, ne vidim razliku s onom od 5 bara. I mrak je, peglam s jedne strane, osjetljivu robu peglam s 2 cm udaljenosti, ako mi se ne da zbog jedne majice čekati da se malo ohladi.

    Život nakon parne stanice jednostavno više nije isti.
    Pokušala sam se vratiti na klasičnu peglu, imala sam osjećaj da ne radi, a ispravna je.

    Volim Tefal, baš zato jer ima te udare pare, ako je presušena odjeća, sve riješi.

  28. #28
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    I ja imam Tefal nešto duže od tri godine, koštala je nekih 800 kn , akcijska cijena. Nisam doma pa ne znam koji je model, ali do sada se isplatila, višekratno.

  29. #29
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    ovakva je moja i ja zadovoljna

  30. #30
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    A di se drži parna stanica? Na dasci ili na podu ili negdje drugdje?

  31. #31
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    mislim da je svejedno, može i na podu, samo da je blizu jer je onaj kabel oko 2m

  32. #32
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Citiraj Suzizana prvotno napisa Vidi poruku
    ovakva je moja i ja zadovoljna
    jel koristiš destiliranu vodu ili vodu iz pipe?

  33. #33
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Ja već duže vrijeme razmišljam o nabavci iste. Mislim da će fasovati koja kartica

  34. #34
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kad smo kupovali našu prvu, rekli su nam voda iz pipe. Pa sam godinu dana iza toga kupila mami, rekli su destilirana voda. Pa sam, kad smo kupovali našu drugu, pitala kako jednom ovo jednom ono.
    I onda mi je žena pričala da su bili na edukaciji o PS i da destilirana jest najbolja opcija, ali to što se kod nas prodaje pod destilirana je zapravo demineralizirana voda i ona nikako nije preporučljiva.

    Ja koristim vodu iz pipe i sama sa sobom sam se pomirila da ću možda za tri godine opet morati kupiti još jednu, jer mislim da je prva krepala baš zato jer se prezapunila kamencem, iako smo ju održavali by the book.

    Da ju dam popraviti možda bi i saznala što joj je...

  35. #35
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    i ja se bojim kamenca i mislim da je ipak pametnije (čitaj sigurnije) koristiti destiliranu vodu, ne znam

  36. #36
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Ja koristim isključivo destiliranu vodu, moja je postaja stara točno 3,5 godine i radi besprjekorno, a nije da je ne koristim

  37. #37
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    meni u upustvima izricito pise ne demineraliziranu, vec obavezno vodu iz pipe.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Kad smo kupovali našu prvu, rekli su nam voda iz pipe. Pa sam godinu dana iza toga kupila mami, rekli su destilirana voda.
    Pa piše u uputama koja ide voda

  39. #39
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa Vidi poruku
    meni u upustvima izricito pise ne demineraliziranu, vec obavezno vodu iz pipe.
    meni je to jedan od uvjeta, ali kad čujem iskustva žena kojima je u uputstvima pisalo isto voda iz pipe pa kasnije dođe do puuuno kamenca, pa šteka...malo se zamislim

  40. #40
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ako imaš mogućnosti, probaj. Kad vidiš koja je to lakoća, nećeš više puno razmišljati.

    Pa makar nakon 3 godine kupiš novu kao ja!
    Posljednje uređivanje od Mojca : 18.09.2012. at 16:28

  41. #41
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Hm, pipe u kupaonici su mi strava od vode, a spremnik od pegle izgleda cisto.. Mogu zamisliti kako bi izgledao od ove tvrde slavonske vode za godinu-dvije...

  42. #42
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa Vidi poruku
    meni u upustvima izricito pise ne demineraliziranu, vec obavezno vodu iz pipe.

    Litala ne znam kakva je vodakod tebe što se tiče tvrdoće, ali kod mene je koma. Imala sam obične pegle na kojima je pisalo da ide vodovodna, nakon godinu dana su "procurile smeđe" iako sam ih redovito čistila prema uputstvu, a čak su znali ispadati i komadići kamenca. Nikada nisi mogao predvidjeti kada će početi curiti smeđe i poflekati ti odjeću koja ti u danom trenutku uistinu treba.

  43. #43
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa Vidi poruku
    jel koristiš destiliranu vodu ili vodu iz pipe?
    koristim pol-pol. usput....5l destilirane 6kn od 20.-26.9. u Kuflandu

  44. #44
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    [QUOTE=ewa;2223795]Da sad ne tražim po forumu, i naravno ako se administrator slaže, evo otvorila sam temu sa željom da podjelimo iskustvo o parnim stanicama. Naime, ja se upravo spremam kupiti to čudo i nadam se uveliko olakšati peglanje, i mislim da će se javiti dosta mama koje koriste iste i preporučiti nam neke.

    Šta paziti pri kupnji, čega se pasati, i kako vam je peglati s tim peglama.


    Dugi niz god.koristim parnu stanicu, jos dok ih kod nas nije bilo! Unazad 5god,imam tefalovu! Preee zadovoljna! Peglam sve kako i inace bih sa klasika peglom, ali znatno brze i lakse! Paziti na kolicinu vode koja ide u postolje, koja vrsta vode(cesto misle ljudi da ide destilirana, ali bas cesto je suprotno)! U gl.procitaj upute proizvodaca, i nemas frke!

  45. #45
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    da li netko ima možda Tefal gv 7085 http://www.saturo.hr/840-tefal-gv-70...-postaja-.html, u Metrou je na akciji 40 %

  46. #46
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa Vidi poruku
    da li netko ima možda Tefal gv 7085 http://www.saturo.hr/840-tefal-gv-70...-postaja-.html, u Metrou je na akciji 40 %

    Ma daj? Do kad traje akcija?
    Kolka je tamo cijena (redovna)?


    Ima ju moja mama, kupila ju u austriji, super je zadovoljna.....

  47. #47
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daj? Do kad traje akcija?
    Kolka je tamo cijena (redovna)?


    Ima ju moja mama, kupila ju u austriji, super je zadovoljna.....
    redovna cijena 1699, sa popustom oko 1000 kn

    uz 20metro naljepnica
    Posljednje uređivanje od ewa : 18.09.2012. at 22:12

  48. #48
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Aha,, nemam naljepnice

  49. #49
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja imam Tristar parnu postaju iz Konzuma, koštala je na onoj njihovoj akciju od 25% na sve oko 250kn, i savršena je!
    U nju ide voda iz slavine i nema nikakvog posebnog održavanja. Ne treba ju hladiti između punjenja i jako dobro pegla!
    Kada krepa,a a ima 2 g. garancije kupujem novu, ove cijene od preko 1000 kn su mi, i odnedavno ne kupujem iz principa ništa skupo tog tipa. Kada samo namještali stan prije 5 godina sve je išlo tip top unutra, sve neke marke , spičili smo novaca i ovaca na to,a danad ne tako dugo nakon toga smo većinu morali mjenjati jer je otišla i istekla garancija, a popravci su bili užasno skupi. Sad kupim Beko a ove sitne, Tristar i sl..

  50. #50
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    moram priznati (na sreću) nemam takvih loših iskustava sa "skupim" uređajima, s obzirom da uvijek volim kupiti kvalitetniju stvar...ali tko voli nek izvoli

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •