Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 160

Tema: Dali moram ponovno na carski?

  1. #101
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Cvijeta, kako nisam? Napisala sam da porazgovara sa ginekologom ali da zna da ta osoba ne bude na samom porodu pa mišljenje te osobe može biti savjet, ne naputak jer naputak kako će stvari ići će odlučiti oni koji su na porodu, osoblje bolnice. To je jedan od problema u našem sustavu, taj nedostatak kontinuirane skrbi od jedne osobe.
    Pa od cca. 36 tj trudnocu kontrolira ginekolog u bolnici. Ukoliko on smatra da moze CR, obicno ce naruciti rodilju i upravo on ga i obaviti. Tako je bar praksa u ZG bolnicama.

  2. #102
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Naravno, ako se odlucis ma VBAC, onda je Danci u pravu, ovisis o tome tko je dezuran kad je krenuo porod a to moze biti ili netko koji ce ti pomoci i nastojati da imas VBAC kakav treba biti ili netko tko ce iz nebrige ili neznanja losim postupcima ugroziti rodilju i bebu. Od doule tada nikakve koristi, a niti od ginekologa koji se zalagao za VBAC, osim ako imas puno srece da ti porod krene i zavrsi dok je bas taj porodnicar dezuran, a i posvecen bas toj rodilji, a ne nekoj drugoj koja taj cas isto radja. Hocu reci, kod VBAC a se maltene trebaju zvijezde poklopiti da u nasim rodilistima budu uvjet kakve Danci navodi.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 29.09.2012. at 12:53

  3. #103
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj BettyBlue50 prvotno napisa Vidi poruku
    slazem se u potpunosti sa tobom i tocno se tako i ja osjecam u pogledu CR.Rodila sam na CR prije dvije i pol godine uz spinalnu anesteziju,bila sam svjesna svega te je moj Muz cijelo vrijeme bi samnom u sali i sjedio pokraj mog uzglavlja.Bebicu su mi odma dali pokraj glave i poljubila sam ga u desnu nogu(nikada necu zaboraviti taj trenutak).Odnjeli su ga zajedno sa mojim muzem da ga izvazu i pregledaju ne daleko od mene.Za par minuta su mi ga ponovno donjeli ali meni je tu pozlilo.Nisam mogla disati i jako me je napinjalo na povracanje.Vidjeli su da mi nije dobro i svi su se uzskakali.Sestra me je pitala jel hocu sina na prsa,uzasno mi je bilo lose i mislila sam da umirem.zaa to vrijeme dok su mene sivali i dovodili u red zamolili su mog muza da skine gornji dio i stavi bebu sebi na prsa jer je jako vazan kontakt koza na kozu.Svi troje beba muz i ja proveli smo par sati u radjaoni i tu je bebica pocela vec sisati.Zatim smo svi presli u normalnu sobu.Muz i bebica su bili 24h samnom,muz mu je stavio prvu pelenu,muz ga je prvi okupao pred mojim ocima sve.Hocu reci sve je bilo savrseno za uzivanje u tim jedinstvenim i prvim trenutcima u troje ali meni stalno nesto fali.Beba je bila samnom ali ja sam bila nepokretna,beba je bila tu ali ja sam se tjednima borila sa uzasnim bolovima,Danima nisam mjenjala polozaj u krevetu,nisam se mogla ni nasmijati.Za svaki podoj nocu se morao i moj muz buditi da me digne i doda mi bebu jer sama nisam mogla,a prvi put na pet minuta sam izasla iz stana nakon mjesec dana poslije poroda i odma pozelila nazad u krevet.dok je moja prijateljica poslije prirodnok iako je radjala 16 h u mukama uz epiziotomiju deseti dan isla poplacati racune ..Ne kazem da je prirodni porod bezbolan ali fali mi sto ga nisam dozivjela i svakako ako nema nekakvih vecih komplikacija oporavak je definitivno brzi.Eto to je moje iskustvo,jos da dodam da me trbuh boli i dan danas nakon 2,5 godine.
    gdje si rodila? gdje u hrvatskoj dopustaju da otac bude prisutan na CR?

  4. #104
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, ako se odlucis ma VBAC, onda je Danci u pravu, ovisis o tome tko je dezuran kad je krenuo porod a to moze biti ili netko koji ce ti pomoci i nastojati da imas VBAC kakav treba biti ili netko tko ce iz nebrige ili neznanja losim postupcima ugroziti rodilju i bebu. Od doule tada nikakve koristi, a niti od ginekologa koji se zalagao za VBAC, osim ako imas puno srece da ti porod krene i zavrsi dok je bas taj porodnicar dezuran, a i posvecen bas toj rodilji, a ne nekoj drugoj koja taj cas isto radja. Hocu reci, kod VBAC a se maltene trebaju zvijezde poklopiti da u nasim rodilistima budu uvjet kakve Danci navodi.
    istina. meni nakon sto je puko vodenjak nitko nije obratio paznju na rez. ne znam ni jesu li svi prisutni znali da je prethodni bio CR.
    ja sam imala, rekla bi, srece, da me nitko nije dirao, da nije bilo lijecnika i da sam usal u box na sam izgon i bila cijeli izgon samo s primaljom. ctg mi nije biljezio bas neke trudove i oslanjali su se na moju percepciju.
    istina, svo vrijeme u predradjaoni sam se bojala intervencija i uvijek u primozgu cuvala snagu za portebnu raspravu i odbijanje svega ako mi krenu raditi.
    stoga se slazem da mene nije bio strah vaginalnog poroda vec raznih intervencija i u jednom sam razgovoru rekla da zelim bez ikakve intervencije, a ako do nje dodje da ju ne zelim vec zelim CR. bilo mi je bitno da lijecniku vjerujem da ako procjeni da treba drip ili nesto da treba radi moje i bebine dobrobiti, a ne radi zavrsene smjene. or something. i to sam takodjer rekla.

    i iznenadio me doktor koji me pregledavao zadnji na odjelu (nije onaj koji me pregledavao inace) kad je na moje pitanje da kod prethodnog carskog u VBAC ne smije drip odgovorio, ma smije, zasto ne bi smio. tad sam se...usrala.

  5. #105
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    brrrrrr i ja bi se usrala... mislim ok da treba i vidi se da ide stvar i da može malo ali samo tako reči...

    zapravo, mislim da je jako teško imati povjerenje u nekog koga vidiš prvi put u životu (uglavnom); zapravo nemaš pojma u čije ruke dolaziš, teško je opustiti se :/

  6. #106
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    brrrrrr i ja bi se usrala... mislim ok da treba i vidi se da ide stvar i da može malo ali samo tako reči...

    zapravo, mislim da je jako teško imati povjerenje u nekog koga vidiš prvi put u životu (uglavnom); zapravo nemaš pojma u čije ruke dolaziš, teško je opustiti se :/
    Da, vjerujem da to nije ugodno- vjerojatno se zato dosta zena i odlucuje za CR na hladno- barem mozes imati kraj sebe lijecnika kojem vjerujes i znas da ce napraviti najbolje za rodilju i bebu.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 29.09.2012. at 22:13

  7. #107
    ninočka189 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    72

    Početno

    I ja sam jedva čekala da vidim svoje malo. MM ju je slikao na odjelu preko stakla i dok sam bila na intenzivnoj cijelo vrijeme sam buljila u tu sliku. Nisam mogla dočekati da me premjeste na odjel babinjača. Na kraju sam morala još duže čekati od planiranog jer na odjelu nije bilo slobodnog kreveta To isčekivanje mi je bilo najgori dio što se tiče cijelog poroda i boravka u bolnici. A kad sam ju dobila......

  8. #108
    ninočka189 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    72

    Početno

    Leonisa to je bilo za tebe.

  9. #109
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Da, vjerujem da to nije ugodno- vjerojatno se zato dosta zena i odlucuje za CR na hladno- barem mozes imati kraj sebe lijecnika kojem vjerujes i znas da ce napraviti najbolje za rodilju i bebu.
    Da; šteta da to je jedini način da imaš barem malo utjecaja na kako stvari budu i tko bude uz tebe :/

  10. #110
    ninočka189 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    72

    Početno

    Toliko o tome da nikada nisam osjetila rez od carskog. Polako ulazim u treći mjesec trudnoće i u par navrata osjetila sam rez, ali čini mi se da bi to mogao biti taj na maternici jer osjetim neku liniju unutra. Ne boli me, ni ništa slično ali osjetim da ima nešto. Dali ste i vi, koje ste rodile carski, u drugoj trudnoći osjetile rez?

  11. #111
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Da. Postaje gore kad se pojave BH kontrakcije, ja sam svaku od panike pokusala prodisati i bar se malo opustiti, iako sam znala da mi nece biti nista.
    To mi je bilo, eto, jedino sto me smetalo u trudnocama.

  12. #112
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    potpis na sve.

  13. #113
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Niti sam osjećala išta prošli put, niti osjećam sada.

  14. #114
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Draga Ninocka, meni je razmak izmedju 2 carska bio nepunih 19 mjeseci. Buduci da sam prvo dijete rodila carskim iskljucivo iz vlastite zelje te mi je sam postupak i oporavak ostao u lijepom sjecanju prva mi je pomisao bila kad sam opet ostala trudna: izvrsno, razmak mi je ispod 2 godine i necu morati opet placati podobniku. No, brzo sam demantirana, razmak ispod dvije godine nije nikakva apsolutna indikacija za carski (rekao mi moj primarni ginekolog ali i potvrdili u Petrovoj). Na kraju sam imala tri indikacije (nisam do njih dosla postenim putem) od kojih je jedna bila st. post sc. i ponovo zavrsila na sekciji. Oporavak mi je u oba slucaja bio vrlo brz a reza sam svjesna tek kada ga vidim.

  15. #115
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    kod Podobnika

    gdje u hrvatskoj dopustaju da otac bude prisutan na CR?[/QUOTE]

  16. #116
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Danas je izašao ovaj članak koji govori o članku koji je danas (12/11) izašao u stručnom časopisu "Annals of Family Medicine". Izdvajam ovaj zanimljiv citat NIH-a (tijelo koje analizira ishode raznih medicinskih postupaka i izdaje smjernice u SAD-u):

    The negative effects for mothers that come from performing thousands more C-sections, including an increase in maternal deaths, may outweigh the benefit of saving one extra life, Ducey said. In 2010, a National Institutes of Health analysis showed that 3.8 maternal deaths occurred for every 100,000 VBACs, whereas 13.4 deaths occurred for every 100,000 repeat C-sections.

  17. #117
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    may outweigh the benefit of saving one extra life
    Grozna konstatacija, kao da je od dr. Mengelea.

  18. #118
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    čitaj dalje daedi, cijelu statistiku.

  19. #119
    ninočka189 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    72

    Početno

    Eto da vam se malo javim. U 20 -tom tjednu trudnoće sam. Sve uredno, nema ni trunke ikakvih komplikacija. Svi mi govore da su šanse za carski 50:50. Nešto sam čula da se carski može platiti u bolnicama u Zagrebu, dali je to netko napravio, platio, gdje? Nezanimaju me privatnici, niti još znam što bih više voljela ali želim znati koje su mi mogućnosti.

  20. #120
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    moj prvi porod je završio carskim rezom,drugi porod prirodan i nije dugo trajalo..od prvih trudova do poroda nekih 3-4sata..dan danas se pitam dali je moj prvi porod triba završiti carskim rezom..naime,u mom otpusnom pismu piše da je carski rez napravljen radi mekonijske plodne vode i nenapredovanja poroda..ovo s plodnom vodom je čista izmišljotina..znam jer mi je doktorica probila vodenjak i kaže sestri:mliječno bijela.trudova nisam imala,ctg uredan..bio je vikend došla sam na pregled jer sam ujutro na gaćicama primjetila laganu sukrvicu i moj ginekolog je zvao bolnicu da ću doći na ctg.u bolnici su mi rekli da idem doma pošto je sve u redu,ali se tad našla tu jedna doktorica i pita sestru kad je termin,sestra kaže sutra,a ova odgovara da onda ostajem.sve što se dalje događalo je bilo isforsirano..ctg uredan,otvorena 1cm a ona mene pošalje u box i probije mi vodenjak..trudova nikakvih i nakon 12sati mi kaže:gospođo vaš porod ne napreduje moramo na carski..neznam,možda se varam,ali mislim da me je pustila doma pošto su svi nalazi bili uredni da bi se možda za 1,2,3 dana sve bilo odvilo prirodnim tokom..
    heh i kad sam drugi put došla roditi ta ista doktorica je bila u smjeni.. kaže mi da je prvi porod bio carski,da će vrlo vjerojatno i ovaj tako završiti..sreća moja pa je bilo skoro 3sata ujutro,a ona išla odspavati(to mi je sama rekla ujutro,ja sam još bila u boxu,a njoj ujutro u 7 završila smjena i odlazi ona i govori mi da mi čestita da ona nije virovala da ću rodit prirodno i tako brzo)..otvorila sam se skroz u roku 2sata,prebačena u box,došao neki jako mladi doktor i kaže mi ajmo još 2truda i gotovo..tako je i bilo...
    prošla sam i carski rez i prirodan porod,a moje mišljenje je da mogu birati između to dvoje da bi svakako birala prirodno,naravno ako ne postoje opravdani razlozi zašto prirodan porod nije moguć.Meni je taj carski ostao u baš lošem sjećanju..opravak mi trajao 2 miseca otprilike..prvih misec dana,svaki moj pokušaj ustajanja iz kreveta je završio u suzama..

  21. #121
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj ninočka189 prvotno napisa Vidi poruku
    Nešto sam čula da se carski može platiti u bolnicama u Zagrebu, dali je to netko napravio, platio, gdje? Nezanimaju me privatnici, niti još znam što bih više voljela ali želim znati koje su mi mogućnosti.
    To nije mogućnost, CR mora ići na indikaciju, i ako te netko pita za novac da napravi CR bez indikacije taj te pita novac da napravi nešto ilegalno i to treba prijaviti odmah.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Ninocka, zanima me u kojem ces rodilištu roditi? u istom smo tjednu, pa ako si u Rijeci, možda budemo i cimerice. Kad ti je termin?

  23. #123
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj ninočka189 prvotno napisa Vidi poruku
    Eto da vam se malo javim. U 20 -tom tjednu trudnoće sam. Sve uredno, nema ni trunke ikakvih komplikacija. Svi mi govore da su šanse za carski 50:50. Nešto sam čula da se carski može platiti u bolnicama u Zagrebu, dali je to netko napravio, platio, gdje? Nezanimaju me privatnici, niti još znam što bih više voljela ali želim znati koje su mi mogućnosti.
    Navodno, 300-600 eura.
    Posljednje uređivanje od Danci_Krmed : 07.01.2013. at 09:43

  24. #124
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj sandi prvotno napisa Vidi poruku
    Navodno, 300-600 eura.
    jel dobiješ račun za to?
    Posljednje uređivanje od Danci_Krmed : 07.01.2013. at 09:43

  25. #125
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    jel dobiješ račun za to?
    , moz si mislit, nekom je glavno dobiti pristojnu uslugu

  26. #126
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    te cifre znaju svi ugl 500€, ma koma. Ja sam imala drugi puta indikaciju za CR,ali ne apsolutnu kako oni kažu. Na kraju je bio Cr, ali prvi porod je bio vaginalni,ali ne nimalo prirodan. Bio je grozan i užasno dug, bolan i prepun intervencija. Iskren kada razmišljam trećem djetetu onda razmišljam kako bi bilo kad bi se odlučila na to i mislim da ne mogu imati povjerenja u niti jednog doktora jer ne mislim plačati,a naletiti na nakoga i prepustiti se nekom u ruke pa da sreće odlučuje to je tako ružno. Ali ne moram još razmišljati , jer treća mi nije još na pameti, pa se sve nadam da jednog dana kad bude, puno toga će se promjeniti.
    Posljednje uređivanje od Danci_Krmed : 07.01.2013. at 09:44

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    mozda glupo pitanje,ali
    da li je neka od vas nakon drugog carskog reza imala prirodan porod ili
    je to cisto nemoguce?mada sam citala da su vani zene mogle roditi vaginalno
    bez obzira na prijasnja dva carska reza.

  28. #128
    anita rain avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    ...na lijepom plavom Dunavu...
    Postovi
    464

    Početno

    Znaš kako kažu, nema glupih pitanja, već samo glupih odgovora ...Gle ovako.... Ja sam trudna 32 tt s trećim djetetom, prva dva poroda carski. Pitala sam doktora u rodilištu, imam li kakvih izgleda za vaginalni porod, kratko i jasno rekao mi je ne. Nakon dva carska, ne pokušavaju vaginalni, već obavezno opet carski. Možda negdje vani nije tako,možda ni u većim bolnicama, ali čula sam da ne pokušavaju vaginalni porod, jer postoji mogućnost pucanja maternice, prilikom izgona, tako da ja ne bih inzistirala....

  29. #129
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ja sam imala 2 carska i planirala da 3. bude vaginalni. Informirala sam se i odlučila da ću probati. Došla sam u rodilište 8-9 cm otvorena (do tada sam se kontrolirala samo kod svoje gin privatno, nisam išla u rodilište) i u njihovim preporukama stoji da moraju probat vaginalno ako je porod u aktivnoj fazi. Na kraju je ipak bio 3. carski (zašto, to je druga priča). Trudnoća je bila uredna, razmak od prošle trudnoće idealne 2 god., beba mala (3 kg), rez dobre debljine, trudovi učinkoviti itd.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    znaci,nista od toga,tako sam i mislila.
    A nekako kako mi drugo dijete prelazi godinu dana,
    vec razmisljam o trecem dijetetu....al samo razmisljam.
    Pa zelim si malo sve opcije otvoriti.
    Makar mi je doktorica koja me drugi put operirala rekla
    otvoreno kako mi je najbolje ne planirati trecu trudnocu jer
    bi definitivno bio carski rez,a kao treca operacija bi bila teska
    s ko zna kakvim ishodom.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    9

    Početno

    Ej pozdrav!
    Eto da se i ja priključim. U mom slučaju radi se o velikoooommmmmm strahu od prirodnog poroda. Prvo dijete sam rodila 2009 i nakon katastrofalnih 18 sati trudova odlučilo se da se ide na hitan carski. beba mi je bila velika 3820, a s obzirom da sam ja niska i sitnija prirodni porod nije nikako išao, jer se nisam mogla otvoriti. I sada 4 godine poslije , točnije u srpnju imam termin i na upit da li bih mogla ovaj put roditi odmah na carski, odgovor ginekologa je bio da će svakako pokušati na prirodni način. Mislim u teoriji drugo dijete je veće od prvoga i ako nije išlo prvi put , fakat ne znam kako će ići drugi, i samo kad se sjetim svog prvog poroda muka mi je. A što se tiče oporavka od carskom, stvarno je bip expresni u mom slučaju. Drugi dan sam već pomalo hodala, a za mjesec dana sam se upisala na aerobik ( skakala kako sam mogla i naravno bez trbušnjaka).

  32. #132
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Ja sam D. rodila na CR, nakon što su na UZV vidjeli da je posteljica zrela, a nisu mi mogli uzeti uzorak plodne vode, jer sam bila zatvorena skroz (41+3), i D se nije spustio u zdjelicu, nakon što su mi noć prije stavili gel za omekšavanje cerviksa i dalje se do jutra nisam otvarala, imala sam neke blage trudove i oni su se odlučili na CR. Kasnije kad sam dobila otpusno, tamo je pisalo da je zbog disproporcije glave, ali sve je bilo u redu. Imao je 3850 g. Sada sam opet trudna, ako doguram do termina, razmak će biti 3 godine i 8 mjeseci ( skoro 9 ). Moja gin mi je rekla da ovdje prakticiraju nakon prvog CR i drugi, osim u slučaju da porod sam krene, pa baš bude išlo maltene samo od sebe. Ja sam za to da ako i drugo budem morala na CR da tražim spinalnu jer mi strašno fali taj prvi kontakt. Međutim MM se ne slaže, njega je strah nuspojava i komplikacija.... Još ne znam ni sama....

  33. #133
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sandi prvotno napisa Vidi poruku
    Navodno, 300-600 eura.
    Ooo... pa pale su cijene... nekad je bio soma eura.

  34. #134
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj Zona Gloria prvotno napisa Vidi poruku
    Ej pozdrav!
    Eto da se i ja priključim. U mom slučaju radi se o velikoooommmmmm strahu od prirodnog poroda. Prvo dijete sam rodila 2009 i nakon katastrofalnih 18 sati trudova odlučilo se da se ide na hitan carski. beba mi je bila velika 3820, a s obzirom da sam ja niska i sitnija prirodni porod nije nikako išao, jer se nisam mogla otvoriti. I sada 4 godine poslije , točnije u srpnju imam termin i na upit da li bih mogla ovaj put roditi odmah na carski, odgovor ginekologa je bio da će svakako pokušati na prirodni način. Mislim u teoriji drugo dijete je veće od prvoga i ako nije išlo prvi put , fakat ne znam kako će ići drugi, i samo kad se sjetim svog prvog poroda muka mi je. A što se tiče oporavka od carskom, stvarno je bip expresni u mom slučaju. Drugi dan sam već pomalo hodala, a za mjesec dana sam se upisala na aerobik ( skakala kako sam mogla i naravno bez trbušnjaka).
    pitanje je koliko je na tvom prvom porodu bilo intervencija i zašto se u principu nisi otvarala. i drugo dijete ne mora biti veće od prvog.
    i pitanje je čega se ti zapravo bojiš

  35. #135
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj crnka84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam D. rodila na CR, nakon što su na UZV vidjeli da je posteljica zrela, a nisu mi mogli uzeti uzorak plodne vode, jer sam bila zatvorena skroz (41+3), i D se nije spustio u zdjelicu, nakon što su mi noć prije stavili gel za omekšavanje cerviksa i dalje se do jutra nisam otvarala, imala sam neke blage trudove i oni su se odlučili na CR. Kasnije kad sam dobila otpusno, tamo je pisalo da je zbog disproporcije glave, ali sve je bilo u redu. Imao je 3850 g. Sada sam opet trudna, ako doguram do termina, razmak će biti 3 godine i 8 mjeseci ( skoro 9 ). Moja gin mi je rekla da ovdje prakticiraju nakon prvog CR i drugi, osim u slučaju da porod sam krene, pa baš bude išlo maltene samo od sebe. Ja sam za to da ako i drugo budem morala na CR da tražim spinalnu jer mi strašno fali taj prvi kontakt. Međutim MM se ne slaže, njega je strah nuspojava i komplikacija.... Još ne znam ni sama....
    a što bi ti htjela?
    CR?
    VBAC?

  36. #136
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Ja bi htjela ako je ikako moguće prirodno, u slučaju da oni predlože CR, ja ne bih pokušavala inzistirati na prirodnom, jer ipak računam da oni znaju bolje procjeniti nego ja. Iako dosta vremena je prošlo od prvog carskog, pa se nadam da će iapk biti prirodni. U slučaju CR, voljela bi spinalnu, ali MM je baš jako protiv toga....

  37. #137
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zasto se uopce TM pita?

  38. #138
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj crnka84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi htjela ako je ikako moguće prirodno, u slučaju da oni predlože CR, ja ne bih pokušavala inzistirati na prirodnom, jer ipak računam da oni znaju bolje procjeniti nego ja. Iako dosta vremena je prošlo od prvog carskog, pa se nadam da će iapk biti prirodni. U slučaju CR, voljela bi spinalnu, ali MM je baš jako protiv toga....
    pa moguće je ako si ti to omogućiš
    dakle, informiraj se i nađi ginekologa i rodilište koji će te podržati
    a ja baš ne bih računala na njihovu procjenu, pogotovo ako svi slijede politiku rodilišta
    a ovo za TM...mislim stvarno...ko da će njega operirat. informiraj se o opasnostima opće anestezije pa mu reci zašto je spinalna sigurnija.

  39. #139
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj crnka84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi htjela ako je ikako moguće prirodno, u slučaju da oni predlože CR, ja ne bih pokušavala inzistirati na prirodnom, jer ipak računam da oni znaju bolje procjeniti nego ja. Iako dosta vremena je prošlo od prvog carskog, pa se nadam da će iapk biti prirodni. U slučaju CR, voljela bi spinalnu, ali MM je baš jako protiv toga....

    Rađaš u SB-u ili? Onda ti to ovisi od njihovih anesteziologa i što oni preferiraju, a što preferiraju, bolje ti se toga držati... zato što je ono što preferiraju ono u što su oni sigurniji da znaju OK izvest. Čim ideš na CR (ako ideš), onda su oni relativni šefovi parade - radi se ono sa čim su doktori više "comfortable".
    Inače, ako te to tješi, ima ljudi koji teže podnose spinalnu od opće, konkretno, dosad (a nekih tipa 5-6 puta sam bila na općoj, jednom na lokalnoj, jednom na spinalnoj), spinalnu sam najgore podnijela (pad tlaka i ona glavobolja koju kažu samo u 2% slučajeva se radi, ali meni se čini da je više jer jednostavno znam puno njih s time, radili su mi krvnu zakrpu - opet, ništa strašno, ali evo... od opće nikad problema).

    Mislim... sve je to rješivo i lijepi su trenuci kad vidiš rođenje djeteta, ali mislim da ti je bolje, ako već ideš na operaciju, prepuštat te odluke doktorima (osim ako te ne pitaju gospođo jel' bi vi rađe to i to, a ne to i to, što bi značilo da imaju jednakog iskustva u općoj i spinalnoj).

    Znam i jednu trajnu posljedicu spinalne, jednostavno - dogodi se, ko i ta glavobolja - ženi je ostao neosjetljiv dio nekog živca na nozi, ne utječe na funkciju, ali čudno ti je.

    Ovisno od bolnice, negdje preferiraju spinalnu, negdje možda opću itd. Tako da.. ja bih taj dio osobno preporučila operateru i držala se njegove preporuke, osim ako već sad ne znaš da tipa loše podnosiš opću.

    Sretno!

  40. #140
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj crnka84 prvotno napisa Vidi poruku
    . U slučaju CR, voljela bi spinalnu, ali MM je baš jako protiv toga....
    Ako ćeš rađati u SB-u to će ti ovisiti s čim je anestziolog tamo više OK - pa će on predložiti ili spinalnu, ili opću. Inače, od svega se mogu dogoditi nuspjovae, ja sam, konkretno, imala nekih 5-6 općih (2-3 onako prave.. operativne), par lokalnih i jednu spinalnu, i od spinalne sam imala najviše nuspojava (sve rješivo, ali kod spinalne se znaju dogoditi i trajnije posljedice..., kao i kod svake anesteije), ali tu ti je bitno prepustit anesteziologu odluku (osim ako već znaš da tipa imaš kod neke vrste anestezije problema).

    Jedna od trajnijih za koju sam čula je da je jedna žena izgubila osjećaj jednog dijela u nozi, ne znam je li joj se to povratilo, normalno je funkcionirala, samo malo čudno da ne osjećaš dio tijela na dodir. Dogodilo se, kao što se stvari događaju,ali nekako.... na nesigurnijem si terenu ako inzistiraš na nečemu u čemu oni nisu sigurni i nije im default.

    Zato.... drži se onog što oni znaju raditi, tu će te oni voditi.. barem se meni tako čini.

    Razne bolnice, razne prakse.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.04.2013. at 19:34

  41. #141
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    zasto se uopce TM pita?
    hahahha, a eto...
    ma on je inače užasan paničar, i on je užasno teško podnio moj prvi CR, ne zezam se, mislim stvarno da je njemu to bilo gore iskustvo nego meni ( meni zapravo uopće nije bilo loše iskustvo, zapravo sam ga jako dobro podnjela), jer je sklon preuveličavanju, takav je, hebiga.... :D

  42. #142
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    pa moguće je ako si ti to omogućiš
    dakle, informiraj se i nađi ginekologa i rodilište koji će te podržati
    a ja baš ne bih računala na njihovu procjenu, pogotovo ako svi slijede politiku rodilišta
    a ovo za TM...mislim stvarno...ko da će njega operirat. informiraj se o opasnostima opće anestezije pa mu reci zašto je spinalna sigurnija.
    pa nije baš da mogu birati, ima jedno jedino rodilište, i zapravo se slažem s onim što je ina rekla. Ja se stvarno ne bih usudila usprotiviti njihovoj odluci koliko god informirana bila. To sam mogla samo s dojenjem, jer bez obzira što su obljepljeni silnim plakatima, pojma nemaju, i tu me nitko nije mogao uvjeriti u suprotno, ali ovo je drugačije, sa puno težim posljedicama i jednostavno se ne bih usudila.
    Što se tiče spinalne u Brodu to su tek nedavno uveli ( valjda se prije moglo samo preko veze uz neku cifru od 500 evrića ), i ne znam kakvi su s njom, nisam jos s nikim pričala tko ju je koristio. Mislila sam kad se približi i krenem na CTG, više se informirati i pokušati stupiti u kontakt s anesteziologom. A vidjet ću i sa svojom gin da li zna nešto o tome. Trenutno je u ZG-u na nekoj edukaciji, pa je nema do 5. mjeseca ...

  43. #143
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj crnka84 prvotno napisa Vidi poruku
    pa nije baš da mogu birati, ima jedno jedino rodilište, i zapravo se slažem s onim što je ina rekla.
    pa nije jedino rodilište u lijepoj našoj. ako stvarno nešto želiš, možda se može naći način da to ostvariš.
    ali ako ti putovanje nije opcija, slažem se s inom.

  44. #144
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    pa nije, ali mogućnosti su nešto drugo, ja bi najradije u Graz kod tete Monike na porod u vodi, ali hebi ga, takav mi je grah pao

  45. #145
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ooo... pa pale su cijene... nekad je bio soma eura.
    a kolko si ti vani platila?

  46. #146
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a mozda ti grah padne ko meni, da rodis prirodno noc prije carskog
    ne gubi nadu

    sto se tice anestezije, zaista mislim da bi oni trebali biti dovoljno educirani i ispraksirani s obje. nije ni jedna od jucer.
    mene su kod prvog poroda pitali koju zelim.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Jako je teško dati odgovor na pitanje. Ja sam imala prirodan porod poslije carskog, iako sam po svim propisima trebala ići na carski. Beba je bila ooogromna, otvarala sam se, ali nisam imala dovoljno snažne trudove da je potisnu dolje... Odnosno, tako je smatrala liječnica koja me dočekala. Pa sam odbila bilo kakvu intervenciju, osim u slučaju ugroženosti, jer smatram da se ne mora svaka beba roditi za 3-4 sata. U drugoj smjeni je došao liječnik koji me podržavao i koji je također smatrao da nema potrebe za bilo kakvom intervencijom ako je sve ok. Rađala sam čitav dan i rodila, svi živi, zdravi, prekrasan porod, nimalo bolan iako dug. Preuzela sam taj rizik jer sam nekako vjerovala samoj sebi da to mogu. Sad kad se toga sjetim pomislim kako sam bila luda, što ako je nešto pošlo po zlu i mislim da neću imati hrabrosti to ponoviti s trećim djetetom. A opet, kad dođe treće dijete, tko zna...

  48. #148
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kolko si ti vani platila?
    Nije bitno koliko sam ja vani platila, jer sam za to dobila račun.
    Za ovo što se daje po našim bolnicama se ne dobije račun i zove se mito.


    A ja sam vani platila manje nego bi to isto platila u hrvatskom privatnom rodilištu.

  49. #149
    ninočka189 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    72

    Početno

    Eto cure moje da vam se javim, rodila sam ipak carski prije 6 tjedana. Nisam ništa inicirala ali zbog procjene bebe u 37 tjednu koja je bila oko 3700 g doktorica je rekla da bi u 40 tjednu mogla imati iznad 4000 g što je za nju bilo dovoljno da ponovimo carski. Isto tako presudilo je kratko razdoblje između trudnoća, dijabetes i upala reza nakon prvog carskog. Hvala doktorici Bekavac koja je jednostavno predivna osoba i izrazito stručna, pristupačna i savjesna, kao i doktoru Blagaiću.
    Posljednje uređivanje od ninočka189 : 19.06.2013. at 20:31

  50. #150
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    čestitam ninočka! kako je prošlo? koliko je dijete imalo kg kad se rodilo, jel procjena bila točna?

    razlog zašto se radi planirani CR u 37.tt ili 38.tt je najčešće da je manja šansa da trudovi počnu spontano prije planiranog CRa. (ali to ti nitko ne kaže, premda je to prepoznato u stručnim časopisima)
    Posljednje uređivanje od Danci_Krmed : 19.06.2013. at 20:46

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •