Stranica 2 od 21 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1018

Tema: Rođendani na sve strane - kako izlazite na kraj?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja sam u skoli imala prijateljicu koja je svima poklanjala knjige i to one koje ce te skolske godine biti za lektiru.
    Na prvi pogled retko ko bi se odusevio knjigom, ali kad tri razreda u isto vreme obradjuju istu lektiru, a u biblioteci dva primerka knjige, to se pokazalo jako, jako zgodno.

    Ja na vrticke rodjendane isto nosim knjige, plastelin, drustvene igre...

    Za rodbinu i blize prijatelje kupujemo vece poklone.

  2. #52
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    meni spajanje rodjendana nekako nije opcija
    to je dan tog djeteta i trebao bi biti samo njegov dan (vidi li se sam majka jedinice, sama jedinica? )
    Neee, ne vidi...
    Moji nisu nikada spajali rođendane, ali da požele proslaviti stereo sa svojim best frendom ne bih im to odbila.

    Što se tiče kupovanja zajedničkih poklona, rekla mi je jednom jedna poznanica da njezin mali poruči svim uzvanicima da mu za poklon donesu po 50 kuna jer si on voli sam birati poklone,
    nisam njoj ništa rekla, ali to mi je onako, malo bezveze.

  3. #53
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam došla u napast da na roditeljskom sastanku predložim da se mi roditelji dogovorimo da nitko ne kupuje poklon preko 50kn i ako je moguće da se dva bliska rođendana spajaju u jedan, jer često su nam rođendani dan za danom...ali ne znam jel to glupo, kako bi vi to doživjeli?

    ja sam to htjela predložiti na prvom roditeljskom, međutim on se održao taman tjedan dana nakon što je Mo slavila rođendan i dobila neke daleko skuplje poklone (i to od djece s kojima nismo baš bliski, ovi drugi su bili obaviješteni ili su dobili preporuke) pa mi je bilo blesavo. nekako bi mi djelovalo bez veze
    A MD-u je bilo blesavo da tu opasku stavljam na pozivnice

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    No, onaj drugi dio pitanja, oko vremena koji ti rodjendani uzimaju, e to mi je i veci problem.Uzimaju nam vrijeme za obitelj i vikende, a ionako smo premalo skupa.
    Ovo sam već jučer zapazila, i složila sa s tim, ali nisam znala što bih rekla, ne znam ni sad, osim da sam tužna zbog toga.
    Drago je meni da su mi cure društvene i da ih puno djece poziva iz njihovog i susjednih razreda, pa s karatea, ali mislim da ćemo morati, sad kad smo se debelo uvjerili da nisu izopćene (ima i takvih, iako sam ja mislila da svi pozivaju sve) početi malo filtrirati te pozivnice, ako ništa, zbog zajedničkog obiteljskog vremena koje nam kradu jer vikend prođe u trenu.

  5. #55
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Mi slavimo zajednički - malac i njegova frendica - zadnjih, pa valjda 4-5 godina. Mi ih uredno svake godine pitamo žele li zajednički ili svaki posebno i oni železajednički (što je dobro jer imamo puno zajedničkih gostiju)! .
    Zadnjih par godina imamo dogovor s frendovima da kupimo jedni drugima veći zajednički poklon (svatko da do cca 50 kn) i pokušavam to proširiti, ali ne nalazim baš na plodno tlo (na zadnja 3 rođendana bilo nam je od 30-45 djece i bude mi puna soba zatrpana poklonima, a da se uspiju dogovoriti moglo bi se za puno manje novaca po osobi skupiti za jedan veći super poklon...).
    Poklanjam u zadnje vrijeme knjige za lektiru ili ne lektiru, a da su zgodne i primjerene dobi ili s roditeljima dogovorim što bi bilo zgodno i pokloni su mi maksimum maksimuma 100 kn (curicama neki spomenar, dečkima su u zadnje vrijeme fora nekakvi metalni pištolji, društvene igre, karte i sl.).

  6. #56
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Mi uglavnom idemo na sve rođendane osim ako smo stvarno spriječeni a to obavezno javim slavljeniku. I meni je ponekad previše u financijskom smislu jer su njih dvije ali gledam to sa pozitivne strane. Ako one žele ići idu mada ponekad izraze želju da nekom neće ići, onda poštujem njihovu odluku. Mi poklone kupujemo uglavnom do cifre od 100kn osim ako joj je to bolja prijateljica iz vrtića. Onda to zna biti i nešto malo skuplje. Znam kupovati na sniženjima igračke pa uglavnom uvijek imam nešto doma pa ne moram trčati u zadnji čas u kupovinu poklona.

  7. #57
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Meni je zapravo vrijeme najveći problem, ova dva vikenda imamo 4 rođendana (uklj. i naš).

  8. #58
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Zaboravih napisati - na sve rođendane na koje smo pozvani ugl. idemo, osim ako nismo spriječeni nekom obavezom (naravno, frendovima obavezno idemo, ali to obično i puno ranije znamo pa se možemo organizirati na vrijeme).

  9. #59
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja ne znam, nisam toliko suosjećajna. Gdje bih došla da idu na baš SVE rođendane i da svima kupujemo sklupe poklone.
    Ja uvijek nekako gledam da to bude oko 50kn. Nekad bude više, nekad bude i manje (zna se naći super igračaka na akcijama i do 50%, pa nas recimo igračka koja je koštala 80, dođe 40kn).
    Ako imaju više pozivnica odjednom biraju kome će ići na rođendan! Ja si ne mogu priuštiti 5 rođendana u jednom vikendu.

  10. #60
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    naši pokloni su u prosjeku 100 kn, manje - više
    ne ide na SVE rođendane na koje je pozvana pogotovo ako se preklope
    prioritet ima onaj s kim je bliža

    meni je ružno otvaranje poklona pred svima jer mi je žao djece koja donesu nešto simbolično,
    pa se osjećaju nelagodno. ne mogu podnijeti taj trenutak, lakše mi to ostaviti za poslije
    inače jedna me mama oduševila prije par godina jer je napomenula da oni ne drže previše do skupih poklona
    bitno im je da se klinci podruže i provesele i da je dobila neke nerealne poklone zbog kojih se osjeća jako dužna
    pa moli roditelje da to ne čine,ja sam podržala jer i sama tako mislim

    a naručivanje poklona ili žicanje love mi je jednostavno nekulturno
    nema šanse da bih postupila po takvom "naputku"
    i još nešto - ide mi na živce kad neki roditelji suptilno naglase da imaju i lmađe dijete
    pa ono bude razočarano ako samo starije dobije poklon
    dakle trebalo bi nešto i za mlađe donijeti

    ovo prakticiram samo kad idem nekome u goste npr. kod rođaka u drugi grad pa se nismo vidjeli mjesecima
    ponesem svima neki poklončić
    a ove druge samo izignoriram
    što ne nauče dijete da je to samo slavljenikov dan a kad bude njihov onda će on dobiti poklone
    tome se stvrano ne mogu načuditi

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    i još nešto - ide mi na živce kad neki roditelji suptilno naglase da imaju i lmađe dijete
    pa ono bude razočarano ako samo starije dobije poklon
    dakle trebalo bi nešto i za mlađe donijeti

    ...
    što ne nauče dijete da je to samo slavljenikov dan a kad bude njihov onda će on dobiti poklone
    tome se stvrano ne mogu načuditi
    Pa naravno.
    Ja ih imam četvoro i sad kad netko pođe na rođendan jednome, neka kupi ponešto za svih četvoro. Svašta!

  12. #62
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Ovo pitanje poklona za ostalu braću je slično onoj dilemi treba li zvati braću na rođendan.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ali po bontonu je, i pristojno otvarati poklone pred onim ko ti poklanja.
    Mi to ne sprovodimo samo zbog vremena jer u igraonici smo vremenski ograničeni a i svi dođu u isto vreme. Ali kad otvaramo kod kuće uvek pročitamo šta je od koga i svima se posle zahvalimo.
    Što se tiče poklona za drugo dete u porodici, koje nije slavljenik. Ako idemo u nečiju kuću (bliži prijatelji, rodbina) obavezno nosim neku sitnicu za brata/sestru. Čokolada makar, neka sitna igračka, simbolično, ali da i drugo dete dobije nešto. U igraonice kod vrtićkih prijatelja, ako znam da dete ima brata/sestru stavim dve čokolade u poklon, jednu posebno zamotam i napišem da je za drugo dete. Nije teško ni skupo a deca se uvek vesele da je i na njih neko mislio.

  14. #64
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Da, vissnja, to sa zahvaljivanjem i ja učim svog sina. Ili se ja zahvalim u njegovo ime.

  15. #65
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    a naručivanje poklona ili žicanje love mi je jednostavno nekulturno
    nema šanse da bih postupila po takvom "naputku"
    i još nešto - ide mi na živce kad neki roditelji suptilno naglase da imaju i lmađe dijete
    pa ono bude razočarano ako samo starije dobije poklon
    dakle trebalo bi nešto i za mlađe donijeti

    ovo prakticiram samo kad idem nekome u goste npr. kod rođaka u drugi grad pa se nismo vidjeli mjesecima
    ponesem svima neki poklončić
    a ove druge samo izignoriram
    što ne nauče dijete da je to samo slavljenikov dan a kad bude njihov onda će on dobiti poklone
    tome se stvrano ne mogu načuditi

    Potpisujem sve gore napisano...

  16. #66
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    vissnja eto vidiš ja recimo uopće nisam znala da je bontonski"ispravno" otvoriti poklon
    zapravo mi je oduvijek mrsko otvaranje poklona pred drugima, nekako kao da si samo to čekao
    to ja i kad se o meni radi npr. kad dođu gosti pa donesu vrećicu meni je muka letiti to otvarati

    bit će imam neke malko uvrnute poglede na te stvari

  17. #67

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Mislim da ne treba pretjerivati s poklonima, a djecu trebamo učiti da je važnije da ti prijatelji dođu i da se zajedno svi lijepo zabave, nego što će i koliko će dobiti za poklon. Već je sam poklon to što su ti se prijatelji odazvali pozivu! U vrtićkoj dobi sam printala razne bojanke, vježbenice i slične stvari, a primjerene dobi, koje sam pronašla na razno raznim internet stranicama. Uz to još kupila bojice i kakvu majčicu ili čarape i to sve zajedno bi bilo cca 60 kn, maksimum. Sada u školi prakticiram pisanke, olovke i uz to za cure labello, gumice za kosu u boji, naušnice iz DM i sl., a za dečke lopta (blaženi Štimac) cca 30tak kuna, dres s placa za 30-tak kuna (prvo sam bila skeptična, ali uvjerila sam se da su svi oduševljeni takvim poklonom, a dres bude vrlo dobre kvalitete, a koristi (barem donji dio) za tjelesni u školi. Eto, uglavnom uvijek je to oko 60 kn. Ne prakticiram slatkiše jer nisu zdravi, a i jakooo su skupi! U zadnje vrijeme sam skužila da dosta sinkovih prijatelja štedi kune za neku određenu igricu, pa toj djeci sinko napravi čestitku i unutra stavimo 50 kuna - tako je bilo baš na zadnjem rođendanu i slavljenik mu je rekao "Ovo mi je najbolji poklon, puno ti hvala".

  18. #68
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    vissnja eto vidiš ja recimo uopće nisam znala da je bontonski"ispravno" otvoriti poklon
    zapravo mi je oduvijek mrsko otvaranje poklona pred drugima, nekako kao da si samo to čekao
    to ja i kad se o meni radi npr. kad dođu gosti pa donesu vrećicu meni je muka letiti to otvarati

    bit će imam neke malko uvrnute poglede na te stvari
    Ni mi ne volimo otvarati poklone pred drugima, a kad organiziraš dječji rođendan vani, to je i teško izvedivo. Mi smo znali djeci reći da označe poklone (najjernostavnije je da unutra ubace pozivnicu s kojom su došli) a poslije bi im moji dečki napisali kartice sa zahvalom.

    I da - nisu svi istog imovinskog stanja, pa onda oni koji dođu sa samo jednim stripićem spuštaju pogled i bude im neugodno kad netko drugi donese hrpu skupih legića, tako da glasam protiv otvaranja poklona u javnosti.

    Još nešto - mi znamo roditeljima reći limit za darove DO 50 kn. Bude to ponekad i više, ali ne puno...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.09.2012. at 09:21

  19. #69
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Mi djeci od naših bliskih prijatelja kupujemo za cca 100,00 kn, vrtičarcima do 50. Na zadnji rođendan je A išao s nekim pakiranjem olovaka, čašom za olovke, blokićima i čokoladom.
    U principu ne volim kupovati igračke jel ne znam šta dijete voli, a preskupo mi je dati 100 kn za nešto što će skupljati prašin. Rađe volim kupiti komad odjeće, a mame umjesto da kupuju gaće i majice mogu za taj novac kupiti klincu što želi.
    Ako su djeca mojih prijatelja u pitanju uvijek rađe pitam, bolje nego da se gomila nešto nepotrebno.
    Naravno da uz odjeću bude neka sitnica tipa gormit, špangice ili sl.
    Ako idemo obiteljski braći sestrama ide po slatkiš ili neka sitnica.

  20. #70
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mi smo jučer za jedan školski rođendan kupili Legiće (129kn; imala sam popust na to još 10%), i nešto školskog pribora, sve skupa cca. 140kn.
    Imamo jedan rođendan danas, jedan sutra. Svaki traje po 3h! Danas ću dakle curu vidjeti navečer od 20-22h, a sutra, s obzirom da ima i neku aktivnost ujutro, opet samo navečer!!!!

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo pitanje poklona za ostalu braću je slično onoj dilemi treba li zvati braću na rođendan.
    Koliko se sjećam, i tu smo flopica i ja imale isto mišeljenje - ne treba. Ne mogu ja liječiti nesposobnost nečijeg djeteta da se nosi sa životom i ne može prihvatiti da ponekad brat/sestra/prijatelj/bilo tko drugi ide na rođendan, dobiva poklon, kupuju mu se cipele...a da nije i ono pritom zakrpa.

    Znam da ima djece koja čak ne mogu podnijeti kupovanje poklona za druge, a da se istovremeno i njima nešto ne kupi. To je problem te obitelji, ne moj.
    Moji se vesele darivanju drugih, i to jako i ne pada im na pamet da svaki put moraju i oni nešto dobiti.
    Naravno da svi vole nešto dobiti, a one sad već same od dijela poklona odvoje nešto za sestru, u to se ne miješam, same podijele dobivene slatkiše, gumice za kosu, te neke sitnice koje dobiju, a imaju ih duplikate ili vrlo slične.

    Kad su prijateljska ili rodbinska gostovanja, to je drugo, uvijek se ponese nešto i za drugu djecu, ali kad ide na rođendane iz škole, pa ja na cesti ne bih prepoznala ni to dijete, a kamoli da znam koji su mu brat ili sestra i jesu li toliko neprilagođeni da ne mogu podnijeti da na tuđi rođendan i oni ne dobivaju poklone. Pa nisam ja Djed Mraz.

  22. #72
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Slažem se s tobom, Nena!

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj VGmama prvotno napisa Vidi poruku
    Sada u školi prakticiram pisanke, olovke i uz to za cure labello, gumice za kosu u boji, naušnice iz DM i sl., a za dečke lopta (blaženi Štimac) cca 30tak kuna, dres s placa za 30-tak kuna (prvo sam bila skeptična, ali uvjerila sam se da su svi oduševljeni takvim poklonom, a dres bude vrlo dobre kvalitete, a koristi (barem donji dio) za tjelesni u školi.".
    Lopta s potpisom ili šta? Dres reprezentacije ili bilo koji?
    Nemojte se čuditi što to pitam, nemam muške djece, ne znam ni što rade ni s čim se igraju ni što nose. Uvijek se raspametim kad idu nekom dečku na rođendan, ne znam što kupiti, zato mi trebaju ideje.

  24. #74
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo jedan rođendan danas, jedan sutra. Svaki traje po 3h! Danas ću dakle curu vidjeti navečer od 20-22h, a sutra, s obzirom da ima i neku aktivnost ujutro, opet samo navečer!!!!
    e ovako je i nama i to me ždere

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    inače jedna me mama oduševila prije par godina jer je napomenula da oni ne drže previše do skupih poklona
    bitno im je da se klinci podruže i provesele i da je dobila neke nerealne poklone zbog kojih se osjeća jako dužna
    pa moli roditelje da to ne čine,ja sam podržala jer i sama tako mislim
    potpisujem, bitno je da se proslavi i da se djeca druze, a za poklon je dovoljna sitnica.
    kod nas je skroz drugacije. moji imaju tri i pet godina, ali kod nas nema tog zvanja iz vrtica. u vrtic odnesemo neke grickalice i sokove, tete snjima proslave. doma slavimo sa rodbinom, prijateljima, kumovima, susjedima. pokloni su 90% roba. nekad bude uz to neka mala igrackica ili vjezbenica, slatkis obavezno i za drugog. od rodbine neka bolja igracka ali po dogovoru. meni je to ok, dobijemo dosta robe pa nemoram puno kupovat. ja sam iz pocetka kupovala igracke jer si mislim da to dijete vise veseli,ali kad svi kupuju robu onda sam i ja tako nastavila. Moj se stariji tu poceo sad za peti rodjendan buniti, nebi rekao nista, ali kad vidi robu samo ostavi i ode tuznog pogleda
    Kad krenu rodjendani, mislim da ce u nas tek skolski, sigurno se da naci jeftinijeg poklona do 50kn kako vas je dosta navelo, i mislim da je to sasvim dovoljno.

  26. #76
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Ma kakvim potpisom...http://www.ekupi.hr/Lopta-za-nogomet...LE-200241.aspx
    čist fajn lopta, eto odličan poklon.
    ako je nogometni fan recimo ovohttp://www.hm.com/hr/product/00766?article=00766-A

  27. #77
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja gotovo uvijek kupujem knjige, nisam svjesna da je to neomiljen poklon
    Ja najviše volim dobiti knjigu, svaka mi je dobra, a bome i moje dijete jako voli dobiti knjige.
    Povratne informacije od školske djece nemam, ali djeca iz obitelji se uglavnom raduju knjigama.
    Uz knjigu obično ide neka sitnica tipa neke gluposti sa imenom (privjesak, ona pločica za vrata, kemijska - opskrbljujem se u Tisku jer mi je to najblože poslu), čestitka i čokolada.

  28. #78
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    i ja najviše volim poklanjati (a i dobivati na poklon) knjige
    ali nema mi smisla pokloniti knjigu djetetu koje ne voli čitati (najčešće su to djeca školske dobi, oni manji uglavnom vole knjige) pa da knjiga onda negdje skuplja prašinu

  29. #79
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa možda zavoli! (a za školsku djecu pojma nemam vole li ili ne).
    Ne kupim ja bilo koju knjigu nego nešto što je i Lei bilo baš super.

    A nije uvijek u pitanju niti beletristika. Recimo nedavno sam nećaku za rođendan kupila jako zgodnu knjigu - Vlakovi, onako je trodimenzionalna, sva na razvlačenje i izvlačenje (to je nešto novo, kupila sam u Tisku ofkors). Malo jest skuplja za moj pojam - 150 kuna, toliko dajem za obiteljske rođendane, a za školske ne.

  30. #80
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Knjige kupujem isključivo ako dijete iskaže neki interes: npr., imali smo jednog klinca na igranju, koji nije ispuštao enciklopediju od dinosaurima, pa sam mu to onda kupila za rođendan. Inače, slikovnice i knjige kupujem još eventualno za predškolsku djecu, školarcima u pravilu ne, s obzirom da djeca danas ne vole čitati, a mislim da nije do mene, a bogami ni primjereno, putem rođendanskih poklona ispravljati "krive Drine".

  31. #81
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    E nemam pojma, ja imam 14 nećaka i to su djeca koju stvarno dobro poznajem, i po njima nemam osjećaj da djeca ne vole čitati. Oni uvijek nešto čitaju i vole dobiti knjige, pa ih čak i naruče kad ih pitam što žele za rođendan. I Lea je jednom recimo od Sv. Nikole naručila knjigu Winnie Pooh, a sada jedva čeka Interliber jer želi imati knjigu Beskrajna priča.

    Tako da kad kupujem za djecu koju ne poznam ja isto kupim knjigu, a ako ih to baš rastuži dobiju i čoksu da si poprave raspoloženje.

  32. #82
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I nenu-jabuku potpisujem, od riječi do riječi...A poklone od 140 kn vrtićkim i školskim prijateljima, pa recimo puta 3-4 za vikend....
    Ne pada mi napamet tolike novce davati za nešto tako banalno, pa ljutio se tko ili ne..

  33. #83
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja kupujem i naručujum knjige, poput vissnjine frendice, knjige za lektiru (tko je pitao za V rođendan dobio je naslov tako da sad imamo uglavnom sve knjge za lektiru doma)
    to su knjige koje je (barem meni) lijepo imati kući (poštarska bajka, bijeli jelen, vlak u snijegu, šegrt hlapić....)

    ni ja nisam znala da se po bontonu pokloni moraju odmah otvoriti (bečka škola, balkanski smjer)
    mada to uvijek radimo doma (pristojni geni), ali u igraonici je to nemoguća misija

    a što se tiče vremena....
    već smo isplanirali sljeme ovu nedjelju, ali šipak
    a još muški rođendan, s njima se patim za poklon, lakše mi je curama
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 28.09.2012. at 10:20

  34. #84
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    I još nešto, rođendani se uglavnom vikendom, pa blokiraju i vikend.
    Bilo bi super kad bi bili petkom popodne, kao nekakav veseli kraj radnog tjedna.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Što se tiče knjiga na primjeru dvadesetak djece koja su sada 4. razred za trećinu sigurno znam da čitaju knjige, a pretpostavljam da ih je barem polovica.

  36. #86
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kroz tjedan su svaki dan aktivnosti
    a još kad djeca idu u školu u turnusima, onda stvarno ostaju samo vikendi

    sanjam miran vikend

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    mislim da se s knjigom ne može pogriješiti ništa više nego sa ostalim stvarima. Recimo moja je unazad par godina dobila par torbica, malih ruksaka ... i sve to stoji nekorišteno. Mogla bi to staviti na burzu.

  38. #88
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Što se tiče braće i sestara - mi zovemo samo onu braću i sestre koji su i inače dio ekipe (ima dosta takvih, braća s minimalnom dobnom razlikom pa se međusobno poznaju).

    Jednom je moj mlađi sin pitao da li na rođendan svog starijeg brata smije sebi pozvati društvo (prijateljicu iz razreda). Sad to primjenjujemo često - kad jedan slavi rođendan, drugi smije nekoga od svoje ekipe pozvati da mu dođe praviti društvo i obrnuto.

    Što se tiče spajanja rođendana, mi nismo imali prilike, ali bili smo na nekoliko takvih rođendana i dobro je funkcioniralo.

    Nije mi se svidjelo kad su jednom roditelji organizirali zajednički rođendan dvoje braće malo veće dobne razlike, pa su se na istom rođendanu našle dvije grupe klinaca koji nemaju ništ zajedničko...ali to je samo moj dojam. Njima je valjda bilo dobro.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.09.2012. at 10:58

  39. #89

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb, okolica
    Postovi
    20

    Početno

    mi kupujemo sitnice, 50kn - 100kn max za poklon. Nekad je to knjigica, neka društvena igra i tako...

  40. #90

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    I još nešto, rođendani se uglavnom vikendom, pa blokiraju i vikend.
    Bilo bi super kad bi bili petkom popodne, kao nekakav veseli kraj radnog tjedna.
    I meni je super kad dobijemo pozivnicu za petak popodne, jer znam da je mogu mirne duše ignorirati, petkom nikad ne može ići
    A prošle godine ih je bilo, nekoliko.

  41. #91
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Kad su kod vas krenula ta pozivanja djece iz vrtica? Moja ima 3,5g i do sada je nitko nije pozvao na rodjendan (iz vrtica) a nije da nema prijatelja i prijateljica, ima cak i decka

    Mene inace iznervira maksimalno financijski proslave samog rodjendana u vrticu - kupovna torta, svjecice, baloni, ukrasne salvete, jednokratni tanjuri, case, one kape - a ima ih u grupi skoro 30, moram racunat na bar 25 komada, kad vidim da prodaju 8 ili 10 kartonskih tanjura sa slikom Dore za 20kn dodje mi svaki put da
    Onda jos igraonica (do sad sam izbjegavala ali mislim da necu moci vise) - opet 700kn za 2h bez ikakve animacije, ako je vise i neka animacija bar 1.000kn, a stvarno vise ne mogu ih sve ugoscivati u 55 m2 stana... Najbolje da odmah pocnem stedjeti, da u stedim do rodjendana...

  42. #92
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    sillyme, BC je poceo slaviti rodjendan s vrtickom ekipom negdje sa 4 godine. i to smo pozvali mislim 2 ili 3 klinca s kojima se igrao. rodjendan sam organizirala u stanu, bio je nesto veci nego tvoj. i nemam griznju savjesti niti ista sto nisam pozvala cijelu grupu, jer kao sto sam vec na puno tema napisala to mi je zbilja glupo, jer kako si i sama napisla grupu pocastimo u vrticu.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 28.09.2012. at 11:22

  43. #93

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Kad su kod vas krenula ta pozivanja djece iz vrtica? Moja ima 3,5g i do sada je nitko nije pozvao na rodjendan (iz vrtica) a nije da nema prijatelja i prijateljica, ima cak i decka
    Negdje s 5 godina je to postala moda. S 4 godine još ne (odnosno, bio je pozvan na dva vrtićka rođendana, ali od starije djece).
    S tim da mi nikad nismo slavili u igraonici. Pozove si nekolicinu najboljih prijatelja doma i to je to. Nikad nije bio sklon zvanju cijele grupe, a nije se promijenio ni sad u školi. Ove godine sam mu čak ja sama predlagala igraonicu, pa je rekao da bi radije doma.

  44. #94
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    i BC je nekidan izjavio da on navise voli slaviti rodjendan doma, jer mu je sve poznati i ugodnije se osjeca nego u igraonici.

  45. #95
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Izgleda da je sve skupa prešlo u ludilo, izgubili smo kompas. Nekad su se najbolji prijatelji pozivali doma i njima se išlo na rođendan.
    Rođendani su postali opterećenje (moja još i mrzi kad ih animiraju po igraonicama), iako se zapravo jako veselimo malim tulumima i druženju s prijateljima.
    Jedan rođendan mjesečno mi je OK, to je 12 rođendana godišnje, ali brate ovaj tempo je ludnica
    Kako sve to okrenuti?!

    Hvala za sve ideje oko poklona, super, samo nastavite ako ima još....

  46. #96
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Kod nas su počela pozivanja na rođendane kad su imale negdje oko 4 godine. Kod nas su mješane grupe od 3-7godina.

  47. #97
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Igraonice su preskupe (bar one za koje ja znam). Dok su klinci bili manji, idealan nam je bio omraženi McDonalds (limit do 10 djece zbog prostora, he he he) a kasnije smo se preselili u kvartovsku pizzeriju. Kad su je zatvorili, preselili smo se u kvartovsku slastičarnicu, dakako uz prethodni dogovor. Nikakve animacije i cirkusi... Animacije radim ja (doma s dečkima pripremim tombolu, zapišem si na komad papira što se može igrati tipa kalodont, najdulja rečenica, sakrivena priča i slično, pogodi tko sam - ono s ceduljama na leđima) i to je raj. Vremenski limit je 2 sata maksimalno, dulje ne treba.

  48. #98
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Da je bar u razredu svaki petak proslava rođendana iz tog tjedna
    malo plesa, malo muzike, malo slatkisa i kvit..

  49. #99
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Evo mi ćemo za igraonicu dati 900kn, jest da je sve uključeno ta 2h (torta, hrana, grickalice..), ali

  50. #100
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Kod nas je počelo s cca 5 godina, ali nisu svi zvali sve.
    Međutim, kako smo frendica i ja organizirale zajednički rođendan na kraju vrtića, odn. početkom prvog razreda (oba rođendana su u prvom tjednu rujna), odlučile smo pozvati cijelu grupu (20 djece + prijatelji van vrtića). U drugom razredu zvao je samo par frendova iz razreda i još frendovi sa strane, ali je njih bilo barem 15tak (+ gosti od njegove frendice)... U trećem je zvao cijeli razred, ali kako je bio zajednički rođendan imali su skoro 30 zajedničkih frendova i po par od svake strane što se popelo na 45. UF! A stvar je u tome da se stvarno skoro sa svima od njih igra i druži, bez obzira na spol (što pretpostavljam da bi se moglo promijeniti u skorije vrijeme). Nas je spasilo što smo rođendane organizirale vani u parkiću i što smo se i frendica i ja jako angažirale oko priprema pa nas nije koštalo previše, a bilo je svega dovoljno i gosti i slavljenici su se dobro zabavili.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •