Stranica 3 od 21 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1018

Tema: Rođendani na sve strane - kako izlazite na kraj?

  1. #101
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    I kod nas su nekako sa 5-im rodendanima krenule igraonice. Moja je sad nedugo isto slavila u igraonici, cak nije ni bilo tako strasno; 600 kn za 15 djecu, sa svime( sokovi, grickalice, torta).
    Decki vec godinama slave samo doma, to im je najbolje.
    Moji idu na sve rodendane na koje su pozvani, jedina ako su bas bolesni ili nas nema u ZG.

  2. #102
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku

    sve knjige iz kućne biblioteke sam podijelila

    obzirom na ovo gore, jelte, on je ove godine od cijelog razreda dobio - knjige
    mi uvijek napišemo posvetu na knjigu koju poklanjamo
    nema recikliranja

  3. #103
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Mi nikad ne prosljeđujemo poklone, to mi je baš nekako grijeh
    Knjige obožavamo primiti.

  4. #104
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    mi uvijek napišemo posvetu na knjigu koju poklanjamo
    nema recikliranja
    A neki je ni ne otvore, pa recikliraju, zamisli blamaže!

  5. #105
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    I još nešto, rođendani se uglavnom vikendom, pa blokiraju i vikend.
    Bilo bi super kad bi bili petkom popodne, kao nekakav veseli kraj radnog tjedna.
    šipak!
    pola djece ima aktivnosti i ti rođendani su desetkovani

  6. #106
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    mi uvijek napišemo posvetu na knjigu koju poklanjamo
    nema recikliranja
    Nemam ništa protiv recikliranja i iz tog razloga nikad ne pišem posvete na knjige. KOja je svrha knjige ako je za stalno kod iste osobe nakon što ju je ova pročitala i više joj ne treba/ne želi je... bolje da cirkulira
    Moj malac obavezno nacrta i napiše čestitku svima kojima ide na rođendan i priloži je uz poklon i volim kad i on dobije nacrtanu čestitku jer mi je to pokazatelj da si je netko ipak dao truda .

  7. #107
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    može knjiga cirkulirati, tako da je nekom posudiš (a onda je taj vrati, nakon 2 godine)
    ja nikad nisam knjigu proslijeđivala dalje
    inače ne proslijeđujem poklone
    jedino ako baš dobije nešto duplo, ali to je rijetko

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A neki je ni ne otvore, pa recikliraju, zamisli blamaže!

    ajme, to me podsjetilo na jedan moj blam, koja sramota, nije vezano uz dječji rođendan, ali upozorenje-uvijek otvoriti!

    Naime, moja teta meni ima običaj poklanjati prekrasne kupke i sapune, neke super mirisne, Kleopatra i neka čuda, ne znam uopće gdje ih nađe, tako su lijepi sapunčići da mi ih je nekad žao i potrošiti, stavim ih otvorene u ormar s odjećom, da puštaju ugodan miris.

    Imala sam ih tako već nekoliko, još neraspakiranih, štoviše, umotanih u isto tako prekrasan cvjetni papir pa se potrefilo da pođem prijateljici, kolegici s posla na rođendan i, uz još nešto, uzmem i jedan sapun.
    Još mislim, super da je ovako lijepo umotan, da ne moram ja motatii.

    No, avaj, zove mene frendica sutra - "ej, vjerujem da si mi htjela pokloniti sapun, ali ne vjerujem da si mi htjela dati i 200 kuna"

    Moja draga tetica je meni upakirala i 200 kuna sa sapunčićem, da se nađe, za frizuru, a ja sam ih proslijedila.

  9. #109
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    mi uvijek napišemo posvetu na knjigu koju poklanjamo
    nema recikliranja
    Ja sam kao dijete imala tri identicna primjerka Vocke poslije kise - ali s razlicitim posvetama
    Od onda nikad ne pisem posvete na knjige koje poklanjam...

  10. #110
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja gotovo uvijek kupujem knjige, nisam svjesna da je to neomiljen poklon
    Ja najviše volim dobiti knjigu, svaka mi je dobra, a bome i moje dijete jako voli dobiti knjige.
    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    i ja najviše volim poklanjati (a i dobivati na poklon) knjige
    Nisu neomiljene, Mima! Nipošto!

    Moje cure obožavaju dobivati knjige (ja također), a i mi ih dajemo svoj djeci za koju smo sigurni da vole čitati. U krajnjoj liniji, ako nisam sigurna, pitam roditelje i jako, jako često kažu da bi djeca najviše voljela knjigu.

    Dakle, knjigopoklanjači i knjigoprimci...

  11. #111
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    N-J

    imam i ja 2 Alise u zemlji čudesa
    ne smeta me, i uvijek se rado sjetim osoba koje su mi to poklonile kada pogledam te knjige

  12. #112
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    i mi obožavamo knjige i slikovnice! ali ih nikad nismo dobili na poklon!

  13. #113
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Ma imamo i mi petkom, al završi u 18h

  14. #114
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ja kupujem UGLAVNOM ili knjige ili društvene igre.
    Meni to dijete najviše voli, a i prijatelji(ce) su zadovoljni, pogotovo raznim tematskim enciklopedijicama.

  15. #115
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    pogotovo raznim tematskim enciklopedijicama.
    Da, o da!

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    tako je moja mama sobarici u toplicama poklonila knjigu misleći da je bombonjera Mercy , mislim da je bilo riječ o knjizi Žensko tijelo, ženska mudrost Tek kad ju je sestrična pitala kako joj se sviđa knjiga skužila je što je napravila.
    Baš me zanima što si je sobarica pomislila

  17. #117
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    I kod nas su nekako sa 5-im rodendanima krenule igraonice. Moja je sad nedugo isto slavila u igraonici, cak nije ni bilo tako strasno; 600 kn za 15 djecu, sa svime( sokovi, grickalice, torta).
    Jel moze koja igraonica? Na pp...
    Pocela sam razmisljati o igraonici jer s ovim kucnim proslavama uvijek imam problem da a) prostor nije prilagodjen djeci (stakleni namjestaj i sl) pri cemu ne mogu paziti na sve njih a roditelji bi znam rado malo sjeli i odmorili se od pazenja na djecu, i b) sve igracke su od slavljenice i onda je ona posesivna, dok u igraonici nemam taj problem jer su sve igracke svacije i nicije...

    Nemam problema s idejom recikliranja poklona, ako se nama nesto ne svidja drugima se mozda svidi, ne bih se ni uvrijedila da netko "nas" poklon proslijedi, ali zato volim znati tko je sto poklonio da ne bih slucajno poklon vratila

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    tako je moja mama sobarici u toplicama poklonila knjigu misleći da je bombonjera Mercy , mislim da je bilo riječ o knjizi Žensko tijelo, ženska mudrost
    Tek kad ju je sestrična pitala kako joj se sviđa knjiga skužila je što je napravila.

    Baš me zanima što si je sobarica pomislila

    sobarica je nakon toga postala Roda

  19. #119
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa da baš nije mogla razmotati papir?!
    uostalom, ta knjiga je debela, nema tako debele bombonjere

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa da baš nije mogla razmotati papir?!
    uostalom, ta knjiga je debela, nema tako debele bombonjere
    to je knjižurina. ali ne moraš baš sad racionalizirati. rezultat je smiješan, a sobarica zadovoljna.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    onda nije ta, nego neka tanja, ali znam da je bio u igri nešto iz popularne psihologije ili zdravlja ....

  22. #122
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    to je knjižurina. ali ne moraš baš sad racionalizirati. rezultat je smiješan, a sobarica zadovoljna.
    pusti me!
    vidiš da tražim dodatne informacije koja bombonjera je tako debela
    a da nije mercy
    kojeg proizvodi... znamo tko

  23. #123
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Bajadera u limenoj kutiji

  24. #124
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    kojeg proizvodi... znamo tko
    Storck. (http://www.storck.at/de/brand/merci/)

    Što su i oni postali dio N-grupe?

  25. #125
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    jesu

  26. #126
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ma daj?! Pa kad?

    Sorry na off topicu.

  27. #127

  28. #128
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Definitivno je riječ o dva različita proizvođača, slobodno kupujte Merci.

    http://de.wikipedia.org/wiki/Lebensmittelindustrie

  29. #129
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    čekaj
    ne mogu pronaći onu fotku na kojoj je nacrtano sve tko je koga kupio

  30. #130
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    čekaj
    ne mogu pronaći onu fotku na kojoj je nacrtano sve tko je koga kupio
    Ne isplati ti se tražiti... Dok ti nađeš, oni će već 3 puta promijeniti vlasništvo (kao karte) a špil ostaje isti...

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Uh Sanja nadam se da je to istina. Apri skrozirala si me sa info, već sam počela da patim za Merci :D

    Kad sam ja bila u osnovnoj, pozivalo se celo odeljenje na rođendan. Imali smo divnu učiteljicu koja je podsticala druženje, svi smo bili dobri, roditelji su se znali, ma totalno je vladao neki team spirit.
    Tako je meni u 50 kvadrata stana, na kraju prvog razreda banulo 38 drugara na rođendan! I uglavnom smo svi kod svih išli. Roditelji su se dovijali pa slavili rođendane u obližnjem parku. Tek tamo sa 13, 14 je počelo ono da par prijateljica izvedem negde na pizzu.
    Mi slavimo od 3. rođendana u igraonici, jednoj istoj, pa su deca tamo već domaća. Sami organizujemo sve kako želimo, ja uvek pravim domaću hranu, animaciju u dogovoru sa detetom, ona sama izabere sa animatorkom igre... Jednostavno nemam gde u stanu da ugostim tolike ljude. Nakupi se tu 20-tak dece, šta ću kad mi je dete druželjubivo :D
    Posljednje uređivanje od vissnja : 28.09.2012. at 14:18

  32. #132
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne dirajte Merci, pa to je jedna od rijetkih cokolada ovdje koje se daju jesti... s gustom. A da nisu iz ranga gdje moram odvajati pola place za 80 grama.


    Zanima me, zapravo, na sto ce liciti Sunkovi rodjendani, s obzirom da je meni poprilicno strana ova americka (barem nasa lokalna) kultura proslava, od rodjendana, preko nekakvih showera do vjencanja. Nama valjda nitko nece doci, kad ih pozovemo k nama doma, recimo, u subotu u 17h.

  33. #133
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nama valjda nitko nece doci, kad ih pozovemo k nama doma, recimo, u subotu u 17h.
    a kako tamo slave? kad? što fali suboti u pet popodne?

  34. #134

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ne dirajte Merci, pa to je jedna od rijetkih cokolada ovdje koje se daju jesti... s gustom. A da nisu iz ranga gdje moram odvajati pola place za 80 grama.


    Zanima me, zapravo, na sto ce liciti Sunkovi rodjendani, s obzirom da je meni poprilicno strana ova americka (barem nasa lokalna) kultura proslava, od rodjendana, preko nekakvih showera do vjencanja. Nama valjda nitko nece doci, kad ih pozovemo k nama doma, recimo, u subotu u 17h.
    pa zaista, zar imaju proceduru pijenja čaja u 5, nisu englezi, što je posrijedi

  35. #135
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    sad mi se jede Merci

  36. #136
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Nisam oduševljena kada nam neki rođendan pokvari planove za vikend, ako smo planirali nekamo svi zajedno otići i slično (pa pregovaramo da onaj kome je manje stalo odustane od planova),
    ali ako smo doma meni uopće ne bude krivo da malo ohanem dok klinci odu na neki ročkas.

  37. #137
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    moja djeca uvijek slave vikendom
    zato što uvijek slave doma i radnim danom mi je proslava doma nemoguća misija. jedino da uzmem godišnji :D ili bolovanje :D

    vrtićkim i školskim prijateljima idu ako su im to prijatelji s kojiam se baš druže. ne moraju biti best friends, ali da se druže
    prije sam ih nagovarala da idu na rođendane jer mi je uvijek bilo žao djeteta koje zove, a mi se ne odazovemo, no onda sam skužila da je pozvano 28 djece i da se moje dijete uopće ne druži s tim djetetom i da, koliko god bilo super moje dijete :D. neće nedostajati na tom rođendanu

    pa odtad idu samo na rođendane kod djece s kojima se druže i imaju neki odnos. tako bi ustvari i trebalo biti. možda sam ja asocijalna :D ali, meni je malo čudno da dijete može imati 28 djece s kojima se druži i koje baš želi na svom rođendanu...

    moja djeca zovu doma nekoliko prijatelja s kojima se druže (7-10) plus rođaci, to nam je taman da preživimo party doma

    vezano za poklone... znam kupiti za 50, a kad ne nađem i oko 100 (ako je neki super prijatelj)
    u principu, prosjek 70-80 kuna.

    par priejdloga (nešto mojih, nešto što su moje dobivale):
    -hulahop- super ideja, moje dijete se oduševilo
    -vijača
    -karte
    -društvene igre
    -knjige, bojanke, oni setovi (uglavnom za djevojčice) s naljepnicama i šarenim listovima i šablonama
    -četka za kosu, kupke i sl.
    -šal/marama
    -majica
    -spavaćica, pidžama

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Sad mi pade na pamet predlog za poklon: moja N je prošle godine u par navrata dobila hulahopke, najlonke i one deblje. Sa nekim ludim uzorkom, šarom... Jako im se obradovala!

  39. #139
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    Sad mi pade na pamet predlog za poklon: moja N je prošle godine u par navrata dobila hulahopke, najlonke i one deblje. Sa nekim ludim uzorkom, šarom... Jako im se obradovala!
    moja bi poludila na to
    u negativnom smislu
    ne podnosi hulahopke

  40. #140
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    moje cure obje vole svu vrstu robe, od gaća do najlonki, majica, sve im je super. na majku :D
    tako da, evo, i najlonke su super ideja :D
    a aleks nek ih reciklira :D

  41. #141
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a kako tamo slave? kad? što fali suboti u pet popodne?
    Pa veceraju u 18, nekad i ranije, a nakon toga svi skupno idu spavati valjda u 19. Mozda 20.

    Rodjendani su oko 13h, odmah nakon rucka, koji je najkasnije u 12. I nema veze ciji je rodjendan, dvogodisnjakov ili od bake stare devedesetiosam. Obavezno je odredjeno trajanje svih proslava, tipa od 13-16, ili tako nesto i stvarno svi nestanu u tocno odredjeno vrijeme. Ne slavi se kod kuce, vec u prostorijama nalik na nase bivse mjesne zajednice, pa onda neki tamo policijski i vatrogasni domovi, ovo ono. Tu i tamo u parku. Ne hrani se goste, eventualno im se daju nekakve grickalice i tzv. pasta salad. Torte su nejestive, a jos cesce se serviraju cupcake cudesa s vrlo obojanim kapicama. (Bljak.)

    Donose se prilicno jeftini darovi, pogotovo ako nisi najnajnajblizi rod. Otvaraju se pred svima i onda salju u krug, da svatko vidi i dar i obaveznu cestitku (i na rodjendanima i na showerima, ali ne na svadbama, cisto zbog broja gostiju i (nama) pretuzne organizacije prigode takvog tipa). Neovisno o bontonu, meni je to prestrasno jer, na kraju krajeva, i kod tih jeftinih darova ne znaci da svako moze/zeli kupiti jednako vrijednu stvar, a jos manje mi je simpaticno da je svi isprepivaju. A citanje tudjih cestitki... uh.

    Mislim, mi smo cudaci u selu. Ne veceramo u 18h i hranimo goste... tu i tamo kad nam netko dodje. (I onda gosti najcesce nista ne pojedu jer ne razumiju hranu.)


  42. #142
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Kaae, preselite se u Kaliforniju :D
    Mi smo ovde 2 i po meseca, vec smo bili na zurci u kuci kod komsija, nedelja u 16:30, bila puna kuca, hrane i pica kakve zelis, sve lepo i ukusno, minimalno junkasto (u poredjenju s Balkanom).
    Proslavili smo Izijev rodjendan u kuci, pozvali dve porodice, nedelja u 16, bilo super (8 dece).
    Sutra idemo na prvi pravi decji rodjendan, jeste u nekom prostoru za proslave, ali smo pozvani i na afterparty kod kuce, a domacica mi je najavila da ce sama da pravi klopu.
    Devojcica je imala amazon wishlist, pa sam joj kupila nesto s spiska

    A koju hranu ne razumeju? Meni je ovde stvarno jos i bolje za hranu (ma sta bolje!!) nego u Srbiji, a poznajem prilicno i prilike u Hrvaskoj.

  43. #143
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Kaae i meni je to prestrašno, mislila sam da oni imaju zabave ko kod Kućanica (naivna)
    onako, sve nešto fino, disney, kućice na napuhavanje u vrtu s bijelom ogradom i savršenom travom...

    i slažem se s Anci, i meni je važno da ima neki odnos s djetetom kojem ide na roćkas
    i suspektni su mi oni s 30 najboljih prijatelja
    al ja jesam mrvu asocijalna pa mi je zato valjda to teže shvatiti
    Posljednje uređivanje od flopica : 29.09.2012. at 08:01

  44. #144
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Otkad su mi djeca narasla, nemam ništa protiv rođendana a prije, dok sam ja mroala s njima..grozila sam se toga. Sad ovih dvoje većih idu sami a s trećim idem ja ali to mogu preživiti. Limit sam stavila na 50 kn za ovu škoslju djecu (ni oni ne dobivaju skuplje poklone a i to je toliko često da stvarno nebi imalo smisla davati pola plaće za rođendane).

    Igraonice ne volim, u tim prostorima se ne osjećam dobro i uvijek imam osjećaj da se ti rođendani tamo obavljaju onako bezveze, čisto da se obavi. Mi sve slavimo kući. Je da je naporno za poluditi ali bude ljepše. Iako, predzadnji rođendan je bio dan prije nego što mi je porod počeo (to je vjerojatno i izazvalo porod), sa nekih 30 djece u stanu od 60m2, vani pada kiša, svi unutra zgužvani..mislila sam da ću pukniti. I jesam, dva dana poslije sam rodila)

  45. #145
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče kupovanja zajedničkih poklona, rekla mi je jednom jedna poznanica da njezin mali poruči svim uzvanicima da mu za poklon donesu po 50 kuna jer si on voli sam birati poklone,
    nisam njoj ništa rekla, ali to mi je onako, malo bezveze.
    Ja mislim da je to zapravo super, em ne moram razbijati glavu što kupiti dijetetu i trošiti vrijeme na traženje poklona, em će klinac biti sretan što će skupiti lovu i kupiti nešto što mu se zaista sviđa!

    Inače u kupovini poklona se većinom vodim onim u kojoj vrijednosti je moje djete dobilo poklon. Ovaj mjesec su nas roćkasi došli 500 kn! Imali smo četiri rođendana, jedan od njih je bio ročkas najbolje prijateljice i nju smo pitali što želi za ročkas kao što i oni nas pitaju. Okvirno cijena koju trošim na poklone je 100 kn, jednostavno mi je ne ugodno donjeti poklon za manje love jer ako ćeš kupiti nešto konkretno i lijepo stvarno je ne moguće potrošiti manje!

  46. #146
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nije nemoguće
    i poludim na one koji nameću tako visoke standarde i razbacuju se ko pijani milijarderi
    treba li se moje dijete (ili bilo čije) osjećati loše jer je donijela poklon za 50, a ti za 100?
    a očito misliš da treba jer kažeš kako ti je neugodno donijeti poklon za manje novca...

    strava!
    i dječje veselje je pretvoreno u konzumerizam!

    da se mene pita, ukinula bih ta poklanjanja
    jer znam da ima djece koja ne idu na rođendane jer im roditelji nemaju mogućnosti kupiti poklone
    u našem razredu je barem četvoro takvih

  47. #147
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    slažem se apri, ali ja ne mogu kupiti djetetu poklon za 50 k, kada je moja V od tog djeteta dobila poklon za preko 100 k

  48. #148
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa to i kažem
    ok, ne baš to jer ja nemam pojma koliko košta poklon od kojega djeteta

    ali, trebao bi, u našem normalnom svijetu, ne u svijetu glavnih likova sa žutih stranica, postojati neki dogovor
    ajmo svi do 70 (50, 30) kuna i dobro
    ja na rođendane godišnje potrošim da bih djetetu mogla platiti 14 dana organiziranoga ljetovanja
    to je strašno
    a rijetko kad dam 100 kuna

    evo, jučer sam orkinoj najboljoj prijateljici kupila prelijepu pidžamu za 70 kuna
    naš proizvod, 100% pamuk
    orka je od njih naručila knjigu

    i, ja bih glasala za skupne poklone
    ovako imamo pune sanduke neraspakiranih društvenih igara kojih imamo po 4 komada iste
    ili se djeca time uopće ne žele igrati
    ovako, skupi se npr 500 kn i kupi se... pojma nemam... schleichova štala, lupam
    ili cijeli komplet knjiga za lektiru
    ili bon za cinestar
    ...

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Jučer sam kupovala poklon za rođendan.

    Dakle privjesak za ključeve s imenom 12 kn- dijete ima uobičajeno ime pa sam našla

    Kinder jaje iz neke serije gdje se može dobit kompas 7 kn

    nekakvi skateboardovi za kojima su sad ludi , neki mali sa hrpom rezervnih dijelova - na sniženju 25 kn

    ukrasna vrećica iz zalihe

    čestitku je moj sin sam napravio i napisao


    i još je uvalio jednu čokoladu iz frižidera


    potrošila 44 kn


    da se ima više para ,bio bi i deblji poklon

  50. #150
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a šta mu fali?
    sve iskoristivo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •