Stranica 1 od 21 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1018

Tema: Rođendani na sve strane - kako izlazite na kraj?

  1. #1
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno Rođendani na sve strane - kako izlazite na kraj?

    Vjerojatno nam se svima to događa, djeci je veselje, ali ujedno i financijski i vremenski poprilično opterećenje. Kako izlazite na kraj, koliko novaca ste odredili za poklon, želim čuti kako se snalazite i što sve smatrate primjerenim? Dakle, pričamo o "neobiteljskim" rođendanima, iz razreda, vrtića, susjedi, znani, a bome i neznani...

    Žao mi je odbiti nekome rođendan (a i neugodno mi je svakoga pozivati na rođendan), ali jednostavno nemamo vremena barem 5h svaki vikend odvojiti za rođendane (tu sam uračunala trajanje rođendana, kupovinu poklona, dolazak-odlazak), a znam da je i drugima tako, samo letimo na sve strane.

    Imate li kakve "trikove" kojima efikasno obavljate poklone? Kad bi barem neka nova moda došla u kojoj bi 50kn bilo max, a trajanje rođendana max 2.

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Odeš na Interliber i opskrbiš se za cijelu godinu, uz knjigu još dodaš neku sitinicu. Sad u školi puno se lakše diše, manje je toga, ali u vrtiću...majko mila kad se sjetim, svaki tjedan jedan!

  3. #3
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Jednostavno ne idemo ako to djetetu nije drag prijatelj i ako ne možemo- Za par najboljih preskačemo treninge i sve, a ostalo ako možemo, možemo.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno nam se svima to događa, djeci je veselje, ali ujedno i financijski i vremenski poprilično opterećenje. Kako izlazite na kraj, koliko novaca ste odredili za poklon, želim čuti kako se snalazite i što sve smatrate primjerenim? Dakle, pričamo o "neobiteljskim" rođendanima, iz razreda, vrtića, susjedi, znani, a bome i neznani...

    Žao mi je odbiti nekome rođendan (a i neugodno mi je svakoga pozivati na rođendan), ali jednostavno nemamo vremena barem 5h svaki vikend odvojiti za rođendane (tu sam uračunala trajanje rođendana, kupovinu poklona, dolazak-odlazak), a znam da je i drugima tako, samo letimo na sve strane.

    Imate li kakve "trikove" kojima efikasno obavljate poklone? Kad bi barem neka nova moda došla u kojoj bi 50kn bilo max, a trajanje rođendana max 2.
    Kako izlazim na kraj?
    Izluđujem.
    Financijski i organizacijski nas to opterećuje, ali pognute glave se pokoravamo platiti cijenu društvenosti naše djece.
    Za djecu prijatelja i rodbine nemamo financijsko ograničenje, ovisi kod koga idemo i što se s roditeljima dogovorimo, to kupimo.

    Za djecu iz škole i vrtića imam ograničenje od cirka 60 kuna maksimum (i to mi je previše jer se množi, ali šta ću).

    Na repertoaru su slijedeći proizvodi:

    -knjiga, slikovnica
    -bojice, tempere, flomasteri
    - čarapice
    - donji veš
    -pidžama
    - dječji šampon, kupka i sl. (komplet iz DM-a)
    - dječji ručnik
    - neka "đinđa" iz Offertisime, tipa gumice za kosu, rajf i sl. ako je curica

    Nešto od toga iskombiniram ovisno o dobi djeteta.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Sad u školi puno se lakše diše, manje je toga, ali u vrtiću...majko mila kad se sjetim, svaki tjedan jedan!
    Kod nas je obrnuto - u vrtiću je bilo još nekako, i na većinu rođendana je išao, ali sad u školi... ne samo da se pozivaju unutar razreda, pozivaju se i iz različitih razreda! Jučer je došao s pozivnicom za rođendan curice za koju znam samo po imenu.
    Ja sam mu odmah u startu rekla da neće moći ići na sve rođendane na koje ga pozovu - ako ništa drugo, jer mnogi rođendani budu petkom (kad ima drugih obaveza), a i zato jer ih je naprosto previše. Prihvatio je to (i odmah konstatirao da ih je u listopadu i studenom "jako puno" pa ni ne može na sve ). A što se tiče poklona, ja uglavnom nemaštovito kupim nekakvu sitnu društvenu igricu (ima ih u Mulleru po cijeni od 30-40 kn) ili knjigu na sniženju. Ionako u tim igraonicama samo slažu poklone na hrpu, na kraju se ni ne zna što je od kog, tako da tu kupovinu poklona doživljavam kao običaj reda radi.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ionako u tim igraonicama samo slažu poklone na hrpu, na kraju se ni ne zna što je od kog, tako da tu kupovinu poklona doživljavam kao običaj reda radi.
    Moji napišu čestitku i šibnu ju unutra.

  7. #7
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Nena-Jabuka

    tanja_b prvotno napisa
    Ionako u tim igraonicama samo slažu poklone na hrpu, na kraju se ni ne zna što je od kog, tako da tu kupovinu poklona doživljavam kao običaj reda radi.


    Zato sam ja inzistirala na otvaranju poklona ispred svakog djeteta koje je došlo i uručilo poklon mom djetetu.
    Rođendan je bio u igraonici, ali to nas nije spriječavalo da on ne otvori poklon. Bilo je to prošle godine za njegov 3. rođendan.

    Smatram da je to znak pristojnosti, iako sam primijetila da i odrasli znaju nešto dobiti, pa staviti sa strane.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj borka prvotno napisa Vidi poruku

    Smatram da je to znak pristojnosti, iako sam primijetila da i odrasli znaju nešto dobiti, pa staviti sa strane.
    Ja nisam sto posto sigurna što je po bontonu ispravno, trebaju li se pokloni odmah otvoriti (ne mislim samo na djecu), pretpostavljam da se otvaraju, osim ako je neko masovno prikupljanje, tipa svadbe.

  9. #9
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    izdrazavam kao i svi drugi. nekad ih u jednom danu zna biti dva.

    mi pored vrtica imamo jos i ulicu. nas limit je oko 100 kn, sto je za cure dosta, a za decke na knap s obzirom da uglavnom kupujemo nesto od Lega. No mi ne idemo svima na rodjendan. samo onima s kojima se moja djeca igraju u vrticu i za koje znam da postoje. Zato sam skuzila da nas neki klinci ni ne zovu na rodjendan, jer ni mi ne zovemo sve. meni osobno je glupo proslava u vrticu, pa onda svu vrticku djecu pozovu jos i na proslavu.
    mozda je razlika jer mi slavimo doma, a dosta njih slavi u igraonici pa broj djece obicno ne mijenja tako puno cijenu. ne znam nisam se raspitivala.

    sad ja BC krenuo u skolu, balerina u novi vrtic, vidjet cemo sta ce nam ova godina donjeti.

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj borka prvotno napisa Vidi poruku
    Zato sam ja inzistirala na otvaranju poklona ispred svakog djeteta koje je došlo i uručilo poklon mom djetetu.
    Rođendan je bio u igraonici, ali to nas nije spriječavalo da on ne otvori poklon. Bilo je to prošle godine za njegov 3. rođendan.

    Smatram da je to znak pristojnosti, iako sam primijetila da i odrasli znaju nešto dobiti, pa staviti sa strane.
    Joj, mi smo bili na jednom takvom rođendanu, gdje je slavljenica otvarala poklone, a gosti su stajali u redu da joj predaju, kako su dolazili. Užasno neugodna situacija - em što su se pojavila 3 dupla poklona (tada je bio u trendu neki bolesni Poni), em su razlike u poklonima bile velike, pa netko pokloni npr. bojice i kupku iz DM-a, a netko veći paket Legića. Ili, netko kupi odjeću, a slavljenicu to uopće nije zanimalo...Više ne idemo toj osobi na rođendane, izgledalo mi je kao da su joj samo pokloni bitni.

    On topic, kupujem poklone za školske frendove do 100kn, za bliske školske frendove do 150 kn, a djecu prijatelja i kolega do 200 kn, a za kumove i najuži krug prijatelja oko 300kn.

    I da, jako mi je to financijski teško. No, nikako ne uspijevam kupiti poklon ispod 100kn, a da na nešto sliči. Knjige baš ne kupujem, primjetila sam da rijetko koje djete to želi, a ne želim poklanjati nešto zato jer je meni super i jeftinije.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 27.09.2012. at 13:52

  11. #11
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj borka prvotno napisa Vidi poruku
    Zato sam ja inzistirala na otvaranju poklona ispred svakog djeteta koje je došlo i uručilo poklon mom djetetu.
    Rođendan je bio u igraonici, ali to nas nije spriječavalo da on ne otvori poklon. Bilo je to prošle godine za njegov 3. rođendan.

    Smatram da je to znak pristojnosti, iako sam primijetila da i odrasli znaju nešto dobiti, pa staviti sa strane.
    Po bontonu bi ih trebalo odmah otvoriti, ali je gužva, zato ja pri primanju poklona provjeravam piše li od koga je, a, ako ne piše, napišem ja na brzinu jer mislim da tako ukazujem poštovanje prema nečijem trudu, pažnji i trošku.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Jeno vrijeme mi se to činilo kao stihija, a sad se pomalo smiruje.
    Zapravo vrtićanci još uvijek dobivaju više pozivnica, ali idemo samo onima s kojima se više druže (jer vidim da neki zovu cijelu grupu). Bedasto mi je kad dobiju pozivnicu od djece koju nikad ni ne spominju. Kupujemo poklone oko 60-70 kuna, osim onima s kojima smo praktički i obiteljski postali prijatelji preko djece (tu izdvojimo mrvu više).
    A u školi se barem lani (1. razred, pa je možda i to razlog) nisu previše baš previše pozivali na ročkase. Mi smo ove godine slavili ročkas odmah početkom školske godine i iz škole je pozvao stvarno samo one koji su mu dragi i vidim da su i to bili skromniji poklončići što mi je baš super (i ja ću se po tome ravnati), jer je njima zapravo najveće veselje podružiti se i ispuhati svjećice.
    Što se familije i bliskih prijatelja tiče uvijek se nastojimo dogovoriti s roditeljima i u zadnje vrijeme (ljudi su očito pritisnuti krizom sve više i više) vidim da to sve bolje funkcionira. Spremni su reći što bi bilo najbolje kupiti, jer znaju da ćemo tako i mi zauzvrat i nitko neće "baciti" novac ili potrošiti previše za nekaj kaj seslavljeniku neće sviđati ili mu neće trebati.

  13. #13
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja ko Deaedi, ispod 100-150kn nemogu a da to na nesto slici....par puta sam se prosvercala sa 0kn troska jer je N. dobila toliko odjece a sve sto ne nosi je sa etiketom pa onda neke stvari samo prosljedim....
    meni je nekako nepristojno otvarati odma,neznam zasto...jedino otvaramo ako onaj tko je poklonio to zeli i inzistira....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 27.09.2012. at 13:59

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ufff, malo je ohanulo kako su krenuli u više razrede, više se toliko ne slavi (odnosno ide se u kino, časti se sokom, a pokloni su svedeni na rang dvd-a iz kioska za 9 ili 19 kn, eventualno garnitura bojica...)

    Ranije smo se snalazili kako smo znali - djevojčicama heklane kape ili šalove (često domaće izrade), garniture za šivanje (u plastičnu kutiju za hranu znala sam staviti krpice od šivanja, iglu za goblene i eventualno neke školske škare - to je redovito doživjelo dobre kritike), a po narudžbi sam znala šivati haljine za lutke, garniture posteljine za lutke i slično.

    Za dečke - zna se što koga zanima - isto igrice ili filmovi (nađe se toga i za 20-30 kn, blaženi Hrelić i slična mjesta), neke fora čarape ili majice kratkih rukava

    Kad bolje razmislim, red veličine cijene za poklon je oko 50-60 kn (ako uračunam i vrećicu). Trudili smo se ne pretjerivati. Ponekad smo kupovali knjige (za klince ili češće klinke koje to zanima) i tak...

    Moji dečki od korisnih stvari dobili su ruksake, pernice, šilterice, majice i slično, a od stvari koje njih vesele isto razne strategijske igre, usb memorije, usnu harmoniku... ne mogu se sjetiti više ničega.

  15. #15
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    što uspijete kupiti za 60-70 kn?
    ja za tu cijenu jedino ponekad nađem knjigu, ali knjige poklanjamo onoj djeci koja vole knjige

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mi smo ljetos dobili pozivnicu za drugi rođendan jedne curice s molbom da NE nosimo darove.
    Uz objašnjenje da ima svega i da imaju mali stan i da će ako se gomilanje stvari tako nastavi, uskoro morati susjedu useliti u boravak.
    I meni je to bilo super. Odlično. Bila sam oduševljena. Ne zbog troška, već zbog iskrenosti. I nismo donijeli ništa. Zapravo jesmo, kupili smo dvije vrećice sokove i vode za uzvanike.

    Ali, bili smo jedini. I malo se crvenili. Svi ostali su donijeli darove.

  17. #17
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Ja sam došla u napast da na roditeljskom sastanku predložim da se mi roditelji dogovorimo da nitko ne kupuje poklon preko 50kn i ako je moguće da se dva bliska rođendana spajaju u jedan, jer često su nam rođendani dan za danom...ali ne znam jel to glupo, kako bi vi to doživjeli?

  18. #18
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    što uspijete kupiti za 60-70 kn? ja za tu cijenu jedino ponekad nađem knjigu, ali knjige poklanjamo onoj djeci koja vole knjige
    kofer (onaj što je zgodan za npr. jezike), ispod 50kn je obično

  19. #19
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam došla u napast da na roditeljskom sastanku predložim da se mi roditelji dogovorimo da nitko ne kupuje poklon preko 50kn i ako je moguće da se dva bliska rođendana spajaju u jedan, jer često su nam rođendani dan za danom...ali ne znam jel to glupo, kako bi vi to doživjeli?
    prvi prijedlog bih podržala, ovaj drugi (sa spajanjem rođendana) mi ne bi bio ok

  20. #20
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    ja tokom godine kupujem igračke i sitnice na rasprodajama i uvijek doma na tavanu imam jednu kutiju "za poklone" i kad iskrsne nešto neplanski.... pošto su moja djeca još mala (a i "naše" društvo) to su uglavnom bageri,autići, slikovnice (interliber), luftići i lopte za more, bojice,crtići, flomasteri, puzzle, kockice....
    nebi vjerovali kakvi se sve lijepi pokloni mogu kupiti za 20-ak kuna....
    uspjela sam naći tommy aquadoodle stolić za 50kn (sad je u baby centru 119kn), hrpetinu kockica drvenih (180komada za 50ak kuna), bageri-veliki po 10ak kuna, dinosaur plastelini po 5kn, miffi novčanici,kopčice od 5-10kn.... komplet od 3 mala ručnika za 15kn...posteljina za kimbu (od finog pamuka, ne neki šrot za 65kn,,,,,)
    samo treba gledati,naletiti i "njuškati"

    stariji slavi u vrtiću i to je ono klasika-donese se voće, sokovi i štapići, baloni i eventualno kapice... ne darivaju se, nego svatko napravi crtež - čestitku za slavljenika a tete naprave krunu...jako mi je bedasto da se u vrtić nose pokloni.... kod nas je 36 djece u grupi, pa ja bi trebala raditi samo njima za poklone.....
    doma proslavimo za prijatelje van vrtića- njih 5-6... moj sin uvijek otvara poklon - odmah - ali on je takva dobrica da se stvarno od srca razveseli i običnoj čokladici,čarapicama ili velikom kamionu...

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    što uspijete kupiti za 60-70 kn?
    ja za tu cijenu jedino ponekad nađem knjigu, ali knjige poklanjamo onoj djeci koja vole knjige
    Primjer: Film za mlade VIKING VIKI .... 19.90 kn na kiosku + slatkiši 20 kn + bojice, gumice, šiljilo ili nešto slično od školskog pribora još 20 kn i to je to.

    U H&M jedna majica košta cca 50 kn (na placu i Mercatorovoj rasprodaji i manje) + čokolada (ili bez iste).

    Tri para šašavih šarenih čarapa na kojima piše "Here Comes Trouble" (vel. 36-38) i slični zgodni natpisi u skupoj Dioni koštaju 39 kn. To sam danas kupila svom sinu, ali bio bi odličan rođendanski poklon. I nisu smeće - 80% pamuka.

    Jedna štrena šarene vune ili konca 5 dag košta u Unitasu nekih 6-7 kn. Trebaju mi dvije + jedno popodne rada za heklanu francusku kapu. Nisam bila ove sezone, a imam uredno doma raznih ostataka koji su upotrebljivi za tu svrhu. To je najjeftiniji i najatraktivniji poklon za curice. Počelo je slučajno, kad je sin svojoj prijateljici odnio neku kapicu koja je meni bila prešarena.

    Jedan ručnik na kojem piše "Najbolji prijatelj" (dobio moj sin za rođendan) košta 40 kn, a vjerojatno se toga može naći i za manje.

    Moja djeca su često dobivala gelove za kosu i tuširanje + čokoladu - to je debelo ispod 50 kn, a ja to najviše cijenim jer je potrošno i ne stvara dugoročno kramu u kući.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja sam se u ovim nižim razredima osnovne škole većinom usmjerila na knjige.
    Gledajući hrpu poklona koje moje dijete dobije to mi se čini dobra ravnoteža . Omjer cijene i kvalitete je više nego zadovoljavajući. A i dodatni bonus je to što mi je Algoritam pod nosom pa to riješim za čas.

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Još jedno mjesto za kupovinu jeftinih rođendanskih darova mi je štand s remitendom na Meštrovićevom trgu (Zapruđe). Tam se nađe časopisa tipa Drvo znanja s dvd-om (po jedan ili tri broja), raznih dvd-a edukativnog sadržaja, zabavnih filmova i sličnog za nikakve novce. Ima takav štand i ispred stare Name na Trešnjevki. Tam ima i stripova.

    Kupujemo još šalice za mlijeko s natpisima i druge stvari, ne mogu se više ni sjetiti. Društvene igre su isto jeftine (dućan Eurom na Borongajskoj - veleprodaja + maloprodaja).

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam došla u napast da na roditeljskom sastanku predložim da se mi roditelji dogovorimo da nitko ne kupuje poklon preko 50kn i ako je moguće da se dva bliska rođendana spajaju u jedan, jer često su nam rođendani dan za danom...ali ne znam jel to glupo, kako bi vi to doživjeli?
    kod nas je znalo bit ročkas iza ročkasa, pa se pomakivalo pol sata sim pol sata tam. Akoi i na jedan i na dugi idu više manje isti klinci onda ima osnove za spajanje.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.09.2012. at 14:53

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    što uspijete kupiti za 60-70 kn?
    ja za tu cijenu jedino ponekad nađem knjigu, ali knjige poklanjamo onoj djeci koja vole knjige
    Majicu kratkih ili dugih rukava u HM-u ili C&A (bude ih super fora za 35-40 kn, npr http://www.hm.com/hr/product/01462?article=01462-C ) i neku jeftiniju društvenu igru za cca 35 kn iz Milera ili vježbenicu za predškolce i vrećicu bombona.

  26. #26
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    npr. polugodišnja pretplata na neki časopis

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    što uspijete kupiti za 60-70 kn?
    ja za tu cijenu jedino ponekad nađem knjigu, ali knjige poklanjamo onoj djeci koja vole knjige
    Kako ne bih našla?

    Tu ne mislim na poklone za djecu prijatelja i najbolje frendice nego na skupinu "others".

    -knjiga, slikovnica (to najrjeđe, ako je baš neka dobra, a nije skupa)
    -bojice, tempere, flomasteri
    - čarapice
    - donji veš
    -pidžama
    - dječji šampon, kupka i sl. (komplet iz DM-a)
    - dječji ručnik
    - neka "đinđa" iz Offertisime, tipa gumice za kosu, rajf i sl. ako je curica
    - majica
    -šilterica

    Pa iskombiniram jedan ili dva/tri iz skupine, nešto od toga.

    Moja djeca dobiju i puno jeftinije, majušne blokiće, neke čudnovate igračkice, naljepnice, sve asortiman iz kineskog dućana.
    Ne zamaram se time što su dobili i od koga iz skupine "others" jer mnogi ni ne napišu pa kupujem ono što sam
    sama zaključila da svima treba -
    djeca troše puno bojica i školskog pribora, svi trebaju čarapice, gaćice i potkošulje, tu i tamo nekog potrefi pidžama, nekog majica, svi se kupaju i trebaju te slatke mirisne stvarčice, naročito curice...pa kombiniram...

    Ne kupujem igračke jer ne znam ja koje dijete voli legiće, a koje prdiće, oma da vole ono što ja donesem .

    U sezoni rođendana, a to je listopad i studeni za stariju i proljeće za mlađu, odu na skoro 15 rođendana po sezoni, ne želim ni pomnožiti da ne vidim crno na bijelo da sam popriličan idiot.

    A žao mi odbiti. Nekako mi bed nazvati roditelja i reći - ne može doći i nešto smutiti kao razlog, a imati pritom onaj stripovski oblačić iznad glave i misli "jer mi je pun kufer rođendana".

  28. #28
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Ma spajanje je teško, ali ponekad izvedivo ako djeca to žele. To skraćuje vrijeme, a i trošak organizatora.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Još jedno mjesto za kupovinu jeftinih rođendanskih darova mi je štand s remitendom na Meštrovićevom trgu (Zapruđe). Tam se nađe časopisa tipa Drvo znanja s dvd-om (po jedan ili tri broja), raznih dvd-a edukativnog sadržaja, zabavnih filmova i sličnog za nikakve novce. Ima takav štand i ispred stare Name na Trešnjevki. Tam ima i stripova.

    Kupujemo još šalice za mlijeko s natpisima i druge stvari, ne mogu se više ni sjetiti. Društvene igre su isto jeftine (dućan Eurom na Borongajskoj - veleprodaja + maloprodaja).
    Vidi se ko ima dečke. Super ideje.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mi uredno odbijemo ročkas ako smo bolesni ( dosta često) , daleko nam je ( rjeđe), imamo već nešto u planu.

    recimo prošli vikend smo imali 2 kumovska rođendana, dan za danom, izvan Zagreba, i uletio još jedan ročkas iz škole, nismo išli na njega ko ni ja na francuski.

  31. #31
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni su super one igre iz Mullera u malim pakiranjima za 35-40kn.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su super one igre iz Mullera u malim pakiranjima za 35-40kn.
    E, to ja uglavnom kupujem, primjenjivo je i za cure i za dečke.

    Ovo za spajanje rođendana, to su znali raditi kod nas u vrtiću, a i prošle godine u školi je bio jedan takav. Meni je to sasvim ok i čini mi se dobrom idejom.

  33. #33
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Slatkiši izašli iz mode, a i zdravlja. Meni je to najbolji poklon

  34. #34
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, mi smo bili na jednom takvom rođendanu, gdje je slavljenica otvarala poklone, a gosti su stajali u redu da joj predaju, kako su dolazili. Užasno neugodna situacija - em što su se pojavila 3 dupla poklona (tada je bio u trendu neki bolesni Poni), em su razlike u poklonima bile velike, pa netko pokloni npr. bojice i kupku iz DM-a, a netko veći paket Legića. Ili, netko kupi odjeću, a slavljenicu to uopće nije zanimalo...Više ne idemo toj osobi na rođendane, izgledalo mi je kao da su joj samo pokloni bitni.
    Kod nas je baš ispalo suprotno, nisu svi došli u isto vrijeme, nije bilo nikakvih redova, malac je otvorio poklon uz moju pomoć, rekao hvala, a ja sam poklon stavila sa strane, jer je igraonica bila puna igračaka pa da se pokloni ne pomiješaju.

    Više manje su me nazvali svi roditelji i pitali što on voli, svima sam rekla da uzmu neku sitnicu: autić, pazle, slikovnicu, ništa veliko.
    Desila su se dva ista poklona, ali ni to nije bilo strašno, rekli smo da će jedan biti u rezervi ako se prvi uništi.

    I definitivno nam pokloni nisu bili najbitniji, ali se on njima jako veseli, sam čin otvaranja poklona mu je jako uzbudljiv i bilo bi nemoguće da ih ne otvori tijekom cijele proslave, ali to opet vjerujem ovisi i o karakteru djeteta, moj je jako nestrpljiv i znatiželjan

  35. #35
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    No, onaj drugi dio pitanja, oko vremena koji ti rodjendani uzimaju, e to mi je i veci problem.Uzimaju nam vrijeme za obitelj i vikende, a ionako smo premalo skupa.

  36. #36
    Ozujak avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    što uspijete kupiti za 60-70 kn?
    ja za tu cijenu jedino ponekad nađem knjigu, ali knjige poklanjamo onoj djeci koja vole knjige
    ima u poštanskim uredima već složeni paketi (igračke, bojanka, knjiga,..) za sitne novce

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Ma spajanje je teško, ali ponekad izvedivo ako djeca to žele. To skraćuje vrijeme, a i trošak organizatora.
    evo, mi imamo spajanje u subotu
    moje dijete i jedna od njezinih najboljih prijateljica
    ionako imaju iste gošće (odustali smo od pozivanja neškolskih prijatelja)

    najgore je bilo u prva dva razreda, kada svi pozivaju sve
    u trećem je pritisak malo popustio
    ove godine vjerujem da će biti skroz smanjen
    jer su se počeli odvajati dječaci od djevojčica
    već se iskristaliziralo tko je s kim dobar i tko se s kime najviše druži, pa se tako i pozvaju

    počastimo djecu u razredu
    ali doma zovemo one s kojima je dobra

  38. #38
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    ok mi je spajanje ako se radi o djeci koja su bliska i imaju puno zajedničkih prijatelja

  39. #39
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Nama je budžet za poklone vrtićkim/školskim prijateljima negdje od 50-70 kuna,
    lopta, knjiga, puzzle, igračka, T-shirt, društvena igra, pribor za slikanje, školski pribor i slično.
    Nekada poklone i recikliramo.
    Na rođendanima moje djece nikada ne virim u vrećice i ne zapisujem tko je što donio, poklone otvaramo doma.
    Spajanje rođendana mi je okej ako dijete to želi.
    Moram samo primijetiti da se krug uzvanika sužava što su djeca veća, kako odrastaju tako i pažljivije biraju prijatelje.

  40. #40
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Nekada poklone i recikliramo.
    .


    j se obično u pet i pol sjeti da ima rođendan u šest.
    sve knjige iz kućne biblioteke sam podijelila
    naš budžet se isto kreće ovako 50-70 kn.
    u vrtiću je imao dva-tri prijatelja, a sad - prva četiri razreda, đizs, cijeli razred zove njega, on zove cijeli razred.
    apropo knjiga.
    obzirom na ovo gore, jelte, on je ove godine od cijelog razreda dobio - knjige

  41. #41
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nama je 10. mjesec udarni
    imati ćemo bar 5-6 rođendana
    od toga je jedan najbolje prijateljice, uzela sam majicu, hlačice, čarapice i ići će neka igračka ili knjiga
    i jedan dječaka kojem se ja osjećam dužna dati "bolji" poklon
    i još su 3-4 rođendana na koje su manje potrošiti
    to manje je cca 100 kuna
    bankrotirati ću

  42. #42
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, mi smo bili na jednom takvom rođendanu, gdje je slavljenica otvarala poklone, a gosti su stajali u redu da joj predaju
    To je običaj u Austriji, doživjela sam kulturni šok kad sam ovdje prvi put bila na dječjem rođendanu.

    Nakon što se pojede torta, na samom kraju rođendana djeca stanu u red i jedan po jedan predaju poklone. Slavljenik otvara, a cijela grupa djece zadivljeno komentira "Oooooo!!!" i "Aaaaaa!!!" Nisam primijetila da dođe do neugodnih situacija, iako se pokloni znaju dosta međusobno razlikovati - ali djeci je češće neka svjetlucava glupost s kioska vrednija od skupe knjige, tako da cijena nije izravno povezana s dječjim oduševljenjem. I mislim da iza tog običaja (barem ovdje) ne stoji nikakva loša namjera.

    Inače se pokloni, prema bontonu, otvaraju čim se dobiju. Meni je znak nepoštivanja kad nekom dam poklon, a on ga nonšalantno stavi sa strane.

    Dok smo živjeli u Hr, mnogo poklona smo kupili na Interliberu. Sad, kad većina djece ne govori hrvatski, hvatam akcije, pa kad vidim nešto dobro odmah kupim veće količine atraktivnih poklona. Npr. prošle godine sam u jednom dućanu našla kvalitetne CD-ove s nasnimljenim knjigama (dječjim klasicima) u vrhunskoj izvedbi, pa sam kupila jedno pet komada. To je odličan, rodno neutralan poklon koji uvijek paše. Curicama smo uz to dodali špangice, dečkima nekakvog Spužva Boba ili što je već u tom trenu bilo popularno i svi su uvijek bili zadovoljni. Naravno, takve poklone kupujemo za vrtićku i školsku djecu i time uštedim nešto novca i mnogo, mnogo vremena. Djeci bliskih prijatelja i obitelji idu skroz drugačiji pokloni.

    Prijedlozi za kvalitetne, a uvijek rado viđene poklone:
    - drvene i vodene bojice, flomići, pastele, plastelin
    - društvene igre
    - majice i razne sitnice (špangice, rajfovi, trake za kosu, kutijice za užinu, bočice za vodu) iz H&M-a
    - knjige, pogotovo za vas kojima je dostupan Interliber.

    U već spomenutom Mülleru ima odličnih poklona, Müller ima i svoju robnu marku i stvari su dobre kvalitete.

    Što se tiče raznih šampona za tuširanje i sličnog, i to volim poklanjati, ali uvijek se unaprijed raspitam paše li djetetu takav proizvod. Npr. moja Flora ima dermatitis i ne smije koristiti obične gelove za tuširanje.

    A što se tiče vremena, to smo riješili tako da se ide na rođendane samo djeci s kojima su moje curice dobre. Neki pozivaju cijelu vrtićku grupu/cijeli razred i na proslavu u igraonicu, tome zaista ne vidim smisla.

  43. #43
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    sve knjige iz kućne biblioteke sam podijelila
    Znači da jako pazite na svoje knjige, da su uredne i uščuvane.

    Evo kako se sve može lijepo objasniti.

  44. #44
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    ok mi je spajanje ako se radi o djeci koja su bliska i imaju puno zajedničkih prijatelja
    Mi smo to jednom napravili, ali nije dobro prošlo kod roditelja.
    Prigovarali su kaj moraju kupiti dva poklona odjednom.
    A da su rođendani bili u dva vikenda, bilo bi im isto.

  45. #45
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    Znači da jako pazite na svoje knjige, da su uredne i uščuvane.
    ne, nego to znači da j niš ne čita

  46. #46
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    meni spajanje rodjendana nekako nije opcija
    to je dan tog djeteta i trebao bi biti samo njegov dan (vidi li se sam majka jedinice, sama jedinica? )

  47. #47
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Većinom poklone kupujem unaprijed, na akcijama i sniženjima. Tako štedim i vrijeme i novac.
    Prosječni buđet je 75 kn.
    Bude tih pozivnica koji mjesec baš puno, ali svaka nas razveseli.

    S roditeljima koje poznam kombiniram zajedničko od/dovođenje.
    Vrijeme iskoristim za špeceraj, čišćenje stana, kavu s frendicama...
    Posljednje uređivanje od Dalm@ : 27.09.2012. at 20:21

  48. #48
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Meni osobno je drago znati sto je dijete dobilo od nekog jer mi je glupo da ja nekom kupim poklon od 50kn a on je nama kupio od 150 npr.
    Prakticiram da pitam sta da kupim ako i ti mene pitaju, obicno potrosimo oko 100kn a za bolje prijatelje do 200kn.
    Ako nam je netko jako drag a ne budemo u mogucnosti otic na proslavu isto kupim poklon pa naknadno odnesem.

  49. #49
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mi se na poklon "potpišemo" ili čestitkom, ili uz poklon stavi svoju pozivnicu ili se potpiše na etiketu na ukrasnoj vrećici

  50. #50
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Mi smo uveli kupovanje zajednički, skupnih poklona i to mi je super ideja. OK, to ne funkcionira za vrtićke rođendane, ali školske i klupske da. Nas nekoliko se dogovori i kupimo zajedno neki skuplji, veći poklon koji dijete želi (u dogovoru s njegovim roditeljima) i tako dobije nešto konkretno a ne hrpu drloga.

    Za pojedinačne poklone obično kupim neke manje legiće (cca 70 kn) ili knjigu, ili curicama npr. majicu i špangice, ljeti npr. kupaći kostim, uglavnom uvijek nađem nešto zgodno i korisno za manje od 100 kn.
    Svejedno se skupi toga...

Stranica 1 od 21 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •