Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 110

Tema: dojenje i dijeta?

  1. #1
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno dojenje i dijeta?

    Smijem li držati dijetu dok dojim? Ostalo nakon poroda kila viška, osjećam se ružno ne bi ja išla na neku posebnu dijetu, nego bi manje jela, unosila manje kalorija. Je li to ok ili ću imati manje mlijeka? Buba će još malo 3 mjeseca.

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ako ne unosiš dovoljno gradivih elemenata za proizvodnju mlijeka, tijelo će ih uzimati iz tvojih zaliha. Sad, da li je to dobro ili ne, ne znam.

    Najbolje da pitaš nekog tko se bavi ishranom dojilja.

  3. #3
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Ja sam jela po montignacu nakon poroda, bebač bio isto neka 3 mjeseca kada sam krenula.

  4. #4
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Beti, pa to zvuči dobro! Hvala objema na iskustvima! Ako ima još ideja, zahvaljujem!

  5. #5
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Kažu da smiješ izgubiti kile dobivene u trudnoći, ali ne i one starije zalihe jer, navodno, u starim masnim naslagama ima toksina i onda to ide u mlijeko.

  6. #6
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja mislim da ce ti uz dojenje kile otic i bez dijete, al da treba vremena, meni je u sest mjeseci sve otislo, a u sedam jos i vise. Ako si prosli mjesec izgubila koju kilu, vjerojatno ces i ovaj pa jos par mjeseci i ode sve. Ako stagniras s kilima, onda je to drugacije, al nemam pojma preporuca li se dijeta.

  7. #7
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja ne bih isla ni na kakve restriktivne dijete dok ste na iskljucivom dojenju i dijete cesto sise.
    Kasnije da. Unos od nekih 1800 kcal (prosjecno) ne steti djetetu i laktaciji (koliko se sjecam kad sam zbog sebe gledala), a najcesce dovodi do postupnog gubitka suvisnih kilograma. Uglavnom, ne smijes gubiti vise od pola kile tjedno jer se u masnocama nakupljaju toksini, a topljenjem masnih naslaga oni se pojavljuju i u mlijeku pa ipak treba pripaziti da ne mrsavis naglo.

    Za sad radije vodi racuna o kvaliteti prehrane (smanji slatkise i grickalice, redovito jedi) i nemoj se prejedati i uvedi neku setnju zustriju, s djetetom u marami ili u kolicima.

  8. #8
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Aha! Ovo je jako važan podatak, to s toksinima! Hvala! Sad ću to koristiti kao izgovor Šalim se. Ma da, i ja sam mislila da su slatkiši i grickalice problem (kako si znala?!), radit ću na tome. S prvim mišem sam brzo omršavila, a sad s bubom stojim i stojim... I trbuh je koma... Trebala bih to malo učvrstiti...
    Žustra šetnja je nažalost problematična - na našim lošim stazama punim rupa siroti se bebač toliko ispretumba u kolicima ako ih brzo guram, tako da moram gurati polako, a svakodnevna šetnja je naravno obavezna, već nam postala rutina. Svakako hvala!

  9. #9
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Probaj ubaciti 20ak minuta joge ili istezanja.

  10. #10
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Definitivno BusyBee, hvala! To bi svakako bilo najbolje, a 20min je just about all I could manage, AKO i toliko... mislim kako ništa ne stignem uz njih. Možda omršavim malo dok bubi ima svoju plačljivu fazu, pa mi je stalno na rukama, a ja stalno na nogama (ipak navijam da ga brzo prođe ta faza!)
    Posljednje uređivanje od manal : 11.10.2012. at 22:12

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Ja sam se u 6 i pol mjeseci dojenja udebljala 8 kg!I sad sam deblja nego kad sam išla roditi! Izgledam i osjećam se očajno, ali jednostavno ne mogu prestati sa prejedanjem. Ove zime smo bili često u kući i jednostavno od dosade, čega li već sam udarala po slatkome i po svemu.I sad se vidi rezultat!

    Beba uskoro započinje sa dohranom, i mislim si da li je sad vrijeme za dijetu.
    Čitala sam sve vezano za toksine iz sala... I nešto mi nije jasno; sada jedem jako puno, kalorijski unos ide gotovo duplo od dnevnih potreba jedne dojilje. I ukoliko sada to smanjim, za početak izbacivanjem slatkiša i bijelog kruha, odnosno kalorijski unos održim na nekoj prihvatljivoj razini; zanima me može li dođi do smanjenja količine i kvalitete mlijeka? Dakle, ne mislim se izgladnjivati, samo smanjiti ukupan broj kalorija u danu, kojih je u ovih 6 mjeseci bilo preko svake mjere.

    I još nešto; postoje sretnice koje su na normalnoj prehrani i uz dojenje gubile puno kila. I sada, što ako se u tim slučajevima radilo više od dvije kile mjesečno? Ne razumijem taj odnos ispuštanja toksina zbog dijete ili mršavljenjem kojem je glavni uzrok veća potrošnja kalorija zbog dojenja? Zašto jedno ne može a drugo može?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    nikad nije vrijeme za dijetu, ali je uvijek pravo vrijeme za izbaciti junk hranu i pridružiti nam se na vježbačima

    ja ne bih toliko brinula o toksinima zbog mršavljenja jer joj i sada štetiš toksinima iz prerađene hrane (grickalice, slatkiši)

    ja sam skinula 15 kg u 4 mjeseca, krenula sam s vežbanjem i zdravom prehranom kad je beba imala 2 mjeseca. ona super napreduje, ako sam joj kako i naštetila izlučivanjem toksina, također sam joj i koristila jer ima zdravu, sretnu i zadovoljnu mamu

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    O Kavofob, ni zamisliti ne možeš koliko si mi sad uljepšala dan! Stalno slušam i čitam o tim mističnim toksinima iz sala, a blage veze nemam o čemu se zapravo radi, i živim u strahu što ako moje gubljenje kilograma našteti bebi...i vrtim se ko čoravi miš u začaranom krugu. Što sam deblja to sam nesretnija, što sam nesretnija to više jedem...

    I htjela bi još dugo dojiti, i uživam u tome, ali stalno si mislim, jaoooooooo kad će prestati dojenje da se dovedem u red, te kile mi sve kvare..

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    samo ti kreni sa zdravom prehranom i svaki dan će ti biti lijep

    dobro mi je poznat taj začarani krug i mogu reći da sam se preporodila zadnjih mjeseci, a izgled je čak tu najmanja stavka. osjećam se puna snage i elana i ništa mi nije teško

  15. #15
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Ally23 prvotno napisa Vidi poruku
    I još nešto; postoje sretnice koje su na normalnoj prehrani i uz dojenje gubile puno kila. I sada, što ako se u tim slučajevima radilo više od dvije kile mjesečno? Ne razumijem taj odnos ispuštanja toksina zbog dijete ili mršavljenjem kojem je glavni uzrok veća potrošnja kalorija zbog dojenja? Zašto jedno ne može a drugo može?
    Ja sam jedna od tih. Gubim kilograme dok dojim izazito brzo. I sada kad mala ima 9 mjeseci imam 5 kilograma manje od svoje predtrudnicke tezine. A sitna sam zena. Tako je bilo i sa prvim djetetom. A jedem kako me volja. I vjezbam kao i kavofob. Ne brinem oko gubitka kilograma i slazem se da je zdrava prehrana najbolje sto mozes ponuditi svojoj bebi dok dojis.
    Posljednje uređivanje od sasa : 16.04.2013. at 04:19

  16. #16
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Slažem se s kavofob,kemija iz prerađene hrane,hrpa slatkoga veća su opasnost za dijete nego ti toksini.Ja sam u početku počela gubiti kg,dojenjem.E onda naglo hop,porasao mi apetit totalno,a o slatkom da ne pričam,počela sma taložiti masne naslage,jako teško sam pokušavala,i opet i opet i svaki ponedjeljak,nikakoooo.
    Sad važno idem naprjed,lagana prehrana,kombiniranje hrane,zadnji obrok do 18-19 h,i ono najvažnije tjelovježba,trčim.
    Zasada sam zadovoljna,ne toliko samo fizički koliko mi je u glavi super,činim nešto za sebe.Malac još doji,lagano uvodim dohranu,i kad se sjetim koliko sam antibiotika popila u njegova prva tri mjeseca života,ovo moje čišćenje organizma mu sigurno nemože naštetiti koliko ti ljekovi,stoga samo naprijed.

  17. #17
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Jao ovo je za mene jako tuzna tema jer meni dojenjem ne silazi ama bas nista. Inace u mojoj kuci nema bombona, cipsa - cak mi je fuj, grickalica, ne jedem kekse. Vrhunac trasgresije mi je mozda dva puta mjesecno koja kockica tamne cokolade. Cesto veceram salatu. Jedem puno voca i povrca. Na kraju cu jos morati izbaciti ili smanjiti voce mozda zbog secera jer drugo nemam sta izbaciti ja cak u kuci nemam obicni bijeli secer osim u kavenom setu za goste. Sest kila u plusu fiksno tu stoji. Ne mrda. Eto sad i tu kukam bez veze.
    Posljednje uređivanje od Tiziana : 16.04.2013. at 09:50

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam jedna od tih. Gubim kilograme dok dojim izazito brzo. I sada kad mala ima 9 mjeseci imam 5 kilograma manje od svoje predtrudnicke tezine. A sitna sam zena. Tako je bilo i sa prvim djetetom. A jedem kako me volja. I vjezbam kao i kavofob. Ne brinem oko gubitka kilograma i slazem se da je zdrava prehrana najbolje sto mozes ponuditi svojoj bebi dok dojis.
    Blago ti se!

    Ja nikako pa nikako, također od svakog ponedjeljka izbacujem slatko i kruh i to već traje preko 6 mjeseci.I još se pošteno prejedem svega nedjeljom, jer kao neću sad dugo jest slatko pa da se oprostim, i onda u ponedjeljak opet ista pjesma.

    I krenem odmah ujutro, čim oči otvorim moram nečeg slatkog, makar kockicu čokolade.Onda trpuckam u sebe cijelo jutro, do ručka, stalno nešto žvačem. U biti cijelo vrijeme dojenja nisam niti jednom osjetila glad, nema se kad javit jer konstantno nešto imam u ustima, ne prepoznajem se.

    I sad kad je došlo lijepo vrijeme i treba se skinuti iz kaputa, meni je koma. I naravno još svi i komentiraju da sam deblja nego kad sam išla roditi, a meni fino dođe da bebolinu pošaljem sa bakom van, a ja se zatvorim u kuću sa čokoladom u rukama i dekom preko glave.

    I onda još brige oko tih toksina o kojima nemam pojma a dođu mi ko savršen izgovor.

    Kao što ste rekle, bolje regulirat težinu da dijete ima sretnu i zadovoljnu mamu, nego ovako...A i moj muž bi vjerovatno bio sretniji, nije ni njemu lako..

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj Ally23 prvotno napisa Vidi poruku

    I krenem odmah ujutro, čim oči otvorim moram nečeg slatkog, makar kockicu čokolade.Onda trpuckam u sebe cijelo jutro, do ručka, stalno nešto žvačem. U biti cijelo vrijeme dojenja nisam niti jednom osjetila glad, nema se kad javit jer konstantno nešto imam u ustima, ne prepoznajem se.
    been there, done that

    to ti se zove ugljikohidratna ovisnost i zbilja je ovisnost, kao i cigareta npr. i uništava život kao i druge ovisnosti.

    ja sam prosječno jela 300 grama čokolade dnevno, i to one odvratno slatke, tipa milke s keksom, dorine s medom i bademima i slično.
    tek kad sam se skinula s UH shvatila sam koliko me hrana kontrolirala i činila mizernom.
    sad jedem da bih živjela, a prije je bilo obrnuto i kile su se samo slagale i tako dan za danom, do +20 od prošlog poroda.

    Tiziana, možda si iznimno osjetljiva na UH, probaj izbaciti hranu od žitarica i škroba na neko vrijeme, a ubaciti malo vježbanja pa vidi hoće li funkcionirati

  20. #20
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    potpisujem sve što kavofob napiše
    ja sam prehranu promijenila kad je beba imala 8-9 mjeseci i jedino za čim žalim jest što nisam pokušala ranije

    ubijete me ali meni se isto čini da ti famozni toksini iz sala služe samo kao izgovor da se nastavimo prežderavat bar je meni tako bilo
    ako ih je i bilo u mlijeku, onda su neki blagotvorni jer se moja inače boležljiva djevojčica nije nijednom razbolila otkad sam promjenila prehranu

  21. #21
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Kavofob mislis kruh i pastu? Cak sam i na kruhu slaba, dve snite dnevno odnosno dva mala peciva a nekad i manje. Kad sam davno davno pusila uopce nisam imala tih problema, mogla bi pizzu i nutellu u ponoc maznuti svaki dan i ni gram i ne bi ostao. Od kad sam prestal kuriti pred 7 godina stalno se mic po mic borim s kilama. Ako obracunam sve trudnoce i ne pusenje to mi je 9 kila u plusu. Ajme grozno!!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Pratim temu! Ja sam jos od prve trudnoce u plusu 2 kg, ali to racunam da mi se promijenila ravnotezna tezina, malo godine, malo trudnoca. Od ove trudnoce ostalo mi je 3-4 kg, koji se pod odjecom uopce ne kuze ali ja sam ih itekako svjesna. A dolazi i ljeto, treba se skinuti...

    Kad je malena napunila 6 mj krenula sam na pilates, izbacila gazirana pica i reducirala slatko. Odreci ga se ne mogu, kao ni kruha... Ali sad s toplim vremenom imam sve manje potrebe za slatkisima i opcenito za hranom, nadam se bez neke dijete skinuti bar 2 kg u iduca 2 mjeseca.

  23. #23
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ja sam išla roditi mršava, imala sam samo trbuh. I poletna, plivala sam do polovice listopada, šetala, uređivala stan. I onda sam rodila i počela dojiti. Ljudi, mene je glad prala svakih sat vremena, prvih nekoliko mjeseci dojenja ja sam stalno bila gladna, nekad i očajna ako nisam imala što konkretno za pojesti. Bila sam kutiji Domaćice dnevno (uz ostalu hranu), sram me napisati, ali kad bi me ulovila glad, bila sam zombie spreman na sve. I još sam se čudila zašto mene dojenje ne mršavi. Isto nisam išla na dijete zbog tih toksina.
    Onda sam prestala dojiti, počela jesti manje, ali grami se svejedno skupili. jer se sad kalorije ne gube na dojenje.

    Da idem ponovo roditi, tj. kad budem išla, stavit ću si u škrinju dovoljno odrezaka i povrća, nakupovati jaja i pobrinuti se da jedem konkretne obroke i da u svakom trenutku bude štogod kuhano, ali u stanu neće biti keksa, ni kolača, ni čokolada da me lažno dižu. To je moja lekcija sebi samoj.

  24. #24
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    kavofob to je bila i moja zamka,ovisnost o uh,ali ono kao kad sam se skidala s cigareta,ma užas,i to je začarani krug.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    UH su glavni krivci za sve

    ali ozbiljno, svi paze da ne jedu masno, ali smetnu s uma da se UH pretvaraju u maščobe i lijepe gdje ne treba

    Tiziana, mislim na kruh, peciva, sve vrste tjestenina, krumpir, rižu i ostale namirnice s visokim udiom UH. napravi test, provjere radi, i makni s menija sve UH namirnice na 10-ak dana pa provjeri rezultate

  26. #26
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Misls da treba cak i iz dorucka maknuti musle i te fore?
    Jer ne znam onda cime da se hranim a ova tvoja ideja me privlaci.
    A cime gasis glad? Jer mene kad glad predugo drzi u jednom trenu postajem babaroga prava, ljuta nesnosljiva i s bolom u zelucu

  27. #27
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Pa hranis se sa svim ostalim .
    jajima, spekom , povrcem , mesom , sirom...
    I sigurno si manje gladna i nemaš takvih naglih napadja gladi jer ti šećer ne skače gore dole.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Misls da treba cak i iz dorucka maknuti musle i te fore?
    mislim da bi mogla probati 10-ak dana, jer iz ovog što si pisala mi se čini da si jako osjetljiva na UH. samo kad izbaciš UH trebaš povećati unos zdravih masnoća (maslac, maslinovo i druga hladno prešana ulja, svinjska mast) jer organizam od nečega mora dobiti energiju; ili iz UH ili iz masti. kad organizam dobija energiju iz masti onda nema osjećaja gladi jer nema stalnog padanja i rasta razine inzulina u krvi. evo jednog zabavnog članka koji dobro objašnjava zašto nas UH debljaju.

    kad sam prije par mjeseci počela vježbati i paziti na prehranu ( klasika - ne slatko, ne masno, ne jesti kasno itd.), a rezultati su se pojavljivali sporo poput puža, naletjela sam na članke o lchf prehrani...i odlučila dati si priliku 2 tjedna. kile su se počele jako brzo topiti, a osjećaj energije rasti. u međuvremenu, s velikim gubitkom težine i prestankom ovisnosti o lošoj hrani, ne držim se strogo lchf-a kao na početku (jedem voće, banane svakog dana, home made granolu, puno mlijeka i mlječnih proizvoda, med...u biti više ne klopam lchf, nego paleo - pravu hranu koja nije industrijski obrađena), ali i dalje mršavim, super se osjećam i nema gladi.

    inače, kupovne musle su jako loše; dodaju im šećer, pojačivače okusa i razne E-ove. ako jako voliš musle, napravi doma svoje, umjesto šećera malo meda i suhog voća i dosta orašastih plodova jer sadrže zdrave masnoće koje te čine sitom

  29. #29
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    A ja frajerski izbacila niz masnoca jer iste notorno - debljaju!
    A pasta skoro svaki dan. Integralna, bio, i sva sam si vazna. I debela!!!
    Hvala!

  30. #30
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Misls da treba cak i iz dorucka maknuti musle i te fore?
    Jer ne znam onda cime da se hranim a ova tvoja ideja me privlaci.
    A cime gasis glad? Jer mene kad glad predugo drzi u jednom trenu postajem babaroga prava, ljuta nesnosljiva i s bolom u zelucu
    Probaj, ali daj si malo vremena. Sada barem dolazi proljeće i hrpe sezonske salate. Ispeci si te neke pogačice od zobi il tako nešto, da imaš skroz u pričuvi neku hranu.
    Ja sam inače izjelica, inače mi je dan bio oko 10h sendvič, oko 12 nešto malo(par zalogaja), 15h ručak, 19h večera i još između malo čokolade ili keksa..
    A recimo jučer oko 10 sati sam pojela par žlica ricotte, malo slanine i par kriški krastavca ogladnila sam tek u 17h, i to sam pojela bistru juhu, malo mesa tikvice i mladog luka. Za večeru opet malo mesa od ručka i hrpu zelene salate...e da, moji su tamanili sendviče za večeru pa sam si napravila smotuljke od gaude, maslaca, šunke i zelene salate...jako fino
    Probaj, ali prvi dani su teški tako da se opskrbi namirnicama koje smiješ.

  31. #31
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    A sto doruckujete vi ne-uglikohidratari?

  32. #32
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    slaninu, kobase, jaja, sir, vrhnje,"peciva i kruh" bez ugljikohidrata, salate, ajvar, pinđur....
    Ima i par recepata za kaše koje ne sadrže uh.
    Posljednje uređivanje od Kosjenka : 17.04.2013. at 10:14

  33. #33
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Tiziana, odi na blog Istine i laži o hrani, tamo ti sve ovo što ti cure govore piše.
    Tj. nam piše

  34. #34
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Bome ocu. Jedino ne znam kako ujutro otvoriti usta pred slaninom. Sad sam na antibioticima i 38.5 temperature, cim to rijesim moram probati ove vase stvari. I tako nemam sta izgubiti, 10 dana mogu riskirati.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Tiziana, ne moraš jesti slaninu, ni namirnice koje ne voliš. LCHF = mesina i masno je pogrešna percepcija. naravno, neki ljudi jedu tako jer im odgovara, ali nije nužno.

    možeš napraviti i lchf musle s orašastim voćem, za doručak možeš i razne salate od bilo kojih vrsta povrća, pojačaš s kuhanim jajetom i/ili avokadom i zaliješ maslinovim; fino, a jako sito...

    također možeš doručkovati smoothieje od voća i/ili povrća u milion kombinacija

  36. #36
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ja nisam ostala s nekih puno kila, iz rodilišta došla s nekih +8, jela cijelu trudnoću zdravo, nije mi se ni jelo slatko, odlično izgledala, plivala, trenirala do zadnjeg mjeseca t., a i sada jedem toliko da bih imala i manje kila nego inače. No moj organizam se naviknuo na treninge i to žestoke, trčanje, teretana,na svakodnevnoj bazi......a sada možda tri ili dva puta tjedno istrčim nekih 4 km i tih 5 kila nikako da odu. A gledam badiće, uh i rado bih da se do jednog novog kilice istope.

    Tiziana - jaja i svježi sir, svježi sir i gnječena banana, voće i jogurt, svježi sir i pržene sjemenke sezama, sokovi (mmmm) što veli drugarica iznad....
    Posljednje uređivanje od palčica : 17.04.2013. at 18:42

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    palčice, jesi li probala hiit treninge, umjesto trčanja?

    ja sam gubila vrijeme na stacionarni bajk dok me zhang nije prosvjetlila, sad radije odvježbam intenzivniji, ali kraći cardio ako imam vremena, umjesto pedaliranja

  38. #38
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ideja ti je sasvim neloša! Znala sam s vijačom (to je bilo za krepat nekada) ili trčanjem prakticirati hiit. Treba mi žešći cardio, a vijača u nazočnosti psa ne prolazi. Sad mi se valja izboriti s nasljednikovim zubima pa na trčanje opet (kombiniram hiit i treninge istog intenziteta).

  39. #39
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ukomirat cu se, jaja bas ne volim, jogurt i voce gladna sam za 5 minuta, svjezi zir... a bolje i to nego bit gladan. Jao kad sam gladna ja nisam normala.

  40. #40
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ja kad sam gladna ni o čem ne mogu razmišljati nego samo o tome da moram jesti, ako predugo čekam, pere me nervoza, a onda, ako vidim da uskoro neću jesti (putovanje, posao, predugo čekanje konobara..), savladava me očaj.

    Tiziana, ne voće ako misliš smršaviti. Imaš na onom blogu recepte za kruhove bez žitarica pa se to može u malim količinama ujutro. Ima i drugih recepata, pogledaj pa vidi možeš li se naći u takvoj vrsti prehrane. Ja se mogu naći...još samo kad bi netko kuhao

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Evo ja sam tjedan dana na Montignacovoj dijeti. Nisam ništa smršavila ali se osjećam bolje, poletnije, nisam onako troma i usporena. Dijeta mi odgovara, nema izgladnjivanja, a i kilice će krenuti,valjda.

    Samo ne znam da li je držanje te dijete preporučljivo sa dojenjem?

    Pitanje za Kosjenku; vidim da si i ti držala tu dijetu prije, molim te reci mi da li je sa dojenjem bilo sve ok, i koliko si smršala u kojem vremenskom periodu? Hvala

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Ally, u kojem smislu te dojenje brine?

  43. #43
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Ja montignac ne bi nazvala dijetom, isto kao i lchf...
    Iskreno ne znam više koliko sam smršavila, bilo je tjedana kad bi skoro kila išla dolje, a nekada ni grama.
    Nekako od siječnja do svibnja sam skinula cca 10kg. S dojenjem nije bilo nikakvih problema, ne znam kakvih bi i bilo.
    Kavofob te dobro pita.
    Kod montija jedeš stvarno sve, osim namirnica s visokim glikemičkim indeksom i mislim da time ama baš ništa ne gubiš.
    To što kombiniraš namirnice ti nikako ne može štetit dojenju.
    Jedi što više povrće-meso kombinacija, smanji voće, ugljikohidrate(bez obzira što su integralni) i puno šetaj, mada bi idealno bilo vježbanje.
    Ima nekoliko tema o montiju, s puno recepata savjeta...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Dojenje me brine vjerovatno iz neznanja. Bez obzira što jedem količinski dovoljno na ovom načinu prehrane, ipak je to drastično smanjenje kalorija u odnosu na ovih skoro sedam mjeseci dojenja. I sad me brine da li zbog tog smanjenja može doći do pada količini i kvalitete mlijeka, odnosno, jesam li imala ovoliko mlijeka ( stvarno puno, i beba je sa 6 mjeseci imala 9,200 kg) upravo zbog kalorijski prebogate prehrane i može li sad radi smanjivanja doći do problema?
    Mislim, i sad jedem dovoljno za normalno funkcioniranje organizma, nema izgladnjivanja. A ipak me brine, s tim više jer se slabo razumijem u vezu majčina ishrana, kalorije, sastav mlijeka, količina mlijeka.

    Vjerovatno mi je pitanje potpuno glupo, ali štaš

    Ono o toksinima sam izbila iz glave, i nastavljam dalje sa ovakvom prehranom, još samo da mi knjižice stignu
    Stvarno je dobro, i da, uopće se ne radi o dijeti,niti ne osjetim da se nećeg odričem.

    Jedino što bi u prva dva dana dala kraljevstvo za samo jednu, malu, majušnu kockicu čokolade, ali eto izdržala sam..

  45. #45
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Ally, ne sekiraj se oko toga.
    Vidi ovdje istine o količini mlijeka http://www.roda.hr/article/readlink/1455

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    ne moraš se brinuti zbog mogućeg nestanka mlijeka. da bi došlo do nestanka mlijeka morala bi duže vrijeme gladovati; unositi mnogo manje kalorija u organizam od zahtjeva bazalnog metabolizma. organizam će prije izvući sve iz tebe nego smanjiti proizvodnju mlijeka. stvaranje mlijeka funkcionira na jednostavnom principu potražnje i ponude; dok god beba sisa, mlijeko se stvara. ako ne iz hrane koju ti uneseš, onda iz tvojih zaliha.

    bez brige, samo jedi zdravo i uravnoteženu i bebici ništa neće nedostajati

    edit: Kosjenka ti je stavila odličan link, pročitaj članak i riješi se strahova
    Posljednje uređivanje od kavofob : 25.04.2013. at 13:11

  47. #47
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Kavofob, evo, mm će mi sastaviti 15-minutni hiit za sljedeća 2 mj. i kune se da će mi se vratiti pločice na trbuhu.
    (to mu je struka, ja ću mu u protivnom biti loša reklama)

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    palčice, svakako javi rezultat

  49. #49
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Prikažem se na Globalnom sijelu ako se pretvorim u Cindy do ljeta.

  50. #50
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam ostala s nekih puno kila, iz rodilišta došla s nekih +8, jela cijelu trudnoću zdravo, nije mi se ni jelo slatko, odlično izgledala, plivala, trenirala do zadnjeg mjeseca t., a i sada jedem toliko da bih imala i manje kila nego inače. No moj organizam se naviknuo na treninge i to žestoke, trčanje, teretana,na svakodnevnoj bazi......a sada možda tri ili dva puta tjedno istrčim nekih 4 km i tih 5 kila nikako da odu. A gledam badiće, uh i rado bih da se do jednog novog kilice istope.

    Tiziana - jaja i svježi sir, svježi sir i gnječena banana, voće i jogurt, svježi sir i pržene sjemenke sezama, sokovi (mmmm) što veli drugarica iznad....
    palčice oprosti na upadu,nije dovoljno 2-3 puta tjedno trčati za mršavljenje,ajde tri puta još da,ali dva je svakako premalo.Ja nemam km trčanja još u igri,imam minutažu i tempo koji meni odgovara,no treninge imam 5 puta tjedno,znači dva dana odmaram.Da bi se trčanjem pokrenuo metabolizam,znači da salo odlazi dok mirujemo treba imati češće treninge,pa i sami početnici u trčanju bolje češće a kraće treninge.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •