Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 54 od 54

Tema: 5 kn za Crveni križ

  1. #51
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Ispalo je nezgodno jer su djeca čula od druge djece da se daje 5 kn za Crveni križ. Oni tada nisu pitali tu drugu djecu da li i njih dvoje koji ne idu na vjeronauk mogu platiti nego su došli doma i žicali po 5 kn za sutra za Crveni križ. Kada su htjeli dati učiteljici, ona ih je pitala da li su dobili bon/kupon/potvrdu, a kad su rekli da nisi onda im je odgovorila da ni ne moraju jer ne idu na vjeronauk.
    Provjerila sam u školi, zaista se radilo o akciji u sklopu vjeronauka, pa se tadašnje plaćanje zaista i odnosilo samo na djecu koja ga pohađaju, i u biti poanta je u tome da je učiteljičin odgovor, odnosno odbijanje bio malo nezgrapan i netaktičan. Vjerojatno je pretpostavila da tako maloj djeci to odbijanje donacije neće ništa značiti i da nije bitno pod kojim argumentima se njihov novac ne prihvaća.
    Trenutno je u điru prodaja jabuka za 5kn. Stariji učenici oko jabuke zakvače poruke na kojima napišu dobre želje za gladnu djecu Afrike, i onda ih ostali školarci kupuju za 5kn komad.
    Ne moram posbeno naglašavati da su me klinci cijeli vikend pilali da im obavezno mram dati 2 medeka da ponesu u školu i kupe jabuke za djecu Afrike. Došli su na svoje, miceki moji mali .

  2. #52
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Prvo nisam htjela replicirati puntici kako ne bi zloupotrebljavala prostor, ali na mogu odoljeti

    Ova akcija nije jedino što mi sa klincima radimo (barem u mojoj sredini), tako da to nije jednokratno okupljanje bez odgojnih posljedica. Kod mene se jako puno surađuje sa školama i vrtićima i svako malo smo tamo, bilo da se uključujemo u njihove programe ili im nudimo svoje.
    Tako npr provodimo akcije za borbu protiv raka dojke, obilježavanje Dana invalidnih osoba, senzibilizacija za potrebe invalidnih osoba, posjete njihovim obiteljima i Caritasovom domu u Oborovu, Božični i Uskršnji posjeti starim i nemoćnima, razne akcije i edukacije za borbu protiv ovisnosti, obučavamo ekipe prve pomoći (u vrhu smo u Hr ), koje onda educiraju građanstvo, organiziramo radionice čije proizvode djeca poslije prodaju za neku humanu svrhu, itd, itd...

    Mogu vam reći da je posebno zanimljivo gledati djecu nakon što recimo, posjete Dom u Oborovu (gdje su djeca teški invalidi), ili ih povedem u posjet nekoj siromašnoj i zaboravljenoj bakici. Često je na povratku tišina, ostanu gotovo u šoku i poslije su jako zainteresirani da nešto učine.
    Mi to "koristimo", pa uvijek imam solidan broj volontera i onda kad odrastu i napuste školu. A kad hodam gradom, djeca me prepoznaju i zaustavljaju, s pitanjima kad će opet nešto raditi.

    Samo, neće jedna udruga ili škola senzibilizirati djecu. To je prije svega na savjesti roditelja.
    Moj me mališa svako malo, kad negdje vidi sliku ili sl. nekog gladnog djeteta u Africi, tupi da dadnem prilog za to. I podsjeća me dok to ne napravim. Jednom sam mu pokazala slike afričkih siročića i to ga se tako dojmilo, da se sad pod obavezno za Božić određena cifra uplaćuje za Unicef i sl.
    Ali isto tako ga drilam da je senzibiliziran i za potrebe svoje bake, ili nekog starca u tramvaju i sve one situacije kad trebamo imati razumijevanja jedni za druge.

  3. #53
    ambrosia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj Sek@ prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je ovaj tjedan isto odnijela 5 kn za crveni križ i dobila je onaj papirić od crvenog križa a ne ide na vjeronauk tako da stvarno ne znam u čemu je stvar kod vas. Nama su u informativku stavili obavijest da tko hoće može donijeti 5kn a nikakve riječi nije bilo o pohađanju/ne pohađanju vjeronauka. Možda to ovisi od učiteljice do učiteljice stvarno ne znam. Ovo je naše iskustvo i žao mi je kad pročitam nešto ovakvo jer stvarno ne povezujem humanost/ne humanost sa pohađanjem/ne pohađanjem vjeronauka.
    Isto i kod nas - učitelj pošalje obavjest - nema veze s vjeronaukom - jedne godine su kupovali nekakve magnete od časne - nešto vezano s obitelji....

  4. #54
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    kod nas u školi to organiziraju vjeroučiteljice, ali svi su dobrodošli pomoći , i ne postavlja se pitanje ideš ili ne ideš na vjeronauk

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •