Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Udarac pod nokat - odvojio se - boli! Što da radim?

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Udarac pod nokat - odvojio se - boli! Što da radim?

    Aaaaa!
    Između dvije letvice parketa imamo procjep od pol centimetra.
    Bacila sam se na koljena da pospremim igračke i noktom palca na nozi udarila u taj procjep.
    Sve sam zvijezde vidjela.
    Odmah led... ali čini mi se da se nokat odvaja od onog što ga drži od ispod. Krvi ima malo, valjda je led zaustavio.
    Što da radim?
    Što me čeka?
    Aaaaaa....
    Mrzim kad mi se ovako nešto glupo desi.

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Stavi flaster da ga ne ozlijediš dok spavaš. Bol će popustiti, s vremenom i polako će ili otpasti ili zarasti. To je prilično dugotrajan proces. Ali, proći će.
    Jedino, ako ti počne sutra pulsirati u palcu, morat ćeš nešto poduzeti. To se događa ako ostane neistkela krv ispod. Dovoljno je probušiti rupicu da izađe. No, o tom, potom, možda sve lagano zaraste.

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pokusaj, izmedju ostalog, necim dobro dezinficirati.

    Ne zelim te plasiti, ali moj palac na nozi, koji je letio u rub stola neke tamo godine u ljeto, izgledao je otprilike isto. Nakon sto je prosla prva katastroficna bol, nekako sam zaboravila na njega. Nisam dezinficirala, nisam obracala paznju, nokat nije otpao.

    A onda sam se mjesecima i mjesecima i mjesecima pokusavala rijesiti gljivica koje su se nakotile u tom dzepicu. (Uspjelo je, na kraju. Sad imam posve normalan nokat.)

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Otišla sam spavati prije nego sam vidjela vaše postove, flaster nisam stavila, ali sam obilno špricala Octeniseptom nekoliko puta.
    Pulsiralo je sinoć, sad više ne. Samo jako boli i kao da "suzi", neka prozirna tekućina izlazi. I ne mogu se osloniti normalno na tu nogu, šepam na peti.

    A može i zarasti, Beti? Nije nužno da otpadne?

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ako udarac nije prejak, nece otpasti. Rast ce i polako opet biti kao prije. Dobro je da tekucina izlazi,onda dzepic nije zatvoren. Samo spricaj octenisept da bude cisto.
    A i ako otpadne,nije strasno,narast ce opet.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pokusaj, izmedju ostalog, necim dobro dezinficirati.

    Ne zelim te plasiti, ali moj palac na nozi, koji je letio u rub stola neke tamo godine u ljeto, izgledao je otprilike isto. Nakon sto je prosla prva katastroficna bol, nekako sam zaboravila na njega. Nisam dezinficirala, nisam obracala paznju, nokat nije otpao.

    A onda sam se mjesecima i mjesecima i mjesecima pokusavala rijesiti gljivica koje su se nakotile u tom dzepicu. (Uspjelo je, na kraju. Sad imam posve normalan nokat.)
    Kaae na koji nacin ste se rijesili gljivica

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •