Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 124

Tema: Večera i spavanje: što se preporuča, a što ne davati bebama za večeru

  1. #51
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Al bar nešto jede! Moja ni to.
    Ali, zato spava. (Da ne ureknem!)

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Eh ja sam jučer "ukakala" situaciju. Dala sam im griz sa kuhanom šljivom i kruškom. Dobrica se budi triput. A soba smrduckala po beba-prdežu cijelu noć.
    Eto - dokazano da voće navečer (kasno popodne) i nije najsretnija opcija

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    55

    Početno

    još uvijek - čokolinko

  4. #54
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    radije bih da mi dijete prducka cijelu noć, nego da jede čokolino

  5. #55
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    radije bih da mi dijete prducka cijelu noć, nego da jede čokolino
    I ja.
    Apri, otkad se bebama može davati čokolada ili kakao u prahu (tipa staviti u griz)? Ja nisam još u tom filmu, ali netko je već pitao.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ni mi nismo podravkina obitelj. Ne volimo Lina. nama je to junk food za odrasle.

    Ja sam pitala za čokoladu (onu pravu) u griz

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    radije bih da mi dijete prducka cijelu noć, nego da jede čokolino
    x

    Mi smo svojevremeno kupili po jednu kutiju rižolina za svako dijete na početku dohrane i obje bacili. Bolje je prolazilo čisto voće ili povrće nego miks s tim. Nismo se doduše ni trudili da ih na to navikavamo. Čokolino isto klincima nije pasao - probali kod susjeda kad su već bili veći i frknuli nosom. Eto, klinci često znaju i bolje od odraslih... Kad su probali taj čokolino, rekli su da to ne žele jesti jer više vole pravu hranu! (Isto je moj mlađi rekao baki kad ga je ponudila napolitankama za večeru - pitao da kaj nema prave hrane u frižideru...). I u vrtiću smo imali sreće - nisu im takve stvari ni davali.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Peterlin - svaka ti čast na prehrambenom odgoju! Meni je trebalo 25 godina života da bih spoznala što je prava hrana. Nadam se da ću to uspjet klincima prenijeti u dječjoj dobi

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Moj Dobrica nije ne-spavao zbog griza sa šljivama. Tatek javlja da ni po danu ne spava. Bit će da gornje dvojke izbijaju...

  10. #60
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Zuska, ako tako prducka, možda nije loše napraviti pregled. Mnoge te nemoguće navike djece kasnije pokažu neki mali problem; čak i ne mora biti vidljiv testovima, ali ako se lako napuše, onda bolje izbjegni povrće prije spavanja. Možda gusta juhica, malo mesa, mrkve, rižice, sve to zmiksano, par kapi maslinovog ulja - da si sigurna da nije gladna, a da je hrana lako probavljiva...

  11. #61
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zuska, a malo čaja? Moja baka je sve naše probavne tegobe liječila trojkom kamilica-anis-kim u različitim omjerima i količinama ovisno o vrsti problema. Mislim da bi neki nježni koromač mogao pomoći.

  12. #62
    Isobela avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ako dijete doji, zasto davat AD?
    kuhas zitarice s vodom, juhicom, izdojenim, rizinim, sojinim...suseno voce prokuhano u vodi, pa skuhane zitarice u tome...
    Malo proučavam što davati na večeru pa moram priznati da mi nije jasno zašto rižino ili sojino mlijeko da, a AD ne ipak je ono napravljeno posebno za taj uzrast? Meni je bezveze malome davati rizino/sojino kada nitko od nas to ne pije, radije cu se strpiti do 1g pa na kravlje? P.S. mi dojimo
    Posljednje uređivanje od Isobela : 15.10.2012. at 22:52

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    pratim

  14. #64
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Isobela prvotno napisa Vidi poruku
    Malo proučavam što davati na večeru pa moram priznati da mi nije jasno zašto rižino ili sojino mlijeko da, a AD ne ipak je ono napravljeno posebno za taj uzrast? Meni je bezveze malome davati rizino/sojino kada nitko od nas to ne pije, radije cu se strpiti do 1g pa na kravlje? P.S. mi dojimo
    u pravu si
    kad kreneš s kravljim, pazi da obavezno bude punomasno
    i, ja bih pričekala i više od godine dana, osim ako dijete ne ide u zajednicu gdje nitko neće paziti na to

    čokolada?

    pa, može od godinu dana, ona sa puno kakaa i malo šećera
    ako baš mora

  15. #65
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin - svaka ti čast na prehrambenom odgoju! Meni je trebalo 25 godina života da bih spoznala što je prava hrana. Nadam se da ću to uspjet klincima prenijeti u dječjoj dobi
    Meni se ne čini da smo mi tu nešto zaslužni... To su takva djeca, naročito mlađi. Miliji mu je sir+vrhnje i malo špeka na sitno narezanog nego bilo kakve industrijske cirkusarije. Voli štajaznam hranu tipa doma napravljeni pesto genovese pa me zna "uveseljavati" svojim idejama što bi za večeru.

    Ali ima i drugačijih situacija - ne da mu se jesti rižoto (nije ljubitelj riže) pa je prije par tjedana zafrljio cijeli ručak u wc i onda navalio na kekse iz špajze ... ali to je iznimka. U pravilu jedu sve kuhano, ali dogodi se povremeno da im baš dođe jesti čokoladu (Lidlove bitterice). To je tipično za ovo doba godine kad naglo zahladi.

    A sad da se vratim na topic - nisam u životu mislila da ću kuhati svakodnevno, ponekad i 2x dnevno, a kad su se rodili dečki to je tako nekako došlo neprimjetno i postalo sastavni dio naših života i u biti nam je ok. Kako god bilo, djeca imaju bolje prehrambene navike od nas odraslih, a mi smo se uredno kultivirali uz njih.

  16. #66
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    a mogu li vas sve pitati..u koje vrijeme dajete večeru..kada najkasnije...zapravo kada je najpoželjnije?
    što se tiče grožđa a kamo li šljiva ...pa i ja bih pukla od vjetrova a kamo li bebica od 10 mj.....ja recimo imam osjetljiva crijeva i kad pojedem bilo koje grožđe..ta noć je besana koliko god ja stara bila....a šljive neću ni spominjat..čim pomislim na njih..u bilo kojem obliku..daal prokuhane,dal suhe...dal sirove....ne odvajam se od wc-a----nažalost...to povezujem i sa svojim sinom...tako da ću mu sve jako oprezno davati..probaj nešto laganije za večericu...tipa žitarice sa prokuhanim voćem da manje napuhuje(kruška,jabuka)ili najbolje bez voća...

  17. #67
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ja dajem večeru oko 19, 19:30 pa onda idemo u krevet oko 20:00 i zaspe do 2030. Ljeti je, naravno, išla kasnije.
    A reci, kako reagiraš na dunje? Davala sam joj zadnjih par dana malo prokuhane dunje (ne za večeru, danju) i teže je kakala. Za večeru se i dalje držimo jogurta/svježeg sira i sl. sa palentom/grizom.... I dobro je.

  18. #68
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Mislim da dunja zatvara.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Nas i jabuka zatvara, i mrkva i krumpir i.... ma svašta nešto. Nikako se rješiti karamela-kakice

  20. #70
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Moja prilično redovito kaka, ali ovo s dunjom...opet sam promašila fudbal
    I moram reć da ju banana definitivno ne zatvara. I jako sam sretna, obožava jogurt, skoro cijeli smaže! A svježi sir baš i ne.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    38

    Početno

    Moj mali ima 15 mjeseci i navečer mu dajem žitnu kašicu sa AD. Ako smo vani onda pojede onu kupovnu od vanilije. Drugo ništa neće navečer, osim možda mlijeko s keksima. Večera je oko 19:30-20:00, zaspe oko 21h, probudi se oko 2h za dojenje, i u 7h prije nego odem radit.. Ne znam kad će prespavat noć,možda kada krene u srednju, ha ha.

  22. #72
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Mi pravimo kombinacije za večeru i, uglavnom se držimo redoslijeda: palenta sa AD, jogurt-obični, griz (gušće kuhan na vodi pa posebno napravim AD i umiješam skupa), **** kašica Good night i ponekad kad smo negdje neku gotovu kašicu s mlijekom. Znači, mliječna večera

  23. #73
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    čemu služi Good Night kašica?
    bi li ikome bilo lakše da Slavonac svoju jabuku nazove Good Night sortom?
    ili za tu klasifikaciju mora nabaviti nešto što je puno šećera, arome burbona (?!), mlijeka u prahu... i ne znam što sve još ide unutra

  24. #74
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Ja mu je dajem zato što mu se sviđa i što ne mogu da izmislim još neki mliječni obrok za večeru umjesto toga. Istini za volju, nisam vidjela da ima šećera

  25. #75
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    čemu služi Good Night kašica?
    kod nas Good Night kašica služi da je MM pojede kad ga uhvati želja za slatkim

  26. #76
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Taj Good Night je presladak, jednom sam to probala i odlučila da to ona neće jesti.

    Kako sam i sama tražila savjete o večeri prije nekoliko mjeseci, osjećam se dužnom savjete vratiti
    Mi imamo mliječno-žitne obroke sljedećih kombinacija:
    palenta/kuskus s jogurtom/svježim sirom/kiselim vrhnjem; već tu imaš 6 kombinacija. Kad se najede te kašice, za nagradu dobije ostatak jogurta koji obožava.
    Također, jede i običan griz (ili od pira) na vodi ili mlijeku (iz tetrapaka, to počeli s 12 mj., prije toga sve na vodi), kako kad, sam ili u kombinaciji sa kruškom. I tu, dakle, ima nekoliko kombinacija.
    Jučer je za večeru jela rižu na vodi s bananom (zbog proljeva). No, riža se može skuhati i na mlijeku itd.
    Moja zobene pahuljice uglavnom jede za doručak, ali i to se može dati za večeru. itd.

    Uglavnom, postoje kombinacije koje je lakše, zdravije i jeftinije pripremiti doma.

  27. #77
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zuska, postaješ expert.

  28. #78
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ma ja sam samo štreberica.
    Da nije Rode (i Apricot), tko zna što bi mi dijete jelo

  29. #79
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Eeeee, da nije Rode.
    Rodo hvala što postojiš.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Cure, evo mog iskustva sa večerom: kad smo uveli treći obrok, večeru, i ja sam bila na sto muka šta dati, šta je prikladno, žitarice je jela sa voćem svako jutro za doručak (samo to je htela) pa mi je bilo glupo da ponavljam i za večeru. Mlečno ništa nije jela, sisala je, a i osipala se od jogurta.
    I tada mi se, slučajno, nametnulo super rešenje. Za večeru je dobijala ostatke od ručka. Npr. parče mesa sa barenim povrćem. Ili skuvam palentu pa dodam povrće od ručka. Supa u koju naseckam kuvano meso i šargarepu.
    I to joj je prešlo u naviku, tako da sad kad je već velika i ruča u vrtiću (a nemam pojma šta je ni koliko pojela) i ceo dan nije u kući, bar uveče znam da pojede topao obrok, na kašiku.

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    i moji jedu ostanjke od ručka za večeru

  32. #82
    malibebac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    10

    Početno

    moja beba ima 7mje i nikako nece mi zaspe sama kada joj dam jesti i ako je legnem nema sanse da sama zaspe lezati ce neko vrijeme i onda pocema zaljka puno puta sam ju pustila neka place neka place ali to su krokodilske suze i jaki jecaji da nemoze covik virovati i uvik je moram uspavati tako zaspe na bocici prije je zaspala na prsima a sada joj napravim cokolino i onda zaspi nzn sta napraviti i kada ispusti tu bocicu ako ju legnem iako je kao zaspala docim ju spustim gotovo onda joj dam dudu i spava ako joj tjekom noci duda ispadne ne budi se i spava sam u svojoj sobi kako mogu je nauciti da zaspe bez bococe

  33. #83
    malibebac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    10

    Početno

    he nista ma trud i trud

  34. #84
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj malibebac prvotno napisa Vidi poruku
    moja beba ima 7mje i nikako nece mi zaspe sama kada joj dam jesti i ako je legnem nema sanse da sama zaspe lezati ce neko vrijeme i onda pocema zaljka puno puta sam ju pustila neka place neka place ali to su krokodilske suze i jaki jecaji da nemoze covik virovati i uvik je moram uspavati tako zaspe na bocici prije je zaspala na prsima a sada joj napravim cokolino i onda zaspi nzn sta napraviti i kada ispusti tu bocicu ako ju legnem iako je kao zaspala docim ju spustim gotovo onda joj dam dudu i spava ako joj tjekom noci duda ispadne ne budi se i spava sam u svojoj sobi kako mogu je nauciti da zaspe bez bococe
    Ne znam jesam li dobro razumjela post, ali beba ima tek sedam mjeseci. Malo nježnosti i mamine prisutnosti pri uspavljivanju, značilo bi puno za za bebu.
    Beba od 7 mjeseci jede kravlje mlijeko i čokolino? Hranite bebu od 7 mjeseci čokolinom i kravljim mlijekom iz neznanja ili radi vlastite komocije? Ako iz nepoznavanja suvremenih smjernica za dohranu beba, bebi od 7 mjesci dajete zaslađene instat pahuljice i kravlje mlijeko, na ovom forumu možete puno toga naučiti i ispaviti greške u dohrani. A ako iz vlastite komocije gurnete bebi od 7 mjesci bocu čokolina prije spavanja, nema savjeta za vas, jer ne razumijem takve postupke.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    Moja starija "beba" je dojila do treće godine uz buđenja noću i do deset puta, a često i nošenja.
    Sada kada su prošle dvije godine od te "faze" nošenja i nacicavanja mogu samo reći da je vrijedilo truda.
    Naravno da sam bila kronično iscrpljena, neispavana, smršavila skoro 10 kg, ali eto, sve za njih...
    Zato ti preporučam da svojoj bebi pružiš više nježnosti i zadovoljiš tu njezinu potrebu za bliskošću, jer jasno je da te traži, tebe, tvoje dodire, pa i malo nošenja, ljuljanja...
    Mnoge pogreške čovjek čini iz neznanja, zato ti toplo preporučan da se informiraš na Rodinoj stranici i vjerujem da ćeš pronaći mnogo korisnih informacija i savjeta koje ćeš moći uklopiti u svoj suživot s bebom.
    Što se prehrane tiče ne bi bilo loše da izbaciš čokolino i zamjeniš ga možda rižinim, ili zobenim pahuljicama, uglavnom žitaricama i dodacima primjerenim za bebinu dob.
    Eto, toliko od mene i onome što ja znam, jer tehniku "ostavi da se isplače" nisam nikada primjenjivala.
    Pokušala sam jednom da ga ne dižem, već da legnem uz njega i mazim ga, pričam mu, ali nisam izdržala, ubijao me plač, desetak minuta nošenja nije bitno poremetilo moj dnevni raspored.

  36. #86
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj malibebac prvotno napisa Vidi poruku
    moja beba ima 7mje i nikako nece mi zaspe sama kada joj dam jesti i ako je legnem nema sanse da sama zaspe lezati ce neko vrijeme i onda pocema zaljka puno puta sam ju pustila neka place neka place ali to su krokodilske suze i jaki jecaji da nemoze covik virovati i uvik je moram uspavati tako zaspe na bocici prije je zaspala na prsima a sada joj napravim cokolino i onda zaspi nzn sta napraviti i kada ispusti tu bocicu ako ju legnem iako je kao zaspala docim ju spustim gotovo onda joj dam dudu i spava ako joj tjekom noci duda ispadne ne budi se i spava sam u svojoj sobi kako mogu je nauciti da zaspe bez bococe
    mislim da previše očekujete od djeteta koje ima samo 7mjeseci..vaše dijete očito još nije spremno da zaspe "ko velika"..vašem djetetu je još uvijek potrebna vaša bliskost..

  37. #87
    malibebac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    10

    Početno

    da dajem jo kravlje mlijeko iako ima 7mje i nije ne znanje ma znam da se triba davati umjetna mlika i sve sam probala sve moguce i najskuplja i najeftinija i davala joj iako je plakala i trudila se i doktorica mi je rekla da neodustajem ali nije bilo moguce nikako nocima ne spavati grudi su mi pucale al iz njih ni kapi pa smo prisli na kravlje mlijeko nikakvi problema ni sa sisanjem toga ni nista jednostavno ga obozava malo teze dok zaspe triba puno paznje i brige al kada zaspe nema je do jutra,al sta je tu cudno kravlje mlijeko sa 7mje jer pise u tablici da nesmje joj knjige pa dite kada nesto moze fala bogu da cu joj dati pa oona sve jede i jaje pa joj ne skodi i psatu joj kuham a nebi smjeli i sta jer tako pise u tablici

  38. #88
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    aha, a ti mislis da su tablice tu bezveze. i ako pise da je kravlje mlijeko nije hrana za bebe mislis da se to netko zeza, jel?

    mozda bi i drogu mogla probati, ili bar alkohol, malo vina, rakije, ili bar pivice kad vec moze

  39. #89
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mikka, a ti uopće razumiješ što piše?
    ja se stvarno trudim pročitati i nikako mi ne uspijeva

  40. #90
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno



    Umirem!

  41. #91

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    Citiraj malibebac prvotno napisa Vidi poruku
    da dajem jo kravlje mlijeko iako ima 7mje i nije ne znanje ma znam da se triba davati umjetna mlika i sve sam probala sve moguce i najskuplja i najeftinija i davala joj iako je plakala i trudila se i doktorica mi je rekla da neodustajem ali nije bilo moguce nikako nocima ne spavati grudi su mi pucale al iz njih ni kapi pa smo prisli na kravlje mlijeko nikakvi problema ni sa sisanjem toga ni nista jednostavno ga obozava malo teze dok zaspe triba puno paznje i brige al kada zaspe nema je do jutra,al sta je tu cudno kravlje mlijeko sa 7mje jer pise u tablici da nesmje joj knjige pa dite kada nesto moze fala bogu da cu joj dati pa oona sve jede i jaje pa joj ne skodi i psatu joj kuham a nebi smjeli i sta jer tako pise u tablici
    Linija manjeg otpora ? Ne znači nužno dugoročnu isplativost.

  42. #92
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    razumijem, malo sam se pomucila ali shvatila sam.

    vidjela sam i na drugim temama da forumasica ima neki pbm sa knjigama o odgoju i pridrzavanjem nekih smjernica iz istih

  43. #93
    malibebac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    aha, a ti mislis da su tablice tu bezveze. i ako pise da je kravlje mlijeko nije hrana za bebe mislis da se to netko zeza, jel?

    mozda bi i drogu mogla probati, ili bar alkohol, malo vina, rakije, ili bar pivice kad vec moze
    hahaha hahha hahah joj kako smo si smjesni evo se svi smijemo ha ha ha ha ha majketi mile sta ste vi bezobrazni tako se izrugavaj nekom drugom nekazem ja da je teblica bezveze nego kazem da neka su djeca naprednija cvrsca,bolja od neke djece neka prohodaju sa 8mje neka sa 11mje neka ovisi neka pocmu sjediti sa 4mje a neka sa 8 i sada se svi tebamo strogo drzati tasblice??????????????? ne draga moja pametnice netribamo se strogo drzati tablice pa nedajem joj 1l mlika na dan mudrice ma valjda ljudi sta vise stare to..............manje znaju nzn

  44. #94
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    a malibebac..kažeš smijete se svi kako je ovo sve smišno..a jeste se nasmijali tvojim postovima?? počevši od pismenosti do toga o čemu pišeš?? ok,svi griješe u pisanju,ali za svaki tvoj post razumijeti treba imati i volje i vremena..
    zašto si tražila savjete i mišljenja ako ne možeš podnijeti kritiku...

    ja ti samo još jednom kažem da previše očekuješ od svoga djeteta..tebi je "teško" jer tvoja sedmomjesečna beba neće sama zaspati,nego ti moraš biti pored nje..zašto ti je to teško?? moja ima 16mjeseci i ni jednu noć,ni dan nije zaspala sama...dijete ti ima 7 mjeseci i već jede jaja,ako sam dobro shvatila??

  45. #95
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    malibebac, to što je dijete motorički napredno pa prohoda s npr. 8 mjeseci ne znači i da mu/joj je probavni sustav razvijen pa da može prihvatiti neke namirnice niti da je nešto dobro ili zdravo za nju/njega. a i ptičice na grani već pjevaju da je hodalica koju spominješ na drugom topicu itekako nezdrava i loša za razvoj djece (to će ti i svaki normalan liječnik reći, kao i to da se bebi od 6 mjeseci NE daje kravlje mlijeko).

  46. #96
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    samo usporedba moj klinac je počeo kravlje proizvode s 10 mjeseci, i mlijeko s 13mjeseci, i prohodo s 12.5 mjeseci, a klinka počela mliječne proizvode s 5 godina, a mlijeko s 6.5 godina i prohodala s 10.5 mjeseci. hrana nema veze s motorikom.

  47. #97
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj malibebac prvotno napisa Vidi poruku
    hahaha hahha hahah joj kako smo si smjesni evo se svi smijemo ha ha ha ha ha majketi mile sta ste vi bezobrazni tako se izrugavaj nekom drugom nekazem ja da je teblica bezveze nego kazem da neka su djeca naprednija cvrsca,bolja od neke djece neka prohodaju sa 8mje neka sa 11mje neka ovisi neka pocmu sjediti sa 4mje a neka sa 8 i sada se svi tebamo strogo drzati tasblice??????????????? ne draga moja pametnice netribamo se strogo drzati tablice pa nedajem joj 1l mlika na dan mudrice ma valjda ljudi sta vise stare to..............manje znaju nzn
    ma ne rugam ti se, zajebajem se. znas kako kazu, in the age of information, ignorance is a choice. sama si napisala da joj dajes jer moze (ne razumijem tocno sta to znaci) pa sam povukla paralelu.

  48. #98
    malibebac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Ma svak zna sta je najbolje za njegovo zlato,i kako najbolje se razvija nekazem ja sada nesto da niste u pravu,nego kazem da ditetu dajem mliko jer nemamo nikakvi poteskoca,samo mi je greska sta sam to tako reci naglas rekla pa je nastala panika oko toga i ispada da sam nesposobna jer neznam sta dajem svome ditetu i za hodalicu i nzn sta....al nema veze ja cu se drzati svoga znanja i misljenja vi svoga,drago je meni cuti druga misljenja ali neka su toliko bezobrazna i jako ruzna da nemogu virovati da se tako reagira na neciji postupak.ja virujem da su vasa djeca jedni prekrasni i zdravi anđeli i da su pravi ali isto tako kazem da koliko god da se trudili 'po knjigama odgajati djecu' da je to nemoguce al nema veze,ocito sam se regis.na krivu stranicu pa zato hvala svim.....

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Iskreno se nadam da si klon koji pokusava izazvati reakcije ostalih na ovom forumu! Bar bi voljela da jesi. Jer mi je nevjerovatno da u doba tolike zastupljenosti interneta i informacija, jos se cudis i ljutis jer se drugi cude da bebi od 7mj dajes km jer mu nista nije?!?
    Jako mi je zao sto ne prihvacas sugestije, zao mi je sto mislis da su ocito svi u krivu (mislim i na strucne osobe) ali i sama si rekla da svako zna najbolje za svoje dijete!
    Iako ne slazem se ni s tim bas, ali to je druga tema!
    Zelim ti svu srecu, a tvom djetetu puno zdravlja!

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Htjela sam napisati troll, a ne klon! Oprostite!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •