Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 85 od 85

Tema: Vrtićki rođendani

  1. #51
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno


    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Mi ne samo da nemamo poklona (što mi je OK) nego nam je zabranjeno nositi bilo kakve torte, pa i kartonske, jer je obrazloženje da nemaju svi roditelji novaca za to (to mi nije OK). Ja sam naime uvijek sama radila kartonsku tortu i ukrasila je raznim ukrasima, što smo imali doma. Sad možemo nositi samo voće i grickalice ali time mi se gubi smisao proslave, a to je da njima itekako znači puhanje svijećica i umjetne torte. A taman sam bila imala ideju kako napraviti ove godine istu torku i isprintati slike Kitty sa neta, to je bar besplatno. Je li i drugdje to sve zabranjeno?
    Prvi put čujem za kartonske torte, ali nakon pročitanih još par postića uvidjela sam da je baš fora ideja .
    Mi za rođendan u vrtić nosimo voće+šlag+kupovne kore pa dijeca sama sjeckaju ,mute i slažu rođendansku tortu. Ne kupuju se nikakvi tanjurići ,kapice itd a pije se voda i svi super zadovoljni!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    dobra strana zabrane pečenih domaćih torti je ta što ja smanjena mogućnost da djeca pojedu nešto od čega bi im moglo biti loše (mada se ne sjećam da sam čula za takav slučaj), a loša je ta što djeca ovako pojedu još više industrijskih aditiva.

    Ovo sa voćem i šlagom nije loša ideja, jer djeca sama rade tortu i zabave se, ali taj šlag... uh! zar nebi bio bolji tanki sloj pekmeza toliko da se voće ima za što zalijepiti na biskvit, a ne taj šlag koji nema u sebi baš ništa korisnog (mislim na onaj što se šprica iz flaše, od biljnih masnoća).

  3. #53
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Evo naše kartonske torte napravljene doma s curicom, trošak oko 15 kn (sve drugo smo imali doma osim valovite ljepenke). Sada nam je to zabranjeno a potrošit ću sigurno više, na više voća, grickalica, sokove, keksiće i sl.
    http://public.fotki.com/andreaaazg/torta/dsc01087.html

  4. #54
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Evo naše kartonske torte napravljene doma s curicom, trošak oko 15 kn (sve drugo smo imali doma osim valovite ljepenke). Sada nam je to zabranjeno a potrošit ću sigurno više, na više voća, grickalica, sokove, keksiće i sl.
    http://public.fotki.com/andreaaazg/torta/dsc01087.html
    pa nešto si sigurno stavila u tu tortu? ili je nosila samo to karton mislim?

  5. #55
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    naravno, voće i sušeno voće. to su dvije plastične obične posude kakvo ima svako domaćinstvo, veća i gornja mala. i nije puno stalo u njih, ali dvogodišnjake je ionako više zanimala dekoracija, (lišće, grane, kvačice-ove se jednom kupe i ionako su višenamjenske) i svijećice od voća. sad mi je samo donijet jabuke i grickalice, nakon ovog, iskreno onak' bezveze. a ove godine ionako glede dekoracije niš ne bi kupovala jer ovo je kad se napravi dovoljno do polaska u školu ak ne računam branje ovogodišnjeg lišća i jednu svijećicu na "torti" više

  6. #56
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    andream moram priznati da ovo za svječice nisam skužila, od čega su svječice

  7. #57
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj marijanada prvotno napisa Vidi poruku
    dobra strana zabrane pečenih domaćih torti je ta što ja smanjena mogućnost da djeca pojedu nešto od čega bi im moglo biti loše (mada se ne sjećam da sam čula za takav slučaj), a loša je ta što djeca ovako pojedu još više industrijskih aditiva.

    Ovo sa voćem i šlagom nije loša ideja, jer djeca sama rade tortu i zabave se, ali taj šlag... uh! zar nebi bio bolji tanki sloj pekmeza toliko da se voće ima za što zalijepiti na biskvit, a ne taj šlag koji nema u sebi baš ništa korisnog (mislim na onaj što se šprica iz flaše, od biljnih masnoća).
    Kupimo vrhnje za šlag pa i njega mute i ako iskreno rečeno ne znam da li je sastav puno drugačiji od onoga iz boce.
    Šlag je više manje osnova svake torte , bilo one kupovne ili da se radi doma, makar za ukrašavanje ,i mislim da nam je svima to bio najdraži dio torte kada smo bili klinci .
    Ovo sa pekmezom nije loša ideja!

  8. #58
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    andream moram priznati da ovo za svječice nisam skužila, od čega su svječice
    možda sam nerazumljivo napisala, dakle svijećice za puhanje itd zanimljivije su im od voća koje je u torti. svijeće su kupljene davno na jednom sniženju, 10 kom, "proljetne", od voska. i još ih imamo jer su dakle za prva četiri rođendana

  9. #59
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Meni bi žalosno bilo uskraćivati djeci te rođendane u vrtiću....
    Vidim koliko moje veseli to pripremanje (pomažu u izradi kartonskih torti), pa idemo zajedno kupiti čime će počastiti klince, pa pakiranje doma, a tek ujutro na dan rođendana , ajme !!!

  10. #60
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Upravo to - u izradu kartonskih torti mi smo uključili sve koji su htjeli, od didova koji su skupljali lišće do baka koje su radile ruže od istih za podlogu "papirne" torte. I djeca su sva bila oduševljena.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj XENA prvotno napisa Vidi poruku
    Kupimo vrhnje za šlag pa i njega mute i ako iskreno rečeno ne znam da li je sastav puno drugačiji od onoga iz boce.
    Šlag je više manje osnova svake torte , bilo one kupovne ili da se radi doma, makar za ukrašavanje ,i mislim da nam je svima to bio najdraži dio torte kada smo bili klinci .
    Ovo sa pekmezom nije loša ideja!
    e, to je onda super ako se radi o pravom slatkom vrhnju za šlag, ali sumnjam da njega mute.
    ja sam malo googlala prije nego što smo imali rođendan, pa sam nailazila na dosta mjesta da se nosi šlag u spreju i voće. Pravo slatko vrhnje je ok, ali bojim se da se većinom radi o biljnom, bio on u spreju ili u tetrapaku, to je ista stvar.
    Pravo vrhnje nije baš lako zamutiti da ti ne pobjegne u maslac, a mora prije mućenja biti jako jako ohlađeno inače ostane rijetko. Mislim da to ne koriste u vrtiću, jer to ne odgovara njihovim uvjetima.
    Hole, Hopla ili slična "vrhnja" na bazi biljnih masnoća su ista kao i to u obliku spreja.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Evo naše kartonske torte napravljene doma s curicom, trošak oko 15 kn (sve drugo smo imali doma osim valovite ljepenke). Sada nam je to zabranjeno a potrošit ću sigurno više, na više voća, grickalica, sokove, keksiće i sl.
    http://public.fotki.com/andreaaazg/torta/dsc01087.html
    kako je lijepa! stvarno ste si dali truda.

  13. #63
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    a je li dozvoljeno slikanje? uf, mi ni to danas nismo mogli, ne daju pristanak svi roditelji...

  14. #64
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mi smo slikali jednom, al su slike ostale nerazvijene niti nisu nigdje objavljivane...
    Osobno mi se ne sviđa ideja da se slikaju tuđa djeca...
    Znam na fejsu vudit slike s dječjih rođendana u vrtiću, pa me čudi, jer znam da svi ne pristaju da im se klinci fotogrfiraju...

  15. #65
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Meni žao što nisu fotkali nju bar kako slaže jabuke... eto dala bi im dozvolu.

  16. #66
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Marijanada, totalna fora s kutijom od cipela i mislim da ju ove godine kradem)) Rođendani u vrtićkoj dobi su djeci veliki događaj. Ne volim pretjerivanje, ali slavlje s prijateljima iz njegove grupe-svakako. Super je što se sad na raznim stranicama s popustima znaju nać proslave rođendana i to znatno olakša stvar, tako sam i ove godine u pola cijene uspjela rezervirati sve...

  17. #67
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    evo ideja kako napraviti kreativne poklone od slatkišta za vrtićke rođendane
    http://merdelja.mojweb.com.hr/kreati...cke-rodendane/

  18. #68
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    evo ideja kako napraviti kreativne poklone od slatkišta za vrtićke rođendane
    http://merdelja.mojweb.com.hr/kreati...cke-rodendane/
    Da, za one vtriće u koje se za rođendan smiju donijeti slatkiši.

    Da li ima kakvih kreativnih ideja za svježe i suho voće, to je jedino šta se u većini Zg vrtića smije donositi?

  19. #69
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Da, za one vtriće u koje se za rođendan smiju donijeti slatkiši.

    Da li ima kakvih kreativnih ideja za svježe i suho voće, to je jedino šta se u većini Zg vrtića smije donositi?
    Mi smo smjeli donijeti "tortu" sa slatkišima i onda je teta kriške podijelila i djeca su ih nosila doma.
    U vrtiću su se počastili sa zdravim grickalicama.

  20. #70
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo smjeli donijeti "tortu" sa slatkišima i onda je teta kriške podijelila i djeca su ih nosila doma.
    U vrtiću su se počastili sa zdravim grickalicama.
    U čemu je onda razlika, da li jedu doma ili u vrtiću?

    Kod nas se ne smije nositi niti tako, jer kao onda djeca navaljujuna roditelje da jedu te slatiše...

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Da, za one vtriće u koje se za rođendan smiju donijeti slatkiši.

    Da li ima kakvih kreativnih ideja za svježe i suho voće, to je jedino šta se u većini Zg vrtića smije donositi?
    Evo par ideja:

    jež

    lizalice

    torta

  22. #72
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    U čemu je onda razlika, da li jedu doma ili u vrtiću?

    Kod nas se ne smije nositi niti tako, jer kao onda djeca navaljujuna roditelje da jedu te slatiše...
    U tome da odgovornost nije na vrtiću nego na roditeljima.

  23. #73
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj kloolk prvotno napisa Vidi poruku
    Evo par ideja:

    jež

    lizalice

    torta
    Hm, ali mi ne smijemo rezati voće, mora doći vrtić neoguljeno, a oni ga pripremaju

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, ali mi ne smijemo rezati voće, mora doći vrtić neoguljeno, a oni ga pripremaju
    pa da, doneseš voće u komadu i ako tete nemaju ideju ti im je daš (isprintaš fotku).

    Kod nas su tete i djeca zajedno slagali takve torte (stariji su i rezali). Tako su se zabavljali od doručka do užine i onda za užinu pojedu voćnu tortu.

  25. #75
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Da, za one vtriće u koje se za rođendan smiju donijeti slatkiši.

    Da li ima kakvih kreativnih ideja za svježe i suho voće, to je jedino šta se u većini Zg vrtića smije donositi?
    kod nas se smije taj dan donijet po cca 2 bombona, mala čokoladica, malo štapića, sokić, u principu to jedu cca jednom mjesečno i to nakon zdravog doručka
    Posljednje uređivanje od tina55 : 09.02.2015. at 14:55

  26. #76
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    neki roditelji su nanizali suho voće na štapiće recimo, ali to djecu baš nije oduševilo kao npr. 1 kiki

  27. #77
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj kloolk prvotno napisa Vidi poruku
    Evo par ideja:

    jež

    lizalice

    torta
    ajme klook prekrasno izgleda.super ideje.

  28. #78
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    kod nas jedu voće svaki dan na tu foru pa im onda to nije neka fora za rođendan

  29. #79
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    A zakaj se ne smiju torte?
    Jel to nekaj novo ili?
    Kod nas se smiju, ja kupim onu sladolednu i tu manje više svi vole..
    Pa pričamo o cca jednom mjesečno, nije li to malo pretjerivanje? Torte od kartona..đizs..meni to tužno

  30. #80
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Evo naše torte za vrtić http://public.fotki.com/sretna-obite...rta/image.html
    djeca oduševljena, svake godine tako nosim
    jedne godine su se igrali da zažmire i napiknu pa pojedu i pogađaju koje je voće u pitanju. Nisu prepoznavali dinju i kivi.

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    ..
    Pa pričamo o cca jednom mjesečno, nije li to malo pretjerivanje?
    kak u grupi od 28-32 klinaca ako ih i nekolicina ne slave to ispadne jedan put mjesečno, po meni je to najmanje 2 puta.

    moj je alergičari pošto je na dolasku ljeta rođen nosi u vrtić samo lubenicu.

  32. #82
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Kod nas najnormalnije svi nosimo torte al kupovne.moraju imat deklaraciju.
    na proljece i ljeto to su uglavnom one sladoledne ko da jedes sladoled.

    ja recimo uvijek donesem i jagoda jer je to razdoblje.
    A oni se vole pocastit kako kazu

  33. #83
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    U našem vrtiću se za rođendane nosi samo voće. Sva sreća. I ovako se teško obraniti od svih tih dobronamjernika koji ne biraju načine i prilike da djeci uvale slatkiše. Mi doslovno ne možemo izaći iz kuće, a da im netko poznat ili nepoznat ne ponudi slatkiše. Djeci u kvartu je to svakodnevna užina, dođu vaditi krv - eto bombona za nagradu, dođemo u dućan - opet neka promocija - opet se dijele slatkiši, na plaži, karnevalu, šetnji, izletu, kazalištu ili klizalištu, kod frizera, u knjižnici - okreneš glavu na sekundu da djetetu izvadiš kamenčić iz cipele, a drugom djetetu za to vrijeme već netko uvaljuje palačinku ili krafnu ili gumene bombone. I nije ga briga ako je alergično ili ima celijakiju, dijabetes (kao neka djeca iz naše vrtićke grupe). Ni u vlastitom vrtu više nisu sigurne - susjeda od 150 kg i s dva infarkta iza sebe im kroz ogradu nudi junk. Jer "djeci se ništa ne smije uskraćivati".

    Pa kad tome dodamo sve prilike kad je ok pojesti nešto slatko (praznike, rođendane i sl.) i vrtićki jelovnik na kojem se uredno nude industrijski voćni jogurti, još da se u duplo časte za rođendane - ujutro u vrtiću, a popodne doma ili u igraonici, vjerojatno bi dani bez šećera i umjetnih boja bili prava rijetkost. Ne znam za drugu djecu, ali da moje u 10:00 ili u 11:00 pojedu tortu, za ručak sigurno ne bi pojele ništa. A to nije opcija koja bi mi bila prihvatljiva jedno mjesečno. Tako da mi je baš drago što postoji ograničenje.

  34. #84
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    U mom gradskom (Zg) vrtiću to nije nista novo- tako je vec barem 12 godina... Zabranjeno je jer je vrtic odgovoran da hrana koju djeca jedu u vrticu bude zdravstveno ispravna- sanitarne inspekcije cesto dolaze uzimaju razne briseve hrane i povrsine na kojima se ista pripravlja.. Ono sto roditelj donese od izvana nitko ne moze garantirati da je zdravstveno ispravno , a vrtic je odgovoran ako se nesto desi jer su to konzumirali u vrticu. Tako je prije 12-ak god i kod nas jos bila dozvoljena sladoledna ledo torta dok jedno ljeto jedan roditelj nije kupio cijeloj grupi one obicne Snjeguljice na stapicu- popodne smo ja i 15-ak djece zavrsili s proljevom , neki i povracanjem.. Iako je sladoled bio kupljen u ducanu koji je doslovno pored vrtica ..nikad se ne zna kako je bio transportiran jel se bio malo otopio pa opet smrznuo i sl..
    Od tada smo radili torte od keksa, a zadnjih godina i sve vecim smjernicama i naglascima na zdravoj prehrani djece,od voca. I dapace nitko nije tuzan-zajedno izradujemo tu tortu i djeca se vesele i nije proslava rođendana samo torta vec i druzenje, zabavne igre, ples..
    A 'klasicnu' tortu ionako imaju doma ili gdje vec opet slave..

  35. #85
    Amethista avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    2

    Početno

    Kod nas se ne dijele darovi, samo slatkiši i kartonske torte

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •