Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 85

Tema: Vrtićki rođendani

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno Vrtićki rođendani

    Khm.. Znam da vjerojatno svaki vrtić vodi svoju politiku, ali malo sam zbunjena oko rođendana.. Mali ide u vrtić par mjeseci i svako malo dođe i kaže da je nekom bio rođendan. Sad ne znam to sa poklonima, onako mi se činilo da ne treba.. Ne znam, sjećam se naših rođendana u vrtiću, ali to je bilo davne osamdesetineke kad se pokloni nisu dijelili. I sad gledam po forumima da je zapravo pod must donijeti poklon u vrtić. Sinko kaže da se ne nose pokloni, koji put netko donese. I sad glupo mi je pitati tetu je li se nose pokloni, ne znam, možda se stvarno ne nose, nisam doduše nikog ni vidjela da nosi poklone. Kako u vašim vrtićima?

  2. #2
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Ja vjerujem da se u vrtiće ne nose pokloni.

  3. #3
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Ni kod nas se ne nose nikakvi pokloni.

  4. #4
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Ne nosimo poklone u vrtić

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a gdi ćeš u vrtić nosit poklon kad ne znaš ni kome je ročkas ( bar na početku).
    Ja sam imala pamćenje ročkasa, samo radi toga da svojoj klinki u ruksak ubacim nekaj da i ona se može osladit dok oni turpijaju po nećemu kaj ona ne jede.

  6. #6
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Nosiš poklon samo ako dobiješ pozivnicu za slavljenje rođendana i to onda kada ideš na taj rođendan.
    Ovo kada slave u vrtiću sa grupom ne nosiš ništa.

  7. #7
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vjerujem da se u vrtiće ne nose pokloni.
    x
    Kod nas oni prave taj dan poklon, odnosno veliku čestitku koju napravi teta, a oni umetnu svoje crteže. Po meni ni nema ljepšeg poklona od kolege vrtićarca.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    u više manje svakom vrtiću se radi poklon za slavljenika, zbirka crteža umotana i kruna.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    teta mi je jutros rekla da se ne nose pokloni u vrtić. Iznenađena sam vašim odgovorima jerbo sam čitala na forumima da se nose pokloni i to za svaki rođendan. Doslovno nekoliko puta mjesečno, baš sam se šokirala, mislim da je to previše za ičiji budžet. Da i meni se čini najljepša čestitka kad djeca i tete izrade nešto za slavljenika.

  10. #10
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja prvi put čuje da bi se darivalo slavljenika u vrtiću poklonima!

    Moža se misli da slavljenik časti, to da.....

    A ostatak ekipe nacrta nešto za slavljenika, teta sve skupa Uveze, i to dijete nosi doma.....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 16.10.2012. at 08:52

  11. #11
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Pokloni se nose ukoliko je dijete pozvano na proslavu rođendana u neku igraonicu i ukoliko se odazove pozivu. Ako se slavi unutar grupe onda se ne nose pokloni.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    u više manje svakom vrtiću se radi poklon za slavljenika, zbirka crteža umotana i kruna.
    i kod nas ovako

  13. #13
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj ***MARETA prvotno napisa Vidi poruku
    teta mi je jutros rekla da se ne nose pokloni u vrtić. Iznenađena sam vašim odgovorima jerbo sam čitala na forumima da se nose pokloni i to za svaki rođendan. Doslovno nekoliko puta mjesečno, baš sam se šokirala, mislim da je to previše za ičiji budžet. Da i meni se čini najljepša čestitka kad djeca i tete izrade nešto za slavljenika.
    Često djeca slave rođendane u igraonicama pa pozovu i prijatelje iz vrtića. Pretpostavljam da si na to mislila. Na takve rođendane se naravno nose pokloni.

  14. #14
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    u vrticu djeca izradjuju poklone. obicno crteze koji se uvezu u mapu.

    pokloni se nose jer sve vise vrtica/djece prakticira proslavu u vrticu i u igraonici/doma/pikniku/stagod.

    do toga je doslo jer tete svakako obiljezavaju rodjendan djeteta, donio ti "sredstva" za proslavu ili ne, pa ti je onda bed ne donjeti sok/grickalice/kekse/tortu/slatkise/ukrase, a djetetu to nije dovoljno pa ga onda i proslavi van vrtica. ako nista drugo, onda zato jer to svi rade.
    kad smo pisali o poklonima, mislili smo na te poklone na proslavama van vrtica.

    bed je jedino sto treba i financijski izgurat i vrticko slavlje i vanvrticko slavlje
    Posljednje uređivanje od leonisa : 16.10.2012. at 10:07

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a zašto djetetu ne bi bilo dovoljno slavlje minimalno samo u vrtiću. Moji klinci su samo slavili u vrtiću, bez ikakvih kekrefeka.

  16. #16
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto djetetu ne bi bilo dovoljno slavlje minimalno samo u vrtiću. Moji klinci su samo slavili u vrtiću, bez ikakvih kekrefeka.
    zato što svatko ima pravo napraviti proslavu kakvu želi i gdje želi
    meni su recimo te proslave u vrtiću onako reda radi, da se počaste prijatelji. pretpostavljam da djeca imaju neki društveni život i van vrtića -ako ništa drugo djedovi, bake, rodbina, braća.... s kojima bi željeli proslaviti rođendan, ipak je to njima važan događaj

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    to što se tiče rodbine i sličnih je dugi par rukava, i ne bi mješala s ovime, tema je bila vrtički rođendan.

  18. #18
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto djetetu ne bi bilo dovoljno slavlje minimalno samo u vrtiću. Moji klinci su samo slavili u vrtiću, bez ikakvih kekrefeka.
    jer zeli proslaviti rodjendan, onako, bas ga proslaviti. ili zato sto je takva praksa grupe, pa ti ne mozes, ako si pozivan i odlazis, ne napraviti i ne pozvati.

  19. #19
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    x
    Kod nas oni prave taj dan poklon, odnosno veliku čestitku koju napravi teta, a oni umetnu svoje crteže. Po meni ni nema ljepšeg poklona od kolege vrtićarca.
    X

    Ne nosimo nikakve poklone za dječje rođendane u vrtiću.

  20. #20
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    samo da potpisem sve, ne nosimo ni mi u vrtic nikakve poklone, ali me iznenadilo ove godine i balerina je donjela doma zvidzdaljku koju je ona u vrticu dobila kao i sva djeca u grupi od slavljenice. bila sam malo zatecena.

  21. #21
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    samo da potpisem sve, ne nosimo ni mi u vrtic nikakve poklone, ali me iznenadilo ove godine i balerina je donjela doma zvidzdaljku koju je ona u vrticu dobila kao i sva djeca u grupi od slavljenice. bila sam malo zatecena.
    I moje dijete povremeno donese onu papirnatu puhalicu, ili imaju kapice. A u zadnje vrijeme i papirnatu šnitu torte sa bonbonima.

  22. #22
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    e meni je baš super bilo to slavlje u našem vrtiću
    Kod nas se rođendan slavio, donijele bi se grickalice, sokovi, torta, svijećica...podijelile pozivnice i djeca bi donijela poklončić. Naglasak je uvijek bio na tome da pokloni budu sitnice i naravno ako roditelji i dijete to žele.
    Meni je to bilo mraaaaaak . nema gužve po kući, nema troška igraonice...a dijete je taj dan faca, sve je "podređeno" njemu, dočeka ga natpis "sretan rođendan", baloni...bolje i više nego u igraonici

  23. #23
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj jadro prvotno napisa Vidi poruku
    e meni je baš super bilo to slavlje u našem vrtiću
    Kod nas se rođendan slavio, donijele bi se grickalice, sokovi, torta, svijećica...podijelile pozivnice i djeca bi donijela poklončić. Naglasak je uvijek bio na tome da pokloni budu sitnice i naravno ako roditelji i dijete to žele.
    Meni je to bilo mraaaaaak . nema gužve po kući, nema troška igraonice...a dijete je taj dan faca, sve je "podređeno" njemu, dočeka ga natpis "sretan rođendan", baloni...bolje i više nego u igraonici

    I kod curke je u vrtiću djetetu koje je slavljenik taj dan sve podređeno njemu,ono taj dan nosi krunu i glumi kralja ili kraljicu.
    Također slavljenik nosi kekse,voće,sokove ,ali ne i tortu.Klinci zajedno s tetama od donešenog voća i keksa slože tortu i to mi je baš super.
    Poklon za slavljenika je prekrasna čestitka i crteži njenih vrtićkih prijatelja što joj čuvam da ima za uspomeu kada odraste

  24. #24
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    I moje dijete povremeno donese onu papirnatu puhalicu, ili imaju kapice. A u zadnje vrijeme i papirnatu šnitu torte sa bonbonima.
    ne nije donjela puhalicu/trubicu/kapicu vec i zvizdaljku. znam ja da to nije tako skupo, ali se nakupi na njih 25. osobno mi slim da je to nije neophodno.

  25. #25
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    to što se tiče rodbine i sličnih je dugi par rukava, i ne bi mješala s ovime, tema je bila vrtički rođendan.
    pa pitala si zašto ne bi proslavili SAMO u vrtiću.
    i kad netko ima proslavu u igraonici ne vjerujem da zove samo i sve prijatelje iz vrtića na tu proslavu (možda da par najbližih), već i prijatelje koji ne idu s njima u vrtić
    bar bi tako moje dijete
    njezine prijateljice npr. ne idu s njom u predškolu i logično mi je da ima proslavu negdje s njima tj. i za njih

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moji klinci imaju rođendane u jako nezgodno vrijeme dečki usred ljeta, a cura usred sezone gripa, tak da mi slavimo ročkase na rate, tj. slavimo kad je deci približno rođendan + te kad kome paše od uzvanika koji nisu došli na prave proslave i uvijek nam je tak bolje. Mi u biti ne slavimo rođendane nego Nerođendane. Ne organiziramo se po igraonicama, moji znaju ponekad otić na ročas u koju igraonicu i to je to.

    Frendica slavi ročkase svoje djece kad joj paše negddje u divljini u 5 ili 6mesecu, a deca rođena u 2 i 4 mjesecu, i nikom ništa.

  27. #27
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ma ja mislim da to u offertisimi košta 20-tak kn, ili u onim dučanima tipa Dobar partner.

  28. #28
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja mislim da to u offertisimi košta 20-tak kn, ili u onim dučanima tipa Dobar partner.
    a ja mislim da se na ebayu kupi xy komada za 1 dolar s besplatnom poštarinom (zviždaljka mislim)

  29. #29
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    x
    Kod nas oni prave taj dan poklon, odnosno veliku čestitku koju napravi teta, a oni umetnu svoje crteže. Po meni ni nema ljepšeg poklona od kolege vrtićarca.
    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vjerujem da se u vrtiće ne nose pokloni.
    X

  30. #30
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Samo mislim da mama koja je donjela hrpu tih zviždaljki nije baš sva svoja jer ne mogu zamisliti kako se teta osječala nakon zviždanja dvadesetak klinaca cijeli dan

  31. #31
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Samo mislim da mama koja je donjela hrpu tih zviždaljki nije baš sva svoja jer ne mogu zamisliti kako se teta osječala nakon zviždanja dvadesetak klinaca cijeli dan
    Naša teta takve stvari podijeli kada klinci idu kući.

  32. #32
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Kod nas nema poklona u vrtiću.
    Moja J je dobila crteže na kojima su bili tipa torta,baloni,sladoled,lopta i to je teta spojila kao u neku slikovnicu. Jako zgodno i lijepo za uspomenu.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj sonči prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas nema poklona u vrtiću.
    Moja J je dobila crteže na kojima su bili tipa torta,baloni,sladoled,lopta i to je teta spojila kao u neku slikovnicu. Jako zgodno i lijepo za uspomenu.
    Moja cura je dobila crteže od djece koje je teta probušila sa strane i vezala vrpcom i umetnula u korice i to joj je čestitka. Meni je to isto jako lijepo.

  34. #34
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Mi ne samo da nemamo poklona (što mi je OK) nego nam je zabranjeno nositi bilo kakve torte, pa i kartonske, jer je obrazloženje da nemaju svi roditelji novaca za to (to mi nije OK). Ja sam naime uvijek sama radila kartonsku tortu i ukrasila je raznim ukrasima, što smo imali doma. Sad možemo nositi samo voće i grickalice ali time mi se gubi smisao proslave, a to je da njima itekako znači puhanje svijećica i umjetne torte. A taman sam bila imala ideju kako napraviti ove godine istu torku i isprintati slike Kitty sa neta, to je bar besplatno. Je li i drugdje to sve zabranjeno?

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a ko kaže da se svječice ne mogu posložiti po voću, itekako mogu

  36. #36
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja isto nosim sve te stvari, puhalice, kapice, balone... kupim u offertissimi, tamo je to stvarno povoljno.

  37. #37
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    kod nas je u vrtiću najnoviji "hit" da slavljenik dijeli poklončiće :/
    svatko dobije u maloj vrećici ili kartonskoj kutijici žvaku, bombončić, lizalicu i sl.
    sve to skupa su takve gluposti da se ja ne mogu načuditi,
    imam u ormaru već hrpu toga, jer on ništa ne pojede,
    nisu to nekakvi slatkiši koje bi u slast pojeo, nego onaj najgori šećer od šećera
    što čak ni moje dijete neće.
    ja sam odlučila prekinuti tu vrstu veselja i ne donositi.

  38. #38
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a ko kaže da se svječice ne mogu posložiti po voću, itekako mogu
    mogu, naravno. ali poanta je bila da je zabranjeno nositi bilo što nalik na tortu, čak i one od najobičnijeg kartona koje se mogu same izraditi. u nju sam i stavljala voće i to je djeci bilo jako lijepo a mene nije ništa koštalo, jer se sve može izraditi i od reciklaže.

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam odlučila prekinuti tu vrstu veselja i ne donositi.
    sasvim ok

  40. #40
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas je u vrtiću najnoviji "hit" da slavljenik dijeli poklončiće :/
    svatko dobije u maloj vrećici ili kartonskoj kutijici žvaku, bombončić, lizalicu i sl.
    sve to skupa su takve gluposti da se ja ne mogu načuditi,
    imam u ormaru već hrpu toga, jer on ništa ne pojede,
    nisu to nekakvi slatkiši koje bi u slast pojeo, nego onaj najgori šećer od šećera
    što čak ni moje dijete neće.
    ja sam odlučila prekinuti tu vrstu veselja i ne donositi.
    i ja kazem da je to OK, mene to nervira, uvodjenje novih "obicaja" koji se meni ne svidjaju a i ignoriam ih za sad uspjesno.

    mozda je meni lako pricati kad imam ljetnu djecu, pa njihovi rodjendani nisu u fokusu kao ovi drugi.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Mi ne samo da nemamo poklona (što mi je OK) nego nam je zabranjeno nositi bilo kakve torte, pa i kartonske, jer je obrazloženje da nemaju svi roditelji novaca za to (to mi nije OK). Ja sam naime uvijek sama radila kartonsku tortu i ukrasila je raznim ukrasima, što smo imali doma. Sad možemo nositi samo voće i grickalice ali time mi se gubi smisao proslave, a to je da njima itekako znači puhanje svijećica i umjetne torte. A taman sam bila imala ideju kako napraviti ove godine istu torku i isprintati slike Kitty sa neta, to je bar besplatno. Je li i drugdje to sve zabranjeno?
    U našem vrtiću se nosi voće i sva djeca sudjeluju u rezanju voća i slaganje istoga u neke konstrukcije, na koju onda poslažu i svjećice. Tako sva djeca na isti način obilježavaju svoje rođendane u vrtiću, a kući se može kako tko hoće.

  42. #42
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ma, dajte, molim vas, pa ja bih pukla da mi kažu da radim torte od kartona i nosim u vrtić. Ono, oprostite, ali imam važnijeg posla....

    I sve te gluposti što nose. Pa ne bih kupila nešto u ofretisimi i dala djetetu da stavi usta nikad. Fuj!

    Toliko drame, novca i vremena. Pa kako ćete na njihovo vjenčanje tek dramiti?
    I apsolutno me ne zanima kakvi su novi običaji vezani za darivanja. Ko hoće glumiti pijanog milijardera, samo nek izvoli. Te gluposti ionako lete u smeće čim ih vidim.

    Sin me baš neki dan pitao zašto on nije nosio Tom i Jerry komplet za proslavu (tanjuri i ostalo-netko donio). Rekla sam mu da to košta ko obiteljski izlet u zoo pa da ćemo radije tako potrošiti novce ako nam se već troši. Malac je bio čisto zadovoljan odgovorom i ne bih rekla da će nositi trajne posljedice radi šarenih tanjura.

    Nisam išla u vrtić pa ne znam kako je to bilo prije, ali sam išla u razred sa prebogatim djetetom poznatog nogometaša i dijelila je isto što i svi mi ostali. Kiki bombone. Svakom po jedan. I svi sretni. Čestitaš rođendan i ideš dalje.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Moja kćer je prije desetak dana prvi puta slavila rođendan u vrtiću, jer je ove jeseni tek krenula, pa joj je i to jedan vid prilagodbe.
    I kod nas se ne smiju nositi nikakve torte i to mi je više nego ok.
    Mi smo sve riješili sa kutijom od čizmica omotanom u ukrasni papir i gore nalijepili svjećice.
    Evo, ovako: http://probajovako.blogspot.com/2012/10/kartonska-torta-za-proslavu-roendana-u.html
    U kutiji su bila 4 paketića "Lidlovih" čokoladnih medenjaka sa "voćnim" punjenjem (oko 5 kn/paketić od 200 g) k tome još štapići od sezama, Kvikijeve ribice, voćni sok, a imali su i voća (banane, mandarine, jabuke, naranče). Trošak mi je bio oko 100 kn.
    Još je svako dijete dobilo tri bombona da ponese doma.

  44. #44
    kokolo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    156

    Početno

    marijanada,super ideja. Moja slavi rođendan idući mjesec,do sad smo u vrtić nosili kesicu kikija,štapiće,sok od jabuke i neki od gotovih kolača tipa mramorni ili torticu od vincinija. Drugi su donosili i puno više i svačega,smokića,lize,žvake- po meni to nije za njih,naročito lize (scene padanja sa lizom u ustima... brrrr). Tete im ukrase sobu i imaju posebnu "slavljeničku" stolicu.... Mislim da ništa ne propušta ako ne donese vreću svega,tete su joj super pa je naglasak na njenom danu a ne na slatkišima i poklonima. A poklon je dobila lani pa sam mami te djevojčice zahvalila ali i naglasila da ne želim da se rade klanovi u vrtiću,poklone da donesu kući. Mi smo njoj odnijeli kući.... Jer mi to ispada glupo zbog druge djece,ali sve je to stvar dogovora roditelja.

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Moja cura je krenula ove godine prvi put u vrtić i prvaje imala rođendan, pa nisam baš znala kaj napraviti, jer je teta rekla da možemo kaj hoćemo, grickalice, slatkiši itd.
    Napravila sam tortu od kartona i to nije bio stvarno neki trošak:
    3 stare kutije od cipela
    ružičasti papir za omatanje - 8kn , a pol nam ga je ostalo
    trakice - 4 kn
    isprintani ukrasi na 4 papira - ne znam koliki bi trošak bio
    svjećice od starog kartona omotane u kolaž papir
    natpis izrezan od kolaža za tortu
    kolaž papir =7,5 kn , napravila sam od ostataka koje je imala doma

    Torta je bila napunjena sa slanim grickalicama + male origami kutijice od kolaža u kojima je nekoliko kiki bombona i malih čokoladica. Nismo imali nikakve ukrase, ni balone ni salvete. Djeci je bilo super, tete su pohvalile kreativnost

  46. #46
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Sva sreća, kod nas je dopušteno donijeti samo voće. Još su nas na razgovoru prije upisa uvjeravali da je to propis za sve gradske vrtiće, ali po ovome što se ovdje piše, slutim da ga se mnogi vrtići ne pridržavaju. Poludjela bih da mi svako malo natrpavaju djecu umjetnim bojama i sličnim gadostima. I još da se od mene očekuje da to isto radim drugima!

  47. #47
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    x
    Kod nas oni prave taj dan poklon, odnosno veliku čestitku koju napravi teta, a oni umetnu svoje crteže. Po meni ni nema ljepšeg poklona od kolege vrtićarca.
    Kod nas isto ovako.

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Sva sreća, kod nas je dopušteno donijeti samo voće. Još su nas na razgovoru prije upisa uvjeravali da je to propis za sve gradske vrtiće, ali po ovome što se ovdje piše, slutim da ga se mnogi vrtići ne pridržavaju. Poludjela bih da mi svako malo natrpavaju djecu umjetnim bojama i sličnim gadostima. I još da se od mene očekuje da to isto radim drugima!
    Pretjeruješ. Baš ih netko natrpava ako dobiju par kiki bombona. Moja djeca nikad nisu jela bombone, uopće to ne kupujemo, od slatkog jedu čokolade. Moja starija cura je tak izbirljiva oko hrane da ni bombone neće probati, kikiji joj smrde, ali zna da druga djeca vole pa smo ih kupili za vrtićki rođendan.
    Voće se normalno jede svaki dan u vrtiću za užinu pa to onda nije ništ posebno, a djeci je ipak gušt kad se za rođendan malo počaste nečim što se ne jede svaki dan.

  49. #49
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    ovo u avataru je naša vrtićka i rođendanska torta, klinci su bili oduševljeni, na ročkasu doma su se više veselili ovom, nego običnoj klasičnoj torti.....

  50. #50
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Marijap, pa tko te tjera? Meni je to s curicom bio užitak raditi.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •