Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: noćni podoji/odbijanje dohrane

  1. #1
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno noćni podoji/odbijanje dohrane

    ukratko, nisam dosad ukinula noćne podoje sisavcu, koji nema još godinu dana ali će za koji dan, jer slabo jede drugu hranu (i žgoljav je). a ubijaju me ti podoji jer se nacicava i to traje i traje i uvijek zaspim s njim tako prikačenim. i evo, noćas me tako ukočilo da ne mogu okrenuti glavu ni podignuti ruku, najgore dosad.

    zanimaju me vaša iskustva i mišljenje, imaju li uopće ti noćni podoji kakvu svrhu u ovoj dobi? jesu li djeca možda počela bolje jesti smanjenjem broja podoja?
    iako, nije da imam izbora, fizički to više ne mogu izdržati

    i ako tko imam kakav savjet kako da si pomognem, masaža?

    please help

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ne znam hoće li bolje jesti bez noćnih podoja. Ali moji su bez razlike u toj dobi cicali svaki sat vremena (minimalno) po noći bez obzira što su obilno i zasitno večerali (dakle nisu bili gladni).

    Ja nisam uspjela prekinuti samo noćne podoje, oba puta sam iz tog razloga relativno rano prekinula dojenje (oko godine dana). I nikad mi neće biti jasno kako su bez problema prestali dojiti (nisam nudila, oni nisu tražili), a parcijalno ukidanje (samo noćnih podoja) nije išlo.

  3. #3
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Izbacila sam noćne podoje tek kada je počela po danu bolje jesti. Dosta dugo je brljala sa dohranom, tako da su noćna nacicavanja trajala sve dok nije napunila 14 meseci.

    Za ukočenost probaj da se masiraš onim zelenim konjskim balzamom (pferdebalsam).

  4. #4
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    I hear you, sister, nisi sama.
    Imam isti problem već dugo, evo i noćas.
    Nemam pojma koliko se puta probudila i završila dojeći na meni, noć mi izgleda kao jedno dugačko nacicavanje, a ja smijem spavati samo na leđima (da ona može do cice, inače urla) ili na boku ako je položim tako da ima cicu u ustima. Ako se i odmakne od mene i zaspe, za 5 minuta se budi... Za boljih noći ide buđenje jednom u sat vremena, a za lošijih stalno... Jućer je išla spavati u 2030 i samo do pola noći pribudila se 6 puta.
    Isto sam se bavila mišlju da ukinem noćne podoje, ali ne znam koliko je to realno, iskustva drugih kažu da to uspije kad se ukine cijelokupno dojenje. Voljela bih čuti druga iskustva. S obzirom da još neko vrijeme mislim dojiti, pomirila sam se s nespavanjem i ukočenošću.

    Da, masaža pomaže. I preventivno, ali i kad si u banani, međutim, nije preporučljiva kad si ukočena (kad je neka upala). Jednom sam se ful ukočila i fizijatar me odbio masirati, najprije je najprije puštao struju, a kad sam se odkočila i kad se sve smirilo nakon par dana, onda me masirao nekoliko puta. Kaže da masaža na upaljenim i ukočenim leđima može pogoršati stvar.
    Ja od tog spavanja imam taj neki grč stalno u leđima - odem na yogu i svaki drugi put mi se aktivira pa sam poluukočena.
    Uglavnom se osjećam kao da me netko rastavio pa onda ponovo sastavio, ali krivo

    Ne znam što ćeš odlučiti i kako ćeš dalje, ali zanimat će me tvoje iskustvo. Želim ti puno sreće i...strpljenja!

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam hoće li bolje jesti bez noćnih podoja. Ali moji su bez razlike u toj dobi cicali svaki sat vremena (minimalno) po noći bez obzira što su obilno i zasitno večerali (dakle nisu bili gladni).

    Ja nisam uspjela prekinuti samo noćne podoje, oba puta sam iz tog razloga relativno rano prekinula dojenje (oko godine dana). I nikad mi neće biti jasno kako su bez problema prestali dojiti (nisam nudila, oni nisu tražili), a parcijalno ukidanje (samo noćnih podoja) nije išlo.
    Kao da sam sama napisala. Jedino sam s najmanjom duže izdržala, ali sa prvim i drugim je trebalo ići raditi.

    A da probaš obući dolčevitu, kombinezon ili tako nešto za spavanje, da fizički ne može do cice. Možda se oduči od noćnih podoja. Isto ju pomaziš kad se probudi, daš vodice, izmisliš svašta, ali cica spava i nema je po noći. Oni se brzo nauče. Moraš odvagnuti da li stvarno više ne možeš i stvarno hoćeš oduzeti noćne podoje ili ne. Ili prekineš cijelo dojenje, ako se fizički ne osjećaš dobro, jer to povlači i psihički osjećaj da nisi dobro, a to je u konačnici gore.

    Bilo bi super da je win-win situacija. Da mama može i da beba cica, ali ako fizički ne može mama, onda će se beba naučiti i imati odmornu mamu koja će se posvetiti bebi na sve druge načine.
    Nemoj osjećati grižnju savjesti oko ukidanja podoja, beba je s godinom dana dojenja danju i noću, dobila jako puno, a sa takvom, naspavanom mamom će dobiti još i više.

  6. #6
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ja sam najstariju, koliko se sjećam, relativno jednostavno odviknula od dojenja po noći, upalilo je objašnjavanje da cica spava. Imala je godinu dana i nešto sitno. ali sad vidim da su djeca drugačija, mali ništa ne prihvaća u zamjenu, ni maženje, ni nosanje, dreči i ljuti se. A s druge strane, tako slabo jede da jednostavno ne mogu sasvim prekinuti dojenje.

    a ne znam, probat ću otići u drugu sobu pa neka mm bude par noći sam s njim. Mislim, jednako urla na njega kao i na mene ako ne dam cicu. Pretpostavljam da je onda pametno i ukinuti uspavljivanje na cici?

    Dobro si rekla Beti3, trebam raščistiti sama sa sobom što želim i ustrajati. na kraju će meni biti još teže nego njemu
    Posljednje uređivanje od aishwarya : 19.10.2012. at 12:03

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa Vidi poruku
    a ne znam, probat ću otići u drugu sobu pa neka mm bude par noći sam s njim. Mislim, jednako urla na njega kao i na mene ako ne dam cicu. Pretpostavljam da je onda pametno i ukinuti uspavljivanje na cici?
    Meni je obavezno palilo "dresiranje" kod muža. Tjedan dana spavanja samo s njim u sobi, kod svakog buđenja njegovo "daj spavaj" i duda i sve se svelo na jedan noćni obrok, oko 4 ili 5 ujutro kad bih ja preuzela dijete.
    Kod njega ne miriši obrok i prestane ga tražiti.
    Bili su bucmaste bebe i nisam imala dvojbe oko toga fali li im nešto.
    Treniranje smo počinjali s pola godine djeteta i uvijek je upalilo. Nijedan dnevni obrok nisam ukidala, ali za noćna nacicavanja nisam imala snage. Noć je i kasnije ostala samo za spavanje.
    Moram priznati da sam se uvijek čudila kako dojena djeca redom vole te neke kratke utješne obroke noću, moji ne, svi su nešto od starta htjeli kompletan, puni obrok, najesti se i spavati. S ovim malim ponudama bi se čak i uvrijedili.

    Začudo, najmlađa mala sama je sebi ukinula noćni obrok već sad, s tri mjeseca. Nabumbi se prije spavanja, opet ima obilan obrok oko 5, onda opet u 7 ili 8 ujutro. Nadam se da joj neće kasnije puhnuti neki noćni filmovi pa da i ona mora na treniranje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •