Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 102

Tema: porod u našoj sobi

  1. #51
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    bojim se da do sada nemamo iskustva gdje je netko otvorio topik da ne želi dojiti
    Misliš da bi to na ovom forumu bilo moguće? Da se ne bi vrlo brzo zaključao, jer bi se našla neka izlika, tipa: ova tema je već obrađena u drugim topicima, koristite pretražik...ili Udruga podržava dojenje, pa smatra da ne bi bilo u redu poticati ovakav način razmišljanja...ili sl.

    A i šta bi dobio na tom topicu - na svaki savjet da se uzme Bromergon, javilo bi se 10 forumašica kako je to strašan lijek...savjete o prehrani adaptiranim ne bi dobio...rasprava bi se pretvorila u zgražanje kakova je to ne majka, koja ne želi dojiti dijete. Ili, ono što meni osobno ide na živce, netko jasno kaže da nešto ne želi ili neće, pa se onda jave dušebrižnici sa svojim srcedrapateljnim pričama kako su oni u još težim okolnostima ipak uspjeli...kako to pomaže onome koji nešto ne želi, nikad mi nije bilo jasno...no, to je off topic, pa neću dalje.

    Nastavno na aktualnu temu...nadam se da ju je pročitala i ona osoba koja je autorici dala kontakte primalje i doule.

  2. #52
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Summer, ne razumijem te. Jedno je promovirati zdravlje i sigurnost (dojenje, AS, dohrana i sl.) i, priznali ili ne, da nema Rode, stvari bi bile drukčije, dobro to rade. Neodlazak pedijatru, nekontroliranje trudnoće i odvijanje poroda kod kuće na način da se stavljaš bogu u ruke nema veze sa zdravljem, sigurnosti ni sa odgovornim roditeljstvom (koje Rode jednako tako zastupaju).

  3. #53
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Njezina trudnoća, porod, beba, samim time i njezin izbor..
    Iako mi cijela priča počevši od stila pisanja, pravopisa, gramatike i td. ne liči na autoricu teksta.

  4. #54
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Bubimitka81 prvotno napisa Vidi poruku
    Njezina trudnoća, porod, beba, samim time i njezin izbor...
    Ne razumijem, roditelji su vlasnici djeteta i imaju pravo donositi čak i one odluke koje u pitanje dovode njegov život?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    sad smo dusebriznice jer nas je briga vodi li se dijete pedijatru
    a sto je citava roda i dusebriznistvo oko tudjeg dojenja ili pojasa/as? ma smijesno
    Nije mi uopće smiješno, nimalo, znam da se u Rodi savjetuje i dojenje i autosjedalica i pregledi kod pedijatra, i oni redovni, a naročito oni kad se vidi da nešto nije u redu.
    Za novorođenče mislim, ovo kasnije ne znam kakav je pristup.
    Ovdje je očito da je dijete zdravo, ok, naravno, ali, dajte, molim vas, svi skupa, roda ili ne roda, rodilo se dijete doma ili u rodilištu, izgledalo zdravo i rumeno ili ne,
    treba ga, njega radi, odvesti na pregled, prva tri dana po porodu.
    Nije dušebrižništvo to napisati, to je ko dobar dan, odvesti, pa makar se vratio sa spoznajom da si išao bezveze.Tim bolje.

  6. #56
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Summer, ne razumijem te. Jedno je promovirati zdravlje i sigurnost (dojenje, AS, dohrana i sl.) i, priznali ili ne, da nema Rode, stvari bi bile drukčije, dobro to rade. Neodlazak pedijatru, nekontroliranje trudnoće i odvijanje poroda kod kuće na način da se stavljaš bogu u ruke nema veze sa zdravljem, sigurnosti ni sa odgovornim roditeljstvom (koje Rode jednako tako zastupaju).
    sad ja tebe ne razumijem
    po meni nije dusebriznistvo biti zabrinut za bebino zdravlje, kao ni za dojenje ni autosjedalice
    samo se jedno proglasava dusebriznistvom, kao, sto vas je briga za tudje dijete, i to na forumu udruge koja radi sve da bi podigla razinu brige i sigurnosti i promovirala opcije koje smatra bitnima (i) za tudju djecu
    odnosilo se na martin komentar o dusebriznistvu i busanje u prsa o neodlascima doktoru, ala postignuca
    s tim da potpisujem dio da po meni vjera ovdje uopce nije toliko bitna, koliko neinformiranost

    neno, pa naravno!

  7. #57
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem, roditelji su vlasnici djeteta i imaju pravo donositi čak i one odluke koje u pitanje dovode njegov život?
    Naravno da ne, izvukla si to iz konteksta ili sam se ja krivo izrazila. Poanta je bila da je to njezin izbor tako roditi, a ne da se ja slažem s tim. Kao što je činjenica da to nažalost ne možemo promijeniti, kao ni većinu stvari vezane uz odgoj/odrastanje/liječenje bilo čijeg djeteta ma koliko se mi ne slagali s tim,,,

  8. #58
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    po meni nije dusebriznistvo biti zabrinut za bebino zdravlje, kao ni za dojenje ni autosjedalice
    samo se jedno proglasava dusebriznistvom, kao, sto vas je briga za tudje dijete, i to na forumu udruge koja radi sve da bi podigla razinu brige i sigurnosti i promovirala opcije koje smatra bitnima (i) za tudju djecu
    odnosilo se na martin komentar o dusebriznistvu i busanje u prsa o neodlascima doktoru, ala postignuca
    s tim da potpisujem dio da po meni vjera ovdje uopce nije toliko bitna, koliko neinformiranost
    Sad te razumijem.

  9. #59
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Bubimitka81 prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da ne, izvukla si to iz konteksta ili sam se ja krivo izrazila. Poanta je bila da je to njezin izbor tako roditi, a ne da se ja slažem s tim. Kao što je činjenica da to nažalost ne možemo promijeniti, kao ni većinu stvari vezane uz odgoj/odrastanje/liječenje bilo čijeg djeteta ma koliko se mi ne slagali s tim,,,
    istina, radi se o izboru.
    i roditelji koji voze djecu bez AS voze ih jer je to njihov izbor.
    koliko djece je zivo i zdravo, a nisu se vozili u AS.
    sto ne znaci da se nece reagirati ako netko napise kako vozi dijete bez AS. pa i s dijelom ili bez kako to dijete cuva bog jer se prije sjedanja u auto pomole.

    ista stvar je s trudnocom u kojoj nije bilo ni jednog pregleda, zavrsila je kod kuce i dijete nije odvedeno pedijatru na pregled.
    i da se to komentira sa: njihov izbor.

    niej li to malo licemjerno?

  10. #60
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Ne smatram se licemjernom, naprotiv uvijek reagiram na ovakve stvari tipa vožnja bez AS (s vlastitom kumom sam se vječito svađala radi toga)..
    A prava činjenica i je da je takav način poroda bio njihov izbor ma koliko se mi ne slagali s tim..
    Ja se osobno ne bih usudila upustiti u tako nešto (barem ne sa prvom bebom), a pogotovo ne oslanjajući se samo na Božiju pomoć..

  11. #61
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja uopce ne govorim o nacinu poroda niti mi je on problematican.
    problem mi je kad se sve stvari zbroje.

    istina, to je njihov zbroj. al zbroj je i roditelja koji ne voze djecu u AS. pa necemo samo tako hladno odmahnuti i reci: ja nikad ne bi, al to je njihov izbor.
    pa cak je problematicno ovdje napisati ja nikad ne bi.

  12. #62
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Anavi, čestitam!

    Ja sam uvijek mislila da se osobni izbor odnosi na stvari kojima ne dovodimo druge u opasnost. I roditelji koji voze djecu bez as misle (šta misle - znaju!) da ne dovode djecu u opasnu situaciju. I nisam jednom čula da se pozivaju na onaj neki mali postotak kad pojas više šteti nego koristi. Tako i ovo. Za mene neodgovorno, neinformirano (ili poluinformirano bolje rečeno), opasno i ilegalno.

    Nikako nisam protiv PKK, ali jesam protiv ovakvih PKK.

  13. #63
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    istina, radi se o izboru.
    i roditelji koji voze djecu bez AS voze ih jer je to njihov izbor.
    koliko djece je zivo i zdravo, a nisu se vozili u AS.
    sto ne znaci da se nece reagirati ako netko napise kako vozi dijete bez AS. pa i s dijelom ili bez kako to dijete cuva bog jer se prije sjedanja u auto pomole.

    ista stvar je s trudnocom u kojoj nije bilo ni jednog pregleda, zavrsila je kod kuce i dijete nije odvedeno pedijatru na pregled.
    i da se to komentira sa: njihov izbor.

    niej li to malo licemjerno?

    X

  14. #64
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Ne vidim zašto je problematično napisati da nikad ne bi..
    Ja osobno ne bih čisto iz straha da nešto ne krene po zlu, jednostavno nisam dovoljno hrabra za takav poduhvat.. A i zbog nedostatka informacija ili neznanja, kako god...
    Ovdje u uvodnom postu je rečeno da ih nitko i ništa ne može uvjeriti u suprotno, dakle tko sam ja da se mješam.. Ako vidim da netko nešto "krivo" radi, mogu samo sugerirati na to da se može i drugačije (kao npr. u slučaju vožnje bez AS), ali ne mogu natjerati tu osobu da radi po mom "ispravnom načinu"..
    I činjenica je da je ovaj forum informativne prirode.. I sama sam puno toga ovdje naučila, ali autorica teme nije ovdje tražila tuđa mišljenja samo je napisala svoje iskustvo i doživljaj istog.

  15. #65
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Bubimitka81 prvotno napisa Vidi poruku
    I činjenica je da je ovaj forum informativne prirode.. I sama sam puno toga ovdje naučila, ali autorica teme nije ovdje tražila tuđa mišljenja samo je napisala svoje iskustvo i doživljaj istog.
    Itekako je tražila, i kontakte primalje, doule, pa čak i info kakvim se škara reže pupkovina.

  16. #66
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Itekako je tražila, i kontakte primalje, doule, pa čak i info kakvim se škara reže pupkovina.
    Znam da je tražila, ali na drugoj temi.. Ja sam mislila na ovu temu, zato sam i rekla da mi cijeli uvodni post na ovoj temi ne sliči na autoricu..

  17. #67
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa treba sagledati cijelu sliku, a ne samo 1 post.

  18. #68
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    istina, radi se o izboru.
    i roditelji koji voze djecu bez AS voze ih jer je to njihov izbor.
    koliko djece je zivo i zdravo, a nisu se vozili u AS.
    sto ne znaci da se nece reagirati ako netko napise kako vozi dijete bez AS. pa i s dijelom ili bez kako to dijete cuva bog jer se prije sjedanja u auto pomole.

    ista stvar je s trudnocom u kojoj nije bilo ni jednog pregleda, zavrsila je kod kuce i dijete nije odvedeno pedijatru na pregled.
    i da se to komentira sa: njihov izbor.

    niej li to malo licemjerno?
    leonisa, licemjerno sa čije strane?

    ne uskačemo ljudima u auto kako bismo zavezali tuđu djecu.
    tako ni ne plješćemo anavi na onome što je učinila.

    vjerujem da smo sve podjednako sretne što je sve, na kraju, ispalo dobro.

    kada su autosjedalice u pitanju, zagovarali smo (i uspjeli) da uđu u Zakon.
    zagovaramo i da asistirani kućni porod uđe u Zakon.

    ne vidim, dakle, ni licemjerja ni razlike.

    i svakako se Roda ograđuje od neinformiranih rabota.
    ali, da bismo znali je li informirana, treba proučavati autorice postova.
    osobno za to nemam vremena, pa mi je žao ako je moja procjena otišla u pogrešnom oravcu.

    kako god, Roda podržava pravo žene na izbor poroda u kući, uz prisustvo stručne osobe.
    sve ostalo je doista vlastiti izbor koji podrazumijeva i nošenje sa eventualnim lošim posljedicama.
    Posljednje uređivanje od apricot : 26.10.2012. at 13:09

  19. #69
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ovako napisano, apri, sve stoji.
    no kada su na prvoj strani cure reagirale na pricu i neke cinjenice vezane uz autoricu topica (tocnije, cinjenice koje ja sama pisala na forumu) jer je se neki sjecaju od pocetka godine i kako je vec s nekoliko postova digla "buku", blago im se, ta reakcija, spocitala i ispalo je da niej ok ukazati na lose strane ovakve trudnoce, poroda i babinja te (ne)informiranosti rodilje te se svelo na to da se reagira na kucni porod. a nije. vec na cijelu pricu. ne samo u prvom postu ovog topica napisanu vec od "jesam li trudna" pricu.

    na prvoj strani je ispalo da se ne smije reagirati jer se dijete ne vozi u AS. cinjenica da je rodila kod kuce zamaglila je cinjenicu da se vozi bez AS. ak me kuzis :D

    i jasno mi je da osoblje ne moze pamtiti ko sta pise. to nije ni vas posao. mislim, i da ocete ne mozete. i drago mi je da sad pise od cega se roda ogradjuje i ponovo naglasava oko cega se zalaze.
    za one koji ce jednog dana doci citati ovu pricu ne znajuci pozadinu iste.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz
    Mene zanima pošto se ovdje dosta spominje zdravlje i sigurnost što se podrazumijeva pod tim pojmovima? Ovdje se očito pod pojmom zdravlje i sigurnost podrazumijeva, da osoba ide kod doktora, obavlja uredno preglede i radi sve ono što joj nalaže konvencionalna medicina. Da li se itko ovdje zapitao da li je to ispravno i kakve sve to može imati posljedice za trudnoću ili je to po defaultu zdravo i sigurno pošto je to tako netko odlučio?

  21. #71
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Cijela tema PKK ili poroda općenito izvan rodilišta ne može se prelomiti na priču jedne forumašice. Naše stajalište u Rodi znate, dakle mi podržamo žene da biraju gdje će rađati uz stručnu asistenciju, nadalje se podrazumijeva da će se stručna asistencija nastaviti nakon poroda (i da je bila prisutna u trudnoći).

    No, ako pogledate statistiku HZJZ-a vidjet ćete da je uvijek postojao jako malen broj žene koje nisu odlazile na preglede u trudnoći, nije za pohvalu ali mislim da moramo biti sjvesne da se to dešava i eto sad vidimo jednu takvu ženu na našem forumu. Ovoj ženi treba potpora, smjernice, ne pljuvanje.

    Anavi, čestitam ti, svakako nastoji naći pedijatra ili liječnika opće medicine u kojem ćeš imati dovoljno povjerenja da vodiš dijete na preglede. Mi smo dugo tražili našu, ali smo ju srećom našli, vjerujem da ako se potrudite da ćete takvu osobu nać.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ova tema odlična.

    Jer me je ponovno podsjetila zašto sam se odmaknula od ovog foruma .

    U ovoj priči je žena dala svoje razloge i nije na meni da o tom ja promišljam .

    Mene su ponovno osvijestili komentari.

    Bebi i mami želim svako dobro .
    x

    Uz naglasak: želim tom djetetu svu sreću u životu. Trebat će mu.

  23. #73
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mene je jedna stara forumašica upozorila na ovu temu, kaže, pogledaj koji dobro pripremljeni trol. Ja sam totalni tudum za njušenje trolova, ali mislim da bi mogla bit u pravu, ono, svi su elementi dobrog potpirivanja vatrice tu. Neka se ekipa negdje dobro zabavlja :D

  24. #74
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ne znam sta me vise strah, da netko mjesecima ovako trola ili da zaista netko ovako ide grlom u jagode...

    i da, nisam ju ja upozorila, nisam
    Posljednje uređivanje od leonisa : 26.10.2012. at 14:45

  25. #75
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam sta me vise strah, :
    mene je najviše strah toga da mi je činjenica da je netko rodio doma, bez ijednog pregleda u trudnoći manje nezamisliva nego činjenica da netko iz dosade zahebava po forumu.
    dotle je došlo

  26. #76
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    No, ako pogledate statistiku HZJZ-a vidjet ćete da je uvijek postojao jako malen broj žene koje nisu odlazile na preglede u trudnoći, nije za pohvalu ali mislim da moramo biti sjvesne da se to dešava i eto sad vidimo jednu takvu ženu na našem forumu. Ovoj ženi treba potpora, smjernice, ne pljuvanje.
    Ne razumijem iz kojeg bih razloga trebala podupirati nešto što držim neprihvatljivim i neodgovornim? Ne mislim na porod kod kuće, već nekontroliranu trudnoću i dijete koje nije dobilo odgovarajuću zdravstvenu skrb. Zapravo mislim da je ovoj ženi sasvim svejedno što mi ovdje pišemo. Svoje sam mišljenje izrazila zbog drugih koji čitaju ili će čitati ovaj topic, baš iz razloga da se ne stekne dojam da ovdje svi aplaudiramo ovakvoj priči...

  27. #77
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    loool, cvijeto
    ma ja ne mogu vjerovati da je sve tako propisno obuhvaćeno, od nekontrolirane trudnoće, preko vjere u Boga do neasistiranog poroda.
    predobro da bi bilo istinito

    i da dodam, zaista vjerujem da je anavie jaaaako dosadno u životu.

    pozdrav, mim! )

  28. #78
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A došla je primalja na kraju, bio je samo potencijalno neasistirani porod.

  29. #79
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a "savrsena" prica ima nedostatak- nismo saznali planira li cijepiti dijete.

  30. #80
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    ja cu se offtopic proveseliti mim, nedostajala si mi

  31. #81
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    loool, cvijeto
    ma ja ne mogu vjerovati da je sve tako propisno obuhvaćeno, od nekontrolirane trudnoće, preko vjere u Boga do neasistiranog poroda.
    predobro da bi bilo istinito
    x

    i meni ovo liči na nevjerojatnog trola
    stvarno su sadržani svi elementi za "potpirivanje" tj. izrugivanje pkk i onih koji se odlučuju na takvo što
    priča baš ima sve ono što sadrži jedna vulgaris predrasuda prema pkk tj., u što (neki) svrstavaju žene koje se odluče na pkk:
    nekontrolirana trudnoća, prekrasno emotivno-filozofsko-kozmičkootvoreni muž, stiskanje ruku doule/primalje/muža (to u vidu da se rodilištima prigovara kako nemaju taj humani aspekt), religijska uvjerenja (neki bi rekli fanatizam), nepregledavanje bebe, famozna pupkovina omotana oko vrata kao dodatni začin, "austrijska" babica kojoj se može dogoditi da zapne na granici (s njom ili bez nje, porod bi bio pkk i time se želi ukazati na sliku aktera pkk), obezvrijeđivanje vaginalnog pregleda...

    ma sve ono oko čega su se lomila koplja...
    i sve tak nekak napisano da stvarno čovjek posumnja na trola

    ako nije trol, rekla bih ovo: sam po sebi porod ovaj porod mi nije niš strašno (ko kak je rekla Beti, lol).. rekla bih, klasika od poroda! isti tok ko i u rodilištu, muka/krv/znoj, s tim da je mjesto zbivanja ipak kuća.. a što se tiče humanih elemenata, čitamo da istu stvar moš dobiti u nr. Varaždinu.. tak da ne znam po čem je to strašan ovaj porod.. i onak sami doktori preporučuju ne dolaziti u rodilište prerano, a u ovoj priči otprilike u to vrijeme je došla primalja...

    iz moje perspektive jedino bih mijenjala nekotroliranje trudnoće. dakle, mislim da bi se svaki svjetonazor složio s tim da par kontrola treba imati jer su one tu da zaštite, prvo, bebu od eventualnih komplikacija.. i ja nekak poimljem da ak (baš toliko) vjeruješ, tim više ćeš, shodno struci, zaštititi bebu...

    o pravu na izbor... čemu trošit riječi? u vrijeme u kojem su mogući prekidi trudnoće zbog banalnih razloga i to se naziva pravom, izborom i gospodarenjem nad vl. tijelom, ne vidim zaš bi netko onda imao nekom predbacivati nekontroliranu tr., a još manje pkk ( u ovom slučaju, jedna kontrola u 35.tj. i asisitirani porod)

  32. #82
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    a "savrsena" prica ima nedostatak- nismo saznali planira li cijepiti dijete.
    ajd pogodi

    http://forum.roda.hr/threads/76719-c...t=#post2254164


  33. #83
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ja bih samo rekla da ioak ta njena vjera je u jednom trenu ponukala! U to u onom trenu kad je primalja bila na putu! Vjerujem znajuci, da ode u bolnicu osim sto doktori bih dr.pristupili porodu jer bez papira,i sigurno ne bih imala takav dozivljaj kao sto je imala!!
    Sve mogu shvatiti, da ona ili netko dr. ne zeli lijecniku na kontrole, hoce doma porod, i nakon poroda odlucuje kada i sto ce primalja uciniti!
    Ali vrlo neodgovorno da bar nekoliko dana nije u kontaktu sa primaljom! Pitam se sto bi bilo sa onom pupkovinom, a da primalja nije dosla!? Jer eto bas je daleko i nije stigla!! Bih li muz ili Bog ju odmotao?! Bih li muz uopce to primjetio? Bog je ocito htio da na svijetu postoje lijecnici koji su tu da nam pomognu, i da nas vode kroz nepoznato podrucje! I sad se tu meni nalaze pitanje... Vjeruje li doista u Boga cim zove primalju? Ili tjera po svom do kraja zbog ionako vec zgrozene obitelji?
    Neka je djete zivo i zdravo! To od srca zelim!

  34. #84
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    cvijeto

    Anavi i njezinoj bebi (ako nije trol) želim puno sreće, unatoč tome što se mama nije brinula za bebu od začeća do poroda i što je bebu bog čuvao, a ne roditelji (makar nije mi jasno kako se netko uzda da mu bog čuva dijete).
    A ova je priča pre strašna. Kao najgore potkopavanje zalaganja udruge za PKK. Ma tko god se zalaže da PKK bude ozakonjeno u RH, na ovu bi se priču trebao naježiti,
    od neinformiranosti, do nekontrolirane trudnoće, ne prepoznavanje trudova...ma užas nad užasima.

  36. #86
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    Samo jedan nj.post! Da digne prasinu i onda nestane! Bas sto sam i mislila! Ne informirana, i glavom do kraja!

  37. #87
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    mene je najviše strah toga da mi je činjenica da je netko rodio doma, bez ijednog pregleda u trudnoći manje nezamisliva nego činjenica da netko iz dosade zahebava po forumu.
    dotle je došlo
    cvijeta mudra kao i uvijek

    ja uopće ne mislim da se radi o trolu


    i još mi je nešto čudno
    ta primalja koja je na putu, a nije osigurala u tom slučaju nekakvu zamjenu


    apri, baš zbog toga što Roda podržava pravo žene na izbor poroda u kući, uz prisustvo stručne osobe
    trebala bi se ograditi od ovakve nekontrole trudnoće i načina poroda

  38. #88
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    čestitke na bebi

  39. #89
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Zar da netko trola cijelu godinu postovima? Bacite pogled na sve njene postove, vrijeme i teme, hm ne znam, to je onda netko strpljiv i uporan. Mada, zašto ne...

  40. #90
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    cvijeta mudra kao i uvijek

    ja uopće ne mislim da se radi o trolu


    i još mi je nešto čudno
    ta primalja koja je na putu, a nije osigurala u tom slučaju nekakvu zamjenu


    apri, baš zbog toga što Roda podržava pravo žene na izbor poroda u kući, uz prisustvo stručne osobe
    trebala bi se ograditi od ovakve nekontrole trudnoće i načina poroda
    Ni ja na vjerujem u trola. Jednostavno, ovaj slucaj pokazuje kako se percipiraju Rodini stavovi u siroj populaciji. Ljudi misle da Roda ovo podrzava, samo tako ne smije javno govoriti, ali na forumu je atmosfera takva, kao da Roda to podrzava. I ovo je posljedica.

  41. #91
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja nisam Roda i nemojte ono dušebrižništvo koje spominjem poturat Rodi, jer Udruga sasvim sigurno nema takav stav, niti ga zastupa, igdje.

    Meni osobno takav stav nije stran, uopce, a nisam ni jedina. Ima nas. To je jednostavno tako, neki ljudi ne zele uopce medicinsku skrb, neki ju koriste minimalno, a neki maksimalno, čak i kad im ne treba. Anavi je ako se dobro sjecam, i prije pisala da nema namjeru vodit dijete doktoru, i ja sam iz onih upita o pedijatrima isčitala dušebrižništvo. Jer ako ste ju htjele savjetovati, mogle ste. Bez znatiželje i nadanja...

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    121

    Početno

    Evo samo da se javim, da znate da smo još živi ja i bebica i da se zahvalim na iskrenim čestitkama. Moram priznat da je zabavno čitati pojedine komentare.

  43. #93
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    marta, da te pitam (ovo zaista iz znatizelje, ni iz jednog drugog razloga), kako bez i jednog pregleda mozes znati polozaj djeteta i da on nije poprecan ili polozaj celom? kako se moze znati da nema placentu praeviu? da ne spominjem druge bezuvjetne indikacijeg carskog reza?
    jos kod prvorotke (sto se poprecnog polozaja tice, primjerice- uzimam za mogucnost da bi drugorotka to mogla znati).
    Posljednje uređivanje od leonisa : 26.10.2012. at 20:59

  44. #94
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    leonisa, zašto mene to pitaš? zar bih ja sad trebala ovdje pisati traktate o tome sto se u trudnoci moze i ne moze znati? i zašto bi to uopće trebalo biti važno na ovom topicu, odnosno slučaju?
    žena je izabrala. radikalno ili ne - njena stvar.

  45. #95
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    cisto sam se nadovezala na tvoj post u kojem pises da ti je jasan stav da ljudi ne zele bas nikakvu medicinsku skrb te da tebi osobno nije stran.

    zaista sam mislila da postoji nacin na koji se bez pregleda mogu takve sumnje u trudnoci otklonuti.

  46. #96
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    isto to mogu pitati i anavi84.

  47. #97
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    apri, baš zbog toga što Roda podržava pravo žene na izbor poroda u kući, uz prisustvo stručne osobe
    trebala bi se ograditi od ovakve nekontrole trudnoće i načina poroda
    i ogradila se.

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Jednostavno, ovaj slucaj pokazuje kako se percipiraju Rodini stavovi u siroj populaciji. Ljudi misle da Roda ovo podrzava, samo tako ne smije javno govoriti, ali na forumu je atmosfera takva, kao da Roda to podrzava. I ovo je posljedica.
    gotovo sam sigurna da je sve ovo skupa teško podmetanje Udruzi.

  48. #98
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    i ogradila se.


    .
    s više žara se ograđuju od onih koji piju instant kavu onučijeseimenesmijespomenuti

  49. #99
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    necemo mi nikad na zelenu granu, leonisa, u ovoj vrsti komunikacije. ja cu uvijek šumom, ti uvijek drumom. jedina (mozebitna, al tako mi izgleda) razlika lezi u tome da je meni skroz ok da ti ides drumom svojevoljno.
    neki znaju da im medicinska pomoc ne treba, a neki znaju da im treba. neki od navedenih pogriješe. simple as that.

  50. #100
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moram priznat da te ne kuzim, al ok

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •