Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 102 od 102

Tema: porod u našoj sobi

  1. #101
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    AV, pa od ruke proizvodjaca "one instant kave" koju spominjes je mnogo djece umrlo, od ovog ovdje - nijedno.
    Posljednje uređivanje od marta : 26.10.2012. at 21:25

  2. #102
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ajme, nema me par sati online a ovdje kupus

    kao prvo, anavi, čestitam

    kao drugo, nadam se da se nijedna žena nikad neće ugledat na tebe

    1. ne odlaziti uopće na preglede u trudnoći je izbor, i ok mogu smatrati da to nije najpametniji izbor ali ipak je izbor (ne može te nitko natjerat da odeš na preglede, kao što te nitko ne može natjerat da ide na preglede kad nisi trudna ili da na te iste preglede vodiš svoju djecu). Iako, bio bi zbiljna odgovorno otići bar na nekoliko osnovnih pregleda (nisu svi pregledi potpuno beskorisni, zar ne?)

    2. ta primalja koja je došla anavi - nikad ali baš nikad je ne bih imala na svom porodu, i da se mene pita, oduzela bih joj dozvolu za rad. Kakva je to primalja koja prvi put vidi trudnicu u trenutku kad dolazi na porod?!?!?! kakva je to primalja?! to ne da je neodgovorno, nego je - ma, uopće ne zaslužuje komentiranje. I ja sam rodila doma, ali sam svoju primalju jako dobro upoznala u trudnoći, bila sam kod nje redovito na pregledima (iako sam odlazila i na preglede kod svoje ginekologice), i sigurna sam, ma 100% da nikada ne bi došla na nečiji porod a da ništa ne zna o trudnoći, ili ženi, itd. Nijedna odgovorna primalja ne bi došla. Strašno.

    3. doula?! pa nije doula spremačica da ju primalja dofura sa sobom i onda odrađuje što treba?!?! kakva je to doula koju prvi puta vidiš na porodu?! užasno nešto, strašno

    4. Ovakve priče pretvaraju nešto normalno (kao što je porod doma) u hazard. Nakon čitanja toga žene stječu dojam da se na kućne porode odlučuju samo neodgovorne osobe, koje nisu svijesne rizika (ili ih za njih nije briga), koje ne žele uopće odlaziti na preglede u trudnoći i kojima je samo bitno da budu 'cool' itd.


    Na ovom forumu već godinama podupiremo žene da informirano biraju. Što se tiče kućnog poroda, naravno da ga podupiremo, ALI, naravno porod uz kvalificiranu primalju (a ne neku koju upoznaš na porodu, tko ti zapravo garantira da ona JEST primalja?!) koja je pratila i trudnoću i koja zna postoje li neki rizici (jesu li utvrđeni neki problemi kod majke ili djeteta). Isto kao što ponavljamo da porod kući NIJE najbolja opcija za svaku trudnicu koja bi to željela.

    U to ime, zaključavam temu, jer mi se ne da biti online cijelo vrijeme i moderirati ove kupuse.

    Sažetak: anavi, čestitamo ti! ALI idući put - nemoj tako

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •