Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 53

Tema: Originalni poklon za svadbu - ideje!?!

  1. #1
    Hepimam avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    52

    Početno Originalni poklon za svadbu - ideje!?!

    Cure molim za pomoc! U subotu idemo na svadbu i moramo kupiti poklon (za cca 1000 kn). Ima kakva originalna ideja??? Ne predlagati male kucanske aparate, slike, lampe i sl...
    Radi se o normalnom mladom paru.

    tnx

  2. #2
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    uplatit romantični vikend na jadranu, u toplicama, u wellnesu....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Playstation, Wii

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    ako moraju platit (skupu) svadbu, onda lova, originalno zapakirana: cijeli iznos u kovanicama od pet kuna, u neku kanticu/kadicu sa pijeskom, uz to sito i lopate... ili uzmi novčanice po 200kn, okvir i složi ih tako da izgleda kao novčanica od 2000000...kn i uz to napiši "u slučaju nužde razbij staklo"

  5. #5
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    paket za 2 u nekom wellness centru

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    sviđa mi se ova majolina ideja.

    jedna od dražih mi je i košara puna kuhinjskih potrepština-kuhače, daska za rezanje, gulilica za povrće, ribež, krpe...ne znam jel se tako može doći do 1000kn,
    ali, možda, može proći kao dio poklona.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    ako moraju platit (skupu) svadbu, onda lova, originalno zapakirana: cijeli iznos u kovanicama od pet kuna, u neku kanticu/kadicu sa pijeskom, uz to sito i lopate... ili uzmi novčanice po 200kn, okvir i složi ih tako da izgleda kao novčanica od 2000000...kn i uz to napiši "u slučaju nužde razbij staklo"
    .... ili staviti lovu u neku lijepu škrinjicu za nakit, da ostane i za kasnije...

    Ostale ideje: neka umjetnička slika ili dvije u paru, ormarić za začine (može biti i napunjen) ili ovako nešto: http://www.diamar.hr/view.asp?idp=260&c=179

    Niskobudžetne ideje ili ideje za nadopunu osnovnog poklona:
    - par butelja vina ne bilo kakvog u lijepoj starinskoj kutiji ili košari
    - domaći liker u atraktivnoj boci (znalo je u Šumoopskrbi biti boca u raznim oblicima)
    - košara sa platnenim stolnjakom i lijepim salvetama (staviti mašnu)
    - pršut u košari za one koji ne cijene stvari koje skupljaju prašinu

  8. #8
    Hepimam avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj kloolk prvotno napisa Vidi poruku
    Playstation, Wii
    Zar ima netko danas da to vec nema?!

  9. #9
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Daj ljudima pare u jednoj novcanici. Sve ostalo je komplikacija.
    Meni jos u ormaru stoji posteljina placena 1300 kn u Kiki. Neotvorena. Krive dimenzije i boja. Vjerujem da su ljudi imali najbolju namjeru, ali.....
    I hrpa zdjela je prosljedjena u caritas. I jos stosta.
    I mi smo bili normalni mladi par.

  10. #10
    Hepimam avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    52

    Početno

    MarijaP ali oni inzistiraju ne novac zato i jesam u dilemi

  11. #11
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    slazem se s marijom.

    edit, sad vidim inzisiranje.

    onda poklon bon, uplacen odmor, tretman...nesto cime ne mozes fulat stil, dimenziju i ukus
    Posljednje uređivanje od leonisa : 26.10.2012. at 15:23

  12. #12
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Hepimam prvotno napisa Vidi poruku
    MarijaP ali oni inzistiraju ne novac zato i jesam u dilemi
    Poklon bon CC1 ili Kika?

  13. #13
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    meni su fora ovi pokloni:
    http://www.google.hr/imgres?um=1&hl=...9,r:0,s:0,i:65

    http://www.elipso.hr/mali-kucanski/r.../TEFAL-RE5000/

    ili neki beštek koji bi koristili svakodnevno, po mom ukusu neki jednostavnog dizajna, bez vitica i cvijeća. I obavezno paziti da su žlice dovoljno duboke

    Znam da se radi uglavnom o stvarima za kuću, ali što pokloniti a da zadovolji ukus i jednog i drugog?

    Od ostalog pada mi na pamet samo neka godišnja pretplata za kazalište/kino/koncerte/teretanu/štovećvole.

  14. #14

  15. #15
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Hepimam prvotno napisa Vidi poruku
    MarijaP ali oni inzistiraju ne novac zato i jesam u dilemi

    sad ću ja biti malo zabadalo i pitati zašto ne žele novac za poklon? mislim da je to u današnje vrijeme najbolje pokloniti pa nek svatko radi/kupi šta hoće....

    mislim, nemoj me krivo shvatiti,nemoraš odgovoriti ako je to privatna stvar, nego možda su tako rekli ako opremaju stan/čekaju bebu/planiraju preseljenje/putovanje.....nešto..... pa onda kupiti poklon u tom stilu...

    da li si razgovarala više s njima, što bi htjeli? ili su samo rekli: "ne treba nam lova i vešmašine i tosteri, ajd da vidimo koliko ste kreativni?"....
    Posljednje uređivanje od Lucas : 26.10.2012. at 15:55

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    neki alat?

  17. #17
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    baš neobično da netko u današnje vrijeme ne želi novac kako ne bi pogriješili u ukusu, možete npr. kupiti poklon bon u nekoj trgovini namještajem ili tehnikom tako da si mogu odabrati ono što im treba i što nisu dobili od drugih. zgodno je što se taj bon može platiti karticama na rate pa vam bude lakše.
    i to se naravno može fora upakirati.
    možda neki cool fotoaparat da bilježe zajedničke obiteljske trenutke?
    možda neki wellness vikend?

  18. #18
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    znam da je ljudima najlaksi poklon slika ali meni je to najgori poklon. imam x slika razlicitih stilova, okvira, slikara, ni jedna na zidu jer mi se ne uklapa u uredjenje stana. a molilo smo ne slike...

  19. #19
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Ja bi dala napraviti neki decoupage (fora škrinjicu ili sl.) i u to stavila novac.

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a imaju li oni nekih želja?
    kad se moja frendica ženila napravila je spis kaj hoće i kad se ko odlučil za koji poklon morali su obavijestiti ljude koji su čuvali i križali popis.

  21. #21
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    meni najdraži svad. poklon je bila škrinjica(ala gusari) u kojoj je bilo tisuću kn u kovanicama od 25 kn.
    moja kuma nam je isto tako novac narolala i zaljepila(lagano u čestitku u obliku naših inicijala.
    e sad,malo iznenađujuče da ljudi neću novce ali njihova volja..ja bi im uplatila neko putovanje,ima toga za tu svotu a na otprilike par dana,vikend..još da znaš kud bi voljeli ići.
    i ja sam od onih kojima je slika bezveze(zbog razloga kojeg navodi i leonisa) i hb nismo ni jednu dobili.

  22. #22
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    A jel normalan mladi par ima svoj dom, jel već žive u njemu?
    Jesi bila u njemu?
    Za 1000,00 kn možeš kupit krasan poklon, a da mašiš,recimo predivan sat za cca 500,00 kn u home sweet home, a da se uopće ne uklapa u uređenje stana.
    Možda jedan bijeli, neutralni servis ali sa recimo 24 tanjura ili barem 18 nije loše imati.
    Eto meni bi to baš bio fora poklon, ja sam dobila jedno 4,5 porculanskih i keramičkih servisa, naravno različitih pa kad nas se skupi najužih petnaestoro imamo tri vrste tanjura, mislim nije smak svijeta ali ne bi bilo loše imati sve isto, još kad uz to imaš pladnjeve, jušnik, zdjele..mislim da se za 1000,00 kn može stvarno fino opremiti.
    I da obavezno bijeli, bez ikakvih šara, eventualno neobičnog oblika.
    Pogledaj malo u livingu i Home sweet home(baš sam dobila letak od njih, imaju akciju na porculan ovaj tjedan, otud i je ideja)
    I ta putovanja su mi super, ali ono možeš omaknit, možda su već bili negdje, možda vole prirodu i planinarenje, a ti uplatiš toplice itd...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja sam dva poklona za venčanje kupila, ostalo smo davali novce.
    Jedan je bio bade mantili, za nju i njega (matching colors) a mi smo još uz to dodali i peškire u odgovarajućim bojama (naravno, sve se slagalo uz boje u kupatilu).
    I drugi je velika škrinja za posteljinu, ona koja stoji u dnu bračnog kreveta.
    To su bili naručeni pokloni, u dogovoru sa mladencima koji nisu hteli novce. I meni je to baš bilo super.

  24. #24
    Hepimam avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    52

    Početno

    Ma stvarno ih poznam i znam da nisu rekli za lovu iz kurtoazije, eto imaju dovoljno (da da ima i toga ). Nekako mi se ipak cini da ce dobit lovu samo razmisljam da li u kuverti ili mastovitije u skrinjici kako predlazete...
    Hvala na idejama

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja bih im kupila nešto malo ali papreno skupo, što ima upotrebnu vrijednost - npr. u dućanu Modus http://www.modusdesignshop.hr/proizvodi

  26. #26
    kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,002

    Početno

    meni padaju na pamet: shaker za koktele, tiffany lampa, neki fini prekrivač za krevet (tipa zara home), kvalitetan čajnik, lijepi set za kavu ili čaj, dolce gusto aparat za capuccino...

  27. #27
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    panoramski let avionom (mislim da ima u Vž)

    ili tak nekaj u adrenalinskom parku - zip line,paintball sa kumovima, skok s padobranom.....)

    (ja sam za rođendan dobila let - paraglajding....najbolji rođendanski poklon ikada)

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    http://www.poklonime.hr/
    Ima maštovitih poklona.

  29. #29
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.poklonime.hr/
    Ima maštovitih poklona.
    koji pokloni

    možeš uzeti 3d rupu na podu ručno oslikanu ili ring for sex

  30. #30
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    znam da je ljudima najlaksi poklon slika ali meni je to najgori poklon. imam x slika razlicitih stilova, okvira, slikara, ni jedna na zidu jer mi se ne uklapa u uredjenje stana. a molilo smo ne slike...
    uffff....mi smo se vjencali prije 2 tjedna i sad gledam kud cu sa 4-5 slika...sto je najgore,neke su poklonjene od ljudi koji ce cesto navracat i ocekivat da nam to visi na zidu...a ima ih nama bas ruznih i koje nam nikako ne pasu na prostor....
    meni je to cak bezobzirno,ono, ti mi dirigiras cime da ja ukrasim stan.....a ja ni ne volim slike....grrrrrrrr

    leonisa,sto si ti napravila s njima?prosljedila dalje,preuokvirila....?

    dobila sam i skrinju sa eurima,sve kovanice po 1EUR....jest fora ali i komplikacija,jer banke za to uzimaju uz proviziju od 10%,cak i ako samo polazes novac na devizni racun....

    HM,ako si im bila doma i stvarno poznas njihov ukus pa da kupis nesto fora za kucu/stan a da im pase,super....
    sigurno znas cime se bave u slobodno vrijeme,koji su im hobby i interesi pa nesto na tu temu....
    dobila si super ideja i prijedloga!
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 26.10.2012. at 20:03

  31. #31

  32. #32

  33. #33
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    tečaj kuhanja za oboje

  34. #34
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    prije par dana sam bila na piru, nisam znala šta poikloniti
    Novce ne volim poklanjati nikad nikome osim ako su dio poklona...npr.

    jednim prijateljima smo poklonili škrinjicu s kovanicama, 10lp, 20lp,50lp
    unutra je bilo 1000,00kn sa željom da se škrinjica nikad ne isprazni i da ne pokleknu na onu "kuna uvik fali"

    a na pir prije neki dan sam odnijela ogromnu košaru s slasticama iz Dellicija
    Ženske koje rade u Dellicijama su fantastične, dala sam im cifru, svoje želje, moguće želje mladenaca (dosta dobro se poznajemo) i cure su mi posložile FANTASTIČAN POKLON!!!
    Mladenka je reagirala na način da je to bio jedini pokoln koji je otvorila i odma stavila u upotrebu, oboje su bili preoduševljeni
    U poklonu se našao prefini liker od višanja i čokolade te mnoštvo prefinih bombonjera i čokolada

  35. #35
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ako im ne treba lova, onda u njihovo ime daj donaciji nekoj udruzi, npr. Palcici, Djecjem selu...I lijepo upakiraj zahvalnicu uz npr. bocu vina. Mene bi to vise razveselilo nego npr. peti servis za jelo.

  36. #36
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Uplati iznos nekoj humanitarnoj udruzi i priloži uplatnicu kao dokaz da su napravili dobro djelo.

  37. #37
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Deaedi, pa sad nek neko kaže da ne mislimo isto nas dvije. (tipkala sam kad i ti)

  38. #38
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Deaedi, pa sad nek neko kaže da ne mislimo isto nas dvije. (tipkala sam kad i ti)
    No vidis, mozda ima nade za nas

  39. #39
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    mislim da se u bankama mogu kupiti zlatni i srebrne kovanice određene vrijednosti (lijepo se zapakira u kutijicu baršunastu). moja sestrična radi u banci, u rusiji i za svadbu nam je to poklonila. srebrni novčić iz 2009. (godina svadbe) koji vrijedi - nemam pojma koliko, ali svake godine sve više meni je to baš nekako fora bilo. totalno nešto neočekivano, svevremensko i fora
    ili zlatnu/srebrnu polugu, pa ugraviraš neku poruku na to
    ili dionice u nekoj fora firmi - nešto što vole (npr. kraš ako su slatkoljupci ili neku putničku kompaniju ako vole putovati i sl.)

    sretno!

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sad da se može dionice kopovati u ime treće osobe, mislim da ne.

    i kaj si složila

  41. #41
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Ako im ne treba lova, onda u njihovo ime daj donaciji nekoj udruzi, npr. Palcici, Djecjem selu...I lijepo upakiraj zahvalnicu uz npr. bocu vina. Mene bi to vise razveselilo nego npr. peti servis za jelo.
    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Uplati iznos nekoj humanitarnoj udruzi i priloži uplatnicu kao dokaz da su napravili dobro djelo.
    predivna ideja!

    ali i ona karikatura mi je fantastičan poklon; duhovit danas, divna uspomena za starije dane

  42. #42
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni je karikatura mladenaca odlična ideja, ovo što uključuje mnoštvo sitnog novca mi je bezveze.
    Eventualno neku prekrasnu kasicu, pa u nju novce.

    Ili kao što je več netko spomenuo neku skupu sitnicu, koja ima uporabnu vrijednost.
    (Npr. za papar i sol, ili tako nešto).

  43. #43
    Hepimam avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    52

    Početno

    Uplata nekoj idruzi u njihovo ime je bas odisevila mene i MM, no kako smo na kraju bili u totalnoj frci s vremenom dali smo im novac. Bas mi je zao jer je bilo super ideja al sam se prekasno sjetila... No kako se ionako svako malo neko zeni/udaje bar znam sto cemo slijedecem paru

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    samo ako oni ne budu strikno tražili lovu

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    2 kantice boje za platno, velika plahta za bračni krevet.

    Kad se bude plesalo, dogovorit s muzičarima. Mladenci se izuju, umoče stopala u boju i plešu. Pažljivo skupiti plahtu nakon nekoliko taktova, osušiti i pravilno za njih oprati (paziti na uputu za boju za tkaninu).

    Pripremiti im i materijal za čišćenje stopalića. Kasnije imaju originalnu plahtu s uspomenom na svoj svadbeni ples

  46. #46
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    makita baš lijepa ideja, ali ovisi što vole mladenci, ja bih završila u Vrapču nakon takvog plesa.

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    makita baš lijepa ideja, ali ovisi što vole mladenci, ja bih završila u Vrapču nakon takvog plesa.
    Vrapču!!!

    Nisam napomenula, naravno da ima parova kojima bi ovo bilo sjajno, ali i onih koji ne bi izuvali svoje sjajne salonke/cipele.

    A i darivatelj se treba imat volje pozabaviti sa bojom na vjenčanju i vodit računa da ne dobije neki dodatni efekt pa da

  48. #48
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    meni je to predivna ideja

    ili negdje kod ulaza polijepiti šeleshamere pa da ljudi dlanove ostavljaju i svatko na svoj da nešto napiše
    da ne troše džabe za čestitke

  49. #49
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi smo dobili genijalnu karikaturu kao vjencani poklon.

  50. #50
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    znam da je ljudima najlaksi poklon slika ali meni je to najgori poklon. imam x slika razlicitih stilova, okvira, slikara, ni jedna na zidu jer mi se ne uklapa u uredjenje stana. a molilo smo ne slike...
    Baš tako. Mi naše nakon desetak goidna još nismo uzeli iz svekrvina ormara jer nemamo gdje s njima.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •