Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 300

Tema: "Europsko" radno vrijeme - grrrr

  1. #1
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno "Europsko" radno vrijeme - grrrr

    Kakvo je vase radno vrijeme? Moje je po ugovoru klizno, u praksi kakti "Europsko" (9-17) a stvarno je 9-... gdje je ovih tri tockice gotovo nikad 17.
    Zasto pisem? Pa eto, pocela sam raditi, i pokazalo se da su moji neki interni strahovi da nece biti posla u firmi (pa cu dobiti otkaz) krivi - ne samo da ima posla za mene nego ga ima poprilicno. Vec sam upala u famozni "zrvanj", u tri tjedna sam uspjela 2x otici oko 17. Jos kad na to dodate vrijeme za put, pa cinjenicu da mi djeca idu u razlicite (udaljene) vrtice i svako kupi druga baka - pa nakon radnog dana jos idem prvo po mladjeg na cuvanju i tek onda doma - ispada da djecu ne vidim po danu u prosjeku 8-19 Da ne spominjem da jos cesto navecer idem "samo jos nesto" odraditi na komp za posao... uglavnom katastrofa.

    Sjecam se kao mala da je moja mama radila 7-15 (u stvari ona i sad tako radi), nakon posla bi bila doma u 15:30, nesto bi na brzinu pojeli i u 16h smo cesto vec bile vani isle na neki popodnevni izlet i sl. Kuda da ja idem s njima u 19h kad sam gladna, umorna i u stvari ih zelim cim prije baciti u krpe da se i ja naspavam, da ne spominjem da nesto trebam i skuhati jer smo svi gladni...

    Kako je vama? Jel vam isto ide na zivce to glupo radno vrijeme koje pojede cijeli dan? Bas me nervira, u stvari vec u 16h sam na poslu nervozna i zivcana sto sam tamo a kraj se ne nazire a djeca su s bakama i opet nista od "naseg" vremena... Ili sam samo neorganizirana pa ne znam iskoristiti period 6-8 i 19-21?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ili sam samo neorganizirana pa ne znam iskoristiti period 6-8 i 19-21?
    Nisi neorganizirana nego si umorna i iscrpljena.

    Moje radno vrijeme je nikakvo jer ne radim, prihodi = 0, doma sam 24 sata (doslovno jer skoro da ne izlazim iz stana) ali sam s djecom maksimalno. Jako bih htjela raditi ali ne znam kaj je gore, imati posao ali da cijeli dan nisi doma i razboliš se od umora, ili ne imati ga uopće ali kvalitetnije provoditi vrijeme s obitelji.

  3. #3
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Čekaj samo da iskopam 150 od mojih dosadašnjih 300 postova i kopiram sve ovo što si do sad napisala. S tim da ja imam jedno, i dok ga pokupim od bake koja ga kupi u vrtiću (isto radi do 15h) nekad dođem doma i oko 20h, a ljeti i u 21h (ostanemo u parku).

    Znala sam onda kuhati do 23 za sutradan, ali sam se prebacila na kuhanje vikendom i smrzavanjem za 5 dana. Ako to ne napravim jedemo pečeno, pohano i prženo iz Konzuma i Interspara, ili tijesto i konzervu tune.

    Poslije 21 bi još nešto i napravila (naravno da sam koma i nenaspavana, još sam imala i cicavca od 2 godine s noćnim nacicavanjem i česta bolovanja koja odrađujem navečer i vikendom).

    Ali ujutro 6-8 ne mogu ništa jer je mali stan, muž spava u kuhinji / boravku, mali u sobi odmah iza zida i čuje se svaki pomak loncem. A i prije 8 moramo izaći iz stana da stignemo u vrtić, na oba posla, tako da je ustajanje i spremanje od 7. Uh, baš si morala otvoriti ovu temu! Ja sam otvarala teme o tome kako na neplaćeno do treće godine (kad će mi mama u penziju)

    Idem sad na ovu o promjeni posla .
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 04.11.2012. at 08:56

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Nije to europsko radno vrijeme, više azijsko. Ti svakodnevno radiš prekovremeno, naravno da to apsolutno nije u redu.

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Da, to je prekovremeno - ali te potpuno razumijem. U mojoj firmi svi tako rade osim mene, ali se to odrazilo i na moj polozaj i na moju placu. Ali nemogu i ne zelim drugacije.

  6. #6
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ni ja nisam bas odusevljena. Malog skupimo u 6, u 8 ga vec presvlacim za spavanje. Tjesim se nekako da sam ta dva sata pokusirana iskljucivo na njega pa mu kao to vise znaci nego kad vikendom trckara oko nas dok mi radimo po kuci

    U Dalmaciji se ne radi tako, radi se do 15 ili do 16, plus ne gubis vrijeme u prometu, tako da mi se tamo uvijek cinilo kao da imam puno vise vremena.

    Sto se tice kuhanja to radim od 6-8, a pospremam kad malog legnem, ako ne moram radit nesto za posao. Ostajem duze ako je bas nuzno, radje radim kad on spava.

  7. #7
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Znala sam onda kuhati do 23 za sutradan, ali sam se prebacila na kuhanje vikendom i smrzavanjem za 5 dana. Ako to ne napravim jedemo pečeno, pohano i prženo iz Konzuma i Interspara, ili tijesto i konzervu tune.
    Jel ti to vidovito vidis moje tjedno kuhanje? Konzum, dostava (pizza) ili tjesto-tuna je valjda 9 od 10 tjednih vecera kod nas Smrzavati ne mogu, imam mali frizider (ali sam u postupku nabave veceg, izmedju ostalog da ponkad nesto i zamrznem za tjedni rucak)

  8. #8
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ma ti prekovremeni... u stvari puno vise od tih sat, sati-i-pol prekovremenih me ubija sto je onda tako uzasno uzasno kasno, plus gubitak vremena na put i kupljenje djeteta - stvarno je gotovo nemoguce doc doma prije 19. Da ne spominjem da skoro sve idem autom, da sam "osudjena" na nas bajni ZET ne bih valjda doma bila prije 20... Ujutro isto - budjenje njih najkasnije 7:30, dok ih spakiram, razvezem i odem ja na posao zna mi se desiti da kasnim 15-ak minuta jer je guzva i ino...

  9. #9
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku

    U Dalmaciji se ne radi tako, radi se do 15 ili do 16, plus ne gubis vrijeme u prometu, tako da mi se tamo uvijek cinilo kao da imam puno vise vremena.
    To opet zavisi di radis. Moja mater je radila do 1730 sok nije otisla u penziju. Ali ja stvarno radim do 15, a md do 16.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja radim jedan tjedan 7-14.30, drugi 13-20.Sad mi je to ok, a kad A, krene u školu (kod nas su svi u jednosmjenskoj nastavi ), bit će mi teško. Još mozgam što da onda napravim.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    ja radim 8-15, do vrtica mi je tri minute, vikend slobodan, ali takva mi je i placa. pokrijem vrtic za dvoje djece i racune...
    lani sam radila svaki vikend vise popodnenvnu smjenu nego jutarnju uz samo jedan slobodan dan, bolja je bila placa, ali bome radno vrijeme se nemoze platit. lokacija: dalmacija. ali nije svimo ovdje ovako, zavisi gdje radis. ja sam imala srece da sambila takvo radno vrijeme u privatnika, ali zato i nisam zadovoljna...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ja bolje da se ne javljam :D Radno vrijeme od 9.40-19.40 ili 9-19h. Tri dana u tjednu, rijetko cetiri, svaka druga subota radna...Pokusavam sve stic napraviti u ta 3-4 dana u tjednu kad ne radim. Nedjeljom se probudim prije ostalih, pa ispecem buhtle/kiflice/puzice, kavicu i svi skupa doruckujemo, pa setnja, djecji muzej ili predstava za djecu i uzivancija. One dane kad radim dodjem doma oko 19.30-20h, i tada sam stvarno preumorna za ista osim kupanja/citanja price/spavanja...i da, cesto radim rucak ujutro oko 7h...

  13. #13
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Kako to rjesavate s vrticima i skupljanjem djece ako ostajete iza 17? Imam dojam da sustav tu steka jako i da se ponasa kao da vecina radi do 15:00, a rekla bih da vecina radi do 17:30. Plus kad ide doma u 17:30 dobiva poglede stila "a vec ides?"

  14. #14
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ja imam srecu s radnim vremenom jer radim u prosvjeti, jedino sto dio tjedna radim popodne pa sam doma tek u 19:30...

    ali poznanica ima troje djece i radi ovako kao vi - stalno prekovremeno... i onda se dogovorila s muzem - ona ide ujutro u 5 na posao, on odvozi djecu u vrtic, ona odlazi tocno u 16 s posla i skuplja ih... tako je odradila sav posao a ima i vremena za klince... drugacije ne bi stigla nikako...
    eto ideje ako imate volje/mogucnosti

  15. #15
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Kako to rjesavate s vrticima i skupljanjem djece ako ostajete iza 17? Imam dojam da sustav tu steka jako i da se ponasa kao da vecina radi do 15:00, a rekla bih da vecina radi do 17:30. Plus kad ide doma u 17:30 dobiva poglede stila "a vec ides?"
    Uskakali su bake i djedovi, koji rade u drzavnoj sluzbi.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Baš mi je legla ova tema.Mislim da sada uvidom u tudje živote moći realnije suditi o svome
    Ja imam za većinu ludo radno vrijeme.Radim za jednu veliku firmu inventure i to noću tj. počinjemo cca između 17-19 h pa dok nismo gotovi a to je od 23 do 3 h u noći.Ovisi.3-4dana u tjednu.Danju imam papirologije,ne svaki dan-radim od doma.Ponekad to izgleda da u isto vrijeme radim za kompom,kuham ručak i s malim zadaću. Zapravo,moje radno vrijeme je u potpunosti klizno,od dana u tjednu kada radim do vremenena i dužine posla.Ponekad radim 25 h u jednom tjednu,ponekad 70 h.
    S jedne strane sam presretna jer moje dijete nije moralo u vrtić kada nije htjelo(istina,tada sam spavala 3-4h),s malim mogu svaki dan raditi zadaće,biti s njima na Bundeku kada su drugi na poslu...a s druge strane nedostatak mi je jer u tjednima kada radim 70 h zaboravim da sam prošli tjedan radila 25h,svako toliko moram na službeni put,nakon 3 h spavanja znam biti "poprilično" nervozna i nemam snage za pedagoške "mjere" i pristupe koje bi voljela,društveni život nam je poprilično zakinut jer dane kada sam doma navečer volim provoditi sa klincima.
    Puno toga ne mogu se sada sjetiti ali svako toliko pomislim da drugi s "normalnim" radnim vremenom imaju više vremena

  17. #17
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    trenutno kod kuće ,pa mi je radno vrijeme od 0-24 s klincima. A dok sam radila u firmi pon.-pet. od 8.30 - 13.30 i od 16-21.
    Sub. od 7- 14.30. na ovo rad. vrijeme se naravno dodaje pola sata prije i oko sat vermena nakon rad. vremena

  18. #18
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Radno vrijeme i blizina posla su jedine prednosti koje me drže na ovom poslu.
    Radno vrijeme je od 7 do 15, do prije par godina je bilo od 6.30 do 14.30. Odlazim na posao u 6.55, a vratim se u 15.05.
    Nedostatak je što su to stvarno jedine prednosti, plaća je maaaaaala.

  19. #19
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja nemam riječi kojima bih opisala iskreno suosjećanje pred ovakvim načinom života
    ne vidim smisla, ne vidim svrhe, i što je najgore ne radi se tu o ljudima karijeristima nekim, nego ljudi nemaju izbora
    prestrašno, prestrašno
    kako ne biti frustriran i nezadovoljan i umoran, pa to je tempo da poludiš
    eto došla sam se samo izluftati a nemam neki pametan savjet ni riječ utjehe
    i zato se ljutim kad mi se netko usudi tupiti kako je globalizacija donijela dobro, kako je super i napredan suvremeni svijet sa svim mogućnostima koje pruža čovjeku
    je, baš mu pruža, da postane oruđe i vidi vlastitu djecu 3 sata dnevno, ne stigne udahnuti pošteno..
    mam mi dođe ponekad da istinski razumijem RG iako nikad ne bih mogla slijediti njezin primjer, ne na takav način da se separiram potpuno ( i to samo zbog djece, ja bih komotno mogla daleko od svih i svega)
    Posljednje uređivanje od flopica : 04.11.2012. at 14:32

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Sjećam se davnih dana kad sam bila istinski zgrožena na hit dolly parton "working nine to five" (ono... rade od 9 do 17???? pa kad žive???? i još mogu o tom pjevat), a taj njen hit je biće pred dvadeset godina bio. Sad se s nježnošću sjećam tih vremena. Ili kako sam se čudila kad bi zaželili ugodan vikend. Ono ???? A što ne žive ostalim danima? Ja, de facto, baš i ne, to sam tako prihvatila, jer što drugo radit, batrgam se nekako kad ide radit smjenu 8-16, što je manji dio vremena, događa se i 10-18. A to što su brojne institucije posložene još na r. vrijeme 7-15, ja to gledam samo kao privremeni korak, dok i oni ne počnu pjevat "nine to five", znači.. ja njih vidim samo kao malo vremenski pomaknute, ali za 10 godina će i oni. Ako se globalno taj trend vrati na normalnije, i kod nas će se. Ne kažem da je ovo predivno... ali to je (moja) realnost.

    syllyme, moja poruka tebi je da se prestaneš mjerit mjerom ovog foruma, di ispada nekako da svi žive u nekom ommm zenu, i organiziraš se kao i slični koji imaju slično radno vrijeme. Nije idealno, ali preživi se. Osim toga, što drugo možeš? Ako nešto drugo viable možeš - onda go for it.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.11.2012. at 14:43

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Hoću reći - to ti samo tako ispada... uglavnom i pišu ljudi s manjom djecom, osim par maratonaca, myself included, pa se možda stvori kriva slika. Nisi jedina - to ti hoću reći - nikako nisi.

  22. #22
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Dižem se u 5, kuham ručak, dečki idu s nama do vrtića, u 7 sam na poslu do 3, trebala bih ostajati prekovremeno koliko posla imam ali nit nam se plaća niti mi se to da tako da mi je na poslu gužvovito, bez sekunde odmora ali onda iza 3 imam više vremena za djecu

  23. #23
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Nije problem nine to five ako je to stvarno nine to five a ne nine to seven - osam sati je osam sati, bili oni od 8 ili od devet.
    Ja sam u ex firmi imala klizno do devet ujutro i često sam namjerno radila od 9 do 5 jer sam mogla duže ujutro odspavati, pa samim time ići i navečer kasnije na spavanje.

  24. #24
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Ja vidim više problema u radnom vremenu 9-17 h . Prije svega, rad vrtića do 17 h i kako to ukomponirati u takvo radno vrijeme. Dvosmjenska nastava u školi, bilo bi puno jednostavnije da djeca barem u nižim razredma idu ujutro u školu, od 9 h, napišu zadaću, kada dođu kući su slobodni. Znam da je jednim dijelom to omogućeno produženim boravkom, ali je kod nas i dalje dvosmjenska nastava, tako da bi moje dijete, kada ide poslije podne u školu, bilo u školi do 17.30 ili 18.15. U normalnom svijetu bi svi mi ručali na poslu, djeca bi ručala pristojan objed u školi ili vrtiću, znači nebi bilo nesretnog nakuhavanja i nabavki hrane u večernjim satima. To je jedna obaveza manje, znači ušteda od barem sat vremena dnevno.

  25. #25
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Pa mozes jesti na poslu, ali ja ne zelim. Mi nosimo od kuce, jer me malo tjesi to da barem jedemo zdravo, a i postao mi se gust ranije ustajati i bit malo nasamo.

    Sto se tice vrtica, vec sam na drugoj temi pisala kako je moje dijete svaki dan zadnje na dezurstvu, a kupimo ga oko 17 i 30, 17 i 45, tako ili smo mi koji radimo od 9-17 u manjini ili svi imaju bake koje ne rade.

  26. #26
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Radno vrijeme devet sati (imam slobodno sat vremena za rucak, ali to smatram radnim vremenom jer mi ne treba, a ne mogu mijenjati za raniji odlazak ili kasniji dolazak), rijetki prekovremeni, prvenstveno zato sto ne zelim tj. dodatni prihodi mi nisu dovoljna motivacija. Po dijete ce u vrtic netko drugi jer se ovdje sve zatvara prerano, vrtici ne rade svaki radni dan, itd.

  27. #27
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ja radim od 7 do 15h (moji u uredu počinju i završavaju pola sata kasnije). kad sam u gužvi dođem na posao oko pola šest ujutro (to je mnogima suludo) ili radim subotom (to mi je omiljeno). živa ili mrtva odlazim doma u 15h ( a ako treba vratim se navečer).
    prije krize znala sam raditi svaki vikend, popodne , praznici su mi bili obavezno radni. sad mi je puno lakše, ali kako djeca rastu požalim za danima kad sam mogla zaraditi još par tisuća mjesečno.
    obzirom da smo promjenili nekoliko jaslica i vrtića doživila sam svašta, i baš se čudim kako u 15.30 u bilo kojoj od grupa već pola djece je otišlo doma. muž radi klizno tako da on odvede elu oko 7.15-7.30 i ona je među prvima, isto tako i filip u školi. to mi je vječna misterija, mi smo super naštimali radno vrijeme, a opet nismo među najuspješnijima.

  28. #28
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    ja radim od 7 do 15h (moji u uredu počinju i završavaju pola sata kasnije). kad sam u gužvi dođem na posao oko pola šest ujutro (to je mnogima suludo) ili radim subotom (to mi je omiljeno). živa ili mrtva odlazim doma u 15h ( a ako treba vratim se navečer).
    prije krize znala sam raditi svaki vikend, popodne , praznici su mi bili obavezno radni. sad mi je puno lakše, ali kako djeca rastu požalim za danima kad sam mogla zaraditi još par tisuća mjesečno.
    obzirom da smo promjenili nekoliko jaslica i vrtića doživila sam svašta, i baš se čudim kako u 15.30 u bilo kojoj od grupa već pola djece je otišlo doma. muž radi klizno tako da on odvede elu oko 7.15-7.30 i ona je među prvima, isto tako i filip u školi. to mi je vječna misterija, mi smo super naštimali radno vrijeme, a opet nismo među najuspješnijima.
    Pa, pol nacije ne radi, pol nacije ima bake u penziji, a oni ostali bake i didovi koji su nezaposleni... ajde, bar nešto dobro u tome svemu :/

  29. #29
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    čini mi se da su u zadnje vrijeme posao i život zamijenili mjesto
    najviše i najbolje sate u danu provodimo na poslu
    a kad smo više slomljeni i nikakvi, onda imamo par sati dnevno za živjeti, uključujući provođenje vremena s djecom i mužem i ostalima
    to je totalno, ali totalno nakaradno

    posao bi trebao biti nešto što radimo da bismo zaradili nešto novaca za život, da bismo u ostalo vrijeme mogli živjeti. ali ispada da skoro pa i ne postoji 'ostalo vrijeme'
    ma koma, naopako i gotovo

    mislim, nismo mi krivi, krivo je društvo koje je tako postavljeno, ne samo hrvatsko, nego moderno društvo općenito. i bojim se da ne postoji naćin da se to promijeni.

  30. #30
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ja radim jedan tjedan 7-14.30, drugi 13-20.
    Moje staro radno vrijeme..sad znam di radis

  31. #31
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja radim u smjenama.
    Ujutro od 7:30-15:30
    Popodne od 13:00-20:00, taj tjedna mi je i subota radna do 13:00

    Živim blizu posla pa ne gubim puno vremena na putovanje, još idem i biciklom pa sam stvarno brza. Čak i ako moram do dućana.
    Cure kupim nekad ja nekad muž. Janko ide sam i u školu i doma. Nekad odemo skupa po cure pa prošetamo ako je lijepo.
    Nekad ode on po njih a ja doma pripremiti ručak dok oni dođu. Najčešće do 17 već jedemo. Ovaj tjedna i nije tako strašan.

    Kad radim popodne, vodim cure kasnije u vrtić, ali ih opet ne mogu dovesti prekasno. Vidim ih tek navečer
    Ali taj tjedan ne moraju prerano na spavanje jer se ranije ne dižu pa imamo još cca sat vremena za druženje. Ma užas.
    A ovo radno vrijeme mi je komaaaa, ovo od 9-17.


    Meni bi najbolje bilo da radim od 7-15. Mislim, kome ne bi.

  32. #32
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Htjela sam još samo napisato da sam najtužnija što sam onda najčešće ili umorna ili nervozna ili...i onda umjesto da uživamo skupa, uvijek neka žurba, neki stres, mora se ovo, mora se ono...Grozno! Pa se često pitam kako to mojoj djeci prolazi djetinjstvo sa živčanom materom i često se nađem u razmišljanju kako nešto moram promjeniti jer ne želim da tak odrastaju, da im djetinjstvo prođe u mojoj nervozi, a samo zato da bi imali kaj jesti i da nas ne izbace iz stana. I budem baš nesretna zbog toga.

  33. #33
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja radim u instituciji u kojoj postoji sluzbeno radno vrijeme, ali zapravo nema radnog vremena za dio zaposlenika, a dio mora odraditi 8 sati. ja spadam u ove koji moraju odraditi 8 sati. moji u labosu zanju da sam od 7.30-15.30, mada sam cesto i ranije na poslu. no ponekad kad treba ostajem i dulje, srecom nije cesto,pa je zapravo meni gust, a ponekad dolazim i puno ranije.
    MM vodi klince u skolu/vrtic do 8.00 (prije su isli kasnije, ali sad je BC prvasic pa ipak moradoci u skolu u 8.00), ja ih kupim oko 16.15-16.30 doma smo za 5 min. s obzirom da radim u ZGB, a zivim u okolnom selu i dosta putujem zadovoljna sam vremenom koje provodim s klincima doma.

  34. #34
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Htjela sam još samo napisato da sam najtužnija što sam onda najčešće ili umorna ili nervozna ili...i onda umjesto da uživamo skupa, uvijek neka žurba, neki stres, mora se ovo, mora se ono...Grozno! Pa se često pitam kako to mojoj djeci prolazi djetinjstvo sa živčanom materom i često se nađem u razmišljanju kako nešto moram promjeniti jer ne želim da tak odrastaju, da im djetinjstvo prođe u mojoj nervozi, a samo zato da bi imali kaj jesti i da nas ne izbace iz stana. I budem baš nesretna zbog toga.
    Ovo i mene muči, i budem zavidna mojoj majci, svekrvi i općenito svima koji imaju neke dobre bake, koje su ponijele dio tereta. Tko nije bio sam s djecom i poslom, ne zna što je muka... Ja sam dosta dugo bila doma doma, i jako sam sretna da jesam, ja sam se jednostavno slomila, i donijela tu drastičnu odluku, i kolikogod je bilo teško (nije bilo idealno, sin je bio krhkog zdravlja, i sve se pretvorilo u beskonačne dane doma, ali opet - da sam radila u toj situaciji, ne bi bilo bolje...)... a sad moram raditi, krenula sam u svoj posao, i iako radim bazično od doma, i iako sam na samom početku, moram reći da mi treba nadljudska snaga da budem ona mama koja želim biti svojoj djeci. I ne uspijeva, osim ponekad... no tješim se da sam mlada (hehe) i da stignem ojačati na svim frontovima.

    Toliko mi treba pozitiva, da se hvatam za svaku dobru želju koja je ovdje napisana kao ozebli sunca...

  35. #35
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I ja sam mlada, ali djeca rastu i nitko nam neće vratiti propušteno vrijeme, potepene sate na krive stvari i sve ostalo što gubimo ili krivo radimo.
    Malo vremena za učenje (učenje o djeci i odgoju), malo vremena za greške koje ne možemo ispraviti jednom kad ih napravimo..sve bi trebalo biti savršeno, a to je nemoguće.

    Onda sa svakim novim djetetom znam bolje, ali mi je krivo što te neke stvari nisam znala s prvim odmah. Nadam se da neće zamjeriti jednog dana...da se neću lupati po glavi je li moglo bolje...A da sam doma s njima sve bi bilo drugačije, a opet nemoguće.
    Posljednje uređivanje od ana.m : 04.11.2012. at 22:14

  36. #36
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Ja sam jednostavno ostala šokirana kad su nam promijenili radno vrijeme na "europsko" samo zato što to valjda svi rade pa moramo i mi.
    Čini mi se da smo počeli valjda sad stvarno nazadovati kao društvo-smisao života je da ga provedem na poslu. fuj!

  37. #37
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    jedan tjedan - 06-14
    drugi tjedan - 13 - 21
    pa dva tjedna dvokratno - 06-08 i 15 - 21
    pa ispočetka....

    ovo dvokratno me ubi i što se tiče prijevoza ( do posla imam nekih 6km, a nemam uvijek auto, jedino u prvoj smjeni ), autobusne linije mi ne odgovaraju, pa idem pješke, išla sam i biciklom, ali sam imala nekih problema s očima pa izbjegavam propuh.... prednost su vikendi i državni blagdani i praznici......tako je, kako je. Mališu čuva sveki s kojom živimo, tako da nemam problema s razvoženjem....bar nešto
    Posljednje uređivanje od crnka84 : 04.11.2012. at 22:57

  38. #38
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Iskreno, meni je već problem i moje radno vrijeme od 8-16h jer s kraja na drugi kraj grada nemogu nikako u najvećoj gužvi stići brže od 45 min. A vrtić radi do 17 h! Nemamo nikoga tko bi "podizao" cure iz vrtića, samo ja, jer mm nije u RH. I tako...

  39. #39
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    E ,ovo sam upravo ja htjela napisati,u svemu tome meni je jako veliki problem vrtić i njegovo radno vrijeme.
    Naš vrtić radi samo do 15 sati. naravno subote ne. Što je s onima koji rade dvokratno i drugu smjenu???
    Ako ju dam u dalji vrtić 7 km.(preskup mi je ,ode mi više od pola plaće),i naravno ni on neradi subotom ,znači moram si dodatno nekog platiti. A isto tako i oni koji moraju na posao nedjeljom i to još nikako plaćeni.
    niti mi je da sjedim kod kuće i budem bez primanja,niti da radim i da sam oko poz.nule i pri tom djecu vidim samo kad ih stavljam na spavanje.
    Većini zaposlenih ovdje se život sastoji samo od posla ,posla i opet posla, a jako malo od obitelji. Od tud i toliko nezadovoljstvo,frustracije,depresije,nervoza....

  40. #40
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    Većini zaposlenih ovdje se život sastoji samo od posla ,posla i opet posla, a jako malo od obitelji. Od tud i toliko nezadovoljstvo,frustracije,depresije,nervoza....
    Grozno, muž i ja se skoro i ne vidimo jer on radi samo noćne smjene, od vrtića sam morala odustat jer s ovakvim smjenama djete bih vidjela svaki 4. tjedan. Ali što da ga nisam imala kome ostaviti, jedini vrtić koji radi drugu smjenu je na drugom kraju, a i on radi do 20 i 30, a ja do 21.

  41. #41
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    O tome i pričam ,ja konkretno nemam kud s djecom. Starija ide u školu poslijepodne i svaki dan je ostavim oko pola sata do sat nakon škole da se privikava da bude sama,da si uzme jesti i ugrije.... a naravno posao tražim.Mlađu nemam kome ostaviti. A stvarno nam gori što se tiče financija (krediti,popravak auta...)
    Kada sam radila probudim kćer,dam joj doručak i nju odvedem na čuvanje ,a ja na posao.Kasnije kupim ju i idemo kući,ja kuham ručak,a ona na spavanje.Budim ju opet ja na posao ,a ona na čuvanje i navečer u pola 10 sam kod kuće. onda večera i naravno ide na spavanje.

  42. #42
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    čini mi se da su u zadnje vrijeme posao i život zamijenili mjesto
    najviše i najbolje sate u danu provodimo na poslu
    a kad smo više slomljeni i nikakvi, onda imamo par sati dnevno za živjeti, uključujući provođenje vremena s djecom i mužem i ostalima
    to je totalno, ali totalno nakaradno

    posao bi trebao biti nešto što radimo da bismo zaradili nešto novaca za život, da bismo u ostalo vrijeme mogli živjeti. ali ispada da skoro pa i ne postoji 'ostalo vrijeme'
    ma koma, naopako i gotovo

    mislim, nismo mi krivi, krivo je društvo koje je tako postavljeno, ne samo hrvatsko, nego moderno društvo općenito. i bojim se da ne postoji naćin da se to promijeni.
    Zbog ovog nikad ne bi mogla raditi nesto sti ne volim. Ne smatram da je posao odvojen od zivota, da tamo ides samo radi novca. Posao mi zadovoljava neke moje interese, ispunjava me na drugi nacin nego obitelj. Ali ja sam valjda imala srece da sam uvijek radila ono sto volim.

    Sto se tice prekovremenih netko je napisao da ide ujutro. Tako i ja. Dodjem na posao u 5-6 i u miru obavim sto imam. Produktivnost mi je veca nego iza 17.

    Ili pokupim malog pa radim kad on zaspi, ne zelim zrtvovati ta dva sata dnevno koje imamo.

  43. #43
    Vala3 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno

    Ni meni se ne sviđa to radno vrijeme od 9 do 17 pogotovo jer sam oduvijek bila jutarnji tip i poslije podne a pogotovo kasno poslije podne efikasnost mi je bila 0. Ali kako sam se sad zaposlila u trgovini gdje ću raditi i popodne i blagdane i svakdane slobodan vikend mi se čini kao san snova. Kako god teško bilo, rutina od pon do pet i 2 slobodna dana su ipak bolja od svakakvih kombinacija koje zapadaju kad se radi svaki dan od 6.30 do 21.00. ajajajaj, jao kad nemaš posla i jao kad ga imaš
    Uglavnom potpisujem Rivendell, dok sam radila uredski posao uvijek sam radije dolazila 2 sata ranije nego ostajala duže, ali naravno to ne možeš u svakoj firmi.

  44. #44
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Moje radno vrijeme je ok, izađem iz kuće oko 8, vratim se u 16. Kad radim popodne bude 12-21.

    Ali je zaheb što imam voziti 100km do posla i isto toliko nazad

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    ja sam na porodiljnom... trenutno
    al vec vidim frku kad krenem raditi. malo malo moram ostati dulje, muz najcesce mora
    a u vrticu smo vec dulje-oni roditelji-jer jedino moje dijete ostaje do iza 16, svi idu kuci oko 15...

    sumnjam da cemo imati kuhano svaki dan, opeglano ne
    baka nemam u blizini
    vec mi je muka od same pomisli

  46. #46
    Vala3 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno

    e ja ionako ne peglam, a kuhati će baka hvala bogu i plus mi je da mi je posao 5 km od kuće, eto to je stvarno spas. ali stvarno je žalosno što mame ne mogu raditi pola radnog vremena jer ih nakon posla čeka još hrpetina posla

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    ...sumnjam da cemo imati kuhano svaki dan, opeglano ne
    baka nemam u blizini
    vec mi je muka od same pomisli
    Ja sam trenutno sama s djecom, MM je u inozemstvu.

    Kuhano moramo imati svaki dan (juhu uvijek imam u zamrzivaču, za ćušpajz mi treba pola sata, zdinstam malo više mesa pa podijelim za nekoliko obroka...), ne peglam, kućanski poslovi su na nužnom mininumu. I ne zamaram se s time. Djeci mi je fakat svejedno ima li ili nema prašine.

  48. #48
    Vala3 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno

    istinu zboriš MartinaP, ko što kaže poslovica, dobre majke imaju prljave podove i tople pećnice, tako da ako već treba birati između kuhanja i spremanja, uvijek odabirem kuhanje

  49. #49
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni je ipak važno da kuhano imamo svaki dan, mislim, na čemu bi živjeli. Ok, djeca jedu u školi (ni to neće od iduće godine) i u vrtiću.
    Rijetko se zalomi da prođe dan a da ne jedemo kuhano.

    I peglam...Znam da je to mnogima nepotrebno i nebitno, ja još uvijek nisam došla u to stanje svjesti, ali sam konačno razvila sistem peglanja na brzaka i od nedavno ne dozvoljavam sama sebi hrpe do neba. (nakon jeden situacije gdje je veša bilo u 10. mjesecu od ljeta....

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Nama vrtic radi od 7-16, djeca smiju ostati maximalno 8h u vrticu, Jan je obicno u vrticu od 8.45-15h. Kad radim pokupi ga MM, ali samo jer jos uvijek studira, nemam pojma kako ce biti kad se zaposli uskoro, onda cemo morat dobro razmislit sto cemo i kako cemo...I da, roditelji i jedni i drugi su nam udaljeni 180 km pa uskacu samo kad je prijeko potrebno, a to je do sada bilo jednom...
    Posljednje uređivanje od annie84 : 05.11.2012. at 09:13

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •