Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 300

Tema: "Europsko" radno vrijeme - grrrr

  1. #251

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo danas, nedjelja, Počela sam kuhati u 12.06 a završila u 12.57. I već tipkam prije nego zovnem obitelj da sjedne za stol, A skuhala sam: juhu od teleće koljenice sa povrćem( svako povrće treba oguliti, oprati), gljive na saft (očistiti i porezati), skuhala špagete (za u gljive), mladi grah skuhala i napravila na salatu sa lukom, u juhu ukuhala pašticu, sfrigala dva hamburgera jer neće svi koljenicu (neću ja ) i još njoki (knedli) sa šljivama, bili su zaleđeni, ali trebalo je skuhati ih i stavit na pečene mrvice. I to je to. Niti sat posla.
    ja sam znala da nisam brza, a sad znam i da sam spora

    Iako sam i ja danas u 15 minuta stavila ručak na stol , a prije toga odradila sat i pol planinarenja

  2. #252
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    To mi je ostala navika od godina na poslu. Uvijek sam dolazila oko sat prije muža i s vrata pregaču preko robe, cipele skidanje samo ako žuljaju, pranje ruku i juriš. Tako da budem slobodna kad dođu na vrata iz posla, vrtića, produženog...
    I uđe ti u krv. Brzina. Ali i izležavanje kad možeš. I kavica danas uz more, je sivo, ali je i lijepo.
    Meni je muž radio puno dulje, i uvijek sam morala obavljati sve, uz malu djecu, pa još stalno doma i često bolesnu. I isto mi je ušlo u krv - prekidanje sto puta, strah hoću li uopće uspjeti nešto staljigati ili će mi ostati pol kuhinje u rasulu, a ja kao zombi...

  3. #253
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, susilica Miele, osnovni model sa funkcijom ravnjanja od 8 min.Da sam znala da to tako dobro funkcionira, uzela bi tada bolji model bas sa pravim programom peglanja- to ciljam za iducu susilicu.
    Zbilja me vrijeme gazi.
    Sve što znam o sušilicama je: one postoje! Moram u izviđanje!
    Hvala ti.

  4. #254
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Zbilja me vrijeme gazi.
    Sve što znam o sušilicama je: one postoje! Moram u izviđanje!
    Hvala ti.
    I mene ovo zanima! Koliko dobro speglaju, ili - što speglaju, a što moraš ručno? I koliko to čudo košta, po prilici?

  5. #255
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    prvo sam krčkala bolonjez više od sata
    ).
    ccc

    bolonjez ispod 4 sata krčkanja ne priznajem

  6. #256
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja bi zabranila onima koji skuhaju ručak za 1 sat da to objavljuju na forumu i nabijaju komplekse nama ostalima
    Krivo, krivo.... Trebaš pitati što i kako kuhaju oni koji završe ručak za 1 sat...

    Američka poznata autorica kuharica Peg Bracken svojedobno je izjavila ovo:


    Kuhajte brzo, da biste više vremena proveli s djetetom prije nego ono odraste.
    Ja se toga držim rukama i nogama. I zato sam se silno čudila kad je apricot napisala koliko dugo kuha bolonjez. Nije da nije fino, nego brate mili, nemam ja u životu toliko vremena (osim ako je u pitanju multitasking) da pol dana potrošim na kuhanje.

    A sad ozbiljno: jučer za ručak bilo je slijedeće:
    - juha od krumpira
    - bolonjez od puretine (tome definitivno ne treba tak dugo ko junetini, a i zdravije je)
    - tjestenina po želji (ako odabereš gotove njoke, to je najbrže gotovo, ali mi obično odaberemo špagete)
    - krastavci svježi na salatu (alternativa je bila miješana salata iz zimnice, ali to čuvam za radni dan kad imam još manje vremena)

    Desert (napravila večer ranije za maksimalno 20 min) je bio kolač od keksa i pudinga s domaćim džemom od višanja.

    U čemu je trik brzine? Krumpir za krumpirovu juhu ne sjeckam nego ribam, isto tako ribam mrkvu za bolonjez, celer i peršin imam izrezan na kockice u ledu. Za luk i češnjak isto koristim oštar ribež, kao i za krastavce, zelje i druge stvari.

    Treba si organizirati kuhinju tako da je pri ruci ono što se često koristi.

    Eh, da... U petak mi je krepala suđerica (majstor će doći ovaj tjedan, ne znam točno koji dan) pa je trebalo i suđe riješiti na ruke, ali išlo je brzo. Budući da sam ja kuhala, mm je glumio suđericu, a dečke smo upregnuli za pospremanje.

    * * *
    Ekspres lonac je spas za skraćivanje vremena kuhanja. Da se razumijemo, ima hrane koja ne može biti gotova u pol sata i gdje lonac ne pomaže (sarma, pečenje i slično) ali to redovito ostavljam za posebne prigode. Spasila sam se otkad odojka i puricu nosim u obližnju pekaru. To su mi trikovi za preživljavanje.

  7. #257
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ovo što beti3 piše me fakat kopka, ti zbilja moraš imati najmanje četiri raspoloživa ringa jelda? Jer i ja sam brza, ali s dva ringa (plinska, rijetko uključim druga dva na struju:štedljiva), mogu ja biti brza koliko hoću, ali treba vremena da se hrana skuha.

  8. #258
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, to ima većina novih sušilica, Miele, naravno, ali i druge. Ja sam smanjila peglanje za više od pola od kad imam sušilicu.
    X

    Zapravo peglam samo još NEKE muževe košulje (one od samta sasvim se dobro opeglaju u sušilici na najkraćem programu) i NEKE stolnake. Ostalo pegla sušilica + pazim kako prostirem.

  9. #259
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo što beti3 piše me fakat kopka, ti zbilja moraš imati najmanje četiri raspoloživa ringa jelda? Jer i ja sam brza, ali s dva ringa (plinska, rijetko uključim druga dva na struju:štedljiva), mogu ja biti brza koliko hoću, ali treba vremena da se hrana skuha.
    ovo je jako bitno.
    i ne samo broj, nego i veličina štednjaka.
    to mi je najveća greška kod kupovine kuhinje. kupila sam štednjak s 4 ringa, sva 4 na plin, ali dimenzije su takve da ti ne stane više od dvije veće padele. jednostavno, ne stane. prvom prilikom ću kupiti štednjak sa 6 ringova. da mogu stati 4 normalne padele istovremeno.
    prvom prilikom, moš misliti što ću mijenjati relativno novi štednjak

    inače, najbrži ručak je naš jučerašnji. kad te mama pozove u nedjelju na škartocete s njokima

  10. #260
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo što beti3 piše me fakat kopka, ti zbilja moraš imati najmanje četiri raspoloživa ringa jelda? Jer i ja sam brza, ali s dva ringa (plinska, rijetko uključim druga dva na struju:štedljiva), mogu ja biti brza koliko hoću, ali treba vremena da se hrana skuha.
    pa nije sveo djednom za štednjakom, mislim sad ste i vi zapele pa sve to što je nabrojala osim juhe se skuha za 10-15 minuta.
    ja si recimo pomognem kuhalom, ukuham vodu u kuhalu i onda frknem u lonac maltene kipuču vodu pa unutra tijesto i treba ti 8 minuta za špagete
    A što se tiče bolonjeza i drugih jela od 4 sata, meni to nije nikakav problem(mislim kada sam doma), stavim kuhat na lagano i onda dalje po kući ili s klincima(znam i u vrt otići), nije da visim nad štednjakom 4 sata.

  11. #261
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ima još trikova za štednju vremena - usisavač s vodenim filterom (čak i najjeftiniji je bolji od najskupljeg suhog) spasio me mrdanja s vrećicama. Treba samo gledati da ga se lako sastavlja.

    Mikrovalna pećnica (za podgrijavanje, ne kuhamo u njoj) je isto kućanski aparat koji štedi vrijeme.

    Multipraktik mi je komplicirano sastavljati, pa ga koristim sezonski, ali zato štapni mikser (nabavljen za dječje kašice, ali nikada za to nije korišten - koristim ga za krem juhe, špinat, pire i slično) je nezamjenjiv.

    Umjesto baterijskog usisavača (onog koji služi umjesto metle) imam onu pravokutnu krpu na metli - dušu dalo za brzinsko brisanje parketa i pločica.

    PVC stolarija spasila mi je glavu glede pranja prozora - sad mi za taj posao treba maksimalno 45 minuta za cijeli stan (dva velika prozora s balkonskim vratima, jedan veliki prozor bez vrata, jedan manji prozor).

    Guma za čišćenje tuš kabine mi je isto dobra, ali to sam tek nedavno nabavila pa često zaboravim posegnuti za njom.

    I najbitnije (što bih rado naučila svoju djecu) - vraćati stvari na mjesta tako da sami sebi ne radimo nered i da se ne gubi dragocjeno vrijeme na pospremanje. To je lakše ako čovjek nema previše stvari i ako zapravo nemamo višak stambenog prostora.

    Eto, to je teorija. Kod nas u praksi dosta toga dobro funkcionira, ali još sam sklona hrčkarenju (skupljanju nepotrebnih stvari, naročito knjiga, cd-a i dvd-a, a ne mogu se riješiti ni starih dječjih igračaka). Isto, volim imati cvijeće na balkonima, pa si napravim s tim nepotreban posao. Zadnjih godina sam se disciplinirala - izbacila pelargonije i drugo cvijeće koje odbacuje lišće i latice, pa radi smeće na balkonima. Kaktusi i sukulenti su puno bolji - nezahtjevni po pitanju održavanja, a čak i cvatu (dva božićnjaka i aloja upravo sada).

    Djeca svoje krevete spremaju dnevno tako da naprave "sarmu" tj. zarolaju nadložak, plahtu, jastuk i složen poplun, pa to frknu u kutiju ispod kreveta. Navečer je postupak obrnut - samo se razmota.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.11.2012. at 08:49

  12. #262
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    pa nije sveo djednom za štednjakom, mislim sad ste i vi zapele pa sve to što je nabrojala osim juhe se skuha za 10-15 minuta.
    ja si recimo pomognem kuhalom, ukuham vodu u kuhalu i onda frknem u lonac maltene kipuču vodu pa unutra tijesto i treba ti 8 minuta za špagete
    A što se tiče bolonjeza i drugih jela od 4 sata, meni to nije nikakav problem(mislim kada sam doma), stavim kuhat na lagano i onda dalje po kući ili s klincima(znam i u vrt otići), nije da visim nad štednjakom 4 sata.
    Da, meni je isto lakše kuhati neki saft ili juhu, nego npr. nešto pohati, jer dok poham moram maltene visit nad štednjakom.
    A za beti3 (sori beti što smo se tebe dopovezali, ali daj ti razjasni misteriju koliko raspoloživih ringova imaš), ipak se radi o sedam, kako da kažem, komponenti, ipak treba vremena npr. dok se gljive spirjaju, grah skuha itd.

  13. #263

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Meni kuhanje ručka NE Smije oduzeti više od sat vremena, jer jednostavno nemam više a želim ujutro s djecom i prošetati, i popiti kavu i otići na igralište da se iskaču.

    Povrće se trudim kuhati što manje, da ostane više vitamina i enzima u njemu, pa to ide relativno brzo, i ne kuham nikad neka komplicirana jela(max 1-2 puta mjesečno). Ionako nam je 80% hrane koju pravimo povrće na lešo ili u umaku pa sa nečim.

    Kolače, deserte i sl. n pravim nikad jer izbjegavam djeci davati slatko (ponekad palačinke ili štrudla od jabuka).

    I ne lickam nešto po kući, samo osnovno i pazim da si pojednostavim i da većinu toga obavljam u hodu i na kraju svega opet mi fali vremena i žao mi je kad mi prođe dan a ne stignem se poigrati s djecom. I mogu misliti kako je mamama i tatama koji rade puno radno vrijeme, pa još i ova luda, kvazievropska, od 9 pa do navečer.

  14. #264
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    kupite radije indukcijske ploce, to je brze i od plina.

  15. #265
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Peterlin ajde ako imaš volje daj koju ideju za mikrovalku i jela koja se u njoj mogu spravljati - imam je ali nikako da krenem nešto konkretno je koristiti jer sam kući i nemam potrebe za velikom uštedom vremena, međutim od proljeća će mi E. dolaziti iz škole i biti dio vremena sama pa želim je "obučiti" da si nešto jednostavno pripremi ili dovrši dok mi ne dođemo s posla.
    zapravo svi koji imate tips$tricks dobrodošli ste

  16. #266
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin ajde ako imaš volje daj koju ideju za mikrovalku i jela koja se u njoj mogu spravljati - imam je ali nikako da krenem nešto konkretno je koristiti jer sam kući i nemam potrebe za velikom uštedom vremena, međutim od proljeća će mi E. dolaziti iz škole i biti dio vremena sama pa želim je "obučiti" da si nešto jednostavno pripremi ili dovrši dok mi ne dođemo s posla.
    zapravo svi koji imate tips$tricks dobrodošli ste
    Kod mene se ništ ne kuha u mikrovalki. Ona služi samo za podgrijavanje hrane jer djeca dolaze doma debelo prije nas. Isto je zapravo stajala bez neke veće koristi (osim grijanja mlijeka i kakaa) godinama, sve dok djeca nisu završila s boravkom. Tada se pokazalo koliko zapravo znači...

    Kad su se tek počeli služiti mikrovalnom pećnicom, uvježbavali smo ih jednostavne stvari - šalica mlijeka grije se toliko i toliko vremena na toj snazi. Ako su dvije istovremeno, onda duplo. Faširani šnicl grije se toliko i toliko... Sad već znaju otprilike (griju kraće, pa po potrebi vrate na još malo) ali dugo vremena su tražili jasne upute koliko dugo i na koji način treba grijati.

    Ručak smo im ostavljali već serviran u tanjurima (staklenim, koji smiju u mikrovalku) i to obično "sve u jednom loncu" npr. pašta fažol s mesom, da nema puno tanjura. Pokriveno je poklopcem koji se makne. (To ima cijenu - mikrovalka bude zašpricana, ali ne želim riskirati da im se nekaj razleti pa ju radije češće čistim). Kad dijete dođe doma, opere ruke (teoretski) i samo gurne tanjur u mikrovalku na 1 ili 2 minute, izvadi i dobar tek! Sami su zaduženi za rezanje kruha (pa ga često i ne pojedu) i sklanjanje suđa sa stola.

    Ljeti ne ostavljam hranu na stolu nego u frižideru, ali ista stvar...djeca izvade, ubace u mikrovalnu i pojedu.

    Ponekad znam odvojiti u više posuda - juha u dubokoj šalici, šnicl i krumpir u tanjuru, salata posebno, ali nije mi to baš sretno rješenje. Ekipa mi je lijena pa bolje prolazi ono što se grije samo u jednoj turi. Vole moji dečki rezati povrće za salatu i slično, ali ne bi im palo na pamet dok su sami - nema teorije...

    Od jela koja sami spravljaju nema ništa zdravo: kuhanje hrenovki i kranjskih kobasica, instant pire (s vrućom vodom iz bojlera) ali dobro je da su u stanju i to... Tek ove godine počela sam s obukom korištenja plina (kuhali puding prošli vikend). Ide polako... Jedan je kuhao puding, drugi je mutio šlag za onaj kolač s keksima koji obožavaju. Snašli su se bome dobro, pa sam sigurna da bi im sad već trebalo delegirati i više.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.11.2012. at 11:34

  17. #267
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    hvala draga, a što se tiče tvojih momaka sigurna sam da će uz takvu učiteljicu savladati više nego dovoljno!

  18. #268
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    u mirkovalnoj se lijepo moze skuhati, puding, riza, tjestenina. ja to radim redovito, cime imam jedan lonac manje na spaheru, na kojem je guzva.

  19. #269
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    uf, ja koja nemam inače tih problema sa teorijama o zdravoj hrani imam tu neku averziju prema mikrovalnoj i nikako je se ne mogu riješiti.
    i onda moj j, sad kad više nije u cjelodnevnom, dođe iz škole oko jedan, i čeka nas do 4 i pol s ručkom. pojede marendu u školi, kad dođe doma još nešto stavi u usta i jede s nama. da ima popodne školu, morala bih tu averziju svakako izbaciti iz glave, al ovako ajd, nekako se snalazimo.

  20. #270
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Bilo bi dobro da izbaciš, mirkovalna je super stvar za podgrijavanje. Ne samo da se djeca onda ne trebaju petljati sa šparetom, nego se u mikrovalnoj odlično podgrijava hrana koja se inače teško podgrije, npr. pohano ili pečeno meso, rižoti itd.

  21. #271
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    cvijeta nemas razloga, vjeruj mi.

  22. #272
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene se ništ ne kuha u mikrovalki. Ona služi samo za podgrijavanje hrane jer djeca dolaze doma debelo prije nas. Isto je zapravo stajala bez neke veće koristi (osim grijanja mlijeka i kakaa) godinama, sve dok djeca nisu završila s boravkom. Tada se pokazalo koliko zapravo znači...

    Kad su se tek počeli služiti mikrovalnom pećnicom, uvježbavali smo ih jednostavne stvari - šalica mlijeka grije se toliko i toliko vremena na toj snazi. Ako su dvije istovremeno, onda duplo. Faširani šnicl grije se toliko i toliko... Sad već znaju otprilike (griju kraće, pa po potrebi vrate na još malo) ali dugo vremena su tražili jasne upute koliko dugo i na koji način treba grijati.

    Ručak smo im ostavljali već serviran u tanjurima (staklenim, koji smiju u mikrovalku) i to obično "sve u jednom loncu" npr. pašta fažol s mesom, da nema puno tanjura. Pokriveno je poklopcem koji se makne. (To ima cijenu - mikrovalka bude zašpricana, ali ne želim riskirati da im se nekaj razleti pa ju radije češće čistim). Kad dijete dođe doma, opere ruke (teoretski) i samo gurne tanjur u mikrovalku na 1 ili 2 minute, izvadi i dobar tek! Sami su zaduženi za rezanje kruha (pa ga često i ne pojedu) i sklanjanje suđa sa stola.

    Ljeti ne ostavljam hranu na stolu nego u frižideru, ali ista stvar...djeca izvade, ubace u mikrovalnu i pojedu.

    Ponekad znam odvojiti u više posuda - juha u dubokoj šalici, šnicl i krumpir u tanjuru, salata posebno, ali nije mi to baš sretno rješenje. Ekipa mi je lijena pa bolje prolazi ono što se grije samo u jednoj turi. Vole moji dečki rezati povrće za salatu i slično, ali ne bi im palo na pamet dok su sami - nema teorije...

    Od jela koja sami spravljaju nema ništa zdravo: kuhanje hrenovki i kranjskih kobasica, instant pire (s vrućom vodom iz bojlera) ali dobro je da su u stanju i to... Tek ove godine počela sam s obukom korištenja plina (kuhali puding prošli vikend). Ide polako... Jedan je kuhao puding, drugi je mutio šlag za onaj kolač s keksima koji obožavaju. Snašli su se bome dobro, pa sam sigurna da bi im sad već trebalo delegirati i više.

    Mikrovalna rules!
    Moji klinci već više od godinu i pol ponekad ostaju sami doma, pa i po nekoliko dana, i tada im obavezno ujutro serviram ručak u tanjure i juhicu u velike šalice, pa u frižider. U vrijeme ručka ih nazovem sa posla, zaprijetim da ugase telku i podsjetim da si podgriju ručak. Da nema mikrovalne, bili bi gladni do navečer.

  23. #273

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    I ja se isto kao Cvijeta ne mogu nikako na tu mikrovalku odlučiti. No nije uvijek sama pa još plivamo bez nje.
    Kad mora sama podgrije si na indukcijskom kolu ili kad je popodne u školi ako ima predsat mora ručati već u 11:30 pa joj ujutro skuham.

  24. #274
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    A zašto se bojite plina? Moj mali s 4,5 g upali bez problema. Kćer (3 god) još treba pomoć.

  25. #275
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    ja se bojim da ga ne zaboravi ugasit ili da ostavi lonac na neugašenom plameniku, doduše bojim se i za sebe da će to napraviti .
    Ja imam neki sistem za da skuham, upalim rernu dobro ju zagrijem i onda jelo unutra gurnem i to čist fajn funkcionira, drži satima toplinu.
    Ima dosta posuđa koje drže toplinu, tuperwer i sl. ali nisam isprobala.

  26. #276
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    ja se bojim da ga ne zaboravi ugasit ili da ostavi lonac na neugašenom plameniku, doduše bojim se i za sebe da će to napraviti .
    .
    I ja se bojim plina iz istih razloga. Djeca se normalno služe plinom dok je doma netko od odraslih, ali nerado ih puštam da to rade samostalno. Kad dorastu, znat će. Još nisu pokazali volju (zapravo jesu, prije jedno 2 tjedna) pa vidim da će uskoro krenuti u tom smjeru. Taman mi se čini da su dovoljno odrasli za to.

  27. #277
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Vezano za r. vrijeme 9-17 i nakuhavanje navečer za idućih par dana uputa za mame - nemojte kao malo sjest ispred TV-a... meni se dogodio ZZZ i zadimljeni stan i karbonizirano jelo (probudila me noćna mora u kojoj sam sanjala rat, toliko je dima bilo). Bolje leć' tipa 22 i buđenje u 4-5 ujutro... ili nikako ne sjedat ispred TV-a dok se nešto krčka.

  28. #278
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano za r. vrijeme 9-17 i nakuhavanje navečer za idućih par dana uputa za mame - nemojte kao malo sjest ispred TV-a... meni se dogodio ZZZ i zadimljeni stan i karbonizirano jelo (probudila me noćna mora u kojoj sam sanjala rat, toliko je dima bilo). Bolje leć' tipa 22 i buđenje u 4-5 ujutro... ili nikako ne sjedat ispred TV-a dok se nešto krčka.
    Ja sam to riješila tajmerom na peći - zvoni tako da bi i mrtvoga probudio... Nerijetko mi probudi klince (bome i muža) ali navikli su. Alternativa im je da se za ručak snalaze sami, he he he...

    Teže mi je bilo dok su klinci bili mali - jednom sam spalila šljive za pekmez... uffff.... Zato volim kuhati na brzinu, koliko mi traje koncentracija (ne predugo).

  29. #279
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Da, fakat treba to tako napraviti i disciplinirano se pridržavati - ja sam imala običaj navit mobitel, ali ga šutnem, bolje je kad je nešto iz druge prostorije. Taj prvi san mi je koma, ne sjećam se uopće što pričam (tipa muž mi kaže da sam rekla da maloj moram dat neku terapiju, a ja ???). Dim i odvratan miris zagoretine se doslovno mjesecima zadržavao u stanu, .

    Zato... ono... peglanje... ma nema šanse, kad ima dana, pogotovo kad mi je muž na putu, kad su dani "survivor". Peglanje je meni podsjetnik na neke mirnije prošle dane. Jednostavno me to prestalo bit briga, nije da izgleda isto speglano i nespeglano, ja to ne tvrdim (pogotovo jer nemam sušilicu nego ovu 2-in-1 i uopće se ne trudim više osim da namjestim kako-tako nakon 10 sati što je oprana roba bila u mašini na onom kućnom montažnom "štriku").
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.11.2012. at 14:31

  30. #280
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku

    Zato... ono... peglanje... ma nema šanse, kad ima dana, pogotovo kad mi je muž na putu, kad su dani "survivor". Peglanje je meni podsjetnik na neke mirnije prošle dane. Jednostavno me to prestalo bit briga, nije da izgleda isto speglano i nespeglano, ja to ne tvrdim (pogotovo jer nemam sušilicu nego ovu 2-in-1 i uopće se ne trudim više osim da namjestim kako-tako nakon 10 sati što je oprana roba bila u mašini na onom kućnom montažnom "štriku").
    I ja imam 2-in-1 jer nemam mjesta za samostojeću sušilicu. Podijelim veš na 2 hrpe (gužva ako je više iako piše da pere 6 kg a suši 5 kg). Ne smije biti pretrpana, pa je dobro. Čak i najkraći program sušenja taman je dovoljan da fino ispegla pidžame, ručnike, gaće (uključivši dezinfekciju), dječju odjeću koje ima mooore, moju odjeću i sve drugo. Čak mi je taj program sušenja (najkraći) alternativa omekšivaču - smanjila sam korištenje omekšivača na minimum (samo zavjese i još neke stvari za koje mi se čini da je nužno).

  31. #281
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Evo da napišem par riječi. Nemam klasični štednjak. Na radnoj ploči su posebno staklokeramička ploča sa dva plina i druga sa dvije struje. Nije ova marka, ali tako izgleda:
    http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/...KO-HDCC32200X/
    http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/...RENJE-GC340AC/

    Tako da je između dovoljno prostora da mogu raditi sve odjednom. Imam i električni roštilj kraj toga.
    Koristim i plin i struju, jer više vrijedi moje vrijeme nego kW. A na struju stavim ekspres lonac i zepter, pa oni kuhaju i nakon što se struja isključi.

    U stvari, ja sam lijena i zato kad nešto već moram raditi, onda napravim što brže, da poslije mogu uživati u igranju, čitanju, šetnji... Bit je u organiziranosti i praksi. Kad točno znate koliko za što treba vremena i kojim redom treba kuhati da bi bilo toplo kad se servira, onda to ide brže.

    A Peterlin je dala izvrsne savjete. Gotovo sve i ja tako, osim što nikako ne volim mikrovalnu. Uglavnom služi za kokice i grijanje mlijeka.

  32. #282
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    I ja imam 2-in-1 jer nemam mjesta za samostojeću sušilicu. Podijelim veš na 2 hrpe (gužva ako je više iako piše da pere 6 kg a suši 5 kg). Ne smije biti pretrpana, pa je dobro. Čak i najkraći program sušenja taman je dovoljan da fino ispegla pidžame, ručnike, gaće (uključivši dezinfekciju), dječju odjeću koje ima mooore, moju odjeću i sve drugo. Čak mi je taj program sušenja (najkraći) alternativa omekšivaču - smanjila sam korištenje omekšivača na minimum (samo zavjese i još neke stvari za koje mi se čini da je nužno).

    E, thx, ja imam ovu usku 2-in-1 candi, možda budem vrtila svoje i muževljeve majice, malu dok je vrtićarka furam neispeglanu (malo rukama pokušam pri slaganju "popeglat"), a od pidžama, ručnika, posteljine sam odavno odustala - tu me peglanje "ne zanima" dovoljno da bi pokretala mašinu, dovoljno mi je dobro i neispeglano. Omaškivač nikad nisam koristila, strah me nekih alergija, ja sam svojedobno dobila savjet ne omekšivač za neke moje kožne probleme... a kod nas se doma nije koristio, tako da nemam običaj (biće to taj neki đir nekorištenja ko i s vegetom, nemam pjoma).

    Mikrovalka mi je za podgrijavanje savršena - ja je isključivo za to koristim, i dosta je koristim (jer dosta podgrijavamo ne isključivo tekuća jela).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.11.2012. at 14:44

  33. #283
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Voljela bih vidjeti ovo snimljeno, mislim tu 51 minutu...i zanima me koliko to plamenika ili električnih "kolutova" imaš jer u priči vidim 7 lonaca na vatri (ajde, nisu baš svi istovremeno, juha je vjerojatno iz ekspres lonca, ali opet je moraš procijediti pa u novi lonac staviti kuhat pasticu).
    Ja stvarno jesam brza, ali ovo mi je malo - prebrzo .
    Da, šest lonaca i jedna sura (tava). Jedan je ekspres, za juhu. Inače ja u ekspresu kuham i sarme i paprike i T-bone i svašta. Nešto duže držim pod poklopcem, a nešto kraće. Imam dva lonca i jedan poklopac pa kombiniram. Skraćuje vrijeme i čuva okus jela, bar po mome iskustvu.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 26.11.2012. at 14:48

  34. #284
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    T-bone i svašta.
    kolko njemu treba da se dobro skuha?
    zakaj ja kuham ujutro:
    1. radi toga jer onda većinom ne moram mislit na klince koji se vrzaju oko mene, osim ako se klinac baš probudi, pa moram još prilegnut s njime
    2. dosta stvari koje kuham za ručak iskoristim odma i za doručak, jer teško je nahraniti gladne alergičarea i dojeću mamu
    3. ručak večinom mora bit oko 12, osim ako klinac nema ranije školu, onda treba bit gotov i ranije, pa odma ujutro s jednim udarcem dve muhe
    4. da se mogu igrati s klincima ( bar dok sam doma još) i /ili ići u park, a ne ko svaka dobra mama bit doma i kuhat, i da ne moram trčat doma u 11 da istu klopu napravim
    5. da ponekad mogu ić i do grada znajući da je doma sve pripremljeno ( a klinac si tak i tak zna sve uzet sam za jest, kad hoće)
    6. kad smislim još koji razlog slobodno se javim

  35. #285
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja sam danas saznala o promjeni radnog vremena 10-18 h, dakle u komi sam cijeli dan, nemam puno do posla ali vrijeme je koma.
    Plača je malo bolja nego do sada ali toliko sam u komi pa cijeli dan me neće biti doma!

  36. #286
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam danas saznala o promjeni radnog vremena 10-18 h, dakle u komi sam cijeli dan, nemam puno do posla ali vrijeme je koma.
    Plača je malo bolja nego do sada ali toliko sam u komi pa cijeli dan me neće biti doma!
    Zagrljaj! Svaki dan tako ili smjene? Mi imamo takve smjene, to je cijeli dan...

  37. #287
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kolko njemu treba da se dobro skuha?
    Išla sam mjeriti koliko treba za T-bone vremena.
    Stavim ulje u express lonac i kad se ugrije spustim meso da se lijepo izvana preprži oko tri minute sa svake strane. Da posmeđi, a ne izgori. Onda stavim unutra korijenasto povrće na velike komade, cijeli krumpir, cijelu mrkvu, celer oko četvrtinu korijena. Povrće po guštu. Ulijem vode da prekrije meso, posolim i zatvorim lonac.
    Gotovo je 15 minuta nakon što počne zviždati.
    A meni fino...0 krvna grupa, prethistorijski lovac u meni mora ponekad pojesti pravo meso. S naglaskom na ponekad.

  38. #288
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Zagrljaj! Svaki dan tako ili smjene? Mi imamo takve smjene, to je cijeli dan...
    svaki dan do daljnjega, koma!

  39. #289
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam danas saznala o promjeni radnog vremena 10-18 h, dakle u komi sam cijeli dan, nemam puno do posla ali vrijeme je koma.
    Plača je malo bolja nego do sada ali toliko sam u komi pa cijeli dan me neće biti doma!
    Grozno, ja sam tako radila prije nego sam ostala trudna svaki drugi dan nekad od 10 do 18, a nekad od 10:30 do 18:30, to je užasno radno vrijeme, ovo ujutro ti ne znači puno, a doslovce te nema cijeli dan doma, pogotovo zima, strašno.

    Kada sam se vratila na posao nakon prodiljnog i duljeg izbivanja, zamolila sam premještaj, jer jednostavno ne mogu tako raditi s malim djetetom, a još k tome mi muž radi popodne, sva sreća pa su uspjela.

    Razumijem te u potpunosti.

  40. #290
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Išla sam mjeriti koliko treba za T-bone vremena.
    Stavim ulje u express lonac i kad se ugrije spustim meso da se lijepo izvana preprži oko tri minute sa svake strane. Da posmeđi, a ne izgori. Onda stavim unutra korijenasto povrće na velike komade, cijeli krumpir, cijelu mrkvu, celer oko četvrtinu korijena. Povrće po guštu. Ulijem vode da prekrije meso, posolim i zatvorim lonac.
    Gotovo je 15 minuta nakon što počne zviždati.
    A meni fino...0 krvna grupa, prethistorijski lovac u meni mora ponekad pojesti pravo meso. S naglaskom na ponekad.
    još uvijek nisam skužila kad satviš bon, ali otom potom

  41. #291
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    došla sam samo prijaviti izgoreni ručak.
    jučer sam otišla na posao i ostavila upaljen šparet.

  42. #292
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Ja mislim da nema te organizacije, brzine i sposobnosti koja će riješiti da se sa prekovremenim radom može normalno živjeti. Ali nažalost često nemamo puno izbora. Meni radno vrijeme od 9 do 17 nije drago. A kad se ono rastegne pa tih 17 nikad ne bude 17, to je ubojstvo. I u tom slučaju ne treba razrađivati strategiju brzog ručka, nego promjene posla.

  43. #293
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    došla sam samo prijaviti izgoreni ručak.
    jučer sam otišla na posao i ostavila upaljen šparet.

    Dok je samo izgoren ručak, nije strašno. Samo da nije i okolo štednjaka.

    jelena.O, T-bone je odpočetka unutra u loncu, čim se ulje zagrije.

  44. #294
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa Vidi poruku
    A kad se ono rastegne pa tih 17 nikad ne bude 17, to je ubojstvo. I u tom slučaju ne treba razrađivati strategiju brzog ručka, nego promjene posla.
    Ovo je tako točno i tako teško provedivo.

  45. #295
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    meni je 8 god. radno vrijeme bilo od 11 do 7 a subotom od 9 do 5.i bilo je podnošljivo dok sam bila singl,nemaš brige oko ničeg,mama je tu...jest da nisam vozila,do posla mi 10km a jedini bus mi došel u grad sat vremena prije posla.a navečer sam doma došla posle 8.ljeti sam biciklirala..
    nakon udaje mi je malo postalo naporno,prije posla sam letela po kuhinji da složim ručka i pospremim za sobom(djelim kuhinju s šogi).navečer sam dugo bila budna da "imam nešto od dana",napravim si po kući. veš je dolazil na red vikendom..ako sam opče stigla na red(dve famil. na jednu mašinu).
    a samo nas je dvoje.neznam kak bi s klincom i tim rad. vremenom.

  46. #296
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Dok je samo izgoren ručak, nije strašno. Samo da nije i okolo štednjaka.
    Samo zato jer se štednjak sam ugasi nakon nekog vremena, ovisno o jačini na kojoj sam ga ostavila

  47. #297
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja sam dala otkaz....otkad sam se vratila sa porodiljnog radim min od 8-17h,nerijetko i do 18h...a kao van sezone smo...ide samo prema goremu i uz malo dijete i muza kojeg nema po 6mj u godini to nemogu podnijeti....direktorica na moje da joj trenutno mogu dat "samo 8h dnevno" kaze:this is not vacation camp....
    srecom,u situaciji sam da si mogu priustit otkaz i prije nego sam nasla drugi poso,kolege mi nisu te srece a rado bi mojim stopama...
    moja zamjena ce bit osoba bez obitelji i obaveza (bez maternice po mogucnosti),dakle po njenim rijecima netko tko joj nece gledat na sat i rec da u 4 mora ic skupit nekog u vrtic/skolu...ne do Bog poc na bolovanje radi djeteta....

  48. #298
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    skulirana potpuno te razumijem i želim ti sreću da uspiješ pronaći nešto prihvatljivije
    ja sam uvjerenja da takvo r.v. nije humano i da je okrenuto protiv čovjeka
    jer provoditi cijeli dan na poslu i ne imati vrijeme za išta drugo meni osobno graniči s ludilom
    što ne znači da možda i ja sutra neću biti tako prisiljena provoditi dane

    uopće ne težim ni eu radnom vremenu ni životu u kojem je sve ono važno meni osobno potisnuto u drugi plan,

    dođe ti imati djecu kao nešto usput, što obavljaš ako ti i kad ostane vremena od posla
    ne razumijem, ne razumijem, čemu to vodi?

  49. #299
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Uh skulirana, kako tužno... ili ne znam koju bih drugu riječ rekla, hug . Dobro je u svemu da imaš tu mogućnost dati otkaz.

    Zbilja ne kužim kako "kapitalizam" (da ne govorim naša država, naši poslodavci) misli da bi društvo trebalo preživjeti, ali previše filozofiram u ovo rano jutro .

    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa Vidi poruku
    I u tom slučaju ne treba razrađivati strategiju brzog ručka, nego promjene posla.
    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je tako točno i tako teško provedivo.
    Ja bi dodala da je teško, ne samo zato što je teško naći (drugi) posao, što si "sretan da uopće radiš" i sl., nego ne postoji taj potreban switch u glavi (barem kod mene) da si sposoban razmišljati da ti može biti drugačije, pogotovo nakon više od 10 godina u "17h i dalje po potrebi" sistemu. Ja se uvijek "pravdam" - a kao da bi mi drugdje bilo drugačije. Možda si i strukom ograničen na branše gdje često nema radnog vremena... Moja frendica radi u revizorskoj kući - tko zna taj posao zna da se u sezoni (nekoliko mjeseci godišnje) radi i po 15 sati na dan, doslovce je na poslu od jutra do ponoći. Naravno, van sezone radi samo 9-10 sati na dan. Sad je rodila, i priča mi da već neko vrijeme razmišlja o promjeni posla, ali gdje da ide raditi kad se "svugdje tako radi" . To je taj problem u glavi da si nakon nekog vremena ne možeš ni zamisliti drugačije...

  50. #300

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    radno vrijeme mm ovaj tjedan:
    pon ujutro za Ljubljanu odrzati predavanje, uskocio u avion za Varsavu gdje čami 3 dana na seminarima, u cetvrtak navece natrag pa u firmu prirediti posao za petak, dosao kuci u 17-u 18 natrag... i jos ga nema kod kuce
    grrrrrrrr i firma

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •