Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Kako se rodila Pia

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno Kako se rodila Pia

    Evo da i ja konačno podijelim svije iskustvo rađanja s vama, ali bih se prije svega htjela zahvaliti svim rodama koje su mi bile moralna podrška tokom trudnoće jer su mi uljepšale dane iščekivanja.
    Sve je počelo na dan termina ( 16.03.2004. ) sa lažnim trudovima oko 5 ujutro. S obzirom da mi je to bila prva trudnoća mislila sam da su pravi trudovi i nazvala ja Andriju ( muža ) i krenuli mi u Petrovu. Obavila ja tamo pregled i poslali me doma jer trudovi su prestali i bila sam samo prst otvorena. Čim sam sjela u auto trudovi su opet počeli. I tako su trudovi trajali cijeli dan, ali nisu bili nešto pretjerano bolni. Onda sam odjednom dobila volju za šetnjom po šumi i pokušala nagovoriti Andriju, ali on nije htio niti čuti jer se bojao da ću se tamo poroditi. Jedva sam ga uspjela nagovoriti da odemo na šetnju po naselju. Sve je to bilo u cilju bržeg otvaranja, a i lakše mi je bilo hodati dok su me trudovi prašili. Oko 21 h dolazimo umorni sa šetnje i večeramo. Sad su trudovi već jači, ali još uvijek podnošljivi. Andrija je ubrzo zaspao kao beba, a ja ostala brojiti razmake između trudova. Umor je postajao sve veći, ali nisam mogla spavati jer su trudovi bili svakih 10 minuta. Negdje oko 2 i 30 pokušala sam ublažiti bolove toplim tušem, ali čini mi se da su postali još jači jer nisam mogla niti čarape navući na noge. U tom trenutku odlučujem da je vrijeme za polazak. Što smo bili bliže bolnici to sam ja bila nervoznija, ali nisam htjela pokazati Andriji.
    Na pregledu rezultati slijedeći: otvorena 3 cm i trudovi svakih 7 min, znači ostajem. Ajme meni pa ja ću zbilja uskoro roditi!!!!!!! :? :? :?
    Sad slijedi priprema ( kojeg li užasa ). Sestra me obrijala mada sam imala osjećaj da mi čupa dlake i tu i tamo otkine koji komad kože s onako osjetljivog dijela tijela. A klistir? - od njega još imam noćne more - nikako da se ispraznim. :?
    Oko 5 i 30 idem u rađaonu. Polegli me tamo na krevet i prikopčali ctg. Trudovi su nešto jači, ali dobro ih podnosim. Sada sam otvorena 5 cm i buše mi vodenjak, priključuju infuziju i dobivam nešto protiv bolova. Nakon toga, konačno , dolazi Andrija. Ja sva sretna što je on pored mene i uopće nemam osjećaj da ću roditi. Trudovi su postali manje bolni, vjerojatno od injekcije protiv bolova i ja se super osjećam. Andrija i ja pričamo, zezamo se i baš smo opušteni. :D :D :D
    No injekcije protiv bolova ne traju dugo, a i trudovi su sve češći i naravno sve jači. Doktor me pregledao i ustanovio da sam otvorena samo 6 cm i da sam kandidat za epiduralnu. Ja sva sretna što ću dobiti opet nešto protiv bolova. I tako trud po trud, ali ništa od epiduralne. Prošlo tako i sat vremena, a mene praši pritisak na debelo crijevo i nagon za tiskanjem, a svi mi govore da moram disati i samo disati i nikako ne tiskati. Ja ih uvjeravam da je to jače od mene i da ne mogu kontrolirati taj nagon. Konačno dolazi doktor i provjerava koliko sam otvorena. 9 cm!!! Jupi! A nisu mi vjerovali da osjećam da će beba uskoro van ( uključujući i Andriju ). Dr. mi je dopustio da tiskam u dva truda, a onda mi je rekao da prodišem još 2-3 truda i da za 10 - 15 minuta dolaze i onda će me poroditi. Andriji su se zasuzile oči jer je mu je napokon došlo do glave da će za par minuta naša bebica biti s nama. Ja sam se duboko skoncentrirala na tih 15 minuta jer nisam htjela čekati niti minutu dulje i kako se mitko mije pojavio za tih 15 minuta, počela sam malo glasnije govoriti da ću se poroditi sama ako treba jer beba ide van. Za sekundu su svi bili kod mene. :wink: :D :D :D Bol koja je stvarno bila jaka u trenucima izgona nije bila usporediva sa snagom koju sam imala. Tjerala sam samu sebe da tišćem još jače i jače i u samo 2-3 truda naša Pia je izašla van. :D :D :D
    Zaplakala je snažno, a ja nisam mogla vjerovati da to plače moje dijete. Dijete koje sam 9 mjeseci nosila i koje sam tako nestrpljivo iščekivala konačno je bilo u mojem naručju i gledalo me s tim krupnim očima. Andrija je poljubio Piu, a zatim mene i otišao, a ja sam ostala u euforiji i ništa mi više nije bilo važno. Mogli su raditi iz mene što su htjeli, ja sam samo razmišljala o tome kako ću za par dana biti doma sa svojim mužem i našom prekrasnom kčerkicom.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Hajde, sve je dobro proslo. :D
    Svidja mi se ime Pia.


    18.3.2004- Edita :D

  3. #3
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Jako lijepa priča!! :D

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Rasplakala sam se i u jednom trenutku dobila nagon za tiskanje, mozes misliti kako sam prozivljavala zajedno s tobom!!!

    Neka ste vi nama sada zajedno i sretni. Ime je prekrasno!!!

  5. #5
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    super priča i prekrasno ime. Ian bi se zvao Pia da je bio curica :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •