Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 149

Tema: homoseksualci i posvajanje

  1. #51
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a padobranke?!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja sam centar,gdje je desnica?

  3. #53
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    ali kad se sjetim koje će to dijete prolaziti traume, i biti predmetom "upiranja prsta" jer ga odgajaju "pe*eri", kako će mu se djeca rugati u školi (jer htjeli- ne htjeli, djeca su okrutna što se toga tiče)
    makni pe*ere i imaš rečenicu koja se pojavljivala u topicima o MPO-bebama, biskupskoj konferenciji i inim divotama. i svi smo se složili da je to žalosno i sramotno. a sad je odjednom valjan argument.

  4. #54
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    naša djeca se neće rugati ako ih mi ne naučimo da se rugaju.
    na nama je odgovornost!

  5. #55
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    aries24 i daddycool u potpunosti se slažem s vama.

  6. #56
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa
    idealna obitelj jest mama, tata i djeca
    ali to je upravo to, idealna obitelj

    mnoge obitelji su malo manje idealne, ali zbog toga nisu ništa manje vrijedne

    dozvoljavanje posvajanja jednoj osobi, a to je kod nas dozvoljeno koliko znam, nija ništa bolje niti lošije od posvajanja od homoseksualnog para. štoviše, kako zakon, koji ne priznaje homoseksualne zajednice, može znati da li je osoba koja kao samostalan roditelj podnosi zahtjev za posvajanjem, nije ujedno i homoseksualac.

    a vi koji spominjete traume i teret i ostale truć trać fore, pomislite kolika je trauma i teret odrastanje u domu BEZ iti jednog roditelja.

    bolje roditelji homoseksualci koji će voljeti i brinuti se o djetetu, nego neki biološki roditelji o kojima čitamo po crnim kronikama.

    Inače nisam pobornik citiranja i potpisivanja tuđih postova, ali ovo je ono što mislim, ali ne bi znala tako lijepo napisati.

    Iako mislim da su rasprave bespotrebne, jer da se zakonski i odobri teško da bi se realiziralo i jedno takvo posvojenje. Puno je manje djece nego parova zainteresiraih za posvojenje, i uvijek će prednost imati hetreroseksualno parovi.
    Ali ako bi bilo "viška" djece, puno je bolje za njih da rastu u obitelji, neka to bude i homoseksualna, nego u domu,.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ja sam za - da ne ponavljam sad sve argumente daddycoola i ostalih...

    iako, činjenica je da je naše duštvo stravično konzervativno; pa ljudi se zgražavaju ako netko ima dijete a nije u braku, a di neće na ovak nešto... i grozno mi je kad čujem komentare tipa: "da vidim 2 frajera kak se žnjaraju razbio bi ih"
    ne kužim od kud tolika mržnja :?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A otkud vama svima ideja da netko tko ne misli da je posvajanje djece ok, automatski mrzi homoseksualce i svrstava ih u nekakve skupine ljudi drugog reda i slicno?

  9. #59
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno Re: homoseksualci i posvajanje

    Citiraj Bomballurina prvotno napisa
    Danas je to nekako top tema, pa me zanima što vi mislite o tome?
    Ja, u načelu, nemam ništa protiv. Ne smatram to bolešću i ne vidim na koji bi to način loše utjecalo na dijete. Uostalom, što znamo o tome koliko npr. ima roditelja koji su homoseksualci (ne javno deklarirani), a ujedno imaju i sjajno odgojeno dijete. Ne mislim da bi dijete odgojeno u homoseksualnoj vezi bilo izloženo ikakvom lošem utjecaju, naravno ako ga ne posvoje psihopate, nema razloga da to dijete postane homoseksualac. Ono što smatram problemom jest neshvaćenost društva, i to bi, po mom mišljenju bila jedina patnja djeteta. Ali, društvo treba promjene i revolucije, zar ne?
    Citirala sam prvi post na ovom topiku, Bomballurin post, koja "nema nista protiv" i ne vidi u tome nista lose ali je ipak ovu temu stavila pod KAMO S OVIM umjesto na POSVAJANJE DJETETA jer ni sama ne zna kamo bi s tim

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Nije istina da nisam znala kamo s topicom, istina je da nisam nimalo razmišljala o tome.
    Oajme Maria71, pa ja sam samo skrolala i prepisivala nickove, ne ljutiš se, jel? To je bilo, nako...radi primjera....

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    A otkud vama svima ideja da netko tko ne misli da je posvajanje djece ok, automatski mrzi homoseksualce i svrstava ih u nekakve skupine ljudi drugog reda i slicno?
    pa čekaj; ako misliš da nije ok da netko posvoji dijete, znaci da smatraš da s njim nešto nije u redu, jel tak? ne mora znaciti da ga mrziš, ali si ga svrstala u određenu skupinu....

  12. #62
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    u nekom mom zamišljenom idealnom svijetu homo parovi bi u svojim pravima bili potpuno izjednačeni s hetero parovi, ali u ovom ...joj, ne znam.
    pa ipak, kada bi susjedi mislili da dijete živi s majkom i njezinom sestrom ili pak ocem i njegovim bratom sve bi bilo ok...čudno smo mi društvo :/

  13. #63
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    jasno da je- u skupinu homoseksualne orijentiranosti, jednako kako se ja smatram pripadnikom skupine heteroseksualne orijentiranosti.
    ali ne u skupinu drugog, osmog ili četrdesetiprvog reda.
    vjerujem da ovdje nitko ne smatra da je netko niži od drugog (ne mislim, naravno, na centimetre i ostale dužne jedinice).

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ako neka skupina nema ista prava kao i neka druga, onda baš i nisu u istom redu....

  15. #65
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    činjenica je da nezbrinuta djeca već nose "pečat" (oni su iz doma, njih su roditelji napustili,...) tako da mi taj argument da bi bili obilježeni i nije nešto
    ako već moraju biti obilježeni, onda barem neka imaju zaleđe, nekoga tko im može pružiti više ljubavi od odgajateljice u domu i sigurnu budućnost, a ne da s 18 moraju na ulicu!!
    društvu ne treba puno da bi nekoga etiketiralo
    dovoljno je da u školi nemaš najnoviji mob, markiranu robu i štatijaznam

    i da, to društvo smo mi, mijenjajmo ga počevši od sebe

  16. #66
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ako je izgovor ruganje u školi... bez veze!
    djeca uvijek nađu nešto zbog čega će se rugati, bio to veliki nos, klempave uši, debela mama ili gay tata. svejedno!
    važan je medij kojemu će to prenijeti.
    opet mi.
    ako me nije briga što ivica iz treće klupe ima velika stopala... zašto bi me bilo briga zove li svoje staratelje mamom i tatom ili mujom i stjepanom?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Anki, kod posvajanja djece postoje odredjena pravila koja odredjuju ljude koji su podobni za posvajanje djece. Ne znaci da su svi drugi ludjaci, svrstani u odredjene skupine, nego da su ta pravila tu kako bi se radilo u najboljem interesu djece. Ne radi se tu uopce o interesu homoseksualaca niti vidim zasto bi njihovo pravo i interes bili ispred interesa i prava bilo kojeg djeteta.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    I ja potpisujem daddycool i slična razmišljanja. I baš sam bila ogorčena na tu saborsku raspravu.

    A recite vi koji drukčije mislite, jel bolje da dijete odrasta u domu za napuštenu djecu, s 18 g. ga izbace van i onda, u nemogućnosti da se snađe u današnjem svijetu jer je potpuno neprilagođeno, završi na cesti ili na glavnom kolodvoru kao žrtve onih pedofila o kojima se nedavno pričalo ili cure u Gajevoj i sl.
    Ovo JE ekstreman slučaj, ali zar im ne bi bilo bolje u obitelji s dvije mame ili dva tate koji bi ih obožavali, nego u domu?

    I ne mislim da bi oni obavezno imali "iskrivljeno" mišljenje o obitelji kao takvoj zato što nemaju regularne mamu i tatu kao i svi. Jer ipak živimo u heteroseksualnom svijetu i vjerojatno bi samo naučili da je njihova obitelj malo drukčija, a ne sve ostale koje ih okružuju. Osim toga, kao što je već rečeno, homoseksualac ili jesi ili nisi, s tim se rodiš, dakle ako oni nisu rođeni takvi ne vjerujem ni da bi to mogli naučiti i preuzeti od svojih roditelja

  19. #69
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    ako je ova tvrdnja točna,

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    kod nas je i dalje puno, puno više potencijalnih posvojitelja nego djece koja se MOGU posvojiti, tako da nema straha da će neko djetešce ostati u domu zato što zakon homoseksualcima ne omogućava posvojenje.
    onda takvi argumenti poput " rađe da djete odgajaju gay parovi nego domovi", ne stoji.
    sumnjam da će se problem velikog broja djece u domovima, i njihov odlazak iz istih na ulicu, riješiti, ako se odnos prema gay posvajateljima promjeni.

  20. #70
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    homoseksualac ili jesi ili nisi, s tim se rodiš, dakle ako oni nisu rođeni takvi ne vjerujem ni da bi to mogli naučiti i preuzeti od svojih roditelja
    Vidiš, ja sam neki dan čula zanimljiv podatak, a to je da je samo mali postotak homoseksualaca tako rođen. Ostali su to postali slijedom okolnosti u svom životu.
    Ne želim se uključivati u raspravu, ali bilo bi interesantno i taj podatak provijeriti.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Anki, kod posvajanja djece postoje odredjena pravila koja odredjuju ljude koji su podobni za posvajanje djece. Ne znaci da su svi drugi ludjaci, svrstani u odredjene skupine, nego da su ta pravila tu kako bi se radilo u najboljem interesu djece. Ne radi se tu uopce o interesu homoseksualaca niti vidim zasto bi njihovo pravo i interes bili ispred interesa i prava bilo kojeg djeteta.
    pa evo, gledano sa strane djece...da li bi im bilo bolje da ih posvoji samohrani roditelj ili par homoseksualaca?

    po meni je osnovni problem što su ljudi puni predrasuda i kad im netko spomene homoseksualce odmah svi pomisle na razularene zabave, perverzije i nemoral. a to zapravo uopće nije tako. i oni žive normalno u zajednici kao i heteroseksualci; kao cimeri; kao kad dijete živi sa mamom i bakom ili mamom i tetom....
    zašto jedan takav par ne bi mogao djeci pružiti dom pun ljubavi? netko je već prije napisao-pa ne budu imali seksualne odnose pred djecom, ili se žvaljakali i žnjarali-to je neprimjereno i za heteroseksualce.

    i tu se uopće ne radi o tome da su prava homoseksualaca ispred interesa djece; radi se o tome da li imaju jednaka prava kao heteroseksualci...

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Vidiš, ja sam neki dan čula zanimljiv podatak, a to je da je samo mali postotak homoseksualaca tako rođen. Ostali su to postali slijedom okolnosti u svom životu. Ne želim se uključivati u raspravu, ali bilo bi interesantno i taj podatak provijeriti.
    kaj to znaci? da se svatko može "preobratiti"?

  23. #73
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Vidiš, ja sam neki dan čula zanimljiv podatak, a to je da je samo mali postotak homoseksualaca tako rođen. Ostali su to postali slijedom okolnosti u svom životu. Ne želim se uključivati u raspravu, ali bilo bi interesantno i taj podatak provijeriti.
    kaj to znaci? da se svatko može "preobratiti"?
    Ne znam. Ovaj podatak sam čula od cure koja je završila teologiju i kaže da su imali neki predmet na faksu gdje su obrađivali i ove teme. Spominjala je zlostavljanje, pedofiliju...
    Šokiralo me što je spomenula, mislim, postotak od samo oko 5% homoseksualaca koji su tako rođeni.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa
    idealna obitelj jest mama, tata i djeca
    ali to je upravo to, idealna obitelj

    mnoge obitelji su malo manje idealne, ali zbog toga nisu ništa manje vrijedne

    dozvoljavanje posvajanja jednoj osobi, a to je kod nas dozvoljeno koliko znam, nija ništa bolje niti lošije od posvajanja od homoseksualnog para. štoviše, kako zakon, koji ne priznaje homoseksualne zajednice, može znati da li je osoba koja kao samostalan roditelj podnosi zahtjev za posvajanjem, nije ujedno i homoseksualac.

    a vi koji spominjete traume i teret i ostale truć trać fore, pomislite kolika je trauma i teret odrastanje u domu BEZ iti jednog roditelja.

    bolje roditelji homoseksualci koji će voljeti i brinuti se o djetetu, nego neki biološki roditelji o kojima čitamo po crnim kronikama.
    Potpisujem. Nemam uopce zelje dalje pojasnjavet.

    A sto se tice urodjene i neurodjene homoseksualnosti-postoji citav niz dokaza u korist teze da se homoseksualnost (najcesce) ne uci. Izmedju ostalog i istrazivanja gradje mozga. Meni se cini dosta logicno, posebno u ovako homofobnim drustvima, kao sto je nase. Mislim da bi svaki homoseksualac u pubertetu izabrao heteroseksualnost da je ikako mogao. Oni koji su na granici izmedju te dvije opcije (jer to nije 0 i 1 vec cijeli kontinuum seksualnosti) vjerojatno izaberu heteroseksualnost jer je to puno laksi izbor. Ili se odluce za celibat, pa ne moraju birati.

  25. #75
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Ne znam. Ovaj podatak sam čula od cure koja je završila teologiju i kaže da su imali neki predmet na faksu gdje su obrađivali i ove teme. Spominjala je zlostavljanje, pedofiliju...
    Šokiralo me što je spomenula, mislim, postotak od samo oko 5% homoseksualaca koji su tako rođeni.
    Ne bi htjela nikoga vrijeđati, ali mislim da oni uče na faksu i o štetnosti kontracepcije, umjetne oplodnje...

  26. #76
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa

    Ne znam. Ovaj podatak sam čula od cure koja je završila teologiju i kaže da su imali neki predmet na faksu gdje su obrađivali i ove teme. Spominjala je zlostavljanje, pedofiliju...
    Šokiralo me što je spomenula, mislim, postotak od samo oko 5% homoseksualaca koji su tako rođeni.
    hm, sad kad kažeš teologija, čudno mi je i da su onih 5% priznali :/
    baš me zanima što su i da li su uopće učili o gay svećenicima, a da ne spominjem svećenike pedofile, (ne želim to dvoje miješati, nije tema, a ni ista kategorija "orjentacije")

    ajde, neka ih je i 5%, onda teologija priznaje da je njih bog takvima stvorio, ili imaju neko drugo objašnjenje, tipa "i bogu se potkrade roba s greškom"???
    opet smo se udaljili od teme, ali stvarno mi je teško zamisliti da je 95% gay populacije svjesno izabralo život u strahu od roditelja, okoline, predrasude, mržnju, lišenost djece...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Koliko sam čitala, mislim da to nema veze. Kao što je to netko već rekao ili jesi ili nisi. Također sam čitala da veću vjerojatnost za homoseksualizam imaju djeca čije su majke u trudnoći uzimale hormone.
    Poznajem mnogo homoseksualaca i jedino što sam u razgovoru s njima našla zajedničko jest da je recimo kod 50 posto njih u braku roditelja otac bio dosta dominantan.

  28. #78
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mislim da kvalitet roditeljstva zaista nema veze sa seksualnom orijentacijom. Poznajem momka odraslog sa mamom i 'tetom", prihvacenog, normalnog, pametnog i skroz na mestu, koji je sa 30-tak pozeleo hetero-porodicu i sada ima zenu i dvoje decice.
    Svi smo oduvek znali prirodu odnosa izmedju njegovih staratelja, i on nikada zbog toga nije imao problema u drustvu.
    Ali, na zalost, u ovoj zemlji gde sam ja glavni gradovi nisu reprezentativni uzorak citave populacije kada je u pitanju tolerancija, kultura, odsustvo nacionalizma i drugih -izama. Vecina je ipak zadojena mrznjom prema razlicitima od sebe, spremna da ih surovo odbaci u trenutku kada iskoce iz gomile mediokriteta. To je ono cega bih se ja licno plasila kada je u pitanju navedena tema. Ali, kako neko vec rece, mi smo ti koji treba da menjamo, i ako stalno budemo isli linijom manjeg otpora prema netoleranciji bilo koje vrste, mi je u stvari precutno podrzavamo.

  29. #79

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    50 posto njih u braku roditelja otac bio dosta dominantan.
    A kod drugih 50% je majka bila dominantna? Ili je kod drugih 50% bilo majčine dominacije + recimo potpune ravnopravnosti, pa to samo oslikava naše društvo baš kako ono jest, patrijarhalno.

    Pa kad ja pogledam obitelji u kojima su odrasli naši roditelji (mislim na Dalmaciju), pa to je redom sve patrijarhalno. Ako je bilo u tim obiteljima homoseksualaca, naravno da su oni rođeni u obiteljima u kojima je otac dominantan i u kojima je on glava obitelji, u drugačijima i nisu mogli biti rođeni.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    [/quote="Brunda"]Ne znam. Ovaj podatak sam čula od cure koja je završila teologiju i kaže da su imali neki predmet na faksu gdje su obrađivali i ove teme. Spominjala je zlostavljanje, pedofiliju...
    Šokiralo me što je spomenula, mislim, postotak od samo oko 5% homoseksualaca koji su tako rođeni.[quote]


    Paaa, ne želim biti zločesta, ali malo mi je indikativno što su to učili baš na teologiji.
    Nisam nikoga željela uvrijediti, ali mislim da bi trebalo pitati i fiziologe, antropologe i sl

  31. #81

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    po meni je osnovni problem što su ljudi puni predrasuda i kad im netko spomene homoseksualce odmah svi pomisle na razularene zabave, perverzije i nemoral.
    ...
    .......na pedofiliju

  32. #82
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    daddycool & co - palac gore, kapa dolje.

    Inače, znate li da su zbog "nemorala i vrijeđanja javnosti" do kojeg dolazi uslijed spominjanja jednoroditeljskih obitelji ta vrsta obiteljske institucije dugo vremena bila zabranjena u udžbenicima za osnovne škole? Kad se konkretno kod nas pojavio prvi udžbenik iz engleskog u kojem se spominje dijete rastavljenih roditelja (u sklopu lekcije u kojoj se uče imena za obiteljske odnose), jedva je prošao komisiju, čiji su članovi tvrdili da se riječi "separated" i "divorced" mogu naučiti i na neke druge načine te da im se treba dati negativan prizvuk, kako "djeci ne bi padalo na pamet da je razvod opcija za oženjene ljude". Zabrana nije prošla.

    Danas, na sreću, znamo drugačije i prihvaćamo jednoroditeljske obitelji kao i one "klasične".

    Jednog ćemo dana, nadam se uskoro, i homoseksualne obitelji prihvaćati na jednak i ravnopravan način.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Sanja, strašno.

    Nedavno je i Dorica Nikolić imala sličan ispad, ali ispostavilo se da je krivo shvaćena

  34. #84
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Sanja, strašno.
    Da, strašno. :/ To mi je pričala jedna profesorica engleskog koja je sjedila u tim komisijama. Mislim da je to bilo negdje krajem sedamdesetih godina.

    Iako, meni je još strašnije da se takve i slične rasprave ponavljaju trideset godina kasnije, samo s drugim likovima u glavnim ulogama.

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Nedavno je i Dorica Nikolić imala sličan ispad, ali ispostavilo se da je krivo shvaćena
    Što je uspjela izvaliti?

  35. #85

  36. #86
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Citam ovo i ne mogu vjerovati kako jednostrano se moze gledati na jedan problem.

    Na stranu uopce stavovi o istospolnoj orijentaciji, ajmo samo malo pokusati ne biti "cool" i "inn", nego biti trezveni i pogledati na stvar tako da na prvo mjesto stavimo djetetovo dobro. Okosnicu prava djeteta i temelj ostvarenja svih drugih prava iz Konvencije o zastiti djeteta cini PRAVO DJETETA NA OBITELJSKI ZIVOT. Psiholozi koji se bave razvojem djeteta ponavljaju da je
    obitelj koju cine majka, otac i djeca najpozeljnji okvir obiteljskog zivota koji svojom strukturom djetetu moze pruziti optimalne uvjete za njegov psihofizicki razvoj. Majka i otac jednako su vazni za djetetov razvoj, iako svatko od njih drugacije utjece na dijete.
    (Males, 1999).
    Dakle, ovo gore je NAJPOZELJNIJI okvir obiteljskog zivota, a ako, spletom zivotnih okolnosti on izostane (na zalost djeteta, a najcesce i roditelja), onda je pravno, socioloski, psiholoski i kako god zelite, najbolje da se djetetu omoguci najblizi moguci okvir. Zbog toga se kod usvajanja daje prednost paru (uz brojne druge karakteristike).

    Citiram jos Dubravku Hrabar sa Katedre za obiteljsko pravo Pravnog fakulteta i time zavrsavam svoj dio jer sam od onih sto se rano dizu .

    Usprkos sve vecim nastojanjima istospolno otijentiranih osoba koje imaju djecu iz ranijih heteroseksualnih veza, Evropski sud njihove odnose stavlja pod zastitu prava na postovanje privatnog zivota, a ne obiteljskog zivota.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Khm, khm !
    Vidim da su se liberali probudili.
    Moje mišljenje je:
    Homoseksualizam nije "normalno" ponašanje, a to zakljucujem iz cisto prirodnih razloga jer da nije tako onda ljudska rasa ne bi opstala.
    Samim time smatram kako nije normalno da takvi parovi posvajaju klince.

    Bez obzira na moja vjerska uvjerenja cini mi se da bi takvi ljudovi morali ici u neke ustanove na liječenja kao što bi morali ici i pedofili, manijaci, alkoholicari, narkici....

    Nabrajanje primjera je u ovom slucaju bedasto jer naravno da ima svakakvih "normalnih" obitelji koje su katastrofa iz ovih ili onih razloga ali cvrsto stojim kod toga da se neke granice ne smiju prelaziti !!!

    Na kraju cemo zivjeti u drustvu gdje ce manjina odrđivat vecini kaj da radi jer se osjecaju ugrozenima !

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Svijet polako ide prema svome kraju......

    ja se u načelu slažem s tatamatom

    Na kraju cemo zivjeti u drustvu gdje ce manjina određivat vecini kaj da radi jer se osjecaju ugrozenima !

  39. #89
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    molim vas da ne izjednačavate homoseksualizam sa pedofilijom, ovisnostima i ostalom psihopatologijom.

  40. #90
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj TATA MATA prvotno napisa
    Bez obzira na moja vjerska uvjerenja cini mi se da bi takvi ljudovi morali ici u neke ustanove na liječenja kao što bi morali ici i pedofili, manijaci, alkoholicari, narkici....
    pušaći ?

  41. #91
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dragi lastane!
    ja jedem previše čokolade. moram li na liječenje?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    molim vas da ne izjednačavate homoseksualizam sa pedofilijom, ovisnostima i ostalom psihopatologijom.
    Nije to nikakvo izjednacavanje samo sam napisao da bi se po mom skromnom misljenju ti ljudovi trebali lijeciti !

  43. #93

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    dragi lastane!
    ja jedem previše čokolade. moram li na liječenje?
    Ne, ti ideš u ustanovu za opsesivne čistunce.

  44. #94
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    znam da sam napisao EOD
    i da si sad serem u usta, ali nemrem izdržat

    dajte molim vas sve one kojih se bojimo, koje ne razumijemo i koji su drukčiji od nas, stavite na goli otok i bacite atomsku bombu

    ono dvoje "normalnih" koji ostanu neka budu Adam i Seva

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    DA i pušaći !
    A kolko ja znam i postoje ljecilista za sve.
    Pusacima ce se i zabranit pusenje na javnim mjestima...posao ce dobiti PUNO prije nepusaci nego pusaci i da ne nabrajam dalje.
    Ocito su pusaci STRAŠNA prijetnja ljudskom rodu.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj TATA MATA prvotno napisa
    Nije to nikakvo izjednacavanje samo sam napisao da bi se po mom skromnom misljenju ti ljudovi trebali lijeciti !
    Nema ničega skromnog u tome da ti određuješ tko je "normalan/zdrav", a tko "nenormalan/bolestan".
    Što je sljedeće - ispitati potencijalne posvajatelje u kojim se položajima seksaju? Zabraniti posvajanje svim parovima koji prakticiraju oralni i/ili analni seks jer, pobogu, to rade samo homoseksualci?

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa
    dajte molim vas sve one kojih se bojimo, koje ne razumijemo i koji su drukčiji od nas, stavite na goli otok i bacite atomsku bombu
    Vidim da se pocelo karikirat a to mi se nikako ne sviđa !

    Nije mi jasno zasto nitko nije komentirao ovu moju recenicu ?
    "Homoseksualizam nije "normalno" ponašanje, a to zakljucujem iz cisto prirodnih razloga jer da nije tako onda ljudska rasa ne bi opstala. "

  48. #98

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    I među životinjama ima homoseksualnosti, ali nisam primijetila da je to razlog izumiranja bilo koje vrste.

  49. #99
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    evo krenule nebuloze

    apri, ne treba ti liječenje... još! :belj:

    daddycool, thumbs up!

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    I među životinjama ima homoseksualnosti, ali nisam primijetila da je to razlog izumiranja bilo koje vrste.
    ja sam na svoje oči vidjela kokoši lezbijke jer im gazdarica nije dala pijetla jer je mrzila muški rod općenito...........

    a od ostalih znam z a pingvine

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •