Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 149

Tema: homoseksualci i posvajanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno homoseksualci i posvajanje

    Danas je to nekako top tema, pa me zanima što vi mislite o tome?
    Ja, u načelu, nemam ništa protiv. Ne smatram to bolešću i ne vidim na koji bi to način loše utjecalo na dijete. Uostalom, što znamo o tome koliko npr. ima roditelja koji su homoseksualci (ne javno deklarirani), a ujedno imaju i sjajno odgojeno dijete. Ne mislim da bi dijete odgojeno u homoseksualnoj vezi bilo izloženo ikakvom lošem utjecaju, naravno ako ga ne posvoje psihopate, nema razloga da to dijete postane homoseksualac. Ono što smatram problemom jest neshvaćenost društva, i to bi, po mom mišljenju bila jedina patnja djeteta. Ali, društvo treba promjene i revolucije, zar ne?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    7

    Početno

    Ovo s mjesecom i suncem je vrhunac svega! Nisam mogla vjerovati da u saboru pričaju takve gluposti. Ne shvaćam, ako može samohrana majka/otac odgajati dijete, pa zašto ne bi mogli dvoje njih!? Strašno, prestrašno.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam za klasicnu podjelu . Dakle, za mamu i tatu.

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    I ja.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja sam za klasicnu podjelu . Dakle, za mamu i tatu.
    ovaj put se slažem sa Zoranom

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Ok, ali voljela bih da objasnite zašto mislite da su idealni posvojitelji heteroseksualci. Ja bih, recimo, dala dijete na posvojenje i single osobama. Stvarno sam vidjela više puta kako djeca i samohrani roditelji uspostave neki predivan prijateljski odnos. Sigurno je najljepše kad dijete ima i mamu i tatu, ali kad to nije tako.....

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    pa djecu mogu posvojiti i single osobe, ili je barem tako bilo dok sam učila obiteljsko pravo i do unazad par godina (to je napravila i ona SDP-ova zastupnica, nemrem se sjetiti kak se zove). nemam niš protiv toga, ali definitivno nisam za posvajanje od strane homoseksualnih partnera, mislim da nije neki primjer za djecu i njihov razvoj, pa ma kako to nekom djelovalo zatucano...

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Nije to tako jednostavno...dijete istraumatizirano kojekakvim okolnostima prije posvajanja (možda nasilje/smrt u obitelji, boravak u ustanovi, seljenje po ustanovama), pa suočavanje s činjenicom da je posvojeno (kad doraste do dobi da mu se to kaže), pa većina djece u okolini ima "pravu" mamu i/ili tatu, a ono ima mamu "koja ga nije rodila"... posvojena djeca postavljaju i muče se s tisućama pitanja.
    Mislim da im ne treba još i dodatna trauma oko 2 tate ili 2 mame.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Vidiš, čokolada, o tome nisam razmišljala. Imaš pravo. Iako isto mislim da je društvo to koje treba mijenjati, odnosno da 2 mame ili tate ne bi trebali biti nešto skandalozno.

  10. #10
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja sam za klasicnu podjelu . Dakle, za mamu i tatu.
    i ja se slazem, konzerva

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    65

    Početno

    U potpunosti sam protiv usvajanja djece. Neka se žene i rade što hoće, ali mislim da ako po prirodi homoseksualni parovi ne mogu imati dijete, da tako treba i biti u praktičnom životu.
    Slažem se s čokoladom da dijete iz takve obitelji može imati traume, i mislim da nitko nema pravo jednom djetetu staviti takav teret na leđa. To mi je ipak malo presebično.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    Tko s kim spava iskljucivo je njegova stvar,no posvajanje djece ne bi dozvolila.Najprirodnije je da imaju mamu i tatu,a ne dvije mame ili tate.Mislim da bi takvoj zajednici djete moglo imati traume.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    i još jedna konzerva
    ja sam za mamu i tatu

  14. #14
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    khm,i ja sa za klasičnu podjelu... 8)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    za sada smo u većini

    no liberali još spavaju...............

  16. #16
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ja sam protiv usvajanja, ali zato što mislim da bi zbog općeg stanja u društvu djeca patila kad bi shvatila da njihova obitelj nije ista kao i u većine (mada ne mislim da bi homoseksualci bili bolji ili gori roditelji od heteroseksualaca).

    Inače, totalno mi je bezveze kad je glavni argument protiv dozvole homoseksualcima za usvajanje djece homoseksualnost koja bi kao takva pružala djetetu loš primjer - pa i homoseksualci su rođeni i odrasli (ugl.) u heteroseksualnim obiteljima pa su svejedno homoseksualci, bez obzira na primjer kojeg su imali u svojim roditeljima.

  17. #17
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Baš sam s mm započela jutros tu temu i zaključak je slijedeći:
    žao nam je što smo konzervativni u ovom slučaju , dijete-mama-tata !
    Bojimo se da bi to moglo postati opće prihvaćeno ponašanje , iskreno imam 2 sina i ipak bi željela da nađu djevojku a ne dečka !

  18. #18
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja sam za klasicnu podjelu . Dakle, za mamu i tatu.
    i ja.

  19. #19
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    s tim da sam apsolutno da imaju sva prava, zenidbe, nasljedjivanja, podjele imovine i sl.
    samo sam protiv usvajanja. i to upravo iz onog razloga kojeg je neko naveo, da je to za dijete prevelik teret i da bi to bilo sebicno. a bas kao sto je cokolada rekla, tko zna koliko je trauma posvojeno dijete proslo prije posvajanja.
    ne zato sta bi netko losije odgojio ili zato sta bi dijete moglo biti homoseksualno

    ima puno bolesnijih zajednica u kojima djeca odrastaju a sastoje se od muske i zenske jedinke.

  20. #20
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    za sada smo u većini

    no liberali još spavaju...............
    pa liberali ce nastaviti spavati, posto od ovakvih diskusija trava nece bolje rasti.

  21. #21
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    ovo mi miriši na svađu
    ali moram iznjeti svoje mišljenje, pa vi ospite drvlje i kamenje koliko god želite

    idealna obitelj jest mama, tata i djeca
    ali to je upravo to, idealna obitelj

    mnoge obitelji su malo manje idealne, ali zbog toga nisu ništa manje vrijedne

    dozvoljavanje posvajanja jednoj osobi, a to je kod nas dozvoljeno koliko znam, nija ništa bolje niti lošije od posvajanja od homoseksualnog para. štoviše, kako zakon, koji ne priznaje homoseksualne zajednice, može znati da li je osoba koja kao samostalan roditelj podnosi zahtjev za posvajanjem, nije ujedno i homoseksualac.

    a vi koji spominjete traume i teret i ostale truć trać fore, pomislite kolika je trauma i teret odrastanje u domu BEZ iti jednog roditelja.

    bolje roditelji homoseksualci koji će voljeti i brinuti se o djetetu, nego neki biološki roditelji o kojima čitamo po crnim kronikama.

  22. #22
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    e da i još nekoliko stvari tek toliko da ne bi kasnije o tome raspravljali

    NE, homoseksualizam se NE uči
    NE, NE odlučuje se biti homoseksualac
    NE postaje se homoseksualac, to ili jesi ili nisi

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    daddycool :D
    Mi smo društvo u kojem se nitko ne usudi priznati da je homoseskualac, a ako prizna dobije sa bejzbol palicom. Koliko uopće poznajemo ljudi koji su drugačijeg seksualnog opredjeljenja? U našem društvu ti su ljudi izjednačeni s pedofilima i naravno da je stvorena klima da oni nisu pogodni za usvajanje. Rekla bih da se na ovom topicu očitava strah od nepoznatog.

  24. #24
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa
    e da i još nekoliko stvari tek toliko da ne bi kasnije o tome raspravljali

    NE, homoseksualizam se NE uči
    NE, NE odlučuje se biti homoseksualac
    NE postaje se homoseksualac, to ili jesi ili nisi
    tako je 8)

    ja bih im dozvolila posvajanje, zašto ne? mislim da oni mogu biti jednako brižni roditelji.

    na žalost bi djeca vjerojatno trpila gluposti od strane našeg predivnog zatucanog društva, no netko mora probiti led.

  25. #25
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Klasika

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    I ja sam konzerva

  27. #27
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    apsolutno potpisujem daddycool.

    ja osobno znam neke homoseksualce koji su i prekrasni ljudi prije svega.
    isto tako poznajem masu heteroseksualaca kojima ne bi ni macku povjerio.
    a ako je to s kim spavas ili tko ti se svidja kriterij za bilo sto, sto onda misliti o ljudima koji su fanovi kluba koji nikad nece uci u prvu ligu, jesu li oni po defaultu luzeri koji ce lose odgajati djecu.
    sto je slijedece. ne dati djecu ljudima koji slabo zaradjuju?

  28. #28
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    ja nemam ništa protiv homoseksualaca, ne bi imala ništa ni protiv toga da imaju djecu, ali kad se sjetim koje će to dijete prolaziti traume, i biti predmetom "upiranja prsta" jer ga odgajaju "pe*eri", kako će mu se djeca rugati u školi (jer htjeli- ne htjeli, djeca su okrutna što se toga tiče), ... ne znam baš :/
    naše društvo treba promjene, ali zna se da one uvijek pooolako nastupaju...

  29. #29
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    no liberali još spavaju...............
    da liberali.
    oni ne bi zakljucali topik


    daddycool, hvala
    tinkie winkie, promjene se ne dogadjaju preko noci, u pravu si, ali promjene se dogadjaju od tebe i mene i svih nas ovdje pa nadalje.

  30. #30
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Oj, Dille?

  31. #31

    Početno

    Oj, coksa!

  32. #32

    Početno

    Htjedoh reci - ne treba mene ovdje... trava sasvim fino raste...

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    A što sa ženama koje žive u homoseksualnim zajednicama a mogu rađati djecu kad i koliko žele(prirodno ili potpomognuto). Hoćemo li takvu djecu uzimati iz roditeljskog doma samo zato što se to ne može nazvati idealnom obitelji? Puno je toga u najmanju ruku diskutabilno ali ovo što je rečeno u Saboru ovih dana i na koji način se o tome govorilo :shock: ........ sramotno

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Oj, Dille?
    Citiraj dille prvotno napisa
    Oj, coksa!

    OOOOOOOOOOOOOOOOOOOJ! pridružujem ,se bez poziva

  35. #35
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj irenas prvotno napisa
    ali ovo što je rečeno u Saboru ovih dana i na koji način se o tome govorilo :shock: ........ sramotno
    pa upravo ti je to najbolji pokazatelj, sabor odražava volju naroda
    stara kineska veli "svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje"

    ali zato imamo svoj mozak da možemo zaključiti da nas vode mediokriteti, te da ih ne slijedimo

    ivarica ima poptuno pravo, najlakše je ići nizvodno, samo oni koji se usude ići kontra mogu nešto postići

    i ne, ja ne zagovaram homoseksualizam, samo ga nastojim razumijeti

    sve je više kineza u ZG, pa što ćemo onda ako nam dijete jednog dana odluči se udati ili oženiti za jednog od njih? reći "nemoj, šta će ljudi reći"? i što ako vaše dijete bude homoseksualac i silno želi imati dijete?
    stvarno bih bolio ćuti odgovore na ova pitanja od deklariranih "konzervi"

  36. #36
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Ma nemam ja ništa protiv homo-parova, neka se žene, rađaju/prave djecu kao i svi drugi samci ili parovi...ali imam protiv usvajanja djece iz gore navedenih razloga.
    Daddycool, kod nas je i dalje puno, puno više potencijalnih posvojitelja nego djece koja se MOGU posvojiti, tako da nema straha da će neko djetešce ostati u domu zato što zakon homoseksualcima ne omogućava posvojenje.
    A da ne govorim da svaki razvedeni roditelj zna koliko je djetetu potreban i tata i mama .

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    reći ću mu da ode živjeti u neku manje konzervativnu zemlju u kojoj ću ga rado posjećivati


    ne zato jer ga se stidim,nego zato jer znam gdje živim ,ovdje je dovoljno imati jelte "sumnjivo " prezime pa da budeš parija........

  38. #38
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni se osobno to ne sviđa, jer po mom mišljenju to nije normalan odnos. Eto ja tako mislim. I nikad neću shvatiti homoseksualne odnose :?
    Mislim da je to dovoljno i da sam napisala razlog,da se ne objašnjavam puno

  39. #39
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Daddycool, kod nas je i dalje puno, puno više potencijalnih posvojitelja nego djece koja se MOGU posvojiti, tako da nema straha da će neko djetešce ostati u domu zato što zakon homoseksualcima ne omogućava posvojenje.
    to je istina, ali isto tako to je i izgovor kojim se indirektno proglašava homoseksulce građanima drugog reda

    po principu "kad više ne bude zaintresiranih heteroseksualaca onda će doći na red i homoseksualci" :bljuv:

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Ma, da, to mi je sve nekako dvostruki moral.
    Tko zna, možda se daddycool dade vezati, pa ga žena mlati bičem, možda maria 71 se swinga sve u 16, a dille voli samo misionarski. I otkud znate što radim ja, kolege s posla, prvi susjedi.....PA ŠTO ONDA???? Djeca ionako ne bi trebala znati što se u našim krevetima zbiva, kao što to ne trebaju znati niti moji prijatelji, niti meni treba podatak što koga pali da bih ga smatrala dobrim ili lošim čovjekom. Pa što je onda kod homoseksualaca drugačije? Svaki spolni odnos pred djetetom osuđujem, a naše seksualne sklonosti ne utječu na naše dijete.
    Zašto je alkoholizam društveno prihvatljiv, a držanje dvoje homića za ruke tako za osudu???? Eto, ne smatram to karakternom osobinom, mislim da zaslužuju odgajati djecu više nego neki saborski zastupnik, jer većina njih je duboko ogrezla u neke druge moralne zakone.

  41. #41
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa
    po principu "kad više ne bude zaintresiranih heteroseksualaca onda će doći na red i homoseksualci" :bljuv:
    meni to uopće nije bljuv, sasvim je ok.
    i ja imam nemali broj prijatelja homoseksualaca i ne mogu reći da su svi prototipi roditelja isto kako ne mogu to reći i za heteroseksualce.
    stoga, slažem se sa gore navedenim čokoladinim argumentima.
    a isto ne vidim razloga zašto gay muškarci ne bi imali svoju djecu:
    dogovore se sa ženskim parom (pa i njima treba muškarac da bi zatrudnjele, ne? ) i problem riješen.

  42. #42
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Slažem se da u nas homoseksualci jesu građani drugog reda u mnogim stvarima i da to treba mijenjati. Naravno da homoseksualna osoba može biti dobar roditelj.
    Ali u ovoj se raspravi malo miješaju kruške i jabuke...u ovom slučaju što je s pravima posvojenog djeteta? Želi li on i mamu i tatu? Samo tatu? Dvojicu tata? Dvije mame?
    Nije isto, ali po tom principu dozvolimo onda i da 60 godišnjaci posvajaju male bebe. Sigurno bi ih jako voljeli i pružili im puno ljubavi. Da li su takvi predpenzioneri zakinuti za roditeljski osjećaj? Što je s njihovim pravima? A ipak im nije dozvoljeno posvajati dijete, jer se gleda da sve bude u najboljem interesu djeteta.
    Želim, zapravo, samo reći da stvari nisu crno-bijele.

  43. #43
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    Citiraj daddycool prvotno napisa
    po principu "kad više ne bude zaintresiranih heteroseksualaca onda će doći na red i homoseksualci" :bljuv:
    meni to uopće nije bljuv, sasvim je ok.
    i ja imam nemali broj prijatelja homoseksualaca i ne mogu reći da su svi prototipi roditelja isto kako ne mogu to reći i za heteroseksualce.
    pa upravo zbog ovog što si napisala
    seksualna orijentacija nije uzročno posljedično povezana sa kvalitetnim roditeljstvom

  44. #44
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ja sam bez predrasuda
    dobar čovjek/roditelj je dobar, loš je loš
    bio on straight, gay ili ljubo ćesić rojs
    kao što ocjenjuju podobnost svakog hetero para je li dobar potencijalni roditelj/usvojitelj, tako bi mogli i homo parove, po istom kriteriju
    tko je od nas svojom zaslugom one sexualne orjentacije koje jest?
    zar se priroda nije dovoljno poigrala, pa da im još i mi "normalni" krojimo sudbinu??
    neće dijete postati gay samo zato što odrasta u takvom okruženju
    u najgorem slučaju mogu postati tolerantni, bez predrasuda i otvoreni prema drugačijem
    da je tako, ni jedan gay ne bi to bio jer je rastao u "normalnom" okruženju
    ljudi se boje onoga što ne poznaju, osućuju to, a danas im je naš sabor još poslao i poruku da dobro razmišljaju i neka samo tako nastave
    žalosno

  45. #45
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    lijepo rečeno
    potpisujem
    sa moje strane EOD

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Najgori argument koji sam čula je taj da kako bi okolina reagirala na njih,kako bi se druga djeca prema njima ponašala,dali bi im se rugala..itd? Iz toga izvlačim zaključak " ne dajmo im usvajati djecu jer ćemo ih mi čudno gledati a naša će im se djeca rugati" Onda kad pitam takvog nekoga dali bi on dopuštao svom djetetu takvo ponašanje ljudi najćešće šute i ne znaju što bi rekli.

  47. #47
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ovi liberali se kasno bude

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    ovi liberali se kasno bude
    ja sam postala svingerica,ajd i ti nabaci koji komentar,baš me zanima što ćeš ti postati

  49. #49
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    pročitaj par postova iznad
    ja cijepljena protiv konzervansa

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    pročitaj par postova iznad
    ja cijepljena protiv konzervansa
    pih na fronti ostajemo mi ojkalice

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •