Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 236

Tema: Početnica u dojenju

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    108

    Početno

    allyy,citiram -/Beba je do sad super napredovala, više od 1 kg mjesečno ( 1,200 pa 1,100 pa opet 1,100). Što se napredovanja tiče nemam razloga za brigu/
    sto znaci da nista nije krivo,nego da dojenje ide izvrsno
    ukratko,djetetu nista nije uskraceno,ali nije bilo potrebe da se mucite *dijetom*/zelja za slatkim i masnim vjerojatno se javila upravo zbog toga
    da se ne ponavljam,zdrava zena dok doji smije jesti sve,pametno je zdravo hraniti zbog sebe-bitno je znati da se dijete nece razboljeti od nicega sto pojede mama/osim alergija ali prateci bebu skuzi se/
    ne znam sto bih rekla o savjetima zdravstvenjaka suzdrzat cu se/dojenje i normalna prehrana rijesit ce i celulit i otromboljenost-uglavnom
    jer zbog uskracivanja normalne hrane udrili ste po suhomesnatom i slatkom/jer tijelo trazi svoje,a zavaravate ga hranom koju treba uzeti u manjim kolcinama.voce,povrce,meso i jogurti su bolji izbor.sretno !!!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Jel li porast težine jedino mjerilo da dijete dobiva iz majčinog mlijeka sve što mu je potrebno?
    Prije sam napisala kakva mi je bila prehrana prva tri mjeseca, po mom mišljenju ničeg korisnog tu nije bilo, nikakvih vitamina.

    I unazad nekoliko dana sam počela uvodit voće i pijem dodatne vitamine u kapsulama i omega3- masne kiseline.

    I primijetila sam da mu je kakica ponovno žuta. Naime, prva dva mjeseca je bila žuta, i onda odjednom zelena i to svaki put, i sad od kada pijem vitamine opet žuta.

    Sad si ja mislim da mu je bila zelena jer mu je nešto nedostajalo iz mog mlijeka i na sto muka sam.

    Zanima me npr. ako ja nisam pojela niti jedno svježe voće u danu, ni niš drugo što sadrži recimo vitamin c, od kud je onda on mogao dobit taj isti vitamin u mlijeku?

  3. #53
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Mene je patronažna isprepadala.
    Cijelo vrijeme čitam kako dojilje smiju jesti praktički sve i s tim sam stavom krenula u dojenje... No, patronažna me prepala svojim naputcima (doduše, nisu ovako čudnovati kao ovi što ste vi dobili) i ja već 10 dana, otkad sam došla iz bolnice, ne znam što bih jela. Muka mi je više od kuhane piletine, ribe, blitve i špinata.

    No, moja je beba već s 10-ak dana starosti počela s grčevima pa se sad pogotovo ne usudim eksperimentirati s "normalnom" hranom. Istina je da se ona naguta zraka jer pohlepno jede, ali opet, stalno me muči da sam možda ja kriva za tu njenu bol u trbuhu.

    I još nešto... Beba još uvijek ima kašaste stolice. Kaže patronažna da to znači kako još nije došla do "pravog" (masnog) mlijeka. Je li to moguće? Koliko ja kužim, ona posisa do kraja. Je li moguće da se to masno mlijeko još nije počelo stvarati?

  4. #54
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mishekica, sve smiješ jesti
    Grčevi nisu povezani s prehranom, barem po onome što sam čitala, a čitala sam dosta, i barem po onom što sam iskusila sa svojom linkom. Jela sam apsolutno sve, grčeve je imala nekad više, nekad manje, ali potpuno neovisno o mojoj prehrani. Njihov probavni sustav sazrijeva i to je jednostavno tako.

    Što se tiče stolice, na što misliš kad kažeš "kašasta"? Kašasto, kako ga ja tumačim, je sve do uvođenja dohrane...

  5. #55
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mishekica, jedna teorija kaže da jako mali broj beba zbilj apati od grčeva, a im zapravo nedostaje maternica, pa im treba pokušati oponašati uvjete koje su imali tamo: pokušaj ju čvrsto umotati u dekicu, ljuljuškati ju pomalo žustro uz glasno šššššššššššššš na uho.
    Nas je to spasilo od "grčeva". To i CD s raznim šumovima, fen, usisavač, more, kiša...

    Više o tome u knjizi Najsretnija beba u kvartu.

  6. #56
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mom sinu je definitivno smetalo kad sam ja jela cokoladu (vise mu ne smeta, jupi, jupi je!). Al osim cokolade, jela sam sve.
    Opisi jos malo stolicu. J je bila tako kasasta pa i poprilicno vodenasta, a nakon treceg mjeseca, cesto i zelenkasta, sve do uvodjenja dohrane, pa i malo duze. A jako dobro je dobivao na tezini i bio zdrav.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 01.02.2013. at 22:52

  7. #57
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Mishekica, jedna teorija kaže da jako mali broj beba zbilj apati od grčeva, a im zapravo nedostaje maternica, pa im treba pokušati oponašati uvjete koje su imali tamo: pokušaj ju čvrsto umotati u dekicu, ljuljuškati ju pomalo žustro uz glasno šššššššššššššš na uho.
    Nas je to spasilo od "grčeva". To i CD s raznim šumovima, fen, usisavač, more, kiša...

    Više o tome u knjizi Najsretnija beba u kvartu.
    Nisam čitala tu knjigu, ali zanimljivo je da sam slično, valjda intuitivno, radila kad bi je spopali grčevi - čvrsto bih je zagrlila i jako brzo hodala (uz ššš ili neko tepanje), samo to bi je smirilo.

  8. #58
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče stolice, na što misliš kad kažeš "kašasta"? Kašasto, kako ga ja tumačim, je sve do uvođenja dohrane...
    Mislim onako... Skoro pa tekuće, rijetko, razliveno... Nema formiranog govanca. Vidjela sam jučer u Rodinoj knjižici da bi takva i trebala biti stolica dojenih beba... Ali me uplašio taj komentar da beba ne dođe do "najboljeg" mlijeka. Ni meni to mlijeko koje ostane na kraju ne izgleda ne znam kako gusto pa sam pomislila da se možda i ne stvara.

    Ona svakako lijepo dobiva (oko pola kile u tjedan dana što smo doma - s 10 dana je nadoknadila porođajnu masu) i lijepo jede (ali halapljivo) i svakako IMA zraka u probavnom sustavu, često štuca, imamo muke s podrigivanjem i trbuščić joj je tvrd. Pokušavamo se masirati, nositi, pjevati... Jučer sam uzela neke kapi i čini mi se da joj je bolje. Tata joj šizi na upotrebu bilo kakve kemije, ali ne vidim drugi način. Koliko god da je namještam na dojci i ponovno stavljam, ona i dalje guta zrak. Ako je više puta pokušam ponovno staviti, ona se samo unervozi i onda me grebe i grize pa se opet mučimo s namještanjem.

  9. #59
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa neće biti formiranog govanceta sve dok ne krene s dohranom.
    A kapi... neki s ekunu u njih neki ne... nama nisu pomogle. Što ide u prilog onoj teoriji od ranije.

  10. #60
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim onako... Skoro pa tekuće, rijetko, razliveno... Nema formiranog govanca. Vidjela sam jučer u Rodinoj knjižici da bi takva i trebala biti stolica dojenih beba... Ali me uplašio taj komentar da beba ne dođe do "najboljeg" mlijeka. Ni meni to mlijeko koje ostane na kraju ne izgleda ne znam kako gusto pa sam pomislila da se možda i ne stvara.

    Ona svakako lijepo dobiva (oko pola kile u tjedan dana što smo doma - s 10 dana je nadoknadila porođajnu masu) i lijepo jede (ali halapljivo) i svakako IMA zraka u probavnom sustavu, često štuca, imamo muke s podrigivanjem i trbuščić joj je tvrd. Pokušavamo se masirati, nositi, pjevati... Jučer sam uzela neke kapi i čini mi se da joj je bolje. Tata joj šizi na upotrebu bilo kakve kemije, ali ne vidim drugi način. Koliko god da je namještam na dojci i ponovno stavljam, ona i dalje guta zrak. Ako je više puta pokušam ponovno staviti, ona se samo unervozi i onda me grebe i grize pa se opet mučimo s namještanjem.
    Ovo sve što pišeš zvuči najnormalnije.
    Govance će biti razliveno i razlivat će se (često i izvan pelene, pričekaj još malo ) sve do dohrane.
    Najbolje mlijeko - glupost, ako beba dobiva na kilaži, znači da je sve u redu. Samo neka svaku ciku dobro pocica i nemaš brige. Mlijeko na početku cicanja bude vodenasto i skoro prozirno, a što više cica, to je mlijeko gušće. To je npr. jasno vidljivo kad se izdajaš, a do tog bijelog gušćeg mlijeka se relativno brzo dolazi, nije da mora cicati ne znam koliko dugo.
    Halapljivo jede jer je gladna, mnoge bebe jedu halapljivo i gutaju zrak (naučit će vremenom), ali zato ju, kad popcica, moraš dići uspravno, malo lupkati po guzi i čekati da podrigne. Neka te ne frustrira što se to podrigivanje možda neće jako dugo dogoditi, ali svakako je to dobro raditi, podrigla ona na kraju ili ne.

    Kapi, misliš na BioGaiu ili slično? Mi smo to isto uzimali, ne znam što bih ti rekla je li pomagalo ili ne. Jedno vrijeme smo bili ufurani da pomaže, a opet, bilo ja dana kad smo zaboravili uzeti pa je bilo ok, a nekad je tih grčeva bilo bez obzira na to...
    Nju sad muči zrak, zato je bitno navoditi ju da podrigne, ali pomiri se s tim da se njihov probavni sustav razvija mjesecima i to podrazumijeva puno grčeva, plinova, plakanja... Možeš je grliti, ljuljuškati, hodati brzo i sl. i tako joj malo olakšati, ali ne možeš je od toga poptuno zaštititi, ma koliko pazila na sve živo jer taj proces svaka beba mora proći (iako neke prolaze kroz to sazrijevanje laganije, a neke baš teško, nismo svi isti).

  11. #61
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    M. je isto imao rijetku stolicu sve do dohrane. Obično je kakao jednom dnevno, ali nekad nije kakao po dva tri dana, pa mi se to onda možda činilo malo gušće. Ali opet nije to čvrsta formirana stolica. Ja sam jedino primjetila da je reagirao kad sam ja jela šljive. Ako bi pojela 3-4 šljive dnevno imala sam osjećaj da sam ga iklistirala jer se tad znao pokakati po par puta dnevno. I često je to bilo kakanje baš do pola leđa.
    A što se tiče gutanja zraka, mislim da to čak ne mora isključivo imati veze s položajem na dojci. Bebe se nagutaju zraka i kad ne doje, dok plaču, dok su budne... M. je u snu često "dojio" na prazno, vjerujem da je i to imalo veze s progutanim zrakom i štucanjem. WebRep


    Overall rating


    This site has no rating
    (not enough votes)














    WebRep


    Overall rating


    This site has no rating
    (not enough votes)

  12. #62
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Zašto nam patronažne lažu?

    Hvala, curke.

  13. #63
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ma ne lazu vec misle drugacije od drugih...

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Ally23 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel li porast težine jedino mjerilo da dijete dobiva iz majčinog mlijeka sve što mu je potrebno?
    Prije sam napisala kakva mi je bila prehrana prva tri mjeseca, po mom mišljenju ničeg korisnog tu nije bilo, nikakvih vitamina.

    I unazad nekoliko dana sam počela uvodit voće i pijem dodatne vitamine u kapsulama i omega3- masne kiseline.

    I primijetila sam da mu je kakica ponovno žuta. Naime, prva dva mjeseca je bila žuta, i onda odjednom zelena i to svaki put, i sad od kada pijem vitamine opet žuta.

    Sad si ja mislim da mu je bila zelena jer mu je nešto nedostajalo iz mog mlijeka i na sto muka sam.

    Zanima me npr. ako ja nisam pojela niti jedno svježe voće u danu, ni niš drugo što sadrži recimo vitamin c, od kud je onda on mogao dobit taj isti vitamin u mlijeku?

    Zna li itko odgovor?

  15. #65
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Ally23 prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li itko odgovor?
    Nisam stručnjak pa moje mišljenje ne uzimaj zdravo za gotovo, no evo što sam pročitala (izvor: knjižica koju dijele patronažne sestre): "Poznato je da majke u daleko siromašnijim zemljama i uvjetima života uspijevaju vrlo dobro dojenjem prehraniti djecu." Valjda onda dijete nađe načina da si od tebe izvuče sve što mu treba.

  16. #66
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ako taj dan ne uneses u sebe nista vitamina, beba to crpi iz tvojih rezervi

  17. #67
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Imam i ja pitanje. Opet.

    Beba mi ima već skoro 3 tjedna. Dojim je na zahtjev (i to poprilično često). Već mi je nadošlo zrelo mlijeko, no moje se dojke i dalje prepunjavaju. Koliko sam skužila, kroz neko bi se vrijeme to trebalo izregulirati, odn. dojke se ne prepunjavaju, nego se "pune" mlijekom onda kad beba sisa. Zašto se to kod nas još uvijek nije dogodilo? Ili ona možda jede sve više i više pa moje dojke još ne kuže koliko joj treba?

  18. #68
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mishekica, rano je još...
    Ja sam, npr., dosta dugo morala nositi jastučiće za dojenje, pogotovo noću, jer sam znala poplaviti (ne postati plava, nego poplavljena .
    Beba sad jede često, a vremenom će prorijediti podoje, ali će jesti više u jednom podoju.

  19. #69
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Moja S je bila beba dojena na zahtjev (čitaj; cicu je 23 sata u danu imala u ustima). Često sam imala osjećaj da će mi dojke eksplodirati. Kad su mi zbilja dojke bile prepune malo sam izdojila ali zbilja samo malo,tek toliko da se opuste. Došle su u normalu nakon nekih tri mjeseca.

  20. #70
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Jos je rano mishekice, meni su se s nekih 6 do 8 tjedana prestale preptnjavat (cini mi se). Mojoj priji s 5-6 mjeseci. E, al onda se javi novi strah, di je nestalo mlijeko?!

  21. #71
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Patronažna mi je rekla da se to izregulira kroz par dana. I ja svakog slušam.

    A, da, poplavljujem po noći redovito...

    Jesu li vam djeca radije jela na jednoj sisi nego na drugoj? Moja histerizira kad je stavim na desnu. Mislim, stavljam je jer moram, ali nije baš sretna.

  22. #72
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Mishekice daj pusti više tu tvoju patronažnu. Ja ne bih rekla "beba mi ima već skoro 3 tjedna" nego "beba mi ima tek tri tjedna".
    Meni je trebalo dosta dugo da se sve izregulura. Taman kad misliš da si tu negdje, onda ide neki skok u razvoju, pa počne duže spavat, pa štrajk, pa se počne milion puta buditi... i tako u krug. Ali dođe sve na svoje mjesto.
    Moj i dan danas jednu više voli, ali ne može svaki put birati.

  23. #73
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Pravo zbori Ježić!
    Meni je desna imala na početku puuuno više mlijeka, ali kako mi je ravnopravnost važna, obje sam nudila jednako i inzistirala na tome, a malena se nije opirala (barem u nečem da nije)... i tako smo dočekali kraj dojenja s dvije pune sise (mada je desna uvijek ostala malo punija).

  24. #74
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    Mishekice daj pusti više tu tvoju patronažnu.
    A kad mi se nameće stalno. Smijem li ja njoj reći da više ne dolazi?

    Trebala bih pozvati dvije-tri Rode na kavu pa da sve raspravimo na licu mjesta.

  25. #75
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    A kad mi se nameće stalno. Smijem li ja njoj reći da više ne dolazi?
    A zašto nebi smjela? Dijete ima 3 tjedna, vjerujem da što je imala pokazati je pokazala. Osim toga, vjerojatno ćete uskoro na prvi pregled kod pedijatra. Lijepo joj se ljubazno zahvali na svem i reci da ćeš se ti njoj javiti ako budeš što trebala.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Pa reci joj da je sve u redu i da nema potrebe za daljnjim nadzorom.
    Tako sam ja svojoj rekla da sad sve znam i da nam vise netreba dolazit.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Mi danas bili kod pedijatrice. Imao je jako obilnu i rijetku stolicu pa sam se zabrinula,ali ona kaže da je to sve normalno.

    Ali brine me nešto drugo; za 12 dana imamo 4 mjeseca puna. Ja isključivo dojim i ne dajem ni vodu ni čajeve,ništa.

    I veli meni pedijatrica da jesam li mu počela davat sok od mrkve i jabuke u prokuhanoj vodi na žličicu??Da se to daje od kad napune tri mjeseca a kasnije se još dodaje limunov sok i juha od nečega ( od muke zaboravih). Još je rekla da se to mora davat radi vitamina a i da se dijete počme privikavat na okuse.

    I da te sokiće dajem žlićicom ujutro, nikako navečer bla bla

    Sve sam saslušala i rekla da ću počet ali ne mislim mu dat ništa.

    Sad na pregledu kad napuni 4 mjeseca će me pitat dal sam mu što davala i kako je reagirao a ja ne znam dal da lažem ili joj jednostavno rečem da ne dam niš do punih 6 mjeseci!

    Meni nije jasno od kud takve razlike u mišljenjima i praksi i kako se u svemu tome postavit?

  28. #78
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    napravi kako mislis da je najbolje. Meni je pediajtrica rekla s 5 mjeseci da pocnemo sa sokicima na zlicu radi vitamina. Ja sam rekla ok ali ju nisam poslusala. Pricekali smo i poceli s normalnom dohranom sa 6 mj. Zasto cete morati opet tako brzo na pregled?
    Posljednje uređivanje od S2000 : 07.02.2013. at 15:40

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Ma sad smo išli izvanredno, radi stolice, bila je jako rijetka i česta pa sam se zabrinula i otišla samo da vidi jel sve uredu.

    A na pregled i vaganje idemo kad bude imao puna 4 mjeseca.

    Mislim da ću i ja tako, reći da sam dala i gotovo, da izbjegnem sukobe.Al brate mili ne dam soka nikakvog djetetu od 3 mjeseca, pogotovo što mi na mom mlijeku dobiva više od kile mjesečno.Čemu to remetit.

  30. #80
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    I moja je rekla da s 4 mjesca počnem, ali sam joj rekla da bih ipak sačekala 6 (mislila sam se pozvati na preporuku Svjetske zdravstvene organizacije), ali ona je rekla da može i tako. I kakav limunov sok? Agrumi tek nakon 12 mjeseci idu. Evo tablice za one na FB-u. https://www.facebook.com/media/set/?...0&l=521f9b02a0
    Posljednje uređivanje od Mimah : 07.02.2013. at 15:51

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Da, da napravim sok od mrkve i jabuke i u to dolijem prokuhane vode, to za početak.A kad pređe 4 mjeseca onda u taj sok još par kapi limunovog soka
    I nikako se ne mogu sjetit od čega mi je ono rekla da skuham juhu, rekla je točan naziv te kosti ali zaboravila sam

  32. #82
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    I moja je rekla da s 4 mjesca počnem, ali sam joj rekla da bih ipak sačekala 6 (mislila sam se pozvati na preporuku Svjetske zdravstvene organizacije), ali ona je rekla da može i tako. I kakav limunov sok? Agrumi tek nakon 12 mjeseci idu. Evo tablice za one na FB-u. https://www.facebook.com/media/set/?...0&l=521f9b02a0
    Upravo tako. Ne vidim razloga zašto bi se moralo lagati pedijatrici i bojati se što će ona reći. Ako i sama znaš da je isključivo dojenje do 6. mjeseca najbolje za tvoje dijete, onda tako i napravi i nemoj brinuti što će ona misliti o tome.
    A pogotovo mu nikakvi citrusi ne trebaju u tom periodu, a bome ni nikakvi drugi sokići. Moj je najnormalnije počeo jesti sa 6 mjeseci žlicom i to "normalnu" hranu, žgance, krušku, rižu, tikvicu... Nikakvo posebno privikavanje mu nije trebalo.
    Posljednje uređivanje od ježić : 07.02.2013. at 16:04

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Pa da, jedini razlog laganja pedijatrici vezano za ovu temu je taj da želim izbjeći eventualne sukobe i uvjeravanja da je moje stajalište pogrešno i da je ona završila medicinu a ne ja, i da po defaultu zna što je najbolje za moje dijete. S obzirom da je jedina pedijatrica u gradu, nemam izbora nego ići k njoj i radi boljih odnosa lakše mi je reć da mali pije sok od mrkve nego se sukobljavati.

  34. #84
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ma kakav sukob
    Zena ima pravo na svoje misljenje, ti na svoje. Tvoje dijete, ti odlucujes.
    Ubrzo ces morati nauciti da te razlike u misljenjima ne trebaju puno dirati. Meni je trebalo neko vrijeme (skoro godina) da me ne diraju tudji savjeti i misljenja. Lijepo klimam glavom i to je to

  35. #85
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Pa ne može nitko po defaultu znati što je najbolje za tvoje dijete, bez obzira na fakultet. Pa nisu ni liječnici sveznajući, svemogući i nepogrešivi. Ne vidim razloga zašto bi se neslaganje u mišljenju moralo pretvoriti u sukob. Što ako s vremenom pronađete još stvari oko kojih se nećete složiti? Hoćeš joj stalno lagati?
    Najbolji argument zašto nisi postupila po njenom savjetu ti je ako dijete dobro napreduje. Znači da joj osim majčina mlijeka ne treba ništa.

  36. #86
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolji argument zašto nisi postupila po njenom savjetu ti je ako dijete dobro napreduje. Znači da joj osim majčina mlijeka ne treba ništa.
    A što ako ne napreduje? Mislim, ne želim biti bezobrazna, nego me stvarno zanima. Što kad isključivo dojeno dijete ne napreduje kako bi trebalo?

    Usput, moja napreduje i više nego dobro.

  37. #87
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni je pedijatar isto rekao da zapocnem sa sokicima sa dva mjeseca, a sa dohranom sa 4. Na prvom pregledu na kojem je to rekao se nisam snasla pa sam mu rekla da hocu (makar nisam planirala ista mu davat). Al na drugom pregledu sam rekla da cu pricekat do sest mjeseci, na sto je on samo rekao OK. Nije bilo nikakvog sukoba. S druge strane, nisam bas sklona reci da bas ne dajem vitamin d, al zapravo, zasto ne reci i to.

  38. #88
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    A što ako ne napreduje? Mislim, ne želim biti bezobrazna, nego me stvarno zanima. Što kad isključivo dojeno dijete ne napreduje kako bi trebalo?

    Usput, moja napreduje i više nego dobro.
    Pretpostavljam da se onda uvodi AD i usput potice relaktacija, a dohrana svejedno ceka.

  39. #89
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    A što ako ne napreduje? Mislim, ne želim biti bezobrazna, nego me stvarno zanima. Što kad isključivo dojeno dijete ne napreduje kako bi trebalo?

    Usput, moja napreduje i više nego dobro.
    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Pretpostavljam da se onda uvodi AD i usput potice relaktacija, a dohrana svejedno ceka.
    Ne bih griješila dušu, ali mislim da ovako kako kaže Jadranka. Ako ne napreduje dovoljno, rani početak dohrane neće mu puno pomoći. Koliko bi dijete to trebalo pojesti dohrane?

  40. #90
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Ma nisam ni mislila da treba dohrana, nego sam samo pitala ŠTO treba.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pa najprije treba pokušati povećati dobitak na težini samo dojenjem - dojiti češće, izbaciti dudu/vodu/čaj ako se koristi, popraviti položaj, osigurati dovoljno zadnjeg masnijeg mlijeka.... Ima načina i prije nego se uvede formula, ali ja ne znam pedijatra koji je takvo nešto savjetovao. Čak i oni (u mojoj okolici) koji jako podržavaju dojenje ne znaju pomoći praktično kad nastane problem. Ili možda znaju pa nemaju vremena ili im se ne da...

    Pitanje je i što znači "ne dobivati dovoljno na težini". Neki savjetuju formulu već zbog minimalnog odstupanja od tablica, a dijete lijepo, živo, zdravo, veselo, pelene pune, naočigled sve štima.

  42. #92
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Dakle, Mini je sad već skoro 4 tjedna. Isključivo je dojena (na zahtjev), lijepo napreduje, zdrava je... sve super. No, u ta 4 tjedna, ona nijednom nije pravilno uhvatila bradavicu. Dobro, možda jednom.

    Pokušala sam sve što piše u Rodinoj knjižici. I micala sam je pa ponovno stavljala, no nema svrhe. Ako je tri puta maknem s bradavice, ona je četvrti put više ne želi ni pogledati. Vuče zapravo jako dobro, jede brzo, halapljivo i relativno brzo završi s obrokom (Zapravo, meni je brzo. Nemam pojma koliko druga djeca jedu.). No, stalno cokće i grize bradavicu. Onda se naguta zraka pa vrišti od bolova.

    Već sam prije spomenula (ne znam na kojoj temi) da mi ni medicinsko osoblje u rodilištu nije uspjelo pomoći da je namjestim kako treba.

    Najčešće je dojim u položaju kolijevke, ponekad ragbi, a ležeći vrlo rijetko. Naprosto, dok ležimo, nema teorije da je uspijem privući na cicu, osim ako mi netko pomogne ili je slučajno baš jako mirna. Stalno glavinja, otima se, izmiče, migolji...

    Postoji li mogućnost da su njena usta naprosto premala i da ne može prihvatiti više od same bradavice? Ima li smisla očekivati da će joj jednog dana pasti s neba kako da primi bradavicu? (znam da nema, ali ipak pitam) I što ću kad joj počnu rasti zubi?

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Da li štetne tvari iz majčine prehrane prelaze u mlijeko?
    Konkretno me zanima, s obzirom da prva tri mjeseca nije prošao dan da nisam utrpala u sebe nešto suhomesnato najgore vrste ( hrenovke, salame,paštetaaaaaaa) a znamo da u tome ima svega samo ne hranjivih tvari, sad sam u strahu da nisam tako naštetila bebi?

    Muka mi je, i više to ne jedem, ali tri mjeseca je ipak puno.
    Znam da ako je i bilo štetno nema natrag, ali ipak me zanima.

    Znam da je majčino mlijeko puno bolje od hranjenja formulom, ali mislim da u mom slučaju bi beba puno bolje prošla da je dobivala formulu, barem ništa štetno ne bi dobivala..

  44. #94
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Misliš da krave od čijeg se mlijeka radi AD jedu organsko?

    Nemoj se opterećivati, ne možeš ništa promijeniti. Pokušaj jesti što zdravije zbog sebe pa da takve prehrambene navike preneseš i na ostatak obitelji. Uživajte u dojenju!

  45. #95
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Itko išta?

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, Mini je sad već skoro 4 tjedna. Isključivo je dojena (na zahtjev), lijepo napreduje, zdrava je... sve super. No, u ta 4 tjedna, ona nijednom nije pravilno uhvatila bradavicu. Dobro, možda jednom.

    Pokušala sam sve što piše u Rodinoj knjižici. I micala sam je pa ponovno stavljala, no nema svrhe. Ako je tri puta maknem s bradavice, ona je četvrti put više ne želi ni pogledati. Vuče zapravo jako dobro, jede brzo, halapljivo i relativno brzo završi s obrokom (Zapravo, meni je brzo. Nemam pojma koliko druga djeca jedu.). No, stalno cokće i grize bradavicu. Onda se naguta zraka pa vrišti od bolova.

    Već sam prije spomenula (ne znam na kojoj temi) da mi ni medicinsko osoblje u rodilištu nije uspjelo pomoći da je namjestim kako treba.

    Najčešće je dojim u položaju kolijevke, ponekad ragbi, a ležeći vrlo rijetko. Naprosto, dok ležimo, nema teorije da je uspijem privući na cicu, osim ako mi netko pomogne ili je slučajno baš jako mirna. Stalno glavinja, otima se, izmiče, migolji...

    Postoji li mogućnost da su njena usta naprosto premala i da ne može prihvatiti više od same bradavice? Ima li smisla očekivati da će joj jednog dana pasti s neba kako da primi bradavicu? (znam da nema, ali ipak pitam) I što ću kad joj počnu rasti zubi?

  46. #96
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Mishekica, jesi provjerila da nema soor?

  47. #97
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Patronažna tvrdi da nema, a sljedeći tjedan idemo k pedijatrici pa ćemo znati za sigurno.

    Zašto misliš da bi soor imao veze s nepravilnim hvatanjem bradavice od njenog prvog dana?

  48. #98
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Pa ako ima soor, to joj može otežavati dojenje. Ne znam, možda skraćeni frenelum. http://www.roda.hr/article/read/skraceni-frenulum
    Moj je jedno vrijeme coktao kad sam dobila mastitis, a nakon toga i blister na bradavici. Kad sam to riješila, prestalo je i coktanje.
    Zvala sam i sos telefon i jedna savjetnica mi je, nakon što smo pretresle sve mogučnosti, rekla da ima beba koje jednostavno uvijek malo cokću dok doje. Možda najbolje da i ti nazoveš sos, ako ti se ovdje nitko od savjetnica ne javi.

  49. #99
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Coktanje je jedan od znakova soora. Jesi li ti provjerila naslaga u njenim ustima? Možeš li ih obrisati gazom ili ostaju?

    Pokušaj je namjestiti na dojku prije nego jako ogladni, kada je jako gladna, neće imati strpljenja učiti nego će uloviti onako kako je navikla. Nakon recimo sat- sat i pol (ako doji rjeđe) pokušaj je staviti na prsa. Nemoj je primicati sve dok ne zine jako. Kad baš jako otvori usta, primakni je sebi pazeći da da donji dio areole uđe što dublje, bradavice neka gleda u njeno nepce. Ako ulovi preplitko, odmakni je i pokušajte ponovno.

    U kakvom su stanju tvoje bradavice? Bole li?

  50. #100
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    Mishekica, jesi provjerila da nema soor?
    Ovo bih te i ja pitala.
    Ako je inace sve ok, najede se i zadovoljna je, provjerila bi cokce li zbog soora.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •