Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Minirin

  1. #1
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno Minirin

    Ima li netko iskustva s Minirinom?

  2. #2
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    Ja nemam iskustva s tim, ali to je onaj "hormon" što se špricka u nos da se ne piški po noći !?!
    Netko je napisao da to nije opasni hormon !
    Javite se tko nešto zna.

  3. #3
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Kaj je to???

  4. #4
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    To je hormon u spreju koji se daje djeci koja piške po noći zbog insuficijencije proizvodnje vazopresina (a to je hormon koji smanjuje izlučivanje mokraće po noći). Moj sin mora biti na toj terapiji, pa me zanima ima li tko iskustva s tim. Znam da nije opasno i nema nuspojava, ali me zanima kakvo je uobičajeno trajanje terapije kod djece, koji su efekti itd.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    Kcer moje kolegice upravo uzima Minirin, nema nikakvih smetnji, suha je. Nefrolog propisuje duljinu trajanja terapije, odreduje im na kontrolama, ovisno o efektu

  6. #6
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    KOliko je stara ta curica i koliko dugo uzima Minirin?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    10 godina i na terapiji je sad oko 1 mjesec. Suha skroz

  8. #8
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    Zabrinuta kod kojeg nefrologa idu ?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    Poliklinika Helena, dr Cvitkovic

  10. #10
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    Oprosti, ne pamtim imena niti kad se upozna s ljudima, a kamoli na postu.
    To je ona sretna priča sa posta Noćno mokrenje !
    Ja još nisam odlučila kuda, ali sve upućuje na Helenu.
    Tek je prošao 4, pa si mislim da nekako još iam vremena ili ... !

  11. #11
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    nakon dva mjeseca terapije minirinom 0.2 mg na dan (tj 1 tableta prije spavanja) - sedmogodisnjak mi se i dalje budi popisan. Sad je nefrolog pojacala terapiju, i prima 0.4mg svaku vecer. Pije tu dozu sad vec 4 dana - stime da je preskocio treci dan zbog povracanja (nevezano za minirin) - i opet se budi popisan. :?


    savjeta?
    enibodi?

    jel nekaj radimo krivo? Objasnila sam nefrologu dnevni ritam - vecera oko 19 sati, poslje toga vise ne smije piti, onda oko 21 sat dobije minirin uz pola case vode, i laku noc. Ona kaze da je to OK. Kontrola za 3 tjedna.

    koliko treba da pocinjemo vidjeti napredak?
    Nisam uspjela naci taj podatak nigdje.
    Ima li jos sto za ciniti s nase strane?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Zoila, po ovome kako opisuješ čini se da sve radiš kako treba... Jeste li napravili kakve pretrage? Obično su rezultati hormonalne terapije prilično brzi... nakon par dana već se smanji broj mokrih noći ili naglo prestane...

    Sretno

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    I mi krećemo s Mirinom.. pa se samo prijavljujem..

    Kakva su vam dosadašnja iskustva (vidim da su svi postovi već prilično stari!)

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    Mi isto krećemo baš danas. Stalno sam čekala da prođe samo od sebe, ali stalno se vrti isti film- dva, tri tjedna ništa, onda od 10 noći 7 popišan.
    Sad ima 5,5 godina. Pedijatrica kaže da nakon 3 mjeseca terapije obično bude sve ok. Ja bih isto voljela pročitati vaša iskustva.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Još malo podižem... ajde curke s duljim iskustvom javite se!!!

    Mi smo sada na Minirinu tjedan dana, ali nam je u tih tjedan dana uletjelo previše boleština s temperaturama. U takvim situacijama se piškanje uvijek katastrofalno pogoršavalo (i do 3x na noć uz dizanja za pišanje), ali isto sam primjetila da ujutro piška manje.. Po dnevniku piškanja koji smo radili bez Minirina količina prvog jutarnjeg urina (ili pelena+prvi jutarnji) bila je oko 140-190ml.. sada je 60-90 ml!!! Nadam se da ćemo sljedeći tjedan biti zdravi i imati relevantnije podatke!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Moj je junor bio na minirinu od 8. do skoro pa 12. godine. Bez njega je bio mokar, a s njim suh. Bili smo pacijenti dr Batinić na Šalati. Nikakvih nus pojava nije bilo. Bez njega bi mi sin poludio jer mu je samopouzdanje već ozbiljno bilo poljuljano...

  17. #17
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    cure, kad se krenule kod doktora zbog noćnog mokrenja?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Mi smo krenuli rano - u četvrtoj godini, međutim sve do škole su doktori tvrdili da je poremečaj psihološke naravi. Rodila se seka, što mu je bilo stresno, vratio je i pelene i bočicu, a kod dečkića je navodno i normalno da produljeno mokre u krevet :?
    No onda - u prvom razredu desilo se nešto vrlo ružno u njegovom malom životu što je za neki drugi topić, pa je završio kod psihologa u Klaićevoj, gdje su mi na spomen noćnih enureza postavili pitanje jesmo li ikada pregledali mjehur i bubrege - kako bismo isključili fiziološki uzrok. Naravno - do tada nam nitko ništa slično nije niti predložio. Ispalo je da je imao deformacije bubrega, skraćeni kanal mjehura i da mu se ne luči određeni hormon. Dr. Batinić, na Šalati preporučila je terapije minirinom. Kad samo pomislim da se cijeli problem mogao riješiti puno, puno prije, srce mi puca, jer je kao što sam već ranije navela djetetovo samopouzdanje bilo ozbiljno poljuljano...

  19. #19
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Mi smo isto na pragu odlaska liječniku. Ima 5 godina. Gdje sve mogu otići, može neki popis? Kome se treba obratiti nefrologu?
    - polilinika Helena
    - Šalata
    - Klaićeva?

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Nama su od dječje nefrologije preporučivali ili Helenu ili Klaićevu. Bili smo u Heleni, uglavnom su tamo ljudi jako zadovoljni.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Meni je Šalata ostala u traumatičnom sjećanju, a o mome sinu da i ne govorim. Dakle, dijete od osam godina koje je rastom bilo ispred svojih vršnjaka smjestili su u kinderbet. Maleni mi je to rekao tek treći dan jer mi nisu dali da uđem na odjel da ga vidim već su mi sina slali van, na hodnik Taj treći dan vidjela sam da je izuzetno tužan i da nekako čudno hoda. Tugu sam pripisivala već samoj činjenici što je hospitaliziran i što je odvojen od nas, ali hodanje :/ Kad mi je rekao da sva tri dana ne može ispružiti nožice jer spava u kinderbetu šlag me strefil. Pokupila sam dijete i potpisala da na moju odgovornost ide samnom doma i da ću ga sama voziti svaki dan na pretrage gdje i kada treba. No tada još nisam znala da je mali imao još jednu traumu zbog koje se nije želio vratiti na Šalatu. Cistoskopiju su mu radili bez ikakve anestezije Pa stvarno mislim da ti ljudi gore nemaju trunke empatije i bilo kakvih pozitivnih osjećaja prema toj dječici. Mali mi je dobio noćne more, a i dan danas kad se nađe blizu bolnice na Šalati sav se stisne. Da ne kažem da (barem tada) nisu imali određene aparate za pretrage bubrega pa je mali morao na Rebro. To je priča za sebe.
    Oni potrpaju sve ljude (i odrasle) koji taj dan moraju na neku pretragu u kombi i sve ih furaju na Rebro. Nitko ne pazi na vaše dijete, nitko ga ne tješi; istovare ga pred vrata gdje se pretraga treba obaviti, uz uputu da od tamo ne mrda osim na pretragu dok se oni ne vrate (da se razumijemo radi se o medicinskim tehničarima), a oni odu dalje po raznim odjelima istovarivat ljude. Ja sam srećom vozila iza njihovih sanitetskih kola svoga sina sama, a sve to sam vidjela i tješila drugu dječicu koja su tamo plakala. Horor.
    Toliko o našem iskustvom na Šalati

  22. #22
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    nama je Šalata također u vrlo lošem sjećanju (iako ni približno kao prethodni post). Poslali su nas tamo prof. Batinić na kontrolu, na preporuku pedijatrice jer je nefrologija na Šalati "bolja" - inače smo ležali u Klaičevoj i osobno nemam primjedbi na njih. Prof. je odlična, no uvijeti su prestrašni.
    Uglavnom došli smo oko 8 (s bebom od 2,5mj.), tamo je bilo toliko ljudi da nismo mogli sjediti niti normalno stajati. Oko 11 su nas tek prozvali i stavili mu vrećicu za urin i poslali nas s uputom da čekamo dok se ne popiški. Pa smo čekali do 12,30, L se naravno nikako popiškiti jer nije jeo. I otišla sam neriješivši ništa.
    Isti dan sam se kod profesorice naručila u Helenu - platili 800kn za sve, no riješili problem bez maltretiranja djeteta.

    Osim toga u Heleni smo bili i kod kirurga i neuropedijatra i jako smo zadovoljni.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Naša pedica je rekla da je prof. Batinić na Šalati najbolja.. zato smo tamo. Uvjeti su koma i dugo se čeka, ali srećom nemamo nikakvih baš jako loših iskustava. (Jer nije bilo "komplikacija" tipa hospitalizacije ili neugodnih pretraga).

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    I mi smo bili kod prof. Batinić, i ona je fakat stručna no ova moja iskustva su s odjela...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Mi smo isto na pragu odlaska liječniku. Ima 5 godina. Gdje sve mogu otići, može neki popis? Kome se treba obratiti nefrologu?
    - polilinika Helena
    - Šalata
    - Klaićeva?

    Helena definitivno. Šalata nikako

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Zabrinuta zašto?

    Od svih koji koristite Minirin.. zanima me kakva su iskustva?!?

  27. #27
    zabrinutamajka

    Početno

    Prvo sve Vas pozdravljam, registrovala sam se tek sada jer sam naišla na ovu temu. Imam problem sa minirinom pa neću da otvaram novu temu iako je već stara. Dakle, imam sina koji ima 8 godina, počela sam mu davati minirin 1x dnevno (navečer prije spavanja), nije bilo nikakvih rezultata, počela sam mu davati opet 1x dnevnom ali dvije šprice (tako mi je preporučila doktorica ako ne bude rezultata) opet nema rezultata, sada mu dajem i 3 šprice i opet ništa. Samo sam primjetila da mu sada mokraća ima dosta više neugodniji miris nego prije. Može li mi neko pomoći, šta bi trebala promijeniti, šta smije piti i da li uopšte smije piti prije spavanja, bilo šta? Da li ima neko slične probleme?

    Hvala unaprijed !

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj maza36 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je Šalata ostala u traumatičnom sjećanju, a o mome sinu da i ne govorim. Dakle, dijete od osam godina koje je rastom bilo ispred svojih vršnjaka smjestili su u kinderbet. Maleni mi je to rekao tek treći dan jer mi nisu dali da uđem na odjel da ga vidim već su mi sina slali van, na hodnik Taj treći dan vidjela sam da je izuzetno tužan i da nekako čudno hoda. Tugu sam pripisivala već samoj činjenici što je hospitaliziran i što je odvojen od nas, ali hodanje :/ Kad mi je rekao da sva tri dana ne može ispružiti nožice jer spava u kinderbetu šlag me strefil. Pokupila sam dijete i potpisala da na moju odgovornost ide samnom doma i da ću ga sama voziti svaki dan na pretrage gdje i kada treba. No tada još nisam znala da je mali imao još jednu traumu zbog koje se nije želio vratiti na Šalatu. Cistoskopiju su mu radili bez ikakve anestezije Pa stvarno mislim da ti ljudi gore nemaju trunke empatije i bilo kakvih pozitivnih osjećaja prema toj dječici. Mali mi je dobio noćne more, a i dan danas kad se nađe blizu bolnice na Šalati sav se stisne. Da ne kažem da (barem tada) nisu imali određene aparate za pretrage bubrega pa je mali morao na Rebro. To je priča za sebe.
    Oni potrpaju sve ljude (i odrasle) koji taj dan moraju na neku pretragu u kombi i sve ih furaju na Rebro. Nitko ne pazi na vaše dijete, nitko ga ne tješi; istovare ga pred vrata gdje se pretraga treba obaviti, uz uputu da od tamo ne mrda osim na pretragu dok se oni ne vrate (da se razumijemo radi se o medicinskim tehničarima), a oni odu dalje po raznim odjelima istovarivat ljude. Ja sam srećom vozila iza njihovih sanitetskih kola svoga sina sama, a sve to sam vidjela i tješila drugu dječicu koja su tamo plakala. Horor.
    Toliko o našem iskustvom na Šalati
    Moje iskustvo sa Šalatom je opet pozitivno.Godina je 1978 primarijus dječje nefrologije je tad još bio profesor Vlahović.Kasnije dr Batinić,pa dr Nižić.Mokrio sam do svoje srednje škole.Sa tim da sam operiran na Rebru.I dr Bradić je rekao ili če pubertet donijet svoje ili cijeli đivot mokrit.U to vrijeme mae nisu ni ostajale sa nama djecom.Do svoje 14te godine sam više bio na Šalati jer tada u moje vrijeme nije bilo sadašnjih terapija.I cistoskopija mi se uvijek radila sa uspavljivanjem.Malo i vi današnje mame dramite.Zato djeca i jesu toliko bolesna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •