Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: slobodan dan za prenatalni pregled

  1. #1
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno slobodan dan za prenatalni pregled

    da li ste koristile ovo pravo?

  2. #2
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    ja koristim od pocetka trudnoce.

  3. #3
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    što si nosila poslodavcu kao dokaz o obavljenom pregledu?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    nisam jer nisam imala pojima da imam to pravo.

  5. #5
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    puno zena ne zna za to pravo

  6. #6
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    nisam jer nisam imala pojima da imam to pravo.
    jesam, i nisam nosila ništa jer me nisu tražili, ali mislim da ti je dovoljan dokaz povijest bolesti sa pregleda.
    i da, treba najaviti korištenje tog prava dva dana prije.

  7. #7
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    nisam nista nosila kao dokaz, nisu me trazili...

  8. #8
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    znam da mi je dovoljan dokaz povijest bolesti s pregleda,ali da li samo to može biti dokaz? ne postoji mogućnost da ginić ispiše neku potvrdu ako ne želim da mi poslodavac čita detalje s pregleda

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    stvarno bi bilo stravično da sama povijest bolesti bude dokaz, to je ozbiljno narušavanje privatnosti. mislim, koja ideja, da ti poslodavac čita nalaz, meni je to grozno i nadam se da stvarno postoji neki tip potvrde/ "ispričnice" od strane ginekologa

  10. #10
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Nema šanse da bi dala na uvid povijest bolesti, pa da se vidi koliko sam se udebljala.
    Trudnica bi ionako pismeno trebala najaviti pregled, pa je najlakše odnijeti taj papir giniću da potpiše/poštambilja i to je onda valjda dovoljna potvrda.
    Posljednje uređivanje od Dalm@ : 29.11.2012. at 12:19

  11. #11
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    stvarno bi bilo stravično da sama povijest bolesti bude dokaz, to je ozbiljno narušavanje privatnosti. mislim, koja ideja, da ti poslodavac čita nalaz, meni je to grozno i nadam se da stvarno postoji neki tip potvrde/ "ispričnice" od strane ginekologa
    eto to sam htjela čuti.slažem se s tobom.naime sestra od mog privatnog ginića kaže da će mi dati fotokopiju povijesti bolesti s pečatom i potpisom.ja sam se zgrozila. pravno gledano,da li ja mogu napisati potvrdu s tim datumom pa da tamo lupi žig i potpis? nemam drugih ideja

  12. #12
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Ako živiš daleko od rodilišta gdje se obavlja pregled pred kraj trudnoće (ono nakon 38. tjedna, a govorim o relaciji Rovinj-Pula, dakle 40ak km) ima li trudnica pravo na pratnju na pregled odnosno da li ta pratnja (u ovom slučaju partner) ima pravo na slobodan dan da odfura partnericu na pregled?

  13. #13
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Ako živiš daleko od rodilišta gdje se obavlja pregled pred kraj trudnoće (ono nakon 38. tjedna, a govorim o relaciji Rovinj-Pula, dakle 40ak km) ima li trudnica pravo na pratnju na pregled odnosno da li ta pratnja (u ovom slučaju partner) ima pravo na slobodan dan da odfura partnericu na pregled?
    ne

  14. #14
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    evo pripremila sam si za sutra kopiju dopisa što sam predala u firmi,pa nek tamo ginić parafira da sam bila

  15. #15
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    u međuvremenu sam poslala upit u ministarstvo koji bi dokaz trebao biti i evo odgovora:

    obvezno_osiguranje <obvezno-osiguranje@hzzo.hr>



    U Zagrebu, 7. prosinca 2012.



    "Poštovana,

    povodom Vašeg upita obavještavamo Vas da prema članku 20 a. Zakona o rodiljnim i roditeljskim potporama („Narodne novine“ broj 85/08., 110/08. i 34/11. – nastavno Zakon) trudna radnica ima pravo na jedan slobodan radni dan mjesečno u svrhu obavljanja prenatalnih pregleda, ako posebnim propisom nije drugačije određeno. Slijedom navedenog, ovo pravo možete koristiti za preglede vezane uz trudnoću. Kao dokaz obavljenog prenatalnog pregleda poslodavcu se može dostaviti potvrda ustanove o obavljenom pregledu ili preslika povijesti bolesti ili drugog odgovarajućeg dokumenta izdanog od strane nadležne ustanove iz koje se na siguran i nedvojben način može utvrditi da je obavljen prenatalni pregled.
    Trudna radnica može u dogovoru s poslodavcem ovo pravo koristiti i da pripadajuće sate radnog dana rasporedi i koristi višekratno tijekom više radnih dana u tijeku mjeseca, a poslodavcu je dužna pisanim putem najaviti korištenje prava na prenatalne preglede dva radna dana prije zakazanog termina za prenatalni pregled te na njegov zahtjev dostaviti dokaz o toj činjenici.
    Slobodan radni dan za prenatalne preglede ili preraspoređeni radni sati smatraju se vremenom provedenim na radu."

    eto sramotno je,neznam što bih drugo rekla

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    ja još nisam koristila to pravo iako sam već bila na dva pregleda, i to zato što šefici nisam bila rekla za trudnoću, ali me pustila svaki put "kod doktora"
    ali idući ću put iskoristiti, i nema šanse da dajem povijest bolesti na uvid. Isto ću uzeti kopiju zahtjeva za korištenje slobodnog dana zbog prenatalnog pregleda koju ću predati u firmi i zamolit ginekologa da mi lupi žig. Ne mislim da će biti problema...

  17. #17
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Koristila sam to pravo i nastavit ću. Veseli da dobijemo i koje pravo više, a ne da nam ih kontinuirano smanjuju.
    Ja sam kao dokaz dostavila potvrdu koju sam tražila ginekologa da mi napiše nakon pregleda, u stilu POTVRDA da je Phiphy dana 9.1. obavila prenatalni pregled. Dolje potpis i pečat i svi sretni. I ja sam sestru prije pregleda pitala da li mogu dobiti takvu potvrdu (više mi ima smisla da mi ona to napiše nego dr.) pa mi je rekla: 'Pa doktorica će vam napisati nalaz pa možete njega poslati'. Da im odnesem i cijeli karton pa da se zabavljaju cijeli dan čitanjem o gljivama i papa testovima i svim ostalim tajnama moje vagine i ostatka unutrašnjosti? Izignorirala sam ženu, pitala dr. ako mi može to napisati i sve 5.
    Odlična je ideja da se uzme zahtjev koji se mora predati kako bi se koristilo to pravo i da se na njega ginekolog potpiše i udari pečat i datum, jednostavnije je jer uz sav posao, sad bi morali pisati i nekakve potvrde .

  18. #18
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Koristila sam to pravo i nastavit ću. Veseli da dobijemo i koje pravo više, a ne da nam ih kontinuirano smanjuju.
    Ja sam kao dokaz dostavila potvrdu koju sam tražila ginekologa da mi napiše nakon pregleda, u stilu POTVRDA da je Phiphy dana 9.1. obavila prenatalni pregled. Dolje potpis i pečat i svi sretni. I ja sam sestru prije pregleda pitala da li mogu dobiti takvu potvrdu (više mi ima smisla da mi ona to napiše nego dr.) pa mi je rekla: 'Pa doktorica će vam napisati nalaz pa možete njega poslati'. Da im odnesem i cijeli karton pa da se zabavljaju cijeli dan čitanjem o gljivama i papa testovima i svim ostalim tajnama moje vagine i ostatka unutrašnjosti? Izignorirala sam ženu, pitala dr. ako mi može to napisati i sve 5.
    Odlična je ideja da se uzme zahtjev koji se mora predati kako bi se koristilo to pravo i da se na njega ginekolog potpiše i udari pečat i datum, jednostavnije je jer uz sav posao, sad bi morali pisati i nekakve potvrde .
    zaista bi nam svima taj zahtjev olakšao život....recimo da ga stave na web od hzzo-a pa lijepo klikneš print,ginić ga potpiše i požiga i stvar riješena...ja nosim svoj zahtjev upućen poslodavcu za taj i taj datum i dolje mi ginić stavi žig i potpis.

    još ne vjerujem da sam dobila takav odgovor iz ministarstva,to zacijelo nije neki pravni savjetnik pisao

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Htjela sam koristiti to pravo, ali su mi iz Kadrovske poručili da nemam na to pravo, budući da firma u kojoj radim ima potpisani kolektivni Ugovor, a to pravo nije dio kolektivnog. Nisu htjeli čuti argument da Kolektivni isto tako ne sadrži neke odrednice drugih Zakona, npr. ZOR i sl., pa se svejedno potupa po Zakonu. Ovo pravo nadzire Ministarstvo za obitelj, ali ne znam kome da se obratim za pravno tumačenje. Ustvari, nije mi do tog jednog dana, već mi je do principa.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Kako moze kolektivni biti nepovoljniji od zakona? To sto ga nisu uvrstili to je njihov problem. Niti jedan pravilnik, kolektivni ug ne moze biti nepovoljniji od zakona. Rekla sutkinja radnog prava

  21. #21
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj ivica prvotno napisa Vidi poruku
    Htjela sam koristiti to pravo, ali su mi iz Kadrovske poručili da nemam na to pravo, budući da firma u kojoj radim ima potpisani kolektivni Ugovor, a to pravo nije dio kolektivnog. Nisu htjeli čuti argument da Kolektivni isto tako ne sadrži neke odrednice drugih Zakona, npr. ZOR i sl., pa se svejedno potupa po Zakonu. Ovo pravo nadzire Ministarstvo za obitelj, ali ne znam kome da se obratim za pravno tumačenje. Ustvari, nije mi do tog jednog dana, već mi je do principa.
    ne vjerujem dok ovo čitam,,,,,znači po istoj logici za tebe ne vrijedi i ostatak zakona o rodiljnim i roditeljskim naknadama?
    ako si u sindikatu,obrati se njima.

  22. #22
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Zakon je iznad kolektivnog ugovora ako su prava veca u zakonu. Tako da imas pravo na taj jedan dan mjesecno. Pazi kad se vratis s porodiljnog da te ne prevare i za godisnji, imas pravo na puni godisnji za godinu na porodiljnom iskoristiti u iducoj godini o 30.6.

    Moj poslodavac (privatnik) je inace bio jako fin, samo mi je dao odobrenje u aplikaciji za godisnje od onoliko slobodnih dana koliko sam mjeseci radila do mirovanja i koristila sam ih po potrebi bez ikakvog dokazivanja...

  23. #23
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Možda sam i mogla uzeti koji dan, ali nekako nisam uopće razmišljala o tome. A sad kad bolje promislim, ta procedura iscrpi... npr. ujutro čekaj u redu ginekologa za uputnicu za pretrage, pa čekaj u redu da obaviš pretrage pa kući... onda se vraćaj nazad oko 12:30 da bi se smilovali dati rezultate pretraga pa onda opet čekaj u redu za ultrazvuk... ughhhhh... kasno se sada žaliti, hehe! Ali trebamo iskoristiti sve što postoji!

  24. #24
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Mogu samo nadodati da u slučaju postojanja Kolektivnog ili Pravilnika pravilo je da se primjenjuje ono što je povoljnije za posloprimca. Obzirom da je za tebe povoljnije da koristiš slobodan dan za prenatalni pregled, imaš na njega pravo bez obzira na Kolektivni.

  25. #25
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    koristila, nisu me tražili nikakav dokaz, obavezna najava 3 dana unaprijed.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu samo nadodati da u slučaju postojanja Kolektivnog ili Pravilnika pravilo je da se primjenjuje ono što je povoljnije za posloprimca. Obzirom da je za tebe povoljnije da koristiš slobodan dan za prenatalni pregled, imaš na njega pravo bez obzira na Kolektivni.
    Hvala cure na odgovorima! Tako sam si i ja tumačila Zakon, i primjenu Kolektivnog. Nisam u sindikatu, ali i da jesam, nisam sigurna da bi išta poduzeli, više ih brinu Uskršnji pokloni i sl. nego prava trudnih radnica. Termin mi je polovicom svibnja, planiram još jedan do dva cjelodnevna pregleda, a godišnji mi je cijeli od 2013. ostao pa razmišljam da ne tjeram mak na konac (moja šefica je dosta korektna što se tiče izlazaka, ne broji minute na dok smo na pauzi i sl.). Ipak, već se noćima budim razmišljajući o tome, stvarno nisu OK, pa bih ipak pitala Ministarstvo za tumačenje. To je
    Ministarstvo socijalne politike i mladih? Ili da pitam HZZO? Čisto da babama u pravnim poslovima (sve su 50+) pokažem da imam pravo, a moja je volja hoću li ga, ili ne, koristiti.

  27. #27
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    ako si zaposlena u državnoj/javnoj službi možeš nazvati pravnu službu bilo kojeg sindikata, bez obzira jesi član ili ne, i vrlo ljubazne tete će ti sve objasniti, no ono čega se ja sjećam da je zor ili bilo koji zakon jači od kolektivnog, koji kao takav ne spominjanjem nečega ne može tebi ići u štetu, odn to je pravo ionako nakandno dodano pa su vas poslodavci bili dužni obavijestiti o postojanju takvoga i mogućnosti korištenja. I s druge strane, usmeno ti mogu reći sva i svašta, ali kad pismeno podneseš zahtjev onda je druga procedura.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Evo i nastavka... cura koja radi u drugom dijelu iste firme (a svi smo d.d.., d.o.o. i sl. u grupi), i na koju se također odnosi Kolektivni ugovor, koristila je to pravo bez problema, dapače, žena koja radi s njom u službi mi je rekla da ih je ona ustvari i informirala o tome - nisu znali jer u međuvremenu nisu imali trudnice (od kad je Zakon 2011. stupio na snagu)

  29. #29
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Eto ja sam za ovo pravo saznala na ovoj temi i odmah ga iskoristila
    Ni u mojoj (privatnoj) firmi nisu znali za to, no nisu radili nikakve probleme, samo sam poslala link na zakon.

  30. #30
    Babysurfer avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Ja sam za ove slobodne dane isto saznala prekasno, jučer na trudničkom tečaju. Zanimame da li su to dodatni slobodni dani, ili oni koje koristim od ukupn broja slobodnih dana? Imam 23 dana GO i u 6. sam mjesecu, pa bi još mogla u 6 i 7 mj iskoristiti ako su to dodatni slobodni dani jer sam trenutačno doma i koristim cijeli GO.Unaprijed hvala!

  31. #31
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    To su extra dani.
    Meni npr ne daju da koristim.. Da odem na pregled koliko sati trebam pa da se vratim. Al ajd dobro, prezivit cu, iako je taj dan sve navrat na nos.

  32. #32
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Kako ti nedaju?
    Nije li to protuzakonito?
    Ja sam koristila i koristit cu, nije bilo nikakvih problema, rijec je o velikoj firmi i drze se zakona
    Samo sam morala napisati zahtjev i donijeti potvrdu da sam bila
    Potvrdu sam napisala sama, a dr. mi postambiljao
    Nista komplicirano

  33. #33
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ako si već otvorila godišnji s kojeg se nećeš vraćati na posao nego direktno na porodiljni, nisam baš sigurna
    Mislim, vjerojatno si već ispunila zahtjev za GO, znači trebala bi ga 2x prekidati kako bi iskoristila ta 2 dana. I vjerojatno još nemaš fiksni datum pregleda u 7.mj., s kojim datumima bi onda otvarala i zatvarala godišnji...

  34. #34
    Babysurfer avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ako si već otvorila godišnji s kojeg se nećeš vraćati na posao nego direktno na porodiljni, nisam baš sigurna
    Mislim, vjerojatno si već ispunila zahtjev za GO, znači trebala bi ga 2x prekidati kako bi iskoristila ta 2 dana. I vjerojatno još nemaš fiksni datum pregleda u 7.mj., s kojim datumima bi onda otvarala i zatvarala godišnji...
    Da, upravo sam tako napravila (super smo se razumijeli, hvala, uzela sam cijeli godišnji do 04.07 i onda sam samo 3 tj na očuvanju trudnoće prije onih 45 dana. Samo me je zanimalo da li zaista su to extra dani, jer iako sam jako dobro upućena u svoja ostala radnička prava i kolektivni ugovor (radim u velikoj firmi od 600 zaposlenih) nisam znala za ovu opciju,a niti ni jedna moja prijateljica. Jedino da mi je pregled 05.07. bi mogla uzeti po toj logici 1 extra dan, a da ne prekidam sadašnji GO.

  35. #35
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ti nedaju?
    Nije li to protuzakonito?
    Ja sam koristila i koristit cu, nije bilo nikakvih problema, rijec je o velikoj firmi i drze se zakona
    Samo sam morala napisati zahtjev i donijeti potvrdu da sam bila
    Potvrdu sam napisala sama, a dr. mi postambiljao
    Nista komplicirano
    Pa eto, ja pitala, oni nisu ni znali da to postoji. Nitko ne koristi, ja prva koja je pitala. Oni misle da nema potrebe za tim jer mogu otici i vratiti se i da uzmem dovoljno vremena koliko mi treba. Eee, trebala sam bit pametne pa se vratiti nakon 7,5 sati

  36. #36
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    kako mi je drago ovo pročitati!

  37. #37
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Eee, trebala sam bit pametne pa se vratiti nakon 7,5 sati
    baš, pa nek si misle

    moji stvarno nisu radili probleme oko toga
    ja dobila obrazac na kojme piše da tražim tipa dva-tri-četiri sata za pregled
    i još jedan na kojem piše da tražim cijeli dan
    pogodi koji sam uzela
    al to ionako koristim samo kad idem u zg na pregled, dok idem tu u vž, onda idem poslije posla...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2023
    Postovi
    29

    Početno

    Molila bih pojašnjenje ovog prava.
    Nije mi jasno da li taj slobodan dan ide na teret poslodavca ili na teret HZZO? Dobivam različite informacije u firmi.

    U prve dvije trudnoće nisam koristila ovo pravo.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2023
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj Licorice prvotno napisa Vidi poruku
    Molila bih pojašnjenje ovog prava.
    Nije mi jasno da li taj slobodan dan ide na teret poslodavca ili na teret HZZO? Dobivam različite informacije u firmi.

    U prve dvije trudnoće nisam koristila ovo pravo.
    Ponavljam pitanje, iako mi se čini da već duže nije aktivna tema.

    Ukoliko koristim godišnji odmor, ne mogu ga prekinuti za taj jedan dan i nastaviti koristit. Po tumačenju poslodavca ako prekidam već odobren godišnji onda trebam doznaku i to se vodi kao dan bolovanja za specijalistički pregled. Iz tog razloga sam propustila iskoristit taj dan prošli mjesec jer sam za to pravo saznala kada sam već imala rješenje za preostalih 5 dana godišnjeg.
    Koristit ću ovaj i idući mjesec, eventualno lipanj. No i tu imam pitanja.
    Pitanje se odnosi na tumačenje zakona.
    U zakonu stoji:
    Trudna radnica može, u dogovoru s poslodavcem, pravo iz stavka 1. ovoga članka koristiti i tako da pripadajuće sate radnog dana rasporedi i koristiti višekratno, tijekom više radnih dana tijekom mjeseca


    Rečeno mi je da dođem kasnije na posao ili izađem ranije, ali da ne koristim cijeli radni dan jer pregled ne traje cijeli dan. Ne trebam donijeti nikakvu potvrdu o pregledu, dovoljno je da im najavim jedan dan ranije. Također da mogu kasnit koliko puta mi mjesečno treba čak i ako pređe 8 sati. Izgleda bolje nego je i zakonom omogućeno, no u praksi kada dođemo kasnije, najčešće ostanemo duže a to mi nikako ne odgovara zbog djece.
    Kakva su vaša iskustva? Da li da ipak tražim kako meni odgovara ili se ovaj stavak zakona odnosi na dogovor s poslodavcem u kojem on ima zadnju?

    Kolegice nisu oduševljene s izostancima, dobila sam i pitanja što ne iskoristim godišnji i odem na čuvanje trudnoće pa da oni dobiju zamjenu. Nemam indikacija za otvaranje komplikacija a ostat ću možda i do treće godine doma pa bih sada ipak radila.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    ako je u redu trudnoća, pregled traje vrlo kratko, i da se treba otići u neku udaljeniju ustanovu sigurno ne treba cijeli dan izdvojiti za to

    ja nisam nikada koristila to, a niti žene s kojima sam okružena... ako je zaposlenik fer, onda je i poslodavac fer, i obrnuto... ako nije, onda mijenjaj poslodavca

    naruči se na pregled na početku ili na kraju smjene i najavi poslodavcu i odradi pregled

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •