Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 117

Tema: Homeopatija i upala uva kod deteta

  1. #51
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sad samo ne znam ima li smisla da primenim homeopatiju posle ove prve ture antibiotika, odnosno da li su oni smanjili mogucnost da homeopatija deluje
    Bez brige, davala antibiotike ili ne, djelovanje homeopatije se ne može smanjiti, jer ga nema.

    A, naravno, znaš što je belladona:
    Velebilje (Atropa belladona) spada u najotrovnije europske biljke, a vrlo je rasprostranjeno u našim brdskim i planinskim krajevima. Citat je sa ove stranice http://www.eduvizija.hr/portal/sadrz...ovna-ljepotica

  2. #52
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    evo beti se pridruzuje mujici u krizarskom pohodu

    ja mislim da atb nema utjecaj na homeopatiju, i obratno

  3. #53
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislim da atb nema utjecaj na homeopatiju, i obratno

    ja mislim da homeopatija nema utjecaja ni na što
    osim na novčanike onih koji ih propisuju i prodaju

    ali ja sam se potpuno pogubila
    ja sam mislila da si ti davala homeopatiju umjesto antibiotika, a ne uz antibiotik

  4. #54
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    .
    Posle prvog antibiotika jel tvoje dete i dalje ima temperaturu? Jel i dalje ima bolove?
    Mojoj već treći dan od atb bi prošli svi simptomi, a uši stalno crvene. Onda sam shvatila da to nije od atb nego od ispiranja, i jednostavno se izborila sa virusom.
    Nema T niti bolove cak i kad jako stisnes uvo, nije nervozan... sve prestalo kako kazes treci dan od antibiotika, ali usi crvene. Stvarno ne znam sta da radim.


    Beti,
    sve je otrov ili lek zavisno od doze.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    A vidi, uzmi sve u obzir, daj si malo vremena, razmisli, potraži treće, peto mišljenje.
    Ja sam na kraju, sasvim sluajno, nabasala na dobru orl doktorku, na medicini rada, koja je zamenjivala našu redovnu iz doma zdravlja.
    Ali niko od njih mi nije rekao: samo vi pođite kući i čekajte, srediće se to. I da znaš, ako je dete sklono, kačiće ga to često.
    Koliko godina ima?
    Na kraju sam ovde jednu forumašicu, koja je orl doktorka konsultovala i ona nam je preporučila onu terapiju koju sam gore opisala (fluimucil, inhalacije, grejanje ušiju), i kad smo to sproveli mesec dana, posle je dva meseca spojila bez upale.
    Ali mi se čini da je na kraju odrastanje najviše pomoglo.
    Evo ove jeseni je imala već tri puta gadno zapušen nos, ali samo se par puta požalila na uvo, i to je boli dok ispiramo ili kad duva.

    E da, sad sam se setila da me je u to vreme dosta ohrabrilo iskustvo jedne mame koja mi je rekla da je njen sin imao virusnu upalu uha, i da ona dugo traje (i po mesec dana) a jedini lek je ispiranje, ispiranje i još ispiranja nosa.

  6. #56
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    evo beti se pridruzuje mujici u krizarskom pohodu

    ja mislim da atb nema utjecaj na homeopatiju, i obratno
    antibiotici imaju utjecaj na homeopatiju. smanjuju djelovanje homeopatije i zato se homeopatija i antibiotici ne daju zajedno jer to onda nema smisla.
    ne znam koliko vremena mora proci od antibiotika da bi homeopatija djelovala.

    i jedno pitanje: svi oni koji tvrde da homeopatija ne djeluje, jel vi to tvrdite iz iskustva ili cisto tako?

  7. #57
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Kako antibiotici utječu na homeopatske pripravke?

  8. #58
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ne znam, samo znam da smanjuju ili ponistavaju djelovanje homeopatije, zato se ne primjenjuju istovremeno.

  9. #59
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    molio bih te da me uputiš na neko znanstveno istraživanje kojim se potvrđuje da antibiotici utječu na djelovanje (poništavaju ili umanjuju djelovanje) homeopatije.

  10. #60
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Pitala sam nasu dr - rekla je da homeopatija nema nekog smisla uz terapiju antibioticima. Ja to ne umem bas strucnim izrazima da prepricam, ali na neki nacin antibiotici stopiraju sve neke odbrambene mehanizme koje bi homeopatija trebalo da stimulise i tako...

    Kod nas je stanje bilo tako da smo ispili dve ture ab zaredom dok nam jedna orl lekarka nije rekla da dete jednostavno ima crvene bubne opne i da to takvo stanje traje neko vreme posle upale, pa nalaz cesto i orl lekari pomesaju sa upalom i za sigurnost daju ab, a taj drugi a smo najverovatnije dzaba pili.

    Zahvaljujuci homeopatiji smo jednu prehladu sa tonom slina prosli bez upale. Dr nam je prepisala Kalium sulphuricum, dete je i pored tolikih slina spavalo celu noc, bez hrkanja i propratnih problema, imala sam utisak kao da dajem neki jak operil P recimo. Sad smo u nekoj situaciji da nos curi i smeta mu da dise, tu se negde lomi dal da pregrmi ili ne pa sam ukljucila pulsatilu.

  11. #61
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Čitam sve ovo, i ne mogu ne pomisliti, sve ovo što vi liječite homeopatijom, ja liječim ničim.
    Ja sam još veća nekonvecionalka od vas.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam sve ovo, i ne mogu ne pomisliti, sve ovo što vi liječite homeopatijom, ja liječim ničim.
    Ja sam još veća nekonvecionalka od vas.
    upravo sam do ovog zaključka i ja došla, naravno prvo sam istresla nekoliko stotina eura homeopati
    nisam odbacila homeopatiju kao "šećernu vodu", ono, ostavljam sve opcije otvorene
    ali sam došla do zaključka, a vidim sad i kod prijateljica koje decu leče homeopatijom da su to sve bolesti za koje mi ne dajemo ništa
    (virusne upale uha, zapušen nos, mnogo zapušen nos, gomila viroza sa 3-4 dana povišenom temperaturom, stomačni virusi...)
    kod izolovane bakterije u nosu, grlu, urinu niko ne daje homeopatiju već antibiotik (tj. ja ne znam nikoga ko daje, tu mislim na homeopate)

  13. #63
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Moja homeopatica i bakterije, tj. baktrijske infekcije leci homeopatskim lekovima.

    E, sad.. imam i ja neku listu koju lecim - NIKAKO, tj cekam da prodje: stomacni virus, trodnevna viroza... Ali ako imate dete sa uvecanim trecim krajnikom koje cim zaradi sline i zapusen nos zaradi u roku od nekoliko dana i upalu uva morate delovati i na svako stanje kad se kolicina sekreta poveca. Da znam da ce ostati samo na slinama pa ne bih ni ja to lecila, niti smatram kijavicu za ne znam kakvu bolest. Ali na ovo drugacije gledam jer meni su svi orl lekari kod kojih smo isli rekli da su usi zdrave samo kad nos ne slini - to nije slucaj kod sve dece, ali kod njega koji sa tim ima problema i kome su usi slaba tacka jeste.

  14. #64
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    I jos nesto na temu novca - ja se cudim o kojim novcima silnim vi to pricate. Ja sam platila 50e do sad homeopatici i u to mi je ukljuceno: prvi pregled koji traje min sat vremena, pa kontrola nakon mesec dana koja traje isto toliko, sve lekove koje smo dobili i svaki radni dan doktorku dostupnu telefonom za sve tekuce probleme koji se jave.

  15. #65
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    molio bih te da me uputiš na neko znanstveno istraživanje kojim se potvrđuje da antibiotici utječu na djelovanje (poništavaju ili umanjuju djelovanje) homeopatije.
    ja znam homeopate koji svojoj djeci liječe gnojne angine, upale uha itsl. antibioticima. Pa to može brzo napredovati, ponekad ni sirup nije dovoljan nego tek tura inekcija ulovi na vrijeme. Nije to za zezat se. Ali ako uho malo boli od potiska od zaštopanog nosa, no to se lječi otštopavanjem nosa. sori doktori kaj se petljam u vaš posao.

  16. #66
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ja se još uvijek nadam da će me netko uputiti na istraživanje koje potvrđuje da primjena nekog antibiotika umanjuje ili poništava (inače dokazanu) djelotvornost homeopatskih pripravaka u liječenju upale uha ili grla ili bilo koje druge upale.

  17. #67
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Moja homeopatica i bakterije, tj. baktrijske infekcije leci homeopatskim lekovima.

    E, sad.. imam i ja neku listu koju lecim - NIKAKO, tj cekam da prodje: stomacni virus, trodnevna viroza... Ali ako imate dete sa uvecanim trecim krajnikom koje cim zaradi sline i zapusen nos zaradi u roku od nekoliko dana i upalu uva morate delovati i na svako stanje kad se kolicina sekreta poveca. Da znam da ce ostati samo na slinama pa ne bih ni ja to lecila, niti smatram kijavicu za ne znam kakvu bolest. Ali na ovo drugacije gledam jer meni su svi orl lekari kod kojih smo isli rekli da su usi zdrave samo kad nos ne slini - to nije slucaj kod sve dece, ali kod njega koji sa tim ima problema i kome su usi slaba tacka jeste.
    Imala takvo dijete.
    Odstranili treći krajnik i riješeni svi problemi.
    Opstrukcija je fizička i sva terapija druge vrste je bez veze.

  18. #68
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    kod izolovane bakterije u nosu, grlu, urinu niko ne daje homeopatiju već antibiotik
    Nasa pedijatrica/homeopatica daje homeopatiju.
    Mi smo izlijecili jednu streptokoknu upalu grla i jedan uroinfekt, dokazano prije i poslije nalazima, ali tada, ako se dobro sjecam, ni to nije mujici bilo dovoljno pa je rekao da ionako dio bakterijskih infekcija prodje spontano (eto, mojoj djeci svaka prodje spontano, ocito), ako je organizam dovoljno snazan.

  19. #69
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Nasa pedijatrica/homeopatica daje homeopatiju.
    Mi smo izlijecili jednu streptokoknu upalu grla i jedan uroinfekt, dokazano prije i poslije nalazima, ali tada, ako se dobro sjecam, ni to nije mujici bilo dovoljno pa je rekao da ionako dio bakterijskih infekcija prodje spontano (eto, mojoj djeci svaka prodje spontano, ocito), ako je organizam dovoljno snazan.
    I mojima isto. Ne da mi se uopce nabrajati sta im sve "samo" prodje...

  20. #70
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne po Mujici, nego po smjernicama liječenja streptokokne upale grla (a linkala sam ih nebrojeno puta), antibiotici se daju samo za olakšavanje simptoma (brži oporavak).

    Apsolutna učinkovitost antibiotskog liječenja tonzilofaringitisa uzrokovanog BHS-A je umjerena. Uz antibiotsko liječenje, simptomi bakterijskog tonzilofaringitisa se skraćuju u prosjeku za oko jedan dan. U razvijenim društvima s višim životnim standardom, utjecaj antibiotika na incidenciju supurativnih i nesupurativnih komplikacija infekcije uzrokovane BHS-A je minimalan

  21. #71
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ovo mi je jako zanimljivo. Kako izgleda tijek bolesti ako se ne lječi antibiotikom? Da li duži oporavak nosi više komplikacija pa zato dobivamo antibiotik ili je samo to zbog manje izostanka s posla?

  22. #72
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi je jako zanimljivo. Kako izgleda tijek bolesti ako se ne lječi antibiotikom?
    Vjerojatno onako kao kad liječiš homeopatijom.
    Manje izostanaka s posla, a kod djece gotovo uvijek kako bi se skratila bolest i olakšali simptomi.

  23. #73
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam sve ovo, i ne mogu ne pomisliti, sve ovo što vi liječite homeopatijom, ja liječim ničim.
    Ja sam još veća nekonvecionalka od vas.
    evo i mene u tvom društvu, sister.

    trodnevna temperatura je nakon dva dana prošla sama od sebe (jel' bi to onda bila dvodnevna temperatura?). bez lijekova, bez pripravaka, bez svete vodice. nevjerojatno, ali tako jest!
    kad mi dijete padne s bicikla, također koristimo - ništa! i funkcionira!

    ovo me podsjetilo na nadrealiste i onu tvornicu za proizvodnju ništa.

  24. #74
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Eee što više imam staža s djecom, manje znam Ma pitam jer smo mi imali raznih od onih "blagih" bakt.inf. koje su prošel same, ali i one koje su se otegle i zakomplicirale, do galopirajućih gdje su samo inekcije pomogle, tako da sam izgubljena, jednostavno više niš ne mislim nego idem doktoru pa šta kaže, kaže.
    Samo u korist treće mandule, moram reći da smo je mi uspjeli splasnuti za 60% (s 80posto na 20 popunjenosti hoane,ili kak ose već to kaže) malo opsesivnim režimom, ali sad nam prehlade ostaju prehlade, viroze viroze, a ne zapetljavaju se u koješta. Naravno, može se reći i da smo imali sreće, ko će ga znat.
    Posljednje uređivanje od pikula : 24.01.2013. at 12:42

  25. #75
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    antibiotici imaju utjecaj na homeopatiju. smanjuju djelovanje homeopatije i zato se homeopatija i antibiotici ne daju zajedno jer to onda nema smisla.
    ne znam koliko vremena mora proci od antibiotika da bi homeopatija djelovala.

    i jedno pitanje: svi oni koji tvrde da homeopatija ne djeluje, jel vi to tvrdite iz iskustva ili cisto tako?
    tvrditi da antibiotici imaju uticaja na homeopatiju i da zajedno nemaju smisla i nekako možda navoditi na zaključak da je bolje ne koristiti antibiotik, ako je netko pobornik homeopatije - mislim da je to ozbiljna obmana koja ne bi smjela biti izrečena samo tako na forumu koji sebe naziva edukativnim. ako netko pored antibiotika daje homeopatske pripravke ili skače oko vatre ili se moli sv. anti - so be it. od viška glava ne boli, ako drugačije baš ne ide. ali tvrditi ovakvu glupost i da nitko od odgovornih ne reagira - to stvarno nije u redu. pa makar to izgovorili na pdf nekonvencionalna ... što god. medicina to sigurno nije. već čekam sljedeću silan.

    meri, prvo, vlastito iskustvo nije nikakav dokaz ničemu. drugo, onaj koji tvrdi djelotvornost mora je dokazati, a ne onaj koji sumnja ili je zaniječe. treće - imaš dovoljno stručnih studija i znanstvenik članaka o tome da... da se precizno izrazim... u homeopatiji nema ničeg više od placebo efekta. nema tu nikakve aktivne tvari, nikakvog voda pamti, isto se istim liječi itd. placebo efekt nije zanemariv, no, on ima svoje granice.

  26. #76
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja sam davala homeopatiju kad bi dala pedijatrica bez razmišljanja, onda sam se malo informirala i više ne dajem. Nisam imala nikakva neugodna iskustva, ali sam odlučila da se više ne želim petljati s tim., Ali neću vas odgovarati na ovom topicu . Mene je ovdje dovukla samo znatiželja oko angina i upala uha.

  27. #77
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Nasa pedijatrica/homeopatica daje homeopatiju.
    Mi smo izlijecili jednu streptokoknu upalu grla i jedan uroinfekt, dokazano prije i poslije nalazima, ali tada, ako se dobro sjecam, ni to nije mujici bilo dovoljno pa je rekao da ionako dio bakterijskih infekcija prodje spontano (eto, mojoj djeci svaka prodje spontano, ocito), ako je organizam dovoljno snazan.


    Ne dio, nego večina.

  28. #78
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku

    i jedno pitanje: svi oni koji tvrde da homeopatija ne djeluje, jel vi to tvrdite iz iskustva ili cisto tako?
    Ne znam za druge, ali ja na temelju stručne i znanstvene literature. Pismen sam.

    Ne trebam pokušati letjeti skokom sa krova da bih znao da ne mogu letjeti.

  29. #79
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ne po Mujici, nego po smjernicama liječenja streptokokne upale grla (a linkala sam ih nebrojeno puta), antibiotici se daju samo za olakšavanje simptoma (brži oporavak).
    ja sam imala pretprosle godine strep anginu i prvo ju nisam lijecila nicim (isla sam na put pa nisam mogla kod dr, a ionako ne idem kod dr u tako ranoj fazi, uvijek pricekam da prodje samo od sebe, ako ne prolazi onda idem). nakon 3 dana konstantne temp i bolova od kojih nisam mogla spavati niti jesti, a cak mi se i vilica ukocila pa nisam mogla otvoriti usta normalno, sam nasla nekog dr u njemackoj koji mi je dao atb, koji nije djelovao, nego sam na povratku u zg isla na hitnu orl gdje su mi prvo izvadili punu konjsku injekciju gnoja, a onda jos zarezali i postrugali spahtlicom (boli za pop****). dr mi je reko da sam dosla u zadnji cas, imala bi sepsu uskoro

    a sad neki dan, temperatura i grlobolja me skucale u krevet u pola sata, ne mogu gutati i rikavam, i trcim dr jer sam bila u panici da mi opet ne eskalira (njih troje malih i md mora na put) a dr pogleda, veli da nema gnoja i nek dodem sutra, nije mi htjela nis prepisat. ujutro se budim ko da nis nije bilo, normalno gutam, nema temp.

    pa ti budi pametan

  30. #80
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    mujica, a imas li ti neki dokaz da uzimanje antibiotika ne utice na imuni sistem - produkciju antitela i sl.? Meni je nekako logicno da kad organizam ima ispomoc sa strane ima i manje razloga da se sam bori (a homeopatija upravo stimulise tu prirodnu odbranu organizma).

    Ovde se sve pogresno shvata i izvrcu se reci, pa nece niko ukinuti antibiotik ako mora da pije, vec nece davati homeopatiju jer uz ab nema smisla. Isto, naravno da ce svaki homeopata dati detetu (ne samo svom, vec svakom) antiiotik kod upala koje su vec poodmakle. Pa ljudi, ne vodite ni vi valjda dete na prvu T lekaru, cekate neko vreme da vidite kako se dalje odvija, date neki rok. Uvek cete od hoemopate dobiti uputstvo koliko da cekate da prodeluje, ako ne - pravac po ab, ja ne znam sta vi zamisljate, nece homeopata cekati da dete sepsu dobije.

    Sto se krajnika tice, neko me je pitao - moje dete nekim cudom pored silnih upala ima dobru timplanometriju. Kako - ne znam, i orl lekari se cude, a kazu da u tom slucaju nema indikacija za vadjenje krajnika.

  31. #81
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Nisam niti rekao da pijenje antibiotika nema utjecaja na imunološki sustav, pa ne znam zašto bih bio dužan iznositi dokaze za takvu izjavu.

    Međutim, ovdje su neki rekli da korištenje antibiotika umanjuje ili poništava djelovanje homeopatije. Pa lijepo molim nekakve opipljive dokaze za to.

    Pusti logiku. Meni je npr. logično da su homeopati prevaranti koji moraju biti kažnjeni za prevaru bolesnika/potrošača, pa se to ne događa. Logika je očito relativna stvar.

    Zato bih molio dokaze za tvrdnje koje se iznose ovdje:
    1. da antibiotici umanjuju ili poništavaju djelovanje homeopatije;
    a bilo bi lijepo dobiti dokaze za tvoju tvrdnju:
    2. da homeopatija stimulira prirodnu obranu organizma.
    Posljednje uređivanje od mujica : 24.01.2013. at 18:47

  32. #82
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Ovde se sve pogresno shvata i izvrcu se reci, pa nece niko ukinuti antibiotik ako mora da pije, vec nece davati homeopatiju jer uz ab nema smisla. Isto, naravno da ce svaki homeopata dati detetu (ne samo svom, vec svakom) antiiotik kod upala koje su vec poodmakle. Pa ljudi, ne vodite ni vi valjda dete na prvu T lekaru, cekate neko vreme da vidite kako se dalje odvija, date neki rok. Uvek cete od hoemopate dobiti uputstvo koliko da cekate da prodeluje, ako ne - pravac po ab, ja ne znam sta vi zamisljate, nece homeopata cekati da dete sepsu dobije..
    Aha.

    Gle, ja sam inače (što mnogi ovdje ne znaju) vibronanoparabiorezonhomeoshit guru. Nemoj bacati novac niti na homeopate niti na antibiotike.

    Javi mi se na pp i dat ću ti broj svog žiro računa i cjenik.

    Kad oboliš ti, muž, dijete, susjed, pas, krava, mačka ili najdraži glumac ili političar, samo mi pošalji na žiro račun cijenu izliječenja prema cjeniku.

    Ja ću tebi, pesu, glumcu, političaru, kome god treba, poslati svojim vibronanoparabiorezonhomeoshit kanalima vibracije zdravlja i ozdravit će. Ozdravljenje garantirano u 99%.

    Ako pacijent ne ozdravi, vraćam novac.
    Posljednje uređivanje od mujica : 24.01.2013. at 19:07

  33. #83
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    pa ti budi pametan
    Nemres.
    Nema garancije.

  34. #84
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se krajnika tice, neko me je pitao - moje dete nekim cudom pored silnih upala ima dobru timplanometriju. Kako - ne znam, i orl lekari se cude, a kazu da u tom slucaju nema indikacija za vadjenje krajnika.
    Moja kćer nije imala niti jednu upalu uha.
    Ali smo svejedno izvadili treći krajnik.
    Nije mogla disati, pogotovo dok je spavala, a o količini sekreta da ne pričam.
    Koliki je bio, rekao je otorinac da se čudi kako je uopće disala. Jedva.

  35. #85
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kćer nije imala niti jednu upalu uha.
    Ali smo svejedno izvadili treći krajnik.
    Nije mogla disati, pogotovo dok je spavala, a o količini sekreta da ne pričam.
    Koliki je bio, rekao je otorinac da se čudi kako je uopće disala. Jedva.
    U tome je caka, sto su ti problemi pre indikacija nego upala uha. Njemu treci krajnik pravi problem tokom upale, a posle sve ok.

    Bilo kako bilo, od kad je krenuo u vrtic slinav sve vreme, samo dve prehlade su prosle bez upale i to od kad smo na homeopatiji.

    mujice, stvarno gubis vreme, vredjas i ja se na to od sada ne pecam

  36. #86
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ne želiš sa mnom podijeliti dokaze o tome da homeopatija stimulira prirodnu obranu organizma?

    šteta.

    A tako je lijepo zvučala ova tvoja izjava....
    a homeopatija upravo stimulise tu prirodnu odbranu organizma
    Posljednje uređivanje od mujica : 24.01.2013. at 21:55

  37. #87
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    ne želiš sa mnom podijeliti dokaze o tome da homeopatija stimulira prirodnu obranu organizma?

    šteta.

    A tako je lijepo zvučala ova tvoja izjava....
    Aman ja napisah da prenosim reci moje homeopatice kojoj verujem. Niti branim ovde doktorsku disertaciju niti sam na sudu da se sad bahcem tvojim dokazima. Mani me se, molim te. Misija ti je neuspela, idi na drugi topic
    Posljednje uređivanje od lady.x : 24.01.2013. at 22:08

  38. #88
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno


  39. #89
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    daj meni broj žiro računa, treba mi jedno cijepljenje i potpis

  40. #90
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mujica krade fore dr. Richtera (ok, ok, malo ih preradjuje usput).

  41. #91
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Aha.

    Gle, ja sam inače (što mnogi ovdje ne znaju) vibronanoparabiorezonhomeoshit guru. Nemoj bacati novac niti na homeopate niti na antibiotike.

    Javi mi se na pp i dat ću ti broj svog žiro računa i cjenik.

    Kad oboliš ti, muž, dijete, susjed, pas, krava, mačka ili najdraži glumac ili političar, samo mi pošalji na žiro račun cijenu izliječenja prema cjeniku.

    Ja ću tebi, pesu, glumcu, političaru, kome god treba, poslati svojim vibronanoparabiorezonhomeoshit kanalima vibracije zdravlja i ozdravit će. Ozdravljenje garantirano u 99%.

    Ako pacijent ne ozdravi, vraćam novac.
    ovo je silno duhovito
    ajde molim te odi na neki religiozni forum i počni bacati fore da naplaćuješ ispovjedi i oproste na taj način
    misliš li da bi to bilo previše bezobrazno?

    da se razumijemo, ne uspoređujem homepatiju sa vjerom već mi se čini da je to otprilike jednako nekulturno

  42. #92
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    da.... i ?

  43. #93
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Nije istina da ne uspoređuješ homeopatiju s religijom.
    Upravo to činiš ovim svojim postom.

    I ne vidim što je u mom postu bezobraznije od onoga što homeopati čine obečavajući izliječenje. Pretpostavljam da ćeš mi to objasniti?
    (s tim da ja nudim povrat novca, a homeopati ne nude - dakle, bolji sam)
    Posljednje uređivanje od mujica : 25.01.2013. at 15:08

  44. #94
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ali sta fali izljecenju od homeopatije?

    a sta kad konvencionalni lijekovi na pomognu, jel onda treba biti ljut na doktore ili kako?

    stvarno ne razumijem sta zelis postici, ako ljudi ozdrave od svete vodice, jel to tebi pricinjava problem?

  45. #95
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nisam mujica, ali kod bolesti "tretiranih" homeopatijom ljudi ozdrave jer bi i inače ozdravili
    jer je bolest prošla
    organizam se sam izborio
    ali problem je u tome što netko to samoizlječenje uzima sebi i vodi koja pamti u zaslugu
    i to naplati

    mene osobno to ne smeta
    baš me briga
    svatko neka radi što hoće
    i moram priznati da me nervira taj mujičin križarski rat protiv homeopatije
    ali razumijem kako razmišlja i što ga smeta

  46. #96
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ali sta fali izljecenju od homeopatije?

    a sta kad konvencionalni lijekovi na pomognu, jel onda treba biti ljut na doktore ili kako?

    stvarno ne razumijem sta zelis postici, ako ljudi ozdrave od svete vodice, jel to tebi pricinjava problem?
    Nemam nikakav problem što ljudi ozdrave ili ne ozdrave sami od sebe. To je normalno.

    Ali mi je problem što se spontano izliječenje pripisuje homeopatiji, ljudima se laže da homeopatija liječi, poboljšava rad imunološkog sustava itd... i uz to se naplaćuje ta prevara.

    I onda izmanipulirane žtrtve šire glas o tome kako homeopatija liječi. Eto. Samo to.

  47. #97
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    i moram priznati da me nervira taj mujičin križarski rat protiv homeopatije
    Doista mi je žao što te nerviram.

    Ali, nije to križarski rat protiv homeopatije.

    To je prizivanje ljudi na zdrav razum i "rat" protiv svih besmislica, ne samo rpotiv homeopatijie. "Ratujem" i s bioenergijom i biorezonancom, na primjer. I to sve zato što me smeta da si ljudi dozvole da ih se tako navede s lažima da vjeruju u nešto za što nema apsolutno nikakvih dokaza da djeluje, a istovremeno im se na taj način ugrađuje sumnja u postupke za koje postoji obilje dokaza o djelotvornosti.

    Smatram taj "rat" opravdanim. Tj. smatram čak da mi je dužnost voditi ga.

    Eto, samo želim da ljudi misle razumno, jer nerazumno razmišljanje velikog broja ljudi može dovesti do velikih problema s kojima ćemo svi morati živjeti, a i naša djeca. A djecu učim da budu racionalna. Pa ne bih htio da budu u lošem položaju zbog toga jer će većina društva biti neracionalna jednog dana.
    Posljednje uređivanje od mujica : 25.01.2013. at 16:31

  48. #98
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    to je moj problem što me ti nerviraš s tom besmislenom borbom
    kao što je tvoj što tebe nervira homeopatija

    nego budeš ti meni da o taj žiro?

  49. #99
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Mene nervira to sto Mujica uporno ( ali uporno ) ne dozvoljava ljudima da razgovaraju o onome sto ih zanima . I razumijem njegovu frustracije kad su ta pisanja vezana uz temu cijepljenja , pa se tamo drobi sve i svasta , u teoriji najčešće . Ali ovako upadati na temu , bez i malo poštovanja nakon zamolbe da otvaracicu ne interesira njegov krizarski rat je najbliže rečeno - bezveze.

  50. #100
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Moram samo napisati da u potpunosti razumijem mujicu i razumijem da mu to njegovo znanje, u krajnjoj liniji i zakletva - nalaže.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •