Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 82 od 82

Tema: Sustav isofix

  1. #51
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam da li će bit često...
    Bacila sam oko na Britax Evolvu (jedna draga forumašica mi poslala link ) - ovu http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=274336
    Ima li itko? Neka iskustva me zanimaju
    to je kombinirana sjedalica i ja je ne bi ni u ludilu uzela za djecu oko godinu dana, drugo siroka, je dosta, imala sam je pa govorim iz iskustva.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Može objašnjenje oko kombiniranih AS? Prednosti su, čini mi se, financijske i logističke (samo jedna kupnja), ali po vašim komentarima sudim da to nije najbolja opcija.
    Šteta što je široka, baš to ne želimo.

  3. #53
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj bruno prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,

    imam automobil godine proizvodnje 2008. koji nema bazu za isofix. Molim vas za informaciju da li su svi sutomobili nakon 2007. godine duzni omoguciti ugradnju sustava isofix i ako da, prema kojem zakonu ili propisu tj. na sto se mogu pozvati ako je to tocna informacija? Osim toga, u katalogu Romera pise da opel astre od 2004. imaju ugradjen isofix, a moja nema. Informacija koju je dao Romer je samo njihova preporuka ili?

    Sve ovo pitam jer sam jucer bila kupiti autosjedalicu i nakon sto smo u ducanu sve sredili kaze nam prodavacica da ipak provjerimo za bazu. Nije nam padalo na pamet da mozda nemamo mogucnost ali otisli ipak provjeriti i ipak nema?!?!?! Zovem jutros opel i oni ne znaju nista o tome, ni da li ima ili nema, i ako nema da li ima mogucnosti, a ako ima sto sad, koliko se ceka kosta, sto je potrebno grrrrrrrrrrrrr
    Mi smo u auto proizveden 2007. ugrađivali Isofix. (Ford Focus). Imao je pripremu za Isofix (ne znam šta je to) pa su nam ugradili te kukice naknadno. Cijena ugradnje je bila cca. 200 kn.

  4. #54
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Imao je pripremu za Isofix (ne znam šta je to) ...
    Otprilike: metalna šipka koja se proteže širinom auta u području iza naslona stražnje klupe.

    I mi smo naknadno ugrađivali Isofix.

  5. #55
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Može objašnjenje oko kombiniranih AS? Prednosti su, čini mi se, financijske i logističke (samo jedna kupnja), ali po vašim komentarima sudim da to nije najbolja opcija.
    Šteta što je široka, baš to ne želimo.
    Neću komentirati kombinirane, nego samo ću reći da su moji dečki došli do 18 kg tek sa 6 godina, znači nepotrebno kupovati stolicu do 36 kg. (Jedino ako znaš da će imati puno kila ). Naravno da ovisi o djetetu.

  6. #56
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Franka 35 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko preporuku za autosjedalicu 0-18 kg s isofix sustavom vezivanja u oba smjera? hvala!
    Nemam pojma da li imaju isofix u oba smjera. Ova zadnja nema, jer ju imamo u drugom autu, ali ju pojasevi čvrsto drže.

    http://www.svijet-beba.hr/romer_brit...__40-2--47.htm
    http://www.svijet-beba.hr/bebe_confo...__40-5--27.htm
    http://www.svijet-beba.hr/bebe_confo...__40-5--28.htm
    http://www.svijet-beba.hr/nania-ferrari-basic-djecje_autosjedalice-0-18_kg-grupa_0-i__40-7--34.htm


    Posljednje uređivanje od Beti3 : 11.12.2012. at 18:05

  7. #57
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Mi imamo ovu

    http://www.madeformums.com/reviews/c...seat/1057.html

    Jako smo zadovoljni, ne znam da li postoji na Hr trzistu...

  8. #58
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Do nedavno je na tržištu bila samo Besafe kao AS koja ide do 18 kg u oba smjera. Ne znam da li se pojavila još koja.
    Vidim da sam ti krivo odgovorila. Ja sam se koncentrirala na oba smjera, a ne na isofix u oba smjera.

    Želim dodati, nije isofix nešto toliko važno. Je lakše, ali nije i sigurnije, ako imaš ispravno vezanu AS pojasevima.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Gledala sam filmiće na you tube-u o sjedalicama, čini me se da je vezivanje AS jednostavno. Ne vidim baš puno prostora za neispravno postavljanje.
    Naravno da podrzumijevam da ću prije montaže pročitati upute i pogledat video upute za montažu, ako ih model sjedalice kojeg budem kupila ima online.
    Živjela sam u predrasidi da je isofix daleko sigurniji od običnog vezivanja pojasom - pao mi je mit. Opet sam na startu.

    Betty - i moja kunjada kaže da neće baš djeca brzo preći 18 kg, ali, njena mala je tu kategoriju prešišala za čas (bila je bucka kao malena), a mali nema šanse - ima 3 i pol godine i nije ni blizu tih 18 kg.
    A moji bucimiri imaju 11 mjeseci i nekih 11,12 kila.
    Ugl - ostavila sam se kombiniranih sjedalica, unatoč tome što mi još nitko nije odgovorio na pitanje zašto su kombinirane sjedalice loš odabir.
    A sigurna sam da postoje tekstovi online. Ako itko naiđe - preporučam se

  10. #60
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Ugl - ostavila sam se kombiniranih sjedalica, unatoč tome što mi još nitko nije odgovorio na pitanje zašto su kombinirane sjedalice loš odabir.
    Moj laički odgovor je: na kombiniranim AS da bi dobili veliki raspon kilaže za koju odgovara ipak moraju ići na štetu nekog segmenta sigurnosti.

    E sad, zašto, kako,... neka odgovore savjetnici - oni znaju.

  11. #61
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja mislim da su u tom slučaju najbolje rješenje sjedalice sa jastukom naprijed 9-36 kg. Ja to planiram uzeti svojo maloj jer je visoka a lagana, tj prelagana je za sjedalicu 15-36, ali su joj uha već visoko, najbolja mi je CYbex

  12. #62
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Gledala sam filmiće na you tube-u o sjedalicama, čini me se da je vezivanje AS jednostavno. Ne vidim baš puno prostora za neispravno postavljanje.
    kad bi ovo bilo istina ne bi mi imali preko debelo preko pola neispravno montiranih sjedalica na pregledima (u početku je bilo preko 90% ali je postotak zadnjih godina dosta bolji)

  13. #63
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    kad bi ovo bilo istina ne bi mi imali preko debelo preko pola neispravno montiranih sjedalica na pregledima (u početku je bilo preko 90% ali je postotak zadnjih godina dosta bolji)
    daddycool, ja mislim da je to itekako istina, ali večina ljudi ne čita upute i ne smatra ekstra bitni ispravno vezanje AS. To je problem.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Slažem se s Anomonon.
    Daddy koje su najčešće greške u postavljanju sjedalica?

  15. #65
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    nije dovoljno čvrsto postavljena
    pojasevi autosjedalice nisu na ispravnoj visini
    pojasevi autosjedalice nisu dovoljno stegnuti
    pojas vozila ne ide ispravnom putanjom
    sjedalica nije prikladna uzrastu

    ne nužno tim redom

  16. #66
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    nije dovoljno čvrsto postavljena
    pojasevi autosjedalice nisu na ispravnoj visini
    pojasevi autosjedalice nisu dovoljno stegnuti
    pojas vozila ne ide ispravnom putanjom
    sjedalica nije prikladna uzrastu

    ne nužno tim redom
    dijete neadekvatno obučeno
    AS grupe 0/0+ nema dobar nagib
    pojasevi AS budu presavinuti (i prekonekoliko puta)

    etc.

  17. #67
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    nije dovoljno čvrsto postavljena
    pojasevi autosjedalice nisu na ispravnoj visini
    pojasevi autosjedalice nisu dovoljno stegnuti
    pojas vozila ne ide ispravnom putanjom
    sjedalica nije prikladna uzrastu

    ne nužno tim redom
    daddy, moraš priznati da je večina ovoga "nemar" roditelja. U uputama sve piše.

    Samo želim reči da je AS vezana pojasevima jednako sigurna, ali naravno da idemo od postavke da je ispravno vezana.

    Isto tako ti ne znače ništa svi isofixi svijeta ako dijete vežeš u AS neadekvatnu dobi i kilaži, u zimskoj jakni, ne zategneš dovoljno pojaseve,...

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    21

    Početno

    concord ultimax isofix http://www.concord.de/de/#/produkte/...ultimax-isofix - moj favaorit, ali isofix sjedalo sa nogicm se ne može na siguran način montirati u "obiteljski automobil" renault scenic, tako da ga nismo kupili

    cybex sirona http://cybex-online.com/sk/carseats/sirona.html - kada je sjedalo okrenuto u smjeru vožnje, tada se dijeteveže sa onim jastukom, a ne sa remenima

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    21

    Početno

    da li se planira, uskoro, pregled autosjedalica negdje u Slavoniji?

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Isuse - pa to što daddy i Juroslav navode je čisti nemar!
    Svaki put prije vožnje provjerim da li su pojasevio dovoljno stegnuti, da se ne savijaju, da su štitnici za glavu dobro postavljeni.
    Dijete stavljam u sjedalicu bez debele jakne ili skafandera.
    Jedino me sad mući pitanje da li je sjedalica dovoljno čvrsto postavljena - a to ću provjerit čim dođem doma.

    Inača sam frik koji čita sve upute, od tostera do kolica - pa valjda zato služi Users manual - da se pročita

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    21

    Početno

    zašto moja dva posta na ovoj temi nisu prošla autorizaciju?

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    21

    Početno

    sada sam vidjela da su objavljeni - plavuša

    sorry admin

  23. #73
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    za pregled u slavoniji treba pitati slavonke. pregledi izvan zagreba nisu redoviti pa treba pratiti portal i forum.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Može koji komentar na Maxi Cosi Tobi? Dimenzije i lakoća uporabe?

  25. #75
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Moj ili pitas sve?
    Postoje teme o toj sjedalici ako malo prolistas starije teme

  26. #76
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    gog, nažalost mislim da u slavoniji pregled neće biti organiziran prije proljeća, jer se to radi na parkiralištima, a preko zime je prehladno. takvu sam informaciju ja dobila.
    no, mislim da se, ako vam je hitno, možeš obratiti na mail istocna@roda.hr pa se probati dogovoriti za neki individualni termin.

  27. #77
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Imam Fiat Grande Punto, 2007. godište. Kupila sam ga rabljenog i nemam knjigu s uputama. Uskoro trebam kupiti AS I kategorije (9-18kg) pa me zanima ima li moj auto sustav isofix. Malo sam proučavla stražnje sjedište i uočila s lijeve i desne strane između sjedišta i naslona po dvije metalne ručice. Je li to isofix? Trebam li obratiti pažnju na još nešto ili se isofix sastoji od te dvije ručice? Ne bi bilo zgodno da kupim AS s isofixom pa da je ne mogu montirati.
    Još jedno pitanje... Je li sustav montaže AS s isofixom sigurniji od onog s pojasevima ili je to stvar ukusa? Koji je vaš savjet (ako imam mogućnost isofixa) koji sustav montaže AS odabrati? Hvala!

  28. #78
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Idnom, da to je isofix.
    Ja bih rekla da je isofix toliko sigurniji, koliko umanjuje mogućnost pogrešnog montiranja, inače smatram da je sjedalica ispravno montirana pojasevima jednako sigurna.

  29. #79
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Hvala Anemona na brzom odgovoru!

  30. #80
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    a obrati paznju i da su isofiks sjedalice skuplje.
    Meni osobno isofiks za sjedalicu 9-18 kg i nije nesto posebno potreban jer se ta sjedalica ne vadi i vraca stalno, vec stoji tako vezana. Dok recimo za ''jaje'' isofiks ima smisla jer se jaje cesto vadi iz auta i nosi kuci kad beba spava, ili se stavlja na kolica... Za 15-36 sjedalicu je isofiks isto super jer onda sjedalica ne plese kad se vozi prazna, tj ne treba ju dodatno vezati pojasom i kad dijete nije unutra.

  31. #81
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    S2000, hvala na savjetu! Krecem u istrazivanje trzista!

  32. #82
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Sretno obavezno isprobati u autu prije kupnje.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •