Stranica 101 od 101 PrviPrvi ... 519199100101
Pokazuje rezultate 5,001 do 5,043 od 5043

Tema: yours in free thought (ireligiozni topic) - 2. dio

  1. #5001
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije uopće pitanje pristojnosti, niti toga tko bi tražio, a tko ne bi. Niti tko je dobio po glavi, a tko nije. Stvar je u tome da je jedno politički korektno, a drugo nije. Pa se onda jedni prse svojom tolerancijom, slobodoumnosti i naprednosti, a isti su kao ovi drugi.
    Rehab,sve je to bitno. Kontekst je bitan. Kontekst je ponekad sve.
    Nije isto biti gay u New Yorku ili u Zagrebu ili Imotskom. Nije isto biti kršćanin u Poljskoj Hrvatskoj ili Egiptu, nije isto biti nevjernik u Estoniji, na Islandu, u Hrvastkoj ili Saudijskoj Arabiji.

  2. #5002
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije uopće pitanje pristojnosti, niti toga tko bi tražio, a tko ne bi. Niti tko je dobio po glavi, a tko nije. Stvar je u tome da je jedno politički korektno, a drugo nije. Pa se onda jedni prse svojom tolerancijom, slobodoumnosti i naprednosti, a isti su kao ovi drugi.
    Mi se, zapravo, slažemo. (osim oko normalnosti )I mene smeta to navijanje, i u medijima, i s oltara, okretanje ljudi jednih kontra drugih, spuštanje na razine daleko ispod ljudskih. Razumijem da su ljudi uzrujani, ali malo civiliziranosti s obe strane bi puno više pomoglo nego prepucavanje koje vodi u krajnosti.Isprovociran čovjek kaže i što ne misli

  3. #5003
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Jel mi može netko brzinski odgovoriti: Kad bi se gay zajednica i službeno zvala brak, bi li to otvorilo put gay
    parovima za posvajanje? Meni je osobno svejedno tko će živjeti zajedno, pa i kako će se ta
    zajednica službeno zvati, jedino me ovo zanima, jer nisam za homo posvajanja.

  4. #5004
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Mislim da ne bi. Posebno zato što veliki broj ljudi razmišlja kao ti, a put do posvojenja je dug i trnovit i za hetero parove, nismo mi još na tom stupnju da bi im brak širom otvorio vrata do posvojenja.

  5. #5005
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Posebno zato što veliki broj ljudi razmišlja kao ti,..
    Nadam se da je ovako kako kažeš.

    ..nismo mi još na tom stupnju da bi im brak širom otvorio vrata do posvojenja.
    Nisam na tom stupnju, e sad je li to viši stupanj kako ga ti prikazuješ ili niži, subjektivno je.Svejedno mi je tko će me zvati zadrtom/zatucom, sve dok me ne dira.
    Znači, ne bi širom otvorio vrata, ali bi otškrinuo?

  6. #5006
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Tu uvijek postoji lagano posprdna i pogrdna konotacija.

    Al ok, sama si napisala "osobito" negativno, znači i ti kužiš da jest pomalo negativno. Ne smeta mene to zato što
    je trenutno "Markićka" u pitanju, već na ovom forumu to ne bi trebalo biti dopušteno. Ili ipak da?
    Meni se čini da je uvredljivije neku odraslu, javnu osobu koja nije u npr. showbusinessu nazivati samo imenom ili čak odmilicom od imena (u ovom slučaju bi to bilo Željka ili Željkica).
    Možda bi zeru manje negativno bilo reći Markićeva, mada ovaj nastavak ima neku konotaciju vlasništva (da nju posjeduje neki Markić).
    Sad, da li Markić ili Markićka - ovo drugo je preciznije s obzirom na njen spol.

  7. #5007
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Istina, kod mene na poslu jedna moja kolegica drugu naziva (naravno ne u njenom pristustvu)
    "vesnica". Jaako posprdno i uvredljivo (pogotovo što je prva mlada žena, a druga pred penziju).
    Ja sam uvijek za čisto prezime, žena je javna osoba, znači svi znaju da je riječ o ženskoj osobi, nema zabune.
    Posljednje uređivanje od Dijana : 08.11.2013. at 12:21

  8. #5008
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Otškrinuo bi, ali ne vjerujem da će se to pokrenuti s mjesta idućih 20 godina. Niti mislim da bi bilo fer dok su ljudi u Hrvatskoj ovako raspoloženi, prema djeci, da preko njihovih leđa ide ikakva borba za ljudska prava, djeca prije odraslih. No mislim da bi bilo u redu da npr, jedan partner može posvojiti djecu drugog partnera iz prethodne veze. Znači posvajanje u smislu pravne i emocionalne zaštite djeteta-da, radi "mode"-ne.

  9. #5009
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Tu uvijek postoji lagano posprdna i pogrdna konotacija.

    Al ok, sama si napisala "osobito" negativno, znači i ti kužiš da jest pomalo negativno. Ne smeta mene to zato što
    je trenutno "Markićka" u pitanju, već na ovom forumu to ne bi trebalo biti dopušteno. Ili ipak da?
    Tek sad vidim drugi dio posta, kasnije si ga dodala.

    Pa ne kužim da je "Markićka" negativno samo po sebi, istina je da se ovdje općenito piše lagano posprdno o njoj. Ne znam je li to protiv pravila foruma i zašto bi bilo, žena je sama svojom voljom i akcijom došla u žižu javnog mnijenja, a svaka akcija izaziva reakciju. Zar nemamo pravo komentirati je?

  10. #5010
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Smijemo li onda komentirati ikoga i kako?

    Samo vrijednosno i emocionalno neutralno?

    Je li to moguće i koja bi uopće bila svrha takve komunikacije?

  11. #5011
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ni ja ne mislim da je fer preko djece ostvarivati nečija "prava", u svakom slučaju djeca prije odraslih. I da, i ja mislim da bi otškrinuo.
    Hvala ti na odgovoru.

  12. #5012
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Ja ne znam bi li otškrinuo ili ne bi otškrinuo. Ali mislim da to nema toliko veze s brakom. Moguće je da će za x godina bidi dozvoljeno posvojanje homo parovima, makar im "brak" ne bio dozvoljen. Bar se meni čini, pa i sad (teoretski) mogu posvajati i oni koji nisu u braku, tj. nisam sigurna za to, ali znam da je moguće da samohrani roditelj posvoji...?

  13. #5013
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Tek sad vidim drugi dio posta, kasnije si ga dodala.

    Pa ne kužim da je "Markićka" negativno samo po sebi, istina je da se ovdje općenito piše lagano posprdno o njoj. Ne znam je li to protiv pravila foruma i zašto bi bilo, žena je sama svojom voljom i akcijom došla u žižu javnog mnijenja, a svaka akcija izaziva reakciju. Zar nemamo pravo komentirati je?
    Sasvim drugačiji ton poprima rečenica čim "Markićka" zamijeniš sa "Markić". To je daleko od uskraćivanja prava na komentiranje neke javne osobe.

  14. #5014
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Možda i jest nepristojno, ali mi je komplicirano pisati gđa. Markić. Uostalom sve svoje profesorice i učiteljice sam zvala sa prefiksima-ka, i one koje sam izuzetno poštovala, i one koje nisam baš

  15. #5015
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa može se u zakon o posvajanju dodati da pravo na posvajanje imaju osobe u registriranoj homoseksualnoj zajednici, ma kako se ona zvala (npr. HDZ). Ova promjena ustava to uopće ne može spriječiti.

  16. #5016
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne znam bi li otškrinuo ili ne bi otškrinuo. Ali mislim da to nema toliko veze s brakom. Moguće je da će za x godina bidi dozvoljeno posvojanje homo parovima, makar im "brak" ne bio dozvoljen. Bar se meni čini, pa i sad (teoretski) mogu posvajati i oni koji nisu u braku, tj. nisam sigurna za to, ali znam da je moguće da samohrani roditelj posvoji...?
    Postoji, pa evo posvojila je Opačićka, ali ipak mislim da je to rijetkost. A i nije mi logično da samohrani roditelj (odnosno single roditelj)
    dobije prednost pred parovima, kojih znamo ima sasvim dovoljno..

  17. #5017
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne znam bi li otškrinuo ili ne bi otškrinuo. Ali mislim da to nema toliko veze s brakom. Moguće je da će za x godina bidi dozvoljeno posvojanje homo parovima, makar im "brak" ne bio dozvoljen. Bar se meni čini, pa i sad (teoretski) mogu posvajati i oni koji nisu u braku, tj. nisam sigurna za to, ali znam da je moguće da samohrani roditelj posvoji...?
    Da, i ovo stoji.

  18. #5018
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Možda i jest nepristojno, ali mi je komplicirano pisati gđa. Markić. Uostalom sve svoje profesorice i učiteljice sam zvala sa prefiksima-ka, i one koje sam izuzetno poštovala, i one koje nisam baš
    X

  19. #5019
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    U zakonu postoji mogućnost da samohrani roditelj posvoji dijete ako je to u posebnom interesu djeteta, i nije Opačićka jedina koja je to napravila.

  20. #5020
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Možda i jest nepristojno, ali mi je komplicirano pisati gđa. Markić. Uostalom sve svoje profesorice i učiteljice sam zvala sa prefiksima-ka, i one koje sam izuzetno poštovala, i one koje nisam baš
    Znam, i ja sam svoje tako zvala, ali sam ipak pazila da me oni ne čuju.
    Pa ne moraš pisati gđa, nismo na bečkom dvoru, samo prezime, to mi se čini pristojnim.
    A mišljenje/stav većine ovdje o dotičnoj sasvim je poznat.
    Posljednje uređivanje od Dijana : 08.11.2013. at 12:38

  21. #5021
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji, pa evo posvojila je Opačićka, ali ipak mislim da je to rijetkost. A i nije mi logično da samohrani roditelj (odnosno single roditelj)
    dobije prednost pred parovima, kojih znamo ima sasvim dovoljno..
    To ovisi o sredstvima pojedinog samohranog roditelja, nije isto biti single roditelj koji jedva spaja kraj s krajem i neki koji si može priuštiti pomoć u kući, zato procedura toliko traje, svaki se slučaj pojedinačno gleda, bar bi trebao

  22. #5022
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Znam, i ja sam svoje tako zvala, ali sam ipak pazila da me oni ne čuju.
    Misliš da nas Markićka (pardon, doktorica Markić) čita?

  23. #5023
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Znam, i ja sam svoje tako zvala, ali sam ipak pazila da me oni ne čuju.
    Pa ne moraš pisati gđa, nismo na bečkom dvoru, samo prezime, to mi se čini pristojnim.
    A mišljenje/stav većine ovdje o dotičnoj sasvim je poznat.
    Pa ne znam, ja tako zovem sve ženske osobe, onako neformalno, a i ljudi oko mene. Pusićka, Opačićka, Kosorica, šta ja znam, čudno mi je onako razgovorno reći, jeste vidjeli šta je Pusić rekla? ili jeste čuli što je Opačić napravila? Čudno mi je, ne slažu se rodovi. Uopće ne mora biti posprdno, više je neformalno.

  24. #5024
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš da nas Markićka (pardon, doktorica Markić) čita?
    Nisam to imala na umu, a i da vas čita, a šta bi vi bili u strahu od nje?

    Ne, nego jednostavno mislim da smo sami vjerodostojniji ili dostojanstveniji ako kritiku izražavamo
    argumentima, a ne pokušavamo makar implicintno, ići ad hominem, iliti vrijeđati. Ok, emocije nekad
    prevladaju, ali to bi trebalo i biti samo nekad.

  25. #5025
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Slažem se.

  26. #5026
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne znam, ja tako zovem sve ženske osobe, onako neformalno, a i ljudi oko mene. Pusićka, Opačićka, Kosorica, šta ja znam, čudno mi je onako razgovorno reći, jeste vidjeli šta je Pusić rekla? ili jeste čuli što je Opačić napravila? Čudno mi je, ne slažu se rodovi. Uopće ne mora biti posprdno, više je neformalno.
    Razgovorno možda da, ali forum nije razgovor, ipak je pisani medij.

  27. #5027
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam to imala na umu, a i da vas čita, a šta bi vi bili u strahu od nje?

    Ne, nego jednostavno mislim da smo sami vjerodostojniji ili dostojanstveniji ako kritiku izražavamo
    argumentima, a ne pokušavamo makar implicintno, ići ad hominem, iliti vrijeđati. Ok, emocije nekad
    prevladaju, ali to bi trebalo i biti samo nekad.
    Slažem se, eto, nisam bila niti svjesna da vrijeđam gđu Markić, drago mi je da si ukazala na očitu grešku, truditi ću se ispravljati se. Opća atmosfera u državi je grozna, i moja mala kaplja pomaže je tkati, hajde da i na tome radimo

  28. #5028
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Razgovorno možda da, ali forum nije razgovor, ipak je pisani medij.
    Pisani medij, ali razgovaramo više neformalno, bar po mom shvaćanju...

    Meni bi izgledalo više uvredljivo i posprdno da se referiramo na nju kao gđu Markić ili dr. Markić.

  29. #5029
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ma meni bi bilo očekivano da je u proceduri donošenje zakona o istospolnim zajednicima, da se ljudi koji su drugačijeg stajališta bune. ili da je u proceduri nekakav zakon koji bi istospolnim zajednicama dozvolio posvajanje djece. pa ajmo na ulice da se to ne desi. kao u francuskoj. pa ajmo onda i referendum.

    ali, trenutno i markić i milanović imaju potpuno isti stav oko istospolnih brakova. ne?

    i, trenutno posvajanje mislim da nema baš neke velike veze s brakom. isti dan kad ovo uđe u ustav, može se donijeti nekakav drugi propis vezan uz usvajanje. posvajanje djece nije ustavom regulirano.

    i zato je ovo još jedan veliki spin, veliki spin koji ima za cilj samo i isključivo dvije stvari - širenje mržnje i s tom mržnjom destabilizacija sadašnje vlasti. kriza je i najbolje je vrijeme za ovakvu mobilizaciju stanovništva u svjetonazorskim pitanjima. i onda još ovi petljaju i sami sebi skaču u usta.

    prvo su to bila bijedna dva sata ZO, onda MPO, pa sad nepostojeći gay brakovi, i stožer za obranu koga i čega, nekakve ploče koje tako stoje u selu par km dalje.
    hebate, u rijeci je radio rijeka počela s dvojezičnim emitiranjem (na talijanskom i hrvatskom) 1945.godine. ej, 1945. godine, dvije godine nakon kapitulacije okupatora.

    sve je to isti scenarij.

    a sve je to s velikom potporom vrha KC u hrvatskoj. i HDZ-a.
    biskup, na dan svi svetih, sije mržnju s oltara, govori o zločinačkom režimu (trenutnom!). i to u trenu dok iz vatikana dolaze neke druge poruke, poruke mira i tolerancije (sad će ronin reći da ja ne znam o čemu pričam), ali bio PR ili ne bio PR, to su ipak jedne sasvim druge poruke. i ako sve ostane samo na porukama. poruke, kakve bih voljela čuti i od pozaića i od bozanića.

  30. #5030
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku

    i zato je ovo još jedan veliki spin, veliki spin koji ima za cilj samo i isključivo dvije stvari - širenje mržnje i s tom mržnjom destabilizacija sadašnje vlasti. kriza je i najbolje je vrijeme za ovakvu mobilizaciju stanovništva u svjetonazorskim pitanjima. i onda još ovi petljaju i sami sebi skaču u usta.

    prvo su to bila bijedna dva sata ZO, onda MPO, pa sad nepostojeći gay brakovi, i stožer za obranu koga i čega, nekakve ploče koje tako stoje u selu par km dalje.
    hebate, u rijeci je radio rijeka počela s dvojezičnim emitiranjem (na talijanskom i hrvatskom) 1945.godine. ej, 1945. godine, dvije godine nakon kapitulacije okupatora.

    sve je to isti scenarij.

    Potpis.

  31. #5031
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Potpis na Cvijetu

  32. #5032
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    i zato je ovo još jedan veliki spin, veliki spin koji ima za cilj samo i isključivo dvije stvari - širenje mržnje i s tom mržnjom destabilizacija sadašnje vlasti. kriza je i najbolje je vrijeme za ovakvu mobilizaciju stanovništva u svjetonazorskim pitanjima. i onda još ovi petljaju i sami sebi skaču u usta.
    .
    S tim se, naravno, slažem. Ali nije samo to.

    Nemojte zaboraviti na sljedeće:

    1. to što se događa u Hrvatskoj dio je globane priče, to se već sve događalo, događa ili će se događati u raznim državama...krenulo je iz Amerike, od KC. Ali ni drugim crkvama priča nije nemila.

    2. Molim pročitate sljedeći link, riječ je o kolovozu 2012.

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...m-/631619.aspx

    Stvarno zanimljivo kako se najavljuje referendum o MPO-u, spominje se i pobačaj. I onda odjednom ništa, ništa. Pa hops, referendum o gay brakovima iako to uopće nije bila tema u društvu dok je oni nisu potegli. Otkud sad to?

    Pa ako uzmemo u obzir činjenicu da je Markić javno priznala da su najprije radili istraživanje javnog mnijenja (a to se saznalo i bez da je priznala) o formulaciji pitanja, potpuno sam sigurna da su nakon istraživanja shvatili da im ni MPO, a ni pobačaj (još) ne prolaze.
    Pa su išli na zihericu. Pederi nikad nisu in.

    Nakon prikupljenih 700.000 i više potpisa postali su legitimna inicijativa. Ako im prođe referendum, postat će nezaobilazni...i nezaustavljivi.

    Dakle, destabilizacija vlasti je jedno lice medalje. Drugo je ono o vraćanju na konzervativne vrijednosti. Vrijednosti s kojima crkva nema problem.

  33. #5033
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    ne znam, meni se čini da ova vlast sama sebe najbolje destabilizira.

  34. #5034
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ca/710414.aspx

    Jel mi može netko objasniti zbog čega je SDP glasao protiv toga da se pitanje da na procjenu ustavnosti?

  35. #5035
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    tako je, zuska.

  36. #5036
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

  37. #5037
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ca/710414.aspx

    Jel mi može netko objasniti zbog čega je SDP glasao protiv toga da se pitanje da na procjenu ustavnosti?
    Jučer je Svimbalo linkala članak koji daje neko tumačenje toga.

  38. #5038
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Aha, sad sam išla pročitati...

    Valjda ćemo čuti i neko suvislije objašnjenje od vladajućih.

  39. #5039
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Da ne otvaram bezveze novi topic samo za ovo pitanje, molila bi vas cure ukoliko netko od vas zna informacju čiji je poslovni forum i da li su informacije tamo vjerodostojne, imam jedan problem sa odvjetništvom u Hr, odnosno više nesporazum oko akta Porezne uprave pa me zanima da li ovi navodi ovdje imaju uporište u donešenom zakonu, pa ako netko slučajno zna.


    poslovni forum - porezna prijava, obveze PU itd..

  40. #5040
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    tako je, zuska.
    x
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 08.11.2013. at 14:10

  41. #5041
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    krumpiric, je li vrijeme da se otvori yours... vol.3?

  42. #5042
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Jel mi može netko brzinski odgovoriti: Kad bi se gay zajednica i službeno zvala brak, bi li to otvorilo put gay
    parovima za posvajanje? Meni je osobno svejedno tko će živjeti zajedno, pa i kako će se ta
    zajednica službeno zvati, jedino me ovo zanima, jer nisam za homo posvajanja.
    jedno s drugim nema veze kao što je netko već objasnio, tj. nije uopće povezano.

    onda dodajmo da je gay osobama - kad već pričamo o posvajanju - bitnija mogućnost da posvoje dijete svog partnera. što bi bilo i u djetetovu korist jer služi obiteljskoj stabilnosti. ili bi i to bio problem?

    s druge strane, gay osobe bi imale pravo predati zahtjev za posvajanje,... to ne znači (kao što smo imale prilike čitati) da gay parovi upadaju u centar i traže za sebe dijete, nego bi predali zahtjev kao svi drugi (hetero)parovi. realnost je takva da bi prošlo još nekoliko godina dok bi jedan gay par na taj način posvojio dijete. možda neko bolesno romsko dijete, koje nijedan drugi heteropar neće.



    ali kao što znamo, gay je samo in, pa se uzeo na zub. jučer neplodni koji "ubijaju djecu u frižiderima", pa onda ZO i pedofilija, danas gay, sutra će već netko sljedeći doći na red.

  43. #5043
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ključ.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •