Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Dojenje i prehrana dijeteta

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Dojenje i prehrana dijeteta

    Jučer sam dobila savjet kod PEDIJATRICE da bi bilo dobro da prestanem dojiti jer moje dijete ništa ne jede u zadnjih tjedan dana (bio je bolestan),a ni ne pije jer kao ja dojim pa on neće jesti i piti jer zna da će dobiti cicu. A, citiram "To vaše mlijeko mu više niš ne znači"
    Ja moram priznati da sam bila jako sretna ovih dana što ima cicu jer bi inače dehidrirao, ne bi dobivao ama baš ništa, ali isto tako me muči što ništa nije htio jesti. Tu i tamo malo cornflakesa ili medolino i sl. i to je to. A sada kada je kao ozdravio, treba mu nešto da se što prije oporavi, da mu se vrati imunitet, a on još uvijek neće ni jesti ni piti, a ntjerat ga ne mogu ni pod razno. Kaj da radim?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Samo ti nastavi dojiti. Kad malac dodje k sebi vratit ce se i zelja za drugom hranom. A cica mu itekako vraca imunitet.

  3. #3
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    majkomila kakva glupost :shock:

    ja sam presretna da dojimo upravo u takvim situacijama - evo sad sam mu išla kod bake dati ciku jer je u cijelo jutro popio tri gutljaja i pojeo jedan zalogaj. plus što mu je cika utjeha, imunitet i tako dalje.

    pedijatrici isprintaj sastav mlijeka nakon godine dana, bio je već neki topic o tome.

    kad se janko bude osjećao zdravo i fit, navaliti će na hranu ko blesav.

  4. #4
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma hvala vam cure i u mojoj glavi je to tako posloženo, samo očito nije u glavama onih koji bi trebali savjetovati .
    Još mi je rečeno:"Pa ne može mu vaše mlijeko više dati imunitet, to više nije kvalitetno"
    Kaj je najgore, mene Janko stalno vodi u kuhinju i stalno pokazuje na nekakvu hranu a kaj god da mu stavim pred njega, gura rukicom i viče "NE".
    A kolio cica u zadnje vrijeme govori i činjenica da sam se jutros probudila sa potpuno tvrdom dojkom što se nije desilo već par mjeseci kako radim pa se potražnja i smanjila. Sad su se opet toliko napunile :D

  5. #5
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    majkomila kakva glupost :shock:

    ja sam presretna da dojimo upravo u takvim situacijama - evo sad sam mu išla kod bake dati ciku jer je u cijelo jutro popio tri gutljaja i pojeo jedan zalogaj. plus što mu je cika utjeha, imunitet i tako dalje.

    pedijatrici isprintaj sastav mlijeka nakon godine dana, bio je već neki topic o tome.

    kad se janko bude osjećao zdravo i fit, navaliti će na hranu ko blesav.
    potpisujem. kad je marko bio bolestan samo je cicao...i ga je spasilo jer jedva da je nesto drugio pio u to vrijeme. kad je ozdravio nastavio i jesti i piti normalno.

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Još mi je rečeno:"Pa ne može mu vaše mlijeko više dati imunitet, to više nije kvalitetno"
    reci joj da si natočila u cice najkvalitetnije alpsko mlijeko... s dodanim vitaminima.

    ozbiljno, odnesi joj neke tekstove o produženom dojenju. neće pomoći ali ćeš se malo bolje osjećati...

  7. #7
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ili joj dovedi Olivera Mlakara da za tvoje mlijeko kaže: "TO je mlijeko".

  8. #8
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno


  9. #9
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    , bar ste me malo nasmijale nakon onog topica o naknadama za dijecu!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ajoj izjave... a još se dobro sjećam kad je Andrej s 15 mjeseci danima kurio 40 i ništa nije htio jesti ni piti, samo cicu. I pedijatar mi je rekao "samo ga stavljajte na prsa što češće". Onda sam bila sretna što još dojimo!
    (isto tako u ovoj zadnjoj bolesti bilo mi je krivo što više ne dojimo - jer bih se osjećala sigurnije zbog imuniteta i ostalog)

  11. #11

  12. #12
    Morwen avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    562

    Početno

    Moja curica je s nekih 11 mjeseci završila u bolnici zbog upale pluća. Sva sreća da sam ja mogla 24 sata biti s njom! (Sve ovo se dogodilo u Njemačkoj )
    Tih 10 dana nije ništa htjela osim cice. Doktori su na to gledali totalno blagonaklono i podržavali me. Kad smo se vratile iz bolnice i kad se potpuno oporavila tako joj se otvorio apetit da je jela apsolutno sve što smo joj ponudili 8)

    Duboko vjerujem u dobrobit majčinog mlijeka i mislim da možeš mirne savjesti nastaviti dojiti.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    Mihovil je prije nekih dva mjeseca bio bolestan, povraćao je i imao proljev i na svaku pomisao na nneku drugu hranu ili tekućinu je odmahiovao glavom. Da nije sisao završio bi na infuziji sigurno. Pedijatrica me je podržavala i savjetovala da niti ne forsiramo drugu hranu. Malo je tada smršavio, ali kada je došao k sebi brzo se oporavio. Mislim da im je u tim trenucima ta varijanta, ne samo s emotivne, već i imunološke strane nezamjenjiva.

  14. #14
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Lara je s 18 mj bila u bolnici (i ja s njom), i tih sedam dana skoro ništa drugo nije jela osim cice Tu i tamo jabuku, bananu i sl. I ja sam zahvaljivala cijelo vrijeme bogu na cici. Ona me sama dok je bila bubana stalno tražila cicu. I nije ništa izgubila na težini i sve je bilo ok.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •