Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 167

Tema: Kampanja protiv prekomjernog korištenja antibiotika - koja je ciljana publika?

  1. #1
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno Kampanja protiv prekomjernog korištenja antibiotika - koja je ciljana publika?

    Ljudi, pls pomognite mi shvatiti. Sad ide ta kampanja, jučer bio i neki event na Trgu. Kome je to namijenjeno, ja fakat ne kužim?

    Ja krećem od pretpostavke da si niko ne uzma antibiotike sam, nego da mu ih je prepisao školovani doktor, na temlju cost-benefita - pregleda itd.?

    Pa mi cijela stvar nije baš jasna.

    Doktori ne znaju kad prepisati antibiotik?
    Ljudi uzimaju antibiotike skrivećki?
    Ljudi vrše pritisak na doktore da im prepisuju antibiotike?

    O čemu se tu radi?

    Pls help.... kako ste vi to shvatili?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mos mislit kako nitko ne uzima antibiotike sam. Moja sveki ima pun ormar opreme i lijekova i ona si lijepo sama "uvede antibiotik" kad treba. Medses u mirovini. Al njoj nece nikakva kampanje pomoci.

    Doktori ne znaju kad prepisati antibiotik?
    Ljudi uzimaju antibiotike skrivećki?
    Ljudi vrše pritisak na doktore da im prepisuju antibiotike?
    A na sve ova tri pitanja odgovor glasi DA.
    Ima svega. Da ti iskreno priznam mene cudi sto si ti otvorila ovaj topic i sto pitas ova pitanja.

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Da ti iskreno priznam mene cudi sto si ti otvorila ovaj topic i sto pitas ova pitanja.
    Ovo ne razumijem... misliš da se ja krkam antibioticima prekomjerno, a ne kužim ?

    Ne kužim onaj dio di pacijent uspije ispritiskat doktora za nepotrebni antibiotik...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.01.2013. at 12:51

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I onda se kao dr-ovi štite homeopatijom, da udovolje "psiho-potrebi" liječenja?... Ako je to njena svrha, onda i nije takav bed.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.01.2013. at 12:53

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da pojasnim, ono DA se ne odnosi naravno na sve ljude ni na sve doktore. I cini mi se da ima najvise onih pod tri, pogotovo u pedijatrijskim ordinacijama, al nisu ni lijecnici opce prakse izuzeti ot toga. A sto se onog prvog pitanja tice, to je iz mog osobog iskustva, koje se ticalo lijecenja mene i moje djece. Mogu i detaljnije ako te zanima, al niej to nista posebno neuobicajeno, lijecnici su inzistirali na antibioticima bez pretraga. Pretrage su pokazale da nisu potrebni. Al pretrage sam ja trazila, ne bi me oni sami poslali.

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo ne razumijem... misliš da se ja krkam antibioticima prekomjerno, a ne kužim ?

    Ne kužim onaj dio di pacijent uspije ispritiskat doktora za nepotrebni antibiotik...
    Ne, neg me cudi da nisi uocila dosad da su sve tri opcije u igri.

    Trebas malo posjetit pedijatrijsku ordinaciju pa slusat "jel mu mozete nesto dat, prosli put mu je pomogao XY." I tako nekoliko puta iz usta jednog roditelja...

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Hm, nisam primijetila ovu kampanju ali je kao niti ina ne kužim baš.
    Takva bi kampanja eventialno mogla biti usmjerena na liječnike, jer ne može nitko kupiti antibiotik bez recepta.
    Marta ako tvoja svekrva ima pun ormar lijekova to je zato što joj ih je netko prepisao.

    Ja sam se ljetos bome bolno uvjerila kako je zapravo teško dobiti antibiotik.

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ja kužim ful antibiotike bez pretraga - pa dok napraviš pretragu (5 dana za bris grla), prošo voz. Kužim da oni, na temelju prakse, toga što znaju da tipa 50 djece ima sad to nešto, da je vjerojatnost da je i 51. s tim, bez da ga "brišu" i analaziraju.

    Čovječe... promijenit ću mišljenje o homeopatiji. Ja sam sam vjerojatno previše "doktorobojazna" u smislu da im cijenim struku, da bi sad ostatke antibiotika uzimala "u svojoj režiji". Biće drugi ljudi misle "ma šta oni znaju"... razmišljam na glas jer ne kužim da si neko odrastao... a tima nije u prašumi Amazone i nedostupan mu je liječnik, uzima tipa amoksil ili nešto što mu je ostalo od prije... jer se kao malo loše osjeća.

    Onda je fakat bolje da si rade pripravke i idu kod homeopate i boje se antibiotika ako to primarno griješe pacijenti.

    Ako griješe liječnici... ne kužim kampanju, majkemi. Zar im nisu dovoljni stručni skupovi, nego trebaju bilboardi?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.01.2013. at 12:58

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    I onda se kao dr-ovi štite homeopatijom, da udovolje "psiho-potrebi" liječenja?... Ako je to njena svrha, onda i nije takav bed.
    Promasaj. Svi lijecnici koje sam ja imala prilike upoznat bi takvim dosadnjakovicima napisali recept za antibiotik.

  10. #10
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Marta ako tvoja svekrva ima pun ormar lijekova to je zato što joj ih je netko prepisao.
    Je, netko ih je prepisao. Samo ne njoj...

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Sa pedijatrom imam recimo isto baš suprotna iskustva jer naša doktorica toliko inzistira na nedavanju antibiotika da je kod moje kćeri barem dva puta debelo fulala i bilo bi bolje da je antibiotik ranije uveden. Jedino gdje smo dobili antibiotik "bezveze" bila je Hitna, što mogu razumjeti.

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I onda će kao tim doktorima koji kao ne znaju prepisat antibiotik bit dosta kampanja stila "sport da, droga ne"? Beats me.... stvarno.

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Po meni je kampanja vrlo primjerena. Stovise, trebala bi biti glasnija.

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Je, netko ih je prepisao. Samo ne njoj...
    Takve bi, po meni, onda fakat trebalo preusmjerit homeopatu... jedino je bed ako to više košta, pretpostavljam da antibiotik dobije "besplatno" preko zdravstveno (ne plaća ponovno iz džepa), a homeopatu mora nešto platit. Mislim.. nemam pojma o tvojoj svekrvi, samo pokušavam shvatit cijelu priču.

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    I onda će kao tim doktorima koji kao ne znaju prepisat antibiotik bit dosta kampanja stila "sport da, droga ne"? Beats me.... stvarno.
    Nece, mislim da njima ne moze nitko pomoci. Ali moglo bi pomoci ljudima koji vjeruju da gripa i prehlada trebaju lijeciti antibioticima. Hrpa je takvih. Reko bi moj stari "nisu bili u skoli kad se to ucilo"...

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Gle, ne bih u detalje o sveki. Poanta je da se ljekarnama sve moze dobiti samo treba reci "otvori se Sezame".

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ako je tako da se u ljekarnama sve može dobiti onda kampanju ili bolje reći kontrolu treba usmjeriti na ljekarne.
    Ali mislim da nije tasko, ili bolje reći - više nije tako, kontrole su očito jako postrožene.
    Ja sam ljetos molila antibiotik u ljekarni u kojoj dobro poznajem magistre i nije mi koristilo.

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Sa pedijatrom imam recimo isto baš suprotna iskustva jer naša doktorica toliko inzistira na nedavanju antibiotika da je kod moje kćeri barem dva puta debelo fulala i bilo bi bolje da je antibiotik ranije uveden. Jedino gdje smo dobili antibiotik "bezveze" bila je Hitna, što mogu razumjeti.
    Moje iskustvo je suprotno, sa svim pedijatrima s kojima sam dosla u kontakt.

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ljetos molila antibiotik u ljekarni u kojoj dobro poznajem magistre i nije mi koristilo.
    I tu imam potpuno suprotno iskustvo. U ljekarni u kojoj nikad u zivotu nisam bila sam dobila nesto sto ne ide bez recepta, jer sam rekla otvori se sezame, a recept sam donijela kasnije. Da nisam, mogli su mi stavit soli na rep.

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Onda njima treba kampanja.

  21. #21
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa to i govorim - kampanja je potrebna. Itekeko.

  22. #22
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa ne znam, meni je smiješno raditi javnu kampanju za ovakav cilj - to mi je kao ono da ljudi trebaju prijavljivati lažne branitelje, prebacivanje odgovornosti na one koji nikako ne mogu biti odgovorni za ovakve pojave. Potrebne su kontrole u ljekarnama i kontrole liječnika, a ne kampanje uspjerene na svakog čovjeka.

  23. #23
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da si skroz u krivu. Kontrola i ljekarni i lijecnika se pojacala. Al broj ljudi koji misle da se prehlade lijece antibiotikom je pogolem. Nek te ne zavarava forumska populacija ili tvoje okruzenje.

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ali ti ljudi ne bi smjeli moći doći do antibiotika bez liječnika i ljekarnika.

  25. #25
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ma slazem se. Ali te ljude treba informirati da ne trebaju inzistirati na lijekovima, a istovremeno i lijecnike da prestanu ici linijom manjeg otpora (oni koji idu, a ima ih). Hocu reci, ja sam uvjerena da kampanju trebamo.

  26. #26
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    možda su doktori htjeli prepisivat manje antibiotika,pa je ispalo da im je dosta pacijanata poludilo na tu zamisao,pa su zamolili "dajte objasnite svima u zemlji da je opasno uzimati antibiotike za sve i svašta"
    ono, recite im kad mene neće da slušaju

  27. #27
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Potpisujem sve sto je marta napisala. Kampanja je potrebna svima. Neš ti nabavit antibiotik. Ne moras cak ni moliti ni vrsiti pritisak. Imam lijecnika koji me s vrata vec pita sto cu. Bez da me pregleda, a pretrage su njemu gubljenje vremena. Hrpu sam besporebnih antibiotika popila dok nisam skuzila da mu ne trebam vjerovati.
    MM ima lijecnika koji mu preko telefona propise sto god zeli. A kad je doktor u guzvi to drage volje ucini sestra.
    Imam jos primjera i onih koji daju i onih koji primaju bespotrebne antibiotike, al ne da mi se vise ulaziti u bespotrebnu raspravu.
    To sto vi to ne radite ili netko od vasih ne znaci da pojava ne postoji.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Kod nas se u privatnim apotekama može kupiti antibiotik sa bilo kakvim receptom, ono na papiriću pa pečat ili sa pravim. I posle ti taj recept vrate.
    Kada mi je krenuo kamen iz bubrega na hitnoj sam dobila recept za jaki antibiotik. Došla kući i zamolila mamu da mi podigne. I ona je (to sam posle saznala) ušla u tri privatne apoteke i kupila tri puta isti atb, a onda u "socijalnoj" podigla taj isti na recept.
    I sad ga vadi po potrebi, kad je zaboli zub, sinus....

    Ja mislim da je kampanja potrebna svima. Kod nas je sad bila neka virusna epidemija, koja je na prvi pogled davala sliku kao bakt. inf. grla. Znam jer sam na par foruma pročitala, i šestoro dece u okolini je dobilo amoksiklav zbog gnoja u grlu. Pa ne može valjda tako galopirajuće da se širi bakt. infekcija? Uglavnom, nama je na kontroli jedna doktorka na zameni rekla da je mala džabe popila antibiotik.

  29. #29
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa isto tako to što jedan ili dva liječnika rade ovako nešto, to ne znači da je to opća ili raširena pojava. A ako i je onda je tim liječnicima potrebna kampanja i kontrola.

    Ja inače ne znam gdje nađete te doktore, možda bi mi mogli preporučiti. Ja sam ljetos sa streptokoknom anginom morala moliti za antibiotik i nisam ga dobila.

  30. #30
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    ja sam dugo već oprezna sa atibioticima. al, potaknuta svojom voljom. nisu me liječnici upozoravali. dapače, dijelili su antibiotike, po meni olako.
    onda...kad sam rodila...htjela sam da pedijatrima bude jasno da ne želim djeci davati antibiotike samo tako...jer nekom curi nos il ga malo boli grlo.
    uglavnom, razgovarala sam i s dosta liječnika opće prakse, i sa dosta pedijatara - jer sam u potrazi za nekim kompatibilnim - i mogu vam reći, da su apsolutno SVI izgovorili ovo -
    nama je izuzetno drago komunicirati sa takvim roditeljem, i htjeli bi da je takvih roditelja više. Nažalost, sve je više onih koji već preko telefona viču što im treba.
    Mi ne volimo dijeliti antibiotike šakom i kapom. I moja djeca blabla... Ponekad, često, pacijenti toliko inzistiraju i baš su agresivni... itd.



    Zašto liječnici krenu linijom manjeg otpora i popuste...ja ne znam.
    Popuste vrlo brzo i lako.
    Ali, moje iskustvo govori da je tako, iako se nekim liječnicima takva situacija i ne sviđa baš.
    Naravno, ima i drugačijih liječnika.

    Tako da i ja vjerujem da je ova kampanja potrebna, upravo zbog toga što marta govori. trebaju ljudi shvatiti da im ne treba za svaku šušu lijek.

  31. #31
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mima, vidis tebi se cini da to rade 2-3 lijecnika, a meni se cini da 2-3 lijecnika to ne rade. Stvarnost je vjerojatno negdje u sredini.

  32. #32
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    što bi rekao Davor, pratim temu

  33. #33
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Mima, vidis tebi se cini da to rade 2-3 lijecnika, a meni se cini da 2-3 lijecnika to ne rade. Stvarnost je vjerojatno negdje u sredini.
    Ja do sada nisam srela niti jednog tko ne da je antibiotike za svaku sitnicu osim naše sadašnje pedijatrice koja je totalno nezainteresirana za bilo što, pa valjda i za antibiotike. Njoj je sve obična viroza

  34. #34
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa isto tako to što jedan ili dva liječnika rade ovako nešto, to ne znači da je to opća ili raširena pojava. A ako i je onda je tim liječnicima potrebna kampanja i kontrola.

    Ja inače ne znam gdje nađete te doktore, možda bi mi mogli preporučiti. Ja sam ljetos sa streptokoknom anginom morala moliti za antibiotik i nisam ga dobila.
    Potpuno se slažem s ovim. Moje je iskustvo isto takvo.
    Ne može se dobiti antibiotik ako samo poželiš.

  35. #35
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Ja sam prije nekih godinu dana u subotu navečer razbila bocu antibiotika koji je Mo dobila. Kako joj ga je prepisala njena dr. nisam imala nikakav trag tipa povijest bolesti i slično. jedva smo u dešurnoj apoteci namolili da MD daju novu bočicu s obećanjem da ćemo donijeti recept. On je otišao i nisu mu dali, pa sam ja zvala i rekla da ću ga poslati s kutijom i slomljenom krhotinama očito svježeg lijeka, pa su se smilovali ludoj ženi i ipak mu dali novu bočicu.
    Ali zato na hitnoj predijatrijskoj u Sigetu dobijemo antibiotik čim uđemo kroz vrata.

  36. #36
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Sad ću i ja malo o svojim babama i njihovim kućnim apotekama od po 300 kutijica... .
    Moji starci npr. jedno za drugo idu po lijek kod svog doktora, mami treba, ali možda joj dr. ne bi opet tako brzo dala, pa tata ode kod svoje po isti taj lijek . I dobije ga.

    Moj malac je dobio u 2 mjeseca 3 antibiotika za 3 upale uha, i tek sam ovdje na forumu pročitala da mu za to nisu trebali antibiotici. Ajde dobro, ovdje se svašta piše , ali mi je isto to onda rekao i otorinolaringol.

    Ili npr. ovaj tjedan je malac kurio 5-6 dana od 38 do 39,5, i osim što mu je malo curkao nos nije imao drugih simptoma, bio je dobre volje, i jednostavno sam ga ostavila doma i nalijevala tekućinom i fiziološkom. Svi redom s kojima sam se čula (starci svaki dan 2 puta, par frendica i sl.) su me cijeli tjedan ispitivali zašto nismo išli doktoru da mu nešto da. Što to, čaj?

    Meni ovo ima apsolutno smisla, i ja bih proširila to sve skupa, ne samo na antibiotike, nego i na sirupe protiv kašlja npr. i vjerojatno gomilu toga iz apoteke. Mislim da ljudi općenito previše i olako uzimaju, traže, očekuju od dr. ljekove. A o dr. isto imam dojam da ih prepisuju više nego bi trebali. E sad, što je prvo, kokoš ili jaje, tko je prvi počeo, dijeliti ili tražiti... ne znam. Pa ja mislim da su ciljana publika - svi.

  37. #37
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne znam, meni je smiješno raditi javnu kampanju za ovakav cilj - to mi je kao ono da ljudi trebaju prijavljivati lažne branitelje, prebacivanje odgovornosti na one koji nikako ne mogu biti odgovorni za ovakve pojave. Potrebne su kontrole u ljekarnama i kontrole liječnika, a ne kampanje uspjerene na svakog čovjeka.
    Upravo tako.
    Ni ja ne kuzim svrhu te kampanje?
    Pa antibiotike daju lijecnici- to sto netko ima doma hrpu antibiotika, znaci da s njim ili s onima koji su mu ih dali nesto ne stima, a takvima ni kampanja ne pomaze.
    Meni je kampanja uvreda struke.

  38. #38
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa isto tako to što jedan ili dva liječnika rade ovako nešto, to ne znači da je to opća ili raširena pojava. A ako i je onda je tim liječnicima potrebna kampanja i kontrola.

    Ja inače ne znam gdje nađete te doktore, možda bi mi mogli preporučiti. Ja sam ljetos sa streptokoknom anginom morala moliti za antibiotik i nisam ga dobila.
    Isto tako.
    A pedijatri, cak ni na hitnoj nikada nisu dali bezveze antibiotik.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Sa pedijatrom imam recimo isto baš suprotna iskustva jer naša doktorica toliko inzistira na nedavanju antibiotika da je kod moje kćeri barem dva puta debelo fulala i bilo bi bolje da je antibiotik ranije uveden. Jedino gdje smo dobili antibiotik "bezveze" bila je Hitna, što mogu razumjeti.
    Također. Evo nas iz bolnice gdje smo s mlađom završili s upalom pluća, sve zbog izbjegavanja (odgađanja) antibiotika.

  40. #40
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Ja podrzavam kamoanju. Znam previse ljudi koji ne shvacaju antibiotike ozbiljno, uzimaju ih sami ili prestaju piti prije nego zavrse lijecenje. Kako ih dobiti na recept - pa nije problem preuvelicati simptome

  41. #41
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prije nekih godinu dana u subotu navečer razbila bocu antibiotika koji je Mo dobila. Kako joj ga je prepisala njena dr. nisam imala nikakav trag tipa povijest bolesti i slično. jedva smo u dešurnoj apoteci namolili da MD daju novu bočicu s obećanjem da ćemo donijeti recept. On je otišao i nisu mu dali, pa sam ja zvala i rekla da ću ga poslati s kutijom i slomljenom krhotinama očito svježeg lijeka, pa su se smilovali ludoj ženi i ipak mu dali novu bočicu.
    Ali zato na hitnoj predijatrijskoj u Sigetu dobijemo antibiotik čim uđemo kroz vrata.

    ovo se i meni desilo,ali sam jedva dobila ponovo,ja sam sa razbijenom bočicom išla u apoteku u siget i nisu mi dali a dežurni pedijatar u Sigetu tek kada sam počela luditi tamo
    ja ne znam šta sam ja trebala napraviti u subotu navečer a naš pedijatar radi tek u pon popodne

    ja baš i nemam iskustva da dobijamo antibiotike šakom i kapom

  42. #42
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    S teme o nedjelovanju homeopatije citiram:
    imaš roditelje koji jednostavno moraju dijete liječiti s nečim
    ako vrijeme, mirovanje, simptomatska terapija njima nije dovoljna, odnosno misle da ne čine dovoljno za svoje dijete, veći moraju dati neki lijek
    s takvim idejama većina ljudi dolazi u ambulantu
    njima treba lijek
    doći kod liječnika, a ne dobiti nikakav lijek od njega, to je znak da taj liječnik ne valja
    prekomjerna upotreba raznih otc-a, antibiotika i sl. i proizlazi iz potrebe za lijekom. Lijek pomaže, liječi.
    Moja susjeda je nezadovoljna što joj mala svako malo pije antibiotike, al kad je otišla doktoru, a nije dobila ništa za virozu, bila je na rubu mijenjanja pedijatra.
    Ja mislim da je ova kampanja vrlo potrebna. I ja znam za slučajeve kad se dijete namjerno vodi na hitnu ili pedijatru kojem ne pripada zato što izabrani pedijatar nerado daje antibiotike, a na hitnoj ga dobiju svaki put. Da je taj roditelj bolje upućen, bio bi zadovoljan kad se uspije izvući bez antibiotika, a ne nesretan što se mora liječiti bez ičega.

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,277

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    što bi rekao Davor, pratim temu
    Ja isto....

    Ljude treba opskrbiti točnim i korektnim informacijama tj. treba znati da antibiotici nisu bauk ali ni čarobni štapić - korisna stvar kad zaista treba, ali s mjerom.

    Offt. zar to ne bi trebala biti jedna od tema ozloglašenog zdravstvenog odgoja? Ja se i danas sjećam predavanja iz svoje osnovne škole o tome.

  44. #44
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I ja mislim da je kampanja potrebna, kako liječnicima tako i javnosti. Previše su svi zabrazdili...
    A kojom brzinom bakterije postaju otporne na antibiotike, bojim se da se je s ovime i zakasnilo

  45. #45
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako.
    Ni ja ne kuzim svrhu te kampanje?
    Pa antibiotike daju lijecnici- to sto netko ima doma hrpu antibiotika, znaci da s njim ili s onima koji su mu ih dali nesto ne stima, a takvima ni kampanja ne pomaze.
    Meni je kampanja uvreda struke.
    I ja to isto tako percipiram, ali vidim da sam manjina, da je doktorima fakat potreban štit protiv nasilnih pacijenata - sad mi lakše uopće prokužit homeopatiju, ona je, biće, taj koristan štit, a drugi ova kampanja stila "sport da, droga ne". Iako.... teško mi nekako prihvatit da su ljudi toliko iracionalna bića i da su potrebne te metode dječjih vrtića u komunikaciji odrasle populacije (doktor-pacijent), ali to je očito moja naivnost. Enivej, bogatija sam za jednu spoznaju, i skroz drugačije gledam na homeopatiju, neka nje, barem ću se manje žestit ...

  46. #46
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni i dalje nije jasno kako si uplela homeopatiju u kampanju protiv antibiotika, al neka ti.

  47. #47
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Hrpa ljudi koje znam prihvaca odredene cinjenice tek dok to pise u novinama ili je na tv-u. Na zalost.
    Visokoobrazovana poznanica, koja bi trebala znati da se antibiotici ne piju sam tak, cudom se cudila sto u nasoj seoskoj ljekarni ne moze na svoju ruku kupiti antibiotik koji u svom gradu bez problema kupuje.
    Meni su to dobra dva razloga za ovakvu kampanju.

  48. #48
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    marta, možda ovdje nađeš odgovor

  49. #49
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Bit će to ministarstvo bez ikakve potrebe napravilo kampanju, samo da oblati liječnike i potroši pare.

  50. #50
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Bit će to ministarstvo bez ikakve potrebe napravilo kampanju, samo da oblati liječnike i potroši pare.
    Ne bi me čudilo da je baš to i svrha. Liječnicima što više izravno ili neizravno smanjiti potošnju lijekova radi ušteda, a istovremeno potrošiti lovu na neku marketinšku agenciju i oglašavanje u medijima.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •