Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 109

Tema: testiranje za prvi razred

  1. #51
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Ako idemo na odgodu, i imamo stručno mišljenje koje to podržava, da li je nužno obaviti sve s popisa za pregled, npr. vađenje krvi?? Ili možemo poštediti dijete te traume? Hvala!

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj emarink prvotno napisa Vidi poruku
    Ako idemo na odgodu, i imamo stručno mišljenje koje to podržava, da li je nužno obaviti sve s popisa za pregled, npr. vađenje krvi?? Ili možemo poštediti dijete te traume? Hvala!
    Nije nužno niti ima smisla, jer to se radi prilikom upisa, a ne prilikom procjene zrelosti za upis.

  3. #53
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    L. je lani tražio/dobio odgodu. Morali smo proći kompletnu proceduru.
    (za krv smo imali neki stari nalaz pa nisam sigurna bi li inzistirali na tome ili ne)

  4. #54
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije nužno niti ima smisla, jer to se radi prilikom upisa, a ne prilikom procjene zrelosti za upis.
    A procjena zrelosti se radi na pregledu na koji, između ostalog, moramo donjeti i KKS. Imamo zakazan termin kod liječnice, točan datum i sat, s popisom stvari s kojima trebamo doći, a dan kasnije imamo termin u školi.

  5. #55
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    nama je dokica rekla da nalaz KKS može biti star 6 mj...

    inaće ja sam privatno vadila KKS i vadi se iz prsta tako da i nije neka trauma...
    naravno da nije super, ali nije tako strašno

  6. #56
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    da, nemamo nalaza unatrag 6 mjeseci .. slažem se, nije neka drama, pogotovo ako je iz prstića, ali kako je peterlin napisala - nema smisla.
    hvala vam na odgovorima

  7. #57
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj emarink prvotno napisa Vidi poruku
    Ako idemo na odgodu, i imamo stručno mišljenje koje to podržava, da li je nužno obaviti sve s popisa za pregled, npr. vađenje krvi?? Ili možemo poštediti dijete te traume? Hvala!
    Da, morate obaviti sve sa popisa za pregled bez obzira na odgodu.

  8. #58
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj emarink prvotno napisa Vidi poruku
    Ako idemo na odgodu, i imamo stručno mišljenje koje to podržava, da li je nužno obaviti sve s popisa za pregled, npr. vađenje krvi?? Ili možemo poštediti dijete te traume? Hvala!
    nama su rekli da moramo, pa smo prosle godine sve obavili.
    cak smo morali, kao i drugi koji su trazili odgodu, obaviti i logopeda jer je on u komisiji, a nije na testiranju.

  9. #59
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ovak curke...ja sam negdje pročitala da se do kraja prvoga mjeseca svi prvašići moraju prijaviti kod "školskog" doktora a onda će naknadno dobiti termine za pregle i posebno za školsko testiranje...vidim da ovdje neki spominju da to sve ide u kompletu ali ja mislim da su to dvije stvari odvojene jedna od druge, varam li se?

    drugo; maloljetno dijete ne može na pregled bez roditelja pa ja itekako mislim biti prisutna pogotovo zbog toga što namjeravamo odbiti cjepivo ( i da u kalendaru cijepljenja je domaće cjepivo Mo-Pa-Ru...on se daje s 6,7g a Priorix s 1g.)

    treće;pod pregled spolovila mislila sam da se misli samo na dječake
    četvrto; mislim da je cilj sistematskog cijepljenje jer dijete ima svoga pedijatra i da nešto nije u redu već bi se znalo

    Vidjela sam na stranicama OS Brestje (Sesvete) da su se prošle godine za pregled djeca naručivala u Retkovac ili Poljanice (spada pod Dubravu) a na službenim stranicama grada Zagreba mi spadamo u DZ Sesvete u Ninskoj ako itko ima iskustva s obje doktorice pregledima i odbijanjima cjepiva u ta dva DZ bila bih ,mu zahvalna

  10. #60
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://m.slobodnadalmacija.hr/Novost...interneta.aspx

    s stranica AZOO Pravilnik o upisu djece u osnovnu školu
    http://www.azoo.hr/images/stories/do...vilnici_21.pdf

    našla i za 2014/2015
    http://www.udu-zz.hr/upisi%20osnovna%202014-2015.htm

    ovo je iz jednog vrtića
    ZAKON I PROPISI O POLASKU U ŠKOLU!

    U prvi razred O.Š. upisuju se djeca koja do 1. travnja tekuće pedagoške godine navršavaju 6 godina života.

    • Na zahtjev roditelja mogu se upisati i mlađa djeca, dakle koja nisu navršila 6 godina života do 1. travnja tekuće pedagoške godine (uz obvezu prethodne se prijave u područni ured)

    • Prije upisa u školu obavezan je komisijski pregled koji se odvija u školskom dispanzeru kod liječnika i u školi kod pedagoga i učitelja (koji u pravilu počinju od 1. travnja tekuće pedagoške godine).

    • Sva djeca zakonski školski obveznici moraju se prijaviti na pregled, bez obzira da li će im polazak u školu biti odgođen ili ne.

    • Raspored gdje se može prijaviti i telefonski brojevi istaknuti na ulaznim vratima vrtića

    • Ako komisija za upis utvrdi da dijete zbog svog psihofizičkog stanja nije spremno za školu odgodit će mu upis za jednu školsku godinu. Rješenje o odgodi treba proslijediti u vrtić kako bismo djetetu čuvali mjesto u vrtiću!

    Dokumentacija koju je potrebno donijeti prilikom upisa u školu (preslike):

    · Rodni list
    · OIB
    · JMBG
    · Potvrda o prebivalištu za cijelu obitelj
    · Potvrda o zaposlenju (u slučaju da bi željeli upisati dijete u program produženog boravka)
    · Potvrda iz Centra za soc. skrb ili nadležnog ministarstva/ureda (u slučaju da pripadate nekoj do dolje navedenih kategorija koje imaju prednost upisa)

    Prednost pri upisu djeteta u produženi boravak ostvarujete ukoliko živite na nadležnom upisnom području te ako priložite potrebnu dokumentaciju; ostala mjesta popunjavaju se prema preostalim dostupnim mjestima. Kriteriji su sljedeći:

    1. učenik čija su oba roditelja zaposlena,
    2. učenik zaposlenog samohranog roditelja,
    3. učenik čiji je roditelj invalid Domovinskog rata (drugi roditelj je zaposlen),
    4. učenik iz obitelji s troje ili više djece školske dobi,
    5. učenik s teškoćama u razvoju,
    6. učenik uzet na uzdržavanje,
    7. učenik roditelja koji prima dječji doplatak
    ništa još uvijek za 2014/2015
    http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=528

    [QUOTE] UPISI DJECE U PRVI RAZRED

    Upute roditeljima za upis djece u prvi razred

    • Školski obveznici u šk. god. 2012/2013. su djeca koja do 1.travnja 2012. navršavaju 6 godina života.
    • Komisija za upis imenovana je Rješenjem Gradskog ureda, a u skladu s Pravilnikom o upisu djece u prvi razred:
    – dr. Sandru Lacković Prugovečki,školska liječnica
    – pedagog Aleksandra Podobnik,prof.
    – defektolog Romana Oreč,prof.
    – Vesna Dukić,učiteljica

    Upute roditeljima za upis djece u prvi razred

    • Prije upisa u prvi razred potrebno je obaviti:
    – zdravstveni pregled djeteta: obavlja školska liječnica u prostorijama DZ Dubrava – Aleja lipa 1. Dogovor na broj telefona: 2917-711 (neparni datumi 08:00-12:00, parni datumi 14:00-18:00 sati)
    – procjenu pripremljenosti djeteta: obavljaju članovi Komisije u školi (dogovor na tel. 2012-075)
    • Napomena: nije važan redoslijed obavljanja!
    • Službeni upis: 10., 11. i 12. svibnja 2012;
    – potrebno:
    • preslika rodnog lista ili potvrda iz državne matice koja treba sadržavati ime i prezime; dan, mjesec i godinu rođenja i županiju

    Upute roditeljima za upis djece u prvi razred

    • Ukoliko želite prijevremeni upis: potrebno Vam je odobrenje za pristupanje pregledu (izdaje Gradski ured za obrazovanje i šport, Područni ured Sesvete,Trg D. Domjanića - Vlasta Prusec tel: 610-1643;
    – obavlja se sve kao kod redovnog upisa, a dijete se dodatno upućuje i na testiranje školskom psihologu
    • Odgoda upisa:
    – potrebno je obaviti i zdravstveni pregled i procjenu pripremljenosti,
    – potrebno je Rješenje Gradskog ureda koje se izdaje na preporuku Komisije


    ragi roditelji,
    testiranje djece za upis u prvi razred osnovne škole šk. god. 2013./2014. počinje
    26. veljače 2013. (utorak).
    Predbilježbe na broj telefona 01/2012 075 /1.
    Roditelj ili skrbnik obavezan je od 1. veljače 2013.godine prijaviti dijete nadležnom liječniku škole kako bi dobio upute i točan nadnevak pregleda.
    Služba za školsku medicinuOdsjek Dubrava-Aleja Lipa 1tel. 2917-711Sandra Latković Prugovečki, dr.med.spec. školske medicineparni 14:00-18:00neparni 8:00-12:00

  11. #61
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    četvrto; mislim da je cilj sistematskog cijepljenje jer dijete ima svoga pedijatra i da nešto nije u redu već bi se znalo
    Ne cijepe svi djecu na sistematskom. Kod nas su se djeca cijepila mjesec dana nakon polaska u školu.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    134

    Početno

    jel zna netko za sisačko-moslavačku žup. kad će biti upisi?

  13. #63
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    malo sam se pogubila - jel se ovdje priča o liječničkom testiranju ili psihološkom ili nešto treće

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    malo sam se pogubila - jel se ovdje priča o liječničkom testiranju ili psihološkom ili nešto treće
    Obično redovito testiranje djece za upis u prvi razred koje prolaze sva djeca. To ne radi jedna osoba nego više njih - komisija.

    Imaš dio koji se odnosi na liječnički pregled kod školskog liječnika i testiranje sposobnosti u školi. Ima i pregled zubara... ali bolje da to kaže netko tko je to nedavno obavljao.

  15. #65
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    drugo; maloljetno dijete ne može na pregled bez roditelja pa ja itekako mislim biti prisutna pogotovo zbog toga što namjeravamo odbiti cjepivo ( i da u kalendaru cijepljenja je domaće cjepivo Mo-Pa-Ru...on se daje s 6,7g a Priorix s 1g.)

    treće;pod pregled spolovila mislila sam da se misli samo na dječake
    četvrto; mislim da je cilj sistematskog cijepljenje jer dijete ima svoga pedijatra i da nešto nije u redu već bi se znalo

    Vidjela sam na stranicama OS Brestje (Sesvete) da su se prošle godine za pregled djeca naručivala u Retkovac ili Poljanice (spada pod Dubravu) a na službenim stranicama grada Zagreba mi spadamo u DZ Sesvete u Ninskoj ako itko ima iskustva s obje doktorice pregledima i odbijanjima cjepiva u ta dva DZ bila bih ,mu zahvalna
    ovako, ne ide mo-pa-ru nego priorix, moj primio neki dan,
    malo smo kasnili.

    mi smo bili u ninskoj u sesvetama, pregled spolovila mu nitko nije radio.
    dvije su doktorice, ne znam kojoj pripadate, ova kod koje smo mi bili je ok.

  16. #66
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Kad onda nakraju krecu ti pregledi kod dr.za upis.Mi smo isto Sesvete,Brestje.

  17. #67
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Kad onda nakraju krecu ti pregledi kod dr.za upis.Mi smo isto Sesvete,Brestje.
    mi smo prošle godine bili naručeni u 5. mjesecu.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    mi smo imali roditeljski u vrtiću na kojem smo dobili termin za doktoricu.
    na roditeljskom je bila doktorica.
    u školu smo se sami javili za testiranje, bili smo prvi na redu, negdje u veljači čini mi se.
    na pregledu ju je doktorica cijepila s nečim i rekla je da će ostalo dobiti tokom 1. razreda, evo neki dan smo dobili i to ostalo.
    iskreno, ne želim znati ništa o tome čime je cijepljena i za šta, tako mi je lakše.
    otkrila je i da ima skoliozu.
    ja sam bila prisutna cijelo vrijeme.

  19. #69
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Mi smo dobili termin za sistematski, na koji moramo donjeti papire od pedijatra ako ima kakvih specifičnosti i kks i urin nalaze, dobili smo i termin u školi, sredinom ožujka i to je to, sad samo čekamo....
    Posljednje uređivanje od superx : 23.01.2014. at 23:45

  20. #70
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo dobili termin za sistematski, na koji moramo donjeti papire od pedijatra ako ima kakvih specifičnosti i kks i urin nalaze, dobili smo i termin u školi, sredinom ožujka i to je to, sad samo čekamo....
    Pa kada prije, nama je tek roditeljski najavljen u drugom mjesecu.
    (Nema manje zaprepaštenog smajlića)

  21. #71
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    nemam pojma, kod nas je bilo organizirano još u prosincu roditeljski sa uputama kako pripremiti dijete za školu, ono igra za razvoj koncentracije, jako opširno ali super poučno...
    Neki dan je bila školska doktorica u vrtiću i djelila je termine... vrtić nam još organizira radionice za djecu i roditelje sa rsznim stručnim suradnicima gdje imamo pripreme, imali smo neki dan radionice o plesu pisanja, jako zanimljivo, u ponedjeljak je logoper, idgramo igre upoznajemo se.... baš su si dali truda ove godine.

  22. #72
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    • 1 Danas su roditelji morala s zdravstvenom doći u vrtić gdje ih je školska doktorica upisivala za termine, davala im uputnice za vađenje krvi it. Muž je odbio termin 14.02.2014. jer ja teško podnosim ovu trudnoću a želim biti nazočna prilikom sistematskog jer namjeravamo odbiti cjepivo.

      Doktorica je rekla onda da ih nazovemo u travnju da se dogovorimo za termin jer su pregledi do 21.5.2014. kako sam shvatila


      Evo ovo piše na papiriću; Dana......u ..sati dogovoren je pregled za psihofizičko stanje Vašega djeteta..... za upis u prvi razred osnovne škole. Molim da s djetetom dođete u dogovorenom terminu u školsku ambulantu i ponesete posuđeni pedijatrijski karton djeteta, nalaz krvi i urina, potvrdu stomatologa (u prilog smo je dobili zubar je mora ispuniti) cijepnu i zdravstvenu iskaznicu djeteta.

      Ispod kada je dogovoren termin za testiranje u školi. (Brestje)..mi ga nemamo...meni je žao što ne mogu to sve odmah obaviti ali loše se osjećam
    Posljednje uređivanje od ivana zg : 27.01.2014. at 19:50

  23. #73
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    MBee djeca se cijepe pri upisu u školu i opet za mjesec dana nakon što krenu u školu

    Po kalendaru Prorix s godinu dana Mo-Pa-Ru prilikom polaska u školu...druga ako doktor želi dopustiti da sami kupite Prorix..po kalendaru je ovak

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    MBee djeca se cijepe pri upisu u školu i opet za mjesec dana nakon što krenu u školu

    Po kalendaru Prorix s godinu dana Mo-Pa-Ru prilikom polaska u školu...druga ako doktor želi dopustiti da sami kupite Prorix..po kalendaru je ovak
    Ne mora biti nakon mjesec dana.
    To zavisi kada dođu na red.
    Moja se cijepila lani u veljači na pregledu i ove godine u siječnju slijedeći puta (skoro godinu dana razmaka). Bili su pozvani u školi da dođu na cijepljenje.
    Između ta dva cijepljenja mora proći najmanje mjesec dana.

  25. #75
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ne bih rekla. Mi smo cijepili na pregledu i nitko nam nije rekao za ponovno cijepljenje. Kad su druga djeca išla za školom ja sam samo javila da smo već cijepljni. Prvi put čujem da se cijepe dva puta u prvom razredu. Cijepljena je protiv DI-TE, POLIO i RUBEOLE.

  26. #76
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    Po kalendaru Prorix s godinu dana Mo-Pa-Ru prilikom polaska u školu...druga ako doktor želi dopustiti da sami kupite Prorix..po kalendaru je ovak
    ivana ne znam da li si uopće pročitala moj post,
    mali je dobio priorix, niti je spominjan mo-pa-ru, niti sam kupovala priorix.

  27. #77
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zar se danas ne cijepe svi s priorixom? vise se ne kupuje. tako mi je pedica rekla.

  28. #78
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Cijepe se cjepivom koje nije "onaj" domaći MoPaRu, ali ne mora biti niti Priorix.

  29. #79
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moja je dobila priorix.
    moram priznati da ne znam koja druga 2 sad treba dobiti, naganja nas doktorica jos od kolovoza.
    i iznenadjena sam da sami vodimo djecu, da ne dolaze u skolu ko nekad.

  30. #80
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Mi smo kupili Priorix jer ga kod dr školske medicine nije bilo, nego je imala to drugo cjepivo.

    Što se ovog drugog tiče, pa srećom su ukinuti ti barbarski običaji, mi smo posebno išli upozoriti da nekome ne bi palo na pamet cijepiti dijete u školi.

  31. #81
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    moja je dobila priorix.
    moram priznati da ne znam koja druga 2 sad treba dobiti, naganja nas doktorica jos od kolovoza.
    i iznenadjena sam da sami vodimo djecu, da ne dolaze u skolu ko nekad.
    idu ti difterija i tetanus, svaki u drugu ruku
    jedna od tih ima skoro kod svakog djeteta jaku reakciju u obliku otekline i bolova, velika većina margitinog razreda nije uopće došla u školu dan nakon cijepljenja

  32. #82
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zbog tih reakcija i odgadjam jer nikad nije pravi trenutak :/
    a priorix na sistematskom prilikom testiranja je prvo cjepivo na koje nije imala nikakvu reakciju, sva ostala prosla su burno, s visokim temperaturama.
    iako sam i tada rekla da je prehladjena i da ne zelim da je cijepi, odgovoreno mi je da se moze i do temperature 37,5.
    tek to me zbunilo.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 28.01.2014. at 13:23

  33. #83
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni margita nikad na ništa nije imala reakciju, a sad je imala i na priorix (dobila blagu verziju ospica) i na taj di-te kvrgu i bolove

  34. #84
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    super.
    nebu isla na to do ljeta, kad nece imat ni jednu kapljicu smrklje u nosu

  35. #85
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    idu ti difterija i tetanus, svaki u drugu ruku
    jedna od tih ima skoro kod svakog djeteta jaku reakciju u obliku otekline i bolova, velika većina margitinog razreda nije uopće došla u školu dan nakon cijepljenja
    mi smo bili prije 20-ak dana.
    dr je rekla u jednu ruku priorix, u drugu di-te.
    i na di-te je imao reakciju - temperaturu i oteklinu.

  36. #86
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo bili prije 20-ak dana.
    dr je rekla u jednu ruku priorix, u drugu di-te.
    i na di-te je imao reakciju - temperaturu i oteklinu.
    otisli smo i mi u petak jer sam dobila pismo u kaslic sa zakazanim datumom od HZZJZ.
    subotu je kurila, morala sam joj davati sirup jer je imala 38,5, bolila ju je glava, a ruka je otekla i bila je jako bolna.
    danas je samo bolna ruka problem.

  37. #87
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    A polio? Zar ne ide i on s di-te? Ili samo di - te? Kad na kraju daju priorix i tko ga daje?

  38. #88
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    A polio? Zar ne ide i on s di-te? Ili samo di - te? Kad na kraju daju priorix i tko ga daje?
    priorix ide isto kad i di-te (bez polia),
    samo priorix u desnu roku, di-te u lijevo,
    odjednom dva cjepiva.
    priorix daju prvi, valjda zato što ga stvarno ni ne osjete,
    di-te daju polako i pecka.

  39. #89
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moje su obje priorix dobile na testiranju u 4. mjesecu, a di-te u prvom polugodištu.

  40. #90
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    samo mi onda nije jasno, ako di-te ide u jednu ruku, što je onda dobila u drugu? polio?

  41. #91
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    provjerila sam, da polio je išao u drugu ruku.

    dakle, na testiranju u travnju priorix, u prvom polugodištu škole polio u jednu, di-te u drugu

  42. #92
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja sam danas zvala školku dr. jer sam htjela točnu info s čim će se mali cijepiti, rekla ja da ide priorix u jednu istatak 3u1 u drugu, nije baš bila pričliva , činilo mi se da ima pacjente pa je rekla da ako imam pitanja buemo to rješili kad se vidimo.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Da ne otvaram posebnu temu - molila bih info ako netko zna koliko razreda upisuju OŠ Brestje i OŠ Iver!

  44. #94
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    pitaš za iduću godinu,valjda kolko dece ima

    kod nas je po proračunu bilo maximalno 70-80dece,a na kraju je upisano 5 razreda ( znači najmanje 30 klinaca više se upisalo od predviđenog u 5 mjesecu)

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pitaš za iduću godinu,valjda kolko dece ima

    kod nas je po proračunu bilo maximalno 70-80dece,a na kraju je upisano 5 razreda ( znači najmanje 30 klinaca više se upisalo od predviđenog u 5 mjesecu)
    "kod nas" nije u jednoj od te 2 škole?!
    ne pitam za narednu godinu. načelno me zanima koliko razreda imaju po paralelki, a pretpostavljam da je slična situacija i ostalim razredima kao u 1.

  46. #96
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    Kod nas je szvarno šaraliko
    8 razred 5
    7 razred 6
    6 razred 5
    5 razrrd 4
    4 razred 3
    3 razred 4
    2 razred 3
    1 razred 5 paralelki

  47. #97
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    ak te zanima s profesorskog stanovišta najlakše ti je otvoriti školu i pregledat popis pisanih zadaća po razredu pa ćeš odma videt kolko kogai gdi ima

  48. #98
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    Evo guglala
    Brestje 5-6
    iver nigdje ne piše ali je spomenuto oko 230 đaka znači 1-2( 37 djelatnika)

  49. #99
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, ako nekoga zanimaju detalji, ovdje je priručnik za upis djece u prvi razred. To nije namijenjeno roditeljima nego struci, ali ne škodi zaviriti - daje prilično dobar uvid u to što se zapravo traži:

    http://www.docstoc.com/docs/11652802...-u-prvi-razred
    Ovo se više ne da otvoriti a jako mi treba da pročitam (čitala sam prošle godine i najinformativnije je o upisima što sam igdje našla) jer mi je dijete ove godine prvašić.
    Pliz ima li netko ovaj dokument da ga okači ,bila bi jako zahvalna ili da bar napiše kako izgleda intervju i pregled.

  50. #100
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,519

    Početno

    Spring dodji na nasu temu prvasici 2015/2016 pa tamo priupitaj.
    Nekima je testiranje vec u tijeku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •