Stranica 24 od 24 PrviPrvi ... 14222324
Pokazuje rezultate 1,151 do 1,181 od 1181

Tema: Strana roditeljstva o kojoj se ne priča

  1. #1151
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Kako vi reagirate kad vidite tako nesto, npr.nece jesti? Jel imate tripove da je neka bolestina ili mi i izirate strahove i tjesite se da vjerojatno niej nista ozbiljno?
    Lavko, ti si ono IVF duga neplodnost mama?
    Ako da, onda bi pitanje trebala zapravo usmjeriti prema baš toj niši, i iz te niše ćeš vjerojatno dobit odgovor je, to je i nas mučilo, prestalo je vremenom. Iz mojih cipela ti mogu reći da je i meni tako bilo. I da većina te niše ima te tripove. A, sad... kako sebe reprogramirat... to znaš samo ti. U svakom slučaju - prođe to, ili se barem smanji. Ma, ono...to ti je relativno normalno.

  2. #1152
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I još jedan tip&trick koji sam pročitala od neke prijašnje IVF maratonke i koji je meni puno pomogao - navodno je negdje netko napisao da, da bi se unormalila, trebaš steći onoliki staž u roditeljstvu koliki si imala u neplodnosti. Meni je to neki aršin kojim sebe mjerim, naravno da uvijek može bolje, i brže. Sretno .

  3. #1153
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Je, ina, ja sam duga neplodnost i spontana trudnoca. Plus anksiozni poremecaj i antidepresivi. Pa to zamuti sve i dobijes lijepu kasu brige, paranoje, hipohondrije, itd. Uh, ja bih voljela da prodje malo prije od godina lijecenja neplodnosti, obitelj ce me izolirat ako nastavim ovako.

    Tesko je tu neplodnost iz sebe istjerat, naviknes na neuspjehe pa ti bude predobro da bi bilo istinito kad uspijes i stalno ocekujes neku katastrofu. Zapravo te traume tesko prolaze u vuces ih jos godinama za sobom.

  4. #1154
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Je, ina, ja sam duga neplodnost i spontana trudnoca. Plus anksiozni poremecaj i antidepresivi. Pa to zamuti sve i dobijes lijepu kasu brige, paranoje, hipohondrije, itd. Uh, ja bih voljela da prodje malo prije od godina lijecenja neplodnosti, obitelj ce me izolirat ako nastavim ovako.

    Tesko je tu neplodnost iz sebe istjerat, naviknes na neuspjehe pa ti bude predobro da bi bilo istinito kad uspijes i stalno ocekujes neku katastrofu. Zapravo te traume tesko prolaze u vuces ih jos godinama za sobom.
    Šaljem ti zagrljaj. Nemam iskustva s anksioznim poremećajima i antidepresivima, tako da vjerojatno ćeš pomoć dobiti više kod stručnjaka, nego na forumu... ovim generalnim iskustvima žena koje jesu i koje nisu u niši neplodnosti, plus još anksioznost itd.. Hoću ti reći, teško ćeš ovdje dobiti "how to" alat.... ali postaje lakše kako dijete raste... (i preživljava ) iz dana u dan.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.11.2014. at 13:29

  5. #1155
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Hvala ina ma imam ja svog shrinka, al i ovaj forum mi je cesto pomogao u nekim dilemama, pogotovo pred kraj trudnoce, nijedan psihic me nije toliko razumio..

  6. #1156
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Inace, htjela sam samo podijeliti epilog naseg loseg apetia. N je vise dana odbijala jesti tj.pljuvala je bocicu iz usta na pola. I na kraju se desilo to da smo zavrsili u Klaicevoj s urinoinfektom. Dijete je bilo bolesno. Nakon bolnice i infuzija, ponovo jede normalno (kuc kuc o drvo). Tako da kad nece jesti, treba pratiti pomno zasto nece.

  7. #1157
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    I moja malena je s negdje 2,5 mjeseca krenula odbjati hranu, po cijele dane smo se patili samo da sto vise mlijeka popije. Na kraju je bila neka viroza, ali bome smo se napatili mjesec dana dok to mucno razdoblje nije proslo.

  8. #1158
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Cure, trebam pomoc. Ne znam vise sto da radim. Znaci prije tri dana N je opet pocela odbijati bocicu. Pojede do pola i pljune van. Jucer smo je nekako nasilu hranili a jutros je u potpunosti odbila bocicu da bi za dva sata pijela jedva pola bocice.

    Ja sam luda, jucer sam se cula s pedijatricom koja je rekla pratiti dijete. Pratim je i nije mi normalno da odbija hranu i bojim se da nije opet urinoinfekcija.

    Pedica nam radi popodne i opet ci je zvat da pitam sto dalje.

    Ne mogu ne biti nervozna i jadna. Sto da ja sad radim? Eto, recite mi jer ja vise ne znam.

  9. #1159
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Jesi ju probala hraniti na žličicu? ili špricu?

  10. #1160
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Nisam. Znaci kako, uzmem spricu i uspricam?

  11. #1161
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Pa da, malo po malo, kolko misliš da može progutati..

  12. #1162
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Moja cura je sa nekih 2 i pol mjeseca počela odbijati bočicu. Promjena vrste adaptiranog mijeka bi kratko riješila problem, na par dana, onda opet ispočetka. Uglavnom, radi toga smo rano uveli dohranu, veća sa 4 mjeseca i od tada se preporodili. Inače, njoj ni danas (9.5g) ne pašu mliječni proizvodi, ne pije mlijeko, jogurte, ne jede ništa od namaza, ne voli baš ni sir, diže joj se želudac na mlijeko...ja sam sretna kad popije čašu čokoldanog mlijeka.

    U dobi od 3mj kada bi joj se samo približila sa flašicom, počela je urlati, bacati se, nije htjela otvoriti usta. Onda sam omotala flašicu sa alu folijom da nije bijela, i odmah bi počela vući, no nakon što bi skužila da je mlijeko, opet urlanje. Ali kako bi sa 4mj smazala cijeli sokić, u 2 sec.

    Ovo nije tebi savjet da tako postupiš, samo moje iskustvo sa starijom.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 05.12.2014. at 10:27

  13. #1163
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    I moja, ali sa nekih 4-5 mjeseci, no kako je rođena ranije to je sa korekcijom bilo 2-3 mjeseca.
    Uvijek je slabo i polako jela, ali u toj dobi je imala prave pravcate štrajkove i uopće nije htjela jesti.
    Čini mi se da to uopće nije rijetka pojava kod djece koja su na adaptiranom mlijeku.
    Što je pomagalo - hranjenje u snu, držanje mlijeka toplim (kako je dugo jela mlijeko bi se ohladilo), a pomogle su i zalihe alkohola koje smo MM i ja imali (počeli smo piti )

  14. #1164
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    a pomogle su i zalihe alkohola koje smo MM i ja imali (počeli smo piti )


  15. #1165
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Mi smo nasu neko vrijeme hranili u snu, prvo odbijanje je bilo kad smo dosli iz rodilista pa jos u par navrata, otkad je pocela dohrana nije prestala jesti, a i dalje je mrsava, ni ona ne voli jogurt ni sir, takvo dijete

  16. #1166
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Pa za poludit, evo mi sad idemo izvadit krv i dat urin da nije infekcija. Ako nije, namucit cu se s hranjenjem. Ona inace voli jesti pa mi je svako odbijanje sumnjivo. Tako nam je pocela urinoinfekcija. Vidjet cemo nakon nalaza.

  17. #1167
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    lavko, nadam se da ćeš se osjećat bolje kad saznaš nalaze. Ipak vodi računa da i stalno vađenje krvi radi traumu bebi, ok ako je opravdano, ali ako je samo zbog tvog straha onda
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.12.2014. at 15:40

  18. #1168
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    A sto da radim, imala je urinoinfekciju i morali smo. Sad ne jede, to je prvo sto doktor trazi da nije opet infekcij, kako da kazem necu? Ona je jos ma i sve joj moze narusiti imunitet. Ne mogu cekati da tjedan dana ne jede.

  19. #1169
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Evo nalazi su srecom uredni ali zasto strajka ne znamo tako da se pridruzujem ekipi hranilaca na milijun razni nacina. Rekla mi je dr da je pustim da izgladni pa ce jest. I vodit dnevnik hranjenja i spavanja.

  20. #1170
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Hoce biti manekenka

    Sto znaci pola boce? Ajd napravi ti pola boce pa ce biti da popije cijelu

    Moja nikad nije pila po onim tablicama s kutije, uglavnom je pila duplo manju dozu od preporucene za njenu dob.

  21. #1171
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Pa za poludit, evo mi sad idemo izvadit krv i dat urin da nije infekcija. Ako nije, namucit cu se s hranjenjem. Ona inace voli jesti pa mi je svako odbijanje sumnjivo. Tako nam je pocela urinoinfekcija. Vidjet cemo nakon nalaza.
    Lavko, kako jede kad ju netko drugi hrani?

  22. #1172
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    I moja je pila uvijek manje, pedica je rekla da gledaju hb kad piju manje od 100, a znala je tako neko vrijeme, hb bio ok, sad me vise brine seka buco koja jede par zlicica po obroku, al to je druga tema
    lavko, nama je pedica savjetovala dohranu od 4. mjeseca, al nisam je slusala niti su bile zrele

  23. #1173
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    E da, moja kad je odbijala nije htjela bocu kogod je hranio

  24. #1174
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja je uglavnom hranim i meni najvise pojede. Stanje je ovakvo: u noci na snu pojela citavu bocicu dva puta. Cim se probudila, pocinje zezanje, okretanje glavice, i na kraju izbacivanje dude. Aj sad koji joj je

  25. #1175
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    meni zvuči ko klasični štrajk dojenja samo što ne doji... to bi se valjda zvalo štrajk bočice?
    uglavnom - hrani ju dok spava... očito to jedino funkcionira... to bi ja probala

  26. #1176
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Znaci taj fenomen postoji i kod dohenja? Evo sad nije htjela jest pa nekako uspjela pola bocice. Mislim da cu si poput vina sad, jer se izivciram zbog ovog strasbo.

  27. #1177
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    http://www.roda.hr/article/readlink/237

    samo si prevedi cica=bočica

  28. #1178
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Meni se čini da se sa djecom na bočici dogodi da oni dođu do neke granice sa tom količinom mlijeka koje piju, i onda to više neće povećavati nego i smanjuju, štrajkaju i sl. To sam već puno puta čula, a i čitala po forumima - tako da roditelji često ranije kreću sa dohranom jer ne znaju kak bi ih nahranili.

  29. #1179
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    možda je lijena vuč,koliko ti duda ima rupica?

  30. #1180
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Duda ima jednu rupicu, to sam joj promijenila u vecu nedavno.
    Ona bas izgura nju s jezikom i zatvori usta i nema vise. Neko mi je rekao da bebe jedu koliko im treba. Ne znam bas.

  31. #1181
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    I meni se cini da cemo ranije s dohranom..

Stranica 24 od 24 PrviPrvi ... 14222324

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •