Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: 12 tt - svrbe me nadlaktice, što bi moglo biti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno 12 tt - svrbe me nadlaktice, što bi moglo biti?

    čitala sam o kolestazi, nekako se mislim da ne bi imalo veze s tim,
    naime krenulo je prije nekih 20-tak dana, prvo su me svrbile podlaktice, a sad me svrbi samo gornji dio ruku, iznad lakta i to najviše mišice iza,
    kada?
    primjetila sam kada ih utoplim, npr. idem malu uspavati, pa ležim na toj strani ruke,
    u trenerci sam i preko toga imam ogrtač (jer mi je užasno hladno od kad sam trudna),
    u sred noći kad se probudim za na wc, napominjem da me ne budi svrab, nego piš
    i kad o tome mislim


    vadila sam krv pred nekih dva tjedna, jetrene probe su bile uredne
    šećer pratim zbog prijašnjih problema s njim, ali on je ok i prije ove trudnoće i sada
    spremam se u dr. opće prakse
    ili da idem odmah u dermatologa
    ili da opet ponovim nalaz krvi (jet.probe)?

    što mislite?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    e da sad se sjetih da mi se ovako nešto slično dogodilo kad sam počela raditi nakon porodiljnog
    isto je bio kraj siječnja-veljača, tada su me svrbjeli i listovi
    dobila od dr, opće prakse neku pravljenu (u apoteci) emulziju i neke tabletice...pomoglo super, čak mislim emulzija više
    nekako sam onda to povezala sa stresom zbog povratka na posao i da i onda sam se bila dosta toplo oblačila, bilo je hladno, a na poslu se puno grijalo, kao i sad kod mene kući - sauna (mm šeta u majici kratkih rukava) što ću kad sam zimogrozo

    može li biti da mi koža pati jer joj je pretoplo, a ja prepremalo pijem
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 22.02.2013. at 14:56

  3. #3
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Joj meni kad se sjetim koliko me zivaca kostao taj svrbez u trudnoci. Mene je svrbio stomak, i to grozno...probudila bi se gratajuci se po stomku toliko da me bilo strah da cu nastetit bebi...kao i ti radila jetrene probe, sve je bilo u redu. Svrbez je trajao cca. mjesec dana, nisam nikad otkrila sto je bilo, kako doslo tako proslo. Meni je pocelo u 14 tt.

  4. #4
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Meni na prvu loptu isto zazvonilo da je suha koza zbog zime/grijanja. Ja sad osjetljiva podrucja (trbuscic i obraze, trenutno ) mazem sa karite maslacem (shea butter) i za sad mi je kuc-kuc mrak!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni na prvu loptu isto zazvonilo da je suha koza zbog zime/grijanja. Ja sad osjetljiva podrucja (trbuscic i obraze, trenutno ) mazem sa karite maslacem (shea butter) i za sad mi je kuc-kuc mrak!
    to se smije, jer zaista mi je suha, presuha koža, čak na trbuhu puno više, ali me nešto posebno ne svrbi, čak mi se i perutala koža tu
    ali kako je trudnoća bilo me je strah trackati se bilo čime,
    znači taj karite maslac se smije?
    što se još smije?

  6. #6
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    bademovo ulje

  7. #7
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Rekla bih da su sva prirodna, hladno presana ulja i masti/maslaci najbolji. Meni seka brije na to i njena "dilerica" (teta iz Kemiga) joj je za trbuh u trudnoci posebno izdvojila bas karite
    Samo treba paziti da je skuplji tj. kvalitetan (jako se sporo trosi, pa se isplati), da je cisti karite, a ne sve ostalo+malo karitea.
    Ja imam mjesovitu kozu lica s tim da su obrazi jaaako osjetljivi na buru i uvijek nesto kemijam i mijenjam i ovo me preporodilo. I odusevljenje traje vec dva mjeseca (za moje obraze puno).

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    bademovo ulje sam koristila nešto kratko u prvoj trudnoći,
    ali seka mi je imala neku alergijsku reakciju kad se njime mazala po trbuhu u trudnoći
    pa me malo odbija za sada, ali nije iskuključeno

    probat ću nabaviti taj karite maslac, maco gdje mi ga je najlakše nabaviti....ne kužim se u te stvari baš, vidim da si ti doktorirala

  9. #9
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Blekonja, smiješ mazati i s najobičnijom Niveom. Dovoljno je masna za takve stvari.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    baš jutros i sinoć gledam isto mi se pojavljuju neke crvene kao fleke "iznutra" ne znam kako da drugačije objasnim,
    čak mi se i pojača to crvenilo kad se počešem i traje dok se svrab ne smiri
    ali sam primjetila da me u toku dana skoro uopće ne začeše, uglavnom navečer

    probat ću ja to češće mazati s čim stignem za sad, ali mislim da ću ipak u dermatologa, ne da mi se baš igrati s tim

  11. #11
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    bademovo ulje sam koristila nešto kratko u prvoj trudnoći,
    ali seka mi je imala neku alergijsku reakciju kad se njime mazala po trbuhu u trudnoći
    pa me malo odbija za sada, ali nije iskuključeno

    probat ću nabaviti taj karite maslac, maco gdje mi ga je najlakše nabaviti....ne kužim se u te stvari baš, vidim da si ti doktorirala
    Ma nisam, kazem, seka se trudi educirati me u tom smjeru (i jos nekim )
    Meni je kupila Pranaromov, eko, bio i bla bla...
    Vjerojatno ima u nekim biljnim ljekarnama ili
    http://kemig.kosarica.hr/shea-maslac...e-maslac-kemig
    http://minigreeny.com/pranarom-karite-maslac.html
    http://www.terra-organica.hr/shea-ka...-pranarom.html

    Provjeri ti kod dermatologa, svakako, a karite onda mozes ostaviti za mazanje drobica

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •