Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 70 od 70

Tema: madraci (i ostali proizvodi) od memorijske pjene otrovni??!!

  1. #51
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    evo, to su ti smrdljivci

    http://www.hespo.hr/mad_ergostar.htm

    ste mozda i vi takve kupili (i vratili)??

  2. #52
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    nisam ni otvarala link,ali mislim da serbian forum.org i nije bas relevantan izvor informacija....

    imam hespov madrac,neznam jeli od te pjene ili ne ali nista ne smrdi a MM kaze da nikad nije na boljem spavao.....

  3. #53
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Ne ja sam uzela neki prima nešto u primi, te ne proizvodi bernarda nego neka firma u bosni za primu. Bio je 700 i nešto kuna na nekom popustu.

    Sad imamo ove u svim sobama http://www.bernarda.hr/perfekta/ sa navlakom koja se skida. Super su jer volimo tvrde madrace. I najvažnije nisu imali apsolutno nikakav miris.

  4. #54
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    nisam ni otvarala link,ali mislim da serbian forum.org i nije bas relevantan izvor informacija....
    slazem se. zato sam i isla korak dalje, kontaktirat hrvatski zavod za toksikologiju.
    citaj cijeli topic sto sam pisala,i sto su mi odgovorili sa zavoda.
    nije upitna sama memorijska pjena, ali smrad madraca jest.
    i meni je jako udoban,daleko od toga,ali s tim smradom ne mogu uopce spavati i jasno je da nesto s madracom ne valja.
    sto ne znaci da ostali hespovi proizvodi nisu ok,al taj ocito nije..

  5. #55
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    zara, nas su ova dva hespova kostali malo manje od 4000kn!!
    i hvala forumasici koja je napisala za zakon potrosaca i mogucnost povrata u roku mjesec dana..

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Evitta prvotno napisa Vidi poruku
    odlucili se za hespov ergostar,od hr pjene (hladno lijevana pjena), iliti memorijska pjena kod drugih proizvodaca.
    HR pjena i memorijska pjena su inače, dvije potpuno različite stvari...

  7. #57
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    pa ok. ali su oboje umjetni materijali, link sa prvog posta se odnosio na proizvode od mem.pjene, a odgovor sa zavoda se odnosio i konkretno na moj madrac (znaci hr pjena-tj proizvodi od plastike i polimera) i slicne -memorijske pjene.
    no, rezime, problem je u smradu,tj samoj proizvodnji (bilo mem.pjene ili hr pjene) koji se ne bi smio razviti,a ne u samoj vrsti madraca.
    a kolko sam procitala na prethodnoj stranici, i forumasicama koje su kupile bas mem.pjenu se javio taj smrad.
    Posljednje uređivanje od Evitta : 24.02.2013. at 16:42

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    meni jastuci koje sam kupila nisu smrdili, ali su nakon 2-3 god bili sasvim čudno neudobni da to nemogu opisat. A kopštali oko 600 kn svaki. Također, madrac ,koji smo imali bio je sa slojem od neke pjene i brzo je uništen, oko 7 godina. Kupili smo onaj jednostavni na opruge i odmorili se.

    Off topic: Imam samo još problem što volim spavat blizu MM, a to je opet na dijelu gdje se spajaju podnice. Dakle, za pravu udobnost, predviđeno je da spavam opružena na svojoj strani kreveta, a to ne učinim

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja se došla žaliti na svoje jastuke. Kupljeni u Svilantu, žali Bože para ! Bili su odlični, ali kad sam ih prvi put oprala prema naputku na etiketi, sav se materijal iznutra raspao (spužva, pjena, više se ne sjećam što je). Imate li neke preporuke za određene firme, materijale... ?

  10. #60
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ni ja ne bih spavala na nečemu što smrdi, naravno
    trebate vratiti takve proizvode što prije
    i naravno da bih se žalila da mi smrdi
    al ne smrdi pa se ne žalim
    logično

  11. #61
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    ja sam prije 7 godina kupila Hespov Rollo madrac od PU pjene, ovakav:

    http://www.hespo.hr/mad_rollo.htm

    nikakvog smrada nije bilo, izvrstan madrac, planiram ponovno uzeti takav!

  12. #62
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    sad gledam i na svim stranicama proizvođača madraca koje sam otvorila piše da madraci od pjene imaju specifični miris prvih nekoliko dana.
    dakle, to nije nešto neuobičajeno.

  13. #63
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    aleksandra-pa nije li nadramdrac spuzvast i tanak...pa lako odrezes tih 10 cm...!?

    bas ste me scimale s tim smradovima sad, a bas sam se nadala dobrim iskustvima, jer planiram kupiti dormeov nadmadrac...al vidim da se nitko nije zalio konkretno na dormeo

  14. #64
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj penny prvotno napisa Vidi poruku
    aleksandra-pa nije li nadramdrac spuzvast i tanak...pa lako odrezes tih 10 cm...!?

    bas ste me scimale s tim smradovima sad, a bas sam se nadala dobrim iskustvima, jer planiram kupiti dormeov nadmadrac...al vidim da se nitko nije zalio konkretno na dormeo
    Kako ne, jesam ja, na prvoj stranici. Nije mi ispunio svoju funkciju - nije kauč učinio udobnijim, a smrdi i pregrijava, iako sam navukla plahtu preko.

  15. #65
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    bit ce da nisam vidjela da se radi bas o dormeu :/

  16. #66
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    meni je dormeo fantastican.
    sveki je kupila za curku neki nadmadrac s magnetima i to je 0 spram naseg dormea.

  17. #67
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    stalno mi ova tema izlazi pa sam danas pogledala koji ja tocno madrac imam,nakraju moj uopce nije od pjene...
    mijenjala sam posteljinu i snjofkala madrac,eto sto mi uradi ova tema....voila : http://www.hespo.hr/mad_diamant.html
    u biti ima tu neku visco-elasticnu pjenu ali sudeci po slici u presjeku ona nikako ne moze bit problematicna kad je pri samom dnu....

  18. #68
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    cure, dali netko ima madrace od lateksa Marion. Treba mi doći njihov savjetnik pa neznam sta da pitam, ovaj madrac šta se sad reklamira je debel 12 cm , a to mi izgleda jaaako tanko, cijena mu je sad na 50% popusta pa dođe oko 1500kn. Malo sam sumnjičava, pa bi molila za savjet ako ga neko ima.Hvala

  19. #69
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj butterfly101 prvotno napisa Vidi poruku
    cure, dali netko ima madrace od lateksa Marion. Treba mi doći njihov savjetnik pa neznam sta da pitam, ovaj madrac šta se sad reklamira je debel 12 cm , a to mi izgleda jaaako tanko, cijena mu je sad na 50% popusta pa dođe oko 1500kn. Malo sam sumnjičava, pa bi molila za savjet ako ga neko ima.Hvala
    Mi smo odustali od kupnje nakon prezentacije ovog ljeta. Bio je jednostavno pretanak.

  20. #70
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    pretanko. i nas je isto 12 cm, pa smo uzeli nadmadrac od jos 7.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •