Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Nestali tampon?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    7

    Početno Nestali tampon?

    ej prije svega, pozdrav svima ovdje, ja sam nova članica
    i ovako imam jedno možda čudno pitanje...znači jučer prije spavanja znam da sam stavila tampon, i ujutro sam vidjela da jedan nedostaje, a kupila sam novu kutiju...znači negdje mora biti
    uglavnom, problem je u tome da ga ujutro više nije bilo :S
    a nigdje ga prstima n mogu opipati...pa sad me zanima da li je moguće da je otišao tolko duboko da ga ne mogu naći? mislim to mi zvuči potpuno nemoguće, ali nikad ne znaš?
    molim vaše mišljenje

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    Citiraj neodlucna prvotno napisa Vidi poruku
    ej prije svega, pozdrav svima ovdje, ja sam nova članica
    i ovako imam jedno možda čudno pitanje...znači jučer prije spavanja znam da sam stavila tampon, i ujutro sam vidjela da jedan nedostaje, a kupila sam novu kutiju...znači negdje mora biti
    uglavnom, problem je u tome da ga ujutro više nije bilo :S
    a nigdje ga prstima n mogu opipati...pa sad me zanima da li je moguće da je otišao tolko duboko da ga ne mogu naći? mislim to mi zvuči potpuno nemoguće, ali nikad ne znaš?
    molim vaše mišljenje
    Čučanj i nježno istraži prstima, ako ne možeš napipati končić pravac ginekologu. Isto mi se dogodilo prije mnogo godina kada sam nadobudno skočila u bazen i pritisak vode ga gurnuo prema gore. Priča završila u hitnoj ginekološkoj ambulanti. Mislila sam da sam samo ja baksuz, a kad ono

  3. #3
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    U biti bi morala moci dosegnuti prstom do cerviksa (grlica maternice), a dalje tampon nema kamo jer je grlic uzak i sprecava ulazak u maternicu.
    Probaj cucnuti i napipati prstom ima li sto.
    Ako nisi sigurna odi do ginekologa, jer se s tim nije zezati, a neces biti ni prva ni zadnja koja je dosla sa takvim problemom.

  4. #4
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    neodlucna, jesi li ikako išla u wc tokom noći ili ujutro prije nego si skužila da ga ne možeš naći?
    Jednoj mojoj prijateljici se dogodilo da joj je tako ispao, a da nije ni skužila. Svejedno, mislim da je najbolje da odeš do ginekologa da budeš sigurna.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    7

    Početno

    da išla sam na wc, ali ništa se nije dogodilo, i sad sam kroz noć primjetila da imam jake bolove u to području...možda je i na psihološkoj bazi, tko zna...ugl ne mogu ga nikako prstima naći, i mislim da moram otić do ginekologa pod hitno...
    btw hvala na odgovorima

  6. #6
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    e da, i meni se to dogodilo nakon skakanja u more kao golač, mislila sam ispao mi, i još sam stavila drugi preko...ajme majko....

  7. #7
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Tampon preko noći?nije li to opasno opčenito?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    7

    Početno

    evo bila kod ginekologa i sve ok nije ga ni bilo, bože :O
    nije mi ništa jasno al ok :D
    ugl počet ću koristit uloške preko noći, iako ne mislim da je opasno :/

  9. #9
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    meni je gin savjetovala da nikada ne idem na spavanje s tamoponom zbog toga što ukoliko je dulje od 4 sata u tijelu može doći do toksičnog šoka, otpuštanja toksina, bakterije zlatni stafilokok..i jako puno komplikacija za žensko zdravlje. Čitala sma o tome dosta i iz tog razloga nikada nisam spavala s tamponom.Proizvođači tampona kažu d aj eok, no stajalište gnekologa je uglavnom da ne, ali opet svatko zna što je za njegovo tijelo i zdravlje najbolje.
    Posljednje uređivanje od pužić : 28.02.2013. at 13:41

  10. #10
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja duze od 4h ni ne mogu izdrzati. osim sto osjecam tjeskobu, nelagodu i poriv da istog trena izvadim to iz sebe, osjecam i mucninu i ne mogu shatiti kako se tampon moze (ne)osjecati odnosno da ne znas jel u tebi ili nije, narocito nakon cijele noci i pola dana.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ja ih koristim od moje 16. i jednom kad ubacim,ne osjetim ga (osim ako ne vježbam kegela, onda osjetim)
    Nije mi nikad zbrisao toliko duboko da ne mogu dohvatit špagicu.
    I spavam s njim, ali to ne bude dulje od 6 sati u komadu s jednim istim tamponom.
    Uvijek kažem da je za uporabu tampona potrebna higijena i poštivanje pravila (detaljno pranje ruku prije i poslije, pravilno rukovanje tamponom prije stavljanja, ne držati ga preko 4-6 sati)
    A i nisu svi isti. Neki se šire u duljinu (tampax), neki u širinu (ob).
    Nakon nekoliko godina prakse, može ga se izvuć i bez diranja
    Eh, nije mi još uspjelo zaboravit na njega, niti ubacit zabunom dva, niti izgubit jednog...možda nisam talentirana...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    7

    Početno

    a da i meni je ginekolog savjetovao isto, nije ni meni, ali ovaj put sam se stvarno uplašila iako sam znala da je vrlo teško moguće da ode tolko duboko da ga ne mogu nać :/

  13. #13
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ako se prepuni zna sam skliznuti u wc školjku kad sjedneš, taj ga pokret stjera van. Dogodilo mi se više puta, bez da primijetiš, zato uvijek gledam gdje mi je končić.

  14. #14
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    to se meni dogodilo s 18god i to sam stavljala mini tampone, bio je cijelo jutro u meni cca 8h, i nisam ne umrla, nije mi se ništa inficiralo, stvarno se apsolutno ništa nije dogodilo, osim mog šoka i užasnog mirisa.... ni ja ne osjećam tampone, kao da ga ni nemam.... hm...možda sam preširoka :loool....

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    meni je jednom pukao konac pa ga na jedvite jade izvukla...
    davno al stvarno davno, imala sam neke tampone koji su preko sebe imali kao neku kosuljicu- jednom je ta kosuljica ostala unutra i ispala za dva-tri dana oblozena sluzi- strasno

  16. #16
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    i ja spavam s tamponom,imam oskudna krvarenja tako da mogu s jednim i do 8h...ali mijenjam nakon cca 6h....

    meni cesto dogadja ne da mi skroz ispadne, nego da ga odlaskom na wc spustim pa onda osjecam....nekad cak i izviri vrh....
    pogotovo ako odgadjam odlazak na wc pa onda naglo ispisam litru i stiskanjem misica tocno osjetim kako ga spustam....
    o broju 2 da ni ne govorim...odmah nosim novi tampon sa sobom....

  17. #17
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    meni je gin savjetovala da nikada ne idem na spavanje s tamoponom zbog toga što ukoliko je dulje od 4 sata u tijelu može doći do toksičnog šoka, otpuštanja toksina, bakterije zlatni stafilokok..i jako puno komplikacija za žensko zdravlje. Čitala sma o tome dosta i iz tog razloga nikada nisam spavala s tamponom.Proizvođači tampona kažu d aj eok, no stajalište gnekologa je uglavnom da ne, ali opet svatko zna što je za njegovo tijelo i zdravlje najbolje.
    Ja sam upravo ovo procitala na uputama ob-a. Na onom papiricu unutra. I od toga mi naraslo pol metra upitnika nad glavom !

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    7

    Početno

    evo sad nisam stavila tampon pred spavanje hehe dobro znati, inače sam uvijek koristila tampone kroz noć inače je ujutro kaos, al dobro šta sad, bolje to nego da se nešto gore dogodi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •