Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 101

Tema: Nisam razveden (ali smo rastavljeni), a cura s kojom sam bio čeka dijete

  1. #51
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Hoću ti reći da iz ove anonimne mase nemaš načina znati ako netko i je ovlašten izvor.

  2. #52
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa Vidi poruku
    ali savjet dobiven na forumu možeš "mačku o rep", čak i ako to ga da netko tko zna puno i ne samo o pranju veša
    Igzektli. Ne možeš na savjetima na forumu graditi ništa, osim si malo raščistiti što bi, zapravo, ti trebao pitati od svega nekog čije "credentials" možeš provjeriti u stvarnom životu (pravnika).

  3. #53
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Caine prvotno napisa Vidi poruku
    riječ "odvjetnik" ima sasvim drugu konotaciju. može i pravnik.
    Dobro, mogao si zaključiti na što aludiramo i kad kažemo "odvjetnik". Možda će ti poslije pravnika i on trebati. Ništa nije isključeno. Pitao si i dobio svakakve odgovore.

    Ja bih ti kao neplavuša-laik, koja nisam samo domaćica, ali veš perem Arielom, rekla da ćeš plaćati alimentaciju ma kako se ona pravno u ovom slučaju zvala.

  4. #54
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Caine prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam da li se uopće tu plaća alimentacija. možda se i plaća nešto, ali ne zove se alimentacija.
    Zaboravih napomenuti da bi iznos alimentacije ili "nečega" trebao biti jednak za svako dijete, rođeno u braku ili izvan njega.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Čitluk
    Postovi
    19

    Početno

    pa forum je, razgovaramo, razmjenjujemo iskustva, ha? nema obveze, nema ovrhe, dok se kava istemperira, pričamo, tj pišemo. samo sam pitao jel ima netko nekakvog iskustva. neću nikog sa foruma žicati da mi bude jamac, da mi da savjet koju dionicu da kupim ni išta slično. u pravom životu nemam nikog koga bih pitao za savjet, opcije koje su moguće, a ipak je ovo moje pregledalo podosta njih. tko nije imao što reći, nije rekao. kome se zezalo, zezao se i to je ok. ne očekujem puno. nije tu ni mevludin ni itko kome očajan močim rame suzama. život je priča. da sam pitao odvjetnika, vjerojatno bi mi savjetovao da mu donesem corpus delicti i probušen prezervativ pa da utužim tvornicu.

  6. #56
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    očito da nitko nema slično iskustvo.

  7. #57
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Caine prvotno napisa Vidi poruku
    da sam pitao odvjetnika, vjerojatno bi mi savjetovao da mu donesem corpus delicti i probušen prezervativ pa da utužim tvornicu.
    I ti ga ne bi morao poslušati. Ne moraš odmah u krajnost!

  8. #58
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Pa dobro mozda covjek trazi inspiraciju za razgovor s odvjetnikom.
    Evo ja cu ti reci nesto sto mi je palo na pamet. Roditelji su obvezni uzdrzavati svoje djete do njegove PUNOLJETNOSTI ili dokle god se ono REDOVNO SKOLUJE u skladu sa svojim mogucnostima. Pretpostavimo da su ti mogucnosti ok, znaci imas dovoljno sredstava za svoj zivot, jedno dijete u srednjoj s 16 g. odluci da mu je pun kufer ucenja i nece vise ici u skolu. Ti doprinosis i dalje za njegovo uzdrzavanje jer moras do 18 rodjendana i onda vise nemas tu obavezu. No drugo dijete vrijedno uci ko lud, zavrdi srednju,ide na faks, skoluje se REDOVNO, sve ispite daje, nikad pao godinu... evo njega bi morao nastaviti uzdrzavati - u skladu sa svojim mogucnostima - i nakon punpljetnosti bez obzira sto istodobno ne uzdrzavas ono drugo djete. Tj.prvo u tvom slucaju.

  9. #59
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa ne sluze odvjetnici samo za "borbu" po sudovima. daju oni i pravne savjete, znas?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Čitluk
    Postovi
    19

    Početno

    thx tiziana...
    kažeš: "njegove PUNOLJETNOSTI ili dokle god se ono REDOVNO SKOLUJE"
    a šta ako prvi padne jednom, drugi dvaput, treći tu negdje, četvrti tako nešto...? a srednju je upisao sa 17 jer se skliznuo par puta. i onda imaš dvadesetogodišnjačića koji ide u 3. razred...
    mene to neće tangirati, ali i takve se stvari događaju. valjda. mislim, barem u teoriji. i onda još upiše faks )))
    a tata plaćaligaplaća alimentaciju, a sastavlja kraj sa krajem...

  11. #61
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    teško će ti ikada biti razdvojiti njezinu djecu od vašeg djeteta...
    ti ćeš plaćati alimentaciju za svoje dijete, za njezino/njegovo stanovanje, odjeću, hranu, školovanje, izlaske, putovanja... ali nitko ti ne može jamčiti da dio novca namijenjenog tvome djetetu, neće "doteći" i ovima drugima dvojma

    iako, mene to ne bi previše brinulo, ako si u situaciji da ne moraš razmišljati o svakoj kuni...
    zamisli kakav benefit ima tvoje dijete kada dolazi u obitelj sa dvoje braće/sestara
    možda neće imati sve ono što bi imalo kao jedinac, ali će imati, nadam se, neke druge, koje vrijede više

    sada ti ne preostaje ništa drugo nego da čekaš.
    i da se kasnije trudiš sa oboje djece provesti što više vremena.
    jer to je ono što će ti ubiti dosadu sa drugoga topica.
    kao i svima nama

    znam o čemu govoriš; naša generacija više nije ni mlada pa da može s mlađom generacijom divljati po diskotekama, a nije ni dovoljno stara da sjedi kod kuće i samo čita.
    ono između na našim geografskim prostorima ne postoji.

    možda da ti kreneš to promijeniti i riješiš i svoj i naš problem

  12. #62
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa zar je alimentacija ikad dovoljna da stvarno pokrije pola troškova života jednog djeteta, na ovim na našim prostorima?

  13. #63
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa je
    ima i onih koji plaćaju i više nego dovoljno
    ne znam je li tako odredbom suda ili samoinicijativno, ali moji poznanici plaćaju... jedan 2000, jedan 2200 kuna i još stalno kupuju i garderobu i igračke i sve što je potrebno u one dane kada su djeca s njima
    a često su s njima
    nažalost, znam da su to iznimke

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    obaveza plaćanja alimentacije završava tek godinu dana nakon završetka redovitog školovanja

    vertex, ovisi koliko koji roditelj smatra da su životni troškovi djeteta, to je vrlo diskutabilna tema;

  15. #65
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    baš!
    imala sam investitora koji se hvalio kako njegovo dijete MORA svaki dan iz kataloga jednog dječjeg lanca igračaka... naručiti igračku
    SVAKI radni dan!

    zanima me hoće li to uzeti u obzir ako ikada bude trebao plaćati alimentaciju

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    otišao mi post...htjedoh reći da smatram da je 2,5-3 kkn mjesečno dovoljno za jedno dijete. vjerujem da se roditelji u mnogobrojnim obiteljima snađu i s mnogo manje, a sigurna sam da ima i onih koji smatraju da je to premalo.

  17. #67
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    2,5 - 3000

    sada vjerujem da će 80% foruma ili pasti u nesvijest ili umrijeti od smijeha

  18. #68
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Naravno, jasno mi je da je diskutabilno.
    Ja znam za neke smiješne iznose (par stotina kuna), zato pitam.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    ma ne iznos alimentacije, nego troškova djeteta. obično se dosuđuje između 1000-1500 kn alimentacije (ili se varam?), ako pomnožiš s 2, po mom mišljenju je to dovoljno

  20. #70

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja znam za neke smiješne iznose (par stotina kuna), zato pitam.
    sad ću ja pasti s marsa; zar nije zakonom propisan iznos minimalne alimentacije oko 1000 kn?

  21. #71
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    aha, tu računaš troškove stanovanja, prehrane... svega

  22. #72
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Evo s Legalisa:
    Minimalni novčani iznosi potrebni za mjesečno uzdržavanje djeteta koje je dužan platiti roditelj koji ne živi s djetetom, a određuju se u postotku od prosječne mjesečne isplaćene neto-plaće po zaposlenom u pravnim osobama u Republici Hrvatskoj, koja je za 2010. godinu iznosila 5.343,00 kn, prema Priopćenju Državnog zavoda za statistiku, broj: 9.1.1/12. od 28. veljače 2011. godine, iznose: (NN 36/11)

    – za dijete do 6 godina 17% prosječne plaće 908,31 kn,

    – za dijete od 7 do 12 godina 20% prosječne plaće 1.068,60 kn,

    – za dijete od 13 do 18 godina 22% prosječne plaće 1.175,46 kn.

    Ovi Minimalni novčani iznosi stupaju na snagu 1. travnja 2011. godine.


    Taj se iznos može smanjiti, ali ne za više od pola, ako je obveznik plaćanja uzdržavanja dužan uzdržavati više djece, ili ako dijete ima i neke vlastite prihode.
    Prema zakonu, čuvanje, njega i skrb koju za maloljetno dijete ulaže roditelj s kojim dijete živi, vrijednosno su izjednačeni s novčanim iznosom kojeg daje za uzdržavanje roditelj s kojim dijete ne živi.

    Mislim da se radi o ovom podcrtanom, u slučajevima koje sam navela.

  23. #73
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Najniži iznos alimentacije je 17% prosječne hrvatske plaće.

  24. #74
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    aha, tu računaš troškove stanovanja, prehrane... svega
    Pa kako bi se drugačije računalo?

  25. #75
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja sam mislila da govori o visini alimentacije
    ne znam da je ikome dodijeljen tako visok iznos

  26. #76
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja sam pitala pokriva li alimentacija ikad pola stvarnih troškova života djeteta.
    Pitala sam zbog onog gore da tata plaća i plaća i plaća, u nekom smiješnom scenariju s dvadesetogodišnjim trećašem. Jer imam dojam da roditelj koji plaća alimentaciju teško da može plaćati više od roditelja s kojim dijete živi. Ali možda sam u krivu.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    aha, tu računaš troškove stanovanja, prehrane... svega
    da, alimentacija bi trebala pola od svega toga pokrivati. nekad se mjesec izgura s mnogo manje, a opet idućeg treba kupiti nove cipele, novi krevet, platiti ljetovanje...i opet je to sve podložno subjektivnoj procjeni. znam roditelje koji skoro pa nose prnje, ali djeci kupuju svake sezone novu i kvalitetnu odjeću, a i one koji masno zarađuju, ali im djeca nose rabljene stvari

    ajme, vertex, ja živim u totalnoj zabludi. zaista sam mislila da se ne dosuđuje manje od 1000 kn (pomnoženo s 2 ne izgleda tako loše)

  28. #78
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa sigurno da teoretski može ako ima velika primanja.

  29. #79
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Caine prvotno napisa Vidi poruku
    a šta ako prvi padne jednom, drugi dvaput, treći tu negdje, četvrti tako nešto...? a srednju je upisao sa 17 jer se skliznuo par puta. i onda imaš dvadesetogodišnjačića koji ide u 3. razred...
    A onda bi, kao roditelj, mogao tražiti i nekog drugog stručnjaka da vidi šta je s tim djetetom koje toliko pada razrede

  30. #80
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    A onda bi, kao roditelj, mogao tražiti i nekog drugog stručnjaka da vidi šta je s tim djetetom koje toliko pada razrede
    X, to je zapravo ono što me stiltalo. U cijeloj toj konstrukciji, problem je, valjda, što bi platitelj alimentacije bio nasamaren?

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moj prijatelj plača 2 tisučice, jer mu se žena žalila da mala više nije na standardu na koljem je bila prije nek su svaki ošli svojim putem


    inačeu kazanstanu ne žive crnci ( bar ne u većini), pa ipak razmisli o testu?

  32. #82

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj Caine prvotno napisa Vidi poruku
    ne treba mi "iskusan" odvjetnik, nego samo netko tko zna sljedeće: u kakvoj obvezi sam pravnoj ja prema njenoj djeci,
    -nisi u nikakvoj obavezi

    [/QUOTE]da li nasljeđuje dijete moje po istoj formuli kao i njena djeca,[/QUOTE]
    - njena djeca nemaju pravno nikakve veze sa tobom

    [/QUOTE]što ako se meni nešto dogodi, naslijedi me sin iz braka i ovo dijete, ovo dijete ima skrb od mame, može li ona podijeliti sve na svoju djecu i sl...
    [/QUOTE]

    ako se tebi nesto desi, nasljeduju te tvoja supruga i sva tvoja djeca i to svi u jednakim dijelovima.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    2,5 - 3000

    sada vjerujem da će 80% foruma ili pasti u nesvijest ili umrijeti od smijeha
    hahahahaha kako si samo znala :D

  34. #84
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj Caine prvotno napisa Vidi poruku
    thx tiziana...
    kažeš: "njegove PUNOLJETNOSTI ili dokle god se ono REDOVNO SKOLUJE"
    a šta ako prvi padne jednom, drugi dvaput, treći tu negdje, četvrti tako nešto...? a srednju je upisao sa 17 jer se skliznuo par puta. i onda imaš dvadesetogyodišnjačića koji ide u 3. razred...
    mene to neće tangirati, ali i takve se stvari događaju. valjda. mislim, barem u teoriji. i onda još upiše faks )))
    a tata plaćaligaplaća alimentaciju, a sastavlja kraj sa krajem...
    Mislim da je moguce pasti godinu najvise dva puta zadrzavajuci redovan status. Takodjer status redovnog studenta na cetverogodisnjem dodiplomskom studiju ne moze trajati dulje od 6 godina i uz redovan status ne'moz se upisati preko neke godine zivota. Neki davni podatak mi lezi od neke 23 za upis a 27 za gubitak redovnog statusa.
    Studij uz rad i razne vecernje skole nisu redovno skolovanje

  35. #85

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    vidim da se svi hvatate te obaveze placanja uzdrzavanja do punoljetnosti ili do kraja redovnog skolovanja., ali ono sto sigurno ne znate jer da se prestanak te obaveze utvrđuju sudskom odlukom, a ne samoinicijativno.

    laicki receno., obveznik placanja alimentacije nemoze prestati placati alimentaciju jer mu je dijete zavrsilo sa redovnim školovanjem, vec mora od suda traziti rješenje kojim se utvrđuju da je njegova obaveza zavrsila. ukoliko to ne napravi, to isto "dijete" moze sa 35 ( karikiram ) godina pokrenuti ( i dobiti ) tužbu i kasnije porkrenuti ovrhu za sveeeee iznose alimentacije iako ima vec 35 godina jer obaveze isplate nikada nije prestala, obzirom da nikada nije doneseno rješenje o prestanku obaveze .

    strasno, sta ne?

    nisam ni ja znala za ovaj podatak, ali eto nedavno sam se susrela sa ovakvim slucajem

  36. #86
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Caine prvotno napisa Vidi poruku
    pa forum je, razgovaramo, razmjenjujemo iskustva, ha? nema obveze, nema ovrhe, dok se kava istemperira, pričamo, tj pišemo. samo sam pitao jel ima netko nekakvog iskustva. neću nikog sa foruma žicati da mi bude jamac, da mi da savjet koju dionicu da kupim ni išta slično. u pravom životu nemam nikog koga bih pitao za savjet, opcije koje su moguće, a ipak je ovo moje pregledalo podosta njih. tko nije imao što reći, nije rekao. kome se zezalo, zezao se i to je ok. ne očekujem puno. nije tu ni mevludin ni itko kome očajan močim rame suzama. život je priča. da sam pitao odvjetnika, vjerojatno bi mi savjetovao da mu donesem corpus delicti i probušen prezervativ pa da utužim tvornicu.
    Ne znam, više, Caine dragi. Ne izgledaš mi ozbiljno, iako niti sama sebi ne izgledam ozbiljno, ali hoćeš reći da nemaš dostpnog (za lovu) pravnika da te malo posavjetuje - ako živiš negdje izolirano, vjerojatno to može i online? Bojim se da se ne opečeš ovakvim stavom jer se meni ovo što ti pitaš i u kojim si dilemama čini "forumsko igranje doktora" (za koje se ja nadam da se u RL-u osoba ipak uputi pravom doktoru, ako ima pravi problem), ali ti vidi - it's your life.

    Kako bilo da bilo - sretno!

    A vjerojatno i imaš još vremena koje ti je, pretpostavljam, potrebno za prihvaćanje situacije i stvarnu pripremu za nju.

  37. #87
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je moguce pasti godinu najvise dva puta zadrzavajuci redovan status. Takodjer status redovnog studenta na cetverogodisnjem dodiplomskom studiju ne moze trajati dulje od 6 godina i uz redovan status ne'moz se upisati preko neke godine zivota. Neki davni podatak mi lezi od neke 23 za upis a 27 za gubitak redovnog statusa.
    Studij uz rad i razne vecernje skole nisu redovno skolovanje

    ovo ti je krivo. i redovni i vanredni/izvanredni studenti imaju pravo na uzdrzavanje. jedino sto se gleda je da "redovno ispunjavaju svoje obveze", a sto to znaci, procijenit ce sud. nitko nece izgubiti pravo na uzdrzavanje jer je pao jednu godinu na fakultetu, a pogotovo ga nece izgubiti ako je u pitanju pogorsana zdravstvena situacija, ako se radi o djetetu s poteskocama koje se odlucilo na daljnje skolovanje, ako je godina u mirovanju jer se za svako mirovanje izdaje rjesenje fakulteta i ono mora biti opravdano.

    neki fakulteti imaju integrirani studij koji traje 5 godina. a padom svake godine jedom, zadrzavas status redovnog studenta svejedno- to je 10 godina "redovnog studija" : )

  38. #88
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    i tako smo došli sa "najradije bih joj uzeo dijete" na "sigurno će taj mali gad upisati neki studij koji duže traje, tipa medicinu, da bi duže dobivao alimentaciju"
    to ti je točno što možeš očekivati od foruma na ovakve teme, caine

  39. #89
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Caine prvotno napisa Vidi poruku
    thx tiziana...
    kažeš: "njegove PUNOLJETNOSTI ili dokle god se ono REDOVNO SKOLUJE"
    a šta ako prvi padne jednom, drugi dvaput, treći tu negdje, četvrti tako nešto...? a srednju je upisao sa 17 jer se skliznuo par puta. i onda imaš dvadesetogodišnjačića koji ide u 3. razred...
    mene to neće tangirati, ali i takve se stvari događaju. valjda. mislim, barem u teoriji. i onda još upiše faks )))
    a tata plaćaligaplaća alimentaciju, a sastavlja kraj sa krajem...
    Cccccc, Caine, Caine…misliš da se, barem u teoriji, to ne bi moglo desiti i sa djetetom s kojim živiš i s čijom majkom si u braku (u nekoj drugoj, imaginarnoj priči)? Čini se meni da tebe ipak pere ta alimentacija. Ćaća bi svejedno plaćao za svoje dijete, zvalo se to alimentacija ili nekako drugačije. Valjda se ovo napravljeno usput negdje u bijelom svijetu (s majkom koja je dobra za…jelte…ali ne i da ju kući vodiš) mora dodatno dokazivati i biti po špagi da ćaća ne bi plaćao duže "nego što treba".

    Meni je ovo sve sumnjivo i više mi se čini kao oglas "tražim srodnu, usamljenu dušu".

  40. #90
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Caine prvotno napisa Vidi poruku
    oprosti jelena, nije kenija nego kazahstan. znam da je nešto na k.
    .
    Bio si dva mjeseca u nekoj zemlji, a nisi siguran kako se točno zove.... znaš da je nešto na "k"...

    Lastane, pomozi mu.

  41. #91
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ako je bio u nekoj baš takvoj ekzotiki najbolje je samo pogledat u pasoš, tam bi trebalo nekaj pisat,

  42. #92

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    59

    Početno

    Samo da ti kažem situaciju u mojoj obitelji: tata ima dvoje djece iz prvog zakonskog braka,mene iz druge,izvanbračne zajednice. Najstarijem sinu je plaćao alimentaciju do 30 i neke godine jer je on bio kakti fakultetas svo to vrijeme,drugom sinu plaćao alimentaciju do 18. kao i meni do.18...

  43. #93
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    evo...ja sam upoznata s jednim slučajem upravo iskalkuliranog izvlačenja alimentacije.
    to je bio samo rezultat totalno narušenih odnosa razvedenih supružnika...te mamina ogorčenost na istog...što je finski prenijela i na dijete.
    znači, tata = lova
    bez ikakvih drugih odnosa, jer se dotična potrudila da ih totalno naruši.
    a tata je ostao nekako u pat poziciji.
    i nije bio problem u tome želi li on plaćati ili ne, plaćao je uredno....bez obzira što nije imao odnos s djetetom.
    a kako se osjećao....e to je drugo pitanje.

    a uz prihvaćenu tezu, tata = lova, dijete je najprije pro forme radi upisalo jedan studil...i tamo bauljao 2 godine....pa drugi studij...opet bauljao 2 godine....
    i tako.... 4 godine je kulturno dobivalo alimentaciju....a nije studiralo...

  44. #94
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj Caine prvotno napisa Vidi poruku
    ma jasno endži&tanči, banaliziriao sam stvar jer je kompliciranija, a ne da mi se pisati. što da sam pisao da smo bili na putu u keniji nas dvoje sami dva mjeseca i da je tamo zatrudnila? oko nas crnci sami pa ne treba plaćati analizu, nego onako, vizualno... onda bi likuša tipa marija tek vrištala hvaaaaaaaaaalite me usta moja, moralne pridike i blabla, post bi skrenuo sa onoga što sam htio doznati. a interesantno, uvijek skrene. trebalo je to logički: dvije premise i konkluzija. i onda bi se opet našle one koje očekuju roman. da, treba tatu svoje djece i to je to. ne da mi se menadžati tuđe nevolje! aj ti onda idi na more s djetetom, a da ne ideš sa njegovom mamom, a njegova mama sa djecom iz prijašnjih tuluma, mamom koja će pomagati svojem djetetu koje ima troje djece, mužem koji će pomagati baku i sl. ne treba mi "iskusan" odvjetnik, nego samo netko tko zna sljedeće: u kakvoj obvezi sam pravnoj ja prema njenoj djeci, da li nasljeđuje dijete moje po istoj formuli kao i njena djeca, ili je to samo moje dijete, jednako kao i u braku dobiveno, što ako se meni nešto dogodi, naslijedi me sin iz braka i ovo dijete, ovo dijete ima skrb od mame, može li ona podijeliti sve na svoju djecu i sl...
    Ne da mi se sve čitati.

    Tvoja priznata djeca + žena od koje se nisi rastao sve nasljeđuju.
    Ostala djeca žena koje su rađale i tvoju djecu, nemaju nikakva prava pri podjeli tvoje imovine.

    Majke tvoje djece po zakonu ne bi smjele dijeliti nasljedstvo tvoje djece sa ostalom njihovom djecom, ali vjerovatno hoće. Zakon se lako izigra. Mogu svaki mjesec, na ime uzdržavanja, uzimati određenu količinu love i potrošiti bez da ikome polažu račune.

    Savjet pravnika je nešto pozitivno, nije negativno. Ti si dužan zaštititi svoju djecu i njihove interese. Obzirom da sam ne znaš kako, savjetuj se.

    Vidim da si iz BiH. Ovdje manje-više pišu žene koje žive u RH, a zakoni nisu nužno isti.

  45. #95
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    evo...ja sam upoznata s jednim slučajem upravo iskalkuliranog izvlačenja alimentacije.
    to je bio samo rezultat totalno narušenih odnosa razvedenih supružnika...te mamina ogorčenost na istog...što je finski prenijela i na dijete.
    znači, tata = lova
    bez ikakvih drugih odnosa, jer se dotična potrudila da ih totalno naruši.
    Sigurna sam da ima i više od jednog takvog slučaja.
    Ali ja znam i puno ljudi koje su nerazvedeni roditelji financirali x godina kroz studij (koji su završili ili nisu završili), pa i puno poslije jer se nisu uspjeli zaposlit. Koji su se nakon studija vratili živjeti s roditeljima... Hoću reći, roditelji djecu uzdržavaju ohoho, pravi problem u tome što pišeš je što nema odnosa, što je tata pretvoren u izvor love. Moguće da i tom tati nije toliki problem novac kojeg plaća, plaćao bi i duplo da ima neki normalan odnos sa djetetom.

  46. #96
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Baš, ekipa živi starcima na grbači bili oni razvedeni ili ne. To uopće nije tema.

  47. #97
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    a što se tiče samog pitanja iz prvog posta, to mogu odgovoriti iz prve ruke.
    znači, nakon smrti oca, ja bračno i moj brat vanbračno dijete moga oca, isti smo pred zakonom.
    mi to, naravno, i želimo biti.
    nego...sva ostala djeca...koja su bilo brakom ili vanbračnim zajednicama ušetala u naše živote...nemaju nikakve veze s tim.

    mi smo punoljetni...jel...
    druga stvar je kad je u pitanju imovina koja je ušetavala u naše živote dok to nismo bili...
    e...tu nema puno spasa....ako netko nije pošten...
    što ćeš.
    pa se događalo da je neka imovina prisvojena i potajno podjeljena na neku drugu djecu...i tako...
    svašta se može...samo ne znam na koji način se od toga baš zaštititi.....onako...baš sigurno.
    mislim, ja ne znam.
    ja sam naivna...i tako mi je život ljepši. još uvijek biram vjerovati ljudima.
    mada me život učio drukčije....na žalost.

  48. #98
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Majke tvoje djece po zakonu ne bi smjele dijeliti nasljedstvo tvoje djece sa ostalom njihovom djecom, ali vjerovatno hoće. Zakon se lako izigra. Mogu svaki mjesec, na ime uzdržavanja, uzimati određenu količinu love i potrošiti bez da ikome polažu račune.
    Riječ je o alimentaciji, ne o nasljedstvu. Meni je malo bezveze ovo kalkuliranje oko love. Ako žena o kojoj je riječ ima još djece, a nema neka primanja, za pretpostavit je da će se novcem koji dobije kupiti hrana za svu djecu, plaćati režije za svih zajedno. Recimo da joj ponestane love i kad dobije alimentaciju, hoće li kupiti hranu samo za jedno dijete? Ne vidim čemu cjepidlačenje. Ako Caine kaže da je spreman plaćati alimentaciju i da novac nije problem, nakon što se pošteno utvrdi iznos jedino što bi ga trebalo zanimati je da se majka o djetetu dobro skrbi, a ne koje točno račune plaća tim novcem. Uostalom, kako je rečeno, alimentacijom se plaćaju manje opipljivi troškovi za dijete, kao što je stanovanje i režije.
    Mene bi brinulo to što piše blackberry, ukoliko majka bude onemogućavala viđanje oca s djetetom, pa dođe do odnosa gdje je tata samo izvor novaca (neovisno o ovoj priči s fakultetom). Tako da smatram da se ne bi trebalo toliko raspravljati o novcima (bar u ovom slučaju) nego o tome koliko će Caine imati prava kao otac.

  49. #99
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Čovjek je pitao oko nasljedstva, pa je i dobio odgovor.

    Mislim da otvarač teme na sve olako gleda. Sve treba rješiti papirnato.

    Usput rečeno, radi se o Bih. To nije ista država. Ne vrijede isti zakoni.

  50. #100
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Riječ je o alimentaciji, ne o nasljedstvu. Meni je malo bezveze ovo kalkuliranje oko love. Ako žena o kojoj je riječ ima još djece, a nema neka primanja, za pretpostavit je da će se novcem koji dobije kupiti hrana za svu djecu, plaćati režije za svih zajedno. Recimo da joj ponestane love i kad dobije alimentaciju, hoće li kupiti hranu samo za jedno dijete? Ne vidim čemu cjepidlačenje. Ako Caine kaže da je spreman plaćati alimentaciju i da novac nije problem, nakon što se pošteno utvrdi iznos jedino što bi ga trebalo zanimati je da se majka o djetetu dobro skrbi, a ne koje točno račune plaća tim novcem. Uostalom, kako je rečeno, alimentacijom se plaćaju manje opipljivi troškovi za dijete, kao što je stanovanje i režije.
    Mene bi brinulo to što piše blackberry, ukoliko majka bude onemogućavala viđanje oca s djetetom, pa dođe do odnosa gdje je tata samo izvor novaca (neovisno o ovoj priči s fakultetom). Tako da smatram da se ne bi trebalo toliko raspravljati o novcima (bar u ovom slučaju) nego o tome koliko će Caine imati prava kao otac.
    Mislim, zakonski se to fino da urediti. Praksa je nešto sasvim drugo.
    Jako sam malo, a ima ih podosta, srela zdravo rastavljenih partnera. Sve to ode u kupus tik tak, i sve se prelomi preko djece.
    Djecu nije teško izmanipulirati.

    Za mene, recimo, otac nije nikad platio kunu alimentacije a imali smo odnos. Dok s druge strane, moj očuh je bio skroz uredan u plaćanju svega, bez ikakvog odnosa. Ironija.
    Sve se svodi, po meni, na ljudskost...a toga je sve manje danas...nekako mi se čini. Zajednički nazivnik svemu je upravo kalkulacija.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •