Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 117

Tema: Koja je razlika poroda poroda sa i bez dripa?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Prvi porod na drip i bolilo je zadnjih sat vremena pred izgon.Ali baš bolilo da sam ih molila da više završe s tim .U sebi se mislila kako više nikad neću roditi....Drudi prirodno i toliko lagano da sam malu skoro u wc-u rodila jer sam mislila da moram na veliku nuždu jelte...Da me sestra nije na hodniku zapitala kako sam, sigurno bih je rodila na wc-u.Treći porod kao iz udžbenika,trudovi počeli negdje u noći ,a kako sam već ležala na odjelu zbog nekih kompl.nisam se uopće brinula .Kad su trudovi pred zoru postali češći odšetala do sestara i rekla im da ću uskoro roditi.Nakon sat vremena tj.dok su one mene premjestile i sve ostalo obavile rodila nakon tri tiskanja

  2. #52
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Neće ti to tako reći, naravno, najčešće će ti reći ovo što kaže marta
    a ako to nije točno, dijete će biti pod većim rizikom baš zbog dripa
    ne znam gdje si ti rađala, ali možda je razlika i u tome da nisi bila u trudovima, tada je teško normalno govoriti, a liječnici te najčešće ne pitaju ništa, tako je bar meni bilo.
    U Italiji. Ma na kraju sam i bila u trudovma ad su stavili drip, i to nakon 24 sata od pocetka indukcije nekim soft metodama, to je sve skupa bilo grozno jer iz nekog razloga porod sam ne bi krenuo ptaj boga kad. Al ovo drugi put kad jesam imala svoje trudove mogli bi mi raditi nesto sto necu jedino da me onesvijeste. Pa cak i tad onesvjestena imam muza glasnogovrnika koji zna sta ne zelim ako nitko nije na umoru. A i ovo sto Marta kaze je fakat strasno, kakve smrti bebe ej pa jesu li to normalni ljudi? Kad bebi prijeti neka takva strahota onda se uzmu skare i beba ima hitan carski. Strasno!
    Pa da, mogu raditi oni kako im se prohtje dok ne udju u modu tuzbe za te stvari!

  3. #53
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    1.porod puknuće vodenjaka,odlazak u bolnicu i nakon 10h mojih trudića ja otvorena 1 prst,daju mi drip i nakon 4 h rodila uz užasne bolove donjeg dijela leđa(npr.kao da ti tupom pilom netko reže kosti)
    2.porod prirodni trudovi odrađeni doma ,dolazak u bolnicu sa 5 prstiju,ctg je bio jako loš pa me pitaju jesam li za to da mi prokinu vodenjak da vide da li će beba reagirati(imam plan poroda),beba reagira i nastavljam sa svojim trudovima,bolovi u trbuhu ,porod prekrasan
    3.porod indukcija prokidanjem vodenjaka ili bar onim što je ostalo od njega jer je afi bio 4,daju mi pola sata za moje trudove,međutim ništa se ne događa i radi bebe pristajem na drip, 2 h užasnih bolova u leđima i trbuhu porod bez nagona

  4. #54
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    U Italiji. Ma na kraju sam i bila u trudovma ad su stavili drip, i to nakon 24 sata od pocetka indukcije nekim soft metodama, to je sve skupa bilo grozno jer iz nekog razloga porod sam ne bi krenuo ptaj boga kad. Al ovo drugi put kad jesam imala svoje trudove mogli bi mi raditi nesto sto necu jedino da me onesvijeste. Pa cak i tad onesvjestena imam muza glasnogovrnika koji zna sta ne zelim ako nitko nije na umoru. A i ovo sto Marta kaze je fakat strasno, kakve smrti bebe ej pa jesu li to normalni ljudi? Kad bebi prijeti neka takva strahota onda se uzmu skare i beba ima hitan carski. Strasno!
    Pa da, mogu raditi oni kako im se prohtje dok ne udju u modu tuzbe za te stvari!
    Kod nas su ti lijecnici zasticeni ko licki medvjedi. Ljudi koji imaju debelih osnova za tuzbe, tuze se godinama i na kraju najcesce bude kako to znaju ovdje reci "izia vuk magare"...
    Muz, ako ga uopce puste, ulazi tek u finale, tj. kad se dijete radja, dotad moze lajati na mjesec iza (najcesce) zakljucanih vrata rodilista. Ono sto mene svaki dan iznova zaprepascuje je sto velika vecina ljudi i dalje to smatra necim normalnim. I onda se to sto sam se ja pobrinula za to da vise ne radjam zlostavljana i pod prijetnjom, to sto sam se pobrinula da moje dijete dodje na najpostedniji nacin - to se smatra poremećenim i pokušava se na razne nacine onemoguciti zene koje to zele.

  5. #55
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zadnje sto sam vidjela u novinama(nadam se da cu tocno prenijeti), nekoj rodilji je ostala gaza u rodnici nakon sivanja rane od epiziotomije. To je sivao i ostavio specijalizant, a papire je potpisao odjelni lijecnik, dezuran i odgovoran u tom trenutku. Zena je dobila infekciju, mozda i sepsu, ne znam. Ono sto me je zaprepastilo opet i iznova je izjava ovog odgovornog koji kaze, da nije od odgovoran iako je potpisao papire, da gaze ostaju u rodnicama i da se on i kolege slazu da to i nije neka prevelika frka jerbo posljedice na zdravlje nisu velike. Rekli bi ovdje u Dalmaciji: "Neš ti!"

  6. #56
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Zadnje sto sam vidjela u novinama(nadam se da cu tocno prenijeti), nekoj rodilji je ostala gaza u rodnici nakon sivanja rane od epiziotomije. To je sivao i ostavio specijalizant, a papire je potpisao odjelni lijecnik, dezuran i odgovoran u tom trenutku. Zena je dobila infekciju, mozda i sepsu, ne znam. Ono sto me je zaprepastilo opet i iznova je izjava ovog odgovornog koji kaze, da nije od odgovoran iako je potpisao papire, da gaze ostaju u rodnicama i da se on i kolege slazu da to i nije neka prevelika frka jerbo posljedice na zdravlje nisu velike. Rekli bi ovdje u Dalmaciji: "Neš ti!"
    Tocno tako se izjasnio taj doktor. I jos je rekao (on ili neko drugi) da im se to dogodi samo (!!) par puta godisnje. Kao, nije to nista strasno.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 15.03.2013. at 09:55

  7. #57
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

  8. #58
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Taj, samo mi se nije dalo traziti. Koja sratmota za tu struku... Meni je nezamislilo da u svojoj struci koja nema utjecaja na ljudsko zdravlje tako lakomisleno odmahujem rukom. Ti ljudi ne znaju sto je isprika, ma oni uopce niti ne misle da bi se trebali ispricati. To je po jos jednoj narodnoj, kad sam ih se vec uhvatila (a nije da ih cijenim, bas naprotiv), "ko radi taj i grijesi"... Pa kao, sta hocete, to sto je netko pogrijesio je zapravo dokaz da smo radili.

  9. #59
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    svako toliko me neka od vas ovako sokira, jos ajde da je rijec o lijecenju gripe jos bi se moglo i zazmiriti, al pord ipak nije cesta zivotna dogodovstina kod pojedinca pa da mi ga neki papak ovako upropasti bila bi luuuda vjerojatno bi me izbacili iz bolnice.
    Svasta, da samo par puta godisnje! Jos se i hvali s tom gazom kao rijetko je, ko crni vicevi o Muji i Hasi!
    A ovi muzevi koji vani laju na mjesec, kako uopce podnesu onda taj ulazak na samo finale? Onako nepripremljeni upast na najtezi dio jel se ruse jel im slabo? Nama su na tecajevima govorili da osoba koja je s nama - najcesce muz - nek bude od samog pocetka, nikako samo na izgonu jer da je to emocionalno prezahtjevno za probaviti onako odjednom i da se takvi cesto ruse, pozelene i imaju kojekakve reakcije zbog postepene nepripremljenosti. A kao ako je od pocetka onda postepeno to sve dozivljava i u glavi je i njemu taj neki mehanizam postepenog radjanja pa bude od velike pomoci i samoj rodilji.

  10. #60
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni je iskreno zao sto te sokiramo, jer to znaci da su stvari uistinu grozne.

  11. #61
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Pa podosta grozne, bas ovako zastanem pa si mislim au jadne zenske pa kako izdrze takve bahatost. Pa onda vidim da vas ima puno s vise od jednog djeteta, znaci rodite i po par puta tako. U biti ste solidni junaci samo sto o vama po novinama nitko ne prica, valjda junaci nose samo maskirnu odoru i imaju kojekakve registre

  12. #62
    yellowkitty avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    127

    Početno

    bez dripa boli jako i imaš pauze, s dripom užasno i nema pauze.
    no nije bol ta koja me brine, nego učinak na djecu
    nekritična, rutinska i bez-razmišljanja uporaba dripa jako škodi bebi, naročito ako nema dovoljne pauze između trudova, pa kad se pridoda taj dolantin... mislim da naša djeca od svih tih lijekova pate,
    samo to nikog nije briga, a kad je dijete hiperaktivno, dislektično, ovakvo i onakvo, nikakvog dokaza nemate i samo se možete pitati, dok gledate svoju različitu djecu - ono iz nasilnog poroda, i ono iz prirodnog - jeste li se trebali izboriti za prirodan porod i kod ovog prvog...bi li bilo drugačije

  13. #63
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Pa onda vidim da vas ima puno s vise od jednog djeteta, znaci rodite i po par puta tako.
    pa baš i ne tako
    drugi put pažljivo biraš rodilište i ne daš se više za****vat
    a treći put odabereš kućni porod

  14. #64
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj yellowkitty prvotno napisa Vidi poruku
    bez dripa boli jako i imaš pauze, s dripom užasno i nema pauze.
    no nije bol ta koja me brine, nego učinak na djecu
    nekritična, rutinska i bez-razmišljanja uporaba dripa jako škodi bebi, naročito ako nema dovoljne pauze između trudova, pa kad se pridoda taj dolantin... mislim da naša djeca od svih tih lijekova pate,
    samo to nikog nije briga, a kad je dijete hiperaktivno, dislektično, ovakvo i onakvo, nikakvog dokaza nemate i samo se možete pitati, dok gledate svoju različitu djecu - ono iz nasilnog poroda, i ono iz prirodnog - jeste li se trebali izboriti za prirodan porod i kod ovog prvog...bi li bilo drugačije
    čekala sam da netko ovo napiše pa da potpišem
    ni meni nije toliko važno da li porod jače ili manje boli s dripom ili bez njega
    nego činjenica da je drip štetan za ženu, i isto tako štetan za bebu. na fizičkom, ali i na kognitivnom i na emocionalnom planu.
    i kratkoročno i dugoročno.

  15. #65
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moja dva sata dripa nisu ostetila ni mene ni bebu ni na jednom planu. Naprotiv. Bez njih bih vjerojatno riknula, tamo negdje u sedamdeset-i-nekom satu mojih jakih, ali razbacanih trudova koji vise ni mojem djetetu ne bi bili uzivancija.

    Uzasno sam protiv rutinskih intervencija i ostalih gluposti koje se serviraju vec na pregledima, a kamoli nakon primitka u bolnicu, ali totalna generalizacija stvarno nema smisla. U mojem slucaju, bez tog dvosatnog dripa, zavrsila bih najvjerojatnije na carskom, sto nisam htjela niti ja, niti moj doktor. A da sam radjala kod kuce, zavrsila bih s transferom (provjereno kod primalje koja dolazi na kucne porode).

    Nitko mi nije busio vodenjak, gurao prste bilo kamo, osim kad je bilo neophodno (i uz moj pristanak). Nije bilo epiziotomije, nalijeganja, drpanja, trganja, cupanja, nicega. U krajnjem slucaju, rodila sam dijete u bolnici, a u vodenjaku, sto je sasvim dovoljno rijetka stvari i vise nego dovoljno ide u prilog tome da se i poneka medicinska intervencija moze ukorporirati u inace prilicno prirodan porod. Pupovina je otpulsirala svoje prije rezanja, dijete je bilo sa mnom od trenutka kad je izasao van (mekonij je usisan prije prvog udaha), a prvi put su ga odvojili od mene nakon puna tri sata, uz moj pristanak, pa je otisao punih metar i pol od mene, gdje je bio s ocem dok su ga izvagali, a ja se presvukla u nesto manje krvavo. Cak su mi i ponudili posteljicu pa smo je odnijeli kuci, za svaki slucaj.

    Skroz mi je jasno da ovakav tretman ne bih bila dobila u hrvatskom rodilistu, ali to ipak ne znaci da je ama bas svaka intervencija zlo sama po sebi. Zlo je ako se zloupotrijebi. (A neke su skroz besmislene, tipa brijanja i klistira, ako se mene pita. Pa i epi, osim u vrlo, vrlo rijetkim slucajevima.)

  16. #66
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    drip jeste štetan.
    ali ako je korist veća od štetnosti, naravno da ga se treba upotrijebiti, kao i bilo koju intervenciju.

  17. #67
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Rodila ovo svoje Malo čudo s dripom. Otvorena skroz, bez trudova, onda probijanje vodenjaka i dalje ništa i onda drip pet kapi. Proradio je u roku ODMAH. Ajmemenemajkobožjaisusekristeisvisveci kako to boli.... manje me bolila slomljena noga. Trudovi su šibali bez stanke dulje od petnaest sekundi. Dobro pa je trajalo kraće od pola sata. Ne mogu vjerovati da bez dripa boli jednako, tj. nadam se da boli manje.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    5 kapi dripa? blago tebi.
    meni su pred kraj dali 15. da sam imala snage zamolila bi spremačicu da me utuče s partfišem. hvala bogu da je isto kratko trajalo.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    30

    Početno

    Mislim da se ovo sa zamjenom smjene meni dogodilo. Rodila sam u 7 ujutro. Kada sam došla trudovi su bili jaki, manji od 2 minute i mislim da nije bilo potrebe za dripom. Čim sam legla na stol odmah su mi stavili iglu u ruku. Al odmah. Nisu ni sačekali da vide kako će ići. Sad vidim zašto sam ga dobila. Doktoru se valjda žurilo doma spavat. Nije važno što ću ja traume imat do kraja života koje su se možda mogle uvelike smanjiti. Strašno

  20. #70
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A da si same smanjite taj drip, ako vam ga vec uvale?

  21. #71
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    A da si same smanjite taj drip, ako vam ga vec uvale?
    Ovo bih i ja savjetovala, pogotovo nakon sto sam i sama probala razliku izmedju 1 i 3 (ne znam zapravo dokle to uopce ide). Trojka je bila samaranje bez pauza, no na srecu to je trajalo samo koju minutu. Kad je vraceno na 1, jacina trudova nije bila nista veca od mojih vlastitih, samo su se pojavljivali u puno normalnijim i efikasnijim razmacima za izgon.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    svako toliko me neka od vas ovako sokira, jos ajde da je rijec o lijecenju gripe jos bi se moglo i zazmiriti, al pord ipak nije cesta zivotna dogodovstina kod pojedinca pa da mi ga neki papak ovako upropasti bila bi luuuda vjerojatno bi me izbacili iz bolnice.
    Svasta, da samo par puta godisnje! Jos se i hvali s tom gazom kao rijetko je, ko crni vicevi o Muji i Hasi!
    A ovi muzevi koji vani laju na mjesec, kako uopce podnesu onda taj ulazak na samo finale? Onako nepripremljeni upast na najtezi dio jel se ruse jel im slabo? Nama su na tecajevima govorili da osoba koja je s nama - najcesce muz - nek bude od samog pocetka, nikako samo na izgonu jer da je to emocionalno prezahtjevno za probaviti onako odjednom i da se takvi cesto ruse, pozelene i imaju kojekakve reakcije zbog postepene nepripremljenosti. A kao ako je od pocetka onda postepeno to sve dozivljava i u glavi je i njemu taj neki mehanizam postepenog radjanja pa bude od velike pomoci i samoj rodilji.

    Ko u vicevima, dobro si rekla, crni humor. Koga tu briga za psihološku pripremu i same rodilje, a kamoli njezinog muža. On je neko smetalo koje uvode tih zadnjih godina na finish, tek toliko da udovolje nekim papirima što se traže od njih pa da poslije kažu da su sve "humanizirali".
    Kad okreče sobe, pozovu novinare da se pohvale kako su humanizirali rodilište, dovuku novi aparat koji radi biiiip, pa pričaju o humanizaciji,
    a ja sam, budala, mislila da humanizacija ima i neke veze sa human, nešto tamo ljudski, da je čovjek uključen u igru.
    Ali šta ja znam o latinskom i tim kerefekama.
    Kad drugi put ofarbam kuhinju zvat ću prijatelje da vide kako sam je humanizirala.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    A da si same smanjite taj drip, ako vam ga vec uvale?
    Kako?

    Ta je boca iznad, ti ne vidiš te brojeve, bar ja nisam vidjela,

    oni naštimaju broj kapi kako doc. kaže, pa ti čuješ koliko su rekli.

    Aj se umiješaj pa reci da bi bilo dosta jedna kap za početak, pa tek ako treba onda više, pa da čujemo sprdnju, podcjenjivanja i slično u stilu - niste kvalificirani, mi radimo svoj posao, mi valjda znamoooo (a to što vi krepajete pritom, a ono, to nije naša stvar)

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    ...Kad drugi put ofarbam kuhinju zvat ću prijatelje da vide kako sam je humanizirala...
    kao što je to jednom rekao jedan poznati zagrebački doktor na teveju, citiram:" mi smo jako puno napravili po pitanju humanizacije poroda. stavili smo nove krevete i ofarbali odjel."
    nisam se toliko rastopila od miline ni kad mi se djete rodilo.
    kako smo mi žene nezahvalne.

  25. #75
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a ako drip ide na pumpu?

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    a ako drip ide na pumpu?
    pa toj humanizaciji nigdje kraja

  27. #77
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    iskreno, drip nisam vidjela, al znam da kad sam lezala na patologiji i dobivala onomad prepar, da su mi donjeli pumpu jer se dogodila mala nezgoda i izlila mi se cijela boca u sat vremena pa sam skoro odapela, i rekli kako su to uzeli iz radjaone jer ona sluzi za drip jer se isprogramira koliko kapi u kojem vremenu.

  28. #78
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mislim da i tu postoji nesto takvo jer je moja doza bila 1... pa onda eventualno povecanje na 2 u drugom satu, ako ce trebati (a nije).

    Tu sama trudnica, kazu, dozira epiduralnu kad se sve postavi kako treba. Jel tako i u HR?

  29. #79
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa da, ovisi koji je sistem, al ako se dobro sjecam, u setu infuzije, izmedju igle i vrecice, postoji nekakv mehanizam s kotacicem kojim se moze regulirati protok.
    Ne slici je to ovaj plavi dio:
    http://macoplast.hr/assets/medicinsk...a_infuziju.jpg

  30. #80
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    to je ako nije pumpa. pumpa mijenja tak kotacic i mozes regulirati resetiranjem i novim programiranjem. iako ni to nije visa matematika, samo sto pisti :D
    isto tako mozes umjesto kotacica pomicati ruku pa ubrzavati ili usporavati.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 17.03.2013. at 17:31

  31. #81
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ovo što je stavila marta je kotačić koji se koristi kod infuzije. Namješta se ručno, i moraš imat malo prakse da znaš točno namjestiti 1-2-3-4-kolikoveć kapi
    drip btw. na engleskom znači kapati, zato to tako i zovemo - kap po kap do poroda
    Posljednje uređivanje od puntica : 17.03.2013. at 17:37

  32. #82
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    pet kapi mi je čini mi se slično kao i petnaest. Jadna moja kolegica je bila na 35 ili 45 kapi (šesnaest sati trudova)...da li je to moguće?
    Inače moj drip na pet kapi je trajao kratko. Kako sam odmah počela zijevati i kako je išlo munjevito brzo, možda poslje deset minuta su odvrnuli drip do kraja. Iscijedili su cijelu bocu do kraja poroda. Baš sam pogledala u bocu. Krv se počela panjat nazad kroz cijev.

  33. #83
    avian avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Drage cure,
    Cekam porod svaki cas. Citam forum stalno, i bas sam vam zahvalna jer, najvise zahvaljujuci informacijama i poveznicama koje sam pronasla ovdje, polako iz faze u kojoj se prilicno bojim te porodjajne boli prelazim u fazu u kojoj, ohrabrena i osnazena, jedva cekam da vidim kako cu se nositi s njom.

    Prosla sam tecaj u Vinogradskoj, i sto se tice dripa, ginekologica nam je rekla da nema razlike izmedju bolova pod dripom i prirodnih trudova, nego zene eto ne znaju da bi i s prirodnim trudovima bili jednako jaki bolovi. Meni je to zvucalo ko mazanje ociju, ali to je bio samo pocetak patronizirajuceg stava prema nama.

    Sad, posto vise vjerujem iskustvima s foruma nego njoj (u strahu su veelike oci ), zanima me:

    Da li se potpisuje pristanak na drip medju svim ostalim pristancima? Jer ako da, nemam ga namjeru potpisati prilikom prijema u bolnicu, racunam da ako se necu otvarati da cu ak bit dovoljno prisebna da to potpisem naknadno. Jel mi plan ima smisla?

    Prije nego se da drip, koje su alternative da se poboljsa otvaranje. Za slucaj da ipak necu bit prisebna, prisem partneru check listu sto sve zelim da se isproba prije nego se nafrlji drip.
    Pada mi na pamet skakutanje na lopti,promjene polozaja, kruzenje zdjelicom, opustanje... Sto sve mogu traziti u radjaoni prije nego pristanem na drip?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    to da nema razlike između prirodnih i trudova na dripu može si doktorica objesiti mačku na rep. koja je to bila dr. baš me zanima?
    meni su moji trudovi bili daleko podnošljiviji nego na dripu. štoviše dobar dio sam ih i prespavala, bila sam prisebna, bilo je pauze.
    kad su mi dali drip mislila sam da ću se raspuknuti od pritiska koji sam osjećala, nisam imala kontrole nad svojim tijelom, razmaci su bili od par sekundi, koma.
    jedino utješno što ti mogu reću u svezi ovog je da mi nisu rutinsku dali drip čim sam došla u rađaonu, nego tek kad se nakon 2 h uopće nisam više otvarala.

    pristanak potpisuješ, mislim da se ne navodi pojedinačno koje sve intervencije, nego općenito da u slučaju toga i toga pristaješ na intervencije i hospitalizaciju. jedino posebno potpisuješ pristanak na epiziotomiju.
    plan si uzmi i izbori se za svoje, ja ga nisam imala jer sam išla na indukciju, ali ono što nisam htjela ili jesam rekla sam i poštivali su.
    možeš tražiti loptu, promjenu položaja i sl, ali ti ovisi i na kog ćeš naletjeti u smjeni.
    Posljednje uređivanje od Ayan : 18.03.2013. at 15:03

  35. #85
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    meni je potpuno deplasirano govoriti o boli
    šta to znači
    to je nršto što je teško procijeniti
    meni j emoj prvi porođaj, pod dripom, bio manje bolan nego drugi, bez dripa

    važno je što taj drip radi nama i djetetu
    ionako nitko normalan ne očekuje da porod može proći bezbolno

  36. #86
    avian avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Pa drip tjera maternicu na rad, i to prekomjerni, prekovremeni. Pretpostavljam da rodilju iscrpljuje. A za dijete su rekli da je porod 32 do 35 puta tezi nego za majku, pa pretpostavljam da je za bebu i gore. Rekla bih da ovisi o dozi i opravdanosti.
    Sad, ne znam dal taj umjetni oksitocin prelazi u bebin organizam, pa da dodatno utjece..? I kako?

    Ayan, da li si imala prilike isprobati nesto o d alternativnih tehnika prije nego su ti dali drip? Inace, radi se o dr. Rudan.

  37. #87
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    jedino utješno što ti mogu reću u svezi ovog je da mi nisu rutinsku dali drip čim sam došla u rađaonu, nego tek kad se nakon 2 h uopće nisam više otvarala.
    Ja sam ga dobila nakon, otprilike, 10-ak sati bez ikakvog pomaka. Kaze doktor da bi me bio pustio i dalje (mislim, ni na sto me nije tjerao, sama sam pristala), ali da ga je bilo frka da cu, na kraju, zavrsiti na carskom, sto nikako nisam htjela. I to od iscrpljenosti (drip sam uzela tamo negdje u 65. satu trudova tj. 65. satu nespavanja).

  38. #88

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    dok nisam ušla u boks šetala sam i prodisavala trudove kako mi je pasalo, kad sam ušla u boks namještala sam se kako mi je najbolje odgovaralo. problem je bio u tome što mi nikako nije pasalo, nisam si mogla naći mira niti položaj, na kraju mi je najlakše bilo ležeći na boku. bila sam iscrpljena od nespavanja i svega prije, i mislim da je tu u nekom trenu i zapelo, otvorila se sa 6 na 7 prstiju i dalje ni makac.
    kad sam dobila drip otvorila sam se do kraja za 2h.
    eto meni je pod tim dripom bilo daleko bolnije nego pod mojim trudovima.
    avian misliš vjerojatno na dr. rudman? ona je meni baš draga žena.
    loptu nisam tražila, jer velim bila sam isrcpljena i nikako si nisam mogla naći mira, ali da sam tražila vjerujem da bi ju dali.

    Kaae 65 sati si rađala? (jesam nešto krivo pročitala?)

  39. #89
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Od prvih pravih trudova do izgona je proslo punih 66 sati. U bolnicu sam dosla u 51. satu, otvorena 6 cm, s trudovima od ispod minute do 5-6 minuta razmaka. Nagovorio me muz, u principu, meni se (jos) nije islo. Iako moram priznati da nikad ne bih bila saznala kad se to treba krenuti jer nikad nisam imala te neke skolske trudove, kad ti kao sve postane jasno.

  40. #90
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Od prvih pravih trudova do izgona je proslo punih 66 sati. U bolnicu sam dosla u 51. satu, otvorena 6 cm, s trudovima od ispod minute do 5-6 minuta razmaka. Nagovorio me muz, u principu, meni se (jos) nije islo. Iako moram priznati da nikad ne bih bila saznala kad se to treba krenuti jer nikad nisam imala te neke skolske trudove, kad ti kao sve postane jasno.
    Meni to nije postajo bas najjasnije a rodila sam cetvero djece. Ja sam se uvijek pitala jel to to ili nije i onda bi dosao jedan trenutak kad se vise nista nisam pitala jer sam imala posla koji mi nije dozvoljavao da sad ja tu dalje mozgam.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    217

    Početno

    Imam samo iskustvo poroda s dripom. Hospitalizirana u 41.tt, manjak plodne vode, malo lošiji ctg, manja beba, otvorena 2 prsta, od trudova ni korova, doktorica naglasila da je za porod i da se nema što čekat, pa ako se slažem. Ja se naravno složila. Pitam ja- drip, jelte? kaže ona, da. Pokušavam se psihički pripremit, neznam što me čeka, molim se i pričam s bebom. Pokušala me ručno otvoriti, uspjela 1 prst, nije bolilo ništa. Probušili vodenjak. Iscurilo 2 dcl vode, tako se bar meni činilo. Prikopčali me na ctg, desni bok, stavili drip, za početak na 15 kapi. Ctg ništa ne očitava, doktorica pita jel osjećate što, osjećam, boli. Prodisavam trudove, između zaspim, pa mi lakše. bebi se smanjuju otkucaji srca, pa su mi dali kisik, i nešto protiv bolova, vjerojatno dolatin. Nakon sat vremena nikako se ne otvaram. prebace me na lijevi bok, pojačali drip, nakon sat vremena otvorila se 6 prstiju, još me pokušavaju ručno širiti, ne ide im. Stalno se molim i pričam bebi i hrabrim ju. Zadnjih pola sata najgore, toliki bolovi da sam im otkinula šipku za koju sam se držala, ne mogu više prodisavati, grčim se i vrištim. Prije tiskanja, pita doktor sestru, na koliko kapi je drip, ona kaže 60. wtf???? Jel moguće, ili sam ih krivo čula? Ja se još uvijek nadam da sam krivo čula. Kad su mi rekli da mogu tiskat, ja presretna, to me nije ništa bolilo, nisam ništa osjetila, kad je izašla, nirvana, bolovi svi nestali, ma milina, držim svoju bebu, doktor me šiva. Reznuli me i još popucala. Ni to nisam osjetila ništa. Kaže meni doktorica, kako tvrd grlić, jedva beba prošla van, jel se vi intenzivno bavite sportom? Ja se smijem, ja mrzim sport i tzk nisam podnosila u školi.
    U mom slučaju mislim da je drip bio opravdan, a i sredstva protiv bolova jer vjerujem da ne bih izdržala i završila bi na carskom. Porod trajao 4 sata pa je bilo podnošlljivo, da je bilo duže, pogotovo zadnji dio neznam kako bi. Al kao što su neki rekli, žao mi je bilo bebe, njoj je stoput gore bilo. Drugi put se nadam prirodnom porodu.
    Kakav god porod sve se zaboravi kad vidiš bebu, bar je kod mene bio slučaj, kad sam ju vidjela odmah sam rekla ja bih još jedno. Doktor kaže, hvala i vidimo se opet.

  42. #92
    avian avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    avian misliš vjerojatno na dr. rudman? ona je meni baš draga
    Da, Dr. Rudman. Svi jako hvale doktore iz Vinogradske, i vjerujem da su dobri i dragi, ali na tecaju su ginekolozi bili dosta iskljucivi i sa stavom da nema preispitivanja i rasprave oko njihovih stavova.
    Isprika na off topicu

  43. #93
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Htjela bi sa vama podijelit svoje iskustvo. Prvo dijete rodila sam prirodno, dobro ne baš potpuno prirodno jer su mi probušili vodenjak da potaknu trudove u 41-om tt, ali dežurni doktor nije babicama dozvolio da mi daju drip zbog srčane mane koju imam (poremečaj pulsa). Otvorila sam se relativno brzo ali moji prirodni trudovi su bili jako nepravilni i slabi, nedovoljno jaki za izgon. Dijete sam u par navrata bezuspješno tiskala van ali nikako dobit dovoljno jak trud u kojem bi ga rodila. Na kraju nakon šest sati mojih nepravilnih trudova su mi skočili na stomak, dobila sam rupturu vagine kad je maleni "izletio" van a njega je pupčana vrpca skoro zadavila. Jedva su me sasili i dva mjeseca nisam mogla sjedat na stolici od bolova. Kad sam drugi put zatrudnila pošla sam u svoj kardiologa da mi dozvoli upotrebu dripa i to sam ponjela sa sobom na porod. Trudnoća je opet bila prenesena i opet su mi inducirali porod bušenjem vodenjaka. Naravno opet zbog srcane mane sam bila cijeli porod prikopcana na ekg ali dali su mi famozni drip i rodila sam svoju curu za 3 sata od ulaska u radjaonu. Trudovi na dripu su mi bili pravilni a imala sam ih svega desetak jakih kojih sam prodisala bez ikakvih problema. Ovoga puta napravili su mi epi jer sam sitne gradje a beba bila velika, jest da sam imala dva sava ali sam sjedala normalno nakon dva dana. Suma sumarum meni je prorod sa intervencijama u obliku dripa i epi bio puno laksi i brzi. Neznam kako je bilo mojim bebama, znam da mi se sin mucio ( 1.porod) jer mu je pupcana bila oko vrata i bio je na neonatologiji 3 dana a curka (2.porod) je dobila apgar 10/10 i nije bilo problema.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    bebeto i deni,

    vi ste zadovoljne svojim porodom i to je najbitnije, no, trebale bismo ipak razjasniti nešto.
    Vaši su porodi od samod starta inducirani, dakle, nije beba ispustila hormone pa je porod počeo, nisu počeli prirodni trudovi, porod je potaknut izvana, bušenjem vodenjaka.

    Nema tu onda sad očekivanja od "prirode" da ona negdje u tom procesu naknadno uleti i sve besprijekorno sredi i
    onda čuđenja kako je to priroda spora i neefikasna, a umjetna sredstva super uspješna.
    Sve to povlači jedno drugo, ako porod ne kreće od starta prirodno, tako je logično da tu neće biti tako uspješnih otvaranja cerviksa, da vlastiti trudovi u tom slučaju neće biti dovoljni za izgon, već treba drip.
    Nije to neuspješnost žene ni njezina nesposobnost nego je to tako, očekivano i logično.
    Intervencije traže jedna drugu u svom slijedu.
    Ako postoji opravdan razlog da se porod inducira, on se inducira, i onda slijedi paket ostalih postupaka. To je logično.
    Ako ste to sve sretno proživjele, ako nije bilo predugo ni prebolno i dobro je djelovalo na bebu, super.
    Ja u tim porodima vidim masu detalja sa svojih poroda, npr. nalijeganje na trbuh koje automatski povlači nagli trzaj pupčane vrpce i njezino zatezanje oko vrata, jako čest slučaj, i moje se dijete gušilo, ali nikad se to ne priznaje da je od toga, i još x intervencija koje opisuju tipičan bolnički inducirani porod.
    Zbog efikasnosti dripa ne treba omalovažavati prirodne trudove jer svako od njih ima svoj karakter i svoju svrhu.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    217

    Početno

    imaš potpuno pravo i u . I ja da sam mogla birati radije bi prirodan porod pa makar i trajao duže, da sam do zadnjeg mogla biti u toplini svoga doma, da sam se mogla šetati, klečati, čučati, što sam htjela i onda pred kraj doći u bolnici. a ne ležati stalno na krevetu u hladnoj, sterilnoj rađaoni prikopčana na drip i ctg. Al eto sudbina je tako htjela kod mene, nije se moglo čekati da priroda obavi svoje jer je situacija bila kritična.

  46. #96
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni to nije postajo bas najjasnije a rodila sam cetvero djece. Ja sam se uvijek pitala jel to to ili nije i onda bi dosao jedan trenutak kad se vise nista nisam pitala jer sam imala posla koji mi nije dozvoljavao da sad ja tu dalje mozgam.
    hahahaha, i ja sam se pitala

  47. #97
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam lijepo, jos tamo negdje na pocetku trudnoce, a i vise puta naknadno, rekla i muzu i doktoru, a i douli, da ja jednostavno necu imati pojma kad trebam u bolnicu i da cu, ako me netko ne skupi i ne odvede, roditi doma.

    I stvarno nisam imala pojma. Eventualno bih tamo negdje u tranziciji znala da je vrag odnio salu, ali tad sigurno ne bih vise nikamo isla. U tom trenutku sam vec stvarno bila preumorna za bilo sto drugo osim lezanja na boku, a kasnije na ledjima... i to vlastitim izborom, iako sam najstvarnije mislila da mi to nikad ne bi palo na pamet.

    One neke tzv. skolske primjere trudova od jedne minute, s razmakom od 4-5, kad se kao krece u bolnicu, taj film gledala nisam.

  48. #98
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj deni123 prvotno napisa Vidi poruku
    Al eto sudbina je tako htjela kod mene, nije se moglo čekati da priroda obavi svoje jer je situacija bila kritična.
    e to me zanima
    a tu će žene znati
    koliko se sjećam iz knjiga - nije li bolje za majku i dijete da se obavi CR nego da se krene sa kaskadom intervencija (koje onda u velikom postotku i završe sa CR ali nakon distresa bebe)

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj avian prvotno napisa Vidi poruku
    Da, Dr. Rudman. Svi jako hvale doktore iz Vinogradske, i vjerujem da su dobri i dragi, ali na tecaju su ginekolozi bili dosta iskljucivi i sa stavom da nema preispitivanja i rasprave oko njihovih stavova.
    Isprika na off topicu
    ja stvarno nisam stekla takav dojam, a bila sam tamo sveukupno tjedan dana, i upoznala većinu doktora. upravo bi rekla suprotno. možda je dr. ovo rekla iz nekog osobnog iskustva, ne znam što da velim, znam da je inače baš draga žena koja voli sve objasniti.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    217

    Početno

    Majuška- neznam što bi ti rekla za CR, možda bi to i bila bolja opcija. Rekli su mi poslije, što nisi tražila da ideš na carski, to bi bilo bolje za dijete, pa su mi nabili osjećaj krivnje, kao da sam naštetila svome djetetu. S druge strane, valjda je i odgovornost liječnika, da oni sami sa svojim znanjem procjene što treba učiniti i što je najbolje za bebu. Al opet, znam za dva slučaja bliska meni, gdje su žene završile u komi nakon carskog. Pa nije ni to bezazleno, barem je to moje mišljenje. Ipak je to operacija za koju treba imati dobre indikacije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •