Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: (pre)odgoj devetogodišnjaka?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Trešnjevka
    Postovi
    55

    Početno (pre)odgoj devetogodišnjaka?

    Ovo nije još naša skupina, ali skoro smo u njoj.
    Budući da su tu mame koje već imaju iskustva s starijim klincima javljam se tu.
    U užasnoj sam komi u zadnje vrijeme. Moje zlato, Eugen, zadaje mi brige. Zapravo postajem svjesna nekih krivih postupaka dok je bio mlađi.
    1)oduvjek je bio vrlo odgovoran - sad je neodgovoran
    2). oduvjek je bio neuredan i sad je neuredan stalno ga naganjam da izvrši neku obavezu, sve se svodi na jesi li napravio ovo ili ono.
    Sama sebi sam već dosadna. Radne navike nema, ne zanima ga ništa drugo osim nogometa i prijatelja. Mrzi čitat i pisati, ne da mu se učiti. Ma možda čak to sve i ne bi bilo problem da na kraju cijele te priče postaje sve nesretniji, nezadovoljniji, nesigurniji.
    On je moje najveće zlato i htjela bi da bude sretan, ali neće biti ako ga pustim i dalje bez reda.
    Ovo je sve malo zbrkano , ali moje je pitanje znate li možda neke knjige ili neke psihologe ili bilo koj način da nađem inspiraciju za popraviti naš odnos i pomoći mu da bude stretniji.

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    enga, nadi jednu stvar koja je najveci problem, ali vrlo specificnu, i pocnite od toga.

    Znaci, recimo ne napadati neurednost u globalu (jer nema teorije da ces pobijediti) nego se koncentriraj, recimo, na pospremanje kreveta svako jutro. A nek on nesto dobije zauzvrat (bilo to pol sata vise na kompjuteru tjedno, odlazak na nogometnu utakmicu svaki tjedan s tatom ili tobom, kaj god mu je vazno, a ako ne ispuni "zadatak, i da to ima neku (razumnu) posljedicu. Uz to ce doci i automatski druge promjene, a kad savladate pospremanje kreveta moci cete koncentrirati se na nesto drugo, slijedece na listi prioriteta.

    I razgovor, razgovor i razgovor. I dosljednost i dosljednost i dosljednost (kolko to mozemo jer ipak smo i mi ljudi sa slabostima ).

    Mic po mic i doci ce do promjena. al nemoj ocajavati i nemoj odjednom zahtijevati previse (puno vise od prije) od njega.

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    moje je pitanje znate li možda neke knjige ili neke psihologe ili bilo koj način da nađem inspiraciju za popraviti naš odnos i pomoći mu da bude stretniji.
    ja ti mogu preporuciti Modus - centar za djecu, mlade i obitelj
    izmedju mnogih programa, znam da imaju ciklus radionica pod nazivom "Kako da ucenje ne bude mucenje"
    a moze se naruciti i za individualne razgovore i savjetovanja
    tel. 4621-554

    sretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •