Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 461

Tema: Odbrojavanje 1...tina 29..2.dio

  1. #1
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno Odbrojavanje 1...tina 29..2.dio

    LISTA ZA 17.03.2013.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~


    (NE)ČEKALICE:

    Least123~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 47.dc
    lulu-mama~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 36.dc
    hrki~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 31.dc
    Mary123~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~28.dc
    Muma~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~25.dc
    snupi~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 25.dc

    ODBROJAVALICE:

    ljubilica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~23.dc
    MAMI 2~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 23.dc
    jejja~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~21.dc
    alef~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 21.dc
    Loly~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~20.dc
    Šiškica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 19.dc
    HelloKitty~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 18.dc
    bubekica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~18.dc
    mura~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 17.dc
    vucica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 17.dc
    nestrpljiva anka~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~15.dc
    piki~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 15.dc
    Strašna~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~15.dc
    tikki~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 13.dc
    željkica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~12.dc
    Snekica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~12.dc
    Majuška~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 11.dc
    Peony~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~11.dc
    dino84~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 10.dc
    žužy~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~10.dc
    Mucica~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~8.dc
    vatra86~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 8.dc
    wanna be mommy~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 6.dc
    Sandra1971~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 6.dc
    kudri~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~4.dc

  2. #2
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    cure, otvorila sam vam drugi dio odbrojavanja jer je onaj imao skoro 50 stranica.
    osim toga moram reagirati na cinjenicu da se ovdje na odbrojavanju pojavljuje sve vise vas koje idete na mpo postupke i cekate njihove rezultate. Vi niste odbrojavalice na Prije zaceca, vi imate svoje odbrojavanje na podforumu potpomognuta oplodnja.
    Molim vas da se pridruzite curama tamo, a ako vec jeste, da ne pisete paralelno na oba odbrojavanja.
    Naime sve je vise onih koje se zale da se ne snalaze ovdje jer se umjesto price o prirodnim pokusajima, sluzi, trakicama za ovulaciju i slicno pocelo pisati o potpomognutim postupcima, a nije fer da zauzmete odbrojavanje onima kojima je namjenjeno.
    hvala na razumijevanju i svima zelim da sto prije na ovaj ili onaj nacin budete trbusaste

  3. #3
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Cure, meni sad ništa nije jasno...kakvo je ovo odbrojavanje od tine 2.dio? Ujutro kad sam stavila listu sve je bilo normalno. Vidjela sam da je sneki stavila komentar i sad naletim na ovo...?!
    Sad mi je jasno...sve ok!
    Posljednje uređivanje od Muma : 17.03.2013. at 10:25

  4. #4
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa Vidi poruku
    cure, otvorila sam vam drugi dio odbrojavanja jer je onaj imao skoro 50 stranica.
    osim toga moram reagirati na cinjenicu da se ovdje na odbrojavanju pojavljuje sve vise vas koje idete na mpo postupke i cekate njihove rezultate. Vi niste odbrojavalice na Prije zaceca, vi imate svoje odbrojavanje na podforumu potpomognuta oplodnja.
    Molim vas da se pridruzite curama tamo, a ako vec jeste, da ne pisete paralelno na oba odbrojavanja.
    Naime sve je vise onih koje se zale da se ne snalaze ovdje jer se umjesto price o prirodnim pokusajima, sluzi, trakicama za ovulaciju i slicno pocelo pisati o potpomognutim postupcima, a nije fer da zauzmete odbrojavanje onima kojima je namjenjeno.
    hvala na razumijevanju i svima zelim da sto prije na ovaj ili onaj nacin budete trbusaste
    Muma molim te da onda mene skineš s liste jer ja čekam rezultat mpo postupka i nisam odbrojavalica Prije začeća!
    Bilo mi je ugodno s vama cure, svima vam želim puno sreće, ljubim vas

  5. #5
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Mislim da će se malo više nas sad zamislit, ja u prirodnom ciklusu nemam baš o čemu pisati, niti o ovulaciji, niti o sluzi, niti o bolovima...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Jutrooo, šta je sad ovo??

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    muma mislim da je vrijeme da predas listu...

  8. #8
    wanna be mommy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    614

    Početno

    I ja molim da me se skine s liste, uzimam predah koji mjesec!
    Pusa svima

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    šteta, baš ja bila super ekipa...onda i mene brišite s liste.. a vidimo se na potpomognutoj..

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    i mene naravno maknite s liste, tkogod da ce je voditi.
    bar ce na potpomognutoj bit veselije

  11. #11
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Cure, mislim da netko mora preuzeti listu, ja isto ne spadam ovdje...nemojte sve odustati od druženja, ima vas dosta koje pokušavate prirodno, a ne znači da vam se ni mi ne smijemo javiti Uostalom, mislim da ni sama pravila nisu sad na kraju jasna pa nemojte odustajati dok ne saznamo konkretnije informacije!
    Javlja li se netko za vođenje liste?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    cekaj dok uopce skuze da stare teme nema... jer je bas naglo obrisana, bez najave i kljucanja.

  13. #13
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    onda i ja moram na drugu listu.. vidimo se na potpomognutoj curke..

  14. #14
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    ništa mi nije jasno,jel ja mogu sad reć kako mi je prošla punkcija ili ne?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Ja sam prekopla cijeli forum, već sam mislla da imam neki blokadu pa da ne mogu naći.

    Pa svi se mi između postupaka trudimo prirodno , i šta sad da u to vrijeme tipkamo ovdje pa kad smo u postupku , tipkamo tamo a cure s kojim tipkamo ovdej ignoriramo i pišemo na potpomognutoj a one su s nama isto u iščekivanju pa kad ne uspije se vratimo ovdje, omg

  17. #17
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    bute mi falele...
    Ne pišu sve cure na potpom. odbrojavanju...
    A i tam je lista postupaka i trudnica,kak da sad znam koji mi je dan ciklusa
    Je ništ,preseljeenje,dosta smo tu tračale!

  18. #18
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Žuži to za dc se i ja pitam.. mozda smijemo i tamo dodati to na listu ? sad stvarno bjezim jer smo off

  19. #19
    Mucica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    641

    Početno

    Ja stvarno ne vjerujem!!! Čemu sad sve ovo?!? Što je falilo tome da se tu družimo sve zajedno, kome ipak smeta činjenica dal je netko na potpomognutoj ili nije??? Pa sve se mi iz petnih žila na ovaj ili onaj način trudimo postati mame a tu smo da jedna drugoj budemo potpora i u lijepim i u tužnim trenucima!!! Ako je tome tako da nas tako nasilno razdvajate ni ja iz principa ne želim bit na ovoj listi!!! Stvarno žalosno...

  20. #20
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Baš me ovo rastužilo danas. Ako su moji ciklusi (a nisam jedina) takvi da nemam o čemu pričati od menge do menge, gdje se ja (i slične) mogu tješiti i razgovarati kad se osjećam jadno i kad mi je to potrebno? Mogu pisati jedino na potpomognutoj kad sam u postupku. A ostatak vremena nek šutim i čitam?

  21. #21
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Da...nije da smo sve u postupcima svaki mjesec,znamo dobro kolko mjeseci prođe od do.A između,i mjerimo temperaturu,i pišamo trakice i uspoređujemo sluz,baš kao i "normalne" cure,nečekalice postupaka.
    Ali gle,ako tome nije mjesto ovdje,bumo uspoređivale tam di je,na potpomognutoj.A ženice koje nisu u postupku budu vjerojatno pisale samo ovdje.
    A mi se budemo između PP-ale !

  22. #22
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Cure, i mene maknite s liste jer ni ja onda ne pripadam ovdje. Baš me je rastužilo ovo I ono odbrojavanje na potpomognutoj je nekako drugačije, ovdje je baš bilo posebno

  23. #23
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Šteta! Sad više neću znati koji mi je dc... moram si opet početi šarati kalendar...
    a ništa, see you na Potpomognutoj...

  24. #24
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    A joj, tko bude uopće ostao na listi???
    S kime ću kaficu piti?

  25. #25
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    A da nam se pujica malo javi i razjasni neka pravila?! Mislim da nije zgodno ispalo da smo upozorene i sad ne znamo kaj dalje... Do sad ni riječi nije bilo o zabrani pričanja o postupcima, i tema je funkcionirala ni sama ne znam koliko dugo...a sad pujiceeeee....

  26. #26
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    Baš me ovo rastužilo danas. Ako su moji ciklusi (a nisam jedina) takvi da nemam o čemu pričati od menge do menge, gdje se ja (i slične) mogu tješiti i razgovarati kad se osjećam jadno i kad mi je to potrebno? Mogu pisati jedino na potpomognutoj kad sam u postupku. A ostatak vremena nek šutim i čitam?
    Apsolutno potpisujem ovo!
    I mene onda maknite s liste...
    I ja bi da se pujica javi s detaljima...

  27. #27
    tina29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    ajme,pa kaj je ovo! di mi ode odbrojavanje? a di je onda onaj prvi dio odbrojavanja?
    neču nije fer,ovdje je bilo baš lijepo i posebno!

  28. #28
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    bzvz... ne znam tko tu onda ostaje...?

    Ne znam zašto bi nekome smetalo što se tu spominju postupci??
    Ni ja nisam upućena u sve to ali kakve to veze ima, zašto bi se žene dijelile na one koje pokušavaju prirodno i one koje idu u mpo vode???


    Prije zaćeća je prije zaćeća

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    cekamo da se javi pujica, slala sam PP. dotad - svima

  30. #30
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Kad nam je već drugi dan u banani...nisam više ziher da li smijem nudit kavu pa kud puklo da puklo - tko je za štrukle?

  31. #31
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja ću štrukle baš sam se probudila i dobro bi mi došla,sva sam smušena!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Kažeš šrtukle, mmmm, naravno da sam za !

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Ja cu jednu pivicu za st.patrick's day!!! Zivjele cure moje!!

  34. #34
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    Obozavam strukle njami

  35. #35
    hrki avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    493

    Početno

    I mene brišite sa liste ne smijem biti tu ,družit ćemo se na potpomognutoj
    Posljednje uređivanje od hrki : 17.03.2013. at 21:11

  36. #36
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    a ja pak valjda ne smijem na potpomognutu ...

  37. #37
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    hm, curke, vi koje ste ovdje bile, a ujedno ste i na potpomognutoj - ja sam na forumu (pogotovo na ovom pdfu) od 2005. i nikad se nije događalo da se cure javljaju i tu i tamo svakodnevno, detaljno. javile bi se one i ovdje, povremeno, ali su ćakule uglavnom vodile na pdfu potpomognute, kad su tamo i pripadale, a ovdje su se družile cure koje su pokušavale prirodnim putem.
    iskreno, moram priznati da je i mene malo zbunjivalo da ste se neke javljale i ovdje i tamo jer onda ispada da potpomognuta ima 2 odbrojavanja: samo svoje, "potpomognuto" (jer cure koje pokušavaju prirodnim putem začeti ne javljaju se i tamo), i ovo ovdje koje je postalo "miješano". ne znam kak da se bolje izrazim. na ovom pdfu cure možda nisu upoznate u detalje svom terminologijom koja vlada na potpomognutoj (recimo, pričam za sebe jer me nije to nikada dovoljno zanimalo da se detaljno informiram i cure ovdje znaju da bih odustala od drugog djeteta da se opet nije dogodilo prirodnim putem, zbog godina i nekih drugih čimbenika te se nisam dublje bavila terminolgijom postupaka na potpomognutoj), pa sve to možda nekoga može zbuniti. možda. kaj ja znam. nekoga tko se ili nije još ili neće uopće odlučiti za potpomognutu.
    nadam se da me ne shvaćate krivo, jer sve su cure uvijek ovdje bile dobrodošle. čini mi se da je ovaj pdf na PZ oduvijek bio najživlji, najduhovitiji, najljudskiji i najtopliji na cijelom forumu - možda mi se to čini jer sam tu ćakulajući provela jedan lijepi dio svojega života, i zato vam se još uvijek tu vraćam s komentarima i škicam vas, iako više ne planiram ništa, niti odbrojavam išta, ali ne mogu se nekako sentimentalno odlijepiti od ovih stranica.

    nadam se da sam vam ja uspjela objasniti ono što vas je zbunjivalo.

    sve vas grlim i ljubim .

  38. #38
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    Ok, brišite me s liste

  39. #39
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Franny sve cure bile s potpomognute ili ne su ovdje zbog sentimantalnih ili inih razloga. U biti, fora je da se ni ti ni ja ovdje nebi smjele javljat, ti imas temu 0-1, ja trudnocu, dok se ne odlucimo na jos jedno dijete. Uvijek vjerujemo da se moze zalomiti i prirodno i vjerujem da je zato vecina cura ovdje.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Ostala sam u soku dosavsi ovdje veceras nakon 3 dana...
    Danas mi je 2dc i htjela sam se prijaviti na listu za sutra s 3dc, a kad ono sok ;(
    Ne mogu vjerovat, s kime sada pricati??? Kakva su to glupa uvedena pravila...mah

  41. #41
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj beilana prvotno napisa Vidi poruku
    Franny sve cure bile s potpomognute ili ne su ovdje zbog sentimantalnih ili inih razloga. U biti, fora je da se ni ti ni ja ovdje nebi smjele javljat, ti imas temu 0-1, ja trudnocu, dok se ne odlucimo na jos jedno dijete. Uvijek vjerujemo da se moze zalomiti i prirodno i vjerujem da je zato vecina cura ovdje.
    pa zato ja ovdje samo i vibram i dajem potporu. to smijem, kaj ne? a cure baš pišu o postupcima i slično.

    Least123, pravila su takva od početka. nisu sad uvedena.
    Posljednje uređivanje od Franny : 17.03.2013. at 22:48

  42. #42
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    p.s. e, da. a smiju se javljati svi koji znaju odgovore na postavljena pitanja, bez obzira kam spadaju. ono, ako netko pita za lh trakice, ili za bt ili za ovulaciju ili za nekaj vezano za ovaj pdf... pa može se javiti i baba mara koja već nuna unučiće, ako zna odgovor na pitanje . ili ako želi dati savjet ili izreći svoje mišljenje.

  43. #43
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Al ne javljamo se da bi odgovorile na pitanja, nemremo se ni javit da smo pisale trakice ni nist vezano uz to jer to trenutno ne radimo. Ja pricam za cure poput bubi , ljubi, muma, zuzy, vatra i sad se ne mogu sjetit sve koje su ovdje od pocetka pokusavanja. Koje jos uvijek pisaju trakice, mjere temp, hopsaju u odredene dane. Dok recimo ima nekoliko koje su odavna na potpomognutoj i uvijek su pisale tamo dok nisu vidjele da je ovdje zabavno pa su se samo presaltale. E vjerujem da je za tih par cura pujica pisala. A ne za nase cure koje su tu od prije saznavanja da ce im trebat mpo pomoc.
    Franny nisi u redu. Sjeti se, i ja i strumfeta i da ne nabrajam smo bile u mpo a ovdje smo se nadale i tjesile.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Franny, ta pravila nigdje ne pisu... Meni je jasno da smo zagusile temu pricama o postupcima i slazem se da tome tu nije mjesto, ali smatram da svatko ima pravo biti na listi, nadao se spontanoj trudnoci ili onoj iz postupka.

  45. #45
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    i mene brišite!

  46. #46
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Da,sve to stoji... isto tak mislim da i cure van postupaka mogu ovdje nači dosta odgovora na kojekakva pitanja u vezi teme prije začeča.Kao što rekoh,sve se mi trudimo prirodno i između postupaka,pa o tome i pišemo..
    a ne smije se vibrati i slično na temama o potpomognutoj u raznim klinikama,pa se sve to radi.
    Onda ni Tinino odbrojavanje nije regularno jer je njena trudnoča iz postupka..

  47. #47
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Dobro jutro trudilice, odbrojavalice i (ne)čekalice...prirodne ili potpomognute, SVE koje ste na listi!
    Lista se odgađa dok ne riješimo dileme jer se želim ograditi od mogućnosti srčanog udara nakon pogleda na novu listu.
    Svima ~~~~~~~~~~~~~~~~ i

  48. #48
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Jutro cure! Nisam bila ovdje jedno dobrih tj dana, odmarala sam od svega..baš sam sad pročitala ..ako odete sve s liste, ja ne znam tko će ovdje ostati. Baš sam na sve vas navikla i pohvatala konce.. Je da nisam u postupku, al nije mi smetalo što ste pisale o tome..uvijek se nauči nešto novo.
    Posljednje uređivanje od vucica : 18.03.2013. at 08:14

  49. #49
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Jutro!

    I mene nije bilo par dana i neugodno sam se iznenadila kad sam vidjela sve promjene (a neugodno sam se iznenadila kad sam spoznala da je 1. dio odbrojavanja izbrisan - zašto???????????).

    Razumijem i jedan i drugi stav. Ali začeće je začeće. I zar MPO nije potpomognuto prirodno začeće?!?!??!? Zar nije pojam "umjetna oplodnja" eliminiran iz rječnika upravo iz razloga jer se pri MPO ne klonira/ne stvara se umjetno biće nego djete koje je plod majčinih i očevih gena??!?!??!?!?! Ovim postupkom se majke dijele u dvije kategorije - selekcija?!? To je očajno i nepoželjno.

    Priključila sam se ovoj temi u ono vrijeme kad sam bila uvjerena da ćemo uspjeti prirodno - i zgražala sam kad sam uvidjela da svoje tijelo uopće ne poznam - i zahvalna sam curama koje su me uputile - ovdje sam štošta naučila - mogla pitati ono što nikog ne bi pitala i dobila informacije koje doktori ne prenose jer im se ne da ili nemaju vremena. I to iako su se cure s MPO javljale - odnosno upravo zbog toga što su se one javljale. Gdje će biti kvaliteta ako se ovdje budu javljali samo laici/amateri??!?!?!?! A cure s MPO su prošle sve to i usavršile su tematiku - ipak su i one nekad prirodno pokušavale zanijeti.

    Ovdje su mi cure s MPO pomogle da prihvatim to da moram u potpomognutu - da izgubim strah, predrasude i bojazni. Shvatila sam da nisam jedina - nego nas ima puno, puno.

    Kako će cure koje se ubuduće ovdje budu javile to postići?!?!??!? Ako se bude pisalo samo o LH-trakicama (za koje usput isto tako ima zasebna tema - Pujice - onda bi se i o LH-trakicama trebalo smjeti pisati samo tamo?!?!). Roda će definitivno izgubiti na dodanoj vrijednosti koju je omogućavala svojim korisnicama.

    A gdje je spadam? Tempiram odnose, mjerim BT, pratim sluz jer se nadam prirodnom začeću - ali paralelno vadim nalaze i idem na pretrage za MPO koji mi je u 6. mjesecu.

    Gdje je meni mjesto? Da li mi tko može reći?

  50. #50
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    joj, joj, curke moje drage, sve vas i . nitko ovdje nikoga ne tjera s liste. koliko sam ja skužila. već se samo molite da o mpo postupcima i detaljima oko toga pišete na potpomognutoj.

    beilana, ajd nemoj sad fitiljit. ti mene očito nisi skontala. normalno da ni ti ni ja ne pišamo trakice i ne mjerimo bt, ali ako neka cura ima neko pitanje vezano uz te teme, npr., a mi imamo iskustva s time, naravno da ćemo odgovoriti, savjetovati, što li već, jer nam to nije zabranjeno, pa ne vidim zakaj se ne bismo tu javljale . kao što je meni masu puta Beti3 dala korisne svjete, odgovore i ideje, a uopće, recimo, nije ovdje na listi i ne javlja se tu svakodnevno. ali svatko može i ima pravo nekome odgovoriti. zato i ja tu škicnem i dođem, pa ako kome mogu kaj pomoći, drago mi je. ili da dam koju info, ako netko traži i slično.

    žužy, mislim da si u pravu kad veliš za tinino odbrojavanje, ako je ona bila u postupku i trudnoću ostvarila iz postupka, a prije postupka npr. nije pisala ovdje i pokušavala ovdje, onda mislim da je tamo trebala otvoriti odbrojavanje, ali koliko se ja sjećam ovdje na ovom pdfu se nikad nije špotalo zbog toga ako je neka cura otvorila odbrojavanje, a bila je u postupku, ako je prethodno bila i ovdje i pokušavala prirodno. ali nije se dogodilo da je neka isključivo bila na potpomognutoj pa tu otvorila odbrojavanje jer je paralelno počela pisati i ovdje. cijela se ova zbrka počela događati jer ste počele pisati i tu i tamo.

    bubekica, možda i ne piše, morala bih sad ić vidjet kaj piše u "pravilima igre" na ovom pdfu, ali ako postoji posebno odbrojavanje na potpomognutoj i tamo ćakulate, onda mi je nekak logično da je ovo smišljeno za cure koje nisu u postupku jer ne vidim zakaj bi onda postojala 2 odbrojavanja i zakaj bismo pisale na 2 strane jedno te isto?

Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •