Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 149

Tema: homoseksualci i posvajanje (2)

  1. #51
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ne kužim o kakvom smijuljenju pričate?

    Djeca koja su odgojena na način da je ok izrugivati se drugima (i koja slične netolerantne razgovore pokupe iz vlastitog doma), smijat će se i onima koji imaju veliki nos, klempave uši ili su neke druge rase (neću sad o vjeri ili naciji, jer se one ne vide na prvi pogled).

    Znači li to da trebamo na neki način odstraniti iz našeg društva sve koji po trenutnim standardima nisu idealni (namjerno koristim ovu riječ, jer se često spominje na ovom topicu), pa tako imati oko sebe samo idealnoizgledajuće ljude idealnih mentalnih sposobnosti iz idealnih obitelji ili bismo možda trebali poraditi na sebi i svojim potomcima da budu tolerantni i da ih naučimo, ne samo u teoriji, nego i u praksi, vlastitim primjerom, da nije u redu izrugivati se onima koji su drugačiji?

    I što je, recimo, s naizgled idealnim obiteljima (mislim na klasičnu nuklearnu obitelj: mama, tata, djeca) koje to iza zatvorenih vrata uopće nisu - zlostavljanje, loši međuljudski odnosi, nedostatak komunikacije, izvanbračne veze i slično? Je li takva obitelj idealnija (znam, znam, ne postoji komparativ od idealan) od, recimo, jednoroditeljske obitelji ili obitelji s istospolnim roditeljima u kojima sve gorenavedene stvari funkcioniraju?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Što je previše ni sa kruhom nije dobro ! :/

  3. #53
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da, malo ste se počeli ponavljati, svi ovi argumenti su već 100 puta prožvakani na ovom topiku.

  4. #54
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    da, malo ste se počeli ponavljati, svi ovi argumenti su već 100 puta prožvakani na ovom topiku.
    Istina, ali prožvakani su već sto puta općenito. Mogli smo nakon prvog posta zatvoriti topic.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Al to sto bi se smijuljilo iza leda ne bi bilo zato sto dijete ima dva oca (u konacnosti, ima puno djece koja imaju dva oca) nego zato sto se ti ljudi vole smijuljiti iza leda pa ce naci bilo koji razlog za to.
    Evo ovo što je Ančica napisala je bit-uopće nije važna zemlje, ljudi, nego karakteri i moral.
    Kad bi dijete učili da bude dobro i pošteno, da ne naudi drugome i da poštuje i sebe i druge, onda bi svi bolje živili..
    al to je samo pjesma..
    Kad bi svi ljudi na svijetu, baš kao sva djeca na svijetu...

  6. #56
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    sanja svaka čast
    mi smo npr bili recimo idealna obitelj mama,tata,seka,braco i pas
    bili smo mi sretna obitelj
    ali ja sam nosila naočale pa su mi se rugali,ali tko mi se rugao
    djeca roditelja koji su netolerantni i rugaju se(dobro ne djeci) ali
    vole se izrugivati drugima
    prema tome sve zavisi od odgoja
    naravno da mislim da bi pri posvajanju trebali imati prednost
    normalni bračni par ali ako to dijete nitko ne želi posvojiti a gay par
    želi zašto ne

  7. #57

    Početno

    Ovdje postoji jedna loša praksa da se ljudi koji upute na problem identificiraju kao generator problema. Ja se nastojim ne rugati nikome, osobno mislim da mnogo više problema svijetu i sami sebi donose pušači nego homoseksulaci. Ali znam tko se ruga, međutim ja neću uspjeti promijeniti svijet nego evolucija i mainstream. To što netko sterilnim, gandijevskim pogledom gleda na svijet, ja ne ovo, ja ne ono...ne znači da drugi, ružni, prljavi i primitivni to ne isto...ružni, prljavi, malograđani, ksenofobi čine velik dio društva i jako su glasni.

    Problem postoji. Ljudi se, ČINJENICA, vole rugati. To što ti se netko ruga da imaš tatu p***** nije isto kao rugati za debele naočale (iskusila osobno) ili loše pjevanje ili ružne zube. To pogađa u dušu. Ja , u sadašnjim vremenima, ne bih nijedno dijete izlagala tom utjecaju i zašto uopće treba trenirati građanske stavove na djeci?

    Ja prema homoseksualcima imam stav kao prema, ne znam , izviđačima, mažoretkinjama ili papigama arama, znam ponešto o njima, ponašanju i običajima i apriori nemam loš stav. Štoviše, nek uživaju svoja prava, koje će nadam se, dobiti. Samo se nadam da će promijeniti svoje manifestacije koje im daju neozbiljnost.

    To što mislim da je majka sa cicom bolja od oca bez cice, neću komentirati. Pogledajte topic dojenje. Jebiga, postoje i loše majke, ali postoje i loši očevi. Mislim da je učestalost lošeg oca mnogo veća od učestalosti loše majke, ali danas su takva vremena da se statistikama može svašta dokazati, čak i da djecu donose rode.

    Obiteljski ideal koji ismijavate, sa psima i dobrohotnim bakterijama, nije onaj arijevski...nego jednostvna prirodna činjenica. Priznajte. Način kako nastaje život je zbilja nešto perfektno-idealno sa svim manama.

    I zašto, dovraga stalno govorite da je bolje 2 tate nego tata zlostvaljač i sve takve permutacije. Tko je rekao da je bolje dijete maltretirati nego ga voljeti? U svakoj grupi ljudi postoji čudovišta i nek nikome ne pada na pamet tko je protiv toga da se homo parovima dodjeljuje djeca da je pristalica toga da se djeca maltretiraju kao što je ovdje i više nego nekoliko puta nepametno napisano. Tko nije za prava homoseksualaca, taj je za zlostavljanje djece, otprilike tako se to da pročitati. Mislim...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    8) Virgo, dobro si to sročila..ima puno istine u tome..

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja opet saljem Virgo jedan

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    virgo 8)

  11. #61
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Odgoj mog djeteta će SIGURNO ići u pravcu prihvaćanja različitosti i toplo se nadam da će se vremena promijeniti do doba njene odrasle dobi, i to ne samo po ovom pitanju, nego da će naše društvo i općenito sazreti i doseći neki viši stupanj razvoja.
    Ali sad vas, možda i grubo, ja pitam tko bi od vas želio svoje dijete postaviti da bude "pokusni kunić" u preodgoju ovih balkanskih prostora? Stavite se u hipotetsku situaciju: okolnosti su takve da vam ostaje još koji tjedan života i da nema druge mogućnosti nego da vaš napr.petogodišnjak bude dan na posvojenje, muž vam je recimo teški alkoholičar, ili psih. bolestan, oduzete poslovne sposobnosti.
    Hajde, iskreno...dijete je u teškoj traumi (možda je bio maltretiran, fizičko nasilje napr. ludog djeda, promatra umiranje roditelja, možda već iz tko zna kojih okolnosti ima iskustvo s parmjesečnim boravkom u domu... i nemojte reći da pretjerujem! Znate li kakva je često povijest djeteta koji tek s 4-5 godina ide na posvajanje? Bolje da ne znate!) i što biste mu poželjeli u budućnosti? Da li da uz svu muku na leđima nosi i sav teret osvješćivanja i prosvjetljenja zatucanog društva? Da li da se pita zašto je dobio dvije mame ili dvije tate kad je već izgubio svoje roditelje u koje je bio zaljubljen? Da li da na svojoj koži iskusi dječju i odraslu zlobu? Ma dajte, molim vas! Ja to SVOM djetetu ne bih htjela napraviti DANAS i OVDJE!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Odgoj mog djeteta će SIGURNO ići u pravcu prihvaćanja različitosti i toplo se nadam da će se vremena promijeniti do doba njene odrasle dobi, i to ne samo po ovom pitanju, nego da će naše društvo i općenito sazreti i doseći neki viši stupanj razvoja.
    Ali sad vas, možda i grubo, ja pitam tko bi od vas želio svoje dijete postaviti da bude "pokusni kunić" u preodgoju ovih balkanskih prostora? Stavite se u hipotetsku situaciju: okolnosti su takve da vam ostaje još koji tjedan života i da nema druge mogućnosti nego da vaš napr.petogodišnjak bude dan na posvojenje, muž vam je recimo teški alkoholičar, ili psih. bolestan, oduzete poslovne sposobnosti.
    Hajde, iskreno...dijete je u teškoj traumi (možda je bio maltretiran, fizičko nasilje napr. ludog djeda, promatra umiranje roditelja, možda već iz tko zna kojih okolnosti ima iskustvo s parmjesečnim boravkom u domu... i nemojte reći da pretjerujem! Znate li kakva je često povijest djeteta koji tek s 4-5 godina ide na posvajanje? Bolje da ne znate!) i što biste mu poželjeli u budućnosti? Da li da uz svu muku na leđima nosi i sav teret osvješćivanja i prosvjetljenja zatucanog društva? Da li da se pita zašto je dobio dvije mame ili dvije tate kad je već izgubio svoje roditelje u koje je bio zaljubljen? Da li da na svojoj koži iskusi dječju i odraslu zlobu? Ma dajte, molim vas! Ja to SVOM djetetu ne bih htjela napraviti DANAS i OVDJE!

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Pa evo, ja bih dala. Znam čak i jedan idealan par očeva, znaju mi tu i tamo pričuvati djecu. Zanimljivo je da su djeca njih oduvijek prihvaćala kao nešto normalno. Ako bi se njih dvojica na nekom ročkasu zagrlila kao muž i ja ili bilotkodrugi, djeca uopće nisu reagirala. Kad su krenuli u školu i počeli se družiti malo više sa vršnjacima drugačije odgajanima nego naši, znali su me pitati što je to peder ili lezba. Onda bih ja rekla da je to riječ, a najčešće i pogrdna za dva muškarca ili žene koji se vole. Onda bi oni mene pitali jel to isto kao i stričeki xy (naši vjenčani kumovi), onda bi ja rekla da je, onda bi oni nezainteresirano rekli "Aha." Endofstori.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Citiraj Bomballurina prvotno napisa
    Pa evo, ja bih dala. Znam čak i jedan idealan par očeva, znaju mi tu i tamo pričuvati djecu. Zanimljivo je da su djeca njih oduvijek prihvaćala kao nešto normalno. Ako bi se njih dvojica na nekom ročkasu zagrlila kao muž i ja ili bilotkodrugi, djeca uopće nisu reagirala. Kad su krenuli u školu i počeli se družiti malo više sa vršnjacima drugačije odgajanima nego naši, znali su me pitati što je to peder ili lezba. Onda bih ja rekla da je to riječ, a najčešće i pogrdna za dva muškarca ili žene koji se vole. Onda bi oni mene pitali jel to isto kao i stričeki xy (naši vjenčani kumovi), onda bi ja rekla da je, onda bi oni nezainteresirano rekli "Aha." Endofstori.
    Odlicno, bravo, svaka cast !
    Ajde sad zakljucajte jer ce netko reci da treba i tranzvestitima isto tako dozvolit ovak nekaj.
    Ma neee, ni to nije boleština oni su samo rođeni u krivom tijelu ! :D

  15. #65
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    TATA MATA...
    mrko te gledam...

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    TATA MATA...
    mrko te gledam...


  17. #67
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    a kaj fali transvestitima, meni su oni tak slatki

  18. #68
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    a što, tata mata, misliš da su oni uživali birajući hoće li biti "rođeni u krivom tijelu"?

    uopće ne želim polemizirati s tvojim stavom nego tonom kojim pristupaš ovoj raspravi...nije mi baš bistro :shock:

    treba se ponoviti još jednom - homoseksualizam nije bolest, odavno je izbrisana iz svih klasifikacija bolesti - to bi valjda trebalo nešto značiti, ili?
    Dozvoljavam da nam se nešto može sviđati više ili manje ali polemizirati da li je nešto bolest za što znanost godinama tumači da nije, stvarno mi se čini hrabro :shock:

  19. #69
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Odgoj mog djeteta će SIGURNO ići u pravcu prihvaćanja različitosti i toplo se nadam da će se vremena promijeniti do doba njene odrasle dobi, i to ne samo po ovom pitanju, nego da će naše društvo i općenito sazreti i doseći neki viši stupanj razvoja.
    Ali sad vas, možda i grubo, ja pitam tko bi od vas želio svoje dijete postaviti da bude "pokusni kunić" u preodgoju ovih balkanskih prostora? Stavite se u hipotetsku situaciju: okolnosti su takve da vam ostaje još koji tjedan života i da nema druge mogućnosti nego da vaš napr.petogodišnjak bude dan na posvojenje, muž vam je recimo teški alkoholičar, ili psih. bolestan, oduzete poslovne sposobnosti.
    Hajde, iskreno...dijete je u teškoj traumi (možda je bio maltretiran, fizičko nasilje napr. ludog djeda, promatra umiranje roditelja, možda već iz tko zna kojih okolnosti ima iskustvo s parmjesečnim boravkom u domu... i nemojte reći da pretjerujem! Znate li kakva je često povijest djeteta koji tek s 4-5 godina ide na posvajanje? Bolje da ne znate!) i što biste mu poželjeli u budućnosti? Da li da uz svu muku na leđima nosi i sav teret osvješćivanja i prosvjetljenja zatucanog društva? Da li da se pita zašto je dobio dvije mame ili dvije tate kad je već izgubio svoje roditelje u koje je bio zaljubljen? Da li da na svojoj koži iskusi dječju i odraslu zlobu? Ma dajte, molim vas! Ja to SVOM djetetu ne bih htjela napraviti DANAS i OVDJE!
    Ja bih isto dala, kao Bomballurina. Bitno bi mi bilo da ga vole i poštuju. I da su ga u stanju dobro odgojiti. I vjerujem da ima puno muškaraca koji to mogu. Kad pogledam recimo kako Schaphra piše na portalu, kad vidim kako se neki muškarci po cesti ponašaju prema svojoj djeci, još više vjerujem u to. Da mogu biti jaaako dobri roditelji.

  20. #70
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Da mogu biti jaaako dobri roditelji.
    Potpuno se slažem s tobom i to uopće ne sporim, a govorim o nečem sasvim drugom.
    Besmislena je svaka diskusija ako sudionici ne shvaćaju psihologiju posvojene (prethodno često traumatizirane) djece i pitanja s kojima se ona kroz odrastanje susreću.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Ma gle, čokolada, vjerujem za traume, ali moj je stav da to ne mora biti nastavak iste, već sasvim lijepo roditeljstvo.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Kod nas se, budimo realni, čudno gleda čak i na posvojenu djecu konvencionalnih, hetero parova. Čudno se gleda i na djecu začetu IVF-om, a kamoli doniranom spermom. Mislim da smo još jako daleko od toga da posvojena djeca homoseksualnih parova ne budu tretirana kao svjetsko čudo.

  23. #73
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    pa čudno ih se gleda i dok su u domu, neposvojena, i to se obično misli kao da su u popravnom domu

  24. #74
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Mislim da smo još jako daleko od toga da posvojena djeca homoseksualnih parova ne budu tretirana kao svjetsko čudo.
    Vrlo, vrlo daleko. I to iz vrlo jednostavnog razloga - jer to jos nigdje u svijetu nije pravno moguce.

    Sad mozemo dalje diskutirati o nazadnom svijetu, punom predrasuda. Pu!

  25. #75
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Da mogu biti jaaako dobri roditelji.
    Potpuno se slažem s tobom i to uopće ne sporim, a govorim o nečem sasvim drugom.
    Besmislena je svaka diskusija ako sudionici ne shvaćaju psihologiju posvojene (prethodno često traumatizirane) djece i pitanja s kojima se ona kroz odrastanje susreću.
    Moj odgovor je više išao na ono bih li ja bila mirna da sam smrtno bolesna i da dajem dijete na posvajanje homoseksualcima.

    Znam da se djeca koja su bila po domovima, pogotovo ako su bila traumatizirana, suočavaju s posebno teškim pitanjima, čitala sam poneku priču posvojitelja i srce mi se lomilo kad sam pročitala neke stvari. Ali ja stvarno vjerujem da je za dijete najvažnije da ima ljubav i poštovanje u svojoj obitelji, da si može posložiti neke osnovne stvari, da ima roditelje koji će znati primjereno odgovoriti na djetetova pitanja, koji će graditi povjerenje da ta pitanja i postavi... Poštujem to što ti imaš i znanje i iskustvo iz prve ruke, možda je tvoje mišljenje zaista bliže realnosti nego moje, ja mogu govoriti samo iz svog vlastitog iskustva odrastanja u "idealnoj" obitelji (bez psa ), iz iskustva roditeljstva koje imam opet u "idealnoj" obitelji i iz onog što pročitam i vidim. Na temelju toga pišem što pišem i mislim što mislim. Ja bih npr. povukla granicu kod djece koja su seksualno zlostavljana, kod njih bih jako pazila kamo idu s obzirom da su prerano i iskrivljeno upoznati sa seksualnošću odraslih.

  26. #76

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    naravno da mislim da bi pri posvajanju trebali imati prednost
    normalni bračni par ali ako to dijete nitko ne želi posvojiti a gay par
    želi zašto ne
    Jel ovo znači da bi gay parovi mogli usvajati samo onu djecu koju nitko drugi ne želi :?

  27. #77
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj irenas prvotno napisa
    Citiraj Arwen prvotno napisa
    naravno da mislim da bi pri posvajanju trebali imati prednost
    normalni bračni par ali ako to dijete nitko ne želi posvojiti a gay par
    želi zašto ne
    Jel ovo znači da bi gay parovi mogli usvajati samo onu djecu koju nitko drugi ne želi :?
    kad bi im već dopustili naravno da ne ali mislim da bi ipak prednost
    imala normalna obitelj, :/

  28. #78
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Zamislite da nije 2006. nego 1906. godina.

    U zemljama, za ono vrijeme, najnaprednijih demokracija u parlamentima žestoke rasprave...treba li ženama dati pravo glasa ili ne?

    Prvi su pošasti skandaloznih ženskih zahtjeva odoljeli Finci-tamo žene glasaju od 1906.
    Švicarci se dugo nisu dali zbuniti-u nekim švicarskim kantonima žene su dobile pravo glasa zajedno s ulaskom u 21 stoljeće-istina na federalnoj razini, tj. za izbore koje vrijede za cijelu zemlju Švicarci su žene pripustiti već 1971 godine!
    Još uvijek se hrabro drže Kuvajt i Ujedinjeni arapski emirati-žene ne mogu na birališta ni dan danas.

    Treba li osobama koje žive u istospolnoj zajednici odobriti mogućnost posvajanja djece?
    No, na potezu je finski parlament...

  29. #79
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj dijanam prvotno napisa
    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Mislim da smo još jako daleko od toga da posvojena djeca homoseksualnih parova ne budu tretirana kao svjetsko čudo.
    Vrlo, vrlo daleko. I to iz vrlo jednostavnog razloga - jer to jos nigdje u svijetu nije pravno moguce.

    Sad mozemo dalje diskutirati o nazadnom svijetu, punom predrasuda. Pu!
    Nije tocno. U Kanadi isto-spolni parovi mogu posvojiti djecu jos od 1995. godine.

  30. #80
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    U Svedskoj isto-spolni partneri takoder mogu posvojiti djecu. U Njemackoj partner u isto-spolnoj zajednici moze posvojiti biolosko dijete svojeg partnera. Itd.

  31. #81
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Da, ocito sam pokupila krivu informaciju.
    (Ancice, ali nije ni u cijeloj Kanadi legalno.)
    Evo sto kaze Wikipedia:

    Legal status around the world
    Gay adoption is legal in Sweden, the Netherlands, Andorra, Spain, England and Wales and Belgium. Iceland, Norway, Germany and Denmark allow "stepchild-adoption" so that the partner in a civil union can adopt the natural (or sometimes even adopted) child of his partner. In the Republic of Ireland and some other countries, individual persons, whether heterosexual/homosexual, cohabiting/single may apply for adoption.
    In February 2006, France's Court of Cassation ruled that both partners in a same-sex relationship can have parental rights over one partner's biological child. The result came from a case where a woman tried to give parental rights of her two daughters to her partner who she was in a civil union with.[1]
    Within the U.S., California, Massachusetts, New Jersey, New Mexico, New York, Ohio, Vermont, Washington state, Wisconsin, and Washington, D.C. allow adoption by openly gay and lesbian couples. [2] [3] Florida is the only state that completely prohibits gay adoption. Mississippi, Oklahoma, Colorado and Utah all make same-sex adoption virtually impossible. Critics of anti-gay adoption policies also point out that in many of the states that have bans on gay adoption, gays are still able to act as foster parents.
    Legal status of gay adoption in North America. In Canada, adoption is within provincial/territorial jurisdiction, and thus the law differs between each province and territory. Gay adoption is legal in British Columbia, Manitoba, Newfoundland and Labrador, Nova Scotia, Ontario, Quebec, Saskatchewan, and the Northwest Territories. In Alberta, gay men and lesbians can only legally adopt their partner's child. Gay adoption is illegal in New Brunswick, Prince Edward Island, and Nunavut. In the Yukon, the law regarding adoption is ambiguous, and it is not known if gays and lesbians can legally adopt there. NDP MP Libby Davies, who is in a same-sex relationship, has campaigned for national uniformity when it comes to gay adoption.
    In Australia, gay adoption is legal in the Australian Capital Territory and Western Australia, while step-child adoption is possible in Tasmania.
    A January 2005 ruling of the Israeli Supreme Court allowed step-child adoptions for same-sex couples. Israel previously allowed limited co-guardianship rights for non-biological parents.
    Sto mene jos uvijek ne uvjerava u to da svijet ide "naprijed".

  32. #82

    Početno

    Citiraj Gost 1 prvotno napisa
    Zamislite da nije 2006. nego 1906. godina.

    U zemljama, za ono vrijeme, najnaprednijih demokracija u parlamentima žestoke rasprave...treba li ženama dati pravo glasa ili ne?

    Prvi su pošasti skandaloznih ženskih zahtjeva odoljeli Finci-tamo žene glasaju od 1906.
    Zamislimo da su 1906. žene u cilju ostvarivanja svojih prava organiziravale woman-parade na kojima su nastupale s perjanicama, tangama, streapteaseom i can-can-om. Zamislimo da su svakoga tko nije za ženska prava ili nije dovoljno upoznat ili nije dovoljo zainteresiran prozivale ženomrscem. Zamislite da su militantne žene, bez pitanja smiju li, uletavale u škole dijeleći letke o vlastitim promišljanjima. Ipak nije bio takav tijek, čini mi se.

    Stvar je u tome da trend prosvijećenja treba postati mainstream. A to postaje ako je program nastupanja i predstavljanja dovoljno dobro uniformiran i koncipiran da ga može progutati većina, da se ta ista konzervativna i na-sve-fobna većina ne osjeća ugroženom i skandaliziranom. Snaga klade valja, um caruje. Amen

  33. #83
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Virgo 30, za početak, zamisli da ne možeš na biralište!

    Žene tada nisu bile previše militantne-militantni su bili muškarci koji su ih doslovce ubijali i zatvarali jer su samo željele postići standard prava koji je bio zagarantiran samo za dio ljudskih bića-onu sretniju polovicu.

    Kamo lijepe sreće da su se kroz povijest čovječanstva elementarna ljudska prava i dostojanstveni život uspijevali izboriti tanga-paradama.

    Iskreno, pojma nemam u kojoj bi mjeri tanga parade i streaptease pomogli onoj dvojici dječaka, sedamnaestogodišnjaka, koji su prije nekoliko mjeseci u Iranu obješeni samo zato što su priznali da su homoseksualci.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Opet se vrtite ukrug uporno gurajuci prava homoseksualaca ispred prava djece.
    Virgo je napisala par tako dobrih postova da vam svi argumenti jednostavno padaju u vodu.

  35. #85
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Nakon što su se poslije hrpe ljudskih žrtava (doslovce fizičkih žrtava) žene izborile za pravo glasa u većem dijelu svijeta, lagano su se opustile, i zaboravivši muke u kojima se izborilo temeljno pravo, veselo počele po ulicama skidati i paliti grudnjake, jer su htjele još i iste plače za istu količinu i složenost rada, a i dojadilo im kuhati večeru svaki dan...

    Ne samo žene i npr. crnci su prošli težek put-nakon što su se za kakvu takvu društvenu ravnopravnost-pravo glasa, pravo zapošljavanja pod jednakim uvjetima, vožnju u gradskom prometu u autobusima zajedno s bijelcima (Sodamo i Gomora, tc, tc, tc)izborili nakon, takđer niza žrtava, krenuli su tu i tamo zapaliti pokoji auto u socijalnim nemirima, jer su im valjda dojadili masovni prosvjedi u kojima je na njih nasrtala policija suzavcem i pendrecima.

    Homoseksualci u vrijeme kad su to činile npr. žene, nisu ni izlazili na cestu tražiti svoja prava, pa i ovako su završavali u dimu dimnjaka konc-logora bez i institucijama za mentalno bolesne, u koje bi ih neki rado i danas strpali iz čistog mira, ničim izazvani.
    Istina, danas je stanje malo bolje-tu i tamo u pasivnim krajevima ponekog objese, tu i tamo prebiju, daleko češće izbace s posla ako se sazna.
    A u nekim malo sretnijim zemljama ti su ljudi, eto, napokon, nakon dugo vremena skrivanja (još valjda tamo od Leonardovog doba) u prilici konačno pokazati ono što jesu, pa tu i tamo organiziraju pride (ponegdje kao vrlo uspješni i profitabilnu turističku atrakciju


    Sjetitie se cure (i dečki): ako ste ikad bile zaljubljene htjele ste da vas svi vide...A zamislite da to niste smjele nikome pokazati...

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Opet se vrtite ukrug uporno gurajuci prava homoseksualaca ispred prava djece.
    Poanta je u tome da prava djece moraju uijek i bezuvjetno biti isprad prava svih punoljetnih građana, a svi punoljetni građani trebaju imati ista prava.
    Jednog dana...

  36. #86
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    U vezi toga tko mijenja društvo, kada nešto postaje mainstream i sl., zvoni mi u ušima ona izjava Margaret Mead: "Never doubt that a small group of thoughtful, commited citizens can change the world; indeed, it's the only thing that ever has."

    I znaš što, Gost, baš sam razmišljala o skidanju grudnjaka i koliko je to tada bilo skandalozno. I jako i hrabro. I privlačilo pažnju.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Homoseksualci trebaju imati prava ko i svi drugi punoljetni gradjani. Ali ne i kod posvajanja djece. Jer se tu direktno ide na stetu djeci, cija prava dolaze ispred prava odraslih, punoljetnih gradjana.

  38. #88
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    zorana, mislim da se ovdje razlikujemo u misljenju po pitanju da li je za djecu apriori stetno da imaju dva roditelja istog spola.

    Ja stvarno neznam na osnovu cega zakljucujes da bi to za djecu bilo stetno. Jel znas za kakvu studiju, cak i primjer? Ili je tvoje misljenje zasnovano na nekom unutarnjem osjecaju, ne na prakticnim, realnim primjerima?

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa necemo valjda sve ispocetka?
    O tome kako je neke stvari priroda uredila, o tome kakvu ulogu ima pojedini roditelj, o tome u kakvom drustvu i vremenu zivimo......Ancice, mi zivimo u drustvu u kojem je homoseksualnost jos uvijek poprijeko gledana. (Nemoj reci zbog mene i slicnih jer nemam nista protiv bilo koje odrasle, punoljetne osobe i bilo cijeg odabira partnera. )
    Pa daj molim te, probaj zamisliti u jednom takvom drustvu jedno malo, ranjivo dijete koje ima dva oca ili mame. Sve i da mi ovi ostali argumenti padaju u vodu (a ne padaju ), meni kao odrasloj osobi puca srce pri pomisli na jednu malu osobu kojoj se takvo nesto priusti u zivotu. Mislim da mi kao gradjani prvo trebamo dovesti u red neke druge stvari. A ne, kao sto je netko napisao, da ostrimo gradjanske stavove djeci preko ledja.
    I ne, ne znam za studije i istrazivanja. Al sumnjam da znas i ti i bilo tko drugi. Jer ih nema. A bas zato sto ih nema, ne vidim nikakvog smisla u tome da pravimo od djece pokusne kunice i zapisujemo rezultate i opazanja.
    Ne danas, ne u ovom vremenu,prostoru i drustvu. Drustvu koje toliko bjezi od ciscenja svog vlastitog smeca da mi ova prica sa usvajanjem i homoseksualcima dodje na tipican primjer bjezanja od nase jadne stvarnosti.
    Mos mislit kako bi nam usvajanje djece od strane homoseksualnih parova rijesilo problem djece po domovima, oceva zlostavljaca i kojecega.

  40. #90
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Mislim da je teza da će im život biti nemoguć jer će im ostala djeca i odrasli piti krv jer ih odgajaju dva pedera ili lezbače . Pa će im sve to skupa štetiti. Pretpostavljam da nitko ne tvrdi da će postati homo iako bi inače bili hetero ili da će njihov obiteljski život u odraslim danima patiti jer nisu imali "role models" u mami i tati.

    Jao onima koji su različiti. Zbog bilo čega. A apsurd je da smo svi različiti. Po nečemu.

  41. #91
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Istovremene.

  42. #92
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    zorana, a ja ti bas iz iskustva velim da djecu koju sam ja vidjela uz njihove roditelje koji su istog spola nije nitko popreko gledao. ti mozes misliti da ce tako biti i da ce to djecu unistiti, ali ako takve obitelji nisi vidjela, ne mozes znati.

    naravno, bit ce budala koji ce prebijat na djeci svoje predrasude. al takvi prebijaju sve svoje predrasude na djeci.

    to ti je kao da ides rec da neki plavooki, plavokosi, pjegavi par ne bi smio posvojiti neko romsko dijete jer ce svi vidjet da "nije njihovo" pa ce dijete ispastat vise nego bi ispastalo da zivi u domu bez ikakvih roditelja.

    di povuci granicu a da ne pogledamo malo u sebe i otkud te "bojazni" dolaze?

  43. #93
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Studija Američkog udruženja psihologa: http://www.apa.org/pi/parent.html

    Kaže: "common sterotypes are not supported by the data"

    "A second category of concerns involves aspects of children's personal development other than sexual identity (Falk, 1989; Editors of the Harvard Law Review, 1990; Kleber et al., 1986). For example, courts have expressed fears that children in the custody of gay or lesbian parents will be more vulnerable to mental breakdown, will exhibit more adjustment difficulties and behavior problems, and will be less psychologically healthy than children growing up in homes with heterosexual parents.

    A third category of specific fears expressed by the courts is that children of lesbian and gay parents may experience difficulties in social relationships (Editors of the Harvard Law Review, 1990; Falk, 1989; Hitchens & Kirkpatrick, 1985). For example, judges have repeatedly expressed concern that children living with lesbian mothers may be stigmatized, teased, or otherwise traumatized by peers. Another common fear is that children living with gay or lesbian parents may be more likely to be sexually abused by the parent or by the parent's friends or acquaintances. "

    "Overall, then, results of research to date suggest that children of lesbian and gay parents have normal relationships with peers and that their relationships with adults of both sexes are also satisfactory. The picture of lesbian mothers' children that emerges from results of existing research is thus one of general engagement in social life with peers, with fathers, and with mothers' adult friends--both male and female, both heterosexual and homosexual. Studies in this area to date are few, and the data emerging from them are sketchy. On the basis of existing research findings, however, fears about children of lesbians and gay men being sexually abused by adults, ostracized by peers, or isolated in single-sex lesbian or gay communities are unfounded. "

  44. #94

    Početno

    Citiraj Gost 1 prvotno napisa
    Virgo 30, za početak, zamisli da ne možeš na biralište!

    Žene tada nisu bile previše militantne-militantni su bili muškarci koji su ih doslovce ubijali i zatvarali jer su samo željele postići standard prava koji je bio zagarantiran samo za dio ljudskih bića-onu sretniju polovicu.
    Ja ionako ne idem na birališta jer sam rezignirana i razočarana
    Ovak. Ja nisam neki "protivist". Ja samo pišem osvrt na metode. Da su žene, kao danas neke gay udruge, tražile prava na tako bombastičan način, imam dojam da do danas ne bih smjela glasati. Kad se na ljude ide ofenzivno, bilo to čak i 100% ispravno, ljudi reagiraju defenzivno, pa to je najnormalnije ljudsko ponašanje.

    Citiraj Gost 1 prvotno napisa
    Iskreno, pojma nemam u kojoj bi mjeri tanga parade i streaptease pomogli onoj dvojici dječaka, sedamnaestogodišnjaka, koji su prije nekoliko mjeseci u Iranu obješeni samo zato što su priznali da su homoseksualci.
    Pa o tome pričam!!!! Očito ne pomažu. Tange i golotinja na paradama većinu ljudi, pa i mene, asocira jedino na razularenost i neodgovornost. Daje krivi dojam da su svi gay ljudi takvi. Ja to zamjeram i mislim da i većina one intelektualne gay populacije zamjera tim nekim svojim primjercima i predstavnicima na uništavanju reputacije.

    I ne mogu izdržati ne dati osvrt na ovo američko istraživanje. Aj' nek naprave istraživanje na Balkanu, a ne u cvjetnom San Franciscu.
    I kad te netko na Balkanu zeza za istospolne roditelje..to nije isto kao kad te zeza za pjegav nos, čak niti da si "cigan" (ovdje namjerno ne piše rom jer će to dijete prozivati da je cigan) u domu bjondih roditelja.
    Nitko ovdje od nas na forumu to neće učiniti jer smo mi lijepo, civilizirano odgojeni, moralni smo, volimo prirodu i ljude same po sebi. Ali već na pola metra od ovog foruma...imamo ljude koji dijele svemir po spolu...

    Dakle, dajte gay popoulaciji sva "bračna" prava. I kad to postane normalno, ne kod nas ovdje, nego i kod Barice u Zagorju i kod Ante u Zagori..Kad kažem normalno, onda mislim na stanje u kojem će hetero ljudi uvidjeti da su gay parovi isti kao i oni, da ne hodaju u kući s perjem, da ne opće kao zečevi, da ne mirišu sladunjavo, da to nisu muškarci preodjeveni u žene, da to nisu žene koje izgledaju ko istočnonjemačke atletičarke...dakle, kad se promijeni percepcija...onda nek im se prošire prava...ali nitko nema vremena čekati da evolucija učini svoje...pa nagazi čizmom...

  45. #95
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    I ne mogu izdržati ne dati osvrt na ovo američko istraživanje. Aj' nek naprave istraživanje na Balkanu, a ne u cvjetnom San Franciscu.
    I kad te netko na Balkanu zeza za istospolne roditelje..to nije isto kao kad te zeza za pjegav nos, čak niti da si "cigan" (ovdje namjerno ne piše rom jer će to dijete prozivati da je cigan) u domu bjondih roditelja.
    Nitko ovdje od nas na forumu to neće učiniti jer smo mi lijepo, civilizirano odgojeni, moralni smo, volimo prirodu i ljude same po sebi. Ali već na pola metra od ovog foruma...imamo ljude koji dijele svemir po spolu...
    Da. I žene koje dolaze roditi su prljave, pardon, nemaju higijenske navike pa ih se brije. Svojedobno ih se tjeralo na tuširanje. "Ne bi vjerovali čega sve ima." Da ne pričam da ne kuže što im doktori pričaju pa čemu trošiti riječi.

    Meni su sve to izgovori. Svojedobno mi je jedan od razloga za promjenu prezimena bilo da mi dijete ne zezaju jer mu mama ima drugačije prezime. Nije bio glavni razlog, ali je bio jedan od. Onda je netko tko nije promijenio prezime napisao nešto u stilu big deal, ionako im objašnjavamo tisuću stvari, ako ga neće zezati oko ovog, zezat će ga oko onog. Bitno da ima bazu. Pa mi se upalila žaruljica.

  46. #96
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Svojedobno ih se tjeralo na tuširanje.
    Oh, ja sam se morala otuširati na SD u travnju 2004., iako sam došla od kuće svježe oprana i mirisna. :/

    Hoću reći, to "svojedobno" uopće nije jako davno niti je geografski udaljeno.

  47. #97

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    U vezi toga tko mijenja društvo, kada nešto postaje mainstream i sl., zvoni mi u ušima ona izjava Margaret Mead: "Never doubt that a small group of thoughtful, commited citizens can change the world; indeed, it's the only thing that ever has."

    I znaš što, Gost, baš sam razmišljala o skidanju grudnjaka i koliko je to tada bilo skandalozno. I jako i hrabro. I privlačilo pažnju.
    Svaka inicijativa kreće od pojedinca ili male skupine. I kršćanstvo i komunizam i feminizam. Ali istinski se realizira samo onda kad se većina ljudi prestane te inicijative i/ili ideje bojati. O tome ja pričam. Jedino su se srednjovjekovne bitke dobivale jurišom i skidanjem glava.

    Ja ne bih nikad javno skidala rečipet ili rublje. Osim da dam cicu bebi. Ne znam što dobivam time, osim snebivanje moje sredovječne susjede domaćice i članak u 24 sata.

  48. #98
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ma znaš što, ja bih se jako rado tuširala za vrijeme poroda, ali zato što mi voda paše, a ne zato što netko izvali da su žene u Hrvatskoj prljave pa ajmo obavezno sve pod tuš.

  49. #99
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj Virgo30 prvotno napisa
    Svaka inicijativa kreće od pojedinca ili male skupine. I kršćanstvo i komunizam i feminizam. Ali istinski se realizira samo onda kad se većina ljudi prestane te inicijative i/ili ideje bojati. O tome ja pričam. Jedino su se srednjovjekovne bitke dobivale jurišom i skidanjem glava.

    Ja ne bih nikad javno skidala rečipet ili rublje. Osim da dam cicu bebi. Ne znam što dobivam time, osim snebivanje moje sredovječne susjede domaćice i članak u 24 sata.
    za zadnje.
    Slažem se.

  50. #100
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Ma znaš što, ja bih se jako rado tuširala za vrijeme poroda, ali zato što mi voda paše, a ne zato što netko izvali da su žene u Hrvatskoj prljave pa ajmo obavezno sve pod tuš.
    Kužimo se , zato se i jesam tuširala satima prije nego što sam se uputila u rodilište.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •