Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Picasso

  1. #1
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno Picasso

    Je li netko možda vodio djecu u Klovićeve dvore na izložbu Picassa?
    Moja cura nas jako nagovara da odemo jedan dan na izložbu, pa me zanimaju iskustva. Ona ima 9 godina, i nisam sigurna kako će to sve doživjeti.

  2. #2
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Muž i ja smo htjeli sami, a onda je osmogodišnjak vidio jumbo plakate i jako poželio vidjeti Picassova djela uživo (kući zna listati neke knjige s reprodukcijama).
    Sad nam je bed da ga ne vodimo, a već smo si zamislili lijepi izletić nasamo. Tako da pratim temu.

    A ima i dodatna dilema - bezveze je da idemo nas troje, a ne vodimo najmlađeg. Samo, 3 godine i nisu neka dob za Picassa. Tako da smo negdje nigdje s planovima.

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Išla ja, dijete 5 godina.. ali moja mala je takva daš joj olovku i papir i ako je netko tko nešto govori i obrazlaže - ide to. Imali smo sreće (ili je tako organizirano) da je bila neka grupa Istrijana koji su imali vodstvo, sve to skupa je bilo vremenski savladivo (nekih 45 min) - a bez tog vodstva i meni bi bili upitnici jer nisam umjetnički nadarena, a i falil mi konteksta - ovako ispriča pričicu, sve je to savladivo i zaniljivo... moja mala se igrala da ona kao zapisuje to što ova teta govori, povremeno bi me pitala što je na nekoj slici itd.

    Skroz kul je to ispalo, išli smo oko 19 h.

    Doduše, moja je već naviknula na te kao muzeje, super joj je bilo ona izložba Stephena McCurryja (onaj fotograf iz National Geographica koji je fotkao onu Afganistanku s vremenskim razlozima), to ju je fakat zanimalo, i taj dokumentarac, i fotke, jedino što je cijena toga "zapričavanje" koje baš ne cijene ostali posjetitelji, of kors.

    Kod Picassa je to zapričavanje preuzela ta "vodička", a ona se još igrala da nešto kao bilježi njeno "predavanje".

    Mislim.. nema ona sama od toga ništa, ona voli muzeje pod defaultu (zapravo voli Prirodoslovni i Krapinu), ali nama je problem "outsourcati je" vikendom pa tako uspijemo nekako to "uz pjesmu i ples" organizirati da mi nešto vidimo, a da njoj nije super tlaka.

    Na taj način smo nedavno i Augustinčićevu galeriju u Klanjecu, ali to je sve ono "blitz krieg" stila... nema tu govora o nekom udubljavanju u natpise, iščitavanju itd. (doduše, i ja sam muzejski speedy gonzales), a MM si obično uzme vremena, mi ga čekamo vani, i opet svima dobro.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.04.2013. at 15:52

  4. #4
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Super za temu, mi se spremamo ici svi ali me brine da ne uletimo u guzvu. Ima li guzve velike i dalje?

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Mi smo išli oko 19 h, nije bilo gužve. Pretpostavljam da je bolje tako odmah na kraju... ili u doba ručka kad ionako u gradu nastane zatišje.

  6. #6
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    I mi bi išli "u kompletu", znači i Lovro koji ima 4 godine. Nekako sam razmišljala da ipak on i MM odu u Zoo ili negdje prošteti za to vrijeme jer se bojim da će on juriti po galeriji, pjevati, skakati, voziti autiće po podu i sl.
    Išli bi za 1. maj tako da je i mene strah gužve.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    bio moj najstariji, 10 i po godina

    s obzirom da je išao pripremljen, izložba ga se jako dojmila, baš smo na najboljem mogućem primjeru učili voljeti i razumjeti modernu umjetnost

  8. #8
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa Vidi poruku
    bio moj najstariji, 10 i po godina

    s obzirom da je išao pripremljen, izložba ga se jako dojmila, baš smo na najboljem mogućem primjeru učili voljeti i razumjeti modernu umjetnost

    Ma evo i ja tražim po internetu da joj malo pokažem, objasnim, pa da joj bude zanimljivije. Učiteljica im je u školi rekla da bi bilo lijepo otići na tu izložbu jer je to stvarno jedinstvena prilika.
    Mislimo doći ujutro pa se nadamo izbjeći gužvu, makar je praznik.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    adrijana možda je bolje da ti manje dijete ode u ZOO, tako će ti starije, koje ipak može više razumjeti i naučiti, profitirati

  10. #10
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    ja zapravo ne vidim ni jednog razloga protiv vođenja djeteta na izložbu

    pa ja sam svoju vodila svugdje još valjda i prije nego što je prohodala

    mislim da to oplemenjuje.

    okej, u različitim dobima života različita je i percepcija, ali u tome i jest čar
    Posljednje uređivanje od Forka : 25.04.2013. at 21:00

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    mozda je bas picasso super za klince; onako saren...

  12. #12
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    ja zapravo ne vidim ni jednog razloga protiv vođenja djeteta na izložbu

    pa ja sam svoju vodila svugdje još valjda i prije nego što je prohodala

    mislim da to oplemenjuje.

    okej, u različitim dobima života različita je i percepcija, ali u tome i jest čar
    X!

    Smjehuljica je na prvoj izložbi bila s par mjeseci i sa zanimanjem je gledala slike.

  13. #13
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Isao je moj trinaestogodisnjak i bio je odusevljen.

  14. #14
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    i mi planiramo ići svi zajedno, a i obiteljska ulaznica ispadne jeftinija nego pojedinačne

  15. #15
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    tako je rossa, a možete povesti i neku prijateljicu od MiniMo

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Razlog protiv vođenja djeteta na izložbe bi eventualno bio taj što djetetu na izložbi postane dosadno, pa roditelji ne mogu pogledati izložbu onako detaljno kako bi htjeli. Mi vodimo dijete na izložbe, ali često nam se dogodi ovakav scenarij. Vjerojatno bi bilo bolje ići uz stručno vodstvo - a kad bi postojalo stručno vodstvo za djecu to bi bilo savršeno. Ja sam nedavno bila u MUO na izložbi Ž. Badurine sa stručnim vodstvom baš za djecu i to je bilo jako lijepo iskustvo.

  17. #17
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    tako je rossa, a možete povesti i neku prijateljicu od MiniMo
    možemo ih povesti koliko hoćemo jer djeca do 6 ne plaćaju ulaznicu
    ali mislim da ću ipak voditi samo svoju (nedavno iskustvo grupnog posjeta Krapini )

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    mi smo bili obiteljski
    Kćer je na početku krenula gunđati . Trenutno je u takvoj fazi . No onda smo počeli pogađati što je slikar htio reći a tek onda pročitati objašnjenje i odmah je okrenula ploču . Na kraju smo čak još jednom morali proći kroz sve jer je morala naći jednu sklupturu i razjasniti što prikazuje.
    Uglavnom super smo proveli Uskrsni ponedjeljak
    A za uspomenu smo kupili magnet za frižider i crnu olovku koju je već skoro potrošila
    Posljednje uređivanje od larmama : 27.04.2013. at 00:06

  19. #19
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Moj ide u 1. razred i kako su učiteljice vrlo aktivne, povele su cijeli razred na izložbu. Djeca su osim razgledanja imala i radionicu (na žalost umjetnička djela su ostala tamo).
    Oni su bili oduševljeni. Evo link na razrednu stranicu:
    http://fkfrankopan.wix.com/prvasici#

  20. #20
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    I u sklopu MDF će biti radionica Picasso (broj 16).

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mi smo bili prošli vikend, bio je i 8-godišnjak.
    Iako nema afiniteta za likovnu umjetnost i u zadnje vrijeme je u fazi "ne da mi se ići", ovaj put ga nisam ni pitala Nije više malo dijete, neće mu kruna s glave pasti ako povremeno ode na neku izložbu. Ako može ići u kazalište i na koncerte, može i na izložbu.
    I na kraju je bio oduševljen, rekao je da mu je "baš super", uopće nisam imala dojam da mu je dosadno, nego baš suprotno. Još je i on meni analizirao neke likovne elemente, po čemu vidim da im je nastava likovnog u školi na malo višoj razini.
    Usput smo pogledali i izložbu o velebitskim mirilima, mala je, ali vrijedna obilaska.

  22. #22
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Moj sin (od 5 i pol) je baš htio ići i veselio se, ali tamo mu je nakon 5 minuta postalo dosadno. Rekla bih čak da je bio pripremljen jer smo gledali ranije slike i komentirali ih. Ali tamo se čudio otprilike tome kak je taj slikar to tak šašavo naslikao, da to uopće nije to kaj piše i sl. On sebi inače dopušta ogromnu kreativnost, ali od drugih valjda očekuje realizam. Brinulo ga je npr. zašto su mama i sin na slici goli, njoj se vide cike, a malom pišonja, a tata je 'preobučen', da to nije uredu. I to ne sa nekim interesom, nego je išao od slike do slike i pljuvao ju otprilike .
    Nije mi žao što sam ga vodila, nek smo i to prošli, ali ipak planiram još jednom otići bez njega.

  23. #23
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Bili obiteljski. BC (8) su svidjelo jako, balerina (6) razocarana jer nije bilo niti jednog leptira od kud joj ta ideja nemam pojma. ali ju je dojmilo kako je gospodin slikao puno cica.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa Vidi poruku
    On sebi inače dopušta ogromnu kreativnost, ali od drugih valjda očekuje realizam.
    Ma ja mislim da je realizam ono što djeca i očekuju od slikarstva (ne znam točno do kojeg uzrasta, ali do 10 godina sigurno).
    Mojem su se najviše svidjele slike na kojima je mogao prepoznati što je naslikano, a onim drugima se čudio.

  25. #25
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Bili obiteljski. BC (8) su svidjelo jako, balerina (6) razocarana jer nije bilo niti jednog leptira od kud joj ta ideja nemam pojma. ali ju je dojmilo kako je gospodin slikao puno cica.
    onda je krajnje vrijeme da i mi odemo. Mo obožava grudi

  26. #26
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja mislim da je realizam ono što djeca i očekuju od slikarstva (ne znam točno do kojeg uzrasta, ali do 10 godina sigurno).
    Vidiš, nisam to znala. Thx. Ima smisla.
    A što se tiče golišavih cica, to je valjda i mom jedino bilo zanimljivo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •