Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: 4,5 mj i osip po glavi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno 4,5 mj i osip po glavi

    od prije par dana se osuo po cijeloj glavi - obrazi, čelo...ništa nisam mijenjala u prehrani, a isključivo doji. isprva sam mislila da ima osjetljiviju kožu pa da se 'izribao' o našu odjeću kad ga nosimo. nemam dojam da ga svrbi ako je malo nervozniji. šta da radim, s čim da mažem? jel moguće da je to neurodermitis. nema nigdje osim po licu. ne bih jurila doktoru još. starijeg sam mazala bepanthen mašću

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    16

    Početno

    to se i meni dogodilo s maličkim u zadnjih mjesec dana (sad ima 5 mjeseci). Odjednom se počeo osipati ali više po čelu i obrazima te ga je malo svrbilo. Niti ja nisam ništa mijenjala u prehrani a dojim ga, ali to se dogodilo dan nakon cjepljenja. Homeopatica mi je dala mi neke kapi i Weledinu kremu Dermatodoron. I puno, puno je bolje.
    Ako pedijatar utvrdi da je dermatitis i prepiše ti neku kremu s kortikosteroidima, ne daj mu to. Kortikosteroidi su jako opasni čak i u malim količina te mnogi ne znaju da se djeci ispod dvije godine niti ne smiju prepisivati. A i te kreme kod nas su izuzetno i bezobrazno skupe. Radije traži alternativu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    Citiraj bublica2 prvotno napisa Vidi poruku
    to se i meni dogodilo s maličkim u zadnjih mjesec dana (sad ima 5 mjeseci). Odjednom se počeo osipati ali više po čelu i obrazima te ga je malo svrbilo. Niti ja nisam ništa mijenjala u prehrani a dojim ga, ali to se dogodilo dan nakon cjepljenja. Homeopatica mi je dala mi neke kapi i Weledinu kremu Dermatodoron. I puno, puno je bolje.
    Ako pedijatar utvrdi da je dermatitis i prepiše ti neku kremu s kortikosteroidima, ne daj mu to. Kortikosteroidi su jako opasni čak i u malim količina te mnogi ne znaju da se djeci ispod dvije godine niti ne smiju prepisivati. A i te kreme kod nas su izuzetno i bezobrazno skupe. Radije traži alternativu.
    vidiš da, moj se cijepio u utorak. možda je to. namazala sam ga sad s bepanhen masti i čini se već malo bolje. a za kortikosteroide se slažem. i sama imam dosta problema s kožom i te su mi kreme samo otežavale

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    16

    Početno

    Drago mi je da se kužimo.
    A žao mi je što ljudi nisu dovoljno osvješteni kod uporabe kortikosteroida, čast iznimkama.

  5. #5
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nazovi doktoricu i opisi joj kako osip izgleda. Kod nas je zabiljezen velik broj slucajeva Pete bolesti (koju karakterizira osip). Ne kazem da je to, nego ako bebica vec ima osip (a nije od znoja) mozda bolje pitati pedijatricu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    bila kod pedice. ona misli da je od sline jer stvarno jako slini i onda to rukicama non stop razmazuje po glavi. dala mi neku tekucinu za ispiranje lica, malo je bolje, ali još ima dosta velik osip. nije peta bolest, samo po glavi ima

  7. #7
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj je imao od sline oko usta tu i tamo...
    A da nisi promijenila detrgent za posteljinu ili ga previse stavila? Moze i od toga izbiti osip.

  8. #8
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Probaj mazat kremom od nevena.nama je pomoglo,bebicu je jako svrbilo tako da si je sve izgrebalo tjeme; nakon tjedan dana vidno bolje i ubrzo nestalo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •