Stranica 1 od 15 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 706

Tema: Bolovi u trećem tromjesječju

  1. #1
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno Bolovi u trećem tromjesječju

    Vidim da nitko još nije otvorio temu za 3. tromjesječje a nisam baš ni pred kraj poroda sad smo ušli u 31 tt (punih 30) i unazad 5 osjećam jake bolove u donjem djelu kralježnice i zdjelici, predvečer jedva hodam. Jel postoji nešto da si olakšam te bolove il moram istrpiti do kraja? Dali ima smisla da zovem dr. opće prakse i nju pitam?

  2. #2
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Imala sam neka probadanja s 28tt u prvoj trudnoci koja su prosla u roku od tjedan dana a u drugoj sam imala duze vrijeme bolove, onako kad se krivo namjestim, naglo ustanem i slicno - ali ja imam dijagnozu hernije diska tako da se zato nisam previse zabrinjavala, kako dodje, tako prodje vec godinama. Mozda bi ti bilo dobro obratiti se ginekologici da odradis ctg za svaki slucaj, da nisu kakve kontrakcije (da sad ne strigam i ne zabrinjavam te, ali cisto da se takvo sta ne iskljuci, jer neke zene trudovi lupaju u kicmu a ne u trbuh). Vise mi zvucis kao jedna moja frendica koju je zdjelica isto tako pred kraj jako bolila....bude ti se javio netko iskusniji, mislim da je moguce da ti to ima veze sa simfizom. Mozda da proguglas pa da vidis da li ti se simptomi poklapaju?

  3. #3
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Mali Mimi ja sam sad 39+3tt i manje me boli nego sa 30 tj. Pisala sam i prije da me zdjelica razvaljivala i kukovi, osjećala sam se ko starica,jedva sam hodala i to sam povezala sa položajem bebe u trbuhu. Kad bi se okrenuo pritiskao me valjda na nešto što je stiskalo živac i to boli za poludit,ali onda bi se za par dana ponovo okrenuo i bol ko rukom odnešena.Moguće da ti je beba skroz nisko već u položaju za porod(u zdjelici) pa te zato boli. Nazovi ginića da se smiriš zašto ne.

  4. #4
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Zvala sam i zakazala pregled ja mislim da je meni živac uklješten ali mi ne prolazi, jedva hodam, boli me samo jedna strana a beba se miče nije baš da mi ona stišće. Razmišljam da idem i kod kiropraktičara al nekog sa licencom ne bih kod bilo kog

  5. #5
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Zdjelica, prepone i donji dio leđa nekad, od ostalog blago trnjenje ruku, spavanje i preznojavanje

  6. #6
    sokolic avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Bok cure !

    ...trudna sam 34+6 i na strogom mirovanju vec 2 tjedna zbog skracenog cervixa. Zadnja 2 dana povremeno (u trajanju od par sekundi) osjetim ostru probadajucu bol u donjem dijelu trbuha,kao da me negdje duboko unutra neko bocne nozem (al sam ga opisala ) ...je li itko od vas osjetio ikad takvo nesto i zna li tko sto bi to moglo biti? Malo me strah s obzirom na ovo mirovanje i sve,bebu osjetim normalno kao i uvijek ( moj sokolic je kao na ringispilu ) nikakvih drugih tegoba nemam osim povremenih BH kontrakcija al to znam prepoznat...prva mi je trudnoca pa strepim oko svega ...nadam se da cemo izdrzat jos 2-3 tjedna da jos vise naraste,neka se ne zuri van

  7. #7
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Čuj,mene ti to pikanje i probadanje prati od samog početka trudnoće, i u trbuhu i u vagini...nekad je jače,nekad slabije...ali pošto nisam (barem koliko za sada znam) u tvojoj situaciji ja bih ipak nazvala doktora. Kažu da samo otvaranje ne boli,al tko će ga znat kad si tako blizu poroda i toliko otvorena.

    Pusek i sretno...

    p.s. jesi imala problema s otvaranjem i prije pa ti pojačavaju preglede iliili? Mislim,mene moja doktorica zbunjuje,već me 2 puta uopće nije pregledala dolje,tako da ne znam ni kakva je situacija. Imala sam cervikometriju u 24tt, bilo sve OK, sad sam 32 i uopće mi ne spominje duljinu i izgled cerviksa.

  8. #8
    sokolic avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Ne,imala sam jedan jedini vaginalni pregled do sad i to mi je bilo prije 2 tjedna kad mi je odredio strogo mirovanje jer je cervix skracen na 1/3 i uloziva za 1 prst...nikad do tad niti sam osjetila nikakve smetnje ni nista,savrsena trudnoca ja u full pogonu (taman se selili) i nikad nikakvih problema do tog pregleda koji sam ja zahtjevala jer su me sa svih strana pitali kako to da me nikad nije gledao vaginalno nego samo UZV (otkud da ja znam zasto)...bili smo na kontroli u cetvrtak i opet me gledao samo UZV,kao i dalje mirovanje dok ne udjem u 36. tjedan pa onda mogu kad god...Hvala puno na odgovoru,sad me svaka sitnica preplasi bas zbog toga sto nam je malo ostalo do kraja,a cijelu trudnocu sam bila ko leptiric (doduse slonovskih dimenzija ali ipak )

  9. #9
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Sokolic, mene je u prvoj trudnoci stalno nesto bockalo, sijevalo... Na strogom mirovanju zbog otvaranja od 26.tjedna.

    U novoj trudnoci sam isto imala tu i tamo pokoje probadanje ali nekako sam to dozivljavala manje panicno, jer sam prvu trudnocu unatoc svemu izgurala do termina

    Sad sam 37.tj a na proslom pregledu sam bila otvorena prst, ali i dalje mogu nastaviti s turbo pogonom, kupanjem u moru i sl

    Ma i da nismo trudne, u 9 mj bi nas nesto moralo zabolit tu i tamo.

    Izdrzi jos malo u usporenom ritmu, beba ce ti uskoro biti skroz zrela, no vjerujem da ces izgurati skroz do termina jer tako bude vecini.

  10. #10
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    A da,valjda jer se sad više ništa ne može napraviti...postoji šansa da je to mogao spriječiti da te je prije gledao vaginalno pa da je tada primjetio da je ili cerviks kraći ili nešto slično. Zato se i cervikometrija radi od 20-24tt jer se do tad još i može napraviti nešto,nakon toga-riječima moje doktorice-to treba zaboravit i ako nešto ne štima mirovati i sl.

    A vidiš npr. mene je prvih 16tt uvijek gledala vaginalno i vaginalnom sondom baš zato da vidi kako to sve napreduje,jesam se zatvorila, kakvo je ušće itd. i valjda temeljem toga zaključila da je sve u najboljem redu. Ja znam da sam tad ludila jer sam još imala i hematom pa mi to prčkanje dolje nikako nije bilo jasno,čak me i nerviralo, sve dok mi nije objasnila da je, konkretno njoj, to bilo važno jer da doktori vide u ranoj trudnoći ako se dolje nešto događa pa shodno tome propisuju terapiju i mirovanje ali i daljnji tok trudnoće.

    Ali, i UZVom se može vidjeti da nešto ne štima,tako da eto..a čuj,pri kraju trudnoće se neke žene prije počnu otvarat,neke su zabetonirane i dok krenu trudnovi, očito je individualno... uglavnom, mirovanje je gnjavaža ali vjeruj mi da je puno teže kad moraš ležati 5 mjeseci (kao recimo ja) ili neke druge žene koje leže u bolnici cijelu trudnoću, ti imaš 2 tjedna-pa neka te razmaze doma, ta dva tjedna će brzo proći a onda očekuj lagan i brz porod ( iskustva su takva da ako se žena počne ranije otvarati da porod bude lagan i brz)

  11. #11
    sokolic avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    96

    Početno

    U pravu si S2000,u 9 mj mora bar nesto zabolit,samo sto sad reagiram na svaku sitnicu ...ja imam takav osjecaj da cu na kraju rodit u terminu ili ga cak i prenest ,ne kosat me nista jos malo mirovati,u ponedjeljak je kotrola pa cemo vidit,bitno da moj sokolic raste i deblja se

    ... i tebi i bebi ...

  12. #12
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    I nemoj misliti da je lose sto nisi imala puno vaginalnih pregleda u trudnoci. Danas su rijetki takvi doktori koji ne ceprkaju stalno dole. Uzv se sve moze vidjeti.

  13. #13
    sokolic avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Znam,nakon tog pregleda sam bila sva izvan sebe od straha i pilala cure na forumu do iznemoglosti jer mi je se to cinilo nemogucim toliko mirovati ali kad sam pocela citati postove ostalih i vidjela koliko zena je u troduplo goroj situaciji od mene vidila sam koliko sam glupa...nista nije problem za ono sto najvise volis i iscekujes ...mene je gledao vaginalnom sondom samo u 6 i 8 tjednu trudnoce jer sam kao bila prerano dosla pa nije bio siguran a u 8 je potvrdio trudnocu i nisam isla nikako do 14.tjedna jer kao ne treba..a ja zivila za slikicu one tockice ...Nanimira dal vjerujes da me uopce nije strah poroda? U jednu ruku jedva cekam jer izgaram od zelje da vidim svog bebolinca kako mi je lijepi i nemiran jer mi mira ne da ni sekunde...jos ta dva tjedna izgurat pa smo na konju...tebi i tvojoj bebicu zelim puuuuuno srece da dogurate mirno do kraja

  14. #14
    sokolic avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    96

    Početno

    A mene su forsirali sa svih strana da trazim vaginalni jer se "to prije tako radilo",tko zna od kad kije nalaz takav,mozda sam uloziva od 20.tjedna...a opet u drugu ruku mogla sam rodit na stepenicama jedan dan iz cista mira (treba se popeti na 4.kat) ...bitno da je sa bebom sve ok,a ja cu se strpit

  15. #15
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Nije ni mene strah poroda, više me je strah one galame i gužve oko poroda a koja me čeka u rodilištu... i naravno kad stignem doma, a ono mala štruca, apsolutno ovisna o meni a ja prvi put mama

  16. #16
    sokolic avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    96

    Početno

    ...mene je samo strah da neću dat nikome da mu se približi ... I strah me toga da ču zaboravit pola stvari za rodilište ili da tamo neću znati di sa čime i da će nešto moje smetati... eto kakve mene fantazije "muče"

  17. #17
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Prijavljujem ne-spavanje Počele su pripreme za budućnost sve mi se čini

  18. #18
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Nani, kad je termin? Kaj vec pocinje nespavanje? Uh

  19. #19
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja vec 2-3 tjedna spavam od 1-2 do 7 ...

    Znaci otprilike da deveti mj trudnoce je malospavacki

  20. #20
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    mislim da sam se sama zenula,jer sam prije 2 dana doslovce prespavala cijelo popodne u komadu,onda nisam mogla do jedno 3-4 ujutro,pa sam se digla u 7 zbog pregleda... ponovno moram uloviti neki normalni ritam, još sam malo hipertireozna pa i to smeta (valjda prvi put u životu, al neće end.mijenjat terapiju sad nego iza poroda jer nije strašno). već dulje vrijeme se budim negdje oko 4 ujutro i budna do 5-6 pa opet zaspem, beba me lupa jako, ako sam na boku nema šanse da spavam jer njoj ne paše nikako, a ako sam na leđima dulje od 10min počne mi biti muka valjda zbog pritiska.

    u svakom slučaju, ništa što se ne može izdržati. evo,baš danas idemo na 4d UZV da ju vidimo opet malo,a i da napravimo malo veći pregled, nismo već 3 mjeseca, pa vam se javim...

    sad sam 33tt.

  21. #21
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Ja ne mogu reći da me muči prava nesanica, ali poremetila sam bioritam skroz. Uvijek sam bila noćni tip i ne bih zaspala prije 12,30-1 al sad sam pretjerala. Gledam TV ili čitam do 2,30-3 i onda zaspem, pa me mjehur il nešto probudi oko 5-6, budem malo budna, pa opet zaspem do 10. Sve naopako

    Nanimira, javi kako je prošao UZV..Blago tebi, vidjet ćeš bebicu super...ja sam bila na 3D u 28tt i poslije toga samo na običnom, na kojem uglavnom ne kontam šta mi pokazuje Jedino sam zadnji put skužila dobro glavu i vidjela curu kako zijeva

  22. #22
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    na običnom ja isto ništa ne vidim...samo neke kugle i mrlje...dok.mi priča vidi je kako ovo kako ono a ja s onim lažnim smiješkom-aha,aha....a nemam pojma

  23. #23
    sokolic avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vec 2-3 tjedna spavam od 1-2 do 7 ...

    Znaci otprilike da deveti mj trudnoce je malospavacki


    ...slazem se sa S2000....

  24. #24
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Evo nas s pregleda koji je pokazao da je sve u najboljem redu. Beba je u zadnja 3 tjedna dobila punih 7 cm ( što mi je drago jer je bila malo kraća) ali samo pola kg, iako doktorica kaže da je sve u najboljem redu,da se kreće debljati od 32+ ( baš onako intenzivno) a ja sam 31+3.

    Bitno da je mišica zdrava, da lijepo napreduje...rekla mi je za ležanje na boku sljedeće: da pogledam trbuh, i koja strana mi je veća-tamo je bebina guza i da legnem na taj bok da će se smiriti... pa eto, probajte i vi tako.

  25. #25
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Znači mišica porasla...super!
    Što se tiče ležanja na bokovima, meni je više pasao desni i 90% vremena sam provela na njemu, tako da je i moja curica sva pretegnula u desno. Ma bitno je da je ona meni glavicom dolje

  26. #26
    sokolic avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Najvjerojatnije opet panicarim bez veze (fascinantno jer inace nisam takva,ova beba me promjenila za 360 ) ali ako koja ima iskustva bilo bi mi lakse- 36+1 sam,otvorena 1 prst,sinoc me uzasno bolila zdjelica i ledja kao da mi zeljezni utezi pritiscu zdjelicu pa mi sav teret tamo,jedva sam se dizala na wc koliko mi je bilo tesko...beba je vc odavno namjestena u zdjelici pa me zanima jel se to priprema za skorasnji porod? Vjerojatno ce vam biti smjesno ali prvi put mi je pa nemam pojma sto ni kako...citav dan danas imam jak pritisak u zdjelici,beba se rita kao i uvijek ali mi danas bas posebno tesko i sjedit i setat i sve...

  27. #27
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Evo,prijavljujem i ja pikanje dolje zadnjih par dana tako da, kad pogledam prijašnje postove i iskustva,čini mi se normalnim

  28. #28
    sokolic avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Vjeruj meni da je normalno,ja sam panicarila tjednima i mirovala...sad smo dva dana od termina i ne daje nikakve naznake da bi van

  29. #29
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Vidim daa...a ti još 2 u 1 wee..još malo

  30. #30
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    S bolova u drugom, prebacujem se na bolove u trećem
    Boli me zdjelica, pubična kost, stalno me munje dolje udaraju, ne mogu si sama obući gace ni hlace, do prije tjedan dana sam letjela po cesti, sad sam se počela gegati.. A tek je počelo!!

  31. #31
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    dobrodošla apsu...bez brige,naučiti ćeš tehnike skidanja i navlačenja odjeće na sebe s vremenom, kao i rezanje noktiju,depilacije a i dizanje općenito...meni je prije bio potreban jedan "zamah",sad se već stvarno kotrljam pa ih je potrebno nekoliko

  32. #32
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    I ja sam neprepoznatljiva zadnjih tjedana, do nedavno sam bila užurbana trudnica koja samo da ne viče po cesti nekom ispred sebe "daj se makni", a sad...užas. Ništa me ne boli ali nemam više energije. Okretanje s boka na bok postaje teže, a najgore mi je kad moram na pregled i "sredit se" a ništa ne vidim...

  33. #33
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    E da, sad ćete lijepo vi prepuštati ljude da prođu prije vas da ne izazovete "prometni" kolaps,bilo na cesti,ulici,dućanu....

  34. #34
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Jel vama nekad bude zlo sad u kasnijoj trudnoći? Sad sam upravo skužila da već par dana jako slabo jedem jer nisam uopće gladna, zaboravim jest, tj jedem do jedno 3 popodne normalno a nakon toga žgaravica i bude mi mučno.. Prije me žgaravica pekla samo kad sam legla na večer, sad me tokom cijelog dana gnjavi, možda mi je želudac stisnut .. I umorna sam, i sve me boli, i anksiozna sam jer su mi prozori zamazani a ja nemam snage oprat, i plače mi se, i oću uređivat stan i kutak za bebu a nemamo trenutno novaca i imam slom živaca zbog toga, želim ( sama! ) pomicat ormare, krevet, oću se penjati na drvo, kauč mi je čudne boje, nevjerojatno želim razbiti jedan stakleni stol samo da imam izliku kupiti drveni .. Đizs

  35. #35
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Da, apsolutno svi simptomi koje navodiš,negdje od 30 tjedna a sad se konačno smanjila žgaravica (nije nestala ali se može živjet s njom). Meni su jedino pomogli bademi od svih drugih preporučenih sredstava za ublažavanje i žvakaće ako nisam imala badema...samo na njih sam potrošila oko 300kn

    A stara moja, navikni se da će ti vrlo brzo trebati pomoć u kući, ja sam u istom stanju, dere me nova ekipa hormona pa sam sva plačljiva i osjetljiva i sama sebi idem na živce..još se dovukla svekrva pa mi i ona diže tlak sa svojim majčinskim kritikama (da, ne govorim o savjetima jer po njezinom nisam ni jednu stvar dobro napravila za bebu), a sama nemogu skoro pa ništa...stanje s osobnom higijenom se svelo na ispiranje tijela toplom vodom,kosu perem jednom tjedno...čak mi se nije dalo ni kod frizera pa me sestra ošišala i frizura mi je onak . Da ne pričam o redovitim kontrolama svaki tjedan u TA-izluđuju me...pa se spremaj,pa se peri,pa mi neugodno doći dlakavih nogu al kad se fakat nemogu sagnut haha. A treba mi oko 1,5h da dođem,sva naoteknem tokom vožnje pa mi ovaj piše edeme u nalazu i paranoira me, a nema potrebe...pa da se potpuno zdrav čovjek vozi tako dugo naotekle bi mu noge. Zadnja 2 tjedna ne vozim,beba je sjela na neki živac i svako toliko mi se ukoči desna noga pa treba opreza a nije mi ni koncentracija na nivou...i tak

    Sretno!

  36. #36
    Patik_moj <3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    283

    Početno

    Drage moje,
    javljam se po prvi put na ovoj temi, i to ne samo zbog ovih odvratnih boluckanja na svakom dijelu tijela, vec i zbog cinjenice, da mi jednostavno treba netko kome cu se iskukati, izjadati i da necu za to biti izgrdjena, jer sto ja sad zelim
    Mojoj curi i meni je termin 26.11., a ja lagano gubim strpljenje...znam da je prerano o porodu i govoriti, pa mi je jos teze...nekako bih najvise voljela da se porodim odmah danas. Sutra ulazimo u 36.tj. i nekako sam sebicna pa govorim joj, mogla bi ti mala vec sad vani, ali kad shvatim da bi imala tek nekih 2,5kg -imam griznju savjesti da joj to zelim! I tako se vrtimo u krug...Poslije smrti mog prvorodjenca prosle godine borim se svakodnevno sa depresijom, vec evo godinu dana koristim antidepresive, pa sam po tom pitanju vise manje stabilna :D hahahha, to ja tvrdim!! Ali mi je zeljezo sada jako nisko, i non stop, unatoc infuzijama strasno brzo opada...i to me cini jako umornom, depresivnom, i kao da mi je netko izvukao svaki atom snage iz tijela---najradije bih plakala...

    Da ne pisem bas previse izvan teme mene isto non stop boli u preponama, nije ni cudo, obzirom da sam dobila 20kg, BH kontrakcije su jako ceste i nimalo ugodne, bas me nervira to cesto grcenje trbuha i kao menstruacijska bol...tek iduci tjedan idem na kontrolu i sve mi se cini kao godina dugo Danas se znojim kao slonica, tesko mi je disati iako se malena spustila vec dolje, tu tegobu prepisujem nedostatku zeljeza...nadam se samo da ona ne pati zbog tog!
    Zao mi je i mog psa, sa kojim imam vremena ali ne i snage ici u setnju...a on to jadnicak, tako dobro prihvati i ne buni se, lezi na svom kreveticu, a ja lezim pored njega sa griznjom savjesti...

    Eto, oprostite na ovako velikom postu, ja sam se vise fokusirala na bolove psihicke prirode nego fizicke, pa mi ne zamjerite Ajde pisite malo, da ne izludim do kraja!

  37. #37
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Draga Patik, mislim da sve to prolazimo kako najbolje znamo..i mene često muče razno razna pitanja jer imam osjećaj da ništa dobro ne radim,ali smatram da je uzrok tome upravo ovo što navodiš-fizički bolovi i smetnje pri kretanju+ ta emocionalna nestabilnost jer ne mogu sve što želim, ni disati čak bez da mi je potrebna pomoć Ja sam isto izgubila jednu trudnoću i bez obzira koliko trajala bila je predivna i gubitak je bio strašno bolan, nikako se u ovoj nisam mogla riješiti strahova i panika,još sam i krvarila do skoro 20tt i vjeruj da je sav taj strah i prošlo iskustvo urodilo time da sad naprosto ne vjerujem da imam malo,zdavo stvorenjce u sebi,moju malu curicu koja eto sama treba odlučiti kada će željeti upoznati mamu i tatu.

    A i sad nas počinje mučiti novi koktel hormončeka pa je najbolje da se prepustimo tome jer osobno ponekad imam osjećaj da ću poludjeti ako se ne izderem,rasplačem ili pak ne odvalim smijat ko luda.. probaj si naći neko mirno mjesto na koje možeš pobjeći kad te izludi depresija, psi su zakon za takve stvari,moja kujica je samo takav čuvar mog trbuha i jako me utješi kad mi je teško...psi će učiniti sve za nas i nije njemu teško trpjeti nego eventualno gledati tebe tužnu-pa pruži mu osmijeh i da vidiš elana

    Biti će sve u redu!


  38. #38
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Evo mene s pregleda.. Imam nekakvu infekciju i to čini mi se već više od mjesec dana, prije mjesec dana sam tražila urinokulturu jer mi nešto nije štimalo i urinokultura - sterilno. Danas sam zamolila doktoricu neka me pregleda jer mi je i dalje nekaj čudno dolje i vidi vraga - imam bakteriju.. Dobila sam antibiotike i vaginalete i sad se samo nadam da se do sada nije ništa desilo bebi i da se ne može dalje desit ako se sad liječim ... mah

    .. I nema sexa .. i uloživa sam za prst ( 30+4) .. ni to ne znam šta da mislim .. Al barem mali napreduje, to je najbitnije

  39. #39
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Ajde, ajde...kod mene nema sexa od 22tt ( zbog serklaža) pa preživljavam Sad sam u 34, i još 3 pa idemo na skidanje doticnog. A onda...hm?! A onda :D

  40. #40
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ni kod mene I sad me još tlak počeo zezat...

  41. #41
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Cijelu noć nisam mogla spavati kolko su me cice boljele, nikako se nariktat.. Ne znam što je to sad odjednom, boljele su me samo malo na početku trudnoće i onda ništa sve do jučer, evo sad sjedim i svaki pomak ruke mi uzrokuje neku munju oko bradavica..

  42. #42
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Apsu,moje su kao dvije lubenice nabubrile,pa gledam di još stane...bole isto,kao kad su počele rasti tam s 14god. Al neće te cijelo vrijeme boljeti,vidjet ćeš.

  43. #43
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Čitam vas i tu, za budućnost. Ja sam još neko vrijeme u drugom tromjesečju.

  44. #44
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Joj uživaj, najljepše doba trudnoće baš sam bila uživala a sad se već pitam tko će izdržati još 7- 8 tjedana sa ovolikom loptom , toliko kila i toliko malo pokretnosti uz nenormalne bolove u leđima i totalne napadaje živčanih slomova ako krpa ne stoji točno onako kako sam ju ostavila

  45. #45
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno



    Krpe su mi još okej, ma gdje god bile, ali ta leđa itekako osjećam gdje su. Zapravo navečer me malo počnu peckati, ako sam dulje u istom položaju. Ali to je stvarno sitnica. Cijeli dan budem na nogama, ima me svuda (posvuduša, o, bože!) i nije ni čudo.

    Aj, neku fotku buše na trbušastu temu. Već dugo nitko ništa

  46. #46
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Apsu,moje su kao dvije lubenice nabubrile,pa gledam di još stane...bole isto,kao kad su počele rasti tam s 14god. Al neće te cijelo vrijeme boljeti,vidjet ćeš.
    Nece, nece isto...
    ..nego jos gore
    Kad rodis, pa nakon kojeg dana... Osim ako ne budes sretnica bez ijednog problemcica

  47. #47
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Samo da javim, vjerojatno je imalo veze sa bolom u grudima- sad na vecer primjetih prve kapljice iz njih

  48. #48
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Jesu onak suhe,kao da se mlijeko već posušilo,ili su baš prave kapljice? Ja već nekih mjesec dana ostavljam tragove po grudnjacima,ali suhe,ne mokre

  49. #49
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Imam vec dugo sasuseno po bradavicama a jucer bas mokre kapljice.. Tvoji tragovi su suhi jer se osuše valjda brzo. :D

  50. #50
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Pa da, nek sam cice rade svoj posao,tome u načelu i služe

Stranica 1 od 15 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •