Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Adoptina priprema za posvajanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno Adoptina priprema za posvajanje

    ADOPTA, udruga za potporu posvajanju pokrece ADOPTAONICU - PRIPREMU ZA POSVOJENJE, program edukacije i podrške budućim posvojiteljima prije zasnivanja posvojenja.

    Cilj programa je upoznati buduće posvojitelje i posvojiteljice sa svime što je u posvojenju bitno prije, za vrijeme i nakon samog posvojenja djeteta. Ujedno, želimo pružiti podršku parovima i pojedincima koji su se odlučili na taj korak i pomoći im da budu pripremljeni na najbolji mogući način za dolazak djeteta u njihovu obitelj i upoznati sa svime što to sa sobom nosi.

    Program se sastoji od niza tematskih radionica koje vode stručnjakinje i stručnjaci iz područja psihologije, socijalne skrbi, medicine i sl., obuhvaćajući brojne sadržaje vezane za posvojenje. Naša je posebnost upravo o tome što, uz stručnost u navedenim područjima, ovu pripremu vode iskusne mame-posvojiteljice, što našem programu daje posebnu dimenziju.

    Vise na http://www.adopta.hr/index.php/novos...va-adoptaonice. Primamo prijave za ADOPTAONICU koja pocinje u rujnu 2013.

  2. #2
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    hvala Adopti na obavijesti i na zalaganju kako bi buduće mame i tate što bolje pripremili!
    svaka informacija, podrška i pomoć je dobro došla!

    zanima me samo da li je Adoptaonica izjednačena sa Školicom za posvojitelje?
    odnosno, da li se na nju kao edukaciju gleda jednako kao i na Školicu?

    lista čekanja na Školici za posvojitelje je velika, a vjerujem da bi puno posvojitelja rado upisalo i Vaš program...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno

    Obje su pripreme/edukacije za posvojenje ( edukacija za posvojenje), koje ukljucuje priblizno isti broj sati, te koje vode dvije razlicite udruge, Skolu za posvajanje vodi udruga Na drugi nacin a ADOPTAONICU vodi udruga ADOPTA. Obje vode strucnjaci. Neke teme su slicne, a neke se razlikuju. ADOPTini voditeljice su ujedno i posvojiteljice, sto, vjerujemo, pruza posebnu vrijednost.

    ADOPTA je zivuca, rastuca organizacija koje se trudi odgovoriti na potrebe posvojteljske zajednice. Tako smo i pokrenule inicijativu ADOPTAONICE jer znamo da je potreba za edukacijom velika.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    334

    Početno

    Jel to u Zagrebu? Hoće biti u istočnoj Slavoniji nešto slično?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno

    Citiraj u dobru i zlu prvotno napisa Vidi poruku
    Jel to u Zagrebu? Hoće biti u istočnoj Slavoniji nešto slično?

    Na jesen krece u Zagrebu. Pouceni ( izvrsnim) iskustvom Dubrovnika, ukoliko nadjemo partnere u Istocnoj Slavoniji ( mozes to biti i ti), koji ce okupiti grupu i pronaci lokaciju, mogli bi se dogovoriti da dodjemo k vama!
    Posljednje uređivanje od Adopta : 14.07.2013. at 12:46

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    334

    Početno

    suprug i ja nismo još krenili u posvajanje, ali planiramo, nadam se iduće godine.. i bit će mi drago sudjelovati u tome!!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Post

    :-d
    :-d
    Citiraj u dobru i zlu prvotno napisa Vidi poruku
    suprug i ja nismo još krenili u posvajanje, ali planiramo, nadam se iduće godine.. I bit će mi drago sudjelovati u tome!!

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    pozdravljam inicijativu i javljam se za takvu radionicu i u Slavoniji (Osijeku).
    znam da istočna slavonija ima puno posvajatelja, a trenutno nas je puno i kao potencijalnih posvajatelja i vjerujem da bi bilo dosta zainteresiranih.
    osobno mi je žao da se osijek nekako zapostavlja po takvim radionicama.
    nadam se da se vidimo u osijeku

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno

    Marta, hvala na javljanju, voditi cemo racuna o tome ( i medju nama ima Slavonaca!). Pratite i adoptinu web stranicu ( www.adopta.hr) i FB. Kada krenemo prema Slavoniji, traziti cemo ne samo sudionike, vec i pomoc u organizaciji. Nadamo se da mozemo racunati na vas!

  10. #10
    aria05 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Poslali smo i mi prijavnicu, nadam se da će biti mjesta.
    Svaka čast za ovo

  11. #11
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    može li se saznati adresa na kojoj će se odvijati edukacija??

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno

    Butterfly, krecemo sa nekoliko inicijativa na jesen i jos uvijek "zongliramo" sa prostorima. Javiti cemo sudionicima sa svim ostalim detaljima krajem kolovoza. Vjerovatno ce biti negdje u centru Zagreba.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    glede organiziranja u osijeku, biti će mi drago ako mogu pomoći

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno

    Citiraj martta prvotno napisa Vidi poruku
    glede organiziranja u osijeku, biti će mi drago ako mogu pomoći

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •