Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: biogaia kapi-zelena stolica!!

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno biogaia kapi-zelena stolica!!

    moja curica stara je 4 mjeseca. samo sisa. prvih mjesec dana kakala je svakako, uglavnom jako vodeno , jako jako, ali žuto. uvela sam ove kapi, zbog grčeva, tada je stolica postala svaka 3-5 dana, dakle neredovita i zelena,bez zrnaca, oksidirala je u crijevima. prdila je strašno!bilo mi muka već gledat to zelenilo.
    unazad 6 dana ukinila sam biogaia kapi, stolica je mic po mic postala svakodnevna i konačno , kad je postala redovita prekrasno žuta,zrnasta.. no opet jaaaaaaaaako vodena.
    dakle, zaključak je da je stolica od biogaie postala neredovita, ne razumijem zašto, iako se probiotici daju kod proljeva, zar ne!? i zelena.. kakva su vaša iskustva?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    ja sam mojoj također davala Biogaia kapi protiv grčeva prva 3 i pol mjeseca. Grčevi su prošli s 3 mjeseca, a povremene grčiće je imala sve dok joj iste kapi nisam ukinula. To sam otkrila slučajno- nestalo mi je kapi i jedno 3 tjedna ih nisam koristila. Kad sam joj ih opet počela davati, odmah su se i grčevi vratili, a čim sam ih prestala koristiti i grčevi su nestali. Naravno, ovo ne mora nužno vrijediti za sve, samo je mojoj na kraju ispalo da joj je Biogaia previše omekšavala stolicu i na taj način joj je radila grčeve

  3. #3
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    naš je malac popio jednu turu biogaie u prvom mjesecu života, a kasnije smo prešli na sab simplex. stolica mu je bila kao i sada školske boje i konzistencije (doduše on je 90% na ad-u pa možda mi i nismo pravi primjer).
    od probiotika koje smiju bebe, možeš probati waya kapi (bar mislim da su kapi).

  4. #4
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Dojena djeca SVE probotike koji im trebaju dobivaju iz majcina mlijeka! Nista dodatno nije potrebno.
    Natasa, opisi tu stolicu za koju mislis da nije ok. Dojena djeca obicno imaju vrlo rijetke stolice.
    Proljev, kod dojene djece, izgleda kao prljava voda, izrazito smrdljiva, gotovo nista, osim flekica, ne ostaje na pelene, sve se upije, koliko je vodeno.

  5. #5
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Dojena djeca SVE probotike koji im trebaju dobivaju iz majcina mlijeka! Nista dodatno nije potrebno.
    Natasa, opisi tu stolicu za koju mislis da nije ok. Dojena djeca obicno imaju vrlo rijetke stolice.
    Proljev, kod dojene djece, izgleda kao prljava voda, izrazito smrdljiva, gotovo nista, osim flekica, ne ostaje na pelene, sve se upije, koliko je vodeno.
    pa da, stolica joj je rijetka, dio se upije, dio ostane, ima zrnaca...no fino miriši, mislim onako kako treba. to je sad bez biogaie, s biogaiom je bila neprestano zelena, kremasta, i svaka 3-5 dana

  6. #6
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    mozda te utjesim, mom malom je stolica bila skroz skroz tekuca kad bi izbijali zubi. znaci onako da nemas sta isprat jer je pelena samo mokra i obojana.
    bio gaia kapi ni bilo koje druge nismo koristili, a stolicu je imao svakakvu, od lijepe senfaste zute do tamno zelene, ma bas svakakve. osim naravno s tragovima krvi ili crne. s obzirom da je sve ostalo bilo vise nego dobro, nisam se stolicom opterecivala. da, imao ju je skoro svaki dan, nekad po par dana bi preskocio.

  7. #7
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Ima li tko iskustva s Waya probiotičkim kapima za dojenčad?

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nije mi jasno zašto bi netko bebi već u prvom mjesecu života davao posve nepotrebne pripravke. Što će novorođenčetu Lactobacillus? A to je sve što je u tim kapima.

    Ako se mama i osjeća bolje dajući skupe kapi i misleći da to pomaže bebi, to nije dovoljan razlog.
    Nadam se da nikoga nisam povrijedila pišući ove riječi.

  9. #9
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi jasno zašto bi netko bebi već u prvom mjesecu života davao posve nepotrebne pripravke. Što će novorođenčetu Lactobacillus? A to je sve što je u tim kapima.

    Ako se mama i osjeća bolje dajući skupe kapi i misleći da to pomaže bebi, to nije dovoljan razlog.
    Nadam se da nikoga nisam povrijedila pišući ove riječi.
    Slažem se s tobom. Ne znam tko to preporučuje, to je sad očito neki trend. Potpuno nepotrebno. Pa nema valjda svako drugo dijete poremećenu crijevnu floru? Pijete li vi svaki dan Linex forte?

  10. #10
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi jasno zašto bi netko bebi već u prvom mjesecu života davao posve nepotrebne pripravke. Što će novorođenčetu Lactobacillus? A to je sve što je u tim kapima.

    Ako se mama i osjeća bolje dajući skupe kapi i misleći da to pomaže bebi, to nije dovoljan razlog.
    Nadam se da nikoga nisam povrijedila pišući ove riječi.
    nisi, nego kamo sreće da sam tvoj post imala di pročitati prije 4 mjeseca kad sam krenila davat biogaia kapi..odustala bih vjerovatno, i bilo bi mudro, ali na preporuku pedijatra ..pa sad ti znaj!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    1

    Početno

    bio gaia kapi ne treba davati bebi ako nema grcice,tek ako ih dobije onda se dodaju u hranu..nasa beba je imala po cijeli dan grcice i tek kad smo joj dodali bio gaia kapi su nakon 7 dana lagano skoro pa nestali..nakon 25 dana kad se bocica potrosila grcici su se vratili..sad smo opet kupili kapi i stanje se ponovo popravilo..

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    307

    Početno

    Imam problem. Beba 3 mj. Od pocetka je na formuli plus biogaja. Super je papala,nije imala bas prrvise grceve. Starija kcer je imala proljev i povrscala pa mi je i mala imala proljev,kiselo,zeleno. Popravilo se pa opet po starom al me muci sad vec peti dan nece jesti,skoro sve bacim jrdino obrok po noci pojede. Jako slini i stslno gura sakicu u zube.
    Posljednje uređivanje od apricot : 21.03.2014. at 15:35

  13. #13
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Uh, ja bi se obratila pedijatrici..premalena je da bi bila 5 dana bez hrane i pića

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    307

    Početno

    Pa zvala sam,rekli su mi da ju napada neka bolest pa da zato slabije jede.

  15. #15
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    Citiraj marijakr prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zvala sam,rekli su mi da ju napada neka bolest pa da zato slabije jede.
    Samo su ti to rekli? A da obavi pregled?

  16. #16
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    Evo i mi imamo problema,ne znam dal su grcici,ili je samo muci probava.. nemirna je,ne spava mi u komadu kao u pocetku,i stalno je treba nositi i njihati,vidim da je muce vjetrovi jer se sva napne i grci
    Kupili smo tu bio gazu,danas je 4 dan od kad joj dajemo,jos nisam primjetila neko poboljsanje,zvala sam pedijat.mislila sam odustati sa tim kapima,ali mi je pedijat.rekla da treba neko vrijeme da pocne djelovati ta bio g. I da joj nema sto naskoditi,jedino pomoci.
    Neznam,vidjet cemo..

  17. #17
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    allie, ja sam te kapi kupila na preporuku pedijatrice, i evo stoje mi u ormaru neotvorene, nisam mu dala.. Nije imao one prave grceve, samo se grcio i naprezo pred jutro pa sam rekla da cemo izdrzati bez kapi.. Znalo je biti dana da nije spavao po podne od prdenja, prdio je dosta tesko, naprezao se jako i samo je jedan dan stalo, bez ikakvih kapi..

    Ako ti je beba dojena onda steta davati bilo sto drugo osim tvog mlijeka..

  18. #18
    Bakkar avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    53

    Početno

    Mi smo, nažalost, prije 2 tjedna morali krenuti s AD-om(uz dojenje i nadamo se samo privremeno) i čim smo krenuli, krenuli su i problemi s probavom! Bebač je star 2 mjeseca i 6 dana. Prije nego se treba pokakati 15-20 min nevjerojatno vrišti, grči se, napreže i onda ili prducne ili se (puno rjeđe) pokaka! I to smrdi užasno, a stolica je tamno zelena, konzistencije kao pasta! 0 Isto su nam savjetovali Bio gaia kapi (iako i formulu koristimo Sensitive zbog tih poteškoća) i od tada je stolica još rjeđe, svaki drugi dan, a muči se jednako! Nisam ni sama pametna... Nastaviti s njima ili prekinuti!?

  19. #19
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    cure, to vam je tako kod tih preparata, nekima če pomoć a nekima čak i pogoršati stvar..
    mi natavljamo s tom bio g. pa da vidimo ako če se išta poboljšati....
    makar mi se čini da je mrvicu bolje...?

  20. #20
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    allie, ja sam te kapi kupila na preporuku pedijatrice, i evo stoje mi u ormaru neotvorene, nisam mu dala.. Nije imao one prave grceve, samo se grcio i naprezo pred jutro pa sam rekla da cemo izdrzati bez kapi.. Znalo je biti dana da nije spavao po podne od prdenja, prdio je dosta tesko, naprezao se jako i samo je jedan dan stalo, bez ikakvih kapi..

    Ako ti je beba dojena onda steta davati bilo sto drugo osim tvog mlijeka..
    tvoj je samo pred jutro imao ta naprezanja,a moja ih ima više manje konstantno.....
    ne znam... još ču malo pokušati sa bio g. kaže pedijatrica da ne može niš naštetit...a sad... vidjet čemo,sad ili su to oni od malo mirnijih dana, ili je ta bio gaza malo pomogla,čini mi se da joj je malo malo bolje.....

  21. #21
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    ja svome dajem biogai kapi navečer isto dosta prdi i ima zelene stolice,dajem mu svoje i ad mlijeko i sad dali da mu prestanem davat kapi?

  22. #22
    Bakkar avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    53

    Početno

    Tako i moj, muči se stalno- i po danu i po noći, nema predaha! Ne znam, ja sam ih isto uzela na savjet pedijatra, stvarno nisam sklona uzimanju bilo čega na svoju ruku, pogotovo ne djeci, a rekao mi je da to može samo pomoći jer je probavni sustav još nezreo i probiotici mogu samo ubrzati razvijanje! Inače taj probiotik dobivaju putem majčinog mlijeka, a kako on ipak ne jede isključivo mm, onda bi mu trebalo nadomjestiti to što prima manje! Eto, tako su meni objasnili! :-S A vidjet ću još koji dan, možda stvarno treba jednostavno taj period proći i gotovo!

  23. #23
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    bakkar koliko tvoja beba ima mjeseci?ja više ni sama neznam dal mu davat ili ne?

  24. #24
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja svojem dajem od negdje drugog tjedna. Imao je bas jake grceve, sad mu je puno bolje.
    Sada zna mozda minutu dvije plakati, pa onda prdne i bude mu bolje

  25. #25
    Bakkar avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    bakkar koliko tvoja beba ima mjeseci?ja više ni sama neznam dal mu davat ili ne?
    Danas ima 2 mjeseca i 7 dana, kapi dajem tjedan dana!
    U utorak idemo na kontrolu, pa ću baš porazgovarati s pedijatrom što dalje!

  26. #26
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    moj ima 3 mj i 10 dana ,grčeve on nema već dugo al očito je da još uvijek ima problema sa stolicom jer su zelene i prdi,očito smo te sreće da će nas to mučit do 4 mj,sve po p.s-u!

  27. #27
    Bakkar avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    53

    Početno

    Moj nije ni imao "klasične" grčeve! Starija cura ih je imala u jednom periodu svaki dan u otprilike isto vrijeme! Pola sata-sat bi vrištala i ništa joj nije pomagalo-kapi, čajevi, tople pelene...! Onda to prođe i dijete sretno i nasmijano! I jedan dan ih samo više nije bilo! A njega jadnog muči u bilo koje doba, onda se isprdi ili pokaka (baš danas smo bili te sreće i to toliko da smo se morali presvući i okupati od glave do pete i luftati sobu pola sata), onda je malo miran i nakon nekog vremena sve ispočetka! Nadam se da će se uskoro to normalizirati, baš mi ga žao gledati kako se pati! :'(

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    moj ima 3 mj i 10 dana ,grčeve on nema već dugo al očito je da još uvijek ima problema sa stolicom jer su zelene i prdi,očito smo te sreće da će nas to mučit do 4 mj,sve po p.s-u!
    Kad su zelene stolice i puno prdi..znaci da beba ima plinova u trbuhu..
    inace mi koristimo biogaia i nemamo zelene stolice.., uz to pijem i caj od komoraca..
    obicno zelene stolice budu od toga sta beba pojede vise onog prvog vodenog mlijeka..a manje ili ne dodje do masnog (ne isprazni ciku do kraja)- tada sam ja.primjetila zelenu stolicu.
    Kad sam joj pocela unutar 3h nuditi istu ciku..stolice su normalne zute..

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    moj ima 3 mj i 10 dana ,grčeve on nema već dugo al očito je da još uvijek ima problema sa stolicom jer su zelene i prdi,očito smo te sreće da će nas to mučit do 4 mj,sve po p.s-u!
    Citiraj Bakkar prvotno napisa Vidi poruku
    Danas ima 2 mjeseca i 7 dana, kapi dajem tjedan dana!
    U utorak idemo na kontrolu, pa ću baš porazgovarati s pedijatrom što dalje!
    kapima treba mislim 7-10 dana da bi pocele djelovati..

  30. #30
    Bakkar avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    53

    Početno

    Zelena stolica nije samo zbog "prvog" mlijeka nego i kad duže vrijeme ne kakaju, onda im oksidira u crijevima jer dugo stoji! Kod nas je taj slučaj-dok je kakao svako malo, bile su senfaste, čim je kakanje krenulo svaki drugi-treći dan, pozelenile su!
    Kapi mu dajem sad već dva tjedna i ne primjećujem napredak

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    19

    Početno

    Da i ne..jest neka poluistina...neznam jel zbog kapi..ali moja kaka svakih 3 dana obilnije...ali su kake zlatno zute-senfaste..
    a dok se zaboravim..pa joj ne dajem istu ciku unutar 2-3h..onda znaju biti zuto-zelene..

  32. #32
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    ja sam ima 2 dana izbacila kapi pa ćemo vidit kakvo je stanje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •