Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 96

Tema: Ljuta sam k'ooooo pas!

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Ljuta sam k'ooooo pas!

    Dakle, znam da je sličnih tema bilo podosta, ali ja ovo moram podijeliti s vama. Između hrpe glupih i idiotskih komentara koje dobivam na račun dojenja, upravo sam se naslušala takve nebuloze da mi je došlo da toj osobi sklopim slušalicu ali ostala sam koliko toliko pristojna bez suvišnih komentara jer se radi o mojoj strini, koja je pazite sad - medicinska sestra pedijatrice mog sina!!!
    Naime, zvala sam je nešto zbog Janka jer je bolestan i da se dogovrim s njom kad da dođemo na pregled, po uputnice i kaj dalje, da ne duljim.
    I kaj mi je ona sad sve nabrojala, nisam mogla vjerovati.
    Da ja uništavam svoje dijete, da on neće doživjeti sebe kao osobu dok god ja njega dojim, da kaj je dobio mog mlijeka do 6 mjeseci to je to, ovo sve ostalo je bez veze, da su nedavno jako našpotali jednu mamu koja isto tako doji svoju curku, jer zato kaj ju mama doji ima manjak željeza u krvi (zbog dojenja neće ništa jesti), da obavezno moram s tim prestati, da nema šanse da će mi dozvoliti (ona i pedijatrica-koja je inače ok) da i drugo dijete toliko dojim. Da mu stvaram edipov kompleks...I još čudo stvari. I ljudi moji, kaj kad vam to kažu osobe koje bi trebale biti podrška??? Kako ih educirati, kako im objasniti, kako im dokazati jer one su najpametnije. I da im ja sad ne znam kaj kažem, pokažem, donesem crno na bijelo, one bi 100% ostale pri svom. Ja znam sve prednosti, sve sam pročitala, ali oni koji bi to trebali znati da pruže podršku ovako govore. I tko je netko drugi da meni govori koliko ću ja smjeti dojiti svoje dijete? Ja ću to odlučiti sama sa svojim dijetetom, kako se netko to uopće usuđuje reći? Jao kako sam ljuta!
    Pređem preko toga kad mi netko bez veze počne s glupim izjavama protiv dojenja i glupim komentarima, nimalo smješnim ni prihvtaljivim, ali ovo...Ma ovo je strašno. I da jednom kad je Janko prešao godinu dana i ja rekla njegovoj dokici da još sisa, kakvu je ona facu složila i rekla "Ne znam baš je li Vam to pamento, ne odgovaram za to..." S totalnim neodobravanjem i izrazom lica i gestama ruku. Ljudi moji, pa to je STRAŠNO! I kaj napraviti da se takve stvari promjene?
    Baš sam ljuta, ne mogu se ni sjetiti ostataka nebuloza koje sam upravo čula. Da sam bar mogla snimiti!!!

  2. #2
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Sa zenama (majkama) je jako tesko. Bar se meni cini. One ne vide tu tebe i tvoje dete nego preispituju sebe i zato su cesto jako agresivne i tvrdoglave. Mislim da to shvataju kao napad na njihovo majcinstvo.
    Ovo nije uvek tacno, ali meni se vise puta desavalo (i desava), sa bliksim osobama da se nesto stalno sporeckavamo oko dojenja i ja sam na kraju to tako shvatala.
    Kod nas nije jos uvek problem o duzini perioda dojenja, ali im JAKO SMETA sto JA moram da se budim nekoliko puta u toku noci da podojim svoje dete.

  3. #3
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    ana m.: na jedno uho unutra- na drugo van.
    Tako ću barem ja pokušati.
    Važno je da TI znaš da radiš dobru stvar dojeći Janka. Ako si hoćeš olakšati, možeš promijeniti pedijatra, naći nekog "prodojećeg". A imaš i Rodin forum gdje je sve puno mama dojilica i gdje se možeš osjetiti "kao doma".

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ja sam iz svoje okoline dobila dojam da takve komentare upućuju žene koje su same iskompleksirane time što iz raznoraznih razloga nisu uspjele dojiti. Često je razlog vlastita komocija, samo to ne žele ni same sebi priznati.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Naša se pedijatrica fura kao "prodojeća", a kad je čula da još dojim dijete od 12 mjeseci komentirala je ledenim glasom: "A, dobro. Kako hoćete. Vaš izbor". Zanimljivo da mi je potporu u produženom dojenju (princeza je dojila do 19,5 mj) dala moja ginekologica koja je i sama dojila djecu po dvije godine.

  6. #6
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Ja sam iz svoje okoline dobila dojam da takve komentare upućuju žene koje su same iskompleksirane time što iz raznoraznih razloga nisu uspjele dojiti. Često je razlog vlastita komocija, samo to ne žele ni same sebi priznati.
    Da to i ja mislim. a ona ima dvije cure sad već velike koje je dojila cca 3 mjeseca "nije mogla duže jer nije imala mlijeka"

  7. #7
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja bi im rekla da ako ne prestano s takvim stavom, da ću promijeniti pedijatricu, bez obzira na poznanstva. Reci da si dovoljno educirana da bi znala da one govore gluposti i da ti je žao onih žena koje ih slušaju.

  8. #8
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    otkantaj to
    potpisujem kli_kli i Janoccku

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Mislim da bi trebala promijeniti pedijatricu.

    Moja je starija i vjerovatno je prije zagovarala čajiće i slično, ali kad sam je na prvom pregledu pitala da li moram davati vode ili čaja rekla mi je da ne ako dojim, ali ako ja hoću mogu. Naravno da nisam davala čajeve. A kada je jedna mama curke od godinu dana rekla da još doji, dobila je lijepu pohvalu!

  10. #10
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    slažem se s tom osobom, zašto bi majke uopće dojile djecu , kada ima fiiinih kravljih pripravaka (neka se ne uvrijede majke čija su djeca na adaptiranom, ne želim nikoga vrijeđati )

    zašto majke uopće rađaju djecu i brinu se za njih ? samo stvaraju kompleksaše, možda bi djecu po rođenju trebalo smjestiti u ustanovu i onda ih podići oko 18 g.
    ne živciraj se !

  11. #11
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    ne se zivcirati, jedno uho unutra, drugo van.. i ni prvi ni zadnji bedasti komentar na tu temu.... jest da je porazavujece sto je izrecen od med. sestre jedne pedijatrice (da ne idemo kod iste, ha? meni je isto sestra kod ped. iskomentirala s 12 mj. da "ne budete valjda do skole?"... a sto ce nam rec iduci tjedaan na pregledu s 18 mj. budemo vidjeli)

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno Re: Ljuta sam k'ooooo pas!

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Dakle, znam da je sličnih tema bilo podosta, ali ja ovo moram podijeliti s vama. Između hrpe glupih i idiotskih komentara koje dobivam na račun dojenja, upravo sam se naslušala takve nebuloze da mi je došlo da toj osobi sklopim slušalicu ali ostala sam koliko toliko pristojna bez suvišnih komentara jer se radi o mojoj strini, koja je pazite sad - medicinska sestra pedijatrice mog sina!!!
    Naime, zvala sam je nešto zbog Janka jer je bolestan i da se dogovrim s njom kad da dođemo na pregled, po uputnice i kaj dalje, da ne duljim.
    I kaj mi je ona sad sve nabrojala, nisam mogla vjerovati.
    Da ja uništavam svoje dijete, da on neće doživjeti sebe kao osobu dok god ja njega dojim, da kaj je dobio mog mlijeka do 6 mjeseci to je to, ovo sve ostalo je bez veze, da su nedavno jako našpotali jednu mamu koja isto tako doji svoju curku, jer zato kaj ju mama doji ima manjak željeza u krvi (zbog dojenja neće ništa jesti), da obavezno moram s tim prestati, da nema šanse da će mi dozvoliti (ona i pedijatrica-koja je inače ok) da i drugo dijete toliko dojim. Da mu stvaram edipov kompleks...I još čudo stvari. I ljudi moji, kaj kad vam to kažu osobe koje bi trebale biti podrška??? Kako ih educirati, kako im objasniti, kako im dokazati jer one su najpametnije. I da im ja sad ne znam kaj kažem, pokažem, donesem crno na bijelo, one bi 100% ostale pri svom. Ja znam sve prednosti, sve sam pročitala, ali oni koji bi to trebali znati da pruže podršku ovako govore. I tko je netko drugi da meni govori koliko ću ja smjeti dojiti svoje dijete? Ja ću to odlučiti sama sa svojim dijetetom, kako se netko to uopće usuđuje reći? Jao kako sam ljuta!
    Pređem preko toga kad mi netko bez veze počne s glupim izjavama protiv dojenja i glupim komentarima, nimalo smješnim ni prihvtaljivim, ali ovo...Ma ovo je strašno. I da jednom kad je Janko prešao godinu dana i ja rekla njegovoj dokici da još sisa, kakvu je ona facu složila i rekla "Ne znam baš je li Vam to pamento, ne odgovaram za to..." S totalnim neodobravanjem i izrazom lica i gestama ruku. Ljudi moji, pa to je STRAŠNO! I kaj napraviti da se takve stvari promjene?
    Baš sam ljuta, ne mogu se ni sjetiti ostataka nebuloza koje sam upravo čula. Da sam bar mogla snimiti!!!
    Baš sam jučer ostavila svoj komentar o svojoj šogorici koja doji dijete 13 mjeseci. Završila žena na hitnoj i sve su joj pretrage izvršili. Sutradan je trebala ići kod svoje liječnice opće prakse po neke uputnice. Liječnica je u sobi bila s još jednom svojom kolegicom i iz cijele povijesti bolesti sa hitne, njih dvije se uhvatile onog dijela u kojem piše da još doji. To je šogorica naglasila jer su joj morali dati neke tablete. Liječnice su joj rekle da ju to iscrpljuje, da šteti zdravlju i sve ono tipično što već sve govore.
    Moja iskustva sa dojenjem su izvrsna. Prvo dijete sam dojila godinu dana (što inače smatram donjom granicom), dok sam drugu kći dojila godinu i devet mjeseci. Za to vrijeme, moja pedijatrica mi je davala potporu i uistinu mogu sve najbolje reći o njoj i njenom stavu o dojenju. Još za kraj da zahvalim našim Rodama koje sve čine za promociju dojenja i brige za naše mališane.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Ja sam nedavno gledala na TV kad je neka američka znanstvenica pričala o dojenju i o novim istraživanjima koja su pokazala da je dojenje nakon 9.-og mjeseca djetetova života štetno za dijete. Pa ko će ga znati!?!?!? Mislim da je takvih priča uvijek bilo i bit će, a na mami je odluka koliko, kako i zašto dojit svoje dijete, jel tako?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Citiraj samba prvotno napisa
    ... o novim istraživanjima koja su pokazala ...
    Ovo još jednom potvrđuje običnim laicima odavno jasnu stvar da se za svaku, istraživanjem dokazanu, tvrdnju može provesti istraživanje koje dokazuje točno suprotno od prve tvrdnje.
    Ostaje nam da se pouzdajemo u zdrav razum i da se nadamo da smo pogodili vjerovati u točne istražene tvrdnje.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    da nema šanse da će mi dozvoliti (ona i pedijatrica-koja je inače ok) da i drugo dijete toliko dojim
    "Ne znam baš je li Vam to pamento, ne odgovaram za to..."
    ova dva citata su mi najbolja

  16. #16
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Baš branka, ne zna čovjek da li bi se smijao ili plakao a iznutra zapravo nešto samo kipi...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    I kaj napraviti da se takve stvari promjene?
    Nastavi dojiti, javno i glasno; kada nas se skupi dovoljno i dovoljno dugo vremena (sljedecih pedesetak godina ?), postat ce ponovo drustvena norma. Ili mozda nece, tko zna; mojoj babi su zene u selu i u kuci tupile da treba odbiti sina od sise jer je vec velik (nije imao ni dvije godine), a bilo je to prije sezdeset i vise godina.

    Isprintaj rodin letak o produzenom dojenju pa dijeli , kad god netko upadne sa pricom

    Isprintaj intervju s Katherine Dettwyler na http://parenting.ivillage.com/tp/tpw...40lb-1,00.html pa medicinskoj daj da cita.

    Ovo drugo i trece je vise zbog toga da nekako djelujemo u obrani, nego zbog toga sto ce se ljudi od samog citanja prosvijetliti.

    U pozadini takvih stavova ima puno neznanja, ali i osjecaja nelagode zbog vlastitog kratkog dojenja, a tu se citanjem nista ne moze napraviti, dapace, moze se taj osjecaj pojacati.

  18. #18
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Ja ne mogu vjerovati da ljudi tako razmišljaju!!!


    I mislim da mogu biti sretna što se u svom okruženju nisam još srela s niti jednim takvim slučajem (od pripreme u trudnoći i ginekologa koji podržava dojenje, rodilišta, obiteli, pedijatrice, i ostalih ljudi)...

    ne mogu vjerovati, svki put kad pročitam ovakvu tužnu priču...

  19. #19
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Ma daj tinkie winkie, u tvom okruzenju nije bilo takvih slucajeva?
    Ili si ti neka dobrica koja to ne primjecuje?
    Ili su moja mama i svekrva bitno drugacije od tvojih?

  20. #20
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Cure, ali i ja sam strašno ljuta još od sinoć zbog razgovora s mojom dobrom kolegicom i kumom. Moj će sin sad dvije godine i još ga uvijek dojim, istina, ide to polako svom kraju jer traži sve manje i sve rjeđe, ali to sam i htjela - da on sam prestane a ne da mu ja uskraćujem...

    I ona mi sa zgražanjem kaže da mi se čudi, jer da sam ja ipak nekakav psiholog ( odgajateljica ) i da bi trebala znati kako će mi sin zbog toga imati PSIHIČKIH PROBLEMA. Mislim, pukla sam, pozvala se na sve što sam JA proučila o produženom dojenju i nju sam prozvala kao needuciranu koja nije u toku i tako bla-bla...

    I cijeli dan razmišljam o tome GDJE to ljudi nabave takve informacije i GDJE to čuju ili pročitaju?

    A najgore mi je to što sam cijeli dan ljuta zbog toga i što dolazim u situaciju da, unatoč mnogim temama o kojima lijepo razgovaramo, zbog ovog stava uopće nemam želju više s njom razgovarati ni družiti se.
    A to je neprihvatljivo jer se znamo od mladosti i veže nas trostruko kumstvo i uvijek smo imale dobre odnose.

  21. #21
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    Sanjica, mislim da o toj temi više nećete
    ima li ona djecu?

  22. #22
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Jedno koje je prestala dojiti s tri mjeseca i ima hrpu razloga zbog kojih je prestala....

    Naravno da o tome nećemo više razgovarati, nadam se da se više neće usuditi načimati tu temu preda mnom. Mene više brine što ne mogu biti kulerica i jednostavno se ne obazirati na to. Ljuta sam!

  23. #23
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Kod ove hrpe razloga mislila sam da si je ona našla hrpu razloga koje joj služe kao opravdanje što je prestala dojiti.

  24. #24
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    Citiraj Sanjica prvotno napisa
    Mene više brine što ne mogu biti kulerica i jednostavno se ne obazirati na to. Ljuta sam!
    da, to znači da ćeš morati poraditi na sebi (a kak vele - sebe jedino i možemo mijenjati, druge ne)

    meni je bilo bed kada je jedna kolegica sa posla 4. dan nakon što je došla doma zaključila da nema dosta mlijeka i dala adaptirano
    uzalud su bile moje priče i nuđenje pomoći; ja sam zvala nju da vidim treba li pomoć, a ona... (jedna naša zajednička kolegica je samo komentirala da je znala još prije da ova neće dojiti; zbog izjava i sl.)

    ponosna sam na uspješne dojilje oko mene 8)

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Danas mi je u goste došla prijateljica koja radi kao odgajateljica u vrtiću i kad se Hrvoje prištekao rekla je "Pa kaj vi još dojite?" i onda usmjereno Hrvoju "Fuuuuj... reci mami nek ti da mlijeko na čašu..." :?

    Rekoh: "Nek se izdajam i točim u čašu?", a ona je samo



    I ona je prestala dojiti s 3 mjeseca, jer više nije imala mlijeka...

  26. #26
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj dijanam prvotno napisa
    Ma daj tinkie winkie, u tvom okruzenju nije bilo takvih slucajeva?
    Ili si ti neka dobrica koja to ne primjecuje?
    Ili su moja mama i svekrva bitno drugacije od tvojih?
    Ne moras vjerovati ali je stvarno tako. Svaka reakcija kad bi vidili da dojim, je bila ili "blago ti se", ili "imas srece", istina bog, onda bi naklapali, tipa "ja nisam mogla iz tog i tog razloga", itd. pa bi navodili totalno nebulozne razloge.

    Uglavnom, da bi me netko pljuvao, ogovarao, ili se nedajboze zgrazao nad cinjenicom da dojim- to fala bogu stvarno nisam dozivila. Pogotovo ne ovako ko ana.m.

    A moja mama i svekrva i ostala familija, nisu bog zna kakvi znalci sto se tice dojenja, ali su me podrzavali. I nije mi se nitko utrpavao savjetima, bilo ih je ali nitko nije forsirao.
    A sto se tice pedijatrice, kad mi je mala imala 6 mjeseci i kronicni proljev, oni su mi najtoplije preporucavali dojenje, dojenje i samo dojenje.

    Mozda stvarno jesam sretnica.
    ozda stvarno jesam sretnica?

  27. #27
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Ma i ja sam imala podrsku do godine dana.
    Ali ovo dalje? Ti i dalje imas?

    Ja sad imam dio ljudi koji voli vjerovati da sam prestala,
    dio ljudi koji ne komentira jer misle da sam zastranila
    i dio ljudi koji ne odustaje od pritiska za moje i C. dobro!

  28. #28
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Ja se na komentare drugih ne obazirem!

    Ispocetka me smetalo sad, kao sto cure kazu, na jedno uho udje na drugo izadje....

    Bitno da imam podrsku MM i nekih bliskih osoba!

  29. #29

    Početno

    Citiraj Sanjica prvotno napisa
    I cijeli dan razmišljam o tome GDJE to ljudi nabave takve informacije i GDJE to čuju ili pročitaju?
    Ja ću nastupiti malo freudovski. Ja mislim da ljudi u produljenom dojenju vide neki vid nastranosti, majmunske ljubavi, edipovog kompleksa...sve vezano uz nešto pseudoseksualno, mračno i nepoželjno, a ne mogu to jasno artikulirati nego kao zgražanje. Stvar suvremene kulture življenja koja pretpostavlja sintetičke odnose nad onim prirođenim i prirodnim.

    Složila bih se sa prijašnjim postovima da mnoge žene koje izražavaju začuđeni stav, ustvari imaju neriješeni odnos same sa sobom i svojom komptenecijom u ulozi majke. (Grižnja savjesti, inherentna zavist)

    Tako sam ja kivna na one koje stanu u traperice br 26 nakon poroda. Kako..Lako!..Samo doje...A ja čak nisam ni znala da postoji tako mali broj hlača

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Virgo30,
    sve ovo što si napisala je ono što i ja osjećam. Iz dojenja vrišti seksualnost, a to je mnogima ogavno. A meni se TAJ dio moje seksualnosti ugodan. Osjećajući ga takvim, nikada mi se nije činilo da je riječ o nečemu što bih trebala naučiti, odlučiti i provoditi. Znam da Roda MORA educirati o potrebi edukacije, ali ... Osjetivši tu povezanost, ne znam koji bi bio razlog da je se odreknem.
    Mislim da najveći dio svih ovih komentara proizlazi iz ljubomore, taštine i straha od vlastite seksualnosti.

    Da, da, i u trapericama br. 26 sam!

  31. #31
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Djetetu sigurno iz dojenja ne vrišti seksualnost.
    Onima kojima vrišti, vrišti zato što su cijeli život izlagani slikama dojki koje ih svode na seksualne objekte (a i žene).

  32. #32

    Početno

    Citiraj ovca_i_janje prvotno napisa
    Da, da, i u trapericama br. 26 sam!
    Em stane u nepostojeći broj hlača em provocira mene sa sindromom stečene pretilosti, hehehe ....
    Ja valjda nosim 62 broj ..što su očigledno iste znamenke..i što je to u biti 26? Broj inča oko pojasa ili malog prsta?

    Ja, zbilja, o kontekstu dojenja na svjesnoj razini nisam nikad ćutila ništa seksualno. To je oblik nježnosti i potrebe po meni far away od uobičajenog predmnijevanja seksualnosti (žena u dopichnjaku, spolni čin...). Da Super Silva pjeva mašući dekolteom meni je to seksi izazivanje, ali da pjeva dojeći dijete..ma to bi bilo skroz ljupko...... Po meni, kažem..ali tko sam ja..samo jedna kivna debeljuca po zanimanju mljekarica...

    Sad kad ovo čitam izgleda ovco i janje da se nešto prepirem s tobom, ali ne...samo gladno..ovaj ..glasno... promišljanje..

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Mislila sam na neko dublje razumijevanje vlastite seksualnosti, koju smatram jednako tako duboko povezanu s ljubavlju. Nisam mislila na seks. Kada kažem da iz dojenja vrišti seksualnost mislim da je više-manje neminovno da je osoba koja doji bila barem jednom seksualno aktivna, a to je . Ono, ova se hebala !

  34. #34
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Džzs, ako netko kad vidi mene da dojim misli na to kako sam se jelte' i zato ga/je to smeta, onda ima žestokih problema u životu.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    prostrani su puti zenske seksualnosti...
    mjesecnice, porodjaji, dojenje...veliki misterij...
    sve to nikako ne spada u pojam "zenska seksualnost" kako je definiraju mediji i autoriteti (muski i zenski podjednako) i kako je onda vecina ljudi prihvati i dozivljava, a ovo sto preostaje je na granici drustveno podnosljivog, pomalo gadljivog i prljavog, ali eto nuznog (sve dok carski potpuno ne zamijeni porodjaj, a umjetno mlijeko dojenje....je li tko pronasao nacin kako da se trajno i ucinkovito suzbije mjesecnica? pa da! kontracepcijska pilula je bila na tragu tome............rezultat: sveobuhvatna emancipacija zena! cijena, sitnica :zene lisene najveceg dijela svoje seksualnosti)

  36. #36
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Da nastavim gdje sam stala s pričom...
    Ona strina s početka priča, vidjela sam je nedavno nakon dužeg vremena. I pitala me da li Janko još cica i ja sam rekla, da naravno da cica, na što je njen komentar i reakcija bila ovakva. Okrenula mi leđa onako kao ljutito, odmahnula rukom i rekla "Ma ne želim to uopće slušati, nemoj mi ništa govoriti" Milsim ! Fakat imam osjećaj kak ona misli da je ona "moga tela gospodar", i kak ću ja fakati nju slušati i raditi kako ona kaže. Neki ljudi si stvarno previše uzimaju za pravoma neću ni komentirati. Gadi mi se kak svi odmah misle na nekakav seks i ne znam kaj sve ne! Fuj, fuj, fuj!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    32

    Početno

    Moja mala ne doji često na javnim mjestima. A komentare više ni ne slušam. Počevši od moje mame koja često maloj dok sisa zan reći:"Fuj, baci to." ili "Da imam ljute paprike stavila bih ja tebi na sisu." i slično. Mala je gleda i ceri se. Ja šutim. Već sam oguglala na komentare, budući da je od kako se rodila stalno netko pokušava odbiti od sise. Te gladna, te žedna, te treba nešto jače, te bolje će spavati ako joj daš flašicu, itd.

    Sada kad sam trudna zna reći: "Što je ne odbiješ, hoćeš kada se drugo rodi imati jedno na jednoj, drugo na drugoj sisi."
    Nije da se veselim tandemskom dojenju, ali ne mislim odbijati malu od sise na silu. Ako se dogodi tandem, valjda ćemo i to nekako preživjeti. Ionako nam dojenje nije išlo glatko. Ali eto, ima 16 mjeseci i još sisa (ne znam otkud mi ovaj 'još' izleti) i drago mi je zbog toga.

    A danas nam je neka baka dala jedan neutralan komentar: "Danas je rijetko vidjeti tako veliko dijete da sisa." Znači danas je rijetko, jučer nije bilo, pa možda ni sutra ne bude rijetkost.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Čitam vaše postove i uživam o pričama o produženom dojenju. Moja curica i ja smo to prolazile pred puuuno godina ( sad ima 9). Dojila sam je 23 mjeseca i još bih, ali tada je okolina bila jednostavno nesnosna. Još k tome moja kćer je bila izrazito velika beba pa je s dvije godine izgledala kao da su j0j bar 3 što je svim "dobronamjernicima" davalo još više materijala za prigovore. Da ne spominjem u koliko smo se neugodnih situacija našle kad sam je dojila na javnim mjestima!! Moje objašnjenje je bilo uvijek isto:"A da joj dam dudu bi li i tada imali nešto za reći?!? Zar ljudi ne jedu na cesti sendviče jer su gladni?!?" Zato ste stvarno sretnice jer podržavate jedna drugu i malo vam, onak slatko, zavidim.
    Priča br. 2: moja svojeglava cura je, unatoč tome što je kao beba od 9 mj. (do tad sam je isključivo dojila) jela sve, nakon 1. rođendana jednostavno izbacila svu hranu s menija. Doslovno svu!! I tako je opet ostala samo na mom mlijeku. Relativno čudan slučaj, ali... Nakon mog zabrinutog pitanja pedijatru: "I što sad?" čovjek je rekao da vaga kaže kako ona lijepo napreduje, krvna slika je savršena i da se nećemo zabrinjavati nego ćemo slušati što nam ona time želi reći. Danas sam mu zahvalna jer bez toga zaista ne znam što bih. Uglavnom, malena je još nekoliko mjeseci bila isključivo na mom mlijeku da bi postupno počela prihvaćati i drugu hranu-kao da se ništa nije dogodilo. Epizoda je završila, a ja se pitam što bih napravila da je moje dijete postupilo isto, a da nisam dojila nego davala adaptirano mlijeko? Eto, isplati se potruditi iako nam je početak bio težak: od bolnih bradavica do dojenja svakih sat vremena...
    Zato-samo vi dojite dječicu i ne dajte da vam bilo tko sugerira drugačije. Oni su najvažniji, njih treba slušati, a, uostalom, dojke su namjenjene upravo tome pa zašto ih onda ne koristiti

  39. #39
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    mim

  40. #40
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    mim i od mene jedna veeeeeeelika

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Evo i mene muci isti problem. Prije nekoliko tjedana na jednoj veselici bile smo predmet zgrazanja( ja i moja dugodojeca kci).Supruga muzevog mi prijatelja rece da joj je dojenje djeteta koje"vec govori i sve razumi"odvratno, mama drugog prijatelja, koja je babica ,s neodobravanjem nesto promrmljala,a njezine sestre su s velikim entuzijazmom govorile o tome kako je nakon prvog djetetovog rodjendana majcino mlijeko -slabo. Samo napomenuh kako je preporuka WHO dojenje do druge godine.Nisam se dalje htjela prepirat,( necu da me vrijedjaju, a i ne mislim da su vrijedni truda i mog nerviranja,)nego sam se preselila u djecju sobu. Po izlasku sam cula kako se dosaptavaju da je zato moje dijete zgoljavo( a nije, po visini je iznad 50te percentile, po tezini oko nje). Ali, u usporedbi s njihovom djecom -zgoljava je.
    Neki pedijatri znaju da dojimo jos uvijek. Neki odobravaju, neki ne, neki ne komentiraju. Svi neonatolozi, gastroenterolozi i alergolozi kazu da je dojenje pa i produzeno ,OK. I slazu se da je to moj izbor.
    A najveci promotor produzenog dojenja je MM , on se svima hvali i govori kako nam je mala zdrava zbog dojenja pa me - zivcira.
    Sve u svemu, blizimo se dobi od 2 i 1/2 god i meni je dosta.bude li jos djece , dojit cu ih dugo, dokle izvucem.
    Roda siri ideju o potrebi i vaznosti dojenja. Mislim da se svi prvo trebamo izborit za dojenje u prvoj godini, a onda ce ovo ostalo doci samo po sebi.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Korcula
    Postovi
    42

    Početno

    Evo par komentara koje sam ja dobila na racun dojenja:
    1) moja kolegica: Nema mi nista odvratnije nego kad vidim tako veliko dijete da sisa. Smuci mi se zivot.
    2) ginekolog sa Sv Duha u Zgbu: Gospodjo, vase dijete u toj dobi vise ne treba dojenje, ono za nju vise nema nikakvu vrijednost.
    3) ginekolog br 1 u Au: Ne dolazi u obzir da vi i dijete ostanete zajedno u bolnici, kakve su to gluposti, ona je prevelika za dojenje. Da, vi iz onih zemalja bas jako dugo dojite.
    4) sveki: Ja sam na televiziji od poznatog strucnjaka cula da dojenje preko godine dana nema smisla. Sta se bezveze patis.
    popratna gesta je bila da nudi Lori parizer
    5) moja sestricna, lijecnik po struci: Fuj, to ti je bez veze!

    i na to sve ide moj najdrazi ginekolog na svijetu koji je rekao: Bravo, mama! Doji je dok god mozes.

  43. #43
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Ja sam iz svoje okoline dobila dojam da takve komentare upućuju žene koje su same iskompleksirane time što iz raznoraznih razloga nisu uspjele dojiti. Često je razlog vlastita komocija, samo to ne žele ni same sebi priznati.
    ovo je živa istina!
    na žalost, čak i u situacijama kad mama doji svega 6-7 mjeseci, a kamoli duže!

  44. #44
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj ninoslava prvotno napisa
    4) sveki ... Sta se bezveze patis.
    Ovo s "patnjom" sam i ja čula kad je Fiona imala tek 13 mjeseci - jedna višestruka mama mi je vrlo dobronamjerno rekla "ona je već dosta velika da sve jede, šta će joj dojenje, misli malo i na sebe, bez veze se patiš.

    :?

  45. #45
    Morwen avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    562

    Početno

    moja kolegica: Nema mi nista odvratnije nego kad vidim tako veliko dijete da sisa. Smuci mi se zivot.
    2) ginekolog sa Sv Duha u Zgbu: Gospodjo, vase dijete u toj dobi vise ne treba dojenje, ono za nju vise nema nikakvu vrijednost.
    3) ginekolog br 1 u Au: Ne dolazi u obzir da vi i dijete ostanete zajedno u bolnici, kakve su to gluposti, ona je prevelika za dojenje. Da, vi iz onih zemalja bas jako dugo dojite.
    4) sveki: Ja sam na televiziji od poznatog strucnjaka cula da dojenje preko godine dana nema smisla. Sta se bezveze patis.
    popratna gesta je bila da nudi Lori parizer
    5) moja sestricna, lijecnik po struci: Fuj, to ti je bez veze!
    Ove izjave zapravo govore o njima samima (pridjeve neću nabrajati )

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Nisu mi jasni ti dušebrižnici, šta njih zapravo briga da li netko doji ili ne!? Majka doji vlastito dijete, prema tome oni nemaju nikakva prava pričati o tome da im se to gadi!
    Btw, sigurno im se ne gadi kad vide da netko puši ili psuje pred djetetom "koje već nešto razumije".
    x100000!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    201

    Početno

    sramim se reći, ali i ja sam prije mislila kako je dojenje preko godine dana, hm, u najmanju ruku nepotrebno...
    i nevjerovatno mi je kako mi se sve mijenja u glavi i kako sam sada sigurna da nema te sile koja će nam omesti dojenje dok god b to bude želio i trebao.
    nisam još naišla na negativne komentare, svi bliži nas apsolutno podržavaju, ali se neki, ne tako bliži, već iščuđavaju kako je komično kad 'tako veliko dijete sisa'? halo, 8 mjeseci!!!!
    a malo mi bude žao cura koje mi uporno objašnjavaju kako i zašto nisu uspjele dojiti, nakon što , ničim izazvane, pitaju jel ja dojim
    (onaj vražić u meni bi najradije rekao nešto polu-zločesto, tipa: ma, jadna, naravno da nisi mogla dojiti duže od mjesec dana, pa, općepoznata je činjenica da mlijeko u većini slučajeva upravo tada presahne)

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Zanimljivo kako mi "iz onih zemalja" navodno jako dugo dojimo. Odmah sam se sjetila Fortisova "Puta po Dalmaciji" gdje piše kako žene ovdje imaju tako velike sise da ih mogu prebaciti preko ramena. No, to je napisano u 18. st. No, primitivci su ionako stvar osobne procjene.

  49. #49
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj cherry prvotno napisa
    ali se neki, ne tako bliži, već iščuđavaju kako je komično kad 'tako veliko dijete sisa'? halo, 8 mjeseci!!!!
    a malo mi bude žao cura koje mi uporno objašnjavaju kako i zašto nisu uspjele dojiti, nakon što , ničim izazvane, pitaju jel ja dojim
    (onaj vražić u meni bi najradije rekao nešto polu-zločesto, tipa: ma, jadna, naravno da nisi mogla dojiti duže od mjesec dana, pa, općepoznata je činjenica da mlijeko u većini slučajeva upravo tada presahne)
    Kaj tek misliš kakvi su onda komentari na dijete od 21 mjesec...Doduše Janko jaaako malo sisa u zadnje vrijeme.
    A ovo drugo kaj si napisala od dojenju od mjesec dana to je i moja misao...Nevjerojatno, to je neki novi trend da mlijeko "nestane" s mjesec dana :/

  50. #50
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Možda se taman tada poklopi skok u rastu i da nestane one početne prepunjenosti dojki pa se mame zabrinu i krenu put adaptiranog.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •