Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 361 od 361

Tema: Knjige mog života

  1. #351
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Svi hvale Slobodu, a meni se uopće nije svidjela.
    Ni meni. Zderala ona mene, zderala ja nju, a onda sam u nekom trenutku odustala. Jednako tako sam se probala zvakati s Cloud Atlasom i nista od toga nije bilo.

    Od srednjoskolskih lektira, dojmio me se Zolin Germinal, a dobra mi je bila i Zlocin i kazna. Anu Karenjinu nisam mogla progutati i, uz dobre argumente zasto mi se nije svidjela, dobila sam dozvolu da je ne procitam.

    Inace mi nikad nije islo nabrajanje stvari koje su mi bas jako, jako super. Obicno ih ima previse. (A ne citam skoro pa nista tamo negdje od pocetka trudnoce, iako tek sad nemam vremena.)

  2. #352
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Hesse - osim spomenute knjige tu je još Stepski vuk, Narcis i Zlatousti, Igra staklenih perli, Putovanje na istok...

    Demijan mi je promaknuo u mladosti. Kasnije kad mi je pao šaka (već sam prošla tridesetu) jednostavno mi nije više pasala takva literatura. Za neke knjige treba pogoditi pravi trenutak u vremenu (i stanju duha), inače to nije to.
    potpuno se slažem...
    ja sam u gimnaziji bila zaluđena Hesseom, nedavno sam pokušala čitati i nije mi mozak više u tom psihodeličnom stanju...nije to više to.

  3. #353
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Topic je odličan, nisam još sve iščitala ali hoću i pravim bilješke ...

  4. #354
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Samo da dodam jednu najnoviju knjigu koju sam u 3 dana pročitala 2 puta, nije srednjoškolska lektira, ali me se jako dojmila:
    "Kleopatrina kći" Michelle Moran

  5. #355
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Ja imam bilježnicu s citatima iz omiljenih knjiga, datira iz srednjoskolskih dana. Evo listam i izdvajam omiljene autore (valjda sam pročitala većinu njihovih stvari):
    Erich Maria Remarque
    Federico Garcia Lorca (poezija)
    Hermann Hesse
    Francoise Sagan
    M. Krleža
    William Faulkner
    Daphne du Maurier

    Obožavala sam i Agathu Christie.

    Sve u svemu, šaroliko...
    Ove knjige sam pokušala čitati i kasnije, ali mi je dojam tada bio drugačiji i odlučila sam da mi ostanu uspomene - nisam ih više čitala.


    SF literatura (čitam i dan danas, i sve više uživam):
    Carl Sagan
    Isaac Asimov
    Arthur C. Clark
    Frank Herbert

  6. #356
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Zasad samo ovoliko:

    Bela Hamvas - sve do čega sam mogla doči - osobno je imao najveći utjecaj na mene
    Antoine de Saint-Exupery - 'Mali princ'
    Charles Bukowski
    Miroslav Krleža - 'Na rubu pameti' - posljednje na što sam se dobro nasmijala, pa eto zato..
    Posljednje uređivanje od Doga : 05.10.2013. at 16:02

  7. #357

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Vidim da nitko nije napisao Remarka (Erich Maria Remark, valjda se tako piše) - Tri ratna druga(prijatelja), Trijumfalna kapija,.... Mene su sve njegove knjige držale od 8. osnovne do 2. srednje - pesimistično optimističan relativizirajući, iskren... I sad izvlačim neke izreke, a imam i svoju bilježnicu dojmova iz tog toba.

  8. #358
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Remarque. Evo i ja sam jako voljela njegove knjige, baš tako negdje u toj dobi, a sad vjerojatno ne bih mogla ni slovca iz njih pročitati.
    Ima takvih slučajeva još (npr. Faulkner). Zato i je tricky naziv - knjige mog života.

  9. #359
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,279

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Remarque. Evo i ja sam jako voljela njegove knjige, baš tako negdje u toj dobi, a sad vjerojatno ne bih mogla ni slovca iz njih pročitati.
    Ima takvih slučajeva još (npr. Faulkner). Zato i je tricky naziv - knjige mog života.
    Istina! Topic se zapravo odnosi na knjige koje su nam u životu nešto značile i koje pamtimo.

    Ja sam neki dan našla Andrića (Ljubav u kasabi) u podrumu gdje imam policu s "vansezonskim" knjigama. Dovukla ga u stan, ali ne mogu.... nije to isto kao u vrijeme kad sam ga čitala prvi put. I ne radi se samo o nečitkom fontu.

    Isto vrijedi i za Faulknera, a našlo bi se toga još.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.10.2013. at 13:07

  10. #360
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Negdje sam pročitala da je govoriti o najdražoj knjizi kao govoriti o tome koji bismo si dio tijela najradije odstranili
    Mnogo ih je posebnih i svaka je obilježila neko životno razdoblje. Istina!

  11. #361
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Zvrk prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da nitko nije napisao Remarka (Erich Maria Remark, valjda se tako piše) - Tri ratna druga(prijatelja), Trijumfalna kapija,.... Mene su sve njegove knjige držale od 8. osnovne do 2. srednje - pesimistično optimističan relativizirajući, iskren... I sad izvlačim neke izreke, a imam i svoju bilježnicu dojmova iz tog toba.
    Isti uzrast, iste knjige...
    Imamo komplet njegovih knjiga u kucnoj biblioteci, i, vidis, mogla bih ga ponovo uzeti u ruke, da vidim da li na mene ostavlja sada isti dojam kao tada...

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •