Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 59 od 59

Tema: Priznati istinu ili živjeti u obmani?

  1. #51
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Riješi to što prije. Ne trebaju ti slike sa zajedničke proslave za koje će te dijete jednom pitati tko su ti ljudi... Očito da ni čovjek koji se zakonski vodi kao otac ne ispunjava ulogu oca, a niti to rade djed i baka, ako sam dobro shvatila tvoj post. Oslobodi se laži i kreni dalje...velika je vjerojatnost da ćeš jednom sresti čovjeka s kojim ćeš se voljeti i koji će tvojem djetetu htjeti biti otac.
    Ako ostaneš u ovom odnosu zakomplicirat ćeš vam budućnost, a bit će i više povrijeđenih.
    Posljednje uređivanje od Zuska : 18.09.2013. at 09:45

  2. #52
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    ajajaj..jesi se zaletila s tim priznavanjem očinstva-vjerojatno si jako mlada.
    "Morala" je imati nekog tko će priznati očinstvo. U slučaju kad "nema oca" kad se dijete upisuje u matične knjige, upliće se centar za socijalnu skrb, traži se da mama kaže netko ime, (jer dijete ima pravo znati tko je otac)... poziva se ta osoba, upliće se i sud, utvrđivanje očinstva i sl. Ne sjećam se detalja i ne znam praksu, ali nekad sam i ja polagala obiteljsko pravo, i sjećam se da se ne može samo tako "lako proći" s "nema oca" kad se upisuje dijete.

    Znam da su ljudski odnosi gadna stvar, ali meni je ovo prvenstveno pravno pitanje - po zakonu on će uvijek biti otac tom djetetu (osim ako se sudski ne ospori očinstvo), i oni će do kraja života pravno biti roditelj i dijete sa svim pravnim odnosima i odgovornostima koje im pripadaju, i on prema djetetu, i odrasli sin prema njemu (gadna je stvar obiteljsko pravo ).

  3. #53
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I to što će pravno bit roditelj (znači naslijeđivanje i sve ostalo, što će postati upitno čim se otac malo skocka i osnuje novu obitelj i dobije novu djecu), a ne i stvarno, će tek prenapregnuti emotivne odnose - kad svi ti budući navale tražit svoja prava, imovinu, rješavanje toga. Hoćeš li se moći nositi s tom budućom hostilnošću koja će sigurno doći, pitanje je za koliko točno godina - 1, 2, 3-5 itd. Želiš li to natovariti na dijete?

    Po meni, opali sad tu bombu svakako prije 1. rođendana, nikako poslije, pa to bi bilo tek, po meni, previše - nakon zajedničkog slavalja i slikica, BUM.

    Mislim da na upisanog oca u smislu neke akcije ne možeš računati i da moraš uzeti stvar u svoje ruke. Što misliš, hoće li (a ne zove, i dijete viđa tako rijetkom dinamikom, kao i njegovi, uostalom), i nakon objave da nije biološki tata biti protiv brisanja?

    On mi se, barem po ovome što si napisala i onako kao što ja vrlo brzinski i površno čitam, čini kao pasivac - on će napraviti ono što je u određenom trenutku namjanje bolno. Ali, nečinjenje sada će dovesti sigurno do većih bolova u budućnosti, po meni (osim ako upisani tata nije gej i nema tipa 60 godina i više-manje možeš računati na to da neće biti novih nasljednika, možeš imat samo njegovu emotivnu hladnoću koje dijete nikad neće shvatiti).

    Sretno, nije ti lako, i treba ti snage ma kako se to rasplelo!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.09.2013. at 11:33

  4. #54
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A emotivna hladnoća uopće nije mala stvar, tek će to bit nerazumljivo djetetu - tata je tu kao, na papiru, ali kao da i nije, što je ono krivo, zašto je tata tako hladan itd.

    Probaj se odmaknut od razmišljanja ova godina i proslava rođendana i probaj stisnut u glavi fast forward i kako vas vidiš za 5 godina (tebe u novoj vezi, njega u novoj vezi, mamu i tatu od tvoje nove veze, mamu i tatu od njegove nove veze, buduću djecu, cijelu frtutmu).

  5. #55
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I u mom scenariju, najkasnije u pubertetu nove djece tvoje dijete bez sumnje pogađa spoznaja da nije biološko dijete i da mu majka (jer ono će se okrenuti najvažnijoj osobi, osobi s kojom živi - u ovom slučaju, majci) nije govorila istinu (čim počne borba za očeve financijske resurse - alimentacija itd).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.09.2013. at 11:38

  6. #56
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    treba reći istinu i to što prije moguće
    pripremi se na negativne emocije, na šok, na sve ono što moraš izdržati
    neće ti biti lako, ali zapravo možda i hoće, lakše nego sad

    jednostavno nije ispravno da ti ljudi ne znaju istinu i da ih držiš u takvoj obmani
    to nitko ne zaslužuje

    osim toga, ja bi to učinila ponajprije zbog djeteta- nije fer da krene u život s takvom laži o sebi
    ti si mu mama i moraš biti iskrena prema sebi i njemu i svijetu oko sebe
    i vjerujem da ćeš time skinuti veliki teret koji sad nosiš
    a rođendansko slavlje- a hebiga, bolje i sami ti i on ako treba ali onako kako treba - neopterećeno i sa srcem
    sretno

  7. #57

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    a šta je sa PRAVIM bakom i djedom? kad si već kod istine, možda bi oni bili voljni imati unuka, bez obzira što njihov sin ne želi dijete?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Pročitala sam sve vaše odgovore i samo su očvrsnuli moje daljnje namjere i potaknuli me da se dodatno pomno raspitam o svemu u Centru za soc.skrb,već sam zapisala sva pitanja koja ih imam pitati.
    Hvala svima od srca na trudu koji ste si dali odgovorivši mi a meni ste JAKO puno pomogli i posvijetlili mi što ću dalje.
    Molim se Bogu da sve prođe u redu,ako ne odmah a ono barem kasnije..

  9. #59

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    3

    Početno

    Prema konvenciji o pravima djeteta-dijete ima pravo odmah nakon rodjenja na ime, drzavljanstvo i da zna za svoje roditelje i uziva njihovu skrb.
    Pretesko bi to bilo kasnije u zivotu otkriti. Djetetu mislim.
    Uvijek postoji mogucnost s jednoga dana tko zna kad se pojavi bioloski otac jer ga tko zna sta pukne u glavu i pozeli vidjeti to svoje dijete.. I sta onda??? Kakav bi to sok bio za dijete!? Ja bih to izbjegla. Baku i djeda ce to povrijediti ok. Oni su odrasli i imaju vec razvijene mehanizme zastite. Dijete nema. Bolje povrijediti baku i djeda istinom nego vlastito dijete lazima. Djetetu bi se mogao srusiti cijeli svijet u slucaju da sazna da je sve ono prema cemu je sebe definiralo bilo lazno. Ja to ne bih riskirala.
    Sta god da odlucis sretno!!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •